Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87901) Teasüti válasza FIREBLADE78 (#87895) üzenetére


Teasüti
nagyúr

20 éve voltam gyerek. :P

(#87902) baboss


baboss
őstag

Ez milyen csizma US $16.99 és kabát US $11.99 lehet ? :F

[ Szerkesztve ]

(#87903) KoVee84 válasza baboss (#87902) üzenetére


KoVee84
senior tag

olyan, amilyet sose kapsz meg :DDD

(#87904) veze válasza baboss (#87902) üzenetére


veze
őstag

Majd kiderül..nyomtam egy entert a Buy opcióra :D
Nyilván nem sokat ér, három doboz cigi ára... ( lenne.., ha szívnám, de nem szívom) aztán majd elválik.
Ha kuka lesz, akkor így jártam. ha megjön majd csinálok róla képet
(komolyabb kabátot meg tényleg nem szabad próba nélkül venni, ezt magam is belátom)

[ Szerkesztve ]

(#87905) Gaboman válasza vendingo (#87898) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Látod amikor azt mondtam hiába Honda egy ennyi idős motornál könnyen jöhetnek elő hibák.
Most tapasztalod meg ezeket sajnos.
Ezért vettem volna mást, ami jóval fiatalabb, kevesebbet futott.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#87906) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Egy kérdés, vízpumpa és olajszűrő tömítést rendeltem a géphez, mielőtt kicserélném őket a régi tömítésekre ti bekennétek valamivel a tömítéseket vagy nem kell?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#87907) Chrys_ válasza 3psilon (#87813) üzenetére


Chrys_
addikt

Az a kárérték nem rossz. Autóval mentem neki Mercedes-nek, szerviz szerint a mercin a kár kb. 700€ (németben, lökhárítót kellett újrafényezni, semmi sem deformálódott). Ezt hozta ki a biztosító a végére 3500€-ra (magyar Allianz levele szerint, de ebben benne van a MABISZ is szerintem) :)

(#87908) vendingo válasza Gaboman (#87905) üzenetére


vendingo
veterán

A fele ennyi idős SV-men kevesebb kilométerrel is előjött ez a hiba. Gyanítom, hogy eddigi élete során még soha nem volt lamellázva.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87909) Topiccsendőr válasza Gaboman (#87906) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha klingerit vagy valamilyen papirtomites, akkor en nem szoktam, csak az olajszuronel az o gyurut olajjal.

vendingo
Kiszedtetek a lamellekat, megmertetek, es elkopott, vagy el voltak egve, hogy cserelni kellett? Mi a hibajelenseg?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#87910) Chrys_ válasza Kolondrum (#87850) üzenetére


Chrys_
addikt

Én mindig motoron ülve tankolok, és amikor a töltőnyílásban van már a benzin, akkor kicsit megrázom a gépet, szépen lefolyik a cucc és még megy bele így egy kicsi. Ezt kb. 3-4x el lehet vele játszani :) Igaz így sem sokkal több kerül a gépbe, de ha csak az a néhány deci hiányzik a túra végén... :D

(#87911) Moleman


Moleman
addikt

Már nem tudom, ki linkelte, de végül rendeltem egy ilyen farmert Angliából, remélem jó lesz. :) Legfeljebb bukom a visszaküldési postaköltséget, ha nem jó a méret.
Itthon majdnem duplaennyiba kerülnek a noname csípőprotektorosok, egy próbát mindenképp megér. "És nem rohadsz bele!" :DDD

(#87912) Moleman válasza baboss (#87902) üzenetére


Moleman
addikt

Valaki ilyen csizmában tolta a 24 órás robogóversenyt, ilyen célra, tönkretenni simán jó. Mindennapos viseletnek nem nagyon bíznék benne, már a feltételezhető kényelme (illetve annak hiánya) miatt sem.

(#87913) zgospel válasza Moleman (#87912) üzenetére


zgospel
őstag

Ez a totalbike24 amúgy rohadt jó bulinak tűnik, szívesen kipróbálnám. Kár hogy nincs egy ismerősöm sem aki részt venne egy ilyenen :O :)
De ha esetleg jövőre valaki(k) úgy gondolná(k) hogy egy prohardver team összeállhat akkor count me in! :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#87914) Horvi válasza zgospel (#87913) üzenetére


Horvi
őstag

Szerintem van itt pár olyan elvetemült egyén aki benne lenne egy ilyenben :DD

Hello darkness, my old friend...

(#87915) vendingo válasza Topiccsendőr (#87909) üzenetére


vendingo
veterán

Csak tippelünk, hogy lamella. 1-2-3-ban csattan, és visszaüt a váltókar.
A szerelőm most távsegítségbe azt mondta, hogy a kuplung holtjátékon kéne állítani, de a bovden is fossá van nyúlva.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87916) KoVee84 válasza Moleman (#87912) üzenetére


KoVee84
senior tag

Csatlakoznék, jövőre összerakhatnánk egy csapatot!

(#87917) Topiccsendőr válasza vendingo (#87915) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

draga tipp. :D en ekkor szoktam szetszedni, es megnezni, hogy mi a hiba, ezzel elkerulom a felesleges kiadasokat. ha az sv nel is ugyanez volt, akkor viszont mas iranyba mennek: a ket motor teljesen kulonbozo, csupan a user volt ugyanaz, illetve a hibajelenseg... vonjuk le a kovetkeztetest.
potyara veszel egy szett lamellat otvenezerert egy tippre?
raadasul lamellat? aminek pl semmi koze nem lehet olyanhoz, hogy "visszaut" a valtokar? egyebkent eletemben nem talalkoztam ilyen jelenseggel, de az fix, hogy atgondolva, nem a kuplungnal keresnem a hibat, egyreszt ha nem kapcsol szet, azt eleg konnyu eszrevenni, masreszt ahhoz, hogy a valtokar valamit csinaljon, jozan parasztibol gondold at, min kell keresztul mennie annak az eronek, ami valamit csinal a valtokaroddal. atmegy egy kilincsmuvon, egy fokozatrogzito csillagon egy kukactengelyen, valtovillan, kapcsolkerek parokon. elobb gondolnek valtohibara, de valoszinusitem, hogy ez gyarilag ilyen, plane hogy az sv is produkalta. innen forumrol. :D olajcsere utan sem vagyunk tisztaban, milyen olaj van benne, rengeteg tenyezot snki nem tud.
felteszem a kerdest, nem lehet, hogy nincs baja, es ez ilyen?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#87918) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Ez a defekt mennyire javítható? Utána még használható a kerék vagy ez gumi csere?

Túl melyen nem lehet mert meg nem tudtam megcsinaltani de 2 het alatt nem eresztett le teljesen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#87919) AllTheBest válasza vendingo (#87915) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Először tényleg állítsatok a kuplungon, de ha csak 1-2-3-ban van a gond, akkor én sem először a lamellát cserélném, lehet, hogy más, olcsóbban megoldható gond van a motorral

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#87920) Bogyó bá' válasza freelanced (#87918) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem gond nélkül javítható, de ne te állj neki kukaccal, hanem vidd el gumishoz, aki belső foltot ragaszt be, és után centrírozza is a kereket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#87921) Ferdzsoo válasza freelanced (#87918) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Az én gumisom mondjuk azt mondta ő nem javít motorgumit. :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#87922) KisTé válasza baboss (#87902) üzenetére


KisTé
tag

Szerintem teljesen jó ez a csizma biztos bőven megéri az árát, nem tudom azon a robogónapon mit művelt vele a faszi csúszott 24h-ból 10h-t hogy úgy nézett ki. No de Vettem ilyen MTX karburátortisztítót, mennyit kell tölteni 1literhez vagy 5literhez hogyan adagoljam hogy fasza legyen??Ezt lenne jó tudni??? :) :)) :DD

(#87923) Chrys_ válasza freelanced (#87918) üzenetére


Chrys_
addikt

Azt hittem,nincs mélyen. 5 napig mentem így vele, nem eresztett (látszólag). Gumis megmutatta, majd' 10cm-s csavar volt :D

(#87924) Lomha 8V válasza Topiccsendőr (#87909) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Én sem szoktam, de most beszoptam. A kuplungfedelem úgy odagyógyult, hogy fogalmam sincs, hogy szedem szét.

(#87925) Teasüti válasza KisTé (#87922) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rajta kell legyen mennyi üzemanyaghoz való. Pl. egy tank benzinhez. Az 50 liter általában. Ehhez arányosítasz.
Én három tankoláshoz használtam el egy flakont.

Amúgy egyes vélemények szerint annyit ér, mint szarnak a pofon. Persu írta korábban, hogy karbit/injektort ultrahanggal tisztítanak.

[ Szerkesztve ]

(#87926) Gaboman válasza Topiccsendőr (#87909) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi, igen klingerit tömítés, akkor nem kenem be csak az o gyűrűt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#87927) Genesistibi


Genesistibi
tag

Tudtok tippet adni, honnan érdemes rendelni színes (piros) fék- és kuplungkart FZ6-N-re? (Anno itt valaki rendelt, de már nem emlékszem honnan..)

Alin a drágábbak szóba jöhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#87928) freelanced


freelanced
addikt

Motul 5100 MA2-t akarok rakni a GS500-ba. Viszont olvastam hogy vannak vele bajok. Mik azok pontosan?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#87929) KisTé válasza Teasüti (#87925) üzenetére


KisTé
tag

Köszi, akkor jó vétel volt ! :) :DD

(#87930) Teasüti válasza freelanced (#87928) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nekem szar váltásérzetet kölcsönöz. A következő full szintetikus lesz, az tuti.

(#87931) Moleman válasza freelanced (#87928) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem most 5100 10W50 van a motorban, a dobozát nem láttam, nem tudom, hogy MA2-e, de hihetetlenül finom vele a váltó, a legjobb, amit valaha próbáltam.
Következőnek szerintem kipróbálok valami olcsóbbat, pl a MOL-t, amit sokan használtok, de ha nem válna be, ez nálam biztos pont, hogy jó. Az 50-es melegoldalhoz nem ragaszkodom, úgyse pörgetem, inkább járjon könnyebben.

(#87932) 3psilon


3psilon
aktív tag

Tanuljatok a hibámból.

Ebben a kanyarban mentem Tótvázsony felé.

A bokortól nem látni rendesen az ívet, a jobb oldalon elmenő út szöge pedig csalóka az út lejtése miatt. Tábla sehol, pedig a környéken ennél kevésbé éles kanyarokat is kitábláznak (sebességkorlátozás, figyelmeztetés stb.). És ez még nem lakott terület.

Pedig idefele már eljöttem, és emlékeztem, hogy ez éles kanyar volt, csak ott fölfelé mentem külső íven. Bár erre emlékezvén lassítottam, sajnos rosszul választottam meg a kanyar bemenetét. Pontosabban, túl gyorsan mentem ahhoz a bemeneti ponthoz - ott, ahol elkezdtem a kanyarral foglalkozni, már rég bedőlve, íven kellett volna lennem. A kanyar csalóka, mert a bokor mögött kezd el igazán élesen kanyarodni, de az erről az oldalról közvetlenül nem látszott.

Átsodródtam a szembesávba.

A probléma az volt, hogy szembejött egy autó. Szerencsére - és ez volt az isteni szerencse - még messzebb volt. Pánik. Beszitált az eleje, pont úgy, mint ebben a videóban. Eszembe jutottak a videóban látottak, rájöttem, hogy miattam szitál, mert ellenkormányoznom kéne, csak a pánikreakcióm nem ez volt, hanem az ellenkezője. Stabilizáltam a motort, de még mindig a szembesávban voltam (a kanyarban).

Utolsó előtti pillanatban rájöttem, hogy most vagy elkapom a bal első lámpáját és ütközök, vagy cselekszem. Jobb térdemet ösztönösen leengedtem, fenekemet félig lecsúsztattam, és ahogy tudtam, a jobb kormányt előrenyomva ledöntöttem a motort. Ilyen intenzív mozdulatot nem csináltam még, de szerencsére bejött.

Meg az is bejött, hogy az autós észnél volt. Gondolom, tudta, hogy ez egy gázos kanyar, és sejtette, hogy én ezt most nagyon benéztem. Valamennyire lelassított (valamennyire...), és lehúzódott, talán még egy kicsit a padkára is ráment.

Végül talán fél-egy méterre suhanhattunk el egymás mellett. Ahogy az őrangyalom is fölöttem...

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#87933) Teasüti válasza 3psilon (#87932) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Fél-, egy méter? Az teljesen jó. (Lehet csak vmi hülye bringás beidegződés, de ha 20 centire mennek el mellettem, nekem még azzal sincs problémám.) Én nem vagyok ijedős, de ilyen sokszor van. A napi rutin része. :D
Átmenni nem szoktam, de volt már, hogy a felezővonalnál volt ledöntve a motor. És az autós volt, aki levágta kicsit a kanyart.

Komolyra fordítva a szót. Gyakorolni kell az ellenkormányzást! Mindig. Mindenhol. Én közúton ugyanúgy próbálgatom, játszadozok, ingázok a csatornafedelek, kátyúk közt.
Ezt nem lehet eleget gyakorolni.
De többek közt ennek köszönhetem, hogy még itt vagyok sértetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#87934) 3psilon válasza Teasüti (#87933) üzenetére


3psilon
aktív tag

Én viszont nem szeretném, hogy ez legyen a rutin. Hosszú boldog életet szeretnék élni, sok unokával stb. :DDD

Szerk. szerk.: és lett ebből baleset neked?

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#87935) freelanced válasza Teasüti (#87930) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat. Én most lehet hogy végül kipróbálom full szintetikus Motul 7100-al.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#87936) canniball


canniball
nagyúr

Hó borítja a Transzalpinát, aki arra menne most inkább ne tegye! (Mosquito kivétel. :D)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#87937) Horvi válasza 3psilon (#87934) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor lehet, hogy a motorozást nem neked találták ki :DD

Viccet félretéve jó, hogy nem lett semmi bajod. Viszont egyetértek Teasüti-vel, gyakorolni-gyakorolni-gyakorolni és akkor az ilyen szitukat már rutinból meg fogod tudni oldani.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#87938) vendingo válasza Topiccsendőr (#87917) üzenetére


vendingo
veterán

Az SV-nél, nem ilyen tünetekkel jelentkezett a lamella probléma. Abban a hsz-ben csak arra akartam rávilágítani, hogy semmi köze a motor korának ahhoz, hogy elkopik/ég a lamella, vagy sem.
Szerintem se a lamellákkal lesz a probléma, de ismerős azt mondja azzal.
(neki is africa van, az övé rendesen működik)

Az lesz a program, hogy kicserélem a fossá nyúlt bovdent, hátha megszűnik a probléma. Ha nem lesz jobb, akkor bele kell nyúlni a dolgokba, de azt már szerelőre bízom, aki persze, hogy mától van 2 hétig szabin :(

Honnan érdemes kuplungbovdent venni? Én nem találtam 1990-es AT-hoz, csak 2500 forintos vackot. A biciklimhez nem venném meg.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87939) Teasüti válasza 3psilon (#87934) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem. Sosem estem még nagyot, se motorral, se bringával.
De volt pár necces szitum.
Pl. #63166 hsz.-em a kanyar abs kapcsán, ami egy szép kis flamewar volt.
Ezt is ellenkormányzással oldottam meg. Másképp nem is lehet iránytváltani ilyen hirtelen egy "S" íven. Én a vészhelyzetekre segédelektronikát használnék, erre vérszemet kapott a fél fórum, hogy ne akarjak műmájerkedni motoros tudás nélkül (persze csak a rosszindulat beszélt belőlük). Gondoltam magamban kösz srácok, akkor majd szólok a kanyarban lévő fácánnak is, h én szelíd motoros vagyok... :D
Találkoztam már fácánnal is az út közepén, és a tyúkeszű elém futott, nem pedig előlem. (Mint a babakocsit toló nők. ;] )
Filóztam rajta, hogy ha átmegyek rajta vajon elesek? Vagy csak döccen kettőt a motor és köpködhetem a tollakat?

[ Szerkesztve ]

(#87940) Moleman válasza Teasüti (#87939) üzenetére


Moleman
addikt

Ezek mindig tyúkeszűek, még kanyar se kell hozzá. Tegnap láttam messziről, hogy áll az út közepén egy kismacska, lassítottam, aztán mikor odaértem, persze, hogy előttem futott át, nem a másik oldalra. :N

Szerintem nem tapad jól a fácán, ha 3 szem murván el lehet taknyolni, akkor fél négyzetméter tollon is biztosan. :D

[ Szerkesztve ]

(#87941) HSM válasza Moleman (#87940) üzenetére


HSM
félisten

Én nem is a tollak miatt aggódnék, hanem az ütés miatt, amit rámér az első kerékre, majd a nem annyira puha részek mennyire dobják meg a motort.

(#87942) Bogyó bá' válasza vendingo (#87938) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Normális bowdent a márkaszervizből. 8 napos erdélyi utamra én is vittem tartalék kuplungbowdent a jó öreg GS500-hoz, a gyári 9050,- forintba fájt a márkaszervízben, a hitvány maszek sz*rok is bele kerülnek 6-7 ezerbe, és nem fognak egy-két évnél többet kibírni.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#87943) vendingo válasza Bogyó bá' (#87942) üzenetére


vendingo
veterán

Holnap felkeresem a márkaszervizt, nem idegelem magam tovább azzal, hogy sehol nem találok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87944) Bogyó bá' válasza vendingo (#87943) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Készleten nem hiszem hogy lesz, de a Suzukinál 1 hét alatt megjött,

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#87945) BoB válasza vendingo (#87943) üzenetére


BoB
veterán

Mikor indulsz/indultok a túrára? Hányan vagytok eddig? Mi lesz az útvonal?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#87946) vendingo válasza BoB (#87945) üzenetére


vendingo
veterán

7.-től vagyok szabin. Van pár érdeklődő, de nagyon képlékeny. A lóvéból is kezdek kifutni, szóval nem tudom pontosan mi lesz, hogy lesz, de az tuti, hogy én megyek, csak legyen jó a váltóm.

Ha olcsóra veszem a figurát, akkor Isztrián kalandozok+ átnézek Triesztbe egy pizzára, fagyira.

Ha maradok az eredeti tervnél, akkor:

Montenegróba meg kalandozás, Lovcen, Durmitor, vagy ami belefér.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87947) BoB válasza vendingo (#87946) üzenetére


BoB
veterán

Hány napod van rá? Hosszabb túrát képzeltem el az előzetes elképzelésed alapján :D

Most én is gondolkozok egy túrán augusztusban (gyakorlatilag majdnem egész hónapban szabin vagyok) csak még nem tudom merre, olcsón. (értsd: vadkemping)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#87948) emre válasza vendingo (#87943) üzenetére


emre
veterán

Bowden szerviz

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#87949) vendingo válasza BoB (#87947) üzenetére


vendingo
veterán

Nem a napok száma, hanem az anyagi javak a kérdéses. Amúgy 5-10 nap között gondolkodok.
Normál esetben 7-től 13-ig gondoltam, abba minden belefér kényelmesen 2-3 pihenőnappal.
Nálam is csak a kemping jöhet szóba, vadkempinget se vetem el, de akkor legalább napi 1x be kell osonni rendes kempingbe tisztálkodni.

A képen látható útvonalat tudom ajánlani, többször bejártam már. Nem kifejezett kanyarvadász, ellenben nagyon szép út. Montenegróba lovcen környéke elég kanyargós, lehet csapatni is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#87950) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok! A Pestiekhez lenne egy kérdésem, hogy ti hova viszitek szervizelni a motort, és mennyire vagytok megelégedve a hellyel?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.