Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Topiccsendőr válasza doc (#8249) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De éppen ez a baj, hogy utcai használatnál, szakszerűen elmegy a tézé is 40-60 e km ert, bánástól függően. Azt se mondhatjuk, hogy 5*el kell játszani ezt, mire a 4T nél egyszer.
Alább írtam mennyi a dugó, fúrás, csapágy is skf ből 6000 összesen. Nem egyszerű kérdés. :) olyan nagyonnagy különbségek nincsenek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8252) csabyka666 válasza Topiccsendőr (#8247) üzenetére


csabyka666
addikt

Én bízom benne, hogy az elektronikus gyújtás jobban bírja - Simsonnál ez a tapasztalat, perdig szerintem azon elég kezdetleges ez az egység.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#8253) TayRol


TayRol
veterán

tegnap este fél 9-kor foci utan uugy eláztam, mint már nagyon rég. de, a kesztyűm birta a kiképzést, nem ázott be sőt, miutan vizes kézzel nyultam bele hazafele féluton már meg is száradt. goretex 4ever.:)

(#8254) Integra válasza TayRol (#8253) üzenetére


Integra
titán

a hajad pedig a 3 wetter taft mentette meg :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8255) Varoz válasza emre (#8246) üzenetére


Varoz
őstag

Te most tényleg besértődtél? :F

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#8256) boogie84


boogie84
veterán

Fékbetétet (ami olcsóbb) vagy féktárcsát (ami drágább) kell majd beszereznem? Ma voltam műszakin, azt mondták, láttam is h ugrált a fékerő elöl. Azt mondták, h a tárcsákkal van "gond", de nem érzem semmit a motoron. Átengedték, de ha arra kerül a sor, akkor melyiket célszerű cserélni? Azt is megemlítették h a fékbetét bekopik a tárcsához..

Aki ért hozzá: 31-33 között mozgott az érték... aztán csak kihoztunk belőle egy 23-at h átmenjen. Nem lesz gond, mondták.

Nem olyan égetően fontos, csak kíváncsi vagyok h mit kell majd cserélnem. Köszi!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8257) TayRol válasza Integra (#8254) üzenetére


TayRol
veterán

simán. :DDD

(#8258) Topiccsendőr válasza boogie84 (#8256) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

el van vetemedve a tárcsa.
cserélni kell. betét hiába kopik be, a tárcsa üt. Főfékhengernél nem érzed hogy pumpál? azt ilyenkor érezni lehet.
Szeintem egyébként ez pont égetően fontos. Fékről van szó.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8259) yodamastah válasza boogie84 (#8256) üzenetére


yodamastah
őstag

Valoszinuleg ut valamelyik tarcsad. Valamennyit ki tudnak mozogni a dugattyuk, de ha mar nagyon ut, vagy ha szorulnak a dugattyuk akkor erezni lehet legalabb a fekkaron. Egy durvabb fekezesnel jobban kell jelentkezzen a problema. Meghalni valosziunleg nem fogsz emiatt, foleg ha nem is erezni semmit a motoron. En egy fel szezont palyaztam olyan tarcsaval hogy a durvabb fektavokon mar a kormanyt is razta :D De azert illik cserelni valoban....

[ Szerkesztve ]

(#8260) alvaro válasza yodamastah (#8259) üzenetére


alvaro
senior tag

Azt tudja valaki, mi okozhatja a tárcsa görbülését? Úgy értem nálam, aki alig használom. A negyedik tárcsa van rajta elöl, de már ez is hullámos. Fölszerelés után egy hónappal már érezhető volt rajta. Felnicsere is volt. Mi a halál lehet ez? Egyébként eljárnék vele akármeddig, már megszoktam (SOHA nem sikerült tartósan megjavítani), de nem akarom így hagyni a műszakik miatt... meg azért se, mert csak nem jó ez így...

Ja, bónusz, hogy újabban már a hátsó tárcsán is kezdem érezni, bár sehol nincs az elsőhöz képest :F

Szóval ha valakinek van valami parafenomenális ötlete, ne tartsa magában...

[ Szerkesztve ]

(#8261) yodamastah válasza alvaro (#8260) üzenetére


yodamastah
őstag

Eleg ha egy kozepes utes eri, el tud gorbulni. Nekem eseskor gorbult el eddig csak. De siman gumicserekor a gumis odaveri aztan utni fog kicsit. Ha utestol lesz benne 8as, es idoben (azonnal) ezsrevszed hogy ut, akkor ki lehet belole kocogtatni. Ilyenkor a tarcsan az alu resz torzul, ezt kocogtatod vissza. De kell hozza mero muszer ami mutatja hol van a nyolcas benne, na meg egy kis tapasztalat sem art. Ha sokat hasznaltad hogy ut a tarcsa, akkor mar nem lehet kiutogetni sem belole, soha nem lesz az igazi.

Hogy lehet nalad a 4. tarcsa ilyen rovid ido alatt hullamos azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#8262) Topiccsendőr válasza alvaro (#8260) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

úszónyerges az első fék?
nem nyomja el csak egy irányban fékezésnél a tárcsát, mert be van rohadva a csapja?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8263) alvaro válasza Topiccsendőr (#8262) üzenetére


alvaro
senior tag

Most már úszik rajta minden :D

Nemtom, de legközelebb rákérdezek erre is a szerelőnél, én magam nem vagyok rá fölkészülve, hogy ilyenekbe belepiszkáljak.

Ez legalább már egy tipp, kösz!

(#8264) ujskodas


ujskodas
tag

Hali!
Ma megvolt az első fékbetét (ek) cseréje. (CBR600F) Végül Nissin-t vettem bele.
Délután pedig a topicon ajánlottak szerint tisztítottam a láncot. Meg a hátsó fogaskereket. Mintha új lenne. Igen fasza lett. Petróleumot használtam hozzá. Az első lánckerékhez nem tudom, hogy kell hozzáférni, ill. gondolom, csak mivel balfasz vagyok, nem mertem leszedni a burkolatot. :W

Alvaro: hullámos tárcsáért máshol felárat kérnek. :DD

[ Szerkesztve ]

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#8265) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap mentem egy Yamaha XVS1100-as dragstarral.
Emberek.... :Y
Ez egy akkora érzés hogy ihaj.
Az a V2 amikor odarántasz neki, az a hangorkán... Olyan minhta ordítana a motor hogy: "'mindenki ide figyeljen és takarodjon az útról..."
Volt hogy azon kaptam magam előzés közben hogy ordítok a motorral együtt :DDD ... Brutál.
Arról nem is beszélek hogy akkora kényelmes hogy a túra motorokat megszégyeníti.
Mintha valami hajóval motoroznék, úgy kezeli a gödröket, huplikat...
Nekem nagyon bejött...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8266) boogie84 válasza Topiccsendőr (#8258) üzenetére


boogie84
veterán

Értem köszi az infókat!

(#8259) yodamastah: Annyit mondtak h nem lesz gáz. Azt hiszem amikor elindul a szezonom (ha már nem vagyok kint többet külföldön mint itthon) akkor féktárcsa és betét csere is lesz. Addig nem megyek vele túl sokat. A baj igazából az h egyébként sem. :(

Köszi az infókat urak!

(#8264) ujskodas: hullámos tárcsáért máshol felárat kérnek :DDD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8267) Daywalker válasza boogie84 (#8266) üzenetére


Daywalker
addikt

Készülj fel rá, hogy 100 alatt nem úszod meg a tárcsa-betét cserét, ha újat és gyárit veszel (és miért ne azt vennéd). Nekem a hátsó görbe egy picit, amit csak úgy vettem észre, hogy épp emelőn volt és megforgattam a kereket....vizsgán mégis jó volt.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8268) CUskater


CUskater
tag

Sziasztok. Csak némi infó kéne. A múltkor észrevettem, hogy az olajbeöntőnél "szivárog" az olaj, nagyon vékony filmréteg volt látható a deknin. Jobban ráhúztam és már utána nem szivárgott, de.......... Kíváncsiságból járó motornál kitekertem a beöntő kupakját és elég erősen nyomja kifelé a levegőt. Tudom mi az a kartergáz, csak azt nem hogy ebben az esetben mennyire normális. Nemrég volt kompresszió mérve 12Bar mindkét hengerben, olajat nem eszi, légszűrőházban nincs egy csepp sem.

SV650 39.000km

[link]
[link]

"Az élet szar, mondta Jézus, és bedobta a tömegbe a keresztet!"

(#8269) Topiccsendőr válasza CUskater (#8268) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

ha tudod mi a kartelgáz, és a kompresszió jó, akkor mi a kérdés? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8270) runner 125


runner 125
nagyúr

Ez az új K5 Gixer ennyiért kifejezetten jó vétel szvsz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8271) yodamastah válasza runner 125 (#8270) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez tenyleg jo. Az uj modell majdnem 4 millio. Ami persze jobb is, de 1.8-ert nagyon jol jar aki ilyet akar venni. Mondnjuk az is igaz hogy hasznaltak brutal jo aron mennek. 1millio korul kifogastalan allapotut lehet talalni, igaz nem sok k4-5 750es van. Ebben az evjaratdban alig volt olcsobb a 750-es mint az 1000-es, es emiatt keveset adtak el belole. A 600as-bol sokkal tobb van szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#8272) KubanitoS válasza runner 125 (#8270) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez 0 kilométeres? Hogy nem sikerült ennyi idő alatt eladni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#8273) Integra


Integra
titán

hoppá

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8274) runner 125 válasza yodamastah (#8271) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah igen.. ennyiért még új SV-t sem osztogatnak 0%-ra. ;]

KubanitoS

Igen, 0km-es. Minden bizonnyal raktáron maradt darab, aminek számtalan oka lehet. A lényeg, h gyakorlatialg fél áron van egy új Limit Ed. 750-esed Yoshi dobbal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8275) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#8265) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

akkor ajánlom hogy egyszer próbálj ki egy rendes motort is :D

-= No way back from Here =-

(#8276) Prof01 válasza runner 125 (#8270) üzenetére


Prof01
veterán

Azt a mindenit! Ezeknek a full gas-osoknak mindig van vmi olcsó raktáron maradt gépük. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8277) Integra válasza [lAyCsI] (#8275) üzenetére


Integra
titán

:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8278) runner 125 válasza Ferdzsoo (#8265) üzenetére


runner 125
nagyúr

..öregszel. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8279) Ferdzsoo válasza [lAyCsI] (#8275) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Kinek mi számít annak. ;)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8280) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Merészek, vagy csak PS? :U

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#8281) TayRol válasza Shkiz0 (#8280) üzenetére


TayRol
veterán

ez nem ps, itt van a fóti lakópark mellett.

(#8282) runner 125 válasza TayRol (#8281) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D :D

Rossi és a fóti lakópark.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8283) .mf válasza Shkiz0 (#8280) üzenetére


.mf
veterán

Na ugyanmár, egyet találhatsz.

Protip: Rossi még Yamahás MotoGP motorral (07, 08-as?), s nem is tudom, ha jól tippelek, Pedrosa a 26-os. Nem hinném, hogy ezeket a motorokat egyáltalán kiengednék versenypályáról, nemhogy ilyen poros aszfaltra.

Roli, aki készítette a montázst, alaposan átvert téged. Vagy csak a bolondját járattad Shkiz0-val? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8284) runner 125 válasza .mf (#8283) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem ő is viccelt. :)

mod. Nekem tetszett. :))

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8285) TayRol válasza .mf (#8283) üzenetére


TayRol
veterán

(#8286) boogie84 válasza Daywalker (#8267) üzenetére


boogie84
veterán

Uhhhh, az komoly. Elso gumit is kellene vennem. Azt hiszem h csak akkor szanok ra annyit, ha motorozom is. Augusztus utan, ha vegre otthon dolgozom.

Azt nem ertem h miert nem erzek a motoron semmit? Ennyira láma lennek h nem érzem?? :F Vagy elhanyagolható a jelenség...

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8287) yodamastah válasza boogie84 (#8256) üzenetére


yodamastah
őstag

Ujra elolvastam a hozzaszolasod. Nos az is lehet hogy nem is ut a tarcsa, hanem osszevissza fog a betet a feluleten, es ezt mertek ki. De ez csak talalgatas. Meg kellene nezni tenyleg hogy ut-e. Ha csak a feluletevel van gond, akkor "Rotor Hone" megoldja :)

Betet tarcsa osszekopasrol annyit, hogy ugye a betet anyaga valoban bekopik a tarcsaba, atalakul a felulete. De pl ha betetet cserelsz mas markara, siman lehet hogy a bekoptatott tarcsaval nem passzol az uj betet es soha nem lesz az igazi. Ilyenkor kell a rotor hone [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#8288) Integra


Integra
titán

itv4hd - éppen megy a tt oldalkocsis futam összefoglaló... nagyon kemények ezek a lapos izék :))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8289) runner 125 válasza Integra (#8288) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs olyanom.

..egyébként arra gondolsz amin az "oldalkocsin" az emberke jobbra-balra helyezve a testsúlyát, gyakorlatilag állandóan mozgásban van?

Pár éve én is elkaptam valami hasonló versenyt, hát elég pihentek. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8290) yodamastah válasza Integra (#8288) üzenetére


yodamastah
őstag

Hetvegen hringen oldalkocsis vb :) Ingyen lehet nezni... (lesz meg egy rakas motor verseny is)

[ Szerkesztve ]

(#8291) F1DO válasza yodamastah (#8290) üzenetére


F1DO
senior tag

Nahát..

Milyen eseményekre fizetős a belépés?

(#8292) F1DO


F1DO
senior tag

Egyébként elnézve a Hring napi beosztásait alig látni eseményt a pályán.

ennyire nem érné meg pl autós-motoros nyílt napokat tartani rajta? Jobb üresen hagyni mint használni?

Vagy csak nincsenek a weboldalukon feltüntetve a privát csapatok bérlései..

(#8294) [lAyCsI] válasza Ferdzsoo (#8279) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ofkorsz ;)

-= No way back from Here =-

(#8295) yodamastah válasza F1DO (#8291) üzenetére


yodamastah
őstag

Hetvegen ingyenes lesz a belepo a tribun reszre. Persze a paddock jegy az nem ingyenes. Hely se lesz a boxok kornyeken annyi sok verseny lesz most a 3 nap alatt...

Rendezveny van amugy rengeteg, de valamiyen indokbol semmi reklamja sincs ezeknek. Multkor elegge kiakadtam amikor megtudtam hogy 2010ben volt radical european masters futam a hringen. [link] Eloben lathattam volna radicalokat, es persze az egvilagon sehol nincs ez reklamozva. Sajna iden nem jonnek :(

[ Szerkesztve ]

(#8296) Djuree válasza Integra (#8293) üzenetére


Djuree
félisten

hát ha elég korán kezdte simán tarthat itt. haver is 24 éves és már 4. danos kendós, mivel régóta csinálja. úgy elpakol hogy öröm nézni :DDD na persze tehetség sem árt azért egy kicsi :)) én kb. kosárlabdában érhettem volna el sikereket, mert azt csinálom régóta (17 éve kb.), de nem azt a pályát választottam, így utólag lehet azt kellett volna, már mind1...azért idén megnyertük a megyei bajnokságot :DD

yodamastah: de kár hogy nem érek rá :( szivesen elmentem volna, mondjuk motorral.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8297) Djuree


Djuree
félisten

ilyesmi nem érdekel senkit?:
[link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8298) Daywalker válasza Djuree (#8297) üzenetére


Daywalker
addikt

Erdekelne, ha nem pont ezen a hetvegen lenne az eskuvom :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8299) vendingo válasza Djuree (#8297) üzenetére


vendingo
veterán

Jól hangzik. Benzinnel, kajával megállna 70 ezerből.
Engem lehet érdekel, bár tegnap fixáltam le egy horvátországi nyaralást+1 horv+mont+bosznia utat.
Esetleg valakinek nem lenne kedve betársulni?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8300) doc válasza Daywalker (#8298) üzenetére


doc
nagyúr

hat akkor bizony oszinte gratulaciom :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.