Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) Tüzi válasza Daywalker (#7300) üzenetére

eléggé meglepődtem :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7302) Djuree válasza .mf (#7297) üzenetére


Djuree
félisten

"alacsony-közepes sebességnél egyenes háttal, és magasabb sebesség kuporgás :))"
legalább menet közben állítgatod? :DDD
érdekes, nekem úgy van beállítva hogy mindkét pozícióban látok benne :K

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7303) Daywalker válasza Djuree (#7302) üzenetére


Daywalker
addikt

A tiednél alapból más az üléspozíció, de nekem is át kell állítani...lényegében ugyanaz a tükör az enyémen is, mint .mf-én. Ha rá kell kuporodni rendesen, akkor bizony az eget látom.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7304) doc válasza Djuree (#7302) üzenetére


doc
nagyúr

vagy a '2 in 1' megoldas: egyik tukor normal tempohoz, masik a kuporgashoz beallitva ;)

(#7305) Daywalker válasza doc (#7304) üzenetére


Daywalker
addikt

Hasonló megoldás, mint az oktatók autóin?:D:D::D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7306) Djuree válasza Daywalker (#7303) üzenetére


Djuree
félisten

najó, mondjuk én rá sem tudok kuporodni rendesen, már a plexit éri a fejem :DDD ha előre hajolok majdnem látom az első fényszórót :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7307) Topiccsendőr válasza doc (#7304) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De a kuporgas az olyan 170 tol van, nem? Akkor nem sok dolog akar elozni :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#7308) doc válasza Topiccsendőr (#7307) üzenetére


doc
nagyúr

autopalyan siman letolnak a 'meg nem buntetendo' 150-nel, es nem 20 km/h kulonbseggel erkezik a boszen fekezo es villogo {tetszoleges nemet premiummarka}

(#7309) vendingo válasza Djuree (#7306) üzenetére


vendingo
veterán

Én is szívok rendesen a mértem, vagyis inkább a motor mérete miatt.
Konkrétan nem bírok 180 fölött menni mert leránt a szél, a plexi meg nem ér semmit. A fejem bedugom a műszerfalba, a vállaim meg kilógnak.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7310) Topiccsendőr válasza doc (#7308) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs mese 250 el kell menni. :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#7311) doc válasza Topiccsendőr (#7310) üzenetére


doc
nagyúr

azt majd a nemeteknel :DDD
bar a VFR vegsebessege gyari adat szerint a 240-et sem eri el, nemhogy 250... :U

(#7312) vendingo válasza Topiccsendőr (#7310) üzenetére


vendingo
veterán

Nem az autósoktól kell félni, hanem egy váratlanul 270-el érkező 1000-es gyorsasági géptől.
Én már majdnem csattantam így. 170-el mentem, már régen találkoztam a sávomba autóval, nem számítottam rá, hogy azóta egy 1000-es ninja 250-el simán beért, én meg egy autó előzésekor kivágtam elé, mert nem néztem tükörbe. Tükröt mindig használni kell, ingyen van!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7313) Tüzi válasza doc (#7311) üzenetére

Viharos hátszél, meg kettővel kisebb lánckerék hátulra, aztán meglesz az :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7314) Djuree válasza Topiccsendőr (#7307) üzenetére


Djuree
félisten

engem már 140-nél majdnem lekap a szél, 130 a kényelmes még egyenesen ülve, gyorsabban nem szoktam menni, csak ha sietek, vagy kicsit elszáll az agyam :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7315) Daywalker válasza Djuree (#7314) üzenetére


Daywalker
addikt

Nem kéne ilyen nagyra nőni:DDD Vagy nagyobb motort kell venni:) Én nem szeretek 130-nál gyorsabban menni, ha ketten vagyunk, mert akkor nem tudok rádőlni...amúgy meg igen - szigorúan versenypályán és német autópályák korlátozástól mentes szakaszain ;)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7316) Djuree válasza Daywalker (#7315) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, egy 1200gs a vágyam és meg is lesz egyszer :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7317) TayRol


TayRol
veterán

tegnap a vaci uton vfr1200, csodaszép piros szinben, ellenben a motoros aki rajta ült rapper melegítő, sportcipő, hofeher kapucnis pulcsi es bukosisak. amilyen vastagnak tűnt a ruhája még egy bőrcuccban is kevésbé izzadt volna.:)

(#7318) Boxer001 válasza Djuree (#7316) üzenetére


Boxer001
veterán

Nekem egy K1300R kéne...na majd egyszer. :D

(#7319) Integra válasza TayRol (#7317) üzenetére


Integra
titán

"menü" szerkó.. amíg egyszer le nem rántják a seggéről a bőrt átültetéskor.. :DDD

én tegnap láttam egy fehér isf-et, vááááááááááá, az a v8 hang.. legszebb lexus esküszöm..:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7320) Integra válasza Djuree (#7314) üzenetére


Integra
titán

amíg laycsi nem rinyál ilyen szél dolgok miatt, addig neked sem kéne :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7321) TayRol válasza Integra (#7319) üzenetére


TayRol
veterán

én meg egy mattzöld (mint a német katonaság autói) gallardo cabriot. igaz csak állt a parkolóban.:D

jaja. igaz Budán láttam az Eurocenter előtt. az amugy is egy csóró környék.:)

[ Szerkesztve ]

(#7322) Integra válasza TayRol (#7321) üzenetére


Integra
titán

válság van. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7323) Daywalker válasza TayRol (#7321) üzenetére


Daywalker
addikt

Hja, az ott szokott valahol a Batthyány tér környékén téblábolni, sokszor láttam amíg ott laktam...jól néz ki.

Boxer001: jaja, az nekem is kedvencem

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7324) Djuree válasza Integra (#7320) üzenetére


Djuree
félisten

Ő is hasonló kis ember mint én? :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7325) Integra válasza Djuree (#7324) üzenetére


Integra
titán

ő nagyobb mint te, szélesebb vállakkal, és a naked 1200 bandiján is élvezi 170nél a szelet :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7326) Djuree válasza Integra (#7325) üzenetére


Djuree
félisten

az komoly :C akkor én ne panaszkodjak :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#7327) Topiccsendőr válasza Daywalker (#7323) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Suzuki GS1200SS ha öreg szar leszek. Az lesz nekem. :K
:D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#7328) Daywalker válasza Topiccsendőr (#7327) üzenetére


Daywalker
addikt

Semmi Honda?! :DDD Sorry, nem tudtam kihagyni ;] Egy kis finom Gold Wing...:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7329) #25954560 válasza Daywalker (#7328) üzenetére


#25954560
törölt tag

goldwing az a batortalan oreg szaroknak, a gs meg a vaganyaknak :D
en eddig csopperben gondolkodtam, sorhasamat ratamasztom a tankra, lobogo szakallamat neha kisoprom az arcombol aztan csattogok boldogan. de valoszinuleg inkabb egy fzr1000. majd arra gyurok h fent tudjak maradni rajta fel oranal tobbet. es aztan le is tudjak szallni segitseg nelkul :)

(#7330) Prof01 válasza Topiccsendőr (#7327) üzenetére


Prof01
veterán

Kawasaki ZZR1400, ha öreg leszek... :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7331) Daywalker válasza #25954560 (#7329) üzenetére


Daywalker
addikt

Gyorskötöző, duct tape...tuti rajta maradsz:) Leszállni már kevésbé fogsz. Amúgy meg ZZR1400:)

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7332) yodamastah válasza Topiccsendőr (#7327) üzenetére


yodamastah
őstag

F*szt. Elektromos R1-ed lesz majd 85evesen :D

[link]

(#7333) Daywalker válasza yodamastah (#7332) üzenetére


Daywalker
addikt

Mire lehet ebből következtetni?! A magyar nyugdíj átlagon felüli:D:D:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7334) stifi


stifi
senior tag

ma valami fattyú az éjjel kinyitotta a motorom ponyváját (ahogy elnéztem nem nyúlt hozzá), és úgy is hagyta, nem tudom eldönteni hogy csak mozdítható dolgot kerestek a sátorban vagy feltérképezték a terepet egy esetleges jövőbeni lopáshoz.. (szerintem ha feltérképezték volna, akkor nem hagynak nyomot maguk után, hogy felkészüljek a fogadtatásukra...)

szóval most beparáztam, és beszereltetek egy pageres riasztót, valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? nincs túl nagy választék, de szereléssel 35K-ból megúszom a dolgot, rezgés, emelés, döntésérzékelés, 2 irányú folyamatos státuszjelentés 1000m-en belül, 100 decibeles vinnyogó, indításgátlás.. mi a faszt lehet még tenni azért hogy a paripát ne kössék el? kormányzár, tárcsazár és lakat van a gépen, viszont sajna garázsom nincsen.. az elmúlt 2 évben 3x törtek be hozzám vagy a családi telekre, kezd a faszom kilenni eléggé, miközben bécsben az utcán tárolják a motorokat a népek, komolyan el kell költözni más országba a nyugalomért, vagy csak simán ki kéne irtani az itthoni enyveskezű kisebbséget hogy nyugodtan aludhassunk?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7335) Daywalker válasza stifi (#7334) üzenetére


Daywalker
addikt

És a helyedben egy puskával várnám a motor mellett...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7336) stifi válasza Daywalker (#7335) üzenetére


stifi
senior tag

de nem költözhetek le a kertbe... társasház, az erkélyről látom a sátrat, ha lesz pager bármi van 1 sec alatt ki tudok nézni, és 10 sec alatt le tudok menni konyhakéssel és ásóval, a sátor alá fogom eltemetni a fejetlen tetemet ha sikerül elkapni és hátbaszúrni..
nem lepődnék meg ha a közvetlen szomszéd galerihez köze lenne a dolognak, nem vagyok rasszista de simán rájukzárnám a házukat és alájukgyújtanék, legalább csend lenne utána éjszakánként...

viszont ha nincs riasztóm, simán elviszik hangtalanul ha nagyon akarják... tudom hogy nincs 100%-os védelem de a maximumot meg akarom adni magamnak és a motornak, ha így is elviszik akkor legalább mondhatom hogy én mindent megtettem.. csak mi az a maximum amit tudok tenni?

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7337) Daywalker válasza stifi (#7336) üzenetére


Daywalker
addikt

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7338) KrAt válasza Daywalker (#7335) üzenetére


KrAt
veterán

Csak semmi agresszivitás és tömeghergelés, mert szankcionállak :DDD

(#7339) Daywalker válasza KrAt (#7338) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Fogj egy villamosszéket és foglalj helyet köztünk, kérlek!:DDD

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7340) vendingo válasza stifi (#7336) üzenetére


vendingo
veterán

Nekem melóhelyemnél buzerálták mindig a motort. Kapcsolgattak mindent, váltogattak a váltóval, szerintem rá is ültek. Kár, hogy egyszer se értem tetten őket. Vettem egy tárcsazárat, hozzá ilyen uv sárga kábelt, betekertem vele a motort, átálltam kevésbe forgalmas helyre és azóta nem buzerálja senki.

Ha úgy is van rálátás a motorra, akkor ha van rá mód, irányítsál rá egy kamerát, webkamerát és egyből kiderül ki a tettes.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7341) stifi válasza vendingo (#7340) üzenetére


stifi
senior tag

a D-linknek van wifis routerhez való wireless kamerája, csak az a baj hogy kültérre nem javasolja.. lehet ettől függetlenül nyárra megérné beruházni egyre a riasztó mellé, télen meg úgyis lebetonozom a motort, nem baj ha a kamera nem bírja a hidege, addig felviszem a lakásba..

nyáron viszont a sátorba lehet beszerelek egy ilyet ezek közül..
a pláne benne, hogy wifis, online streamen nézhető az aktuális kép a neten keresztül és bizonyos ideig visszamenőleg tárolja is a felvételeket ami menthető... e-mailben üzenetet küld mozgás esetén, ha valaki besurran, hiába teszi tönkre a cuccot, a weben már fenn van a felvétel, van közte éjjellátós kivitel...
a probléma csak hogy nem tudok neki 220-as aljzatot biztosítani, elemes verzió meg nincs ezekből...

kiábrándít hogy ilyeneken kell törni a fejem, hogy védhetem meg a munkával megkeresett saját tulajdonom az eltulajdonítástól.. néha úgy fel tudom baszni magam ezen.. :U

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#7342) geree@bl


geree@bl
aktív tag

Na srácok... tegnap óta én is motor tulajdonos vagyok :
[link]

Egy-két apróbb javítás majd ráfér de amúgy jó állapotban van :)

És mégegyszer köszönet persuader-nek :R

[ Szerkesztve ]

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#7343) Daywalker válasza geree@bl (#7342) üzenetére


Daywalker
addikt

Zsíír. Szeretem a GS500-at, ugyanilyenen tanultam. Jó lenne egy szaladgálós motornak. Amúgy milyen a kbc sisak? Majd mondd meg h "nagy" sebességnél mennyire hangos plz.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7344) runner 125 válasza TayRol (#7317) üzenetére


runner 125
nagyúr

Fél kg anyagon megvolt a hasznva a Viffer 1.2-re. :D :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7345) TayRol válasza runner 125 (#7344) üzenetére


TayRol
veterán

még az is lehet! :D

(#7346) geree@bl válasza Daywalker (#7343) üzenetére


geree@bl
aktív tag

Sok összehasonlítási alapom nincsen, de sztem nem rossz. Egyedül az a baja h a kis plexi pont rátolja a menetszelet, és bizonyos sebességnél "fütyül". De ez hamar meglesz oldva mert a plexit úgyis le akartam szedni.

''Tévedni emberi dolog, de valamit igazán hatásosan elbaszni: ehhez már számítógép kell.''

(#7347) Tüzi válasza #25954560 (#7329) üzenetére

aha, ja...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7348) runner 125 válasza Tüzi (#7347) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdekes. Hang alapján valami sport, vagy sport túra megy utána. A lábtartója karcol minden egyes kanyarban, és a GoldWing folyamatosan előtte van, sőt - kigyorsításkor el is húz.
Ilyen széles és majd 500kg-s motort szerintem fizikailag lehetetlen így dobálni, pláne így ledönteni.

Nekem kicsit kamu szaga van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7349) Tüzi válasza runner 125 (#7348) üzenetére

ami mögötte megy az is GW :D

ugyanúgy lehet, mint ez, meg ez
van benne egy 1800ccm-es 6hengeres boxer majdnem talajszinten, ami nyomatékból 1200rpm-ről kilő. nincs ebben semmi csoda, fizika:)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#7350) stifi válasza runner 125 (#7348) üzenetére


stifi
senior tag

ez nem kamu, ez tudás, ennyi.

szalagos kamerával felvett videót nem olyan egyszerű machinálni, ráadásul számtalan videó van fenn a neten ahogy goldwinggel pályáznak (térdelve), csapatnak vele szerpentinen..

a kamerás is goldwinggel tolja, ott van a szövegben - "on his tail also on a goldwing.."
dönteni meg addig lehet amíg leér a lábtartó.. a kamerás goldwing is állandóan cicereg és hasonló tempót diktál mint az első. számomra teljesen hihető és le a kalappal.
kiváló minőségű utak, szerpentin, jó pilóta. más nem kell az élvezethez, de ha egyzer hibázik és az 500kg megindul, az jó időre elveszi a kedvét a motorozástól...

[ Szerkesztve ]

Nincs időm kedvesnek lenni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.