Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) Djuree válasza vendingo (#8299) üzenetére


Djuree
félisten

ez sem szar. elvileg megyünk már horvátba haverokkal, de ha mégsem akkor lehet társulok :K ahogy látom már van 9 jelentkező, nem sok idő van dönteni. a tempó is pont jó lenne nekem.

Daywalker: grat! és részvétem :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8302) vendingo válasza Djuree (#8301) üzenetére


vendingo
veterán

Gyere csak. :)
Én is megyek horvátba, aztán 2 hét múlva megint :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8303) #25954560 válasza Daywalker (#8298) üzenetére


#25954560
törölt tag

eleg gyenge kifogas, bocs :D

gratula!

(#8304) .mf válasza Daywalker (#8298) üzenetére


.mf
veterán

Trainspotting után szabadon:
Choose life! Choose a house, a car, a washing machine. Choose freedom!

Életfogytig tartó szabadságvesztés. Fogadd őszinte részvétem :C :DDD

---

Hmm egy fele ilyen távú túrát azért kipróbálnék, de kezdetnek ezek erősek. Nem tudom, hogy viselném az egész napos közúti szerpentinezést, felmálházva, s úgy, hogy másoknál sem gyorsabban, sem lassabban nem lehet menni. Szerintem rosszul. Ezért se szoktam társas túrákra járni.

---

Hír a szervizből, és "d'oh! díj" nekem. Szerencsére csak a kuplungbowdenem ment szét, teljesen kirojtosodott, már csak két szál tartotta. Kuplung ezen kívül kiváló állapotban van. Szóval végtére még egész olcsón megúsztam (olcsóbb, mint a kuplung cseréje, vagy szétszakadt kuplungbowden miatt tanyálni egyet), de ha ezt is megnéztem és észrevettem volna, akkor még olcsóbban megúsztam volna, s a motorom se kellett volna leadni. Na mindegy, tanulópénz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8305) Integra válasza Daywalker (#8298) üzenetére


Integra
titán

gratulálok!!!!!!! sok boldogságot:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8306) TayRol válasza Daywalker (#8298) üzenetére


TayRol
veterán

nekem aug. végén lesz.:D

(#8307) lujo10


lujo10
aktív tag

Daywalker és TayRol: gratulálok és sok boldogságot ;)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8308) DigitXT válasza lujo10 (#8307) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez azért így egyben leírva egy kicsit félreérthető, nem?:DDD

(#8309) vendingo válasza DigitXT (#8308) üzenetére


vendingo
veterán

:DD

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8310) TayRol válasza DigitXT (#8308) üzenetére


TayRol
veterán

:DDD

azért köszi.

(#8311) Daywalker válasza DigitXT (#8308) üzenetére


Daywalker
addikt

ROTFL:DD

Kösz mindenkinek...csak érjek haza egyben tajpejből, mert lassan csak a romjaimat fogja hazafújni a szél :DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8312) lujo10 válasza DigitXT (#8308) üzenetére


lujo10
aktív tag

Bakker, igazad van :DD

Szóval, megbontva külön-külön mindenkinek:
Daywalker: gratulálok és sok boldogságot ;)
TayRol: gratulálok és sok boldogságot ;)

és bocs, ha félreérthető volt, de hát rossz az aki rosszra gondol.

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#8313) Integra válasza DigitXT (#8308) üzenetére


Integra
titán

de csak semmi buzulás!! :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8314) runner 125 válasza DigitXT (#8308) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8315) Integra válasza TayRol (#8306) üzenetére


Integra
titán

gratula nektek is :) addig még gurulgassatok azért, és kecsóra is letolhatnád az arcod egyszer.. :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#8316) TayRol válasza Integra (#8315) üzenetére


TayRol
veterán

köszi!:) asszony pajti nem motorozhat a baba miatt, már el is adtuk a cuccait.
én meg lehet hogy megtartom a vasat, szoval Kecsó még esélyes. :K

(#8317) boogie84 válasza yodamastah (#8287) üzenetére


boogie84
veterán

Na erre nem is gondoltam. Lehet h tényleg csak a betétekkel van gond. Azt hiszem elsö körben azokat csereltetem. Gyárira. Oszt meglátjuk, de ez is csak augusztus vegen lesz esedekes... :(
Aztán lehet h lesz... es addig is megyek ha jo idő van. :) Akkor pedig muszaly lesz.
Köszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8318) Djuree válasza TayRol (#8316) üzenetére


Djuree
félisten

nő miatt el ne add a mocit. a lelkedet adnád el. én biztos nem adnám el senkiért :C
habár de, egy csaj lenne, de csak egy, úgyhogy stornó az előző mondat :DD

DigitXT: ehh, de hülye vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8319) F1DO válasza yodamastah (#8295) üzenetére


F1DO
senior tag

Ahh... megáll az ész.. Biztos zavarná őket a sok néző!

ez a Radical tényleg klassz lehetett.

Ha belegondolok hogy az adónkból felhúzták a pályát, hogy aztán jól ne használhassa senki aki szerintük nem oda való.
(Anno voltam pályabíró a Hringen. Mennyivel másabb a hangulat élőben, bármilyen motorsportról is legyen szó.)

Ha jól emlékszem az oldalkocsis motorokban rendre mind Hayabusa blokk volt.

[ Szerkesztve ]

(#8320) yodamastah válasza F1DO (#8319) üzenetére


yodamastah
őstag

Radicalokban is elofordul haybusa blokk. Az SR8-ban V8-at csinaltak 2 hayabusa blokkbol :D Amit belinkeltem videot az SR3, abban is hayabusa blokk dolgozik :)

[ Szerkesztve ]

(#8321) Topiccsendőr válasza boogie84 (#8317) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Olcsóbb lenne indikátorórával kimérni mielőtt újabb betétet veszel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8322) .mf válasza TayRol (#8306) üzenetére


.mf
veterán

Ejj, valami járvány van? Neked is részvétem :C

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8323) ALI_G


ALI_G
veterán

pls egy gyors velemenyt kernek errol: www.hasznaltauto.hu/motor/suzuki/suzuki_gsx-r_600-5626897 (bocs, a mobilos verzio nem tud linkelni).
Holnap lehet megnezem.

(#8324) ALI_G válasza lujo10 (#8307) üzenetére


ALI_G
veterán

En is sok boldogsagot kivanok a fiukaknak :D

(#8325) yodamastah válasza ALI_G (#8323) üzenetére


yodamastah
őstag

A farok resz ujra van epitve, a farokidom es a segedvaz nem gyari. De persze lehet eleve azert van ez a segedvaz rajta, mert ezt nehezebb eltorni, es konnyebb javitani. A farokidom az k6, vagy ilyesmi, de tokmindegy az csak a muanyag. A tobbit nem nagyon latni igy fotokrol, ezt meg kellene nezni. A vaz es a futomu allapota az erdekes. Az egyenesfutast konnyu kiprobalni, de hogy a tengelytav es a villaszogek rendben vannak e az nem derul ki 1 perc alatt. Bar ha romma volt legalabb 1x torve annak vannak nyomai. Ezt is eloben latni csak. Ha itt lenne BP-n elmennek veled megnezni, de Bekescsaba odebb van :D Ha a 39e km mind palyan ment bele, akkor azert a blokk is kerdeses, bar lehet meg 39ezret kibir palyan :D Lattam mar 10 eve palyan hasznalt motort. Ha jol latom Dunlop D207 van rajta, azt jo messzire el kell hajitani :D

Egyebkent lehet hogy egy nagyobb zuzasbol csinaltak belole ujra motort, es palyaodomot dobtak ra mer az olcso. Merthogy a palyara epitesnek az idomon kivul nem latom nyomait. A plexi alacsony, a fekcsovek is gumik, a labtarto is gyari, tankboritas sincs... Itt vannak rola jobb kepek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8326) Prof01 válasza Topiccsendőr (#8321) üzenetére


Prof01
veterán

Hali Persu!

Ma szétszedtem a mocim karbiját, kitisztítottam. :) A tolattyú és annak a háza/hüvelye műanyagból van, pici lekopott műanyag szemcsék voltak benne, nem volt annyira koszos. A gumi membránok is szépek voltak, semmi kirepedezés nem volt rajtuk.
A moci összerakás után ugyanolyan rossz volt... :(
Azt hiszem ezen már csak a szerviz fog segíteni...

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8327) Prof01


Prof01
veterán

Én is gratulálok és sok boldogságot kívánok a házasodóknak! ;)
Na és motoros esküvője melyikőtöknek lesz? :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#8328) TayRol


TayRol
veterán

Kössz mindenkinek!:)

(#8329) runner 125 válasza Prof01 (#8327) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, tényleg!

Mocisok lesznek-e?
Vagy szülői nyomásra Ti is szolidra veszítek a figurát? :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8330) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tegnap gurultam egy "lazát" a Kawa GTR 1400-al.
A motor kb.6k-s fordulatig kezelhető biztonsággal, afelett valami olyan ördög tör ki belőle amit nem biztos hogy minden körülmény között kordában lehetne tartani. 2személlyel 3-ban 100 körüli tempónál egy erősseb gázra (nem csutka) olyan szépen éreztem hogy kezdi emelni az elejét, és már nem folyamatos a kontaktom az első kerék és a föld között... Brutális.
Annak ellenére hogy mekkora dög, úgy lehet dobálni jobbra balra mint egy 250-est, egyszerűen nem akartam elhinni. Jobban fekszenek neki a nagytempós fordulók mint az enyémnek valaha fog.
Az üléspozíció kicsit sportosabb mint a naked gépeken, de csak egy lehelletnyit, szerintem rendben van. Az autómatán állítható plexi meg olyan védelmet nyújt hogy 120-ig még a plexit sem kellett csuknom a sisakon. ;)
Az első lengéscsillapító sziszegése pedig iszonyatosan bejön. :K
Verdikt: Túrára kétszeméllyel verhetetlen, azonban nem vagyok benne biztos hogy sokszor csapatnék vele 7-10k fordulatok körül, ott katasztrófális erő lapul benne. Bár szerintem ez is megszokás kérdése... Illetve városban cirkáláshoz túl széles, nem gurulgatnék vele a kocsisorok között...
Mondjuk egy kontra: Mostmár étme/érzem hogy miért isteníti mindenki a Honda váltóját, a puhasága és könnyedsége miatt... :D

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#8331) ALI_G válasza yodamastah (#8325) üzenetére


ALI_G
veterán

Ja a farok az nem gyári, de ez nem ront rajta, ráadásul tetszik is (aminek pályán sok hasznát veszem :D).
38k pályán azt hinném, hogy meg se kottyan.
Dunlop gumikat nem ismerem, de elég újnak néz ki, mintha eladás környékén cserélték volna.
Ár érték arányban ehhez képest? Egyik k3 másik k2.

Szívem szerint ezt venném, r6r. Még olcsónak is tűnik, nem tudom mi lehet a baj vele.

Gondoltam, hogy csabáig nem jössz el :) De ha Pesten nézek, lehet egyeztetnék, több szem többet lát.

[ Szerkesztve ]

(#8332) F1DO válasza yodamastah (#8325) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszi az infót egyébként, holnap ki is gurulunk a Hringre megnézni mi a pálya! :))

(#8333) F1DO


F1DO
senior tag

Én is ajánlok egy eseményt:

[Kawanap]

(#8334) yodamastah válasza ALI_G (#8331) üzenetére


yodamastah
őstag

Azert 39e km nyelgazon nem keves. Teny hogy megfelelo karbantartassal a palya hasznalat siman elmegy, de 39e km az mar emberes. Egyebkent nem hiszem hogy mind palya lenne, rengeteget kellene ahhoz menni. Kb 5 szezon alatt ertem el enis csak a 10k-t. Persze ismerek olyat aki ennyi ido alatt 40ezret ment :D De ez mar komoly penz, ott van zseton komolyabb motorra is...

(#8335) ALI_G válasza yodamastah (#8334) üzenetére


ALI_G
veterán

Aha, na ezt jót tudni. Akkor jó eséllyel összecsukták közúton vagy egy pályanapon, majd átalakították pályára a jelenlegi formájára.

(#8336) yodamastah válasza ALI_G (#8335) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezel a motorral biztos hogy elestek mar parszor. Ez nem is kerdeses. Az allapot a kerdes. Azt meg csak eloben lehet kideriteni. Az R6-nak siman lehet hogy semmi baja. Az alacsony arhoz eleg annyi hogy nem forgalomba helyezheto...

(#8337) ALI_G válasza yodamastah (#8336) üzenetére


ALI_G
veterán

Mitől nem lehet forgalomba helyezni?
Elég nehéz értelmezni a hirdetés szövegét:
Eladó yamaha yzf r6r 2009-es yec elektronika vezetékköteg ezeken kívül minden gyári pályaidomos igazolt származás.

Jól elküldeném őket, hogy még fogalmazni se tudnak.

mod: felhívtak őket, hogy mégis mikor vannak nyitva (nyilván ezt is minek feltüntetni) és az r6r-ért ma jönnek szlovákiából :( Ne mintha tellene rá :DD

[ Szerkesztve ]

(#8338) yodamastah válasza ALI_G (#8337) üzenetére


yodamastah
őstag

Van benne egy Yamaha gyari tuning ECU.

(#8339) ALI_G válasza yodamastah (#8338) üzenetére


ALI_G
veterán

Megnéztem, az r6r nagyon fullos, makulátlan, vagy nem vettem észre semmit. 900-at kínáltak érte a szlovákok, szerintem el is vitték miután elmentem.

A gsx-r 600 jobb oldalt kapott, kipuff enyhén karcolt, itt-ott horpadt, tavaly ősz óta áll ott, akksi lemerült, nem tudtam beindítani (persze raktak volna bele akksit ha kell, de nem forszíroztam). A mese szerint utcán futotta a 39000 km-t, az esés után rakták fel ezt az idomot. Felni vagy padkázott vagy a festék lepattogzott, nem tudtam eldönteni. Lánc-lánckerék valószínűleg cserés.
Futóműn nem láttam semmit, első tárcsáknak nem volt válla, de a hátsónak igen, lehet elől cseréltek ezt-azt. :) Lőttem pár képet, mindjárt felrakom, hátha ti láttok még valamit.
btw az mennyire kamu, hogy nem csináltak állapotfelmérő lapot?!
Közben írt ninja_v hogy van egy 2003-as r6 kecskeméten eladó, pályára átalakított. :)

[ Szerkesztve ]

(#8340) ALI_G válasza ALI_G (#8339) üzenetére


ALI_G
veterán

Képek: [link]
Nem vagyok benne biztos, de a blokkot lehet már megbontották, gyanús szigetelő anyag lefolyás látható a hengerfej tömítés helyén, de még nem láttam ilyet, úgyhogy csak tipp.

[ Szerkesztve ]

(#8341) Daywalker válasza ALI_G (#8340) üzenetére


Daywalker
addikt

Hengerfej tömítést nem kell pasztázni, és helyette sem lehet pasztát használni, tudtommal...ha mégis ilyen történt, akkor az nagyon kókány és jó messzire el kell kerülni. De a képen szelepfedél van...sokan szarnak kicserélni a szelepek állítása után a tömítést, csak bepasztázzák a régit és olyankor megfolyhat. Nem olyan vészes dolog, de itt tényleg nem spóroltak a cuccal:/

Az ott a képen vízpumpa? Amúgy mindegy, mert valami folyik, ez a kipuffon is látszik alatta.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8342) Topiccsendőr válasza Daywalker (#8341) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elég vicces, a szelepfedél tömítést csak a veztengely furatainál kell épphogycsak, ott is csak a sarkokban 3 mm hosszan. Ezzel hogy telebasszák, megy a blokkban is szanaszét, ilyenkor szokott az lenni, hogy olajzófuratokat tömít el ez a szar sziló. Igazi kókány így is a munka. A motor lehet jó, azt csak a helyszínen lehet kideríteni. Képekről nem nagyon.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#8343) yodamastah válasza ALI_G (#8340) üzenetére


yodamastah
őstag

A tortenet hiheto, miszerint utcan lezuztak, es palyaidommal raktak ossze olcson. A segedvaz valszeg ropira tort, meg gondolom az eleje is kaphatott, mert lampa az nincs. De az is lehet az mas motorba kerult :) A kormany utkozon nem latni nagy serulest, bar a masikrol nincs kep, meg hat ki lehet a villahidat cserelni. A vazon viszont kitorolhetetlenul ott marad a kormany utkozo nyoma ha sokat porgott a motor.

De ha 400k-ert keresel motort palyazni, akkor nem fogsz olyan motort talalni, ami hibatlan. Nagyjabol ilyesmi lesz mind. Esni minddel estek mar, es lesz benne km is rendesen. A lenyeg hogy ha lehet egyenesen menjen, a villaszog a helyen legyen, mukodjon a fek, es a blokk ne legyen latvanyosan megdogolve. A futomu olyan amilyen, elobb utobb azzal ugyis foglalkozni kell.

Szelepfedel az no comment :D Jol nez ki.

[ Szerkesztve ]

(#8344) boogie84 válasza Topiccsendőr (#8321) üzenetére


boogie84
veterán

Erről nem is hallottam. Ha aktuális lesz, utána járok. Köszi!

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#8345) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy nyitott sisakot,annyira nem mélyedtem még bele gondoltam valaki hátha beírja majd a márkát,ami itthon mondjuk nem elterjedt.
Szóval amit találtam itthoni boltban talán shoei trial ami legjobban közel áll az elképzeléseimhez.
Szóval egy szemtelen pimasz sisakot szeretnék venni ami vékonyprofilú talán még plexi sincs rajta persze belefér ha jól néz ki,talán még a rally-s sisakok lehetnek ilyenek nem?
szóval az lenne a lényeg hogy ne ilyen "bumszli" grex legyen hanem kis finom vagány.

Mr.Brightside

(#8346) runner 125 válasza Pocee (#8345) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mennyit szánnál rá? Milyen gépre szeretnél nyitott sisakot? (Ha, lehet én lebeszélnélek róla..)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8347) Pocee válasza runner 125 (#8346) üzenetére


Pocee
senior tag

most a pénz nem lényeges mert ha drága 100.000 felett akkor majd három négy hónap alatt összespórolom valahogy a hiányzó összeget de nem baj ha alatta marad 100nak.
1000-es nakedhez venném,tisztában vagyok vele miért szeretnél lebeszélni,megvan az összes védőfelszerelésem meg a létra is megvolt,szóval nem arra kell hogy közúton 100 felett menjek vele tudom hogy letépné a fejem a szél,arra kell hogy beszaladunk fagyizni a városba akkor csak felcsapom a fejemre és a rendőr sem szívózik és még jól is néz ki.

szerk.:városi szaladgálásra kell mielött valaki azt hinné fagyizásra veszek 100 feletti sisakot,nem!

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#8348) runner 125 válasza Pocee (#8347) üzenetére


runner 125
nagyúr

100k-ért már megkapod a csúcs kategóriát, de mit szólnál egy felnyithatóhoz?

Nekem is olyan van, egy Nolan személyében, abszolút elégedett vagyok vele. Városi közlekedésre is alkalmas. Egy kézzel nagyon könnyen nyitható, ráadásul az új típusokban már van beépített napszemüveg is, így felnyitott állapotban is védve van a szemed.

Itt most akciós az N103, vagy drágábban az N104. Esetleg a nyitott és a felnyitható közötti átmenet? N43E

Ha, mindenképpen ragaszkodsz a teljesen nyitotthoz, akkor szerintem felesleges kiadni 100k-t, mert annyival nem jobb egy nyitott sem.
30-40-ért már bőven korrektet kapsz abból. (Airoh, Caberg, AGV, HJC, Lazer - pl.)

De, ha el szeretnéd költeni a 100k-t, akkor Shoei, Suomy, Shark, AGV, Arai, Nolan, Schubert vonalon nézelődj.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8349) Pocee válasza runner 125 (#8348) üzenetére


Pocee
senior tag

kössz a leírást de ezeknek nincs olyan ami megfelel az elképzeléseimnek,én nolan és arai párti vagyok,azokat ismerem beváltak de nem ilyen kell,vékony profil alatt azt értem,hogy ne legyen benne normális vastagságú szivacs,ne növelje meg túlzottan a fejem,a felnyithatók ki vannak zárva,elhiszem hogy nagyon praktikus de nekem soha nem tetszett.
Közben nézelődtem külföldi oldalakon,lehet nekem a jet sisakok közül kell választanom.
a példa kedvéért

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#8350) runner 125 válasza Pocee (#8349) üzenetére


runner 125
nagyúr

Esküszöm poénból beakartam linkelni egy ilyen retrobilit is.

Egyébként én bringázom is hegyen, ilyet még oda sem vennék fel. :D
Babettára zsír, de másra szerintem nem.
Csodák meg nincsenek, a vékony héjszerkezet miatt védeni soha nem fog úgy, mint egy normális, vaskosabb darab.

Persze, te tudod.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.