Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) canniball


canniball
nagyúr

Akkor a nap kérdése: melyik az a plexi, ami ilyen szélvédelmet ad nekem az SV-n? :D
Nemrég volt szerencsém felülni a haverom VFR-jére s az olyasmi szélvédelmet én is el tudnám viselni ezeken a hűvősebb napokon. Van ugyan egy ilyen plexim, de ez meg pont a fejemre tereli a szelet, így csökkenő menetszélért cserébe megnövekedett szélzaj a jutalmam...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#57802) Bogyó bá' válasza canniball (#57801) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ikarus szélvédő. :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57803) polimorf válasza sqpp (#57790) üzenetére


polimorf
tag

Lehet én egy rossz darabot fogtam ki de már 2x küldtem vissza garanciában nem az álltalad linkelt tipust de az enyém is WayteQ 980bt. Szóval én egyálltalán nem vagyok hanyadt esve a WayteQ-től
A haveromnak viszont az van ami felől érdeklődsz. Az áramellátó egysége kb 1 hónapig birta aztán csere volt. Szóval ő se nagyon dicsérte, bár maga a készülék neki jól működik. De neki is az áramellátással volt gondja mint nekem.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57804) HSM válasza canniball (#57801) üzenetére


HSM
félisten

Igazából ez a két opció van.
Vagy naked bike és telibe szél, és akkor a levegő ér mindenhol, de sehol túlzottan, vagy a plexi/idom, ahol a szél el van terelve, de éppen ezért valahol elkapja a sisakod és hangosabb lesz, ha csak nem bújsz be az örvény alá. [link] Sajnos nekem az idomos SV-n is ez van, kis tempónál, olyan 60-70-ig minden szép minden jó, a mellkasom védi, és a fejem is megússza a szél fő vonalát, de afelett én is telibe kapom a sisakra. Igaz, magas vagyok és gyári kis plexi. Mondjuk városi tempóhoz jó, túrához meg ott a füldugó, ami tempóhoz amúgysem árt.
+1 opció venni valami gigantikus batárnagy plexit, ami teljesen eltakar, de azokkal azért vannak fenntartásaim... [link]

(#57805) -Mosquito- válasza canniball (#57801) üzenetére


-Mosquito-
őstag

[link] :D Viccet félretéve vagy a felső élit kellene itt megpróbálni hajlítani. [link] Vagy MRA k.rva drága 15eFt-tól.. Találtam egy ilyet,itt de csak képet. [link] Kolléga itt fórumozik,talán tud segiteni ebben. Esetleg itt is meg lehet kérdezni/körbenézni. [link] +1 [link]


Adamotoros.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#57806) sqpp válasza polimorf (#57803) üzenetére


sqpp
őstag

Hmmm, esetleg valami mást ismertek motoros navit? Nem akarok telefont használni ehhez...

(#57807) vlevi válasza sqpp (#57806) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ilyen árban nagyjából csak ez van. A következő lepcsofok a Garmin, vagy Tomtom, de az zx ennyibe kerül.

(#57808) Golota válasza Khaosz55 (#57772) üzenetére


Golota
aktív tag

Minden a hozzáálláson múlik. Az ADV rideren volt egy ausztrál srác, aki egy 125-ös postás motoron rövidgatya-szandál kombóban motorozott át Ázsián, Európán és Angliában kötött ki. Persze olyat is hallottam közvetlen ismerősöktől, hogy voltak túrázni olyanokkal, akik 150 km után fél napig pihentek, majd hazajöttek az 1 hetesre tervezett motoros túráról. :D

Szerintem túrára egy naked is alkalmas, csak tudni kell, hogy milyen kompromisszumokat kötsz. Ha Toszkánában laknék, akkor tutira nakeddel túráznék, mert a túra a ház előtt kezdődik és a gyönyörű, kanyargós tájon nem tudsz és nem is akarsz 100 fölött hasítani. Mivel azonban az Alföldön lakok, nekem a az igazi "túra" minimum 100-150 km motorozás után kezdődik és a Hortobágyon nem különösebb élmény küzdeni az elemekkel. Az autópályán meg pláne nem.

A feleségemmel anno egy Kawasaki Z750-nel (a naked verzió) túráztunk rengeteget, főleg Magyarországon, napi 400-600 km távokkal. Kibírtuk mindketten és nagyon élveztük, pedig az egy igen sportos naked, spártai kényelemmel. Mikor kényelmesebb, túrásabb motorjaim voltak, azokkal még messzebb mentünk és már nehezen ültünk volna visza a Kawára (ami egyébként egy remek motor). Minden viszonyítás és megszokás kérdése.

Azt vedd, ami tetszik. A motorvásárlás elsősorban(!) érzelmi döntés, persze nem árt gyakorlati szempontokat is figyelembe venni. Neked a naked érzelmi szempont, hiszen ez tetszik és tudod, de nem zavar, hogy a nakedeket nem elsősorban túrára találták ki. Véleményem szerint a választékból leginkább az ER6 az, ami a legalkalmasabb túrára az üléskényelme, a viszonylag jó szélvédelme és a motor karaktere miatt.

(#57809) sqpp válasza vlevi (#57807) üzenetére


sqpp
őstag

nem kell ilyen arban :D lehet tobb is persze, csupan ez tetszett meg.

(#57810) vlevi válasza Golota (#57808) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt vedd, ami tetszik. A motorvásárlás elsősorban(!) érzelmi döntés"
Ez nagyon így van. Mert én azt mondom, hogy kétszemélyes, többnapos túrázásra nem a legalkalmasabb a naked, hanem helyette valami nagyobb, idomos járgányt keresnék, vagy túraendurót, mert ezekre lehet kényelmesen 1-2 hétre felpakolni a cuccot + az asszonyt, de akinek ez a vonal nem tetszik, arra nem kell ráerőltetni.

Ha nagyon a nakedek tetszenek, de nem tudja, hogy az lesz-e jó neki, akkor én keresnék a használtpiacon egy népszerű típust, és azzal próbálkoznék egy szezont, nem kell rögtön újat venni, és fél év múlva rájönni, hogy nem ez az irány vált be. Egy elfogadható állapotó Suzuki SV, Honda Hornet, Yamaha FZ6, vagy Kawa szerintem bármikor eladható, ha kiderül, hogy mégsem vált be, és még nem is bukik rajta nagyot.

(#57811) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na, én délutánra egy ilyet tervezek. (Dél irányába kezdve)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57812) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#57811) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hát ezt az útitervet lenyúlom, épp gondolkoztam merre menjek. :)

(#57813) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#57812) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Végül is neked sem több km. :) [link]

(#57814) pityaa23: miért kellene útdíj?! Hol? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57814) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#57813) üzenetére


pityaa23
senior tag

Valóban nem sokkal. [link]

Hopp most nézem kell útdíj valahol, akkor módosítanom kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#57815) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#57813) üzenetére


pityaa23
senior tag

Nem kell, rosszul jelöltem ki az utat és autópályán ment. Most épp Pécsen kajálok. Motorra ugye nem kell parkolódíj?

Szerk, szombat van biztos nem, ha mégia kellene motorra.

[ Szerkesztve ]

(#57816) Plafoon válasza pityaa23 (#57815) üzenetére


Plafoon
tag

"Motorra ugye nem kell parkolódíj?"

Nem kell. Meg hova raknád az ülésre? :))

[ Szerkesztve ]

(#57817) Topiccsendőr válasza Golota (#57808) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem ertem ezeket a dolgokat, amirol beszeltek. Motort vasaroltatok. Azon fuj a szel. Ne mondjatok mar h nem lehet turazni egy nakeddel. Egy barominagy gs szelvedovel persze kenyelmesebb, de azon meg nem latsz at rendesen bizonyos korulmenyek kozott. Kezd olyan lenni ez, mint amikor bemesz egy veresszaju hangrendszer topicba, es elmondod hany nm a szobad, ahova hangszorot allitanad, es azt allapitjak meg, h a te szobadban meg beszelgetni sem lehet. Kezd elszabadulni nagyon ez a hulyeseg

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#57818) Ferdzsoo válasza pityaa23 (#57815) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szóval motorra is kell parkolódíj elvileg.
Nem azzal igazolod hogy kirakod a tankra és lefújja a szél.
Hanem az alját leszakítod, és az nálad marad.
Ha jönne az ellenőr mindegy a motoron van e valami, de azzal igazolod hogy nálad van az alja a jegynek.
Ebben a logikai hiba, hogy ugye csak akkor tudja elkérni tőled az ellenőr ha ott vagy. Viszont megvárni nem fog, emiatt kijátszható a rendszer. Ha látod épp a motordnál van akkor ne menj oda mert akkor elkérheti...
Meg ugye sms-ben is lehet parkolni azt meg rendszám alapján onlány ellenőrzik azt nem fújja le a szél szóval ez nem indok.
Összefoglalva: nem kell parkolójegy, de ha épp ott van egy ellenőr ne menj vissza a motorodhoz várd meg míg elmegy... :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#57819) #25954560 válasza Topiccsendőr (#57817) üzenetére


#25954560
törölt tag

en sem erzem at a problemat. cb400-am volt elsonek es keresztul-kasul csavarogtam vele magyarorszagon. utana meg a rendkivul kenyelmes es erosen szelvedett fzr1000-rel, horvatorszag, szlovenia, stb akar ket szemellyel is.

(#57820) mm89 válasza Ferdzsoo (#57818) üzenetére


mm89
őstag

Ezt most ugye nem komolyan írtad? Vagy nem Magyarországra vonatkozik, vagy én nem hallottam még róla... :F

Más:
Mivel én makettmotoros vagyok, kihasználtam a jó időt és csapattunk még egy utolsót a hideg előtt. Huh de jól esett :DDD
Gondoltam rá, hogy viszek kamerát, de nem is baj, hogy nem vittem mert, úgy se rakhatnám fel sehova publikusra ;]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#57821) Ferdzsoo válasza mm89 (#57820) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

De, ha fizetős parkolóban állsz meg akkor ez a szitu. Attól hogy nem hallottál róla még így van.
Én viszont ahol tehetem a járdán állok meg vagy olyan helyen ami nem minősül se parkolónak, se köztérnek (elvileg ott sem szabad megállni) csak a gyalogosoknak legalább hagyok 2m helyet.
De sőt mondok jobbat, alapból nem parkolok motorral városban, mert utálok a városban bőrgúnyában sétafikázni. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#57822) mm89 válasza Ferdzsoo (#57821) üzenetére


mm89
őstag

[link]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#57823) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#57817) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

De, még egy "koszlott" GS500-zal is jókat lehet túrázni. :D Íme a mai bizonyíték:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57824) Ferdzsoo válasza mm89 (#57822) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezesetben ez az információm 2010 előttiek. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#57825) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ha megkérhetem a topikgazdát, hogy alkalomadtán a Csótány képét lecserélje erre:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57826) Doki16 válasza Bogyó bá' (#57823) üzenetére


Doki16
addikt

Tudsz egy képet lőni azokról a ledes lámpákról is? Kíváncsi lennék rá, hogy kb. milyen és hogy néz ki a motoron amikor szemből látod és világit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#57827) Bogyó bá' válasza Doki16 (#57826) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nincsenek bekötve. még mindig nem sikerült kormánykapcsolót szerezni hozzá. 3 webshopból is elfogyott sajnos, a 4. meg még nem válaszolt (a rendelést az össze többi "fogadta", csak vagy hívtak telefonon, vagy mailben magyarázkodtak. Csak ez jó nekem: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57828) polimorf válasza Bogyó bá' (#57823) üzenetére


polimorf
tag

Szép a motorod. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57829) Bogyó bá' válasza polimorf (#57828) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha tudnád, hogy a bukócső bal oldalát ma jól összeb@sztam.... :(((
Pont a hülye dobozzal sikerült ma délután előre lelökni a gépet az oldalsztenderről. A mánfai templomnál megtaláltam a legjobb beállítást a motornak a "háttérhez" (jó murvás, előre picit lejtős terep), a dobozt nyitogatom hogy kivegyem a fotomasinát, erre előre elszalad az egész... :O Vért izzadtam, mire fel bírtam állítani. Csak a festék jött le a bukócsőről, meg a bal kormányvégsúlyról, szerencsére más kár nem esett. Most szomorú vagyok.... :((( Itt történt az eset (qrva nagyot...):

szerk: mondjuk ha nincs a bukócső, akkor meg a tankot és a blokkot törtem volna össze. Ezt már megérte megvenni. :K

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57830) Doki16 válasza Bogyó bá' (#57827) üzenetére


Doki16
addikt

Ez vagy hasonló nem jó? [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#57831) Bogyó bá' válasza Doki16 (#57830) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem tudom mekkora áramot bír. 3-4 A-t kellene kapcsolnia. Leginkább az a bajom, hogy most kellett volna, hazai boltból. Kínából hetek múlva jön csak meg. Ha nem lesz más, lehet bepróbálom.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57832) Xaels


Xaels
félisten

Még mielőtt megint elhagytam volna a rendszámomat visszaaplikáltam az ülést. Úgy látszik az acél sem bírja a kiképzést. Több helyen is el van repedve/törve. :o Hétvégén nem zargatom a lakatost, de akkor is megcsinálom olyanra amilyenre akarom.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57833) vlevi válasza Bogyó bá' (#57829) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én ugyanezt itthon a garázsban csináltam, sok 3vvel ezelőtt.
Kirugtam az oldalsztendert, raraktam a motort, masodpercek mulva a csorompolest hallotam.
Mert nem hajlott ki teljsenen előre a sztender. :o

(#57834) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#57825) üzenetére


pityaa23
senior tag

Kakasdnál elsuhantál előttem, ott álltam a faluház parkolójában. Intettünk is egymásnak, de mire felhúztam a bukót, meg kitolattam úgy elhúztál, hogy nem értelek utol. :) (Biztos 90-el mentél. ;] ) Amúgy jó kis kanyargós szakasz volt, élveztem. 300km-lett a vége mára. Egyedül a gps szívatott, mentem össze vissza, legközelebb nem nézem. Pécsen is mentem 2 kört mire megtaláltam az éttermem. Parkolást megúsztam, szombaton 13:00 után nem kell elvileg fizetni. Plusz kamera alá álltam, még a kölcsönkapott dobozomat sem tudták volna babrálni.

(#57835) Doki16 válasza Bogyó bá' (#57831) üzenetére


Doki16
addikt

40 wattos a két kis led lámpa? Röhögve bírnak ezek a kis kapcsolok még 5-10 ampert is.
Itt egy 10 Amperes: [link]

Egyébként ilyen sima billenőkapcsolók vannak benne amik cserélhetőek. Ez Pl. 250 Volton elbír 6Ampert.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#57836) pityaa23 válasza Plafoon (#57816) üzenetére


pityaa23
senior tag

A plexi mögé :D

(#57837) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#57834) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, én lehettem. A falu után meg cihopata módon száguldottam egy picit. :B Na nem sokat, mert 3,7 liter/100km lett az átlagfogyim, abba nem sok ilyen eksön férne bele. Nekem 251 km lett végül.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57838) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#57837) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hogy szoktad lemérni pontosan a fogyasztást? Teletank, mész, megint teletank és matek?

(#57839) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#57838) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Reggel, indulás előtt is csurig tankoltam, meg most hazaérve is. 9,25 liter fért bele. Eddig összesen 3x tankoltam tele, legelőször is ugyanennyit fogyasztott, második alkalommal (sokkal jobban gyilkolásztam) 4,1 liter, ma megint 3,69 egész pontosan.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57840) Czimby válasza Topiccsendőr (#57817) üzenetére


Czimby
addikt

CBR1000RR, S1000RR, GSX-R1000, GSX-R750 Olaszország, Horvát tengerpart, Erdély :))

JA biztos nagyon kényelmetlen lehet egy Nakeddel túrázni. :DDD

Haveromnak a CBR600F4i-ben már több mint 80e Km van mindet ő tette bele túrázósan,
Európa minden motoros helye megvolt már neki. Ja és esetek 90%-ban asszonyostól!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57841) HSM válasza Bogyó bá' (#57829) üzenetére


HSM
félisten

Miért nem húzod be a kéziféket (egyes fokozat) ilyenkor? :F

(#57842) Bogyó bá' válasza HSM (#57841) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Eszembe nem jutott volna. :W A kis Csótány lelökhetetlen volt az oldalsztenderről. Annak a középsztendere volt a gyenge pontja, kétszer akkora erő kellett a kis 124 kilós motor állványra állításához, mint most a másfélszer nehezebb GS-nél. Így jártam, tanultam belőle. Szerencsére - valamilyen sugallatra - a beszerzendő cuccok közül a legfontosabb / legelső a bukócső volt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57843) HSM válasza Bogyó bá' (#57842) üzenetére


HSM
félisten

Szerencse, hogy csak egy karcos kormányvégsúly/bukócső lett csak az ára a tapasztalatnak, hála a bukócsőnek. :R

(#57844) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Mi is gurultunk egy laza 450-es karikát. Bajáról feljövőknek 825km lett.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#57845) polimorf válasza -Mosquito- (#57844) üzenetére


polimorf
tag

Szép, :K komoly motorok

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57846) Bogyó bá' válasza polimorf (#57845) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kicsit sok rajtuk a műanyag.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57847) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#57846) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nem lehet minden motor olyan nehéz ( ~187kg) mint a csupa fém Gs 500.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#57848) vlevi válasza -Mosquito- (#57847) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt, pont olyannak kell mondania, aki Varaderon ül ? 😁

(#57849) .mf válasza Ferdzsoo (#57824) üzenetére


.mf
veterán

Nekem a széles jobban tetszett, mint ez a vágott verzió.

mm89: lehet, ha magánterület a parkoló. De hát hülyék leszünk odaállni, ha szabad széles járdára is...

Bogyó, Levi: kivel ne történt volna meg ugyanez? :DDD

Nálam ma csak 350 körül lehetett :(
14-15 körül tudtam csak elindulni munkából, kicsit eltévedtem és nem találtam azt az útvonalat, amit kinéztem; még csak Selmecbányán jártam, amikor lement a Nap és inkább visszafordultam :(
Na de majd holnap, reggel tudok majd elindulni, irány a Tátra :K

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#57850) FIREBLADE78 válasza mm89 (#57820) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

és nem szóltál bazdmeg :DD

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.