Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) Bogyó bá' válasza zeon.hu (#57299) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

23 éve van egy gerincporcsérvem autóbalesetből kifolyólag, azon meg nem segít a biciklis alsó. :((( Mostanra kezdem megtalálni a jó testhelyzetet a gépen, bár szerintem a kormányon még emelni kellene vagy 2 centit meg kellene valami vastag szivacsos markolat, mert a nekem legkellemesebb, 110 körüli tempónál vibrál legerősebben a gép. 100 alatt uncsi motorozni, 120 fölött meg nem szeretek tartósan menni, pedig onnantól megint simán jár.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57302) Xaels válasza V.Stryker (#57294) üzenetére


Xaels
félisten

Azért ma is rámrohadt a ruha... Mentem egy Karcag oda-visszát a 4-esen. Odafelé jött haver utassal. A lökött nem szereti ha lent van a plexi, de azért egy víztiszta szemüveget húzott majd le kellett húzódnia mert bogár ment alá... Aztán Kenderes-nél első defektet kapott, szerencsére nem esett el és egy benzinkútnál álltunk le. Betoltuk a defektspray-t de nem segített, mert kikopott a belsőjének az oldala, de Karcagról kijött érte egy gumis, 7k-ból megúszta végül a belső cserét meg a mentést. A fogyim odafelé 4,18-ra jött ki.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57303) zeon.hu válasza Bogyó bá' (#57301) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ja igen, már említetted.
meg én is, hogy szintén gerinc miatt előre lábbal is, felsőtesttel is találtam meg az optimálishoz közeli megoldást.
szóval keresni/állítani kell, amíg jó lesz. ha a markolat szivacs és a kormány emelés segít, akkor azt kell csinálni. elvégre az ember élvezni szeretné, nem szenvedni rajta :)

#?*@&!

(#57304) Bogyó bá' válasza zeon.hu (#57303) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Érdekes, hogy nekem az "előre lábbal" nagyon nem jött be, pedig kinézet alapján csakis csopperben gondolkodtam a Csótány után. Ülhettem Keeway Supershadow-n, Virago 535-ön próbaképpen, és 5 percet nem tudnék rajta eltölteni, nem hogy egész nap motorozni. Így lett naked. Az előretolt lábtartóval pont a rossz helyen terhelődik a gerincem, azonnal fájt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57305) Grillo válasza Xaels (#57302) üzenetére


Grillo
senior tag

Én jelenleg két kabáttal járok, reggel a rendes Modeka van rajtam, napközben, meg délután meg a hálós Shox. Meg elfér még a zakó is a top case-ben a hátizsák felett. :DDD

(#57306) HSM válasza Bogyó bá' (#57304) üzenetére


HSM
félisten

"Az előretolt lábtartóval pont a rossz helyen terhelődik a gerincem, azonnal fájt."
Érdekes, hogy bár nincs baja a gerincemnek, de én is épp így vagyok vele.

Az előretolt lábtartó azoknak szokott nagy kincs lenni, akiknek a térde nem egészséges.

(#57307) Xaels válasza Grillo (#57305) üzenetére


Xaels
félisten

Én hátizsákkal járok, de csak meleg cuccot raktam be. A bőrdzseki helyett max farmert tudtam volna venni, de az a mai bogárinvázió(gondolom a sok betakarítógép felzavarta őket) miatt sem lett volna célszerű.

Ja meg hazafelé totál szembe sütött a nap. Kb. 40km-t bírtam, utána megálltam és szigszalagból csináltam a plexire napellenzőt :DDD

(#57306) HSM nekem a térdeim is ki vannak, de azokkal nem volt gond az Eliminatoron sem. Viszont a csípőmmel annál inkább.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57308) Kolondrum

A topicgazdától vagy egy moditól kérném, hogy az összefoglalóból távolítsa el a nevem és a "motorom" képét!! Azzal együtt ezt a HSZ-t is.

(#57309) zeon.hu válasza HSM (#57306) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nyílt gerincem van, jobb neki, ha nyitva is marad :)
a jobb térdemet meg csavarok tartják.

#?*@&!

(#57310) bigdady válasza V.Stryker (#57294) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fenét. A lakatossal akarok csináltatni egyet és tél lesz mire kész :) csak nem találok a neten illetve a bevét nem tudom :)

[ Szerkesztve ]

(#57311) ujskodas válasza Kolondrum (#57308) üzenetére


ujskodas
tag

No? Mi lelt? :F

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#57312) Something_ válasza Kolondrum (#57308) üzenetére


Something_
őstag

Megint osszetorted vagy mi? Jol eltuntel.

(#57313) Archer válasza bigdady (#57283) üzenetére


Archer
őstag

Ilyesmire gondolsz? Szerintem egy hátsó emelővel jobban jársz és az megvan kb. egy tizesből (mondjuk ahhoz kell emelőszem ha "fogadja" a lengőkar, de az sem vészes).

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#57314) Kolondrum válasza Something_ (#57312) üzenetére

Dehogy, öröm vele a cikázás a pesti dugóban.
Felszámolok mindent ami motor, csak az képek,videók maradnak. A fórummal kezdem. Ennyi!

Kellett 2év és közel 33.000km, hogy el tudjam engedni több időre ezt a hobbyt. Szar lesz a tavasz nekem az már biztos. Viszont öröm a környéknek ebben már biztos vagyok. Hozzám mindent kötnek itt, de nem a nyugis haladást. :))
Bogyo, nem rágtam be nincs semmi baj meg semmi. :R

[ Szerkesztve ]

(#57315) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#57314) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Berágtál, mint a 6-os csavar? De miért? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57316) Something_ válasza Kolondrum (#57314) üzenetére


Something_
őstag

Nem igazan ertelek.

(#57317) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#57315) üzenetére

Berágva legutóbb itt voltam, azóta nem. [link] :DD Ezek a szép emlékek, el nem veheti senki. :DD

(#57318) KisTé válasza wolfnet (#57093) üzenetére


KisTé
tag

Hol van ez a szerelő, van valami elérhetőségetek ??

(#57319) V.Stryker válasza Kolondrum (#57314) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért sz@r ilyeneket olvasni tőled. :F

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57320) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#57069) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Főnök, megint :B igazad volt!
Nálam a kormánytartó "platnit" gumisan rögzítő csavarok szakadásig meghúzva, a gumik teljesen összenyomva, a fedő csészék fémesen érintkeznek az alumíniummal, na ezért állt a kormányom, mint "Katiban a gyerek", ezért nem rugózik. Valami gyorsjavítás trükköt nem tudsz, mert mire az új gumikat megrendelem, megkapom, addigra vége lesz a szezonnak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57321) Nippon


Nippon
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy megválok a paripától. Ha valaki esetleg K6-os kék-fehér GSX-R 750-est szeretne, akkor keressen meg a részletekért. Újonnan vettem, szervizkönyves, folyamatosan szervizelt, egyetlen szerelő szerelte.Még nem hirdettem meg sehol.

(#57322) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Szakikat kérdezném, hogy mi lehet az oka annak hogy pl a felmart aszfalton instabilnak érzem a motort? Amúgy semmi gondom vele de ha ilyen útra gurulok egyből érzem. Kormanycsapágy?

(#57323) mm89 válasza bigdady (#57322) üzenetére


mm89
őstag

Az aszfalt.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#57324) bigdady válasza mm89 (#57323) üzenetére


bigdady
nagyúr

Érzésre nem kéne ennyire instabilnak lennie. De akár az is lehet mert 1 hónapja motorozok csak és még csak 1000 km-t mentem és kizárólag a jelenlegi motorral ilyen aszfalton :)
Kicsit olyan érzés mintha nem lenne meghúzva a kerék.

[ Szerkesztve ]

(#57325) kcsa válasza bigdady (#57324) üzenetére


kcsa
veterán

A felmart aszfalt ilyen érzés. De a betonos M0 szakaszokon is érezni hogy bordázott a felszín.

(#57326) bigdady válasza kcsa (#57325) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát akkor csapatom tovább, kösz :)

(#57327) V.Stryker válasza kcsa (#57325) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Épp tegnap jöttem körbe...még nem tudtam eldönteni, hogy az-e a sz@rabb vagy a Hungáriát végigsz.pni. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57328) kcsa válasza V.Stryker (#57327) üzenetére


kcsa
veterán

Inkább mennék egy seggel 24 órát M0-n körbe, mint kétszer Lehel út - Árpád híd szakaszt lenyomni :D

(#57329) Xaels válasza V.Stryker (#57327) üzenetére


Xaels
félisten

Jelenleg a budaörsi kifelé XD Kimentem a HD nyílt napra, aki tervezi ne menjen, csak megnézni lehet az új szériát egyelőre. Persze a Forty-Eight gyönyörű, de a 7,9L-es tank viccnek is rossz. A Fatboy a másik amire felpattantam volna kapásból. A 883-nak az ülése olyan fura, valahogy nem jött be.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57330) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#57320) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

sajnos nem lehet bőrözni. csak csere.
reméljük enyhülni fog a rezgés a csere után.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#57331) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#57330) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, közben rájöttem, ezzel izéltem el az egész délelőttöt. Fizu után megpróbálok szerezni 4 db ilyen bigyót. A gyárban féloldalasan, rosszul rakták össze (elfelejtettem lefotózni) aztán izomra húzták a csavarokat. Az összes gumi rész szétnyomva, fém a fémen. Aztán csodálkozom, hogy fél óra alatt rázsibbadok a kormányra. :(((

Márkaszervizből tudok ilyet rendelni?

(#57332) persuader: de miért nyúlhattak egyáltalán hozzá? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57332) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#57331) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

sztm ezt nem a gyárban csinálták.
ez inkább valami otthoni hozzáértő.
legalábbis a magyarországi tapasztalataim ezt súgják.

én suzuki kereskedésben rendeltem, de mindenképp forgalmi alapján kéne rendelni, mert nem egyszer rossz alkatrészt rendeltek nekem, és a suzuki nem tudja visszavenni.

3 éves fiatal gépekben dexion salgó polc puha csavarokat találtam. hogy miért? nem tudom. az itteni motorok ilyenek. igénytelenség van

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#57333) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#57332) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm szépen! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#57334) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#57331) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

korából fakadóan simán lehetett valami fika, és kicseréltek a kormányt aztán igénytelen hozzánemértők voltak.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#57335) polimorf válasza Nippon (#57321) üzenetére


polimorf
tag

Én épp motort keresek de sajnos a Te géped nem az én világom :N Igy nem lesz biznic :N

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57336) -Mosquito- válasza polimorf (#57335) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lányaid pedig örülnének neki.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#57337) polimorf válasza -Mosquito- (#57336) üzenetére


polimorf
tag

Azok tutira, de én nem hiszem, hogy ezzel egy ülésre 300km-t le tudnék nyomni. :N

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57338) Xaels válasza polimorf (#57337) üzenetére


Xaels
félisten

Pedig megnéztem volna a dobozodat hátulra felszerelve :D

Én ma levakartam a vaskereszt matricát a légszűrőről meg a hátsó sárvédőről. A légszűrő fedélre keresek majd valami mintát ami a festéshez megy, vagy ha veszek gyári légszűrő házat fedéllel akkor arra valami festést.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57339) polimorf válasza Xaels (#57338) üzenetére


polimorf
tag

Kiváncsian várom ha kész lesz hogy fog kinézni. Nekem tetszett az indiánod. :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57340) Nippon válasza polimorf (#57335) üzenetére


Nippon
őstag

Nem is szívesen eresztem el, de ebben az évben csak beindítottam és az akkut töltöttem le sem került a bakról. Sok közös élményünk volt, most viszont mások a prioritásaim, inkább legyen olyan embernél aki örömét leli benne. :)

(#57341) Something_ válasza Nippon (#57340) üzenetére


Something_
őstag

Milyen ar korul adod?

(#57342) Xaels válasza polimorf (#57339) üzenetére


Xaels
félisten

Nagyon megosztó ez az indián a tankon. Nekem máshol lehet tetszene, de ott nem igazán jön be. Viszont az új festésre nagyon kíváncsi vagyok. Hétfőn reggel viszem. Ezzel szemezek a légszűrőre.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#57343) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hat reggel nem indultam neki az esöben Szlovákiának, de lehet ebéd után nekiindulok. Ha más nem, csak Selmecbányáig.

Ha nem esik, csatlakozik valaki?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#57344) baboss válasza V.Stryker (#57343) üzenetére


baboss
őstag

Mennék,de sajnos dolgozom. :O 18-kor tudnék indulni egy éjszajai gurulásra. :D Itt nem esik.de a Szlovák hegyekben biztos. :K

[ Szerkesztve ]

(#57345) polimorf válasza baboss (#57344) üzenetére


polimorf
tag

Nálunk még süt a nap. ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#57346) ujskodas válasza Topiccsendőr (#57334) üzenetére


ujskodas
tag

persuader : Egy kérdésem lenne: 2006-os Honda CBR600F-emet sokszor használom úgy a Bükkben, hogy 2-es, 3-as fokozatban 8-10-12 ezerig forgatom, majd fék+motorfék. Gyakorlatilag így megyek 80 km-en keresztül. Namármost, okos ismerőseim szerint a vezérműláncot és feszítőt ezzel teljesen szétgyilkolom. De akkor miért kezdődik 14-nél a piros zóna? - kérdem én!
Van-e valóság alapja a "jóismerőseim" okoskodásának?
A motoromban 26500 km van.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#57347) vlevi válasza ujskodas (#57346) üzenetére


vlevi
nagyúr

"a vezérműláncot és feszítőt ezzel teljesen szétgyilkolom."
Nem értek hozzá, a hozzászólásomat tessék fenntartásokkal kezelni, de :

Hááát, biztosan nagyobb terhelést kap így, mint novembertől áprilisig a ponyva alatt, ez nem vitás :)
De szerintem nem a fordulat szokott az ilyen dolgoknak ártani (vagy nem is árt neki, de nagyobb igénybevétel), az a hirtelen terhelésváltás.
Mellékszál, hogy pont most megy a Bold'or 24 órás, vajon ott cserélnek vezérműláncot a futam közben? Pedig egy napon keresztül folyamatosan nyélgázon, tiltás körül hajtják szerencsétleneket. És ezek nem motogp gépek, hanem Superbike, suportstock, ami többékevésbé széria alkaltrészeket feltételez.

Viccet félretéve, biztos, hogy jobban terheled, mint 6k körül (leginkább azért, mert 2x annyi fordulatot tesz meg, mint ha hatodikban végigporoszkálnál), de ezeket a motorokat ilyen körülményekre tervezték.

[ Szerkesztve ]

(#57348) ujskodas válasza vlevi (#57347) üzenetére


ujskodas
tag

"most megy a Bold'or 24 órás"

Nézem én is a SBK-val felváltva. Pont ott mondták, hogy pár motor nem bírta az 1,8 km-es egyenest, ahol tiltáson mennek minden körben.

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#57349) Topiccsendőr válasza ujskodas (#57346) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Persze, hogy jobban terheled, de nincs ezzel semmi gond. Rengeteg alkatresz van meg, amit fel lehetne sorolni, h jobban kopik. Es akkor mi van? Ez egy sportmotor. A vezerlese, minden, nagy fordulatra lett tervezve. Nehany f4 ben meg tud kotlani a feszito 30 e kornyeken, de ez a hullamzo alkatreszminoseg, nem a terheles. Siman okoskodott, eleteben nem forgatta ki pirosig semmilyen jarmuvet? Nevetseges amit mond.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#57350) ujskodas válasza Topiccsendőr (#57349) üzenetére


ujskodas
tag

Kössz! Én is így gondoltam. :D

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.