Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58051) Ferdzsoo válasza canniball (#58050) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Lehet fújjogni én ezzel tisztítom meg ápolom. :D
De azért mert a ruhához kaptam 3 ilyen szettet (egy járt volna, de a srác megfejelte még kettővel.), az elsőnek a tisztítója most fogyott el. Szerintem a 3-al elleszek míg a ruha nálam lesz.
Amúgy biztosan nem vennék 10k-ért.
Sima méhviasz azerintem telejsen ok de az ilyen 3k.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#58052) Xaels válasza canniball (#58050) üzenetére


Xaels
félisten

Briston bőrbalzsam. De ha más nincs akkor a klasszik Nivea krém is jó(az is glicerines). Igazából nem muszáj bedörzsölni, de könnyebben beszívódik és mindenhova egyenletesen jut belőle. Az egyik ismeretterjesztő csatornán volt az egyik műsorban, ahol autókat restauráltak, hogy a régi bőr kárpitot kézzel maszírozta az ember. A kéz melegétől a viaszos kence is fellágyul.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58053) canniball válasza Ferdzsoo (#58051) üzenetére


canniball
nagyúr

"Amúgy biztosan nem vennék 10k-ért."
Na ezt pont így látom...

"Sima méhviasz..."
A tisztítót kérdeztem. ;)

Xaels!
Te is félreértetted: pont ilyen méhviaszos bőrbalzsamot vettem amikor a kabát meglett, de én a bőrtisztítót kérdeztem, mivel azt írták a srácok először azzal essek neki aztán a Bristollal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58054) Xaels válasza canniball (#58053) üzenetére


Xaels
félisten

Ja :B Hát megmondom őszintén vagy langyos szappanos vízzel vagy DM-es baba törlőkendővel szoktam. Áztatni nem szabad.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58055) Mizsala


Mizsala
csendes tag

Én is a Xaels által mondott bristonra esküszöm. Iszonyat jó az a tisztító, gyakorlatilag újjá varázsolja a bőrt. http://www.briston.hu/
Én innen rendeltem kb 2 éve, igaz nem sűrűn takarítom, de még van belőle bőven.
(mondjuk a honlapjukon most épp nem látom azt a kifejezetten bőrtisztítót ami nekem van...)

Szerk: ja de megtaláltam, csak a bőrápolók között van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#58056) Skizz


Skizz
addikt

Szerintetek légszűrőolaj márkája számít valamit? Van kis kiszerelésben valami 500 forintért spray (féláron), Mannol. Többi meg mind 3 rugó körül, 4-600 milisek.

(#58057) canniball válasza Xaels (#58054) üzenetére


canniball
nagyúr

"Gyorstisztítani" ahogy írtam én is szoktam majd' minden használat után, de a kollégák ugye "mélytisztításról" szóltak vala. :)

Mizsala!
Köszi a linket! Megnéztem a videót, elég PR-szagúnak tűnik...de végül is nem a világ pénze, egy próbát megér.
A használata tényleg csak annyi ami ott látható: szivaccsal jól átdörzsölni oszt' csók?

Skizz!
Légszűrőolaj?? A robeszekben szivacs légszűrő van?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58058) Skizz válasza canniball (#58057) üzenetére


Skizz
addikt

Há mé, nem pont azokhoz kell?

(#58059) BoB válasza kcsa (#58026) üzenetére


BoB
veterán

Én pont tegnap vettem a lidl-ben ilyen töltőt.

Meg láttam akksis hátmelegítőt is, ami 90 percig üzemképes, ha valakit érdekel esetleg. Olyan mint egy mellény aminek csak háta van. Mellkasra is fel lehet venni szerintem de nem próbáltam :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58060) Xaels válasza canniball (#58057) üzenetére


Xaels
félisten

Azt szerintem otthon nem lehet. Ahhoz speciális vegyszeres mosás kell.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58061) canniball válasza Skizz (#58058) üzenetére


canniball
nagyúr

Motorban ha jól tudom csak az elvetemültek használnak szivacsot (így lehet a robogós topikban több ezzel a tapasztalat/ott jobban tudják a választ), robogóm meg sosem volt; ezért kérezem hogy azokban a szivacs-e gyakorlat vagy te is a keménylegények táborát gyarapítod? :D

Xaels!
OK, lehet félreérthető volt, nyilván nem olyan alapos tisztításról van szó mint amit a tisztítóban tolnak, de a letörlöm a bogarakat jellegűnél többről. Legalábbis nekem a srácok szavaiból ez jött le.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58062) Skizz válasza canniball (#58061) üzenetére


Skizz
addikt

Hát ez gyárilag szivacsos. Én nem tudtam, hogy ez ilyen kirívó. Most kicsit büszke is vagyok. :D

(#58063) canniball válasza Skizz (#58062) üzenetére


canniball
nagyúr

Még egyszer: nekem sosem volt robogóm, úgyhogy akár az is lehet ott ez teljesen általános; kérdezd meg a többi robeszost nehogy aztán a végén én legyek a félretájékoztató-ember! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58064) FIREBLADE78 válasza Mizsala (#58055) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Hogyan kell használni?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#58065) Skizz válasza canniball (#58063) üzenetére


Skizz
addikt

Nekem mindegy, hogy kinek milyen légszűrője van. A kérdés igazából az olaj márkája, csak elkaynarodtunk. :D

(#58066) Xaels válasza canniball (#58061) üzenetére


Xaels
félisten

Megmondom neked őszintén, hogy nálam a nagytakarítás általában úgy megy mint a bukópucolás. Mindig elkapok egy nagyobb esőt és azzal le van tudva :DDD A DM-es babatörlőkendő elég nedves, abból van a sensitive aminek nincs erős illata sem. Utána maszírozom a kabátot, csizmát vagy amit éppen kell a balzsammal.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58067) kcsa válasza Skizz (#58065) üzenetére


kcsa
veterán

Tökminegy. Az igazi spúr arcok fáradtolajban áztatják, ahhoz képest a Mannol biztosan jobb :)

(#58068) Skizz válasza kcsa (#58067) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#58069) kcsa válasza Skizz (#58068) üzenetére


kcsa
veterán

De ha környékbeli vagy, van egy megkezdett spray emlékeim szerint, egy tábla milka csokiért viheted :D

(Bp II/III, Solymár)

(#58070) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Na, én még mindig küzdök a méhviaszos kenőccsel.... rohadtul tapad utána a kesztyű. Próbáltam száraz ronggyal áttörölni, de nem használ. Mit tehetek még? :W

Ma kipróbáltam a télikesztyűm... belerohadt a kezem. Reggel korán még csak csak, de délután már nélküle jöttem haza. Aztán meg ez volt az első télikesztyűs napom... hát szar kezelni vele mindent... a motort még csak csak megszoktam, de a plexit felnyitni, a bukó napszemüvegét fel le mozgatni...horror. Na de ha valaki olyan hülye,hogy hidegben is ég a segge a motorozásért, akkor szokja csak. :DDD

És a reklám helye: Ma voltam az Adamoto-nál, megjött a szűrőm és intéztek nekem szűrő leszedő kupakot. És 3500-ért nagyon korrekt vízhatlan, 50 literes hengertáskát kaptam. Talán annak örülök a legjobban. :C A két szép szememért, vagy PH-s mivoltomért járó kedvezményeket meg nem is merem hirdetni. :DDD

A másik reklám,hogy még tegnap elhoztam riderből a SuperShield gerincprotektorom. Akciós volt, én 10k-ért kaptam, de így megnézve, még 20k-ért is simán megvenném. Eddig azt hittem,hogy ilyen kemény műanyag, de nem. Valami nagyon érdekes, némileg benyomható szivacsféle, ami nagyon jó minőségérzetet és bizalmat ad a cuccnak. Kicsit be tudod nyomni és lassan visszanyeri a formáját. Néztem huszonezres ilyen kemény műanyagos gerincprotektort mellette és az végtelen gagyinak tűnt ehhez képest. Jó párat nézegettem már, mert régóta szeretnék. Ma egész nap rajtam volt és igazából nem is éreztem. Plusz vesevédővel egyben van. Részemről ajánlott vétel. Tudom, hogy annyira nem lényeg, de azért nagyon babán is néz ki. :P

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58071) bigdady válasza HSM (#55296) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na beszereztem 2 gyári tükröt :)
Sajnos az egyik az istennek nem kapja el a menetet, szenvedek vele. Már kezd szétbaszódni a menet is...

(#58072) Xaels válasza V.Stryker (#58070) üzenetére


Xaels
félisten

A méhviaszt a kezeddel melegítsd át, úgy felpuhul és könnyebb letörölni a felesleget talán.

A téli kesztyű már csak ilyen. Vastagnak kell lennie. Az ilyen időben inkább még átmeneti kellene, én inkább be szoktam tenni a nyárit a táskába.

A protektornál le is van írva, hogy nem merev/kemény :F

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#58073) HSM válasza V.Stryker (#58070) üzenetére


HSM
félisten

Na jó, de ma meleg volt... 17 fok volt, mikor mentem? Azt írtam is neked, hogy 15 fok alatt belerohadsz az ilyen meleg téli kesztyűbe... [link]
Persze, rajtam is az volt ma, de 100X jobb kicsit belerohadni, mintha átfagy a kezed csontig. Jól fog jönni ez a meleg majd ha 5-10 fokok lesznek. ;) Fokban nem sok difi, hűtőhatásban annál inkább.
A motorkezelést amúgy hamar meg lehet benne szokni. Nekem nem sokkal vastagabb a Wintex a nyári Dainese-nál, nekem mindkettő brutál suta a kerékpáros kesztyűmhöz képest, amit néha ritkán felveszek motorzni is. :B

(#58071) bigdady: Óvatosan csináld, ne nyírd ki a menetet... Nekem a robogómon volt az előző tulaj által kinyírva az egyik menet, nem is ment bele a tükör. :(
Mondjuk legrosszabb esetben lehet tud bele vágni hozzáértő új menetet.... Erről nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#58074) Skizz válasza kcsa (#58069) üzenetére


Skizz
addikt

:( Mire odaérek, megeszem a milkát. De köszi!

(#58075) baboss válasza .mf (#57958) üzenetére


baboss
őstag

Utólag kívánok sok boldog (új) szülinapot. :C
Szerencsésen megúsztad.
Nagy szerencséd volt, hogy a szembe sávból nem jött semmi. :K
Habár ha jött volna akkor biztos hamarabb észreveszed a traktort.
Ahogy a nagyapám mondaná "Szent Kristóf a motorosok védőszentje vigyázott rád."
Lehet,hogy másképp alakult volna ha nem egyedül mész.
"Pályatempónak lassú, túramotorosnak gyors "
Így utólag most már nem számít, hogy mi lett volna ha,pedig sokunk fejében megfordul ez a gondolatmenet.
Az a lényeg,hogy komolyabb baj nélkül megúsztad. :K
Elhiszem,hogy hiányozni fog a motorod,de legalább a sok szép emlék megmarad.Majd az unokáidnak mutathatod a képeket, hogy volt ilyen motorom is.
Nem tudom, hogy te hogy vagy vele,de én és szerintem sok más kolléga is általában egy baleset után mindig sokkal lassabban megfontoltabban vezet. Idővel persze elmúlik a baleset emléke és akkor már bátrabban megy az ember.Legalábbis én így vagyok vele.
Kíváncsian várjuk, hogy milyen lesz az új motorod. :R
Még az idén számíthatunk rá, vagy csak a következő szezonban ?

[ Szerkesztve ]

(#58076) tboldi válasza .mf (#57958) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nem jó. :(

De legalább nem sérültél meg úgy, mint én.

[ Szerkesztve ]

(#58077) bbubby00 válasza V.Stryker (#58070) üzenetére


bbubby00
őstag

Örülök, hogy örülsz, de még 3500 sem volt az 50 literes vízhatlan túrazsák ;)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#58078) canniball válasza Xaels (#58066) üzenetére


canniball
nagyúr

Kellemeset a hasznossal, mi? :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58079) V.Stryker válasza bbubby00 (#58077) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt az árat nem mertem reklámozni. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58080) BoB válasza V.Stryker (#58079) üzenetére


BoB
veterán

18+?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58081) bbubby00 válasza BoB (#58080) üzenetére


bbubby00
őstag

Ingyen nem adnak semmit! ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#58082) Archer


Archer
őstag

Ha már Lidl-ös töltő: a nagyon lemerült akksit az istenért nem tudom vele feltölteni, villog a piros, azt írta a brossúra, hogy valami előtöltést vagy mit csinál ilyenkor és ha azzal végzett, át kéne kapcsolnia rendes töltésre de nekem visszaáll alapállapotba. Ha egy másik nagy autós töltővel ilyenkor egy pillanatra "megnyomatom", utána már megy a Lidl-össel a rendes töltési program de addig csak ez a villogás van. Másnál is ilyen sz@r, vagy csak az enyémnek hibás ez a része?

.mf: rossz úgy látni a motorod, de a lényeg, hogy Neked nem lett komolyabb bajod. Tudom közhely de motort lehet másikat venni, téged már nehezebb lenne összerakni. Ettől függetlenül megértem, ha sajnálod, ugyan csak tárgyak de mégis hozzá tudnak nőni az emberhez, főleg ha esetleg még magad is bütykölgetted.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#58083) -Mosquito- válasza canniball (#58033) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Igen,arra a fórumra gondoltam,hátha tudnak segiteni tippet adni.
Hosszát,szélességét mérd meg a plexinek,ha nagyobbat kapsz az @d..motornál akkor vedd.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#58084) baboss


baboss
őstag

Tegnap én is vettem kesztyűt, mert a Probike nyáriban már fázott a kezem.Este hazafele le is teszteltem az autóban.Bal ablak le, bal kéz ki az ablakon,kb 10 km.Jól bírta.A motoron kevesebb menetszelet fog kapni, mert a fejidom nagy részét elvezeti. Vasárnap V.Stryker kollégával le is teszteljük egy karikán.
Videó Ha letöltöd akkor jobb a minősége.

[ Szerkesztve ]

(#58085) Bogyó bá' válasza canniball (#58033) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sportmotoron is van egy SV650/1000 topik, és pörög is rendesen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58086) pityaa23


pityaa23
senior tag

Voltam ma is egy kanyart, Újpetrére elugrottam egyik barátomhoz. Kb 260km volt az egész út. Hazafelé kivilágított a tankolás jelző, de gondoltam kibírom még a következő kútig. Basszus az utolsó pár km-en már volt párszor, hogy gázadásra nem nagyon csinált a motor semmit, csak lassult, rángatott, aztán megint elkapta, akkor ment, de már nem mertem húzni neki. Láttam távolban a következő falut a benzinkúttal, így kuplung behúzva gurultam ahol lehetett, nem akartam egy métert sem tolni, de sikerült odaérni. 19l-es a tankom, oldalsztenderem van csak de így is belelötyögtettem 18,44 litert. Asszem ez tényleg netszes volt. :D Fogyasztásom 6 liter lett, végre megnéztem. Ez semmi kirívó egy karbis cbf 600 tól gondolom. Tempómból többre számítottam.

Hopp tényleg Lidl töltő, veszek is kettőt ha nem kések el.

[ Szerkesztve ]

(#58087) polimorf válasza baboss (#58084) üzenetére


polimorf
tag

Jól néz ki a kesztyűd, egészséggel viseld.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#58088) Bogyó bá' válasza pityaa23 (#58086) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én ilyenkor gyorsabban szoktam menni, hogy hamarabb a kúthoz érjek, mielőtt elfogy a benzin! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#58089) pityaa23 válasza Bogyó bá' (#58088) üzenetére


pityaa23
senior tag

Bennem is ez a nem túl okos ötlet merült fel, hogy minél előbb legyek túl rajta, de nyert a józan ész. :D

(#58090) baboss válasza polimorf (#58087) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Nekem is tetszik,de a lényeg, hogy kényelmes és most még meleg.A boltban azt mondtam,hogy bélelt téli kesztyűt szeretnék,viszont a honlapon most azt olvastam,hogy átmeneti.
Most már marad,ha nagyon hideg lesz és mégse bírja akkor nézek másikat.A honlapon nem is láttam olyat ami kimondottan téli lenne,így nem is tudnám mire becseréltetni.

(#58091) mm89 válasza pityaa23 (#58086) üzenetére


mm89
őstag

:C :DD

Lidl töltő
EZ LENNE AZ?
Most elgondolkoztam én is rajta...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#58092) BoB válasza mm89 (#58091) üzenetére


BoB
veterán

Ez.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#58093) Burt1793 válasza HSM (#58073) üzenetére


Burt1793
veterán

Annyira nem vagyok fázós, este 9kor jöttem haza, 25 km a táv, ebből 15 Bp., ha nincs markolatfűtés, akkor kevés lett volna a téli motoros kesztyű.

(#58094) Topiccsendőr válasza Archer (#58082) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A melykisutott akkumulatorokat nem tudod vele tolteni. Emlekeim szerint 7V alatt hibat ir ki, es nem fog tolteni. Nekem ketto mar tonkrement ebbol a lidl toltobol. Egy szogegyszeru kijelzo nelkuli, amelyiket eleg sokat hasznaltam, es egy kijelzos, amit alig.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#58095) HSM válasza Burt1793 (#58093) üzenetére


HSM
félisten

Én délután 4-kor indultam hazafelé, akkor még dög meleg volt a városban októberi időponthoz képest. Még a pulóverem sem vettem fel a termobéléses motoros kabát alá, csak egy vékony garbót, és még így is atom szétizzadtam magam az alig 20 perces távon, főleg a téli kesztyűmben. :B
Este már azért jóval hidegebb lehetett. Sajnos jövőhéttől jön a hideg, azt mondják. Mondjuk november végéig ki szoktam húzni motoron, most sem szeretném hamarabb letenni.

[ Szerkesztve ]

(#58096) dugynok válasza V.Stryker (#58070) üzenetére


dugynok
senior tag

Mennyi volt a kesztyű?

(#58097) V.Stryker válasza dugynok (#58096) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

13,5k volt.

Most egy nyak és mellkas melegítőt kell néznem. Hiába van a kabát zipzáránál kétszeres ilyen védő izé...fázik ott na, érzem a szelet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#58098) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

most már megfogalmazódott bennem, hogy MT-07-et akarok venni.

Ha már veszek, akkor ABS-es verziót vegyek? Idáig 125-ös géppel mentem így ez lesz az első igazán nagy motorom. ABS-es nekem vonzó, bár nem volt még dolgom ABS-es motorral. Gondolom több előnye van mint hátránya. Viszont mekkora felárat ér meg.

Illetve azt akarom kérdezni, hogy 6000KM gondolom nem sok egy motor életében? A gumik és a lánc normál használat mellett kb mennyit km-t bírnak ki?

(#58099) kcsa válasza Khaosz55 (#58098) üzenetére


kcsa
veterán

Olyan régen volt ABS flame, kezdjünk bele ;]

(#58100) StoneBridge válasza Khaosz55 (#58098) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Írtam PM-et is.

Amiért ABS, bár az enyém nem az, ennek ellenére javaslom így nézz MT-07-et:
- jól működik a rendszer, nincsenek vele kapcsolatos negatív beszámolók
- ha használtat veszel nincs az újkori 200 ezres extra költség, használtnál nagyobb a szórás (ld. újkori ár 2.2M, használtan már van 1.5-1.6 körül ABS-es is)

6e km nem sok. Lánc+kerék használattól függően fog kopni, de 30e km-t el kellene bírjon.
Enyémen a gyári gumi van még (Michelin Pilot Road 3), most járok 17e km-nél, olyan mintha nem akarna fogyni. Szerintem még 10e benne van. :K

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.