Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) FIREBLADE78 válasza Ferdzsoo (#53950) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nyugi,kecsón is béna leszel ;] Délelőttre lehet kimennék eszetlenkedni

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#53952) Xaels


Xaels
félisten

[link] Ebben a melegben az összes nyuggert lakat alá kéne zárni, komolyan mondom nem normálisak. Nagykabátban felszállnak a villamosra és behúznak minden ablakot aztán meg áll a forgalom mert lefordulnak a székről.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#53953) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Térd és könyök védőből milyet érdemes venni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#53954) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Levideóztam a féktárcsa kotyogásomat. Megnéznétek és megmondanátok,hogy ez most hiba vagy ez ilyen normálisan egy 23ezret futott motoron?

persuader így is azt mondod,hogy okés ez így? :U

És akkor a videó.

DonThomasino: Térdvédőben itt mi többen is az Asesso-ra esküszünk.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53955) Archer válasza Ferdzsoo (#53950) üzenetére


Archer
őstag

Ugyan nem mentem rajta, de gondolom nincs azzal a pályával semmi gond. Az lehet inkább ijesztő, amikor olyan emberek indulnak a kezdő csoportban, akiknek nem ott kéne menni, aztán tőled tíz centire száguldanak el kanyarban, lapra döntve. Ok, nincs ezzel gond, erre való a pálya, csak akkor menjen a közepes csoportba, az ott indulók már nem lepődnek meg az ilyesmin.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#53956) Xaels


Xaels
félisten

[link] na és itt vannak a képek, leírások és technikai adatok az új AfricaTwin-ről (Tesztmotor link). 4,1M lesz az alapmodell.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#53957) runner 125 válasza Xaels (#53956) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kevésbé ismerem ezt a kategóriát, de tulajdonképpen ez mitől más (ok, sor 2 - V2-t látom én is), mint egy Varadero?

Azt látom, h kicsit vékonyabb, könnyedebbnek hat, de kb. összességében ennyi?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#53958) Bogyó bá' válasza runner 125 (#53957) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyanítom, hogy ennek tényleg a nehéz terep a lételeme, ellentétben az "operett-enduró"-val. Az túramotor.
Mit kapok ezért a Szúnyogtól... :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53959) Mizsala válasza runner 125 (#53957) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Ez abban más, hogy szerelmes vagyok belé amióta olvashatóak a híresztelések vele kapcsolatban... :B Részemről megvan a transalp utódja, csak kérdés hogy mikor lesz belőle egy kicsit olcsóbb használt :DDD

(#53960) polimorf válasza Xaels (#53952) üzenetére


polimorf
tag

Szegényeknek ugyan olyan mocijuk volt mint az enyém. Tehát gyorshajtás kizárva, meg a koruk miatt sem gondolnám, hogy szabálytalankodtak volna.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53961) runner 125 válasza polimorf (#53960) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pontosan ettől tartok én is a legjobban közúton. Egyszerűen hirtelen áttér a sávodba egy autó, kamion, tök mindegy, szinte esélytelen menekülni.
Autóval még csak csak elkapod a kormányt, de azért motorral nagyon nehéz hirtelen manővert végrehajtani.
Lehet nagy fasság, annó már elmélkedtem itt, de ilyen esetekben valamiféle katapult - majd felrobbanó, légzsákszerű párna mellény életet menthetne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#53962) polimorf válasza runner 125 (#53961) üzenetére


polimorf
tag

Légzsákról már hallottam de katapultról nem.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53963) polimorf


polimorf
tag

Egy holnapi program ha valakit érdekel [link]
A belépés ingyenes. Erősen gondolkozok az elmenetelen.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53964) ludsimon válasza runner 125 (#53961) üzenetére


ludsimon
veterán

Katapulton én is gondolkodtam, mindenki kilőne felfelé. :DD :C

undefined

(#53965) HSM válasza runner 125 (#53961) üzenetére


HSM
félisten

Nem nehéz az, csak be kell gyakorolni....

(#53966) HSM válasza runner 125 (#53957) üzenetére


HSM
félisten

Ezekben a 270 fokos sor2 motorokban az a vicces, hogy legjobb tudomásom szerint gyakorlatilag egy "sorba épített" hengeres 90 fokos V2. :DDD

(#53967) V.Stryker válasza polimorf (#53963) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igazából délelőtt nekem beleférne pár órára kimenni... MOndjuk Pestről nekem közel is van.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53968) Doki16 válasza V.Stryker (#53967) üzenetére


Doki16
addikt

Én is ráérek és nincs is messze tőlem. Valaki jósolja meg, hogy milyen lesz az időjárás :) Nem szeretnék viharba keveredni :)

polimorf: 177 km nincs messze? :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#53969) polimorf válasza V.Stryker (#53967) üzenetére


polimorf
tag

Tőlem sincs olyan messze ;)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53970) V.Stryker válasza Doki16 (#53968) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Dögmeleg lesz. :)

Új moci megvan már? Ha a Bandit-ról visszavágynál egy kör erejéig egy igazi gépre, az F-el mehetsz egy kört. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53971) Doki16 válasza V.Stryker (#53970) üzenetére


Doki16
addikt

Nincs és idén nem is lesz. Túl jó ez a bandit azokhoz képest amit venni tudtam volna. Akkor viszem a motort amikor akarom és csak tankolnom kell :D

Ezt a dumát, ember :D Az baj, hogy még te nem láttál egy igazán jó motort. De majd megmutatom ha holnap megyek :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#53972) V.Stryker válasza Doki16 (#53971) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ismerem a Banditot, ültem már rajta. Nagyon jó motor, kényelmes és nyerő a karakterisztikája. :K Kívülről nekem nem gyere be az orra, bár mikor az volt a másik jelölt, akkor rajtam kívül mindenkinek tetszett.

Azért az F-el én nagyon elégedett vagyok. Látom már a negatív dolgait, de az előnyei miatt vettem és nem okozott csalódást. Nagyon szeretem.

A következő gépem biztos valami túra enduró lesz majd egyszer... Triumph Tiger vagy valami hasonló...Varadero, stb. A végállomás meg egy Bonneville T100. :)

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53973) V.Stryker válasza runner 125 (#53961) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Van már olyan kabát, aminek a madzagját rá kell akasztani a kormányra és ha megrántod, akkor mint egy légzsák, felfújódik. Egy vagyon.

Egy apróságra kitérnék a második mondatodban...nem biztos,hogy autóval az a legjobb ha elkapod a kormányt. Persze a reflex ezt diktálja, de ha tudatosan telibeb@szod inkább, akkor az biztonságosabb a nagyobb ütközési zóna, a nagyobb ütközési energia elnyelés miatt. Míg ha elkapod, akkor csak valamelyik sarka csattan..volt róla szó a totalcarosoknál is, hogy sokkal nagyobb veszély.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53974) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Nah bennt van a hátsó kerék, végülis kézzel lett kicentírozva, srác azt mondta szerinte ez pontosabb mint a gépi. Hát én hiszek neki, kipróbálva hétfőn lesz...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#53975) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha érdekel valakit: [link] :)

Amúgy még mindig a kórházban fekszem, most már szaladgálhatok a járókerettel. Kedden lesz egy műtétem, bőrátültetéssel befedik a combomon a majdnem tenyér méretű sebet. Aztán az azt követő héten valszeg elengednek és kezdődhet a rehab.

[ Szerkesztve ]

(#53976) Bogyó bá' válasza polimorf (#53963) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Holnap hosszú útra indulok kora reggel: irány Debrecen, ott össze szedem a "kispályás", 125-ös barátaimat, alvás anyámnál, vasárnap hajnalban meg irány egy hét Székelyföld, ha az égiek is úgy akarják. :R

(#53973) V.Stryker: 31-32 éve még fősulisként próbálkoztunk páran (én például Trabival) a ralizással (Haladás Se, Debrecen-Józsa). Bennünket akkor arra oktattak, hogy bármit, csak a frontális ütközést ne! Borítsd az árokba a kocsit, csússzon az oldalán, csak szemből ne menj neki senkinek és semminek soha, így jobb eséllyel túlélheted az ütközést. Mondjuk az akkori kocsikban (Lada, Skoda, Trabi) ugye nem volt légzsák, meg méretezett gyűrődőzóna, szóval nem biztos, hogy ma is megállná a helyét az intelem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53977) polimorf válasza Bogyó bá' (#53976) üzenetére


polimorf
tag

Széles utat nektek Erdélyhez, és érezzétek jól magatokat. Lélekben én is veletek tartok :K

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53978) Bogyó bá' válasza polimorf (#53977) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi szépen! :R

Úgy döntöttem, hogy motorozni "akármivel" is jobb, mint egy újabb motort birtokolni (és itthon nézegetni, jogsi és pénz híján), így az egész "nagymotor projektet" szezon végére / utánra száműztem. A meglévő pénz egy részén meg elmegyek csavarogni a többiekkel.

szerk: bízom benne, hogy szezon végére az árak is lejjebb mennek kicsit, esetleg nekem is picit több pénzem lesz, és így valami normális vételt sikerülne összehozni. Mondjuk a Csótányért (ha egyáltalán kibírja a túrát ilyen viseltes motorral) biztos kevesebbet fogok kapni.

szerk2: a következő forgalmi órám (eddig még csakmindössze a 3.) meg aug.4-én lesz, és még mindig nem kaptam vizsgaidőpontot. Szóval nyúlik ez, mint a rétestészta... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53979) polimorf válasza Bogyó bá' (#53978) üzenetére


polimorf
tag

Jól döntöttél :R

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53980) HSM válasza Bogyó bá' (#53976) üzenetére


HSM
félisten

Nekem azért erős fenntartásaim vannak ezzel.. Frontális ütközésnél, ha egyforma a két autó mozgási energiája, akkor frontálisan puff, és ott ahol vannak megállnak. Gyűrődő zóna ide vagy oda, igencsak rövid úton fékeződik nullára mindkét jármű. Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez jobb, mint egy épphogy kocsiszélét elkapós móka némi pörgéssel, pláne, hogy ott van esély ugye megúszni, és az árokban lefékeződni, ami szintén nem túl barátságos, de nagyságrendekkel jobb. Persze, ha oldalról csapódik be az gázos, de a frontális is.

[ Szerkesztve ]

(#53981) canniball válasza tboldi (#53975) üzenetére


canniball
nagyúr

Kitartást és mielőbbi felépülést!

bogyo!
Jó utat!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53982) Bogyó bá' válasza HSM (#53980) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hülyeséget mondtam, mert ugye bukócsövezett kocsikról volt szó akkor, és az mindenünnen védett (még fejtetőn is), csak szemből nem. Jogos a 2 pont. :K

(#53981) canniball: meg olcsó benzint és szűk 3,14-nákat. :B :R

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53983) canniball válasza Bogyó bá' (#53982) üzenetére


canniball
nagyúr

Meg hogy a feleséged ne olvassa a topikot! :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#53984) HSM válasza Bogyó bá' (#53982) üzenetére


HSM
félisten

Pedig én is azt mondtam, hogy gyűrődő zóna ide vagy oda, én mindenképpen elkerülném az új autókkal is a frontális ütközést. Egyszerűen nincs hely biztonságosan lelassulni... Akár a fejedre állsz, akár bárhova máshova, hosszabb úton lassulhatsz le, sőt, akár az ütközést is megúszhatod, míg ha nem rántod félre, ugye garantált az ütközés...

(#53985) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hú tényleg, félig szakmai kérdés: teljesen zárt, szellőző likak nélküli cordura göncömben hogy van nagyobb esélyem "túlélni" a kb 5 órás menetet (nagyon rosszul viselem a kánikulát egyébként is viseltes egészségi állapotom miatt), ha veszek Lidl-es aláöltözőt hozzá, vagy ha csupaszon húzom magamra? Szerintetek? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53986) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#53985) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én a Bősi túrára egy atlétára vettem rá a kordura kabátot. Az újjából menet közben szó szerint csöpögött ki a víz. Vettem aláöltözőt. Sokkal jobb. Ha nagyon meleged van, akkor fent nem cipzározod be és akkor megy be levegő, tök jól hűt. Én az aláöltözőt javaslom úgy, hogy mindkét verziót próbáltam a közelmúltban.

polimorf: Most akkor holnap Dragstar tali van vagy nincs? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53987) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#53986) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszi szépen, akkor így teszek! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#53988) bigdady


bigdady
nagyúr

En holnap elugrok ide

(#53989) polimorf válasza V.Stryker (#53986) üzenetére


polimorf
tag

Valószinüleg megyek, ha nem jön közbe semmi.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#53990) RAiN91 válasza V.Stryker (#53954) üzenetére


RAiN91
őstag

Nekem SV-n ugyan ilyen, menet közben rossz úton még idegesítően zörög is. Omegamotornak írtam, hogy van e szegecsük hozzá, 4,5mm-es (SV) nincsen nekik sajnos, nem tudom neked milyen vastag a tárcsád, de azt írták, 5 és 5,5mm-hez van készleten nekik, árát nem tudom. Állítólag megoldódik tőle, és talán olcsóbb is mint 2 új tárcsa, illetve úszó tárcsa lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#53991) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#53954) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

felesleges volt filmezni, mar megbeszeltuk egyszer hogy jo.
indokoljak meg a szervizben, hogy miert kell lecserelni az ilyen tarcsat.
az enyem ketszerekkorat log.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#53992) RAiN91 válasza Topiccsendőr (#53991) üzenetére


RAiN91
őstag

És nektek is zörög, vagy csak nálam ilyen?

(#53993) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#53958) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

208 as szaraztomeggel?
az sosem lesz elemeben terepen

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#53994) HSM válasza RAiN91 (#53990) üzenetére


HSM
félisten

Basszus, lehet ez zörög a gép elején durvább úthibákon? Nem is gondoltam rá.... :W
De szerintem is ilyennek kell lennie... Ha nem lenne semmi lötyögés, akkor az egész patentosdi nem érne semmit. Ha nem tévedek, a hőtágulásnak van, és hogy kis mértékben tudjon alkalmazkodni a fixen rögzített fékhez...

(#53995) RAiN91 válasza HSM (#53994) üzenetére


RAiN91
őstag

Az oktatós SV-n megnéztem, és ott nem tudtam megmozdítani 3 ujjal. Valamennyire biztos van lötyögése, de gyárilag biztos nem ennyire, mint nekem, és V.Stryker videóján.

(#53996) HSM válasza RAiN91 (#53995) üzenetére


HSM
félisten

Holnap/holnapután meglesem nálam milyen...

(#53997) Topiccsendőr válasza HSM (#53994) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Van olyan nyereg, ahol a betet is laza, es az is zorog.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#53998) Czimby válasza V.Stryker (#53954) üzenetére


Czimby
addikt

Ez teljesen jó, van akinek 2-3 éves motoron lóg ennyit...

Ha esetleg valaki regelt h.Ring nyílt napra a kezdőbe és mégsem menne el barátom átvenné a regelését!

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#53999) emre válasza V.Stryker (#53954) üzenetére


emre
veterán

mégse

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#54000) emre válasza V.Stryker (#53954) üzenetére


emre
veterán

Na, ezt a videót kerestem, és nem találtam meg az előbb: Full Floating Rotor

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.