Hirdetés

2020. szeptember 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) tybsen

tybsen
(addikt)

De jó, köszi a gyors tesztet! :R

(#2) Plazmacucci

Plazmacucci
(nagyúr)

Direkt egy másik monitoron is megnéztem a kamera képeit. Mi az a nagy fekete függöny a Mammut előtt? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3) mjani1172

mjani1172
(addikt)

Nem arról volt szó már sokadszorra, hogy új fejezetet nyit a fotózásban?
Valahogy ez még a régit juttatja eszembe, kb egy alsóközép xiaomi. Ami egyébként teljesen jó egy átlag embernek, de ezt a hülye beharongozót amit elnyomtak ismét, magukban tarthatnák.

[ Szerkesztve ]

(#4) Noukoum

Noukoum
(addikt)

Mielőtt valaki mondaná, igen ez nem egy flagship killer. Milyen meglepő.
Ez egy középkategóriás készülék, mely próbál a 2020-as trendeken belül a legtöbbet adni alacsony áron, azt hiszem hogy ebben nagyon jó a Nord.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#5) ollie

ollie
(MODERÁTOR)

Fasza lett. Szerencsére már eljutottunk oda, hogy már nyugodtan vehet az ember egy középkategóriás készüléket, ha megbízható működést akar.

(#6) Blizzardking válasza Noukoum (#4) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

Plusz szerintem üzemidőben is jó lesz. Most a megapixelről átkerült a recskabot a képfrissítési frekvenciára és a felbontásra, és a 4000+ aksis telók mennek el egy napot.
Amúgy meg a kamerája sokkal jobb lesz ennél, no para. Úgyis Gcam-et tol rá mindenki. Aki meg nem tud, az majd vesz mást, de előtte majd jól beszól itt a topikban. :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#7) Noukoum

Noukoum
(addikt)

Amúgy a kontrában benne van hogy nincs telefotó lencse, de az SE-ben sincs, meg a samsung a71-ben sincs meg a pixel 4a-ban sincs. Ennyiért hivatalos nyitóáron melyik 2020-as készülékben van?

Blizzardking: Annyi hogy a sok megapixeltől nem készítesz jobb képeket, a magas képfrissítés pedig rendkívül megnöveli a felhasználói élményt. Pl elvileg egy snapi865+60hz illetve egy a13+60hz-nél a 765g+90hz jobb élményt nyújt, gyorsabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#8) mario1988 válasza tybsen (#1) üzenetére

mario1988
(csendes tag)

Gyorsteszt ? Már legalább 1 hónapja megjelent a készülék 😂

(#9) morgyi válasza Noukoum (#4) üzenetére

morgyi
(veterán)

Ha valakinek nem kell az 5G és az edge kijelző, akkor inkább a 7T amíg még kapható. De amúgy nem lett rossz telefon. A Pixel 4a még alternatíva lehet.

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#10) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Ez a cím, jó lett :C

(#11) Thom!

Thom!
(addikt)

A kamera írtó gyenge lett :W :W

(#12) Noukoum válasza morgyi (#9) üzenetére

Noukoum
(addikt)

Egyetértek hogy jobb a 7t, de itthon jóval drágább. Pl árukeresős ár oneplus nord 140e, oneplus 7t 197e.
És a oneplus oldalán is drágább a 7t, de ott megéri a felár (80euró). De aki nem akar 30ezret ráfizetni, az sem jár rosszul a Nordal.

[ Szerkesztve ]

(#13) odani

odani
(tag)

"ez a 150-200 ezer forintos kategória látszik az arany középútnak, ahol már érdemi haszonnal is nagyon jó mobilt tudnak adni a gyártók"
Attól függ, milyen szemmel nézve. Én ennyiért sem vennék mobilt. (Mi 9 SE-m van és legszívesebben soha nem cserélném le.) Szvsz aki azt állítja, hogy ilyen, vagy ennél drágább mobilra van szüksége, az hazudik magának és mindenki másnak.
Szerintem meghaladott dolog csak alsó-, közép- és felsőkategóriákról beszélni. Én betenném felülre negyediknek a flagship kategóriát, ami megfelelne az irreális árazású, semmilyen racionális szemponttal nem indokolható vásárlói döntés révén felhasználókhoz kerülő készülékek körének - ez a 2020-as trend.

(#14) morgyi válasza Noukoum (#12) üzenetére

morgyi
(veterán)

2 hete vettem a 7T-t sajnos nem tudtam a hivatalos oldalról beszerezni, mert elég régóta out of stock. Szerintem nem is lesz már.

(#15) Blizzardking válasza morgyi (#14) üzenetére

Blizzardking
(őstag)

A két legjobb teló amit kapni lehet a 7t és a 7t Pro szvsz.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#16) LosBlancosrm válasza odani (#13) üzenetére

LosBlancosrm
(addikt)

Vagy inkább az hazudik másnak és maganak, aki "csak" egy Mi 9SE-t engedhet meg magának, aztán irigységből leszólja azokat akik többet áldoznak egy telefonra. :U

(#17) janeszgol válasza Thom! (#11) üzenetére

janeszgol
(veterán)

Csatlakozom, az állóképek tragikusak. Viszont a hangfelvétele elég tiszta, és a képe is megfelelő.

Huawei: akárhogy alakul a sorsa, a kedvenc telefonmárkám marad. (2012-től ismerem es követem a márkát.)

(#18) Lami66

Lami66
(senior tag)

Egy magasra árazott középkategóriásnak az a hátránya, hogy az alig egy éves csúcstelefonokkal kell megküzdenie, leginkább kamera fronton. Persze a tavalyi csúcsokban nincs 5G, és a 60+ Hz.-es képfrissítés se elterjedt. De elég sokan vannak akik inkább választanak egy 60 Hz-es kijezős de top kamerás mobilt, mint egy elég gyenge kamerás középkategóriás újdonságot.
szerk..:És az összefoglalóban is említi a szerző ugyanezt a dilemmát.
Én pl. nem cserélném el a P30-at a Nord-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19) Micsurin válasza ollie (#5) üzenetére

Micsurin
(veterán)

És ehhez add hozzá a HydrogenOS optimalizáltságát és megbízhatóságát. :K

morgyi a 7T már egy jó ideje nem volt raktáron az OP oldalán jó ideje nézegettem egy hete talán, hogy nem néztem rá de nem hiszem, hogy visszavarázsolták max MM-ben vagy szolgáltatónál bent maradt készleten lesz.

odani az is 95-110 közt mozgott. Kicsit erős ilyen árazású mellett pont az ára miatt szidni a 160-on nyitó OP-t ami fog csökkeni szolgáltatóknál a csomagok függvényében. Note 8 Pro hasonmással már helytállóbb lenne ez a hsz.

[ Szerkesztve ]

Nokia 2600 Classic => Samsung S5230 => Galaxy Mini => Xperia SP => LG G4 / Nexus 9 => Huawei P8 => Honor 8 => Huawei P20 => Galaxy S10 Xboxlive: Pummpe

(#20) Noukoum válasza Lami66 (#18) üzenetére

Noukoum
(addikt)

Jó de a gyártók azt várják el ha tavaly flagshipet vettél akkor ha lecseréled idén most is azt veszel. Nyilván senki nem fog Nordra cserélni azok közül akik a 7es szériáról váltanak. Nekik ott a 8 és a 8 pro.
Egy nyomott árú tavalyi flagship szinte mindig racionálisabb vétel mint egy idei középkategóriás modell. Csak kitudja meddig lesz kapható az előbbi. Ráadásul a Nord még hardveres funkciókban is gazdag, lásd 90hz, 30w töltés, tavaly még az üzemidő is kisebb volt a legtöbb flagshipnél. Meg ugye ott az 5g. És akkor ott van a garantált 2 android verzió és a 3 év biztonsági frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#21) magmakamra

magmakamra
(csendes újonc)

Kicsit könnyű kézzel lett kiszórva ez az ajánlott plecsni szerintem. Én biztos nem vennék olyan mobil kb. 140-150 ezerért ami ilyen képeket készít. Az is igaz, hogy engem a 90hz egyáltalán nem érdekel. Ez a kamerás produkció kb. a redmi 9-től vagy a samsung a21s-től elfogadható. Elég csak megnézni pl a mi note 10 lite képeit, az nekem sokkal szebb produkciót mutat. Persze a kamera is csak egy szempont, de ez így nálam épp olyan achilles sarok egy egyébként nagyon jó készüléken mint az iphone se akksija.

(#22) Micsurin válasza magmakamra (#21) üzenetére

Micsurin
(veterán)

Gcam telepít, done. ;)

Első update és javítják amúgy is, OP-szal mindig ez van.

Nokia 2600 Classic => Samsung S5230 => Galaxy Mini => Xperia SP => LG G4 / Nexus 9 => Huawei P8 => Honor 8 => Huawei P20 => Galaxy S10 Xboxlive: Pummpe

(#23) Noukoum válasza magmakamra (#21) üzenetére

Noukoum
(addikt)

”Excellent main camera performance for the class.”

(#24) magmakamra válasza Noukoum (#23) üzenetére

magmakamra
(csendes újonc)

Hát a mobilarena tesztjén nem tűnik annak. A Gsm arena tesztjein tényleg jobbak a képek.

(#25) giroud199 válasza mjani1172 (#3) üzenetére

giroud199
(aktív tag)

Éppen ezért jobb vétel egy pixel 4a :R :DDD

>Ps4Slim&HuaweiMate20Pro@MeGaNeRS<

(#26) morgyi válasza Noukoum (#20) üzenetére

morgyi
(veterán)

A 7T ára nem azért nyomott mert tavalyi. Idén egy elég komoly áremelkedés volt megfigyelhető. 7T: 599EUR 8: 749EUR

(#27) pbalazs09

pbalazs09
(csendes tag)

A 7t 190 ezer a Telekomnál, ez a legolcsóbb hely árukeresőn, akárhogy is nézem ez 30 ezer forint felár a Nordhoz képest. Megér ennyit? Az akksija kisebb a 7t-nek. Illetve a FirstPhoneról van valakinek tapasztalata? Megbízhatóak? Ott 140 a Nord

[ Szerkesztve ]

(#28) Noukoum válasza morgyi (#26) üzenetére

Noukoum
(addikt)

De nem a 7t-ről beszéltem, hanem más gyártók modelljeiről.
Komoly áremelkedés figyelhető meg és a 7t-8 ugrás nem is egyértelmű fejlődés. Egyrészt több pénzt akarnak keresni, másrészt túl jó lett a 7-es de főleg a 7t széria és rájöttek hogyha elakarják adni az újabb készülékeket (melyek ráadásul jelentősen drágábbak is) akkor ennek gyorsan véget kell vetni.

(#29) batai15

batai15
(nagyúr)

Kifejezetten tetszik, talán ez lenne számomra a tökéletes készülék.

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell*******

(#30) #80439296 válasza LosBlancosrm (#16) üzenetére

(törölt tag)

+1

Az egy dolog, hogy megéri, vagy sem.
Az is, hogy meg tudod-e venni, vagy sem.
De hogy valaki maradéktalanul (odani #13 hozzászólása erről tesz tanúvallomást) elégedett a telefonjával, na az aztán mindenkit lepipál az ordas nagy hazugságával mellébeszélésével.

(#31) #80439296 válasza Lami66 (#18) üzenetére

(törölt tag)

'Én pl. nem cserélném el a P30-at a Nord-ra.'

Ez nem is kérdés, jó a kamerája, nagyon.

(#32) manokaki

manokaki
(őstag)

Azért az Oppo Find X2 Noe/ Oppo Reno3 Pro 5G ( ugyanaz a kettő ) még mindig jobb szerintem , ezt 2 hét használat után mondom !

- Kijelző - több nit(1100) , illetve sokkal fehérebb a fehér !
- teljes GG5 elől hátul
- remek üzemidő hasonloan ez mondjuk egál !
- 12Gb Ram és 256Gb memoria !
- egy kamera lyuk

igaz magasabb vételár ,de ha jóbbat szeretne az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#33) gattolino

gattolino
(aktív tag)

Számomra kiábrándító ez a telefon. 120-ér jó vétel lenne. De így hiába. Miért is jó, hogy 5G
Használhatatlan még, maximum 1-2 városban van. Ez csak demo. Többi téren is gyengusz. Nagyon sok hiányossága van. OOS sem a régi már, egyre több a bloatware app. Régen még sokkal jobb volt az OP. Dehát egyre több modelljük lesz, így a támogatás is kétséges. Még ha mégis tudnák tartani a 2, netalán 3 főverziófrissítést akkoris a minőség rovására megy.
Ez már rég nem az az OP :(

(#34) gattolino válasza manokaki (#32) üzenetére

gattolino
(aktív tag)

Mindjárt le leszel szólva, hogy nem Oxygen OS :))

(#35) #80439296 válasza gattolino (#34) üzenetére

(törölt tag)

Miért lenne?
Volt Oppo Find 7-em, és annak az oprendszer-felülete (mi is az? nem nagyon érdekel) is bejött, a 1+ felület is bejön.
Nem baj, szerintem, ha többnek is bejön a kezelő felülete.

Megjegyzem, a 1+ 2 asszem' majdnem ugyanaz a telefon volt, mint az Oppo Find 7.

manokaki: jaja, azaz, ColorOS.

[ Szerkesztve ]

(#36) manokaki válasza gattolino (#34) üzenetére

manokaki
(őstag)

Color meg az Oxygen szerintem 99%-ban ugyan az ,de hogy öszinte legyek a Color nekem jobban bejön, bár minden telefonnál alapbol megy fel a Nova :D

Oppo Find X2 Neo nem Noe :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#37) gattolino válasza manokaki (#36) üzenetére

gattolino
(aktív tag)

Frissítések szerintem nem annyira jönnek rá, mint OOS-re

(#38) manokaki válasza gattolino (#37) üzenetére

manokaki
(őstag)

De ha egyszer valamit elsőre jol megcsinálnak akkor minek azt havonta frissiteni ( sokszor rosszabb a frissités mint ami éppen rajta van ) az Android 11 , Color Os 8 meg jönni fog ugyan ugy ..

2 hete használom és egy röccenés , vagy akadás sem volt rajta ! Nem beszélve az üzemidőről , a telefon vastagságárol 7,7mm egyszóval nagyon kézre áll mindenben..

[ Szerkesztve ]

(#39) Peczka

Peczka
(újonc)

Szívesen vennék egy Realme x50 5g tesztet, akár összehasonlítva a Nord-al!

[ Szerkesztve ]

(#40) Bagoly01

Bagoly01
(aktív tag)

Én is azt mondom hogy a Gsmarena tesztjén jobbak a képek.
Lehet hogy a mobilaréna tesztjén használt készülék kamera hibás.

[ Szerkesztve ]

(#41) Noukoum válasza manokaki (#32) üzenetére

Noukoum
(addikt)

[link] [link]
Ennyiért OnePlus 7t pro-t kapsz.
Vagy ha idei modell kell akkor oneplus 8 picit drágábban ha már ennyire nem számít az ár

Persze nem azt mondom jók ezek a készülékek, de jóval magasabb árkategória a Nordnál.

[ Szerkesztve ]

(#42) juuzer

juuzer
(őstag)

Én továbbra se értem, minek kell ezt a 2 ipari hulladék kamerát telefonokba rakni. (Makró + depth sensor.)

Konkrétan a 7T hardveresen meg tudta oldani, hogy a nagylátószogő kamerával makrózzon normálisan. (Ezt a Pro nem is tudta.)

Mindent leszámítva tetszik a telefon.

Csak senki se üljön rá, mert törik, mint anno a Nexus 6P, meg a Xiaomi Redmi Note-ok. :DDD

Vamos a la playa.

(#43) Hopkins95

Hopkins95
(őstag)

Hiába OnePlus, ez a Nord modell már nem fogja megváltani a világot. Ez a kamera teljesítmény nem méltó egy Oneplus mobilhoz, főleg új OnePlus 8 szériához hasonlítva, labdába sem rúg. Ezt ilyen formában ilyen áron kár volt kiadni. :( A szelfikamera meg egyenesen botrányosan rossz az mobilarénás tesztképek alapján.

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\ XMG Core 15 \\ Playstation 4 Slim \\ DJI Mavic Mini Fly More Combo \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Uplay/: Hopkins955

(#44) morgyi válasza Noukoum (#41) üzenetére

morgyi
(veterán)

Elvileg csak a hivatalos forgalmazóktól vett (Alza, MM, szolgáltatók) telefonra él a 2 éves haztól házig gari. De az is ellentmondásos. Az Alza azt írja hogy közvetlenül a Oneplusnál intézhető. A Oneplus oldalon pedig az van, hogy csak a náluk vett telefonokra él a 2 év Oneplus gari.

(#45) Noukoum válasza morgyi (#44) üzenetére

Noukoum
(addikt)

Szerintem a linkelt oppo-kon sincs gyártói gari, azért ahhoz hasonlítottam :)

(#46) Timer válasza mjani1172 (#3) üzenetére

Timer
(addikt)

Erre mondom mindig, hogy mindegy, mit kamuznak, aki a kamerát tartja fontosnak, ne vegyen OnePlus-t, pont. Mindenki másnak meg ez az ideális brand gyors frissítéssel, frankó szoftverrel, és időtálló hardverrel. A kamera viszont úgy szar, ahogy van, bármelyik modellt nézzük is. A duma az évek óta megy, a teljesítmény meg sehol. Never Settle...

[ Szerkesztve ]

Azt kapod, amit adsz.

(#47) manokaki válasza Noukoum (#41) üzenetére

manokaki
(őstag)

Volt Oneplus 8-am is kb 3 hétig , nem sirom vissza az Oppo helyett , az oppo-nak sokkal szebb a kijezője , volt szerencsém egymás mellé tenni öket .. Különben a Turbado-n az Oppo find X2 Neo kb 210.000-ért van ami külsőleg 100%-ig megegyezik az Oppo Reno 3 pro 5G-vel , hardveresen meg kb 99%-ig :) ennyi....

Hiába a SD865 a valos életben semmivel sem veszem észre a gyorsaságát a SD765-höz képest, ha csak abban nem hogy egy fokkal jobban melegedett illetve nagyobb a fogyasztása.

Nagyon sok telefont kiprobáltam ,de tény ,hogy középkategoriáju telefont nem szoktak ennyire igényesre csinálni mint az Oppo Reno3 Pro 5G , erre jó példa hogy a folytatásban az Oppo Reno 4 Pro 5G már olcsobb anyag használatott valosit meg ..Kb olyan mint annak idején kiadták a Samu A5 2017-t ( IP68 ) volt és GG elől -hátul a folytatásba a Samu A50 meg egy rakas müanyag IP nélkül....

(#48) hangyász2

hangyász2
(aktív tag)

Nem tudom, honnan veszítek az Antutu eredményeit, de a Nova 5T már elég rég 400000 felett teljesít az új verziók megjelenésével. Az enyém konkrétan pár hete már 412-nél járt. Ez a 366 a megjelenéskor lehetett egy régebbivel. Nem mintha ez fontos lenne, de ha már összehasonlítás, akkor ne az almát a körtével.

(#49) Micsurin válasza hangyász2 (#48) üzenetére

Micsurin
(veterán)

V7 és V8 verzió.

A V8 mindenre több pontot ad; gondolom a többinél is a 7-es szerinti pontszámot nézték.

(#50) hangyász2 válasza Micsurin (#49) üzenetére

hangyász2
(aktív tag)

A 8-as egyre újabb verziói is egyre többet adnak. De akkor a legújabbat illene nézni mindnél, mert így értelmetlen. A Nordnál 8.4.3. Ott van a képen.

Nagyon nem mindegy, hogy 330 vs 360 vagy 330 vs 410. 10 vagy 25 % különbség. Az első elmegy, a másodikat zongorázni lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.