Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Kolondrum

Akkor ennyi. Hétfőig áll, én meg dolgozok, meg más a program.
Köszi mindenki!

(#45502) Pocee válasza Kolondrum (#45497) üzenetére


Pocee
senior tag

A hajtókar nem feltétlen fokozatosan jelentkezik.Ha széttörik a tűgörgő akkor az hirtelen okoz bajt.
Nekem a 125 crossba előjel nélkül reccsent egyet és megszorult.szerencsére csak 4 kmre voltam otthontól,így egy másik motor hazahúzott.Esetleg egy leszakadt szelep ami szétver mindent amíg kísérletezel mi lehet a baj :).A gyertya meg nyilván a tökéletlen égés következménye,annyira nem értek amúgy hozzá,hogy egy több hengeres motor tovább jár e ha széthullik a hajtókargörgő,vagy egy szelep kiesik.
Könnyen beindul amúgy így hibásan? vagy tekertetni kell?

Mr.Brightside

(#45503) Kolondrum válasza Pocee (#45502) üzenetére

Tekerni kell ha hidegben van. Amúgy nincs gond vele.

(#45504) Something_ válasza Kolondrum (#45501) üzenetére


Something_
őstag

Kepesmotoron ahogy olvasom, az a helyzet jelenleg, hogy ez a draga szerelo elcseszett valamit a legutobbi draga muteten, nem?
Ha benzin van az olajban, akkor eleg gyanus. Az a baj, hogy tuti, hogy igy fogsz vele jarni es lehet szarabb lesz. Meg az a 15 km a szerelohoz is necces lehet, nem?

(#45505) Czimby válasza Kolondrum (#45495) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem a karbi a szar es folyamatosan ereszti a benzint, ettől benzines az olajad és ettő vastagon kormos a gyertya. Ezzel az a baj, hogy a benzines olaj nem olyan jol ken, es könnyen összejön egy hajtókarcsapágy halal.

Ez a teoria csak akkor igaz, ha 2külön karbi van a 2hengernek, nem ismerem a tipust ezért irom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45506) Bogyó bá' válasza Czimby (#45505) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Írta, hogy most voltak a karbik ellenőrizve és szinkronizálva.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45507) Kolondrum válasza Czimby (#45505) üzenetére

Két karbim van. és ahogy bogyo írja most volt szinkronon meg szelephézagom. Szépen is járt azóta, olyan egyenletesen.

(#45508) Djuree


Djuree
félisten

lidl-ben motoros cuccok.
vettem bnőmnek egy felnyithatós sisakot, detto ua. mint az agv-mds 40k-s sisakok a motoros boltokban, csak ez 16k. ez is műanyag persze, de ebbe kivételesen fel tudja venni a szemüvegét. egész miskolcon nem találtunk anno ilyen sisakot. majd ha egyszer látunk veszek neki egy komolyabbat. nem olyan rossz a műanyag sem, engem megvédett anno, fel se tűnt hogy a fejem is bevágtam, csak aztán vettem észre a sisakon a fél centi mély karcot. :o ha meg úgy esel semmi nem véd meg sajnos... :(
van kesztyű, egész jó, meg ilyen olyan cuccok, ez a crivit egész jó cuccokat dob ki mostanság. a tavalyi bicós sisak is komolyabb mint sok szakboltos dupla ennyiért. :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45509) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Balesetmegelőzős videó magyar felirattal.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#45510) -Mosquito- válasza Something_ (#45504) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Jah a Képeset olvastam én is,ennyi fotelből szerelőt.. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#45511) PoLizei válasza Laraxior (#45484) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én vettem egy vesemelegítőt, nem egy vastag vmi, de legalább elfér a dzseki alatt. Ennyit megér, ritkán kell, nagy hidegben nem motorozok. Viszont bűzlik az anyagától az egész lakás :DDD

P*L****

(#45512) Something_


Something_
őstag

Na bementem a lidlbe es vettem egy crivit alsot es felsot, adok nekik egy eselyt.
Sokkal kenyelmesebb es jobb anyaga van a dainese felsomnek, szoval mar itt az elejen is latszik a difi.
Majd nyaron kiderul, hogy hogyan szolgal borruha alatt.
9e volt a szett, de lehet, hogy mar most megbantam, nem nem az akcios daineset vettem 23ert..

Gyaaa, ez a lidls motoros kesztyu szerintem eleg vicc kategoria. Bucsus ketpalcas...

[ Szerkesztve ]

(#45513) DigitXT válasza Something_ (#45512) üzenetére


DigitXT
félisten

És legalább kapacitív?;]

(#45514) Djuree válasza Something_ (#45512) üzenetére


Djuree
félisten

teljesen jó a lidl-s aláöltöző (bár még sokat nem használtuk, majd kiderül mennyit bír), bnőmnek ilyen van, nekem loise-os, dettó ua., dainese semmivel nem jobb, valszeg itt is a nevet fizeted meg. nekem dainese esőruhám van, ne mondjam mennyi volt, haver munkavédelmibe eskü jobbat vett (szín, anyag), negyedannyiért. :o
nem rossz az a kesztyű sztem, persze mire kell az a kérdés. néha menni egy karikát, vagy európát körbetekerni, esetleg pályázni, erre mondjuk nem biztos hogy való.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45515) Archer válasza Something_ (#45512) üzenetére


Archer
őstag

Mi abban a meglepő, hogy a ~4x annyiba kerülő cucc jobb minőségű?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#45516) Something_ válasza Archer (#45515) üzenetére


Something_
őstag

Az, hogy sokan azt írják próba és tapasztalat nélkül, hogy a nevet és a márkát fizeti meg az ember, nem jobb, ugyanaz, stb.
Hát ez egy nagy baromság az esetek többségében, pl itt is. Természetesen van kivétel is.

(#45517) Djuree válasza Something_ (#45516) üzenetére


Djuree
félisten

hidd el bőven van tapasztalatom és sokszor nem jobb a drágább. régen lehet más volt, most már az olcsóbb sem rosszabb feltétlen. főleg hogy sokszor a nagy márkák is megveszik a kinaitól a cuccot, aztán saját márka alatt eladják többszörös áron, holott ugyanattól veszi az olcsóbb is, csak nem akkora árréssel adják. ez manapság sajnos egyre gyakoribb. :(
nyilván vannak kivételek, de ahogy írtam is, attól függ mire kell, nem biztos hogy az olcsóbb rosszabb neked arra ahogy te használod...bár ha sok a pénzed, akkor nyilván jöhet a drágább. rosszabbul nem jársz.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45518) -Mosquito- válasza Something_ (#45516) üzenetére


-Mosquito-
őstag

S ha tudnád,hogy tavaly ez a szett 8eft volt és a maradékot még 1x leakciózták 5eft-ért... :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#45519) Something_ válasza -Mosquito- (#45518) üzenetére


Something_
őstag

Basszus, ez most teli alaoltozo? :D en azt hittem nyari, szarazon tart.
De az van rairva, hogy melegen es szarazon tart. Most mi van? :D:D

Djurie: ertem en, de nem lehet altalanositani egyik esetben sem. Majd kiderul, hogy hogyan is teszi a dolgat.

(#45520) -Mosquito- válasza Something_ (#45519) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Vedd fel most,kiderül. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#45521) Archer válasza Something_ (#45516) üzenetére


Archer
őstag

Pedig van benne valami. Érdemes keresni az alternatívákat, motoros ruházatban (is) van egy csomó kis európai cég aki nem tud vagyonokat fizetni, hogy ott fityegjen a logójuk minden nagyobb eseményen de attól még jó minőségű cuccokat gyártanak.
De ha maradunk a nagy neveknél, egy ilyen Dainese felső árából az ember kap egy szett HH-t vagy Under Armourt amik ugyanúgy felső kategória, nem gondolom, hogy annyival jobb lenne az olasz.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#45522) Ferdzsoo válasza Archer (#45521) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Van egykét UA cuccom, nagyon jó minőség, simán mint a dainese.
De ha jól megnézed alig 10-15%-al olcsóbb ha pl egy nyári aláöltöző szettet nézünk... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45523) Czimby válasza Kolondrum (#45507) üzenetére


Czimby
addikt

Ha nem zárja el rendesen a karbi a benzint az lehet akár egy kis piszok darbkától is, pont a tű mellett van a fúvókában vagy hasonló. Én biztos kitakaritattnám azt a karbit még 1x. Ha benzines az olaj az ilyentől van, nem azért mert menetközben a gyűrűk mellett beszívja, hanem amikor áll a motor szépen lecsordogál. A szinkronnal a levegőt állitod.

Azt megnézhetnéd, hogy ha adod neki a tüzet akkor feketén kormol-e a kipu mert akkor tuti sokat kap, és az amiatt lehet amit irtam. De ezzel az olajjal már ne nagyon használd.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#45524) pakriksz válasza Czimby (#45523) üzenetére


pakriksz
őstag

mit jelent az hogy "adod neki a tüzet"? Indítja a motort, vagy pörgeti nagy gázzal?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#45525) DigitXT válasza pakriksz (#45524) üzenetére


DigitXT
félisten

Menet közben kövér gázt húz... (Nekem olyankor baromira kormolt, amíg el volt
állítva a keverék, a mögöttem jövő még 120-nál is tisztán látta. Mint valami TDI.)

(#45526) Kolondrum válasza Czimby (#45523) üzenetére

Figyu, lehetőségeim korlátozottak, lábon kell elvinni. Pár tippet kaptam amit előzetesen a mai napról leszűrve azt fogják hozni, hogy nem hajtókat meg miegymás. Ezt is kipróbálom. Füstölni füstöl mióta nálam van, de csak hidegben és csak még fel nem melegszik. Azt, hogy most mit csinál megmondom őszintén nem néztem. Szépen kellemes 3-4k között 50-el elmászok vele a szerelőhöz. Más variáció nem is nagyon van, mert ő csinálta, ott a gari és soha semmi bajom nem volt vele, most hopp lett, senki sem tökéletes. Nem fog elzavarni, már beszéltem vele, csak influs a lelkem. :DD Letakartam, akku ki. Alszik. Naponta legalább 400ft-ot spórolva nekem.

(#45527) Pocee


Pocee
senior tag

attól,hogy most volt szerelőnél szinkronon még elbaszhatott valamit.
Figyelj,ha tényleg benzines az az olaj,engedd le és vedd meg a legolcsóbbat,tedd bele és úgy menj el szerelőhöz,mert egy nem kent blokkban akkora károk keletkeznek 15 km alatt,hogy tényleg érdemes inkább felgyújtani.

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#45528) Kolondrum válasza Kolondrum (#45526) üzenetére

de ismerős hang...
SOLVED: 2 of the allen screws holding the starter clutch to te alternator magnet housing were broken and the third one was loose and totally worn out and about to broke.
Csak ez lenne!!!!

(#45529) pakriksz válasza DigitXT (#45525) üzenetére


pakriksz
őstag

és ezt állva nem lehet valahogy megnézni? Mert menet közben hátranézegetni nem valami ésszerű :)

@SymbianOS: azért érdekes hogy a motorokon gyakori ez a külön indítómotor külön generátor dolog (azért kell "indítókuplung", hogy a motor ne pörgesse az indítómotort hanem csak fordítva), autókban már rég óta ugyan az a kettő... Nekem az ER-5 is ilyen külön generátor külön indító felépítésű. Bár lehet hogy a 2000-es évek környékén még nem volt olyan olcsó inverter áramkör ami meg tudja hajtani a 3 fázisú generátort motor üzemmódban. Kérdés hogy a mai motoroknál is így van-e még.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#45530) -Mosquito- válasza pakriksz (#45529) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szerzett rá két kaszkadőrt aki nézte.. ;] :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#45531) DigitXT válasza -Mosquito- (#45530) üzenetére


DigitXT
félisten

:))

(#45532) Bogyó bá' válasza pakriksz (#45529) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Áruld már el, milyen autód van? A kocsik 99,9%-ánál is külön van az indítómotor és a generátor... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45533) canniball válasza Djuree (#45508) üzenetére


canniball
nagyúr

No én is eljutottam a lidlibe, vettem egy aláöltözőt meg egy kesztyűt. Utóbbi nem tűnik egy verseny-darabnak, de amennyit én hidegben motorozok szerintem jó lesz. Ti a kesztyű szárát a kabát ujjára húzzátok rá vagy alá tűritek? Szélvédelem szempontjából a ráhúzás tűnik praktikusnak de ezt nekem a másik kesztyűvel sem sikerült előadnom, és ahogy nézem ennek is elég keskeny a szára ehhez.
Az aláöltöző talán valamivel vékonyabb mint amit ősszel árultak, de közel sem annyira mint gondoltam; meg azt írja a doboz hogy melegen és szárazon tart, lehet ezt négyévszakos megoldásként árulják...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45534) Outlander válasza canniball (#45533) üzenetére


Outlander
őstag

Ez olyan cucc mint a Fantasztikus 4-es ruhája..

Amit melegen kell tartani, azt úgy tartja, ahol jön az izzadság ott elvezeti (hűti). :)

Kesztyűt én kabát alá és a kabáton van állítási lehetőség a csuklónál... így rászorítom.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#45535) Djuree válasza canniball (#45533) üzenetére


Djuree
félisten

én nem tudom ráhúzni a kabátot, szűk az ujja. be is fúj a szél néha.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#45536) canniball válasza Outlander (#45534) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hogy ja! Miért nem mondtad előre hogy csodacucc, vettem volna többet. :D

Az én kabátom ujja cipzáras, nem tépőzáras, így rászorítani nem tudom. Az a vicc hogy direkt ilyet kerestem, hogy ez mennyivel praktikusabb...

Djuree!
Csak néha??! Én rá tudom húzni de hűvösebb időben így is mindig érzem hogy "csiklandozza" a hideg az alkarom...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45537) pakriksz válasza Bogyó bá' (#45532) üzenetére


pakriksz
őstag

szoci autóknál lehet ilyen az arány :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#45538) tboldi válasza canniball (#45533) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szintén zenész. Én is vettem aláöltözőt, alsót-felsőt, meg kesztyűt még tegnap este. Kicsit aggódtam, hogy az XXL-es aláöltöző nem fog rám férni (194 cm és 112 kg; van pocak, de még nem lóg :DDD), de teljesen jó. Helyette a kesztyűt kellett kicseréltetnem ma reggel, mert rájöttem, hogy elég a 9-es is. Erre az átmeneti időre, amíg mondjuk 15-20°C alatt van a hőmérséklet, szerintem sem rossz.

Amúgy igen, én ráhúzom a kabátra a kesztyűt, meg a csizmát is gatyára. :)

(#45537) pakriksz: Szinte az összes autónál külön van a kettő, a legolcsóbb Suzuki Swifttől kezdve az Audi A7-en keresztül az akármimásig.

[ Szerkesztve ]

(#45539) Outlander válasza canniball (#45536) üzenetére


Outlander
őstag

Nekem a decathlonos edzős pólóim is ilyenek... ahol amúgy nagyon izzadós vagyok, ott szinte száraz, vese-derék ahol fázósabb vagyok, ott meg nem annyira.

Nem is értem, h miért nem ebből/így készül minden?

El is kezdtem lecserélgetni a polójaimat, csak az a baj, h némelyikről nagyon látszik, h nem egy hétköznapi póló , sokkal inkább valami sport ruha...

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#45540) canniball válasza tboldi (#45538) üzenetére


canniball
nagyúr

Az aláöltöző rajtam is feszül, kb. úgy nézek ki benne mint egy pók. :D
A kesztyűvel mákom volt, két db volt belőle, az egyik pont méret. Vesevédőből volt több is, de persze a szükséges méretből egy sem (úgy látszik a környéken minden motoros olyan pohos testű mint én vagyok), még szerencse hogy tegnap a szüleim is voltak vásárolni és vettek.
A kesztyűt hogy húzod a kabátra? Ilyen vékony a kabátod ujja? Vagy csak én vagyok béna hogy ez nem jön össze..?

Outlander!
Agyf@szt kapnék ha minden ruha ilyen kényelmetlen lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45541) Outlander válasza canniball (#45540) üzenetére


Outlander
őstag

Ki kell gyúrmázni magad és akkor nem lesz olyan, mint a telekakált zokni. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#45542) vlevi válasza canniball (#45540) üzenetére


vlevi
nagyúr

A lidlben nem szeretnek a normalis meretben (xl, xxl) tartani szinte semmit, ezt mar sokszor eszrevettem.

(#45543) tboldi válasza canniball (#45540) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sipos úron talán látszik, hogy jól össze lehet húzni a tépőzárral a végét. Ezt a 9-est még nem próbáltam, de a nyári kesztyűmet gond nélkül rá tudom húzni. A 10-est is rá tudtam, de ott már kicsit igazítgatni kellett, mert erősebb a súrlódás. :)

[ Szerkesztve ]

(#45544) tboldi válasza tboldi (#45543) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kipróbáltam, a 9-es is rámegy. :D

(#45545) canniball válasza Outlander (#45541) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha lenne nekem ahhoz elég lelki erőm... :B

vlevi!
Ősszel volt az aláöltözőből xxl-es dögivel. Igaz akkor ha jól emlékszem a szigetvári üzletben jártunk, ott talán nem fogy olyan gyorsan a készlet.

tboldi!
Ezek szerint ilyen szempontból nem jól választottam a kabátot. Most felpróbáltam a bőrdzsekimmel (annak nincs bélése így talán nem olyan vastag alapon) de ezzel sem nyert: az egyik ujját a szabad kezemmel még be tudtam gyűrni a kesztyű szárába, a másikat a kesztyűs kezemmel viszont már nem. No sebaj, azért túlélem valahogy.
De arra legalább jó volt ez a próba hogy kedüljön annyira azért "nem volt hosszú a tél" mint gondoltam. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#45546) Xaels


Xaels
félisten

2 féktárcsa + betétek kb. mennyibe állnak meg?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#45547) Bogyó bá' válasza Xaels (#45546) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A betét általában filléres holmi (még a márkás sem drága), a tárcsából a gyári akár 40-60 ezer/db is lehet. Az utángyártott minősége meg nagyon változó. A gyári mindig kovácsolt, az utángyártott mes sima lemezből van kivágva lézerrel, és vetemedik, hullámosodik, mint állat...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#45548) Ferdzsoo válasza Xaels (#45546) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nagyon motorja válogatja...
Nekem a fékbetétek is előre 32k-ba kerültek, a féktárcsák darabja 50k-ban állna meg.
Szerintem az átlag 10-15k betét./ pár. A tárcsa 30k/ darab...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#45549) Xaels válasza Bogyó bá' (#45547) üzenetére


Xaels
félisten

A gyári tárcsára nekem 120-150k/db árat mondtak. Utángyártottal meg össz mindenre momdtak ennyit. A motor nem ér ennyit lassan. Azt hiszem az ebaynek nekiugrok.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#45550) -Mosquito- válasza Xaels (#45546) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ebc tárcsa, betét , Nagyvas

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.