Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Dexar007


Dexar007
veterán

En is kerdezek.
Kipufogo kiherelese mennyire biztonsagos folyamat?Szatiekhoz vinnem el,de semmikeppen sem szeretnem ha a tartossag/megbizhatosag rovasara menne a dolog.

Give me your cum,bull!

(#28552) csongi válasza -Mosquito- (#28550) üzenetére


csongi
veterán

Motorrevun teszteltek a gumit.

(#28553) fattyu válasza Dexar007 (#28551) üzenetére


fattyu
veterán

a motor légzése egy rendszer.

ha a végét nagy áteresztésűvé csinálod akkor hozzá kell igazítani az elejét is ( légszűrő ) meg a keverékképzést is.

ha karbis a motorod akkor szatiék megcsinálják. Ha injektoros akkor az huzosabb dolog.

Nem én vagyok ilyen okos. :D Szati magyarázta el nekem is.

És neked is el fogja. Bizalommal fordulj hozzájuk én csak jót tudok róluk mondani.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28554) maszekember


maszekember
aktív tag

A motor olyan,mint a bagó: Ha nincs,kivan a f@sz rendesen.

" The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

(#28555) canniball válasza -Mosquito- (#28550) üzenetére


canniball
nagyúr

"...langyos hab nélküli diétás sör..."
Hát ez undorító és felháborító!!! :O :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28556) Dexar007 válasza fattyu (#28553) üzenetére


Dexar007
veterán

Injektoros.
Igy mar nem biztos,hogy erdemes belevagni,ha ennyi mindennel kell szenvedni.Aztan pedig,hogy mennyire lesz tartos ugyis csak hosszutavon derul ki.:S

Give me your cum,bull!

(#28557) csongi válasza canniball (#28555) üzenetére


csongi
veterán

Ennek a hivatalos neve a csapvizes szorp :D

(#28558) Dexar007


Dexar007
veterán

Apropo,ez a kihereles mennyire legalis?

Give me your cum,bull!

(#28559) Daywalker válasza Dexar007 (#28558) üzenetére


Daywalker
addikt

Semennyire. :(

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28560) Kolondrum

utsó nap. Látótáv pár méter. MAjdnem leált a motor. Rázom hát üres a tank. Emelkedőn nem ment rántott. Még jó h itt a kút 100méterre.

(#28561) alvaro válasza .mf (#28541) üzenetére


alvaro
senior tag

Ez a csak üresben végiggurulunk a kanyaron dolog konkrétan hibás és veszélyes mutatvány, nem egyszerűen másképp gondolás.

Bocs, ezt egyszer már letárgyaltuk. Kuplung nélkül kanyarodásnak kizárólag olyan kiélezett helyzetben lehet veszélye, amibe az ember egyszerűen nem megy bele, oszt csók :P

(#28562) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#28550) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem ez most a 2. Szet pilot road 3-as gummám már, csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#28563) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#28562) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mennyit megy,mehet el? Persze ez megint csukló/motor függő. Ő leginkább túrázik utassal.

Csongi:
A tesztet olvastuk egy személyes tapasztalatot,véleményt várok. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28564) ALI_G válasza Topiccsendőr (#28397) üzenetére


ALI_G
veterán

Gondolom euroringet mondod.
Nem tudom az elnevezesek mit takarnak hogy dupla bubis, de nekem mar nem a gyari van. Megse ferek el mogotte, de vakon nem mennek 200zal :)
A TT-n milyen plexivel mennek?

(#28565) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#28563) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én azt tudom mondani neked a 600ason inkább 2 személlyel használva 6k km után olyan volt még mint az új. Ezt túlzás nélkül írom, nem akarta elhinni aki látta.
Most jön az a szöveg hogy akkor nem is tapadt, pedif tapadt. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#28566) Topiccsendőr válasza fattyu (#28553) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

No igen, ebben van igazsag. De mennyi? :D
Alapvetoen mennyisegek hianyoznak mindig a kepletbol, amit egy hozzaerto ember elmond. Azaz, h mennyire fogja befolyasolni es hol a motor viselkedeset. :D (a dolog hibaja, hogy az egy igazsagot az ember minden helyzetre ra akarja huzni , mert ugy egyszerubb az elet) ezek a dolgok konstrukciotol es motorfajtatol fuggoen valtoznak. Tegyunk fel egy kisebb fojtassal rendelkezo kipuffott magatehetetlen keverekkepzessel ellatott motorokra: mondjuk egy lambda nelkuli injektoros r6 ra. Eredmeny kasztrofalis. Ugyanez a karbisnal semmilyen valtozassal nem jar. Vagy egy sornegy injektor banditra. Semmi nem tortenik, nem lyukad be stb.

Tehat a motorblokkot valoban egy egeszkent kell kezelni, es attol h megvaltoztatunk valamit rajta akkor csak a mernokok altal kiszamolt kompromisszumaranyokat toljuk el valamilyen iranyba.
Azaz egy legszurocsere es kipucsere ugyanolyan rossz hatassal lesz valamilyen fordszamon, mint a sima kipucsere. Ugyanolyan mertekben tekinthetjuk butasagnak is.

Szatiekhoz elvittem en is a pruszkolo r6 ot. Nem tudott vele mit csinalni. Voltam vele meg ket helyen. Ugyanez. Gondoltam egyet visszarakzam a gyari csovet, tokeletes lett. :D persze ezt egyik helyen sem tanacsoltak, sot csodalkoztak rajta amikor elmondtam.

Nem a szivorendszer hibaja okozta, hanem a keverekkepzes. De ez egy masok sztori. Egy emberelet nem eleg, h eleg melyen beleassa magat az ember.

A lenyeg, h kiput kiherelni csak azert h hangosabb legyen, az fassag.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28567) csongi válasza Ferdzsoo (#28565) üzenetére


csongi
veterán

En elhiszem :) .Nekem a hatso gumimba van 2000 km a 14colon es meg sem latszik. Erosen hasznalati kerdes is a gumi kopas.Az auton lementem 2nyarat es egy telet teli gumival, 125 Kw pedig szereti enni a hatso gumit. Most az elson 3xmelyebb a mintazat, igaz a hatso most mar slick lett :), hetfon eldobos :).

(#28568) F1DO


F1DO
senior tag

Haggyátok már, mi ez a nyöszörgés itt?
Süt a nap emberek és feltalálták már a jégeralsót, aláöltözőt.
Én még mostanság is mosolyogva indulok munkába a motorommal.

A jobban felöltözésen kívül (ami egyébként is biztonságfokozó dolog) az égvilágon semmi más drasztikus változás nincs körülményekben.

Hála isten az autósok nem felejtették el a 'motorosokkal előzékeny magatartást'. :)

[ Szerkesztve ]

(#28569) Topiccsendőr válasza ALI_G (#28564) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, de en nem megyek a vegen 200 al :D
Nem forog ki a 6 teljesen, az kb 150 lehet.

Sztm azalatt azert elfersz es latsz is vmit, de majd megnezzuk

Mod:veszek nehany lanckereket, vekonylanccal, meg akarom donteni ezt az idot mindenkepp. Alig varom mar a jovo szezont :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28570) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#28565) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Megnyugtató akkor,hogy ennyi pénzért kb 10-14ekm elmehet. Esős tapasztalatok? :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28571) KoVee84


KoVee84
senior tag

Eddig csúnyán Z1000 buzi voltam, de ez most mindent visz:
s1000r

[ Szerkesztve ]

(#28572) Ferdzsoo válasza -Mosquito- (#28570) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Esőben minden tesztet nyer, személyes tapasztalat is ezt igazolja, ha azt mondom hogy nem érzek különbséget vizes út meg száraz között, akkor úgyérzem sokat elmondtam.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#28573) fattyu válasza Topiccsendőr (#28566) üzenetére


fattyu
veterán

Mondtam én nem értek a lovakhoz.

de igen erre utaltam az injektor huzosabb. Mert ott meg kéne venni pl powercommandert vagy valami ilyesmit hogy utánaállítsd a keveréket a megváltozott dolgoknak.

Szintén Szatitól az infó.

Amugy nemtom. Én is szeretem a hangos dobot. végdob csere vs herélés. nemtudom. de örülök karbin egyszerűbb műveletek ezek :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28574) -Mosquito- válasza Kolondrum (#28560) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Te leszel itt köztünk a motoros celeb. :C. Egy kis tolásba még senki nem halt bele,hidd el belejössz mint a motorozásba :D

Feree:
Rendben,köszönöm az infót! :R

Dexar:
Írtam annó,hogy van az XT-nek fórumja. Sok hasznos tanácsot kaphatsz ott. Akár kipuff ügyben is. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28575) Dexar007 válasza -Mosquito- (#28574) üzenetére


Dexar007
veterán

Tudom,onnan jott az otlet.:)
De akkor most mi a kulonbseg elvben a sport es a herelt kipuf kozott? Mindkettonel allitani kell a kevereken ha jol sejtem.

Give me your cum,bull!

(#28576) TayRol válasza KoVee84 (#28571) üzenetére


TayRol
veterán

ehh, megdobban a szívem. :K :D

(#28577) Topiccsendőr válasza Dexar007 (#28575) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az egyikkel megvaltoztatod a rendszer hosszat is, es semmi ertelme. Hangos lesz meg eltolod a mukodesi fordulatszamot is.
Keress vissza h h mukodik a kipufogo, volt mar rola szo.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28578) -Mosquito- válasza Dexar007 (#28575) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Gyári dobot nem vagdosnék,csesznék el. Venni kell egy használt noname vagy márkás dobot mire van keret. Hangja tuti más a kettőnek. Megváltozik a levegő mennyisége a nyitottabb rendszer miatt,így jobbik esetben hozzá kell nyúlni. Tessék ott regisztrálni mert itt mi találgatunk,ott meg egyből tudják a tutit mit kell csinálni. Somával,Zozóval szoktunk motorozni. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28579) csongi


csongi
veterán

Ha már kipufogó. Lehet úgy módosítani egy gyári kipufogót, hogy a gyári értékektől ne térjen el? De a hangja megváltozzon? Vagyis egy picit erőteljesebb legyen?

(#28580) Dexar007 válasza -Mosquito- (#28578) üzenetére


Dexar007
veterán

Ket db gyari dobparom van,mivel az elozo gazdaja lecserelte a gyarit rozsdasodas miatt.:D Kesobb pedig rajott,hogy a rozsdat le tudja szedetni,ugyhogy most van ket ujszeru dobom(pontosabban 4).

Oszinten szolva jo lenne ha hangosabb lenne,meg nem is.Rovid kiruccanasoknal biztos elveznem ahogy visszhangzik a Matra,hosszu turakon pedig lehet inkabb zavaro lesz.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#28581) Daywalker válasza csongi (#28579) üzenetére


Daywalker
addikt

Úgy hívják E betűs (homologizált) sportdob:DDD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#28582) DigitXT válasza Dexar007 (#28580) üzenetére


DigitXT
félisten

hosszu turakon pedig lehet inkabb zavaro lesz
Nem lehet, hanem biztos. Bár nagyobb tempónál a szélzaj elnyomja,
és a szélzaj miatt is füldugó javasolt hosszabb túrák esetén. Szvsz a
megoldás, ha mindenképpen hangosabb is kell (meg nem is!), az egy
ki/beszerelhető hangtompítós "slip on" dob lenne. Az ilyenek elvileg a
hangtompító beszerelt állásában teljesen street legal dobok műszakin
átmennek, stb. Kiszerelni meg nem szabad a tompítót...;] Max. saját
felelősségre. (Más kérdés, hogy a hozzáhangolásról fogalmam sincs.)

(#28583) whYz válasza DigitXT (#28582) üzenetére


whYz
addikt

En tobb helyen ugy hallottam, hogy nem szukseges hozzahangolni a slip-onhoz. Ez ugye igy van? Mert mostanaban tervezek beszerezni egyet.

(#28584) DigitXT válasza whYz (#28583) üzenetére


DigitXT
félisten

Rossztól kérdezed, de kb. 2 hónapja ugyanezt írtam.:D

(#28585) Topiccsendőr válasza whYz (#28583) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az elobb irtam hogy motortipus fuggvenye. Van ami szar lesz egy sima slip on tol is, van ami nem.
Raadasul ugyanezt irtam egy honapja :D
Te a 2 es sztereotipia vagy ugy latom :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28586) mocsanisi válasza Topiccsendőr (#28577) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Lenne valami bitang sportmotorom, biztosan tennék rá valami nagyon "fájin" kis dobot. Ezek a GP dobok nagyon bejönnek :U

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#28587) Topiccsendőr válasza mocsanisi (#28586) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En meg hagynam gyarin az is biztos.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#28588) whYz válasza Topiccsendőr (#28585) üzenetére


whYz
addikt

:DDD
Akkor lehet hagyom a fenebe es inkabb marad a robogos hang a kis kawan.

(#28589) F1DO válasza KoVee84 (#28571) üzenetére


F1DO
senior tag

hát nem csúnya, de szerintem akkormár inkább a Tuono

[ Szerkesztve ]

(#28590) AndrewTdi válasza whYz (#28588) üzenetére


AndrewTdi
addikt

(#28591) csongi válasza Daywalker (#28581) üzenetére


csongi
veterán

Akkor homologizalva fent marad a gyari meg egy darabig :D
Andrew: az a baj ezekkel a home videokkal, hogy az igazi hangjat nem adja vissza, az en gyari dobommal is a felvetelen csattogos a hangja.[link]

[ Szerkesztve ]

(#28592) ALI_G válasza fattyu (#28535) üzenetére


ALI_G
veterán

Tiszta snickers reklam :D

(#28593) -Mosquito- válasza csongi (#28579) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mi van a Hondával? Marad a bálna mégis?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28594) csongi válasza -Mosquito- (#28593) üzenetére


csongi
veterán

Mivel a honda soha nem megy tonkre ezert nem vettem meg :) Imadok szerelni, es a legjobban azt szeretem ha egy soha el nem romlo motornal hajokar csapagyazassal kezdhetem, 300ezerert es meg honositva sincs :). Szoval ez a balan megy :)

(#28595) -Mosquito- válasza csongi (#28594) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Van még a piacon ilyen motor. Akkor a fehér volt. :)) Nem menne tönkre ha rendesen karban is lenne tartva. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28596) Dexar007 válasza AndrewTdi (#28590) üzenetére


Dexar007
veterán

50-es papirokkal..:D

Ma vegre kisutott a nap,ugyhogy csinaltam egy Matrafured-háza-Parád túrát..ketszer.A dupla elvezet miatt:DDD Vegul 110km lett belole,ebbol 100 a kanyargos resz.
Most legalabb nyugi van holnapig.

Erdekesseg: fureden egy sportmotor mogott haladtam,aki hatranezett,kozben intett egyet es elhuzott.Versenyt tervezett,vagy meglepodott,hogy rajta kivul is vannak meg?:D Mondjuk a mai napon legalabb 4 emberrel talalkoztam,a tegnapelotti nullahoz kepest ez is haladas.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#28597) csongi válasza -Mosquito- (#28595) üzenetére


csongi
veterán

Ezüst volt, és szét van szedve :)
Majd lesz valami, időm van. :)

(#28598) ALI_G válasza Topiccsendőr (#28569) üzenetére


ALI_G
veterán

Szintugy varom :)
Van kep rola hogy elferek de a TT-s plexi alatt egy 2 meterse urge is elfer. Bar talan ertem a logikat, ott szinte vegig magasan tartjak a fejuket, sok a belathatatlan kanyar, ugy meg csak jobban kilatnak :) ja, es 300zal mennek hazak kozott.
Lassitasokon latni hogy lobog a magas plexi.
Mennyit er egy vekony lanc? Nem penzben :D

(#28599) -Mosquito- válasza csongi (#28597) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az hittem valamelyik a kettő közül [link] Nem tudtam,hogy OCC motorépítő babérjaira akarsz törni. :D

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#28600) csongi válasza -Mosquito- (#28599) üzenetére


csongi
veterán

Ő lett volna.
OCC?, :) Állandóan hívogatnak :D, hol az öreg, hol a fia :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.