Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Kolondrum válasza Ferdzsoo (#29600) üzenetére

Egyelőre hagyom, vékony a csempe is, csúszik is. Majd kint a betonon.

(#29602) csongi válasza Ferdzsoo (#29600) üzenetére


csongi
veterán

Jaja! Én is rángattam a 210Kg-ot. Most már erőlködés nélkül megy, 81 kilómmal :)
Ha figyel az ember rájön a technikájára.

(#29603) Integra válasza csongi (#29602) üzenetére


Integra
titán

ezek olyan alap dolgok, amiket a legfapadosabb vezetéstechnikai tréning első óráján is megtanítanak a motor földről felemelésével, fel és leszállásával és sok minden mással együtt. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29604) Kolondrum válasza Integra (#29603) üzenetére

mint minden ez ir relatív. Tréning? Aha!

(#29605) csongi válasza Integra (#29603) üzenetére


csongi
veterán

Igen. Igazából az lenne a jó ha ezeket is megtanítanák a jogsi megszerzésénél. Japánban nem is vizsgázhatsz ha fel sem tudod állítani a motort.
Mint mondtam még nem voltam sajnos. De egyszer remélem sikerül elmenni, de addig csak fel kellett tennem középállványra valahogy :D. A motor felállítást, döntött helyzetből magam is gyakoroltam, miután sípcsonttal tompítottam az eldőlést. :) Valóban könnyen fel lehet állítani.
Elejében azért rángattam, mert nem voltam biztos benne hogy mind két lába egyformán támaszkodik, ezért karral akartam felhúzni, félve attól ha átbillen nem tudom másképp megtartani. Azóta rájöttem, hogy kell és a saját testsúlyommal megoldom :D nagyobb erő kell levenni mint feltenni.

(#29606) polimorf válasza csongi (#29605) üzenetére


polimorf
tag

Levenni én úgy szoktam, hogy ráülök és előre lendítem, szerintem így a legegyszerűbb és így biztosan nem dől el.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29607) vlevi válasza polimorf (#29597) üzenetére


vlevi
nagyúr

A bálna az az 1150gs Adventure :-)

(#29608) csongi válasza polimorf (#29606) üzenetére


csongi
veterán

Én is. Főleg mert van hely bőven nekem.( robogó) De még így is több erőt kell kifejtenem, hogy "lelökjem" az állványról. :) Felfel pedig, letolom a közép sztendert, megkeresem azt a pontot mikor mind két láb leér a talajra és szépen rá állok az erőkarra. A saját súlyommal felemelem a motort.

#29595: A bálna az az enyém , a BMW K1200Lt pedig a tehén ,a CX500 a trágyapumpa... stb :)

[ Szerkesztve ]

(#29609) Integra válasza polimorf (#29606) üzenetére


Integra
titán

ez a megdugjuk a motort az első, amiről leszoktatnak az okatatók, legalábbis megpróbálnak, mert a legtöbben mindig kopterebbek náluk :DDD ennek is teljesen más a technikája - okkal.

300kg körüli motoroknál meg különösen vicces, amikor így bohóckodik az ember, hogy levegye középsztenderről, aztán egy rossz pillanatban pont a saját lendületétől meg kapkodástól fog eldőlni vele :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29610) polimorf válasza vlevi (#29607) üzenetére


polimorf
tag

Én ezt nem nevezném bálnának.
Szerintem egy jó formájú cross túra moci, de semmiképp bálna.
Azért ez inkább bálnásabb szerintem:

Ez nem az enyém csak ez volt a minta a felújításhoz.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29611) polimorf válasza Integra (#29609) üzenetére


polimorf
tag

Én nem szoktam motort dugni, még bohóckodni sem szoktam a levételnél.
Eddig még ezzel a technikával nem volt gondom, mivel a két lábammal gond nélkül megtartottam a gépet, viszont ha mellette állva veszi le az ember akkor meg van az esélye a jobb oldalra való kibillenésre, na akkor viszont már nem megtartható.
Sajnos erre saját tapasztalatból kellett rájönnöm.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29612) Integra válasza polimorf (#29611) üzenetére


Integra
titán

mert rosszul csinálod.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29613) canniball válasza Kolondrum (#29604) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem B125-ön ez volt az első amit az oktató megtanított. Merthogy a Simsont anno még felhúztam izomból, de a GS500-zal már nem voltam olyan bika... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29614) -Mosquito- válasza amdk7 (#29588) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Erre válaszolok,most már képben vagyok. ;)

Fontos,hogy pontosan a motor évjáratához vegyél amit akarsz,mert más évjáratoknál eltérő lehet a felfogatási pont,utas kapaszkodó,idom stb.

Lássuk.

Létezik "gyári" konzol/adapter,platni,doboz. Meg lehet kérdezni mennyibe kerül kompletten,csak nehogy infarktust kapjon az ember. :Y A dobozok itt Givi/Kappa legfőképp viszont csak a gyári konzolra/platni lehet rátenni.

Van még Givi/kappa konzolok/adapter,platnik,dobozok. Ezek a gyárihoz képest kb ~ 1/2 áron vannak.

A harmadik verzió az,hogy csináltatsz konzolokat. Itt a (top case) hátsó doboznak megfelelő platnit kell csak megvenned. Oldal konzolnál el kell dönteni milyen formájú/térfogatú dobozt akarsz feltenni. Na persze figyelembe kell venni a kipufogót,utas kapaszkodót/lábtartóját is.

Vagy vehetsz textil nyeregtáskát is. [link] Előnye hátránya egyaránt van. Pl eldőlsz akkor a táska felfogja a motort lehet nem lesz komolyabb sérülés rajta. Nem törik össze mint egy műanyag dobozfedél,max kiszakad. Hátránya a textil. Nagyon nem lehet otthagyni a motort emiatt. Cipzárt simán szétnyitja és bármit kivehet belőle. Lehet pici lakatot/fonott drótot kombóval talán hogy ne lehessen a cipzárt elhúzni,na de akkor meg késsel kivágja. :U A motor típus szerint lehet ide is elkél az oldalkonzol,hogy a kipuffhoz/idomhoz ne érjen hozzá,ne dörzsölje ki.

Létezik kemény/merev oldalfalú textil oldaltáska is. [link] Ez már jobb mint a sima textil nyereg/oldaltáska.Ehhez is kell oldalkonzol.

Mondok egy példát.

Nekem gyári Honda konzol/adapter,platni,doboz van. Ha szeretnék venni egy oldal/hátsó dobozt ami Givi/Kappa mert összetört a gyári akkor nem lesz jó mert a konzol és a doboz felfogatása miatt nem fog felmenni rá. Ugyan ez fordítva is igaz. Van ára.. [link] :Y

Keresni motortípus szerint érdemes,ha tudod milyen konzol,platni tehető fel rá.
A Shoxban tudnak segíteni illetve ha már tudod mit keresel akkor a Képes motoron vagy Vatera,Motorozz,egyéb hirdetési oldalak.

Motorozz oldalon fent vagy akkor keresd Petya89 a dobozok/csomagtartók topikban van. Készít középsztender,oldal/hátsó konzolt dobozokhoz,búkőcsövet.

Új dobozt nem,de újszerűt érdemes venni amihez megvan a platnija is. Konzolt/adaptert azt veszel,vagy csináltatsz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#29615) polimorf válasza Integra (#29612) üzenetére


polimorf
tag

Igazad lehet, hogy rosszul csinálom.
Nem is vagyok régi motoros hisz az idén kezdtem.
Eddig még nem volt aki megmutatta volna a helyes technikát, így magam próbálkozok és kényszerülök mindenre rájönni, és eddig ez tűnik a legbiztonságosabbnak, mivel a lellette álló technikával már sikerült eldöntenem, ezzel meg még nem.
Tényleg kár, hogy a tanfolyamokon egyáltalán nem foglalkoznak azzal, hogy a tanuló megtanuljon motorozni, és egyebeket.
De szívesen vennék órákat hozzá értőktől, és el is szoktam fogadni a tanácsokat a gyakorlottabb motoros kollégáktól, sőt ha tudom el is lesem a fortélyokat.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29616) -Mosquito- válasza vlevi (#29607) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Van más is. ;) Ami 250Kg + és full dobozok arra figyelni kell. :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#29617) Integra válasza polimorf (#29615) üzenetére


Integra
titán

nincs ezzel baj, csak kérdezz :)
marha egyszerű, motor bal oldalán állsz, két kézzel megfogod a kormányt, a jobb oldali csutkát magad felé húzod koppig, és a motort előre tolod középsztenderről egy lendülettel. a motor megindul előre lepottyan a sztenderről és feléd dől automatikusan az eltekert kormány miatt. a jobb felső comboddal meg gyönyörűen megtámasztod ösztönösen és jobb kézzel első féket behúzod, stabilizáltál. most vagy felszállsz a motorra, jobb lábad azonnal a hátsó fékre érkezik, vagy letámasztod oldal sztenderre úgy, hogy jobb lábbal utána az oldal sztendert lehajtod, ráengeded a motort, majd a kormány bal csutkáját magad felé húzod. motor stabil, voila, egyszerűbb csinálni, mint mondani :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29618) polimorf válasza Integra (#29617) üzenetére


polimorf
tag

Köszönöm a részletes tanácsot.
Tökéletesen el tudtam képzelni a leírásod alapján.
Amint elkészül a frissen feújított mocim ki is próbálom.
Hátha így nem töröm össze :)

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29619) Integra válasza polimorf (#29618) üzenetére


Integra
titán

nem fogod :)
én jártam már pórul tankolásnál, mert rosszul szálltam fel a motorra, topictársak szedték le anno rólam a motort... :DDD szerencsére akkor már zárva volt a tank. :B

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29620) -Mosquito- válasza Integra (#29617) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Lehet,hogy egy könnyű,karcsú sport gépnél működik ez,de a túragép ~250Kg + oldal/hátsódobozzal,magasabb súlyponttal picit más. Itt lendíteni kell a lábat behúzva ám,hogy se a hátsó se az oldalsó dobozt ne b@zd össze. Egyszerűbb felszállni majd leugrasztani középsztenderről sztem.. A Te verziódat akkor csinálom amikor arrébb kel tolnom.

Mod.
Tényleg nincs a sportgépen. :K

Én nem panaszkodtam. Nálam megy a fel/le. Amióta megvan a középszteder a Varán 95%-ban csak azon van.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#29621) Integra válasza -Mosquito- (#29620) üzenetére


Integra
titán

rosszul csinálod. 350 kg-os motorral felmálházva 3 dobozzal bármikor megcsinálom otthon.. gyakorolni kell. amit ti erőltettek, azt soha nem fogják egy helyen sem tanítani. nem véletlen. ez persze nem jelenti, hogy nem lehet úgy csinálni, ahogy ti, de az ide vonatkozó részről már korábban leírtam a véleményem.
könnyű sportgépen meg nincsen középsztender, zavart érzek az erőben :)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29622) csongi válasza Integra (#29617) üzenetére


csongi
veterán

Nálam súlypont úgy van elosztva hogy az első kerék a földön van. ha kifordítom a kormányt és megtolom előre, akkor nem járhat azzal, hogy elfordul a motor tőlem jobbra? Vagy nem gáz, hogy a kerék a talajon van?

(#29623) Integra válasza csongi (#29622) üzenetére


Integra
titán

nem, dehogy is. :N a motor automatikusan feléd fog minimálisan dőlni, amit jobb combbal szépen megtartasz, és ahogy legurult a középsztenderről a motor, már finoman első féket húzod is, meg is vagy. nem kell félni tőle, ha gyakoroltad, úgyis ez lesz a természetes rövid időn belül :)
egyébként pedig ilyenkor hátrahúzod középsztenderen a motort, hogy az első kerék a levegőben legyen és úgy tolsz egyet rajta, lendületet veszel. szépen lepottyan előre róla, természetes, hogy középsztenderen az első keréken és a sztenderen van a súlya a motornak, a hátsó kerék pedig a levegőben.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29624) csongi válasza Integra (#29623) üzenetére


csongi
veterán

Köcce! Kipróbálom :)

(#29625) Integra válasza csongi (#29624) üzenetére


Integra
titán

próbáld az elején úgy, hogy a motor mellett állsz szorosan, a jobb combod szinte a tanknak támaszt. érezd, az egyensúlyát, érezd, hogy commbal hogy tartasz ellent, ha elkezd feléd dőlni a motor, érezni fogod, hogy könnyen tartod. ez segít megszűntetni a félelmet és önbizalmat ad, hogy nem is olyan nehéz :) ha úgy érzed, akkor először kérj meg valakit, apud etc, aki otthon van, hogy álljon oda melléd biztos ami biztos. menni fog :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29626) csongi válasza Integra (#29625) üzenetére


csongi
veterán

Hát ha az én combom a tanknak támaszkodik akkor már én fekszek és rajtam a motor :D A tank az aszfalttól kb 20 cm-re van :D. Nagyrobogó. De értem amit mondsz, keresek egy olyan pozíciót ahol combbal meg tudom támasztani.

(#29627) Integra válasza csongi (#29626) üzenetére


Integra
titán

ah soooooo, ok értem :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29628) -Mosquito- válasza Integra (#29625) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Abból kb térdelj és szeress lenne.. :DDD :))

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#29629) csongi válasza -Mosquito- (#29628) üzenetére


csongi
veterán

Olyat nem akarok:D legalábbis térdelni nem :D

(#29630) Kolondrum válasza canniball (#29613) üzenetére

Én vagy 10 percet próbáltam, de nem ment. Ráadásul te van tankolva. Ráléptem, de egy ponton túl nem jött, rángatva meg még annyira sem.

(#29631) #25954560


#25954560
törölt tag

nah. 12 fok, tuzo napsutes. csudajo volt berregni vegre megint :D

(#29632) ujskodas válasza #25954560 (#29631) üzenetére


ujskodas
tag

A garázsban nálam is van 12 C, sőt, még 14 is. :DD

Az ostoba hitelt ad a szóbeszédnek.

(#29633) Kolondrum

Na ő egy érdekes simson. 70cm3 és mint látható biciklis km óra van benne led világítással. A km óra alatt látható egy gomb, az működik és a km órát lehet állítani. [link]

?

Akkum megadta magát. Vagy szerzek töltőt vagy el kell vinni a céghez. [link]

[ Szerkesztve ]

(#29634) #25954560 válasza ujskodas (#29632) üzenetére


#25954560
törölt tag

akkor csapass! :D

(#29635) Kolondrum válasza Kolondrum (#29633) üzenetére

A tankpad nem jött be, leszedtem. Szar olcsó volt. Én nem tudom ezekből mi a megflelelő árfekvés? Ez nem egész 1k volt postával.

(#29636) canniball válasza Kolondrum (#29630) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha rángatni kell az már régen rossz.
How to use a centerstand

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29637) csongi válasza canniball (#29636) üzenetére


csongi
veterán

Mekkora állat ez a pali? A térdéig ér a motor, olyan mint ha én egy simsont kezelnék :D

(#29638) Kolondrum válasza canniball (#29636) üzenetére

ennél lényegesen magasabbra kell emelni nekem. Lényegesen. Közelébe se kerülök h átbillenjen. Még ha bele feszülök akkor sem.

(#29639) canniball válasza csongi (#29637) üzenetére


canniball
nagyúr

Ááá, biztos csak a gép kicsi! :DDD

Symbi!
Akkor ott valami nem kerek, engem tavaly a fejtágítón miután kétszer-háromszor sikeresen felemeltem az YBR125-t odaállított az oktató a GS500 mellé is és az sem okozott különösebb problémát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29640) -Mosquito- válasza csongi (#29637) üzenetére


-Mosquito-
őstag

:D
Jó hogy nem veri be a kobakját a mennyezetbe. ;]

Polimorf:
Nagy dögöm is van. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#29641) polimorf válasza Kolondrum (#29635) üzenetére


polimorf
tag

Én tankpadot Bécsben a Luisban vettem 10euróért de nincs is vele semmi gondom.
Tökéletes.
1k elég olcsó valami lehet, lehet pont ez a gond vele.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29642) polimorf válasza -Mosquito- (#29640) üzenetére


polimorf
tag

Pedig Te sem vagy kis csávó :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29643) polimorf válasza -Mosquito- (#29640) üzenetére


polimorf
tag

Te hülyén is néznél ki egy kisméretű masinán.
Neked csak egy legalább ekkora gépet tudok elképzelni mint amilyened most van, ez passzol hozzád.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29644) polimorf válasza canniball (#29636) üzenetére


polimorf
tag

Nekem a rácsos bevásárló kosár tetszik a legjobban azon a motoron.
Ki lehet az az állat aki ilyen vacakot szerel egy ilyen mocira?
( A kérdés költői volt)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29645) canniball válasza polimorf (#29644) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos szerelés közben ki kellett ugrani a boltba és valahová tenni kellett a zsemlét meg a tejet. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29646) polimorf


polimorf
tag

Dobozra szerelhető csomagtartó méreteit nem tudja valaki?
Esetleg ha van valakinek küldhetne róla több szögből fotókat méretekkel.
Egy picit sokallom az árát, és szerintem nem nagy kunszt megcsinálni házilag.
Ilyenre gondolok:

Kerestem a neten de nem találtam olyan képet róla ami használható lenne a barkácsoláshoz.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29647) zsoltee10 válasza Kolondrum (#29638) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én anno a Honda Varadero-t úgy tudtam középállványra tenni, hogy lenyitottam és teljes súlyommal ráálltam. A 276kg-ot esélyem se volt a videón említett módon megemelni. :)

(#29648) csongi válasza polimorf (#29646) üzenetére


csongi
veterán

Ez alapjan is megcsinalhato. De ennek kicsi a terhelhetosege. A muanyagnal az illesztesi pontnal kicsi a felfekvesi felulet. Doboz anyag vastagsagtol fuggoen kell a meretet valasztani. Es aszerint megcsinalni .

(#29649) Kolondrum válasza canniball (#29639) üzenetére

pedig minden stimmel,minden a helyén van,képeken is így néz ki.

(#29650) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#29649) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Gyáritól eltérő gumi méretek (kisebb kerék)?
Gyáritól eltérőre beállított magasságú teleszkópok? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.