Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) vendingo válasza Kolondrum (#29799) üzenetére


vendingo
veterán

A Conti sportattack nekem bevált.
Ár érték arányban jó szerintem. 12k körül ment el a hátsóm, első 20-24k körül bír

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29802) fattyu válasza mocsanisi (#29800) üzenetére


fattyu
veterán

pilot power3 nálam.. elégedett voltam :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29803) Kolondrum válasza mocsanisi (#29800) üzenetére

Na alapból én is ezt néztem ki. Kopás?

vendingo! Arra is ránézek.

[ Szerkesztve ]

(#29804) mocsanisi válasza Kolondrum (#29803) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Passzolom. Közepe el volt kopva eléggé, egész olcsón vettem így a hátsót használtan, mentem vele 2x kakucson, meg a szezon második felét közúton. Magyarul érdemi infóval nem tudok szolgálni, de tapadt rendesen. 6000-ret el kéne hogy menjen.

Szerk.: van egy kopáspont ami után viszont rohadtul csúszós lesz. Nyílván akkor cserés :D

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29805) BoB válasza Kolondrum (#29803) üzenetére


BoB
veterán

Ha a kopás nagyon fontos ne sport gumit nézz, hanem sport-túrát.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#29806) Kolondrum válasza fattyu (#29798) üzenetére

Amúgy meglepődnél én ritka ha finoman indulok el. Lóerő ide vagy oda kapná a pofont.

40k-t azért nem akarok rákölteni. A szerelés két gumira 7600huf. Namármost nekem csak hátsó lenne, az is farag belőle. Magára a gumira olyan 20k-t költenék, a 27-et sokallom, de ha megéri akkor természetesen kifizetem érte.

mocsanisi! Azon túl van a jelenlegi. Kicsit gyorsabb kuplung kiengedésre meg is csúszik fokozattól függetlenül. Lábujjhegyen megyek majd a gumishoz.

[ Szerkesztve ]

(#29807) vendingo


vendingo
veterán

Quad rendszámoztatására senkinek semmi infója?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#29808) Archer válasza Kolondrum (#29797) üzenetére


Archer
őstag

Metzeler Sportec M3/M5

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#29809) mocsanisi válasza Kolondrum (#29806) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Gumin ne spórolj. Mondjuk én biztos nem tennék össze egy hátsó sport gumit egy első sporttúra/túrával...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29810) TayRol válasza mocsanisi (#29809) üzenetére


TayRol
veterán

inkább fordítva. tapadjon az első tisztességesen.

(#29811) Kolondrum válasza mocsanisi (#29809) üzenetére

Húúú pedig néztem mi van elöl. Valami steet, talán michelin xxxx street. Érdemes legalább ebben egyezniük? Az fix h az első nagyon tapad, de kicsit látszik már rajta az idő. Néha ápolgatom.

Tippet kaptam már elég sokat. A bőség zavara! :F

[ Szerkesztve ]

(#29812) mocsanisi válasza Kolondrum (#29811) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Hát ha a hátulja szarabbul tapad és elkezd elmenni azt még meg lehet fogni. Ha szélsőséges példát nézünk a hátsód tapad mint az állat, az elsőd meg nagyon nem, és elmászik kanyarban az eleje... Azthiszem tudod mi a vége.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29813) Kolondrum válasza mocsanisi (#29812) üzenetére

Jaja. Az első bizonyított az fix, lejtőn amikor egy autós úgy gondolta a sárgán megáll, én meg nem így gondoltam.

(#29814) fattyu válasza Kolondrum (#29806) üzenetére


fattyu
veterán

nekem is nagy a farkam. avagy én is rugom neki... sokkal több lovon nehezebb motoron is bőven 6k környékét tud a p3 hátsója. első inkább 10

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#29815) Kolondrum válasza fattyu (#29814) üzenetére

Hm oké!

(#29816) ALI_G válasza Kolondrum (#29811) üzenetére


ALI_G
veterán

Hu, az jopar eves lehet. Dot szamot mondanal nekunk? Csak hogy huledezzunk :)

Amugy gumit nehez leirni mert minden motoron mas lesz. Lenyeg hogy utcan barmit csinalsz, kockasra fog kopni.

[ Szerkesztve ]

(#29817) Kolondrum válasza ALI_G (#29816) üzenetére

Holnap! :R
Jó pár éves? Annál több!

(#29818) mocsanisi válasza Kolondrum (#29817) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Az viszont nem jó, bekeményedik a gumi... Én úgy nézegettem használt gumikat hogy amit körömmel be tudtam nyomni és belement a körmöm arra aztmondtam jó, amibe meg nem az meg nem. Pilot Powerből is volt olyan akárhogy nyomkodtam full kemény volt, dot szám alapján jó öreg is volt.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29819) Kolondrum válasza ALI_G (#29816) üzenetére

DOT 6J7Y 219T és egy körbe mellé írva: 1010

(#29820) Kolondrum válasza Kolondrum (#29819) üzenetére

Michelin pilot mittudoménmi. Amúgy puha, nem rideg.

(#29821) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Hát nem mai csirke az biztos.
Szerintem kb szinte mindegy mit veszel a gépre mert fényévekkel jobb lesz mint a mostani. Viszont abban én is egyetértek hogy sportgumi felesleges rá főleg hogy most kezdted az ipart. Sporttúra, és kockásodni is később fogsz. :K

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29822) Kolondrum válasza Ferdzsoo (#29821) üzenetére

Akkor a sport gumit teljesen felejtsem el?

(#29823) Daywalker válasza Ferdzsoo (#29821) üzenetére


Daywalker
addikt

Régi? 1010...2010. 10. hét, az nem régi...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29824) Ferdzsoo válasza Daywalker (#29823) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát azért újnak sem mondanám. :)

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29825) Daywalker válasza Ferdzsoo (#29824) üzenetére


Daywalker
addikt

Ha 2010. 10. héten gyártották, akkor ki tudja mikor került fel. Simán lehet, hogy csak 2011-ben. Ez esetben a kilométerrel (kopással) van a gond nála, nem a gumi korával. 3 éves gumi nem régi...
Amit én vettem Metzeler, az is 1510 és 1410 DOT számú és 2012-ben került fel rá. Mivel nincs elkopva még mindig rohadtul jól tapad, pedig majdnem háromszor annyi lóerőről beszélünk. Vagy te minden évben új gumit raksz fel akkor is, ha esetleg nincs elkopva? "Nem új"...az az új amit épp akkor raktak fel, ha már gurultál vele egy métert is, az már nem új. Szóval játszadozhatunk még a szavakkal, ha gondolod;) 5-6 éves gumira már lehet mondani, hogy öreg...

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29826) ALI_G válasza Kolondrum (#29820) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem regi. Annyira :) sport-tura jo lesz, de a helyedben keresnek vmi tesztet.
Hasznaltat keresel?

[ Szerkesztve ]

(#29827) Kolondrum válasza ALI_G (#29826) üzenetére

Ennek lehet hinni? A leírásnak. Amúgy anno is ezzel számoltam a költségeket. Hátsó gumi 27k

DOT számot érdemes kajtatni vásárláskor? Nézni.

Szerk: Csak újat!

[ Szerkesztve ]

(#29828) Daywalker válasza Kolondrum (#29827) üzenetére


Daywalker
addikt

Megkérheted, hogy mondják meg, de a kékholdnál nem fognak átkúrni, annál komolyabban nyomják. 1-2 éves DOT egy új guminál belefér (ha helyesen volt tárolva).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29829) Kolondrum válasza Daywalker (#29828) üzenetére

Ez csak egy lista, nem innen jönne hanem máshonnan olcsóbban.

(#29830) Daywalker válasza Kolondrum (#29829) üzenetére


Daywalker
addikt

Akkor rá is kérdezhetsz akár...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29831) Ferdzsoo válasza Daywalker (#29825) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Persze nem ősi, de pl a tárolástól függ ugye rengeteg minden. Ha pl. 3. Tele lesz most a guminak egy fedetlen fűtetlen helyen az nem egészséges. Míg ha fütött garázsos nyegyedik éve akkor tényleg nemsokat veszíthetett minőségéből.
Persze nem cserélek évente gumit nem erről van szó. De hiába nem kopik pl. Egy 4 éves gumi akkor is négy éves. ( persze ha nincs fent gépjárművön megint más a helyzet.) Mert megfelelően tárolva nagyon keveset veszít minőségéből.
Téligumik(igen tudom kicsit más) pl. 4 szezon után ha kopott hanem kuka. Mert mindent elveszít ennyi idő alatt...

A másik meg ha valaki tényleg motorozik egy szezonban nem csak simogatja a gépet az 3 évente úgyis gumit cserél mert elkopik.
Még ha csak 6k val számolunk akkor is. Föleg sportgépnél... :U

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29832) ALI_G válasza Kolondrum (#29827) üzenetére


ALI_G
veterán

En ilyen tesztre gondoltam: http://www.motorrevu.hu/motorteszt/nagy_turasportgumi_teszt?page=2
:)
A linkelt gumit nem ismerem. Milyen meret kell?

[ Szerkesztve ]

(#29833) Kolondrum

Készül a választható gumik listája.

(#29834) Kolondrum válasza ALI_G (#29832) üzenetére

130/70-17

20-30k között készül a lista sporttúra felállásba.

(#29835) Kolondrum

Első: Michelin Pilot Active
[link]
[link]

NORMÁLIS tankpadot hol érdemes venni ami nem jön le ha 1x felragasztottam?

A télen még kell szerkesztenem egy nyomógombot vagy billenőkapcsolót a vészvillogónak. Sikerült rájönni a vészvillogó mostani működésére és eldönthetem: A duda a gyári kapcsolóról működik és nincs vészvillogó vagy a duda működik külön kapcsolóról és a vészvillogó marad a duda helyén. Mivel a duda elég nyomógomb szinten így eldőlt.

[ Szerkesztve ]

(#29836) Daywalker válasza Kolondrum (#29835) üzenetére


Daywalker
addikt

Elég csúnyán néz ki, a képek alapján én sem mondanám rá, hogy ez 3 éves. Itt valószínűleg a tárolás játszik közre, ahogy azt Feree13 is említette. Nem ártana cserélni, mert nyilván a repedezettség az anyag elöregedését jelzi, de ha jól látom, mintha kockás is lenne (lehet, hogy csak a fények tréfálnak meg?). Fura, nem szoktak ezek ilyen gyorsan elérni normális körülmények között. Az én levetett Bridgestone gumijaim 6 éves korukban nem néztek így ki (csak kockás volt).
Ne "kockáztass" ( ;] ), mert nem éri meg...másrészt új gumin olyan érzésed lesz, mintha új motorra ültél volna;) Sokkal élvezetesebb lesz. Szóval hajrá!

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29837) Ferdzsoo válasza Kolondrum (#29835) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Húha ez nagyon ramatyul néz ki. Fényesre van kopva konkrétan. Ennek tapadása a vizes úton szerintem a 0-hoz konvergál.
az meg hogy kockás nagyon egyértelmű, mint ahogy daywalker is írta. Ez így fénykép alapján a bővenbőven cserés kategória nálam.
Hidd el sok pénzt rá lehet önteni a motorra de ha gumira költesz azon nemcsak az épséged múlhat, de tényleg egy új motort fogsz kapni. Én sem gondoltam volna az óriási változást míg meg nem vettem az első szett gumimat.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#29838) Kolondrum

Az nem tudom, hogyan fér bele a költségvetésbe. Majd kiokoskodom.

(#29839) ALI_G válasza Kolondrum (#29838) üzenetére


ALI_G
veterán

Vannak jó használtak. Párban 30-ért csudajó gumit lehet kapni.

(#29840) Daywalker válasza ALI_G (#29839) üzenetére


Daywalker
addikt

Az ő esete picit más, neki nem levetett pályagumi kell (nem is tudom van-e olyan méretben). Szerintem vegyen első körben egy újat...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29841) Archer válasza Kolondrum (#29835) üzenetére


Archer
őstag

Én gyári Honda tankpadot vettem még anno a másikra, na az nem jött le semmitől, persze előtte normálisan le kell takarítani a felületet. Suzukira nyilván nem passzolna de gondolom nekik is van gyári, az biztos jó minőségű. 4 vagy 5 k volt. Elvileg amúgy a Progrip is jó márka ilyen téren, nem valami kínai retek hamisítványt fogtál ki?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#29842) Daywalker válasza Archer (#29841) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is progrip van, lerobbanthatatlannak tűnik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#29843) mocsanisi válasza Daywalker (#29840) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Kell lennie. Ha egyezik a méret a 400-as bandittal, akkor a 125-ösökön használnak olyan gumikat amik jók lehetnek.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29844) Kolondrum

Elsőre is kértem listát. 110/70-17

(#29845) polimorf


polimorf
tag

Most hoztam el a motorom a szerelőtől.
Amiket cserélt:
4 gyertya
Motorba olaj
Olajszűrő
Kardánba olaj
Fékfolyadékok elől hátul
Levegő szűrő
Ja és a motor komplett szét összeszerelése, csavarok pótlásával.
Összesen 250 eurót fizettem.
Szerintetek sok vagy kevés?

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29846) Kolondrum válasza polimorf (#29845) üzenetére

Szerintem nem. Bár ebből párat te is meg tudtál volna oldani.

(#29847) csongi válasza polimorf (#29845) üzenetére


csongi
veterán

Amennyiben normalis munkat vegzett es o adta az olajat emesztheto ara volt itthon is ennyi lenne.

(#29848) polimorf válasza csongi (#29847) üzenetére


polimorf
tag

Ő adott mindent a cserékhez

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29849) polimorf


polimorf
tag

Amúgy elég hűvös volt az ujjaim fáztak.
100-nál nem is mertem gyorsabban menni mert már kezdett az úton lévő víz fagyni és nem szerettem volna a felújított motorral elesni.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#29850) Kolondrum válasza polimorf (#29849) üzenetére

100? Az ajtón nem merünk kilépni 2 napja. Tükör jég van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.