Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126901) zolee5016


zolee5016
őstag

LINK
Ez lett a"hogyan vedd a kanyart tökösen" kiselőadás vége..a többi meg meglépett....Igen a fehér gixer....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#126902) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Hazaerek.hu tréningjével van valakinek tapasztalata? Most dobta fel a Facebook, amúgy is szeretnék Kakucsra kimenni valamikor, csak nem nagyon merek egyedül, tapasztalat nélkül.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#126903) XFishboneHUN válasza mAtech (#126880) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Én gyakorlatilag a kötelező dolgokon kívül nem csináltam vele semmit. Fogyasztása 3-4 liter között mozog átlagban, attól függ mennyire húzod neki. Pakolhatóság szempontjából, a tank helyén lévő dobozzal már sokat nyersz, ami kb. 19 liter. Dinamikája olyan, mint egy standard két hengeres motornak, alulról nyomatékos, viszont a felső tartományban hamar kifullad, nálam 6500-nál már kipörgött. (Az új modelleket, már 7500-ig programozták) A lóerő, mint olyan szubjektív, nekem elég volt 3 év, hogy megunjam az 54 lovat. De amúgy elég, ha szeretnéd tartani a forgalom ritmusát autóúton, vagy pályán. Komfortban kellemes, de azért egy seggel a saját ülésén sosem tudtam lenyomni 3-400 km-nél többet, mert törte. Utaztam vele két fővel, nem vészes, akkor is elindul, ha kell, bár több idő kell neki. Átlag kirándulásra megfelelő, ha már hosszabb útra mennél, akkor már inkább az X kiadás. A váltó meg szintén egyedi preferancia, hogy automata, vagy manuális, de ennek a DCT áll jól.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#126904) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Akinek Wayteq Xrider motoros navigációja van keressen meg kérem privát üzenetben, hogy ne szemeteljük tele a topicot, lenne pár kérdésem.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#126905) palfitom válasza mAtech (#126880) üzenetére


palfitom
félisten

A lényeget leírta XFishboneHUN kolléga, csodát nem kell tőle várni, de szerintem a kategóriájának egy nagyon remek példánya, én imádom! Az, hogy a tankot az ülés alá tették, és az eredeti helyén van egy teljes-értékű zárt sisakot is befogadó "csomagtartó", még akár bevásárlásra (és másokra) is alkalmassá teszi a járgányt.
1 személlyel akár 160-170-et is lehet vele utazni, de ott már nem 4 litert kért.
A DCT pedig tartós, és kényelmes használni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#126906) djeperto válasza mAtech (#126880) üzenetére

Szia, igaz nekem 2016-os 750D Integrám van (az 1200 VFR XD mellett), de kipróbáltam a 700 is összehasonlítás miatt. Az újjabbakon SHOWA Dual Bending első teló van a régin nagyon rosz a gyári teló. A DCT át lett programozva, nem vált fel mondjuk kőrforgalomba (giro van benn azthiszem), sport módba 3 különböző beállítás melyből 1et magad állíthatsz. Kijavították a gyermekbetegségeit. LED lámpák, stb. Érdemes megnézni mind a 2őt, kipróbálni.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#126907) #14787072 válasza #14787072 (#126016) üzenetére


#14787072
törölt tag

Na, végül 37 ezer dollárnál ütötték le a licitet. :Y

(#126908) fattyu


fattyu
veterán

Kérhetek szépen egy képcserét?

A husky adatai azok amik. A másik k7 gsxr 750

Nálam van már pár napja.

Alapvetően gyári állapotú csak az én agyatlan használatomra felkészítve. Vastagabb olaj ami az üveghangot bírja, szinter fék új tárcsa új gumi. blokk áténézve állítólag minden fasza :D

Én is úgy érzem mert dombon felfelé leforogja a kilóméteróra azt ameddig mér, és még van a fordulatszámhatárolóig. :D

Egyszer sok évvel ezelőtt is és pár napja is azt mondtam itt hogy egy speed és egy supermoto az álomgarázs... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126909) tboy93 válasza fattyu (#126908) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szép-szép, de nem lesz neked kicsi a 750-es? ;]

(#126910) tboldi válasza fattyu (#126908) üzenetére


tboldi
nagyúr

Maradt még matricád a másikra is? ;]

(#126911) vlevi válasza tboldi (#126910) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gonosz vagy :)
Pedig néha szépek is tudnak lenni az így dekorált járgányok

Miku Itansha | I try to take a nice itasha or related pic wh… | Flickr

:DDD

(#126912) Steven válasza fattyu (#126908) üzenetére


Steven
addikt

Jó kép !

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#126913) etnies válasza fattyu (#126908) üzenetére


etnies
senior tag

Szép gyűjtemény. Én már egy 125-s munkábajárónak is örülnék másodiknak.. :D

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126914) Topiccsendőr válasza fattyu (#126908) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vastagabb olaj, ami az uveghangot birja, sztm olyan nincs. bizonyos homerseklet utan ugyanolyan folyos ha vastag, ha gyari, cserebe meg rosszabb az aramlasa a siklocsapagyaknal, ha veletlen nincs uvegelve, es jobban lefogja a motort. Kicsi, de merheto teljesitmenyveszteseget okoz. A belevalo 40 es ugyanugy birja, csak normalis specifikaciot kell bele venni, de veletlen sem elrontani szeretnem az oromodet, szoval gratula hozza.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126915) martonx válasza fattyu (#126908) üzenetére


martonx
veterán

Szeretsz veszélyesen élni :) Gratula!

Én kérek elnézést!

(#126916) Biqci válasza fattyu (#126908) üzenetére


Biqci
aktív tag

Slayer matrica? Neb.ssz :Y Jeeee🤘
:DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#126917) etnies válasza Biqci (#126916) üzenetére


etnies
senior tag

Supermoton hülyén nézne ki egy "Tschaikowsky" felirat. :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126918) fattyu válasza Topiccsendőr (#126914) üzenetére


fattyu
veterán

Szati rakta bele amit rakott ismervén a vezetési szokásaimat... hiszek neki.

többiek :D Bekaphatjátok :D

Van még matrica...

lesz is a suzin is de más. A slayer meg azért raining blood intró nagyon magasan van a listán....

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126919) norbert1998 válasza etnies (#126913) üzenetére


norbert1998
veterán

Az Aprilia helyére a Vara mellé egy NSR125-ön elgondolkodtam én is :C :DDD

(#126920) Somatom válasza runner 125 (#126884) üzenetére


Somatom
veterán

Cirka 8 éve vettem az enyémet. Gyári 4 gangost hiába vadásztam, hát rámozdultam egy viseltes B -s hírdetésre, 60 -ért. Már messziről gyanús volt a vázmerevítő. Amikor megláttam a horpasztott jobbos oldaldeklit, már néztem is a vázszámot. Az ember nem tudta, hogy egy gyári Enduro -t árul. Alku nélkül leperkáltam a 60 -at. Nem tudom, hogy mennyit érhet most.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126921) fattyu válasza Topiccsendőr (#126914) üzenetére


fattyu
veterán

kicsit kifejtve:
A következőt mondta. a gyári olaj ajánlás a gyártót védi. Hogy hidegoldalon legyen túlbiztosítva az egységsugarú fogalmatlan ellen akinek fogalma nincs mi az hogy korrekten melegíted mielőtt elkezded ütni.
cserébe azoknak akik viszont üzemszerűen használják az egész fordulatszámtartományt fent hátrány.

Nekem egészen logikusnak tűnt, de tudod hogy ostoba informatikus vagyok és nem értek ezekhez a dolgokhoz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126922) Micsurin válasza fattyu (#126921) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mintha csak a volt oktatómat hallanám. :DDD
Lapítottam is mint bogyó a fűben a műszakiszakközépről meg a műszaki egyetemről mikor téma volt mondom inkább nem leszek kedvenc. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#126923) fattyu válasza Micsurin (#126922) üzenetére


fattyu
veterán

mondom én nem értek a lovakhoz.

de azt azért valahol logikusnak érzem hogy utcára még sportmotor esetén sem feltételezik azt a használatot amit elgurult gyógyszeres felhasználóktól kap. tehát eggyel vastagabb lehet ideális nem?

rettenetően kergetem....

fura nekem az hogy 10-40 kb MINDENbe. függetlenül attól hogy az üzemi fordulatszáma 5-6 ezer vagy 12-15

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126924) runner 125 válasza fattyu (#126908) üzenetére


runner 125
nagyúr

Íj, rendesen lepattintottad azt a 701-et.. így vissza kell vonnom a 1 milliós ajánlatom. 650? Tudod te is h korábban sérült "egyedi" motort nehéz eladni.
Privátban küldd a címed, a hétvégén nyélbe ütjük a dealt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#126925) Biqci válasza etnies (#126917) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hülyén bizony, de az ABBA is :DDD

fattyu huhú, de még mennyire. De a riffje is, valamelyik metál szaklap a világ legjobb metál riffjének választotta. Volt szerencsém Stuttgartban '19 augusztusában az utolsó európai koncerten ott lenni, bááá, eszméletlen jó volt :Y

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#126926) fattyu válasza runner 125 (#126924) üzenetére


fattyu
veterán

mosmé? :D minden gyári alkatrész megvan semmi irreverzibilis nem történt vele :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126927) runner 125 válasza fattyu (#126926) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én hagytam volna gyárinak. :)
_


Na, azért csak van korrekt futású 1.2-es VFR. Ez egy 2010-es darab.
Azért ez majdnem 160.000km.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#126928) KoVee84 válasza fattyu (#126926) üzenetére


KoVee84
senior tag

Gixeren is tervezed lecserêlni a fejidomot? ;]

(#126929) fattyu válasza KoVee84 (#126928) üzenetére


fattyu
veterán

:D nem. ott a gyári jó a tempóhoz.

tényleg azért cseréltem le a huskyn mert 150 környékén/fölött nagyon érezhetp volt annak a sárvédőnek az áldásos aerodinamikai hatása...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126930) Topiccsendőr válasza fattyu (#126923) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nehany szamot hasonlitsunk ossze. Sztm vilagos lesz.
10-40 es olaj es 15-50
40 °C- 82 cst-117cst
100 °C - 13 cst-17cst
Tenyleg az a 4 cst fogja megmenteni a motorodat, utesnel amikor "hidegen" negyven fokon ~masfelszer surubb? Ha tovabb melegited, mint 100 fok, akkor meg kisebb lesz a kulonbseg meg a 40 es 60 as olaj kozott is. Mitol tudna megvedeni a motorblokkot egy surubb olaj? Hidegen viszont pont az aramlas lesz kisebb a siklocsapagyaknal a vastagabb olajjal. A lenyeg a specifikacio.
De ha utod nagyon, ugyis hamar elkopik, szoval kb mindegy.
A fordulatszam azert bajos, mert az alternalo tomegek hatalmasak lesznek, azzal nem tudsz mit kezdeni, hogy egy ketszaz grammos dugattyubol egy tonna lesz. Rakhatsz abba akarmilyen olajat, ezek hatalmas erok mar. A siklocsapagyakat ahhoz az olajhoz terveztek, amit eloirnak. Szoval ezert mindenbe 10 40.

Azert ilyenkor szivesen megkerdeznem szatit hogy megis milyen hatrany szarmazik fent 4 cst kulonbsegbol, amikor csupan 40 fokon, ami eleg meleg nekunk embereknek, van 40 cst kulonbseg. Akkor egy sima 20 fokos nyari napon meg mekkora kulonbseg van.
De mint mondtam, ha utod, tok mindegy.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126931) Xero válasza Micsurin (#126922) üzenetére


Xero
nagyúr

En ezen felbuzdulva mar bele is alltam direkt az IT-ban dolgozom kerdeskorbe. :D

@fattyu: Gratulalok nagyon pofas lett a garazs! :) :C

Kozben ma miutan reggeltol meetingben ultem, igy 5 utan meg rohantam egy gyors kort. Mar 860km-nal jarunk kozosen. :DDD Atgurultam haverhoz aki reges regi crossos es jo par eve utcan is tepi neki, hogy kiertekelje a vasarlast. Most eloszor hallottam tavolabbrol tekergetve a gazt, igaz nem ment most vele. Nos bemelegitett geppel erkeztem es olyanokat durrogott, hogy bele is kerdezett, hogy gyari ez meg? En is meglepodtem, o is, pedig gsx-s 1000-est hajt, ami szinten nem kussol annyira. Azt hiszem itt vegleg el is engedtem a kipufogo dolgot. :B

(#126932) Topiccsendőr válasza runner 125 (#126927) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Van korrekt futasu 996 os is.

Ez javareszt a hasznalat modja. Ennyire ne vedd a szivedre ezt a vfr es tortenetet, nincs tokeletes motor a vilagon, ez ilyen :D. Talaltam mar femforgacsot 20 eves gs500 as olajfurataban, szoval kell szerencse is ahhoz, hogy normalisan ossze legyen rakva valami.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126933) bayarena válasza Topiccsendőr (#126930) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nekem is 10-40es olaj a gyari eloiras, altalaban fel evente cserelem az olajat, telire 5-40et szoktam belerakni, hasznalom telen is, mivel mediterran orszagban elek. Gondolom az nem egy nagy problema, hogy telen 5-40et hasznalok? Hogy latod?

(#126934) csongi válasza fattyu (#126908) üzenetére


csongi
veterán

Foto a masik oldalrol.!!!

byarena: Mit jelent a tel?
Az olaj tablazat irja hany foktol kell alkamazni.
Ha a gyari javaslat szerint elegendo a 10W, akkor maradhat az.
Csak egy pelda. -5 fok tol40+ ig 10w.
Ot fok alatt meg 5W.
De lehet egyszerubb lesz az eleted, ha telen nyaron az 5W olajat teszed bele.

[ Szerkesztve ]

(#126935) baboss


baboss
őstag

Sziasztok
Most indulok Kakucsra, ha valakinek van kedve pályázni ott találkozhatunk. Egész nap kint leszek, tesztelem az új vasat.

(#126936) Topiccsendőr válasza bayarena (#126933) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ugy latom, hogy fel evente lecserelni az olajat ertelmetlen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126937) [-HERO-]


[-HERO-]
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy nem tudtok esetleg olyan embert aki tud magyar nyelvet rakni új bmw Connectivity műszerfalra?
Bárhol is legyen az országban érdekel! :R

[ Szerkesztve ]

### HΘЯsΞ PΘwΞЯ ###

(#126938) Geresics válasza Topiccsendőr (#126936) üzenetére


Geresics
addikt

lehet beleteszi azt a km-t, hogy elérje a csereperiódust, legalábbis nekem ez volt az első gondolatom mikor olvastam.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#126939) mAtech válasza Steven (#126886) üzenetére


mAtech
aktív tag

Hmm. Köszi a tapasztalat megosztását. Er6n ugyanaz mint Er6f.
Ez is egy nézőpont. :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#126940) mAtech válasza XFishboneHUN (#126903) üzenetére


mAtech
aktív tag

Korrekt! Thnx! :R

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#126941) bajnokpityu válasza Topiccsendőr (#126936) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Képzeld a j300 manualja, ha USA verziót nézem, ezt írja elő. Fél évente cserét. Meg 5W50 olajat, amit a megadott minőségben nem találtam :O

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#126942) mAtech válasza palfitom (#126905) üzenetére


mAtech
aktív tag

És djeperto!
Köszönöm a válaszotokat. És a meglátást, tapasztalatokat.
Meglátom mi lesz. Az is lehet a végén berágok és lesz valami új. Mondjuk MT07 :DD

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#126943) Xero


Xero
nagyúr

Na a mai terv egy laza gurulasra:
No description available.

Lehet rovidul ha nem lesz ido, de igy meglesz vegre az 1000km. :C

(#126944) baboss


baboss
őstag

Jó útvonal, már mentem arra. Nekem márciusban megvolt az 1000km :D

(#126945) etnies


etnies
senior tag

Ismeri ezt az oldalt valaki https://calimoto.com/en?
Van hozzá app is, ami navigál is. Offline map fizetős, de mivel korlátlan internetem van, ki szeretném próbálni jövő héten.
Motoros útvonalterveket készít két pont között vagy körutazást tervez:

Az alpokra is elég hasonlót tervezett, mint amit én magamtól:

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126946) gergobaby válasza LógaGéza (#126902) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Engem is érdekelne, ha tud róla valaki valamit, májusi hétköznapi időpontok még szimpatikusak is, ha addigra végre túlleszek az olajcserén :R

(#126947) Somatom válasza etnies (#126945) üzenetére


Somatom
veterán

Érdekes. Ki fogom próbálni. A fizetési konstrukciója elég fura. Azt reklámozza az app, hogy az offline térkép 585,90Ft/év. Rábökve viszont 12990Ft -ot szeretne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126948) Tamás9x válasza Somatom (#126947) üzenetére


Tamás9x
őstag

A családban csak van egy ügyes kezü, aki egy próba erejéig megoldja ingyenesen a teljes verziót :) :U

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#126949) Somatom válasza Tamás9x (#126948) üzenetére


Somatom
veterán

Nem nagyon értem, hogy mire gondolsz. Sztem "emelt szintű" Android user vagyok, de nem warezolok Androidos alkalmazásokkal. Ha tetszik az ár, akkor megveszem, ha nem tetszik, akkor nem veszem meg. Vagy, tuccc vmi legális megoldást?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#126950) etnies válasza Somatom (#126947) üzenetére


etnies
senior tag

Egyelőre tetszik az oldal, jobb mint a Gmaps, mert azzal most nem lehet az Alpokra tervezni, mert le vannak zárva a hágók és többcélpontos utazásnál nem engedi a nyári dátum beállítását.
Ezzel legalább össze tudom rakni az egész utat, kijelölve a napi etapot és szálláshelyeket.

Jövő héten kipróbálom itt az UK-ban, ha minden jól megy. Nem szeretem az előfizetéses konstrukciókat, pedig ma már mindenhonnan ez folyik. Meglátjuk, hogy megveszem-e.

Update: GPX-et is csinál, logol is.
Árak: éves előfizetés, heti előfizetés és egyösszegű fizetés. A heti nem is drága, 5 euró. Lehet, hogy nyáron előfizetek rá és nem veszem meg az egész programot. A lakóhely környékét adja ingyenesen.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.