Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#126451) tboy93 válasza Micsurin (#126450) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap előtt voltunk a Velencei tónál, akkor jobb idő volt. Holnap is 16 fok körül lesz, benne van a pakliban hogy faterral gurulunk egyet.

[ Szerkesztve ]

(#126452) bacus válasza Xero (#126449) üzenetére


bacus
őstag

Szövet kabát és protektoros farmeren átfúj a szél, így mindig fázni fogsz :)

Thermo aláöltöző (forcefield az egyik legjobb), rá pedig olyan ruha amin nem fúj át a szél.
A farmert én is szeretem, de 10 fok alatt kell rá az esőruha, nem az eső, hanem a szél miatt.

És persze kézvédő és markolat fűtés, akkor elég a normál kesztyű.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#126453) gonger válasza Micsurin (#126415) üzenetére


gonger
senior tag

Nem mindenben értek egyet Dodorral, de szerintem ebben a monológban van valami.
Én legalábbis eszerint haladok most. 17 évesen kezdtem Babettával, Simsonokkal, de azt nem számolom tapasztalatnak, azon túl, hogy megtanultam a kuplungot kezelni.
22 év múlva az autót és a tömegközlekedést kiváltani vettem egy 50 -es robogót. Hamar rájöttem, hogy ez Bp-en veszélyes. 2019 év végén iratkoztam be Kresz-re. Sikeres vizsga után vártam a gyakorlatot, el is kezdtük, aztán kb 2 alkalom után jött a Covid. Na végül nyár közepén kezemben volt a jogsi. Addigra már otthon állt egy Honda SH 150. Agglomerációba költözés miatt most év elején azt váltotta egy Honda Forza 300-as. 25 lóerő, nem a világ. De ezzel is elmegyek 150 km-es karikákra és jól érzem magam.
Most munkába járásra ingázni ez megfelelő, kellően véd az időjárás viszontagságai ellen. De az álom egy DCT-s Honda NC / Integra, mert az még jó melóba és túrára is. Tavaly 2 napig használtam egy NC 750-est. Baromi jó motor, de nem félek bevallani, hogy sok volt nekem. Biztos jobban összemelegedtünk volna, ha az SH-t egyből arra cserélem, de úgy döntöttem, hogy adok még magamnak erre legalább 1 évet. Addig megpróbálok utassal is nagyobb tapasztalatra szert tenni.

(#126454) mokus1 válasza gonger (#126453) üzenetére


mokus1
addikt

Azért Dodor is ilyen téren kicsit nyitottabb, tehát a 40+ embereknek már nem szokta javasolni, hogy menjenek végig a kisebb motorokon. Nem gondolom, hogy minden 2x éves speedmotort és azzal veretni.
Illetve sok motoros nem akar úgy motorozni, hogy karcolja a térdét a betonon, egyszerűen csak élvezi, hogy mehet erre-arra szabadon.
Szóval én azt gondolom, hogy ésszerű határok között ellehet ettől térni.

(#126455) gonger válasza mokus1 (#126454) üzenetére


gonger
senior tag

igen, ebben is van valami.

(#126456) etnies válasza gonger (#126455) üzenetére


etnies
senior tag

Én nem suhancként kezdtem, ennek ellenére (vagy éppen ezért) volt is négy balestem négy éven belül. Mivel kis motorom volt, ezért egyik sem sikerült nagy sebességgel, én mindegyiket megúsztam sérülés nélkül és a motorra sem kellett a világ összes pénzét ráköltenem.
Az utána következő 14 évben már csak kettő volt, de ebből egyik sem az én hibámból.
Ha nagyobb motorral kezdtek, valószínűleg nagyobbakat esek az elején és lehet, hogy egyikből nem keltem volna fel.

Természetesen mindig vannak kivételek, de az ökölszabály ugyanaz: kisebb sebességnél lassabban történnek a dolgok, több idő van reagálni és a mozgási energia is kisebb, tehát a sérülés mértéke sem lesz ugyanakkora.

Például a lentebb taglalt budapesti srác sem érte volna el azt a sebességet, amit elért, ma is köztünk lenne.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126457) fattyu válasza etnies (#126456) üzenetére


fattyu
veterán

mivel nem érsz el 100kmht?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126458) Pocee válasza etnies (#126456) üzenetére


Pocee
senior tag

Ez megállná,de egy kereszteződésben jöhet egy carmageddon richie és leradírozhatja.ezt senki nem tudhatja előre mikor mi lesz.

Mr.Brightside

(#126459) Micsurin válasza fattyu (#126457) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A hogyan éred el az ami nem mindegy erre próbál etnies is utalni.

Pocee ha villamos lett volna csengetett volna eset kb. :U Carmageddon ricsi 100 év rutinnal sem védhető eset irreleváns példa. De, hogy héregen mindenki kedvenc kanyarában egy 48 lovas 500-assal aminek van cirka 40 Nm-e nem tudsz akkora galibát csinálni magadnak mint a 70 lovas 63Nm-es géppel az is biztos, mert egyszerűen nem fog olyan tempóval odaérni a kanyarba, hogy hirtelen hű b+ eset álljon elő és rutin híján belemarj a fékbe és telibe koccold a szemből jövőt.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#126460) etnies válasza fattyu (#126457) üzenetére


etnies
senior tag

CG125-el pl. És a srác nem 100 volt, hanem több, 115 körül csapódott a mentőnek, lehet hogy fékezett is előtte.

De ez az én véleményem, mindenkinek joga van más gondolni.

Pocee, igen, bármikor meg lehet halni, de aki így száguldozik a belvárosban a délutáni csúcs közepén, az valószínűleg előbb találkozik Istennel, mint a carmageddon Ricsivel.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126461) Pocee válasza Micsurin (#126459) üzenetére


Pocee
senior tag

Nézd évekre visszamenőleg visszaolvashatsz hogy én a fokozatosság mellett álltam ki amit a mai napig tartok, tehát légyszives ne tarts nekem kiselőadást,hogy mennyire értesz hozzá, az általad említett példa is helytálló,de ezt tudom én is,csak még mindig meghalhatsz önhibádon kívül is,arra próbáltam rávilágítani,hogy sajnos nem csak rajtunk múlik.szóval bármennyire nem tetszik ,nem hagyhatod ki az egyenletből.

Mr.Brightside

(#126462) XFishboneHUN válasza gonger (#126453) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Én 4 éve egy NC750S-el kezdtem, de 3 év alatt gyakorlatilag elértem a határait, ezért tavaly decemberben eladtam. Nagyon jó motor, szerettem, világbajnok fogyasztással (kb 3-3,5 liter) és jó kezelhetőséggel. Pályán már egyszerűen nem tudtam vele gyorsabb lenni, plusz utcán is azok a bizonyos határok már ki voltak maxolva. Bátran ajánlom következő motornak.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#126463) runner 125 válasza Pocee (#126461) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pocee, elég régóta nyomod az endurot, segíts, forgáspontokhoz / zsírzószemekhez milyen kenőanyagot használtok ti?
Elindultam először a grafitos zsír mentén - igazából eddig is azt nyomtam - aztán sidebyside-os csoportban írták a fiúk, h az az azért nem a legjobb, érdemes vízállóbb anyagot használni, mint pl hajózsírok (Motul Nautic Grease)

De más véleménye is érdekel a témában! :)

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#126464) Topiccsendőr válasza runner 125 (#126463) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A grafitos tenyleg grafitos, vagy molibden diszulfid?
Azt konkretan leirtak, hogy miert nem a legjobb egy ep adalekolt zsir? Hogy kerul oda olyan viz, ami atmegy a szimeringen, vagy O-gyurukon?
Nagynyomasuval tolod a szimmeringeknel?
Hajozsirt biztosan nem raknek bele, abban mindenfele adalekolas van a sos vizhez, ki tudja melyik tulajdonsagbol kell aldozni emiatt.
Kisse a lo nagyon tuloldala.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126465) Ursache válasza Topiccsendőr (#126464) üzenetére


Ursache
senior tag

Hogy kerul oda olyan viz, ami atmegy a szimeringen, vagy O-gyurukon?

...

abban mindenfele adalekolas van a sos vizhez, ki tudja melyik tulajdonsagbol kell aldozni emiatt

Csak nekem nem áll ez össze? Mert ha megfárad a szimmering és akkor nem azonnal krepál be, hanem van még 2 heted?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#126466) etnies


etnies
senior tag

https://index.hu/belfold/2021/04/06/csobanka-elutott-motorosok-ittas-autos/

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126467) Micsurin válasza etnies (#126466) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mivel ma még nem generáltam elég feszt elég topikban akkor röviden:

Leültetném, okozott sérülés / fő * év ha ez már nem az első esete volt.(meglepne ha így lenne)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#126468) r859


r859
csendes tag

Vesevédő keresésben vagyok éppen és több helyen, több márkánál szembejött, ez az outlast típus. A leírás alapján nagyon szép dolgokat írnak, hogy itt melegben-hidegben frankó, de azért kételkedik az ember, valakinek használ esetleg ilyet? :)

(#126469) Steven válasza r859 (#126468) üzenetére


Steven
addikt

Lidl -st használok már vagy 7-8 éve ... 3-4 ezer ft volt... 0 fokba is azt veszem fel ... működik....
"hogy itt melegben-hidegben frankó"
30 fokban elnem tudom képelni ,hogy felvegyek bármit is vesémre.... :DDD

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#126470) Steven válasza Micsurin (#126467) üzenetére


Steven
addikt

Másik oldal:
Ismertem két srácot még Bp Ijász csocsó korszakból .... Minden este úgy mentek haza 1200 bandittal hogy letoltak jó pár sört. (ketten egy motoron tolták)
Srácnak szerintem ez volt a skillje és mindig ott voltak éppen és egészségesen.
Az élethez szerencse kell, ha még nem írtam volna le elgészer .

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#126471) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#126464) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szimeringből ha már simán kiesik a távtartó,akkor oda be fog jutni a víz is.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#126472) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#126471) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Es azt zsirral orvosoljuk?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126473) dellfanboy válasza Steven (#126470) üzenetére


dellfanboy
őstag

attol mert vki iszik nem feltetlen all rogton a foldbe... van 1-2 orszag ahol nincs zero tolerancia...
sztem pont husz eve volt egy video dodortol hogy az eklub-ban piaztak es aztan ps-en nyomtak a moto gp-t? ott volt aszem az a verdikt hogy az elso 1-2 poharka utan meg javultak is a a koridok vs nem alkoholos allapothoz kepest aztan persze gyengultek...
(bar lehet en ittam ma mar tul sokat es rosszul emlexek :))

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#126474) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#126472) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Új szimeringel orvosuljuk. De azt azt,mikor is kell cserélni? Csapágy szigetelésén,zsírral is tudsz segíteni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#126475) etnies válasza Topiccsendőr (#126472) üzenetére


etnies
senior tag

Ha már zsírozunk, mivel zsírozzam a képen látható pontokat?
A. szilikon alapúval
B. líthium alapúval
C. mindegy

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126476) Topiccsendőr válasza etnies (#126475) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem pontosan latom, mit kell kenni, de egyaltalan nem mindegy.

Szilikonzsirt muanyag, vagy gumi alkatreszekhez. Vizcso, valamilyen gumi huvely, gumi gyertyapipa, vmilyen szeloztetocso, muanyag idom gumiagyaba, stb.

Szilikon olajat a gazkar ala (spre). Semmi mast. Motorolajat se. Hidegben barmi mas nyulos ragados lesz, nagyobb lesz az ellenallasa, es lassan fog visszakuszni a gazkar a helyere. Ugyanez a gazbowdennel. Barmilyen zsir hidegben csak akadalyozni fogja a mozgasat. Ha nagyon kenni kell, akkor valami kerozin, petroleum szarmazekkal, ami nem dermed meg hidegen annyira.

Litium bazisuval mindent ami fem.
Csavarokat, kerektengelyt, kerekcsapagy szimmering ala a tavtartohoz, csapagyakhoz, de o-gyurukhoz osszerakasnal is kell, hogy ne gyurd meg. sztender tengelyhez, fekkarhoz, pedalhoz.

Ennek a masik fajtaja az EP adalekolt, ami nagy terhelesu alkatreszekhez erdemes rakni, nyakcsapagy, hatso rugostag himbarendszerenek tugorgoihez. De oda sima litium bazisu is jo.

Rezpaszta, keramiapaszta a kipufogo csavarjaihoz, ertsd leomlo, kipufogo vedoboritas, amik berohadhatnak, vagy nagy hohatasnak vannak kiteve. Lambda szonda menetere, vagy gazelemzo csatlakozas zarocsavarjara a leomlokon.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#126477) etnies válasza Topiccsendőr (#126476) üzenetére


etnies
senior tag

Köszi a részletes választ! (fék- és kuplung kar, oldaltámasz és fékpedál)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#126478) csongi válasza etnies (#126477) üzenetére


csongi
veterán

Én ezekre helyre most moliden disulfid pasztát tetem.
Pontosabban kevertem magamnak.

(#126479) gergobaby válasza Steven (#126470) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Mondjuk lehet én vagyok már túl öreg (25 :) ) de eszembe sem jutna ivás után motorra ülni :U
Azért szerintem nem nagy elvárás a társadalomtól, hogy ha vezetünk azt ne alkoholos befolyásoltság alatt tegyük ;]

(#126480) Pocee válasza runner 125 (#126463) üzenetére


Pocee
senior tag

Szia,megmondom őszintén sima,talán líthiumos zsírt kap,viszont havonta miszlikre van szedve,benzinnel,féktisztítóval kimosva és új zsírral összerakva.multkor rézpasztával raktam be egy hónapra de baromi szar volt elmosni,soha többet :D Szóval én inkább sűrűbben takarítom és zsírzom mert volt már olyan hogy elhanyagoltam és 2 hónap után már állt a rozsda a tűgörgőn a sterimob miatt.

Mr.Brightside

(#126481) fattyu válasza gergobaby (#126479) üzenetére


fattyu
veterán

20 éve van jogsim.
egyetlen egyszer kényszerből vezettem. EGY sör után. zeró tolerancia előtt. És iszonyuan gyűlöltem. szóval igen, ez lenne a normális

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126482) bayarena válasza fattyu (#126481) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nalunk ha teljes jogsid van, akkor 1 sor meg belefer es ez szerintem nagyon szuper. Egy nehez nap utan a meloban megiszunk egy jo sort, kis dumalas, aztan irany haza. Itt van hozza kultura hogy mindenki betartsa azt az 1 sort.

(#126483) Micsurin válasza bayarena (#126482) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem tudod kire, hogy hat megint csak. Vicc nem vicc van évfolyamtárs aki egy rendes műanyag pohár (5dl) után már forog a széken és dalolászik és ami szomorú itthon nincs önkritika ahhoz, hogy ilyenkor inkább hazavitesse magát. :(((

De itthon ez a nekem mindent is elvből fakad, ahogy divat lett kiragasztani a kocsira is a "gyerek utazik benne áll hátrébb a lomoddal ha nem akarod, hogy neki b*ák" matricát is és még lehetne sorolni.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#126484) fattyu válasza bayarena (#126482) üzenetére


fattyu
veterán

Egy nehéz nap. 13 óra meló no kaja mert arra sem volt időd. Na erre egy sör pont lehet bajos.
Mindegy Magyarországon van nekünk zt. Már csak betartani kéne

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#126485) bayarena válasza fattyu (#126484) üzenetére


bayarena
aktív tag

Amint mondtam, kuktura tekinteteben picit mas itt a helyzet, az olyanok, akik 1 pohartol is fejreallnak, azok nem isznak. Van ilyen kollegam. Nem iszik melo utan.
De az atlagos embereknek ez a szabaly tokeletes.

(#126486) bayarena válasza Micsurin (#126483) üzenetére


bayarena
aktív tag

Elhiszem. Itt a sor tobbnyire jofele kezmuvest jelent, erosebb az otthoni dreher-ekhez kepest, de jellemzoen 3,5tdl van egy uvegben, es minden uvegen rajta van h mennyi standard italnak minosul az adott uveg. Egy atlagos ferfi 1 standard drink utan meg vezethet siman.

(#126487) #56573440


#56573440
törölt tag

Sziasztok

Dilemma előtt állok, körbejártam már a témát a lehetőségeimhez mérten, de hátha ti meg tudtok gyógyítani... A történet nagyvonalakban...

Asszony valami csoda miatt -elromlott vagy nem tudom- a nem nem soha nem motor nem álláspontját mintegy 180 fokos fordulattal változtatta meg minden átmenet nélkül, a vegyünk egyet fele... Nekem régi szerelem, viszont azóta eltelt 15 év hogy utojára gurultam egy kiadósat, jogsi is frissen készül...
És itt jön a dilemma... Alapvetően a garázs két tagja közül a dízel Koleos illik leginkább a közúti forgalomban hozzám, ahogy 55-el alapjáraton elrotyog a naplementébe... Szóval nem én vagyok Racsinger bíboros... A koncepció az lenne, hogy ha jó idő van munkába járós lenne, amire fel lehet hátra csapni asszonyt hétvégén, és le lehet tekeregni 100-110-es utazóval Esztergom-Budapest távot fagyizni meg kicsit kiengedni a két lurkó és szürke hétköznapok miatti gőzt. Így az utas komfort is szempont... Nem mellesleg 198 centi, 110 kg lennék én, tehát a hasalós vaslók nem állnak épp testhez...

A keresés nyilván úgy kezdődött hogy legyen azért mókás, és ha már ekkora gorillának születtem akkor nyilván mi jobb mint a sumo-k, akkor már xtx 660, de azoknak a piaca kb virtuális... Blokktesó mt03 egy bő számmal kisebb mint ami kényelmes, sv, banditok, és hasonló nakedek dettó...

És akkor szembe jött az nc700x... Tudom hogy 6.5k-t forog, tudom hogy kevés ló, tudom hogy a futómű belépő szint, de pont vannak értelmesek a kitűzött 2 milliós keretben, nincsenek szénnétuningolva, nem töltöttek jelentős időt hátsó keréken, a féljazz motor sem épp betegágy ahogy nézem... Nyilván nem Goldwing hátul, de 200 km kibírhatónak tűnik ahogy utánanéztem...Tudom hogy kb a motorok Priusát készülök megvenni, a szívem sír hogy legalább egy dl 650-et mert az is hasonló forma hasonló árban, de az eszem meg nem engedi el az nc-t, mert innen úgy tűnik hogy JELENTŐSEN könnyebben és olcsóbban fentartható, amire szánom arra bőven elég igásló... Nem akarom tuningolgatni, nem célom kakucson köridőt vadászni, ordasakat dönteni, tetszik a nyugodt, kiszámítóható kvázi dízeles karakterisztikája, és a forma is... A friss jogsi miatt eleve nem szeretnék 50-60 lónál többet...

Teljesen hülye döntés? Főleg úgy, hogy nem terv a belátható jövőben, hogy mondjuk az országhatáron túl felmálházva két hétre lépjünk le túrázni, max a reggel megyünk este jövünk vonalat látom reálisnak... Nézem a bmw 650 gs-eket, gl 650-et, Versys 650-et, de valamiért a szürkeállomány elnyomja a szivet és visszalapozok az nc-re...

(#126488) vlevi válasza #56573440 (#126487) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sosem volt még a lábam között NC, így nem tudok róla ítéletet mondani, csak mindíg az jut eszembe, hogy furcsa állatfaj az az NC.
Igen, papíron alig van benne erő, de éppen azért, mert csak 6.5-et forog.
Ha ez a blokk 10 ezret forogna, akkor sokkal erősebb lehetne, annak ellenére, hogy a nyomatéka maradna ugyanannyi.
De talán éppen ez volt a célja a Hondának vele, hogy egy olcsón fenntartható ingázós motort csináljon. Randalírozni ott van a Hornet.

(#126489) FeniX- válasza vlevi (#126488) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Mindig azt hittem, hogy azért forog "csak" ennyit, mert hagyományosan ez egy autó motorjának készült eredetileg. (Az alap blokk, ami a Honda Jazz-ben is van)

(#126490) tboldi válasza FeniX- (#126489) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz még ennyit sem forog. :D

(#126491) JDMKid válasza #56573440 (#126487) üzenetére


JDMKid
tag

Az NC-t arra találták ki, amire te szeretnéd használni. Kiemelném még a tank helyén lévő csomagtartóját, ami még egy plusz praktikus dolog.
Illetve amit tudok még mondani, hogy a Versys 650 kisebb motor méretileg, mint az NC.

/Régebben olvasgattam az NC-s fb csoportot. Ott nagyon sokan használták ilyen hétvégi laza kirándulásokra. 3,5 liter körül jártak vele.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#126492) #56573440 válasza FeniX- (#126489) üzenetére


#56573440
törölt tag

ez teljesen így van... Az amerikai hitelválság szerelemgyereke a koncepció, az 1.4-es jazz motorjának a felét tették bele, löket és furat is azonos... Az első féktárcsa belsejéből kieső darabból csinálják a hátsó féktárcsát, és minden más is full alap rajta, pont azért hogy budget legyen... Nincs semmi flikkflakk, de pont ezért tűnik racionális döntésnek... A ledöntött henger miatt pl a szelepekhez meg úgy mindenhez is hozzáférsz ha ledobod a radit előle, nem kell órákat kulcsolni semmiért... Az első villának a csavarjai is ott vannak a szem előtt, nem kell burkolatok között varázsolni... A fogyasztása is pont ezért vicc, 270 split user alapján 3.6 az átlag, az 125-ös robogónak is jól áll úgy általában...

Az a bajom hogy teljesen racionális döntésnek tűnik arra amire akarom. Csak motort venni racionális érvek mentén... A szívem ezt nehezen fogadja el, kicsit bízok abban hogy valaki tud valamit róla amiért inkább dl 650-et veszek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#126493) Shin Chen válasza #56573440 (#126487) üzenetére


Shin Chen
tag

Az xt660 club fb oldalán érdemes várni egy-egy eladó példányra, de többen keresik, mint akik megválnának tőle :DDD
Anno én is néztem az NC700X-et, mert teljesítményre kb partyban vannak a minarelli blokkal, de végül a tereptúrák miatt (ill. szerelembe estem :B ) inkább egy kis ténéré lett.
Magamból kiindulva azt mondanám ne engedd el az NC vonalat, áss a mélyére és próbálj ki párat (szigorúan az asszonnyal karöltve) aztán álló helyben másszátok meg. Szavam járása, ha valami mégsem olyan, nem kell feleségül venni :K

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#126494) XFishboneHUN válasza #56573440 (#126487) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Én inkább a 750X-et nézném és DCT-vel, ugyanis ehhez a motorhoz az automata váltó nagyon passzol. Igaz nekem 750S-em volt és manuál, de inkább vettem volna DCT-t.

Az igényeidnek tökéletesen megfelel, a leírásod alapján. Eszik kb 3-3.5 litert, van egy 18-19 literes belső rekesz, relatíve kényelmes és krúzolni vele tökéletes, de még több napra felpakolva elmenni is elég vele.

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#126495) Horvi válasza #56573440 (#126492) üzenetére


Horvi
őstag

Ha a stromi a szíved vágya akkor vedd meg azt :DD Rosszul járni azzal sem fogsz és igazából arra amire neked kell az a motor is tökéletes. Mentem már olyannal egy keveset és teljesen korrekt. Nem egy űrtechnika de simán vállalható két személlyel is. Meg kell kérdezni a főnököt. Ha azt mondja, hogy neki mindegy akkor tied a pálya mert azt veszed amelyiket akarod :DD
Amúgy osztom Shin Chen véleményét. Menjetek el kettesben kipróbálni többet is(NC-t is DL-t is). Lehet az asszonynak is jobban bejön majd a DL.

Hello darkness, my old friend...

(#126496) #56573440 válasza XFishboneHUN (#126494) üzenetére


#56573440
törölt tag

a lélektani határ jelenleg a 2 millió, és nem igazán van hahun pl túl sok ebben a sávban a 750-ből, sőt ahogy nézegettem annyival többet meg nem is ad a hogy mondjuk a 700-ashoz képest, azt inkább a ruhába, bukóba, protektorba költeném el inkább :D

A dct-t biztos elengedem, olvastam hogy egész jó, meg kényelmes, meg sok üzemmódja van, de ha már nem az élménymotorozás fele indulok, akkor ennyi gépészkedést azért szeretnék, hogy a bal lábammal pöckölgessek néha ha úgy van :D

(#126497) XFishboneHUN válasza #56573440 (#126496) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ruhában mik a méretek, mert van eladó túra szettem, Alpinestars L-es (EU 52) méretben kabát és nadrág is. :)

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#126498) #56573440 válasza XFishboneHUN (#126497) üzenetére


#56573440
törölt tag

198 centi, 110 kiló :D az vastagon xl, és még rendes ruhából is max a hosszítottak játszanak... Meg rendes protektor mellény megy valszeg alá, úgyhogy az még egy csúnya kör lesz, de köszi :D

(#126499) Geresics válasza #56573440 (#126492) üzenetére


Geresics
addikt

Azért az NC nem ellenfele a DL-nek. :N
Az NC tökéletes kezdőmotor, de leginkább 1 személyre, és A-ból B-be járkálásra! 2 személyes túrázásra kevés lesz - már ha dombokra is mentek majd, nem csak az alföldre, és ha messzebb mennétek, akkor autópályás napokra sem igazán ideális. Az utasülés is szerintem kényelmesebb a DL-en, de ezt mindenképp próbáljátok ki!
Amúgy biztos láttad már: Honda NC750X és Onroad.hu48h: teszt és túrabeszámoló

Munkába járáshoz az NC sokkal kulturáltabb, kezesebb, talán a hengerelrendezés miatt. De azt az urban legendet nyugodtan felejtsétek el, hogy a Jazz blokkjának fele van benne, ez valami analógia volt anno, és mindenki mantraként el is hitte - legalábbis nekem ezt mondta a Honda importőr, én pedig hittem neki, és nem jártam alaposabban utána. Lehet jobban tudja nálam. :B

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#126500) #56573440 válasza Geresics (#126499) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyilván nem fogtak egy fűrészt és kettévágták, de a hondának van furatú és löketű motorja, nem sanszos hogy 0-áról a válság közepén kezdtek volna fejleszteni :D

Autópályát bármivel is elkerülném, arra ott a kocsi, azért országhatáron belül maradva nekem elég lesz az országút :D . A túrázás meg annyira viszonylagos mindenkinél...Az ismerősi körben is komoly feszültség hogy az r 1250 gs adventure alatt van e értelme elmenni bárhova vagy sem :D

Nyilván nem feltétlenül ellenfelek csak számomra versenytársak a mit vegyek koordinátarendszeremben...
"2 személyes túrázásra kevés lesz - "

22 lóval a trabiban 4-en is fel tudtunk menni a mátrába, nyilván nem olyan dinamikusan és kamionokat se előztünk a szerpentinen de azért ment :D Biztos fickósabban szalad a vstrom mert vagy 15 ló meg 1 nm a difi a kis nc-hez képest, de azért nem hiszem hogy ennyi választja el hogy megállok e a felénél :R

Ha mondjuk látnám azt, hogy lehetőség lesz leugrani a horvátokhoz tengerpartozni akár csak egy hosszú hétvégét a két lurkó mellett -10+ év múlva talán :D - akkor nem is gondolkoznék, DL.

Egyelőre lehet hogy jó kapudrog lesz asszonynak ez is, még attól se zárkózik el hogy kormányt ragadjon később, aztán ha úgy van tőlem lehet majd nagyobb, erősebb ahogy már van rutin meg tapasztalat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.