Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127801) etnies válasza Somatom (#127800) üzenetére


etnies
senior tag

Ebből a hajléktalan létből nekem is voltak problémáim már, egyszerűen nincsen felkészítve a magyar cím nélküli emberekre az ország.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#127802) Somatom válasza etnies (#127801) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs ezzel baj, csak ragaszkodni kell ahhoz, hogy a lakcímkártya hivatalos okirat. Azt meg semmilyen törvény sem tiltja, hogy egy lakcím nélkülinek lehessen Harley -ja. Így nem került lakcím a forgalmimba. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127803) Polemius válasza Somatom (#127800) üzenetére


Polemius
aktív tag

Na, a hasonló szívások elkerüléséért nem szüntettem meg a magyar lakcímem. Volt elég anélkül is, TB, adó, miegymás intézésével.

(#127804) Geresics válasza Somatom (#127802) üzenetére


Geresics
addikt

és ha lekap a trafi, hova küldik a csekket? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#127805) Somatom válasza Geresics (#127804) üzenetére


Somatom
veterán

Sehova.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#127806) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Autodocról rendeltem még februárban alkatrészeket. kb 2000km-ert mentem egy trw lengőkarral ami újból nyikorog. Hogyan működik ott a garanciáztatás? Nyilván az nem járható út, hogy kiszedem elküldöm és jöjjön az új...
Van esetleg valakinek ebben tapasztalata?

Szerk: Na ezt nem ide akartam küldeni :D Itt hagyom offban hátha valakinek van tapasztalata.

[ Szerkesztve ]

(#127807) Biqci válasza mokus1 (#127806) üzenetére


Biqci
aktív tag

Van beszerelési számla? Akkor talán van esély, egyébként a nullához konvergál...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127808) etnies válasza Graphics (#127750) üzenetére


etnies
senior tag

Kikeresed a cikkszámot és google.

https://www.fowlersparts.co.uk/parts/4859508/cg125es7-2007-ed/carburetor

Ez a típus van neked?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#127809) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Index mai nap cserélve, szóval a motor újra "közúti közlekedésre alkalmas". Sajnos ma már nem tudtam menni, szóval várjuk a következő jó időt :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#127810) tboy93


tboy93
nagyúr

Beszéltem a Kozma motorszervizzel.

Szerinte a PC26E... kódból a PC26-nak kell egyeznie, az E betű utáni számoknak nem. Ezt még a Vin Experttel is leegyeztetem majd.

Vállalják bontott motor beszerzését, berakását. Munkadíj nagyjából cakk-pakk 150-200 között, tételesen felsorolta. Bontott motor berakását csak úgy vállalják, ha előtte leveszik a hengerfejet és megnézik mi a szitu. Azt mondta, erre azért van szükség, mert ha sokat állt nyitott szeleppel a blokk, akkor berozsdásodhatott. Ilyenkor síkolás, szelep csere, új tömítés stb. Ehhez ugye hozzájön pluszban a bontott motor, ami jelenleg 170-250e között van a piacon. Tehát azért 400-500 közé be lehet lőni. 2 hónap minimum, annyi előjegyzésük van.

Az a bajom, hogy egy ilyen motorcsere után a piaci értéke szerintem jelentősen csökkenni fog és ha mondjuk 800 helyett csak 600-at ér, akkor konkrétan jobban megéri elbontani...

[ Szerkesztve ]

(#127811) Topiccsendőr válasza tboy93 (#127810) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem ertem a problemat. Ha motorozni akarsz, akkor ennyit kell rakolteni. Ha nem akarsz motorozni, hanem arulgatni alkatreszeket ki tudja meddig, ki tudja mennyiert, ugy, hogy elegge laikus vagy a temaban... Azzal, hogy mit tudsz eladni mennyiert- ezzel en sem tudnek szamolni, es ez alapjan kiszamolni, hogy mennyit nyernek ezen, nem pontosan latom, neked hogy jott ki, mi.
Mindenkepp buktal egy nagyobb osszeget. Ha masik motort veszel, nezd meg mennyit kell kiadnod erte, es ki vagy-e azzal bekulve, vagy a helyreallitas tetszene jobban.

Tudtommal nikaszilos a cb.
Micsurin?
Ha nikaszilos, rozsdasodni nem fog. Szelep-szelepulek ha osszeragad, nem tudod atforditani, szoval persze szet lehet rangatni, aztan mindent kimeregetni, de ezt ember nem fizeti ki.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#127812) Micsurin válasza tboy93 (#127810) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha elbontod nagyon örülhetsz ha visszajön 200 és akkor derűsek voltunk. Nagyon tömeg gépek a CB és a CBF is, a tank - felnik - dob - faridom az ami elmenne értelmezhető áron a többit akár 1-2 évig is tartogathatod az meg, hogy motorhibásan elviszik-e 2-300-ért nagyon lutri.

Ergo mindenképpen buksz, ellenben vagy lesz motorod vagy még motorod sem lesz az anyagi bukó mellett.

Persu nikaszilos kéne legyen. :K Aluszilt sehol nem olvastam eddig se vasperselyes megoldást. Én se értem ezt a széthúzós sztorit, ha átfordul a blokk kézzel akkor miért ne lehetne betenni? Főleg ha a bontó indítási garanciát ad?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#127813) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Őszintén de ezt a PC26E-t erősen mertem tippelni... mert ilyen elven egy 25Kw-os CB-be soha nem lehetne tenni 58 lovasból származó blokkot mondván nem típus azonos az meg egy igazi világi f*ság lett volna.

A te szerelőd miért is nem tenné be végülis 250-300 körül azt a blokkot? CB blokk oké de a szerelőé a kontakt övé a garancia és a felelősség sőt illene vállalnia a garanciát a papírozásért is... :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#127814) Biqci válasza tboy93 (#127810) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez az elbontás dolog, lehet, hogy a vesszőparipám, de nem tudom hogyan gondolod. Ha nincs róla hivatalos bontási igazolás, hiába bontod szét és adod el az utolsó csavarig, attól még a neveden lesz a motor és fizetheted a kötelező költségeket az ítéletnapig. Nem a halálod napjáig, bocs ha profán vagyok, de még az örökösök is megkapják a csekkeket. Csak mert nem lett kijelentve, lezárva hivatalosan a dolog. Jól gondold meg...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127815) Geresics válasza Biqci (#127814) üzenetére


Geresics
addikt

Badarság. Anno mikor eladtam az MZ-t, 2 év múlva jött az önkormányzat, hogy nem fizetek már egy ideje, enyje-benyje. Bementem, mondom,
- én azt rég eladtam.
- Hol az adásvételi?
- Leadtam az önkormányzat erre kijelölt dobozában.
- Ööö, akkor az elveszett, hozzam be a másolatát.
- Az volt a másolat!
- Hol a vevő?
- Azóta? Valahol a Karib tengeren pincérkedik egy hajón.
- Az baj.
- Az. Mit lehet tenni? - kérdem.
- Vonjuk ki a forgalomból.

...és ennyi a sztori. Nem túl izgi, de mint látható, ki lehet vonni a motort a forgalomból, és máris nem kell fizetni utána semmit...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#127816) Biqci válasza Geresics (#127815) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem tudom, annyira nem vagyok benne, csak a véleményem írom. De. Azt mondod, anno. Nem most volt szerintem, hogy Mz-d volt. Azóta lehet változtak a szabályok. Ennek alaposan utána kell járni, mert nagyot lehet vele bukni.
Szerintem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127817) Topiccsendőr válasza Geresics (#127815) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azota lefolyt egy keves viz a dunan.
en legutoljara kb 5 eve adtam le a rendszamat az RS125 nek, hogy palyan hasznalom csak, nekem az onkormanyzatnal azt mondta az ugyintezo, hogy ideiglenesen tudom leadni, veglegesen nem.
Kerdeztem, hogy ez a jovoben mit fog jelenteni, de pontos valaszt nem tudott adni, amin egyaltalan nem csodalkoztam, mert senki nem tud ott soha semmit. Mondtam hogy lszrom, akkor en ezt itthagyom.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#127818) tboy93 válasza Biqci (#127814) üzenetére


tboy93
nagyúr

A bontó at kellene vegyen akarmilyen lecsupaszitott motort, ami azonosíthato. Tehat ha a blokk, meg a vaz ott van, akkor at kell vegye. Nem kotelezhet hogy legyen rajta kerek, kormany, tank... Egy balesetben is "eltunhet" a motor fele.

(#127819) tboy93 válasza Topiccsendőr (#127811) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az van, hogy fingom nincs mit akarok. Vagyis de, venni egy uj motort. Csak nem tudom lenyelni, meg mondjuk elfogadtatni a felesegemmel amibe az kerulne. Tokom akar blokk cseret, meg felujitast :) Ragodom, aztan varom a tuti megoldast.

Egy fix, motorozni akarok.

(#127820) FeniX- válasza tboy93 (#127819) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Az tuti, hogy 'időzítésileg' ez most a legrosszabbkor jött nálad.
Azért a használtpiacon is érdemes szétnézni, az tuti olcsóbb (még részletre is), mint egy vacsiúj.

(#127821) tboy93 válasza Micsurin (#127813) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha bolintok, akkor a szerelo kiszereli a blokkot, a kontakt leviszi a blokkomat Bajara, osszeveti a CB féle pc26-al es ha fasza felhozzak, majd beszerelik. Ő nem emlitette ezt a hengerfejes tortenetet, igy kb 350-bol elmeletben kihozhato lenne, viszont most mar nem tudom kinek higgyek, egyik szerelo ezt mondja, a masik meg amazt :U

(#127822) tboy93 válasza FeniX- (#127820) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ugy ertettem en is, hogy nekem uj motor, nem szalonbol. Csak akkor mar injektorosat vennek, az meg 500-asbol kb 1.5M :U

[ Szerkesztve ]

(#127823) Biqci válasza tboy93 (#127818) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ok, csak azt mondom, hogy alaposan utána kell járni, nehogy gond legyen. De az nem okés, hogy "át kellene venni", mert mivan ha nem, vagy átveszi, de nem ad igazolást. Nézz utána alaposan :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127824) runner 125 válasza tboy93 (#127819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tudok egy eladót! Szerintem érdekelhet.. Honda!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#127825) Micsurin válasza tboy93 (#127821) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hengerfejes sztori egy f*ág ahogy van. :D

Másik motor irdatlan nagy bukó lenne szerintem, kiárulni nagyon lutri és nehéz lesz... :(

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#127826) JoinR válasza tboy93 (#127822) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha nem akarod kihagyni a szezon jó részét, úgyis venned kell valamit...ha meg már veszel, vehetsz újat is, annyival nem drágább, aztán nem kell egyben kell perkálni.

(#127827) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A haverom egyik motorját Horvátországba vitték el, de elég sok alkatrészét itt is hagyták. A kétnyelvű adás-vételit leadta az okmányirodában és onnan kezdve a kutyát nem érdekelte, hogy mi van vele... ;)

(#127828) Horvi


Horvi
őstag

A mocimban('07 Z750 elvileg ez a típusa az akksinak YTX9BS) megdöglött az akksi és kellene másik. Yuasát volt benne legutóbb és gondoltam azt vennék megint. Legutóbb a motoralkatresz.eu-ról rendeltem de ott most nincs. Tudtok valami megbízható boltot ahonnan érdemes lenne rendelni?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#127829) Biqci válasza runner 125 (#127824) üzenetére


Biqci
aktív tag

:DDD
És ez fel sem borul olyan könnyen ;]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127830) tboldi válasza tboy93 (#127822) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindenképp olyat vegyél, amiben van dőlésérzékelő. :K ;]

(#127831) Biqci


Biqci
aktív tag

Nem tudom ez [link] volt-e már, ma jött velem szembe :Y

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#127832) csongi válasza tboy93 (#127821) üzenetére


csongi
veterán

Így is úgy is bontani kell valamit.
Már kiszedtem volna, vagy szedettem volna a blokkot a vázból.
Ezt eddig egyébként is fizetni kell.
Ha már kint van. akkor szelepdekni leszed. Szemrevételez.
Olaj leneged, oldalára dönteni és belenézni endoszkópos kemrevával.
Itt már 90%ba eldönthető, hogy kuka vagy sem.
A látható hibák alapján sokkal könnyebb dönteni, mi lenne a helyes út.
Ez kb fél órás művelet, miután kint van a blokk.

Én egy 300ezres költségbe beleférő felújítást vállalnék, egy bontott blokkal szemben.

(#127833) csongi


csongi
veterán

Valami használható Imbusz csavar kiszedőt tud valaki ajánlani?
Kipufogócsonk csavar.
Elforgott a kulcs benne. Melegítettem is.
De nagyon tartja magát :)-
Mikor átpattant a kulcs még szikrázott is.
Sajnos a feje megrepedt.

Hegeszteni a végső esetben szeretnék.

(#127834) Topiccsendőr válasza tboy93 (#127821) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen. Az egyik szerelo ezt, a masik azt mondja, a forumon megint mast mond mindenki.
Neked kell donteseket hoznod, ezt helyetted az internet nem fogja megtenni.
Emellett megertem azt a szerelot is, aki tele van munkaval, nem fog kockaztatni, hanem inkabb szetszedi a motort, amit kifizettet veled. Igy garanciat is ugy ad ra, hogy nagyjabol tudja, mit rakott be. Ugye amit mondtam neked. A legjobb honda szerelot keresed, de fizetni sokat nem szeretnel. Ezek ellentetes szempontok.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#127835) Topiccsendőr válasza csongi (#127832) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Be van allva a blokk. Azon mit endoszkopozol?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#127836) Micsurin válasza JoinR (#127826) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Annyival nem drágább. :DDD
Ja egy 350k-s blokkcserétől nem annyival drágább egy másik CBF 650-800-ért, ugyanúgy teljesen ismeretlen előélettel. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#127837) csongi válasza Topiccsendőr (#127835) üzenetére


csongi
veterán

Be van, de hol?
Henger, főtengely, hengerfej, vagy mi állhatott be?
A hengert meg lehet nézni, a vezérlést lehet látni.
A főtengelyhez is be lehet kukkantani.

Kevesebbe kerül, mint egy blokk szétborítása szerintem, és talán könnyebb döntést hozni.

(#127838) Topiccsendőr válasza csongi (#127837) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A fotengely biztosan, ami vitte magaval a hengerfej puha aluminium veztengely csapagyat. ez a ketto az elso, ami olaj hianyaban azonnal tonkremegy.
A veztengelycsapagyat nem latod. A fotengelycsapagyat nem latod. A butykoket hiaba nezed.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#127839) JoinR válasza Micsurin (#127836) üzenetére


JoinR
senior tag

Ja én az új vs. használt motorra írtam :) nyilván a felújítás a legolcsóbb, csak akkor majd augusztusban motorozik újra. Aztán lehet már nagyobbra akart váltani hamarosan, max előrehozza 1-2 évvel.

(#127840) Xero


Xero
nagyúr

Feldobta egy srac az Akra Titan rendszeret a CB650-hez eladasra. Annyi a baj vele, hogy nem az utcai verzio. Allitasa szerint nem baszogattak a rendorok vele, de nem vagyok meggyozve. 106dB killerrel azert nagyon eros. ;]
Az a baj, hogy a 285e-s ar nagyon meggyozo tud lenni a 400+-al szemben.

Igazan csak ki akartam magambol irni, hogy orlodom, bar 90%, hogy nem veszem meg. Csak a kisordog motoszkal bennem. :D

(#127841) Micsurin válasza JoinR (#127839) üzenetére


Micsurin
nagyúr

CB600F 7-850k egy CB650R mennyiben is áll meg? 3 guriga átírva? :) Nem annyira egyértelmű ez...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#127842) Xero válasza Micsurin (#127841) üzenetére


Xero
nagyúr

3 folott picivel all meg gyorsvaltoval, biztositassal. :D

Szerintem pl ujonnan csak akkor eri meg, ha valaki pont CB/CBR650R-t akar. Mivel par evesek a piacon ezekbol a legolcsobb hasznalt is 2.5 folott van.
Cserebe ha valakinek jo egy 650f vagy ahogy irtad egy 600f, akkor mar teljesen mas a lanyka fekvese.

[ Szerkesztve ]

(#127843) JoinR válasza Micsurin (#127841) üzenetére


JoinR
senior tag

Persze, hogy nem az, különben senki nem venne újat vagy használtat :)
CBF500-a van, tudom, hogy valamivel gyengébb, de mégiscsak az utód CB500F újonnan 2.2-ből megvan, pár hónaposak 2 alatt is simán. Nyilván aki 600-ért akar motort, nem 3x annyit akar/tud költeni, de ha van rá lehetősége, megfontolni meg lehet.

(#127844) csongi válasza Topiccsendőr (#127838) üzenetére


csongi
veterán

Leginkább erre a kettőre gondolok én is.
A veztengely leszorító leszedése 3perc, de a lánc meglazítása után a lógás kézzel megnézhető sztem, és a tengely végén azért egy beállt tengelynél csak látszik mi a helyzet?
Legalábbis amit eddig láttam kinyalt, futamos feztengelyeknél ezeket a hibákat könnyen meg lehetett állapítani.

A főtengely az nem látható valóban.
Ez egy gyors diagnosztika lenne csak. De sokkal több infó lenne a várható költségekről.

ha meg bontott cucc, akkor inkább feltennék egy bontott hengrefejet, amit tudok milyen állapotba van. egy új csapágy szettel.
Ez nekem jobban tetszene, mint egy kétes eredetű blokk.
Persze csak ha az a szempont, hogy megtartsam :D

(#127845) bacus válasza tboy93 (#127819) üzenetére


bacus
őstag

"Csak nem tudom lenyelni, meg mondjuk elfogadtatni a felesegemmel amibe az kerulne."

Ha így van, akkor ne mondd el neki :D Ez csak pénz, majd megkeresed. Minden ami pénzzel megoldható, az nem igazi probléma (még akkor sem, ha sok pénz kell hozzá), Persze nyilván amikor az ember a pénzkiadás előtt áll vagy épp nincs annyi pénze, akkor probléma.

No meg ez így a jobb, hogy TE nem tudod lenyelni, ő meg ELFOGADNI, de gondold el milyen szar lenne fordítva, ha Te nem tudnád elfogadni, hogy ő lenyeli :D

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#127846) GTVili válasza csongi (#127832) üzenetére


GTVili
tag

A kibicnek könnyű.... :DD .... de valószínűleg már én is rég szétszedtem volna.... :K

(#127847) Xero válasza bacus (#127845) üzenetére


Xero
nagyúr

Ha nem tudod megoldani penzzel... ;]

Egyebkent ilyenkor kell boltolni az asszonnyal. En is megvehettem az uj motort 2 feltetellel.
1. Nem nyulok a kozos tartalekba, max bonust dobom bele pluszban.
2. A kozeljovoben esedekes epitkezesunk soran kap egy wellness/spa szobat szaunaval, jacuzzival. :DDD

Az 1-es pont fajt mert igy mehettem a bankhoz rohejes mennyisegu hitelert hogy pont kiadja, de kibirom azt a par honapot.
A 2-es pont meg pont jo is, mert amugy is gondolkoztam hasonlon, de ezt neki nem kell tudnia. :P

(#127848) tboy93 válasza runner 125 (#127824) üzenetére


tboy93
nagyúr

😥

(#127849) bacus válasza Xero (#127847) üzenetére


bacus
őstag

Öreg vagyok én már a boltoláshoz :)

Megveszem, aztán ha rákérdez, hogy ez meg honnan, akkor mondom, hogy jaaa, már évek óta megvan.. :D
De van akire hat a "képzeld 50% akció volt" :) , meg nem én vettem, hanem Zozó haverom, csak tudod milyen az asszonya, nem merte hazavinni.. :D, milyen jó, hogy nekem ilyen édes kis feleségem van..

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#127850) tboy93 válasza JoinR (#127826) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy ideig van egy kolcson TX 125-om, a semminek jobb, legalább a dugot elkerulom, de igen, asap ki kell talalnom a megoldast.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.