Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96852) Tikakukac válasza k-adi (#96848) üzenetére


Tikakukac
titán

akkor miért ne akarhatna "gamer" élményt (magas fps, stb) magának szegény pici gólyácska? ;)

Azért, mert a kapu-drog elmélet pont arról szól amiért a VIK-en szerintem 10-20%-a az embereknek kihullik. Mert emlékszem az első évben hátul akkora gémer partyk voltak, hogy beszarás előadáson. És az nem hiszem, hogy szabados időpont. Ezen emberekből nem nagyon tudok olyat, aki bevitte volna a 3. évet. Cserébe még kivertek az ablakon egy köteg pénzt is, királyságos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96853) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mielőtt ráklikkelek a buy gombra, van bármilyen ellenjavallat az Elitebook 720 G2-vel (nem ebből a boltból lesz természetesen:)), és némileg olcsóbban) szemben? Ez volt az igénylista, mára jutottunk el addig, hogy lassan venni kéne valamit kicsi-könnyű témában - és az a valami nem egy széthullós Bay Trail imitáció lesz. Sajnálom, hogy nem találtunk 1 kiló körüli megoldást, de sztem 1.4 kilóval is el fog boldogulni az oldalborda - legalább időtálló gépe lesz.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#96854) voyager4.4 válasza k-adi (#96848) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Mindennap azért lássuk be nincs buli... ehehe ehehe... ;]

no fate but what we make

(#96855) k-adi válasza Tikakukac (#96852) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, pont a legfontosabb részt vágtad ki a kommentemből (ha van egy kis ideje = azaz szabadideje, ugyanis az előadás idő "nem szabadidőnek" minősül), de sebaj. ;)
Amúgy egy szóval nem mondtam (direkt), hogy előadáson a hátsó sorokban lévő mega-lan partykba kell becsatlakozni - ezt a jelenséget kb. minden mérnökhallgató ismeri amúgy szerintem. de ha sulin/sportoláson/barátnőn/stb. kívül ha van rá ideje és megfelelően be tudja osztani azt, akkor kockuljon, bánom is én. :))

(#96850) Khelben: Nem feltétlen marhaság, ha vásárlás előtt tájékozódik, akár itt vagy akár felsőbb évesektől, vagy akár odajáró ismerőseitől, stb. Nem minden gólya megy elsősnek vakon, de persze vannak ilyenek is, ez tény. Viszont az eléggé egyértelmű, legalábbis annak kéne lennie, hogy aki mérnökinfóra vagy villamos/építő/építész/gépész/stb. megy más típusú, erősségű noti kell, mint aki bölcsésznek/orvosnak/jogásznak/stb. készül. Anno én is gólyaként vettem notit, de "csak" egy középkategóriásat (vagy még annál is szarabb?), mert előre tájékozódtam és emiatt nagyjából tudtam mire számíthatok majd; illetve akkor is játszottam, de akkor még "nem voltak olyan magasak" az igényeim (nem kellett high, elvoltam mediumon is)...

Ellenben továbbra is tartom azt az elképzelésem, hogy nem kell feltétlenül "nagy gamernek" lenni, de attól még, hogy nem napi 6-8 hanem csak 2-3 órányit tud kockulni az elfoglaltságai maitt, még "jogosan várhatja el" a "gamer élményt" (magas fps, stb.) ha ő (vagy apu, anyu) meg tudja ezt fizetni persze. :K
Értem ezalatt azt a gondolkodást, hogy "ha az egyetem, sportolás, egyéb dolgaim stb. miatt úgyis olyan kevés időm van (napi átlag 1-2-3-4 órányi, kinek mi ugyebár) és a(z egyik) hobbim a gamerkedés akkor legalább azalatt a kis idő alatt ne a töltőképernyőt nézzem és az egeret rágjam/billentyűzetet verjem a lag, stb. miatt idegességemben...."

Amúgy én is ismerek/ismertem jó sok "nagy gamer & bulizó" hallgatót, és valóban a legtöbbje elhasalt első-második évben, de volt aki nem (általában azok akinek volt egy kis esze és be tudta osztani az idejét, priorizálta a feladatait rendesen -- itt a lényeg), illetve volt aki kicsit visszább vett ebből az életstílusból (mert pl. nem tudta megoldani jól az időbeosztását vagy ráunt a gamelésre, stb.), úgymond "megtért" :DDD a harmadik évre.

(#96856) k-adi válasza voyager4.4 (#96854) üzenetére


k-adi
nagyúr

Anno gólyaként én is röhögtem ezen, de ma már elképzelni se tudnám a mindennapos bulit (ami nem a kiülünk 2 sörre aztán viszlát kategória), sőt még a minden másnap is sok lenne... :U vesének és pénztárcának egyaránt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#96857) Tikakukac válasza k-adi (#96855) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha valaki szeret játszani és hozzácsapod a gémer notit akkor abból sok jó nem lesz. Nem is szokott.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96858) k-adi válasza Tikakukac (#96857) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát igen, de ekkor jön vagy kellene jönnie a képbe a mértéktartásnak, ami egy határt szabó magatartás, jellemvonás, tulajdonság, amikor a kis gólyácska cselekedeteit, vágyait bizonyos korlátok közé szorítja. :K

(najó, ez tényleg esélytelen ;] )

[ Szerkesztve ]

(#96859) QwErTy42 válasza k-adi (#96848) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hadd soroljam:
-komolyabb mérnöki karokon a diákoknak nem igazán van szabadidejük, életük sem nagyon van.. (van tapasztalat is, meg pár tucat kolléga)
-orvosin dettó (de köztük nem is igen van kocka)

-bölcsészek, kommunikátorok, gazdasági és egyéb lightos szakokon csak és kizárólag ZH időszakban és vizsgaidőszakban kell hajtani

Nem lehet általánosítani, hogy kinek mire lehet ideje, ellenben egy egyetemistának nem ennek kellene a fő szempontnak lennie laptopvásárlásnál. Sokkal inkább az hogy:
- mennyire masszív a gép; bírja-e a hordozást, a koli, albi viszontagságait...
- milyen a billentyűzete, kijelzője
- no meg hogy mennyire megbízható a gép, illetve ha valami baja van, akkor 38 napig lesz a szervizben a gép vagy 5 napig...

A praktikum az utolsó szempont itt, sokkal fontosabb sokaknak hogy mi van a gép adatlapján vagy hogy milyen színe van.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96860) Khelben válasza t72killer (#96853) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem zavar a rettenetesen pocsék kijelző és a zörgős, Elitebookhoz méltatlan billentyűzet, akkor hajrá.

(#96861) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Most!

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

100k

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)

Szövegszerkesztés, film, net, sims 2 szintű játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Sims 2

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15, de lehet kisebb

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Koli-lakás között heti 1-2 alkalommal, szobán belül. Nem valószínű...

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Semmi

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

500/4/nem hátrány

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

Webkamera jó lenne

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Használt

(#96862) t72killer válasza Khelben (#96860) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem grafikusnak megy és a zörgés sem zavarja vonaton. Ezenkívül nincs 1000+EUR keret egy E7250-re.

Hja, és miután két hete várok a csere-7450-emre, mert a szervizes három szériányi hibás alkatrészt hozott javításkor, kicsit elment a kedvem egy másik Latitude-től.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#96863) k-adi válasza QwErTy42 (#96859) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, ezeknek a szempontoknak kéne előtérbe kerülniük, de aki középsuliban is "gamer" volt és az asztaliját hanyagolnia kell és emiatt laptopot kell vásárolnia most (egyetem, koli, költözés, stb. miatt) az hidd el, hogy nem jó üzletit fog venni ami strapabíró(bb) hanem valami bika dVGA-val felszerelt "gamer" notit. :K

(#96864) sztikac


sztikac
őstag

Az E4310-ről mit tart a népi legendárium?
Van valami különösebb gond velük?

(#96865) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdvözlet uraim

Fujitsu LifeBook AH544 i3 Black NoOs 2Y gép vetelen gondolkodom, csak az integrált kártya zavar. Tudom, hogy nem fogok 140 ért gamert kapni, de nekem elég ha a pár évvel ezelőtti játék elmegy.
Fontosabb lenne, hogy jó minőségű, megbízható márka legyen. Tényleg annyival rosszabb a z integrált mint a dedikált kártya?
A laptop hu néztem ki, mert csak részletre tudok venni. Típusra melyik jobb? Lenovo, Dell, Acer, Asus, Fujitsu? Vagy ártól függ?

Kitoltom majd a kérdőívet is.

Köszönöm a segítséget

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96866) haligali72


haligali72
aktív tag

sziasztok!
Néhány napja tanácsot kértem, válaszaitok és kis utánaolvasás meggyőzött, több pénzt kellene rászánni ha játszani is akar a fiam. Én még abból az időben megrekedtem amikor a Lenovo volt a csúcs, ezért most is arra gondoltam, de ha tudtok jobbat, ehhez nem ragaszkodom. Egy játékra is használható gépet szeretne a fiam, képernyő, merevlemez mérete nem annyira fontos mint inkább a grafikus teljesítmény. A rászánt összeg kb 280k. Ahogy olvasgattam megakadt a szemem az Nvidia 860m-es kártyán Ennyi pénzért tudtok nekem ajánlani valami tuti kis gépet?

(#96867) Khelben válasza gyuszmó (#96865) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem nem fogsz már kapni A544-est, mert kifutott típus. Töltsd ki a kérdőívet, bár 140-ből nem sok variáció van, főleg ha még játszani is akarsz. 150-ért van Dell 3543 Geforce 820M-mel, 2-3 éves játékokat elfuttat valahogy.

(#96866) haligali72 : 960M-mel a legolcsóbb ajánlott gép az Asus N551/G551 vonal, de mindegyik 300 felett indul. A korábbi N551-ek kifutottak 850M-mel, úgyhogy olcsóbban marad a Dell 3543 840M-mel. Persze lehet nézni Acer Nitrot meg Lenovot, ha az ember szívatni akarja magát, ezt nem tilthatjuk meg, de itt egyik sem ajánlott gép.

[ Szerkesztve ]

(#96868) QwErTy42 válasza gyuszmó (#96865) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha erre gondolsz, akkor ebben pont van egy dedikált videokártya, bár játékra ez is kevés.
Ezek a belépő 720/820/920-as gpuk nem sokkal többet tudnak, mint egy integrált Intel HD 4400 vagy 4600. A legtöbb esetben annyit jelent, hogy az egyik tud medium grafikán natív felbontáson (1366*768) 12 minimum fps-t, míg a másik 18-at.

Nem gyártó függő, hogy milyen egy laptop. Mindenki gyártott/gyárt hulladék szériákat. Nem is ár, hanem típus, széria függő dolog.
Ezek a Fujik elég jóra sikeredtek, alapvetően megbízhatóak. A szervizháttere a legjobbak között említhető.

szerk. Ennek a laptop.hu-nak elég trágya honlapja van. Tele van kifutott, már rég nem elérhető típusokkal minden gyártótól. Egy laikusnak ezen az oldalon nem lehet valami könnyű dolga.

140 pénzért inkább egy ilyet vennék általános, otthoni használatra: ssd-vel vagy olcsóbban merevlemezzel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96869) Chaser válasza sztikac (#96864) üzenetére


Chaser
titán

Cpu-t nem tudsz cserélni mert fix, kb ennyi. Nem a leghalkabb gép, de mivel kicsi így belefér. Nagyon masszív, vehetsz bele háttér világításos billzetet is, azzal az igazi. 13-asok közül ennek volt a legértelmesebb kijelzője ami nálam járt. Persze ez nem sokat jelent, lehet több panellel is szerelték őket. Ha kamera fontos kérdezz rá, utólag beszerelni macerás és nem olcsó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96870) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Köszönöm

A laptop , hu megbízható, normális árfekvésű bolt ? Vqgy máshol nézzek ? Fontos a részlet fizetési opció

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96871) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Ennyivel többet ér az ssd vel ?Megeri kifizetni pluszban ?

Tehát nem érdemes ezen a szinten ragaszkodni , hogy dedikált Legyen. Nem tud többet

Azt hiszem aimir eddig a Fujirol olvastam eleg meggyőző valószínűleg ez a márka lesz, a típus majd eldol, de azert olvasok meg, es kérdezek.

Nagyon jó ez a fórum , sok fejfájást megsporol .thk :R

Tok jó, hogy ennyi segítőkész profi arc van :C

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96872) gurabli válasza Khelben (#96819) üzenetére


gurabli
senior tag

Ebben a minőségben és árban, kategóriában, van hasonló még, amit érdemes megnézni vagy egyértelműen ez a best buy?
Van egy kis Dell, ami nagyon tetszene, ha nem lógni ki hátul az akku. De az jó könnyű és kicsi, nagyon jó lenne, csak az akki miatt kizárt.
Nézelődjek még, vagy nem találnék jobbat?

Emígy mennyire jellemző, hogy ha normál állapotban vannak, ezekre a meghibásodás? Nekem úgy tűnik, hogy sok-sok évig bírja gond nélkül, rettentő masszívnak látszik.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96873) Chaser válasza gurabli (#96872) üzenetére


Chaser
titán

Veszel bele kisebb akkut, nagyot eladod?:) Nagy eséllyel jóval tovább bírják mint egy mai új bontószökevény. Aztán lehet épp nálad döglik be, ezt előre nem tudod. Ami biztos azt amíg működik elégedetten használod, a 100k-s tecsko gépet meg csak undorral használnád.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96874) gurabli válasza Chaser (#96873) üzenetére


gurabli
senior tag

Hát igen.
De van jobb választás ettől, kb ebben az árban? Esetleg ami kisebb?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#96875) haligali72 válasza Khelben (#96867) üzenetére


haligali72
aktív tag

Ezek szerint a Lenovo már nem tartozik a legjobbak közzé? Nincs szándékomban szívatni sem a fiamat sem magamat :) Itt (az első három) melyik a megfelelőbb ha hosszútávra tervezek? Esetleg elmondanád melyik miben és miért jobb? köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#96876) Chaser válasza gurabli (#96874) üzenetére


Chaser
titán

x220, e4310, e6320, 2560p, akku meg ne legyen kizáró ok, mindhez van normál és "kilógós" akku is.

szerk: haligali72 Lenovonak a jelenlegi szervize enyhén szólva nem a legjobb. Gép terén meg minden gyártónak van/volt jó és rossz gépe. A linkelt gépeknél a difik: cpu, vga van os/nincs os. Ha hosszú távra tervezel nem gamer gépet veszel, ha igen annyi év garival amennyire tervezed:)

szerk2: a linkelt boltot beütném a keresőbe, ajánlott/nem ajánlott, én nem értek hozzá nem tudom :N

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96877) haligali72 válasza Chaser (#96876) üzenetére


haligali72
aktív tag

Arra gondolsz hogy ezek a gépek nem hosszú életűek? Kb 6 évig nem fogok tudni másikat venni.
Nem itt venném, csak a gépek miatt linkeltem

[ Szerkesztve ]

(#96878) Chaser válasza haligali72 (#96877) üzenetére


Chaser
titán

6 év egy mai üzletinek is becsületére válik ha megéri, az lehet árban akár duplája is. Ezeket meg nem arra tervezik, hogy örök életűek legyenek. Biztosan pár % megér 6 évet belőlük, elméleti esély van rá, de ennyi. Egyébként 2-3 év múlva már egyébként sem feltétlen tudna mit kezdeni az akkori játékokkal és addigra max a mostani ár felét éri a gép, de sokszor már annyit sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96879) HateEternal


HateEternal
tag

Sziasztok. Egy laptopot már sikerült venni. Ez lett az egyik végül: Dell 3543 Viszont olvasgattam még egy kicsit és igaz azt írtátok, hogy Asusba nagyon melegszik az x széria, meg az anyaghasználatai is olyan. Érdeklődnék ,hogy a túlmelegedés egy gyengébb procival is ugyan úgy fent áll-e? Egész pontosan erre gondoltam: Asus x751lx
Remélem nem gond, hogy újra érdeklődöm. Köszönöm a segítséget!

(#96880) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Sziasztok!

Legjobb ár/érték arányba szeretnék venni 150-160e ft között laptopot.
Elég komoly adatbázis kezelőket futtatok, postsql és társai.
Tehát 8 giga ram és egy erős proci mindenképp fontos szempont.
Tudna valaki mondani konkrét ötleteket mivel járok a legjobban jelenleg a piacon és akár honnan rendeljek?

(#96881) haligali72 válasza Chaser (#96878) üzenetére


haligali72
aktív tag

Ezek szerint lehet okosabb beruházni egy jó kis üzletibe és egy sony ps 4 be? :))

(#96882) haligali72


haligali72
aktív tag

Elnézést, lejárt a szerkesztés.

Ér Lenovo T510 Type 4484-Y11 8 G Rammal szinte karc mentesen 70000 et?

(#96883) Khelben válasza HateEternal (#96879) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem, ez csak simán szétesik 2 év után :) És addig is szenvedhetsz a béna billentyűzettel, a sok karcolódó, kopó műanyaggal, stb.

(#96880) PlatiaAmos : ennyiért csak használt üzletiben kapsz ilyen gépet, pl. HP Probook 650. Újonnan 300k-tól indul. A 150k-s új gépekben csak U-s cpu-k vannak, neked meg M-es kell. Laptopsystem.hu oldalt figyeld, szokott lenni ennyiért a Probook.

(#96882) haligali72 : 80 körül már kapnál T520-at vagy T420-at, esetleg HP Elitebook 8460-at, mindenképp megérné inkább azt venni, az első generációs Core cpu-k nem túl jók (erő-melegedés-fogyasztás szempontból).

(#96875) haligali72 : a Lenovo konzumer vonalon meg játékos gépekben sosem volt sehol, nem hogy a legjobb. Üzleti kategóriában is addig volt jó, míg el nem adták a kínaiaknak. Utána még pár évig, amíg tartottak az IBM-es tervek meg emberek még jó volt, aztán azóta megy lefelé, manapság meg inkább zuhan...

[ Szerkesztve ]

(#96884) haligali72 válasza Khelben (#96883) üzenetére


haligali72
aktív tag

Köszönöm! Melyik az a márka amely most a legkorrektebb ár/érték arány?

(#96885) csabaizoli


csabaizoli
tag

Üdv!

Már elég rég jártam erre, most is kellene egy kis segitség....
Most öcsémnek keresek egy "stabil", megbizható notit (netezés,skype,szövegszerkesztés)....
Ezeket néztem:

http://hardverapro.hu/apro/dell_latitude_e6430i5_3320m8gb_ram320gb1600x900jo_akkugara/

http://hardverapro.hu/apro/makulatlan_lenovo_thinkpad_t420_garanciaval_i5-2520m4gb128g/

http://hardverapro.hu/apro/hp_elitebook_8470p_8gb_memoria_akcio/

http://hardverapro.hu/apro/hp_probook_650_g1intel_i5_4200m8gb_ram500gb156_hd/

Kérdésem hogy megéri-e generációnként kiadni a plussz 30 illetve 50ezerFT-ot, vagy a fenti dolgokhoz elég a Sandys Thinkpad is?

(#96886) Shade45


Shade45
senior tag

Valaki erre?
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most!
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100k
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Szövegszerkesztés, film, net, sims 2 szintű játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Sims 2
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15, de lehet kisebb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Koli-lakás között heti 1-2 alkalommal, szobán belül. Nem valószínű...
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500/4/nem hátrány
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera jó lenne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt

(#96887) QwErTy42 válasza gyuszmó (#96871) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az SSD jó dolog. Az utóbbi években ez volt a legnagyobb előrelépés a számítástechnikában. Alapvetően változtatja meg a "felhasználói élményt". Sokkal többet dob a rendszer sebességén, folyamatosságán, mint bármilyen processzor vagy akármennyi ram.
Nem véletlenül ajánlják pl a Milyen asztali gépet vegyek? topikban is az ssd beszerzését.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96888) Chaser válasza csabaizoli (#96885) üzenetére


Chaser
titán

Boven eleg a sandyb. ilyenekre.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96889) gyuszmó válasza QwErTy42 (#96887) üzenetére


gyuszmó
őstag

Thk

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#96890) kristof123


kristof123
őstag

Kedves fórumozók!

Segítségre lenne szükségem:
1. Egy hónap múlva.
2. Maximum 145 ezer Ft.
3. Iskola (egyetem).
4. Nem szempont.
5. Méret: 17", felbontás: min HD, fényes vagy matt: mindegy, TN vagy IPS: IPS.
6. Nem tudom. Igen.
7. Windows.
8. Minimum 1TB HDD, és 4GB RAM.
9. Nincs.
10. Csak új gép.

Köszönöm szépen a segítséget!

(#96891) Chaser válasza kristof123 (#96890) üzenetére


Chaser
titán

Nem fog osszejonni. 17es gep se remlik ennyiert, ips-sel kozeleben sincs. Ha win alatt azt erted legyen hozza az se fog osszejonni. Ennyiert eppen osszejon egy ertelmesebb 15os win nelkul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96892) Tikakukac válasza kristof123 (#96890) üzenetére


Tikakukac
titán

Csoda lenne ez, nem kicsit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#96893) patyil


patyil
tag

Sziasztok. Ilyen paraméterekkel tudtok használható laptopot?Köszi előre is
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hónap végén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350ezer
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Böngészés több lappal flash tartalmakkal, videóvágás, kisebb igényű játékok.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
League of legends, esetleg Battlefield 3, nem kell maximum grafika.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 vagy 17 1080p-s matt kijelzőket preferálom.IPS előny!
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem, hordozva se lenne rendszeresen, havi 1-2szer.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 8 előny lenne.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai meghajtó nem kell, ram minimum 8 giga, tárhely mindegy(van külső HDDm)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Alumínium házas gépeket preferálom.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék normális szervízzel.

(#96894) python1


python1
veterán

Üdv mindenkinek!
Szeretnék valami értelmesebb nootbokot munkára,ebben szeretném kérni a tanácsotokat.
1. 2 héten belül
2. 100000
3. Irodai munka,tervezés
4. Nem
5. 13"-14"
6. Utazás közben is
7. Windows
8. HDD ,4GB
9. -
10. Használt

Még annyit tennék hozzá,hogy HP vonalon szeretnék nézelődni,van is 2 konkrét kiszemeltem ?
1.- HP Probook 6560B
2.-HP Probook 8460B
Természetesen bármilyen más alternatíva is jöhet. Lényeges lenne még az,hogy ne legyen hajtómű hangja.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96895) kristof123 válasza Chaser (#96891) üzenetére


kristof123
őstag

és (#96892) Tikakukac:

Értem, akkor annyiban változtatnám a dolgokat, hogy freedos és 15". Így már tudnátok ajánlani valamit?

(#96896) Chaser válasza python1 (#96894) üzenetére


Chaser
titán

8460p, terheles alatt nem a leghalkabbak de nem is fonek meg.

Szerk: kristof123: fujitsu a544, ilyet mar lehet nem talalsz. A514 120k korul. Dellbol a 3 ev gari miatt 5558. Ips ennyiert tovabbra sem lesz, az 200k koruli kategoria.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96897) Khelben válasza kristof123 (#96895) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az iskola/egyetem mit takar? (Egyetemistaként amúgy kapsz ingyen windowst meg office-t).

(#96898) python1 válasza Chaser (#96896) üzenetére


python1
veterán

Köszi!
Esetleg más alternatíva HP-től?

(#96899) Chaser válasza python1 (#96898) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiert nem nagyon. Elgondolkoznek hasznalt uzletin.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96900) python1 válasza Chaser (#96899) üzenetére


python1
veterán

Használtban gondolkodok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.