Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#96701) Kickass válasza szabonagyur (#96688) üzenetére


Kickass
őstag

Esetleg még ez?
HP Pavilion 15-p255nh M0B78EA
(i5, 8gb RAM, 1TB HDD, 840M)

(#96702) b.kov válasza kázi (#96700) üzenetére


b.kov
senior tag

Sajnos a 4 magos i7-et nem fogja érdekelni, hogy fűteni szeretnél-e vagy sem, ő fog. :DD

(#96703) Khelben válasza kázi (#96700) üzenetére


Khelben
nagyúr

Pedig fűteni fogsz vele, mást nem. Ennél csak jobb gépek vannak, pl a lent említett Dell 3543. Persze ha te csak a papíron feltüntetett teljesítményt nézed (ami notebooknál hatalmas hiba), akkor ez a mindent vivő gép. De mivel nem papíron fogod használni, hanem a valós életben, ezért az adatlapon feltüntetett teljesítménynek jó, ha a felét megkapod, mert a cpu biztosan túlmelegszik és visszaveszi az órajeleket, meg jó eséllyel a gpu-t is rántja magával, mert közös hűtésük van. Ez azt jelenti, hogy pl elindítasz egy játékot, ami fut 40 fps-sel és 2 perc után azt veszed észre, hogy 15-20-ra esik vissza az fps.

(#96704) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Akkor nekifutok mégegyszer.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sürgős,de kb 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
280e,de ha olcsóbb akkor az még jobb.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
netezés,torrentezés,amtaőr szintű videó szerkesztés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem szoktam játszani
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,esetleg 17-es
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nagyon ritkán,nem jellemző
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem fontos hogy legyen rajta op rendszer,de ha van az se baj. Win7 kompatibilis legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 giga bőven elég. Ha nem jár garancia vesztéssel,akkor a Samsung 850pro SSD-met bele raknám,ezért jó lenne ha sata 3-as csatlakozó lenne benne,legalább 8GB ram legyen benne
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI,USB 3.0 legyen rajta, gigabites LAN legyen benne
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Első sorban új gép kellene,de ha lenne valami tuti használt,akkor lehet hogy érdekelne

[link] Ez a gép tökéletesen megfelelne nekem,egyedül a gigabites LAN hiányzik belőle.
Először X-es sorozatú Asust nézegettem,de az itt írtak alapján el is felejtettem gyorsan.
Amúgy most Asus laptopom van(K50IN),ami már 5-6 éve hibátlanul működik....ezért is néztem először azokat,de már kicsit gyengécske(core2duo T6600),jó lenne valami fickósabb darab. Ezzel videót szerkeszteni/konvertálni büntetés,ahhoz nagyon gyenge.

(#96705) Khelben válasza Paoloo (#96704) üzenetére


Khelben
nagyúr

Videoszerkesztéshez kell dedikált vga? Mert ha nem és nem is játszol, akkor felesleges olyan gépet venni.
Ez a HP Probook 650 most brutál jó áron van ahhoz képest, hogy fullhd. Az M-es cpu pedig jóval erősebb, mint az U-s, ami a Dellben van.

(#96706) pandion


pandion
tag

Üdv,

(1) Idén ősszel, legkésőbb karácsony
(2) 200-250e
(3) Netezés, filmnézés, photoshop, kiadványszerkesztés alapfokon, néha játék.
(4) Főleg stratégia, indie, esetleg szimulátor, de nem elvárás a csúcs felbontás 60 fsp
(5) Méret 15", ha lehet matt, de ez nem fontos, felbontás nem kell, hogy max legyen,
(6) Minimálisan hordozom, út közben nem nagyon használnám
(7) Ha van hozzá Win, az jó, de nem szempont.
(8) Tárhely mérete és típusa nem szempont, úgyis upgradelem ha kell, memória (RAM) mennyisége minimum 6GB, optikai meghajtó nem kell.
(9) Fontos szempont, hogy halk legyen, vagy legyen benne olyan mód, amivel le lehet szabályozni a ventilátort. A jelenlegiben ez úgy működik, hogy a processzorteljesítményt is lecsökkenti (ami még így is bőségesen elég) és a venti teljesen hangtalan üzemmódba kerül.
(10) Csak új gép jöhet szóba.

Előre is köszönöm a javaslatokat!

(#96707) Khelben válasza pandion (#96706) üzenetére


Khelben
nagyúr

Dell 5558 fullhd ips kijelzővel. Ez van most 200-ért. Hogy ősszel meg karácsonykor mi lesz, azt csak a jósok tudják... Aki az Asus N551-re várt, az is megszívta, mert kifutott, az utód meg majdnem 100k-val feljebb indult.

(#96708) Paoloo válasza Khelben (#96705) üzenetére


Paoloo
tag

Nem tudom hogy kell-e hozzá,de szerintem előny ha van,nem?
Ez az i5-ös erősebb mint a másik i7-es? Amúgy jónak tűnik.
Ez a HP ugyan olyan jóféle mint a Dell amit belinkeltem? A szervizhálózata is jó a HP-nek?

(#96709) peterty válasza Khelben (#96699) üzenetére


peterty
újonc

Köszi!

Úgy kerültek egy ligába, hogy én CPU-ra (HQ, QM...) és kijelzőre (IPS, WVA...) kerestem. (Egyszerűen azért, mert erre tudok keresni + ezeket később sem tudom változtatni, ha egyszer már megvettem a gépet... :U )

Úgy számolok, hogy a következő 1-2 évet kéne kihúznia a gépnek úgy, hogy napi 16 órát be lesz kapcsolva, de persze nem lesz folyamatosan pörgetve: leginkább netezés, meg néha pár órára egy-két húzósabb feladat (pl. egy 3, 4 vagy esetleg 5 gépből álló virtuális mini cluster kipróbálása, ld. a "Hardware Recommendations"-t itt) és nem szeretném az ebéd szünetet ahhoz szabni, hogy mikor indítanék egy ilyet.

Cipelve nem nagyon lesz, inkább csak egyik asztalról a másikra (azt viszont igen --> desktop kizárva)...

Szóval a kamion jó, de mégjobb lenne, ha lenne egy mini cabrió (vagy legalább egy chopper) a raktérben :D

Ezek mennyire melegszenek? Főleg az öregebb?

(#96710) Mub


Mub
csendes tag

Apukám szeretne használt üzleti notebookot vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül, ha van megfelelő gép.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
50 000 Ft, ha ennyiből nincs akkor max 65 000
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
youtube, facebook, táblázat kezelés (több munkalap), Access
egy honlap amit látogat flasht és javascriptet igényel

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Méret mindegy, bár a 12-es elég kicsi, jó lenne feletette.
Felbontás és a többi is mindegy.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozná, de csak autóval, nem baj ha nehéz. Útközbe nem sokat használná.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lenne rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt

(#96711) Paoloo válasza Khelben (#96705) üzenetére


Paoloo
tag

Esetleg ezzel nem járnék jobban,mint ezzel ?

(#96712) Khelben válasza Paoloo (#96708) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, az M-es i5 valamivel erősebb, mint az U-s i7. A videokártya elég nagy hátrány, ha nem használod: plusz fogyasztás, plusz melegedés, plusz hibalehetőség. Ez a HP minőségben két kategóriával feljebb van, mint a Dell. Ez egy középkategóriás üzleti gép, a Dell meg egy belépő konzumer. Kb. Opel Corsa vs. 5-ös BMW szintet képzelj el. A garancia ugyanolyan megbízható.

(#96711) Paoloo : A HP Probook 650 párja Dell oldalon a Latitude 5-ös és 6-os sorozat, nem az Inspiron. Ráadásul ebben a 7535-ben elavult hardver van, úgyhogy semmiképp nem járnál jól vele.

(#96710) Mub : HP 6530b, Lenovo T500

[ Szerkesztve ]

(#96713) Paoloo válasza Khelben (#96712) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm a segítségedet!
Esetleg ha kicsit feljebb mennék árban,akkor lenne olyan gép ami jobban megéri az árát,vagy erre a HP-re csapjak le?

[ Szerkesztve ]

(#96714) Khelben válasza Paoloo (#96713) üzenetére


Khelben
nagyúr

A következő lépés egy munkaállomás lenne, az kb kétszer ennyibe kerül.

(#96715) Mub válasza Khelben (#96712) üzenetére


Mub
csendes tag

T500-ba lehet és érdemes SSD-t rakni (120GB)? Vagy annyi pénzből már jobb mást venni?

(#96716) Chaser válasza Mub (#96715) üzenetére


Chaser
titán

Lehet és érdemes.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96717) cs_dy


cs_dy
tag

Ezek közül melyiket érdemes megvenni?

[link]

vagy

[link]

Az előbbi belépőszintű üzleti gép? Ezen már eldöcög a CAD, GIS kombó?

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#96718) L4CI2


L4CI2
aktív tag

Üdv

mi véleményetek HP ProBook 455 G2-röl jó széria megbízhatóak strapabirok ?
amit latok hogy a ventilátorhoz nem férsz egyszerűen hozzá szóval nem túl kőnyű tisztítani
ezen kívül más hátrány ?

[ Szerkesztve ]

(#96719) #78213120 válasza Khelben (#96665) üzenetére


#78213120
törölt tag

Hali !

Akkor egy HP Elitebook 8460P -ért 92ezer reális ár ? Hibátlan állapotú , pár hetes HDD-vel HP táskával , töltővel , jó akksival 6GB rammal. Megéri az árát ?

[ Szerkesztve ]

(#96720) #78213120 válasza #78213120 (#96719) üzenetére


#78213120
törölt tag

Pár screen ... Ezen már 1600x900 van és Displayport DP kimenet is , valamint 2db USB3 is.

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#96721) Pocok256 válasza #78213120 (#96720) üzenetére


Pocok256
veterán

képmetsző :DDD Ez a magyar nyelv borzasztó :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96722) #78213120 válasza Pocok256 (#96721) üzenetére


#78213120
törölt tag

Ez a magyar fordítás :F borzasztó :D

Képlopás , most írjam át ? :))

(#96723) pandion válasza Khelben (#96707) üzenetére


pandion
tag

Köszi!
Ebben van silent mód?
Esetleg érdemes várni míg kijön a win 10? Lehetséges, hogy új modellek is piacra kerülnek a win10 után?

(#96724) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 HÉTEN HÓNAPON BELÜL...
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
MAX 135 000 .- FT, DE SZERINTEM, AMIRE HASZNÁLNI AKAROM SOK...
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
TV HEZ AKAROM KÖTNI, ÉS ROUTER SEGÍTSÉGÉVEL NÉZNI A YOUTUBE CSATORNÁT. IGAZÁBÓÜL EZAZ ELSŐDLEGES, MERT SAJNOS A TV MEN NEM MEGY A NET TV... EZEKMELLETT EGY KIS PAPIRMUNKA, SEMMI EXTRA
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? NEM A JÁTÉK AZ ELSŐ, TUDOM, AHHOZ MINŐSÉGIBB JÁTÉKRA LENNE SZÜKSÉG. MAX A FASEBOKKOS JÁTÉKOK MENJENEK RAJTA.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? KIJELZŐ MÉRETEKET RÁTOK BÍZOM... TUDMOM EBEN IS JOBB A NAGYOBB..,
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? UTAZÁSRA HÉTVÉGENTE HASZNÁLNÁM, FÉLÓRÁS IDŐKRE.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) HA NINCS RAJTA SEMMI AZ NEM BAJ...
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HA SZÜKSÉGES PENDRIVRÓL NÉZNÉK FILMET, ADATOT ANNYIRA NEM TÁROLNÉK RAJTA, DE A GYORS MŰKÖDÉSHEZ, ESETLEG KELLHET A JÓ MEMÓRIA
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI TV VEL KÖTNÉM ÖSSZE..., DE HA ÚGYIS VAN ÁTALAKÍTÓ, VAGYIS AZ EGYIK VÉGE USB A MÁSIK HDMI, AKKOR NAGY GOND NEM LEHET...
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) ELSŐSORBAN ÚJ GÉP ÉRDEKELNE

(#96725) szabonagyur válasza Hannibal78 (#96724) üzenetére


szabonagyur
félisten

Dell 3542 I3-mal megfelelő neked.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96726) L4CI2 válasza L4CI2 (#96718) üzenetére


L4CI2
aktív tag

na mizu emberek ennyire nincs vélemény HP ProBook 455 G2 rol ?

(#96727) szabonagyur válasza L4CI2 (#96726) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jobb felső sarokban ott a kereső, kb minden nap legalább kétszer ajánljuk ezt a típust úgy tavaly október óta.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96728) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek a HP Probook 6470B masináról? Laptopsystemről tennék rá szert pár hónapon belül, Intel 530-at tetetnék bele, és az optikai helyére rakatnám be a vinyót.
Ha pedig esetleg van jobb ilyen tudású gép, akkor az is érdekelne, de 120000 Ft körül lenne a határ, tehát nagyrészt használt, a Laptopsystem-től.

üdv, adika4444

(#96729) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Új gép vásárlásához szeretnék segítséget kérni:

- most nyár végén lenne esedékes a vásárlás
- max. 120k
- film nézés, net, irodai alkalmazások (ms office)
- ha lehet inkább matt de nem mindenképp
- hordva nem lesz, otthonra kell
- op.rendszer mind1 ha van ha nincs ha van akkor WIN
- tárhely: 120GB min., memóra: 8GB min.
- csak új gép jöhet szóba
- Webkamera
- LEGYEN TARTÓS!

+nem lenne még utolsó a könnyű szervizelhetőség széleskörű vagy több éves garancia!!!

A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96730) Pocok256 válasza tankraid (#96729) üzenetére


Pocok256
veterán

Bemegy megvesz boldog :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96731) tankraid válasza Pocok256 (#96730) üzenetére


tankraid
aktív tag

Nagyon köszönöm az ajánlást csak két gondom van vele nem 8GB (ha mégis az a +4 az +20k) illetve barátnőmnek is majdnem ugyanez a típus volt (Lifebook a series : A512) és bár - üzletben is erre esküdtek merthogy ezt viszik legritkábban vissza szervizeltetni - alig telt le a két év elkezdett szépen behányni a gép...
esetleg valami más alternatíva? valakinek tapasztalata konkrét típussal - még ha fujitsu is - ami tartós?

nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#96732) Pocok256 válasza tankraid (#96731) üzenetére


Pocok256
veterán

4g rám 4k nornalis helyen. Amúgy 2 év alatt hányszor volt szervizben takaruttatni az a behanyt gép?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96733) tankraid válasza Pocok256 (#96732) üzenetére


tankraid
aktív tag

szerintem egyszer se.... :DDD akkor azt mondjátok jó az, csak takarítani kell? :F

(#96734) szabonagyur válasza tankraid (#96731) üzenetére


szabonagyur
félisten

Aztán minek a 8GB? A közelében nem leszel....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96735) tankraid válasza szabonagyur (#96734) üzenetére


tankraid
aktív tag

hát asztalin pl. most is 4 szabad a 8-ból pedig csak crome, jetaudio meg torrent megy (win 8.1) mondjuk én elhiszem ha azt mondod elég a 4. nem értek hozzá annyira... :(

[ Szerkesztve ]

(#96736) Pocok256 válasza tankraid (#96733) üzenetére


Pocok256
veterán

Minden gépet elkéne vinni évente egyszer takarítani, de hát na :D Amúgy komolyan aproról simán veszel 4-6k ért egy 4 gigás ramot még bele aztán cső. 4 Giga tényleg nem elég semmire sem, de 8 al már rendben leszel.

(#96735) tankraid
Nekem 16 ból 11 szabad pedig csak a chrome megy. Hidd el a 4 giga kb használhatatlanul kevés.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#96737) Chaser válasza tankraid (#96731) üzenetére


Chaser
titán

Ha 4-5 évre szeretnél gépet annyi garanciával kell venni. Vehetsz 400k-s üzletit is, esélye sokkal nagyobb hogy több évet él gar után is, de azt se fogja garantálni senki. 120-ból érdemesebb egy használt üzletit garanciával. Újból meg ami sikerül, csodák nincsenek.

Pocok256 Azt tegyük hozzá, minél több ram van a win annál többet lefoglal magának. Azért nem gyengén csúnya lenne ha 5 gigát enne a chrome alapjáraton:D. Persze sok oldallal el lehet érni. Nálam most 35% a ram használat 8GB mellett. 50-60-nál több csak böngészésnél nem szokott lenni.

szerk: szabonagyur Sztem is elég, asszony gépében is annyi van, nem is foglal magának a win annyit mint nálam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96738) szabonagyur válasza Pocok256 (#96736) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem tudom mit csináltok a géppel, de netezős géphez a 4 GB bőven elég.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#96739) QwErTy42 válasza cs_dy (#96717) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az első mobil munkaállomás és nem belépő üzleti.
A részletes leírást sehol nem látom róla de egy Quadro kártyát pont a professzionális tervező munkákra találtak ki.
A Fuji komolyabb teljesítményű és sokkal jobb minőségű. Én azért mindenképp megnézném előben.

Használtan konzumer laptopot nem vennék.

Másodikhoz:
"Fifa 15 Ultra
Batman Arkham City Ultra
Battlefield 3 Ultra
Bioshock Infinite Ultra
Grand Theft Auto V High"

Vicces kis fickó lehet, ha ilyet leír. ;]

(#96729) tankraid +1 a korábban linkelt Fujira.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96740) tankraid válasza Chaser (#96737) üzenetére


tankraid
aktív tag

mondjuk az igaz. nekem pl. céges laptop 250k-s asus de már most fél év után csinál csúnya dolgokat.
pedig asztaliba van egy csomó asus cuccom, monitor is az pl. azt hittem laptop-ba is ott van....

Akkor szerintem marad egy strapa fujitsu. Húgomnak lesz amúgy neki talán filmhez nethez elég lesz a 4GB.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

(#96741) Dhampir válasza tankraid (#96740) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen csúnya dolgokat csinál?

(#96742) tankraid válasza Dhampir (#96741) üzenetére


tankraid
aktív tag

belassul időnként nagyon, úgy gondolkozik egy crome ablakon is mintha nem tudom mi lenne.
valamikor file áthelyezésnél, ketyereg a winyó de nem csinál semmit szinte nagyon lassú
valamikor 5 perc, hogy bejöjjön a win valamikor nem....oprendszer reinstall se oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#96743) HateEternal válasza HateEternal (#96647) üzenetére


HateEternal
tag

Sziasztok ismét. Ma voltam a laptopszalonba és utána kérdeztem ennek a 2 gépnek és azt mondta a srác bent, hogy bestbuy, annyi ,hogy egy jó hűtő kell alájuk. Annyi kérdésem lenne, hogy egy jó hűtő tényleg megoldaná-e a melegedési gondokat? Illetve még annyit, hogy én nyúznám a gépet a játékokkal jó pár órát. Illetve ha játékra kellene és mondjuk megemelem a limitit mondjuk 300-350k ra akkor lenne már valami? Gondolkodom azon is, hogy lehet maradok a pc vonalnál ott nincs ennyi gond. Előre is köszönöm megint a válaszokat és a segítséget! :) (Szeretnénk mind a ketten tényleg olyan gépet ami elég sokáig tud működni és hardwaresen erős.)

(#96744) QwErTy42 válasza HateEternal (#96743) üzenetére


QwErTy42
addikt

Most már bárkit felvesznek eladónak? :F

Egy szar hűtés nem lesz jobb (számottevően), hogy egy hangyafasznyival több friss levegőt kap. A hőleadó felület pont ugyanolyan kicsi marad. Innentől meg már csak a hőmérséklet különbség számítana (környezet vs. hűtő: 5 fokos szobában kevésbé lenne meleg a rendszer).

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96745) Khelben válasza HateEternal (#96743) üzenetére


Khelben
nagyúr

Így van, ahogy mondták. Egy jó hűtő kell hozzá.

Ha teheted, maradj a pc-nél, egy notebook mindig kompromisszum az asztalihoz képest.

(#96746) #21869312


#21869312
törölt tag

Sziasztok! Szerintetek a Lenovo B590 után is Lenovo gépet vegyek? Nagyon bejött, de már 2 éves és elég lassú. :K :K

(#96747) QwErTy42 válasza #21869312 (#96746) üzenetére


QwErTy42
addikt

Talán mostanában annyira nem erőltetném.
Minden gyártónak vannak hullámvölgyei. Most csak reméljük, hogy nincs ennél lejjebb.

(#96748) Csongaa Nem kapnál most sem jobbat, gyorsabbat. Ha nagyon pénzt akarsz költeni, okosítsd fel egy ssd-vel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#96748) #21869312 válasza QwErTy42 (#96747) üzenetére


#21869312
törölt tag

Akkor még jó nekem a B590?

(#96749) Khelben válasza #21869312 (#96746) üzenetére


Khelben
nagyúr

Inkább ne.

(#96748) Csongaa : hát azt mi honnan tudjuk, hogy neked mi jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#96750) HateEternal válasza Khelben (#96745) üzenetére


HateEternal
tag

Akkor tehát még 350k ig sincs olyan ami azért jó lenne? Igen pcbe 250 ért egy fullos gépet összelehet rakni.Laptopnál meg ahogy mondtátok kompromisszum meg lemondások.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.