Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#97251) Integrale válasza ivana (#97249) üzenetére


Integrale
veterán

Meg ugysem, hogy patyolat allapotu? Garanciaval gondolom mar mas lenne a helyzet, igazabol engem is csak annak a hianya tart vissza. Ami viszont ott van eroben es arban, arra nincs.

Meg nincs 3 eves, ettol fuggetlenul ertem amit irtok. Szomoru. Nagyobbra kell nyitni a penztarcat.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#97252) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Érdekelne, hogy a jelenlegi piaci helyzetben az alábbi paraméterekkel milyen lehetőségeim vannak:

Rászánt összeg kb. 250.000 Ft +/- 50.000 Ft. Persze jobb, ha olcsóbb, de ha megéri, elmegyek 300-ig. Alapvetően "irodai" felhasználás lenne, de néha előkapnék egy játékot, ezek tipikusan régebbi 2-3 éves, vagy kis erőforrást igénylő játékok, stratégia, esetleg 1-2 RPG (Mass Effect meg ilyenek), van mellette PS, most GTX560M van, ha ilyen, vagy ennél kicsit jobb, már elég. FullHD jó lenne, de 1600 a minimum. 15,6" lenne az optimális méret, a kijelző minőségre nem vagyok hárklis, a mostani notim is fényes, el vagyok vele, bár ismét azt mondom, nem bánnám, ha matt lenne. Súly nem szempont, jó ha havi 1-2 alkalommal van mozgatva, akkor is kocsival, így ez nem téma. OPrendszer nem kell, van (Win7), ami fontos lenne, hogy támogassák továbbra is, tehát mondjuk egy újabb Win-t azért a későbbiekben tudjak rá pakolni. A tárhely a rákfenéje a dolognak...SSD + HDD a cél. Ebben a méretben én nem láttam még olyat, hogy 2 hely lenne benne, végső esetben búcsút vennék az ODD-től. Speckó igény: 8GB ram minimum belemenyjen, és a jelenlegi i7 2630 alá nem menjen teljesítményben.

Ami részemről egyelőre szóba jótt az Asus G551 jött eddig szóba, hellyel-közzel nagyjából megfelelne az igényeimnek, de mondjuk ebből az i7-es már drága, i5 férne bele, az egy minimális visszalépés lenne. Ha lenne ennél egy kicsit "üzletibb", az se lenne baj.

Köszönöm előre is. Ja igen, és számlás (ÁFÁS), garanciális vétel kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#97253) Khelben válasza TazLeacher (#97252) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az I7 nem ajánlott ebben a kategóriában, mert a gépek nem tudják rendesen hűteni, főleg ha dvga van mellette. A G551 nagyon jó gép játékra, de nem való irodai munkára. Arra valami ilyesmi kell: HP Probook 650.

(#97254) ivana válasza TazLeacher (#97252) üzenetére


ivana
Ármester

Nincs más csak amit írtál, de én nem vennék laptopot ha nem kell a mobilitás csak hátránya van.

(#97255) TazLeacher válasza Khelben (#97253) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm..ahogy nézem ennek a VGA a gyenge pontja részemről...azért az 560M alá nem mennék le. Egyébként parádés a gép, köszönöm az ajánlást.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#97256) Chaser válasza TazLeacher (#97255) üzenetére


Chaser
titán

g551, n551 akkor, munka+gamer gép nem nagyon van, ahhoz ws-t kell venni de az dupla annyi, újabb win már elvileg nem lesz, cak a 10-est fogják csiszolgatni, ha mégis lenne az már nem fogja érinteni a gépet, kb bármilyet is veszel:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97257) TazLeacher válasza Chaser (#97256) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, csak a G74-esl jártam úgy, hogy megvettem, 7-es driver után már nem jött. Köszönöm akkor a tippet még egyszer neked is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#97258) taposómalom


taposómalom
újonc

Sziasztok!

A barátnőmnek szeretnék új laptopot, jelenleg egy 7 éves ASUS X51L van neki, de az már kezd használhatatlanra lassulni. A legfontosabb tényező, hogy legalább 4-5 évig ne kelljen másik laptopot venni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül, minél hamarabb

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Ideálisan 120, maximum 150 ezer forint

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék,
programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
100-200 megás pdf-ek nézegetése, internetezés, filmnézés, office programok, zenehallgatás

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,4"-es a jelenlegi, az ideális, a többiben nincs preferencia

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havi néhány alkalommal, menet közbeni használat nem fontos

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Operációs rendszer nem kell hozzá, de Windows 7 (10?) fusson rajta

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
350-400 GB-os HDD, DVD író/olvasó, RAM-ból nem tudom, mennyi kellene

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nincs tapasztalatunk használt gépekkel, ha nincs valami nagyon kedvező lehetőség, inkább maradnánk az újnál, illetve 3-4 év garancia jó lenne hozzá

Köszönöm a segítséget!

(#97259) szabonagyur válasza taposómalom (#97258) üzenetére


szabonagyur
félisten

HP 455 van néha 5 év garival, olyat kéne venni, az az 5 év gari miatt elmehet 5 évet. Ha nem lesz akkor van 3 év garival is ugyanez és kb ennyi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97260) QwErTy42 válasza taposómalom (#97258) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Én inkább kompromisszumot kötnék tárhely fronton egy kisebb de lényegesen gyorsabb ssd-vel, pl. A felhasználói élményt eléggé megdobná az ssd, a nagyméretű fájlokat is sokkal gördülékenyebben kezelné.
Kb. ez az egyetlen új gép ebben az árban, amihez vannak Win 7 driverek.
A gyári két év garanciát amíg tart, bármikor megtoldhatod +1 évvel nagyságrendileg 10 ezer forintért.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97261) Chaser válasza QwErTy42 (#97260) üzenetére


Chaser
titán

+2-vel is, 18k ha jól rémlik, első évben lehet élni vele

szerk: itt van, mondjuk azt nem vágom, +1 évnél mért azt írja upgrade 2-re, +2-nél meg 3-ra mikor alap 2 évvel indulnak

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97262) QwErTy42 válasza Chaser (#97261) üzenetére


QwErTy42
addikt

A 2 év nem alap. Az alap a gyári 1 év. Kb. minden notigyártónál így van. Országonként eltérő, hogy ki hány év garival okosítja fel a gépeit, amik a nagykerekhez kerülnek. Pl. a Probook sok külföldi országban nem 3 évvel megy. Az, hogy nálunk előfordul ilyen 5 éves akció, az azért van, mert a HP Mo. (ill, a disztrik) nyakán rohadt valószínűleg egy nagyobb adag és attól így akarnak megszabadulni.

A Fujiknál és minden gyártónál típusonként, szériánként eltérő a garanciakiterjesztés mértéke.
Ha nem mondok nagy butaságot, akkor ezeket a belépő Lifebookokat csak 3-ra lehet bővíteni. Az E, S, U szériákat lehet 5 évre.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97263) Chaser válasza QwErTy42 (#97262) üzenetére


Chaser
titán

pár éve eu szabvány lett a két év, amit linkeltem a fuji shop tehát ránk vonatkozik, tudom, hogy országonként eltérő a gar mértéke, stb, de az alap 2 év már kötelező, mindenki annyival is adja kivéve az apple
ha meg csak 2-ről 3-ra lehet akkor értelmetlen ott lennie az egyik upgradenek, de akit érint küld egy mailt nekik, majd megmondják mi a tényállás

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97264) Isual válasza Isual (#97208) üzenetére


Isual
veterán

Használt E7440.

Más javaslat?
rizso kolléga ezt javasolta. A inuxot leszámítva nem nagyon tudok belekötni. Mit gondoltok? Esetleg egyéb ajánlás? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#97265) ivana válasza Isual (#97264) üzenetére


ivana
Ármester

Ebbe a gépbe nem nagyon lehet bele kötni... :)

(#97266) Chaser válasza Isual (#97264) üzenetére


Chaser
titán

5558-as inspiron ha jobb lenne nagyobb méret, 200k körül van fhd ips verziója, viszont minőségben a 7440 más kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97267) slayer93


slayer93
tag

A noti vásárlása lehetőleg minél hamarabb lenne, mert legkésőbb augusztus végén szükség lenne rá az egyetemen.
A gépre sajnos csak olyan 40-45k körüli összeg szánható. :/
A felhasználás tanulásra meg office termékeke alap használata.
Játék semmi sem, nagyon max esetleg sims vagy valami startlap szintű játék (nem tudom a csajok mivel játszanak mostanság)
A mérete jó lenne ha az átlagos 15,6" lenne, a költségek csökkentése érdekében semmi fényes felülen, TN panel, meg a mostanság átlagos 1366x768.
Hát a hordozást sajnos nem tudom, maximum órákra vagy esetleg prezentációkra a suliban, utazás közben nem hinném, hogy használva lenne.
WINDOWS 7 os lenne rajta szerintem
HDD és egy olyan 320,500 GB tökéletes lenne.
Webkamera és wifi legyen benne.
Használtan keresünk az ár okán, de garancia legyen rá.

"Ne próbáld, hanem csináld meg"~ egyik kedves volt Tanárom :)

(#97268) ivana válasza slayer93 (#97267) üzenetére


ivana
Ármester

T400

(#97269) Chaser válasza slayer93 (#97267) üzenetére


Chaser
titán

inkább T500, 1680-as kijelzővel, ha 400-as akkor 1440-est nézz, az alap 1280-as nagyon hitvány mindkettőnél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97270) minek?:S válasza szabonagyur (#97024) üzenetére


minek?:S
őstag

Hát jó, akkor.

(1). Minél előbb.
(2). 200k körül.
(3). Net, PS.
(4). -
(5). 15,6 ; FHD ; előny az IPS, matt.
(6). Vélhetően nem sokat, csak párszor. Nem.
(7). mindegy.
(8). 500GB+, ha van ennyiért SSD a HDD mellett akkor jó, egyéb esetben HDD elég, memória 8 GB vagy lehessen bővíteni 8GBra.
(9). -
(10). Új, másodlagosan az új mellett mondhattok használtat is számlásan.

Üdv.:M.

(#97271) szabonagyur válasza Isual (#97264) üzenetére


szabonagyur
félisten

Én is E7440-et írtam és ha csak nincs valamit meghekkelve gyári tartozék szokott lenni a Win7 és Win8 licensz is.

(#97270) minek?:S: Dell 5558

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97272) Mikulásbá válasza Isual (#97264) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1 a E7440-re.Nem fogod megbánni.

(#97273) Khelben válasza slayer93 (#97267) üzenetére


Khelben
nagyúr

(#97274) johnny82 válasza johnny82 (#97071) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Itt írtam korábban, Hp Probook-ot ajánlottatok, de olvasgatom, hogy a Dell sem rossz ebben a kategóriában. Szerintetek ez az 5558-as Dell milyen pl ehhez Hp-hez képest?

Köszi!

(#97275) Chaser válasza minek?:S (#97270) üzenetére


Chaser
titán

alfánál van 8560w 140-ért, nem ips de fhd, 4 magos i7-tel, ha veszel még hozzá 1 év garit 160k alatt van még akkor is, 8gb rammal, egy 250-es ssd is belefér, használt, de ez sok kört ver a dellre mindenben, kivéve kijelző, bár nagy estéllyel nem gagyit raktak bele

szerk: johnny82 5558 fhd ips verziója ajánlott 200k körül, többi akkor ha hw-hez képest jó áron van, illetve a működő 3 év gar miatt
azért a hp-ért én nem adnék annyit hd tn panellel, mikor +20k-ért van fhd ips dell

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97276) Khelben válasza Chaser (#97275) üzenetére


Khelben
nagyúr

A 8560w TN panelje simán megállja a helyét az 5558 ips-e mellett, láttam egymás mellett a kettőt. Persze színhelyesség ügyileg nem tudom, mi a helyzet, de kontraszt meg színek tekintetében simán.

[ Szerkesztve ]

(#97277) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Nagyon-off:
A szakmabelieknek ajánlanák egy igazán hybrid gépet:
Lenovo FLEX2 59-439312 notebook [link]
AMD A6-6310-be a hentesük integrált be Intel HD videokártyát,
ő tehette a hirdetős újságba a többi konfigot is, ahogy ki vannak írva az adatok. Tele van küldve vesszőkkel, azt sem tudta, hogy mi mihez tartozik, M230, 2GB,
Gondolom van amikor meg a hentes van szabadságon, akkor jön a 2GB csirkemellfilé és társai. :D

(#97278) johnny82 válasza Chaser (#97275) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi!

Az a baj, hogy 170K a max ár,esetleg, ha valami kihagyhatatlan, akkor 180K. Tehát ennyiért kéne bestbuy 15.6-os gép Win-nel. Akkor mi legyen? :F

(#97279) Reszi


Reszi
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne a szüleinek laptopot vásárolni:
- most lenne rá szükség
- ezt a 80 ezres Lenovot néztek ki, legyen ez az”irányár”
- felhasználás: „skype, pasziánsz, képnézegetés, e-mail” :)
- méretben akkor legyen 15,6"
-feltételezem hurcolva nem lesz
- előző alapján jó a fényes kijelző is
- panel sztem nem szempont…
- win legyen rajta
- csak új gép

Előre is köszi

Üdv
Reszi

(#97280) Khelben válasza Reszi (#97279) üzenetére


Khelben
nagyúr

Új gépet nem tudunk ennyiért ajánlani.

(#97278) johnny82 : Fujitsu A514. Azt a 350-es HP-t felejtsd már el...

[ Szerkesztve ]

(#97281) Chaser válasza Khelben (#97276) üzenetére


Chaser
titán

sztem se lehet nagy gond vele, ws-ekbe azért értelmes panelt raknak

johnny82 volt egy toshiba 180-ért fhd ips-sel, talán win is jár hozzá, maga a gép milyen, passz, akár jó is lehet ha szeretsz lottózni:) 170-ből ha új gép kéne én fujit vennék, maradékból meg ssd-t

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97282) Boudicca


Boudicca
csendes tag

PC mellé másodgépnek, irodai melóra, netezésre, filmezésre keresek használt üzleti laptopot (elsősorban Thinkpadekben gondolkodom, de mindenre nyitott vagyok :)) 50-60k körüli áron, kimondottan napi szintű hurcolásra.

Először ezt a T500-ast néztem ki: [link]

De mikor kézbe vettem, kicsit nehéznek találtam ezt a 2,6 kg-t, így most inkább a kisebb kijelzős (14" körül és lefelé, mindenképp matt) darabokat preferálnám. Most ezzel a kettővel szemezek:

T400
X200

Menne bele a HDD helyett 120 GB SSD, +memória, ill. az X200-hoz dokkoló, és persze Win7.

Szerintetek melyik legyen? Vagy ezek túl nagy kompromisszumot jelentenének a T500-hoz képest (itt elsősorban az X200 TFT kijelzőjére gondolok)? Esetleg vmi más ötlet?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#97283) johnny82 válasza Khelben (#97280) üzenetére


johnny82
őstag

+(#97281) Chaser

:R

(#97284) kerekfej válasza szabonagyur (#97220) üzenetére


kerekfej
addikt

Például a Portal 2 vagy a Portal Stories: Mel 2015 maximum grafikán (Very High, 4x MSAA/4x Anisotropic) elég jól fut HP Probook 455 G1-en (AMD Radeon HD 8750M 2GB).

[ Szerkesztve ]

(#97285) Reszi válasza Khelben (#97280) üzenetére


Reszi
tag

Még ilyen minimális követelmények mellett sem? Ebben a kategóriában ennyire "ocska" a kínálat?
Melyik lenne a legolcsóbb vállalható gép? Vagy az áron kívül, melyik paramétert kellene változtatni, hogy jó gépet találjunk?

(#97286) Khelben válasza Reszi (#97285) üzenetére


Khelben
nagyúr

120-ért van Fujitsu A514, jelenleg az a legolcsóbb. Vagy használt üzleti. 120 alatt teljesen mindegy, mit vesz az ember, mert mind egyforma, használhatatlan, megbízhatatlan műanyaghalom. Érdemes HP-t vagy Dell-t keresni, azokra legalább van normális garancia, de ugyanolyanok azok is: netezéshez is kevés a hardver, nejlonzacskóból készült ház, gagyi kijelző, zörgős billentyűzet.

(#97287) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Szeptembertől megkezdem az egyetemi éveimet és habár szìvesen vinném magammal koleszba az asztali gépem ez nem igazán kivitelezhető. Így egy laptop beszerzése mindenképp szükséges lenne.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptemberig
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200ezer max.
(3) Felhasználás?
Mivel filmes hanggal foglalkozó iskolába megyek, ezért elsősorban ugye hangszerkesztő illetve videóvágó programokra lesz használva. Adobe After Effects vagy Sony Vegas. Nem csak játszadozásra, hogy összedobok két snittet, hanem azért effektek illetve fények is lesznek vele szerkesztve ezért jó lenne ha bírná.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Néha talán lenne játékra is használva, mondjuk ha egy Bioshock Infinitet elvisz natív felbontáson közepes beállításon az már jó.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél nagyobb annál jobb, illetve a színhelyesség, mozgásmegjelenítés sem utolsó szempont videószerkesztés miatt.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak hétvégenként koleszból haza meg vissza.
(7) Operációs rendszer?
Nem kell.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp jó lenne bele. ODD sem árt. RAM-ból szerintem egy 8GB kéne.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Használt is akár szóba jöhet, de inkább új.
Köszi előre is! :R

(#97288) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Azt hiszem ez két versenyző a befutó :

Dell 5558 vga 920M
Dell 3543 vga 840M

A 920M ha százalékos arányban kellene meghatározni mennyivel gyengébb mint a 840M ? 10,30,50 % különbség lehet a teljesítményben ?

Leginkább a 5558 felé hajlok, de néha azért szeretnék játszani is. Ebben a kategóriában mennyire gyakori,hogy a ház festése kopik rövid idő alatt ?
Olvastam olyan cikkeket , hogy pl. az ezüstözött réteg alatt fehér festék volt és nagyon hamar ocsmány lett a ház több ponton is.

köszi, az eddigi segítséget is.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97289) kerekfej válasza gyuszmó (#97288) üzenetére


kerekfej
addikt

Dell 354x gépek burkolatának oldala (csatlakozóknál, USB) ilyen karcolódós fényes felületű.

(#97290) gyuszmó válasza kerekfej (#97289) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi

Valamint annyi még az eldöntendő kérdés, hogy matt vagy fényes ? Ha jellemzően lakásban használom 90% .
Sok rosszat olvastam a fényes kijelzőtől, de mind két Dell az :( .

Sajnos minden paraméter ennyi pénzért nem fog teljesülni, ezt tudom. De próbálom a legoptimálisabbat megvenni a kis pénzemért .

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97291) ivana válasza [CS]Blade2 (#97277) üzenetére


ivana
Ármester

A hibrid gép nem túl értelmes dolog, főleg nem alsó kategóriában, abból max üzletit érdemes venni.

(#97292) Chaser válasza Boudicca (#97282) üzenetére


Chaser
titán

x200-ba lehet ips-t tenni, úgy baba:) T400/500-ból meg lg kijelzős a tuti, ha valóban kompakt kell akkor x200, mérete miatt az a legmasszívabb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97293) leturkish


leturkish
csendes tag

Sziasztok,

egy 13 éves srácnak próbálok segíteni az első gépe kiválasztásában.

A keretösszeg 200-ig felkúszhat, az oprendszer telepítést megoldjuk ;-)

Előre is köszi minden Szakinak, aki segít.

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2015. október körül
A gépre szánt maximum összeg forintban?
Kb.120 000 ft (win.8/8.1-el)
Kb.100 000 ft (win. nélkül)
Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Netezés, játék, videonézés, animálás, programozás(SKRATCH)
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Legfőképp WORD OF TANKS-ozni szeretnék rajta és szeretném ha jó részletes lenne.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
17 colosat szeretnék.
Mennyit lesz hordozva a gép?
Nem tudom.
Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem használnám.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Legjobb lenne win.8.1/8
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó
Legjobb lenne: merevlemez: 500gb/1tb
Ram: 4gb
CD-DVD meghajtó: nem feltétlen szükséges

(#97294) Khelben válasza gyuszmó (#97288) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezért mondjuk, hogy ezek a gépek nem valók hordozásra. Ha sokat hordozod, kopni fog. Mindegyik.
Új játékokkal nem nagyon fogsz játszani a 920-on. Ha 3-4 éves játékok a cél, akkor inkább az 5558-at vedd, főleg a kijelző miatt.

(#97293) leturkish : Dell 3543 Geforce 840M-mel, ez a maximum, amit játékra 200-ból ki lehet hozni. WoT közepesen elmegy rajta. 17-es gép nincs ennyiből, oprendszer nincs ennyiből, programozásra max tanulni alkalmas, munkára nem.

[ Szerkesztve ]

(#97295) ivana válasza leturkish (#97293) üzenetére


ivana
Ármester

Biztos laptop kell neki? A 17"-os gépet keresők 90% sokkal jobban járna egy desktoppal, mivel ez a kategória gyakorlatilag hordozhatatlan. (Egy 13 éves srác gondolom nem kocsival akarja hordozni) Mini-itx gép + jó monitor szintén elég kompakt, és sokkal erősebb lenne ennyiből, azon szépen futna a wot fullHD-ban.

[ Szerkesztve ]

(#97296) gyuszmó válasza Khelben (#97294) üzenetére


gyuszmó
őstag

ok thk.

De nekem csak a 130 . körüli gépre van lehetőségem a 5558 szériából a 200.Full HD ra nincs, akkor is jobb ?

Azt hiszem pont te írtad fentebb, hogy az 5558 háza is jobb mint a 3543 egyedül a kártya erősebb .

Még a színen gondolkodom a kopás miatt. Ritkán fogom hordozni.

Akkor nem gáz a fényes monitor ?

http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=dell+5558#pid_17529

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97297) Khelben válasza gyuszmó (#97296) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen, a háza is jobb.

Akkor nem gáz a fényes monitor ?

Erre mit lehet mondani? De, gáz a fényes kijelző, gáz a gép billentyűzete, sőt a műanyag ház is elég gagyi, a TN panel meg egyenesen kínzás. De 130-ból ez van. Itt nem jó gépet fogsz venni, hanem a kisebb rosszat.

[ Szerkesztve ]

(#97298) gyuszmó válasza Khelben (#97297) üzenetére


gyuszmó
őstag

:R :R :R

Mennyivel kell feljebb menni ebben a kategóriában, hogy jobbat kapjak 150, 170 ? pl.thk

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97299) bpmcwap válasza bpmcwap (#97007) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Sziasztok,

előzményekben szereplőkre válaszként Elitebook 850 G1 es linket kaptam, de az nagy nekem, ezért ezen a 1040-esen gondolkodom. Bele merjek vágni vagy vadásszak továbbra is 840-est?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#97300) leturkish válasza ivana (#97295) üzenetére


leturkish
csendes tag

pont ezt kérdeztem én is, de határozottan laptopot szeretne

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.