Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#97551) Chaser válasza lmaresz (#97544) üzenetére


Chaser
titán

a fhd ips verzió matt

szerk: pana0017 8560w van most laptopsystemnél 140-ért, illetve hamarosan lesz

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97552) 8emi95 válasza QwErTy42 (#97547) üzenetére


8emi95
csendes tag

Erre azt írja matt kijelző.

Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

(#97553) QwErTy42 válasza 8emi95 (#97552) üzenetére


QwErTy42
addikt

"Intel® Core™ i5-5200U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 920M / Linux / Fekete / Fényes"

Szerintem szimplán sajtóhiba.

(#97554) Chaser Meglepett. Eddig az összes Inspiron fényes volt. A gyártó honlapjával meg nem vagyunk kisegítve. :W

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97554) Chaser válasza QwErTy42 (#97553) üzenetére


Chaser
titán

lentebb:
Tipus:
Full HD IPS LED / Matt

fentebb biztos elírták, mindenhol mattnak jelzik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97555) 8emi95 válasza QwErTy42 (#97553) üzenetére


8emi95
csendes tag

A "Fekete / Fényes" nem a színére vonatkozik? A specifikációknál azt írják, hogy "Szin: Fekete / Fényes" és kijelzőnél "Tipus: Full HD IPS LED / Matt"

Táp: Corsair CV650 Dual EPS, Alaplap: MSI Z490-A PRO, CPU: Intel Core i5-10600KF, RAM: HyperX 8GB DDR4 3200MHz CL16 FURY Series (2db), Monitor 1: Samsung S22A350H (21,5" 1080p), Monitor 2: LG Flatron E2242C-BN (21,5" 1080p), Mobil 1: Xiaomi Mi 9 SE, Mobil 2: Google Pixel 6

(#97556) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Mi a véleményetek erről a notebookról, és magáról az oldalról? Megbízható maga az oldal, és a laposok is? A lapos használt. Megéri? Netezésre,skypolásra,tanulásra lenne használva.

http://www.computerimperium.hu/images/Lenovo_ThinkPad_T420.jpg

(#97557) QwErTy42 válasza Chaser (#97554) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha valóban így van, elfogadom.
Valaki erősítsen meg minket, hogy ez tényleg így van-e. Nem ez lenne az első, ha több helyen is hülyeséget írnának.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97558) Khelben válasza QwErTy42 (#97557) üzenetére


Khelben
nagyúr

Matt a kijelzője az 5558-nak, legalábbis a fullhd ips biztosan.

(#97559) Máté94 válasza szabonagyur (#97550) üzenetére


Máté94
addikt

Nem, ugyanannyi mint a 430 G2. :)

(#97560) T_boy


T_boy
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél előbb, jó lenne ha maximum két héten belül a kezeim közt lenne.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
170.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Internetezés (YouTube), zene hallgatás (általában soundbart vagy hangfalt használok, de az sem baj ha mindezek nélkül is vállalhatóan kelti a zajt :) )
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Asztali gépem pont ezért adtam el, mert nem használtam ki. Talán régebbi stratégiai játékokra ráfanyalodom majd.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Minél nagyobb annál jobb. IPS matt panel lenne a legjobb, de valószínűleg nem fog a keretbe beleférni.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nagyon ritkán hordoznám, utazás közben nem nagyon használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem szükséges előre telepített rendszer.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB már elegendő, 4GB RAM a minimum. Optikai meghajtóra nincs szükségem.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Numerikus billentyűzet jó lenne, Bluetooth, HDMI.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, csak legyen garanciás.

Köszönöm szépen a segítséget.

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#97561) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

filmre, netre keresek vékony, könnyű, 13"-os notit használtan.

Asus Zenbook UX32A ajánlott kategória? napi 2 óra használat lenne max, hétvégén 1-1 film és ennyi.

köszi!

(#97562) Khelben válasza T_boy (#97560) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kicsit tegyél hozzá és ott a Dell 5558 fullhd-val, IPS-sel. Tökéletes gép lenne számodra. Hangot egyik sem tud normálisan megszólaltatni, arra ne számíts.

(#97563) pana0017


pana0017
senior tag

Dell 5558 és HP Pavilion 15-P255NH között gondolkozom. Alapvető feladata egyetemi CAD futtatása lenne. Tetszik a Dellben a több garancia, könnyebb súly IPS, de a HP-ban erősebb a VGA. Ti melyiket ajánlanátok? A VGA különbség számottevő?

(#97564) Khelben válasza pana0017 (#97563) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Dellt vedd. A vga-k között 15-20% különbség van, de CAD-nél lehet, hogy ennyi sem lesz.

(#97565) pana0017 válasza Khelben (#97564) üzenetére


pana0017
senior tag

A majdnem 2x akkora memory speed (1029 vs 575) nem jelent számottevő különbséget?

(#97566) Khelben válasza pana0017 (#97565) üzenetére


Khelben
nagyúr

De, 15-20%-ot. Néhol még kevesebbet, ez alkalmazástól is függ.

(#97567) pana0017 válasza Khelben (#97566) üzenetére


pana0017
senior tag

Akkor néhány évig a 920M is elég lehet?

(#97568) Khelben válasza pana0017 (#97567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azt én honnan tudjam? :) Nem vagyok se techguru, se jós. CAD-ra lehet, hogy elég, utána kell nézni. Játékra már most is kevés, mert újabb játékok el se indulnak rajta normálisan.

(#97569) pana0017 válasza Khelben (#97568) üzenetére


pana0017
senior tag

Játék lényegtelen, CAD tanuláshoz meg csak elég lesz. Köszönöm.

(#97570) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Mindig nem tudtam dönteni, igazából 1 név érkezett a Lenovo t420. 90ezer ft alatt ez éri meg használtan legjobban? Netezésre,skypolásra,sulihoz kellene!
Melyik lenne a legjobb választás?MIND HASZNÁLT.
Lenovo t420
Lenovo X220
Lenovo T510
HP EliteBook 8540P
ASUS X551M

Persze ha tudtok jobbat erre a célra, írjátok meg, gondolom ez egyértelmű!
Köszönöm!

(#97571) Chaser válasza Teasers (#97570) üzenetére


Chaser
titán

első négyből bármelyik, ár, állapot, akku függvénye melyik a legnyerőbb
de lehetne még 8460p, T520, E6520, x-es asust semmiképp ne

szerk: T_boy ha 200k-ig fel tudod vini a keretet dell 5558 fhd ips panellel, ha nem akkor használtan laptopsystemnél nemsokára lesz 8560w 140k-ért, nem ips de roppant robosztus gép, fhd, erős hw, minőségben nagyon ott van

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97572) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok!

Laptopra lenne szükségem. van asztali gépem, így egy
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? van asztali gépem, így egy darabig kibírom nélküle, de azért nem szeretnék túl sokat nélkülözni. (Az asszony is szeretne játszani valamin...)
(2) A gépre szánt összeg forintban? 250-300k (lehet nettó)
(3) Felhasználás? Játék. Dota2, CSGO, LoL nagyjából, a többire ott az asztali is.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? A fentebbiek, kellene stabil 100 fölötti fps.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15 colos matt ips-t preferálnék, fullHD min. 17 colossal nincs tapasztalatom, de lehet, hogy jó lenne.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Két hetente a hétvégét más városban töltöm. Emellett néha lanpartyra is elutazok. Utazás közben ritkán, max olvasgatásra használnám. játszani csak ha van hova bedugni.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 1tb hdd, SSD kell, ha van mSata, az jó, 8GB ram min., optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI és webcam kell.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Inkább az újat preferálnám, de szóba jöhet használt is.

Előre is köszönöm a segítséget!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#97573) Chaser válasza kretenallat (#97572) üzenetére


Chaser
titán

asus n551, de ha nem olyan nagy a játékok hw igénye dell 5558 is elég lehet 920-mel, azt nem tudom, nézz utána, az bruttó 200k fhd ips kijelzővel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97574) dopirt


dopirt
csendes tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 héten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 180000 (esetleg 200000 nagyon jó ár/érték aráyn esetén)
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
(iroda, játék, fotó, stb)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
stratégiai (CIV5, galciv3) natív felbontás, gyenge részlet, gt840m körüli teljesítmény
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 v. 17,3 1600*900 v 1920*1080 többit még nem tudom, meg kell nézni élőben
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
legyen win 7 támogatás
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSHD vagy SSD+HDD (szóval jó ha van két hely), optikai meghajtó kell, RAM4GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webcam min 720p
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is lehet, sőt
(11) Egyéb
- Kényelmes billenyű,
- i3, i5 elég nem kell i7,
- AMD is lehet
- strapa ház

Kategóriák amiket néztem,

ACER Aspire E5-551G, 572G, 771G
ASUS X751LN, LB, LX, K555LB, F555LN
DELL inspirion 5749, 5737
HP Pavilon 15, 17
Lenovo Z50-70, Z50-75
Toshiba L70-B, L50-B

kérdés melyik kerülendő, melyik javasolt, milyen az összeszerelés és a billentyűzet minősége, stb.
Minden vélemény érdekel. Nagy köszönet előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#97575) Khelben válasza dopirt (#97574) üzenetére


Khelben
nagyúr

Se strapa ház, se kényelmes billentyűzet nem lesz ennyiért. A legjobb, amit ki lehet hozni, a Dell 5558 fullhd IPS-sel. Ennél jobb csak használt üzletiből lesz.

(#97576) dopirt válasza Khelben (#97575) üzenetére


dopirt
csendes tag

Köszi, és ha lemondok ezekről akkor a felsoroltakból bármelyik jöhet? Nincs olyan ami jobb egy kicsit mint a többi? Használtakat is néztem sok helyen de nem találtam ilyesmit. Tudsz Te írni pár címet ahol érdemes körülnézni? Szívesen csemegézek :)

[ Szerkesztve ]

(#97577) Khelben válasza dopirt (#97576) üzenetére


Khelben
nagyúr

Félreértettél, nincs csemegézés. Ebben a kategóriában ilyen felhasználásra ez az egy gép van, ami ajánlott, semmi más. Az általad felsoroltak a kerülendő kategória.
Használt gépeket a laptopsystem.hu-n tudsz nézni, ami megbízható, kipróbált oldal. Vannak még más oldalak is (notebooksystem.hu, computerimperiumnak is van használt része), de ezeket nem ismerem, így csak saját felelősségre.

(#97578) fordjee


fordjee
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi notebookról van valakinek tapasztalata? Hűtés, összeszereltség tekintetében?

[lacer v3-371L]

fordjee

(#97579) elite.cs11


elite.cs11
senior tag

Hello! maximum 180 ezerért milyen laptopokat ajánlanátok? Mindennapi használatra, de azért hardver terén is legyen ott (cad/cam programokhoz meg egy két játékhoz). Szóval gondolom 2 gigás vidikari meg 6-8 giga ram elég lenne. Használt nem érdekel, win 7 legyen rajta, semmi különös.
Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#97580) dopirt válasza Khelben (#97577) üzenetére


dopirt
csendes tag

Wow, ez ám a hír. Szóval hiába 200 000 Ft a gép, nem ajánlott.
Lehet már le volt írva (az is jó ha belinkeled) de pár sorban ki tudod fejteni miért kerülendő? Lehet olyan amit vállalni tudnék. :R

(#97581) Chaser válasza dopirt (#97580) üzenetére


Chaser
titán

"Ebben a kategóriában ilyen felhasználásra ez az egy gép van, ami ajánlott, semmi más. " Menj el, nyomkodd meg őket, nézz utána a garanciás háttérnek. Van ott 300k-s gép is ami nem ajánlott, meg 400k-s is. Ha neked adnak 2kg szemetet és 10k-ért teszik sokallod, ha 50-ért akkor bestbuy? ;] kb erről szól ez a történet

elite.cs11 win licensz magában 25-30k, maradt 150 a gépre, ebből tényleg semmi különöset nem fogsz kapni, ha játékok alatt újakat értenél akkor 250k-tól kezdődik az élet, 2gb-os vga egyet jelent, 2gb vramja van, ettől lehet iszonyat gyenge de erős is, a kb 7 tényező közül az egyik amit nézni kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97582) gianni85


gianni85
veterán

Sziasztok!
Pár napja nézegetem az aktuális gépeket, elvesztem, és kellene egy kis útmutatás...

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? 200-300e, inkább közelebb a 200-hoz
(3) Felhasználás? - általános, se játék és se erőforrás igényes munka
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 11" - 14" fhd IPS (lehetőleg matt)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - néha
(7) Operációs rendszer? - mind1
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- min 4GB RAM / optikai meghajtó nem kell / HDD/SSD mind1, de mSata ill. M2 port előny
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? bill. világítás must have ill. Haswell/Broadwell (akár csak i3)
jöhet érintőképernyős/hajtogatható is, de nem létszükség
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - új, boltban szeretném lehetőleg részletre

UX305 nagyon tetszik, de nincs bill. világítás. UX303-ból csak 300e felett találok világítós bill verziót, és a fölösleges dedikált VGA-t is fizetem vele. Yoga 3 14-et / Yoga 2 13-at néztem még , de nem keltenek összességében jó benyomást.

[ Szerkesztve ]

(#97583) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Szerintetek az normális dolog,hogy kb 80 percet lehet közepes fényerő mellett netezni aksiról,vagy gond van vele ? Honnan tudhatom meg, hogy rendeben van vele minden ,csak ennyit bír és kész.

Tisztában vagyok vele,hogy az AMD vonal kicsit rosszabb aku idő, na de ennyire ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97584) elite.cs11 válasza Chaser (#97581) üzenetére


elite.cs11
senior tag

Nem baj, ha nem jár hozzá windows...
Akkor játékok nem annyira lényegesek (konkrétan csak lol, az meg úgyis elfut)
szóval igy egy 180k-s gép? minél jobb hardverrel, nyilván

(#97585) Kbali válasza gyuszmó (#97583) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel is?

(#97586) gyuszmó válasza Kbali (#97585) üzenetére


gyuszmó
őstag

Hp probook 455 G2 kaptam közben egy infót, hogy ha nincsenek meg a driverek hozzá az is gond okozhatja ezt az anomáliát . Igaz ?

köszi

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97587) szabonagyur válasza gyuszmó (#97586) üzenetére


szabonagyur
félisten

Drivereket felraktad? OS-hez tartozó driver van fent? Minden fent van?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#97588) gyuszmó válasza szabonagyur (#97587) üzenetére


gyuszmó
őstag

Szinte semmit sem raktam fel nem is találtam a Hp oldala gagyi szinte semmi driver nincs fent. Tudnál egy jó linket ahonnan le tudom szedni ? fél napja ezzel szarozom :(

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97589) Kbali válasza gyuszmó (#97588) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt a cuccot felraktad már?

(#97590) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Gondolom ilyesmi kellene ,de honnan ? :W

HP SoftPaq Download Manager

Nem , már igen :)

még igazán azt sem tudom,hogy mit kell.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97591) Khelben válasza gyuszmó (#97590) üzenetére


Khelben
nagyúr

Google első találat. Amit nem találsz a Win8 alatt, ahhoz nyugodtan szedhetetd a win7-est.

(#97592) gyuszmó válasza Khelben (#97591) üzenetére


gyuszmó
őstag

thk

Ezt megtaláltam,csak alig van driver.

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97593) dopirt válasza Chaser (#97581) üzenetére


dopirt
csendes tag

Szia, nem kötekedtem, csak nem vagyok járatos. Azért lepődtem meg. :R
És valóban élőben még nem néztem őket, ez lesz a következő lépés.

(#97594) gyuszmó válasza Khelben (#97591) üzenetére


gyuszmó
őstag

A win7 nél számít hogy 64 es ?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97595) Bl@tty


Bl@tty
tag

Sziasztok!
Unokahúgom megkért, hogy nézzek utána a jelenlegi laptophelyzetnek, mert iskolához/netezni szeretne venni egy masinát. Mivel én sem vagyok nagyon otthon ebben, így kérnék tőletek segítséget. Az összefoglalóban lévő kérdésekre a válaszok:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 héten belül.

(2) A gépre szánt összeg forintban?
150 000 Ft-ot szánna rá, de ha kevesebb, az nem baj. :DDD

(3) Felhasználás?
Iskola és internetezés, esetleg filmezés.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szokott játszani, szerintem max. böngészős játékokkal.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nincs konkrét elvárás, de 14"-15,6" legyen szerintem.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem nagyon használná, de hordozná iskolába és haza.

(7) Operációs rendszer?
Jó lenne egy Windows rá, de ha kérhetem, írjatok anélküli típust is...

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Minimum 500GB HDD megfelel, min. 4GB RAM, ODD nem feltétlen kell, de nem baj, ha van.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Igazán spéci igény nincs, de az én meglátásom szerint inkább ne legyen dedikált VGA (kevesebb meghibásodási lehetőség.) és legalább 2 év garancia

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Újat szeretne.

Köszönöm előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#97596) Chaser válasza elite.cs11 (#97584) üzenetére


Chaser
titán

dell 3543 van "erősebb" vga-val, igazából neked nem ártana egy fdh felbontás, 200 körül van 5558 dell fhd ips-sel, vga gyengébb benne de összességében az alá nem mennék

gyuszmó:) driverek nélkül teker maxon a vga ahogy illik, nem volt meleg egy kicsit a gép? :P x64 valamivel többet eszik, de minimálisan, ha 3gb ramnál több vana gépben azt rakd fel, x86 3-3,5-ig kezel csak ramot, a vram mérete is beleszámít, tehát 2 gigás kártyánál 4gb ramból max 1,5-et fog kezelni

dopirt én se kötekedésből mondtam, van minden drágán is, de nem feltétlen jó, azt meg nem látod elsőre hogy zsanérok széthullanak 1-2 év alatt vagy lekopik a festék, stb

szerk: Bl@tty ha sűrűn hordozná inkább 12-13", az ennyiből nem lesz
ha mindenképp új dell 5558 olcsóbb modelljei, 3 év gar, van több színben, nem napi szintű hordozásra találták ki, ha csak hétvégente lenne hordozva annyit talán kibír 1-2 évig

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97597) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!

Notebook vásárláshoz szeretnek segítséget kerni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2 heten belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
120.000 környékén
(3) Felhasználás?
Net,videók,zene, netes játékok és kisebb játékok. Komolyabb dolgokra van asztali gep.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lenne hordozva. Utazás közben nem használnánk.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
OS nélkül
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Első körbe újak.

(#97598) daczkó


daczkó
aktív tag

hi, ismét bekérdezek, mert szerintem átsiklottunk felette

Van egy kinézett notebookom, de:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptember

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-220.000

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Általános felhasználás + néha játék

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Cs:GO, TF2, LoL, hasonló kaliberűek. Ha lehet maximumon minden, de kompromisszum képes vagyok.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", Matt előny, de nem feltétel

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan, a súly nem számít.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux vagy oprendszer nélkül. Rendelkezem Windows 8 kulccsal (a gépre majd 10 megy)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500GB +, SSHD előny, de nem feltétel. Ram: 4GB+, optikai meghajtó nem kell.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Numerikus billentyűzet előny, külföldről rendelés nem hátrány.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép előny, de 30 napon belül visszaküldött (vagy kiállítási darab) gépek sem okoznak akadályt.

/ignore wwenigma

(#97599) Chaser válasza daczkó (#97598) üzenetére


Chaser
titán

3543 akkor jó, ha mindegy milyen kijelzőt nézel, vagy külső monitorról használnád
ha nem lesz külső monitor 5558-as dell fhd ips matt verziója 200k-ért 920m vga-val ami gyengébb mint a 840m
drágábban asus n551
külföldről rendelés hátrány, nem feltétlen gariznak kinti gépet itt, bemutatódarabokat meg vadászni kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97600) gyuszmó válasza Chaser (#97596) üzenetére


gyuszmó
őstag

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.