Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174101) SeniorTilla válasza weky (#174100) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Neked nem kell GeForce VGA, amit írtál, az sima általános felhasználás

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174102) Pyttawrx válasza weky (#174100) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem amit mondtak indok az csak megvezetés. Szakmailag nem tudták alátámasztani. (Most nem bírálom őket, csak szerintem ez nem indok)

(#174103) kelna91 válasza kelna91 (#174079) üzenetére


kelna91
senior tag

Erre valaki? Tapsztalat Zenbookkal és Vivobokkal?

(#174104) Pyttawrx válasza kelna91 (#174103) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
zenbook tapasztalat: [link]

Azt a vivot felejtsd el

[ Szerkesztve ]

(#174105) fateless válasza weky (#174097) üzenetére


fateless
veterán

Az indok, amit írtak, totál ostoba.
Viszont a két ajánlott gépből bármelyik Swift-et előbb megvenném, mint az Aspire gépet.
Az aspire a type-c-n nem vesz fel töltést, nincs rajta videókimenet (mármint type-c-n), emlékeim szerint műanyag ház, ráadásul kapsz bele egy számodra felesleges fűtőtestet is egy kevésbé jól megtervezett házba, ami jobban fog melegedni is és az akku is kevésbé bírja majd.

Hülye indokkal győzködtek, de tényleg inkább válassz a másik kettőből két évvel újabb hardvert egy swift gépben, mint egy ugyan erős, de számodra szükségtelen hardvert gyengébb egyéb adottságokkal, felesleges grafikus vezérléssel.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174106) Pyttawrx válasza fateless (#174105) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Plusz van köztük 60k, ami semmi előnyt nem biztosít, most csak kidobott pénz. Elég erős az aspire ház. Az egyik swift u procis a másik meg ugyanúgy h-s cpu. Az hogy újabb, az sem jár előnnyel most a jelen felhasználassal. Ha viszont sokat hurcolássza, itt meg csak irodába hozza-viszi.
Persze ez csak szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#174107) Öcsielvtárs válasza weky (#174097) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Egy biztos. Engem cseszett már le hölgy, ok, hogy biztosan jó lesz amire neki kell, de miért nem piros legalább... (megjegyzem valami arany-barnás színű gép volt, szóval még csak nem is fekete) Lehet élőben jobban bejött valamelyik gép neki...

Samsung A54

(#174108) fateless válasza Pyttawrx (#174106) üzenetére


fateless
veterán

A semmi előny elég erős kifejezés annak fényébrn, hogy le lett írva imént is több előny. Különösen hogy az elég erős kifejezés ellenére a swift 3 és még inkább swift x sokkal ellenállóbb konstrukció (érdemes szétkapni, de akár kézbe véve is érződik a csavarodásból).
A gépet hurcolásra venné irodába cipelve, ami miatt az 1,4kg-os Swift x sokkal ideálisabb a 2,15kg-os aspire 7-nél, de még a swift 3 316 1,7kg-ja is jelentős különbség (bár inkább ajánlanám a 314-et a 316 helyett)
A procik tekintetében pedig tuti, hogy inkább az u-s változatot venném, a felhasználási módhoz jobban illik, mint a h-s proci.
Az is sokat számít egy hurcolós gépnél, hogy tölt-e type-c-n kerewztül, hiszen akkor ha otthon felejti, vagy akár ha egy második töltőt akar, akkor is hasznosabb a type-c töltés.

Azért nem emeltem ki a swift x-et, mert a kétés 14" feletti gép, egyébként az lenne az ideális.
A kérésre pedig egy 316-os swift lenne ideális u-s procival...

... de csak az Acerek közül, mivel nem volt egyébként kizárólagos az acer vásárlás (sőt, használt is lehet)

Simán javasolnék pl egy Asus M3500-ast, ami 280/300k win függvényében, hasonló felszereltséggel, mint az 5401, amit szívemből ajánlanék a swift x-szel szemben is, csak ugye az is 14", a kért méret alatt.

De pl latitude 5520-at is érdemes keresni és elitebook, thinkpad is jó lenne a leírt feladatokra. Itt az aprón is, akár tillánál is.

De ne az aspire 7-et, a leírtak mind jobb alternatívák annál a célfeladatra

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174109) Pyttawrx válasza fateless (#174108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi. A kérdező már fog tudni dönteni.

(#174111) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? 140-180K
3. Felhasználás? (irodai programok, játék-WOT, WT kb., ezek hobbi/tanulás szintjén)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? WOT, WT , nem kell FHD, jó a medium graf is
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? IPS, 1080p
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Viszonylag keveset, utazás közben nem.
7. Operációs rendszer? (Windows 10-11) Nem szükséges OS, van sajátom
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Egyenlőre elég a 256Gb SSD, 8GB ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? Hdmi, USB3
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Esetleg garanciás használt, de inkább új.

Ami szimpatikus: például Intel core i3-1115G4 + MX350, vagy valami AMD Ryzen™ 3 5300U + az integráltnál erősebb dedikált vga. Heti 2-3X lenne játék, inkább régebbi játékokkal max 3- óra/nap. A felhasználás nagyobb része OFFICE és némi film.

(#174113) FLD1987 válasza Bertiee (#174111) üzenetére

Szerintem mindegy, hogy milyen sokszor akarsz játszani, mert ha évente egyszer akarsz játszani mondjuk a legújabb játékkal, akkor ahhoz ugyanaz kell, mintha minden nap akarnál a legújabb játékkal játszani.

Az Intel Core i3-1115G4 és az NVIDIA GeForce MX350 terved alapján én az Acer Aspire 5 laptopot venném meg 165.790 forintért. Van benne 8 GB memória és 256 GB SSD tárhely és 140.000 HUF - 180.000 HUF összeg között van Windows nélkül. Azt nem látom az írásodban, hogy mekkora kijelző kell neked, de amit írok, az 14 colos kijelzős laptop és FULL HD IPS kijelző van benne.

Nekem Fujitsu LifeBook U7411 laptopom*1* van, de ha olcsón akarnék magamnak venni ugyanarra laptopot, akkor az Acer Aspire 5 laptopot*2* venném meg magamnak.
*1*Ez a laptopom van jelenleg: Fujitsu LifeBook U7411 (VFY:U7411MP5ERHU)
*2*Ezt a laptopot venném meg jelenleg: Acer Aspire 5 A514-54G-379Q (NX.A1XEU.006)

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#174114) Bertiee válasza FLD1987 (#174113) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi. Ahogy nézem a teszt videokat, jelenleg az Mx350-el szerelt gépek játékra jobbak mint ami csak Intel Iris Xe-t vagy Vega 6-8-at tartalmaznak. Nem tudom, hogy átlagos mindennapi munkában kevésnek érezném-e az I3 2 mag 4 száll teljesítményét? :F
Nagyon szimpatikus lenne egy Ryzen 3 5300u a maga 4 mag 8 száll teljesítményével, de nem találok ilyet egy erősebb dedikált vga-val sajnos.

(#174115) FLD1987 válasza Bertiee (#174114) üzenetére

Ha AMD Ryzen 3 5300U APU-s laptopot akarnék venni, akkor feljebb kellene lépnem a 200.000 HUF összeg alatti szintről a 200.000 HUF - 250.000 HUF közötti szintre. Viszont akkor is Acer Aspire 5 laptopot*1* vennék. A laptop ára 221.390 forint és 15,6 colos. Mondjuk, ha 14 colos kellene, akkor az Acer Swift 3 laptopot*2* venném, de abban elvileg nem cserélhető a memória és 237.090 forintba kerül. Nekem gond lenne az, ha nem lehetne cserélni a memóriát, mert akkor, ha 8 GB memóriánál több kellene, akkor vennem kellene másik laptopot. Viszont az Acer Aspire 5 (15,6”) laptopnál az 1,76 kg nekem nehéz lenne minden nap hordozni, de az Acer Swift 3 (14”) laptopot már könnyebb lenne hordozni, mert az csak 1,2 kg. Viszont az én Fujitsu LifeBook U7411 laptopom 14 colos kijelzőjű és csak 1,2 kg és nekem az 1,2 kg már tök jó minden nap hordozni*3*. Mondjuk a laptopomban lehet cserélni a 2 db memóriát, de szerintem tök más kategória az Acer Swift 3 (14”) és a Fujitsu LifeBook U7411, mondjuk az árkülönbözetben is látni, mert kb. 2X annyiba kerül a Fujitsu, mint az Acer.
*1*Ezt a laptopot venném jelenleg: Acer Aspire 5 A515-45-R6UB (NX.A82EU.013)
*2*Ezt a laptopot venném jelenleg: Acer Swift 3 SF314-43-R00A (NX.AB1EU.001)
*3*Nem szoktam minden nap hordozni a laptopom, de akkor is úgy szoktam tervezni, mintha minden nap kellene valahova mennem a laptopommal*4*.
*4*Mivel 0 nap munkaviszonyom van, ezért nem dolgozok sehol és a legtöbbször otthon vagyok és az ágyban fekve használom a laptopom*5*.
*5*Az ágyon van asztallap és az asztallapon van a laptopom.

Szerkesztés:
Most megnéztem a nem integrált videokártyás AMD procis és videokaris laptopot, de annál már a 300.000 HUF közelébe mentem, de annál AMD Ryzen 5 5500U processzor és AMD Radeon RX 640 videokártya van benne. Az a gond, hogy a 140.000 HUF és 180.000 HUF közötti ár terved nagyon leszedi a laptopok lehetőségét és választani kell, hogy hány magos legyen a processzor és integrált vagy dedikált videokártya legyen. Acer Aspire 5 laptopot vennék most is, de így már 294.290 forintba kerülne a laptop*1*.
*1*Ezt a laptopot venném jelenleg: Acer Aspire 5 A515-45G-R381 (NX.A8CEU.005)

[ Szerkesztve ]

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#174116) Geza26 válasza FLD1987 (#174115) üzenetére


Geza26
senior tag

200e Ft-ért Ryzen 5 5500U-val van 8 GB RAM-mal Aspire 5. Én inkább azt venném. :)

Géza

(#174117) Bertiee válasza FLD1987 (#174115) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszönöm a véleményed! A 200k feletti gépek nem jöhetnek szóba, így marad valami aspire 5. Már csak az a kérdés, kevés lehet-e a mindennapi használatban az i3 2c/4t-je? Ez kb office, párhuzamosan böngésző és fhd videó.

(#174118) Pyttawrx válasza Bertiee (#174117) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És ez? [link]

(#174119) seger


seger
addikt

Megpróbálom mégegyszer..

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280ezer most a keret, de tudok várni ha kevés
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Email, teamviewer, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom! Munka a cél!
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" kocsiba is használva lenne
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten vinném magammal
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, win11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
250Gb vagy 512GB és 8GB már elég, ha több se baj
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós bill legyen üzemidő 6óra vagy több, de kb 5-6 órával már kiegyeznék
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új
Lenovo 14"-ban gondolkodom 210 körül I3 procival találtam, 280 körül I5 procival

(#174120) FLD1987 válasza Bertiee (#174117) üzenetére

Szerintem jelenleg nem gond a 2 mag 4 szál, de majd hosszú távon kevés lesz. YouTube, Word, Excel, stb. dolgokhoz most sem kevés, anyu például a régi Acer Aspire 5 laptopot*1* használja Windows 10 Pro operációs rendszerrel. Mondjuk annál ki lett véve a HDD és SSD van benne és a 4 GB memória mellé lett rakva még 4 GB memória, hogy 8 GB legyen. Viszont a Pyttawrx által linkelt (#174118) gép jobban megfelelne neked, mert abban van 4 mag 8 szál és 203.900 forintba kerül AMD Ryzen 3 5300U processzorral és AMD Radeon RX 640 videokártyával*2*.
*1*Acer Aspire 5 A515-51G-33Q0 (NX.GPDEU.017)
*2*Viszont azt nem tudom, hogy abba lehet-e cserélni a memóriát és az SSD-t, mert nem látom a weboldalukon, hogy miket lehet cserélni. Ezért vagy a boltot kell megkérdezned, vagy gondolom Pyttawrx szerint ezek cserélhetőek és azért linkelte. Mondjuk ha az SSD nem lenne cserélhető, akkor is mellé fogsz tudni rakni másik SSD-t, ha majd az 512 GB kevés lesz.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#174121) Bertiee válasza Pyttawrx (#174118) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Fájdítod a szívem. Éppen eldöntöttem, hogy az mx + i3 jó lesz, erre tessék... 😀 De valahol határt kell húzni, és itt az ár eléggé határt szab, viszont nem sokkal marad el az rx640 az mx 350 mögött, ellenben a 4c/8t tovább lesz életképes ahogy alant a kolléga írja... :F köszönöm szépen a véleményeteket és tanácsokat! :R

(#174122) szialajos


szialajos
csendes újonc

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Azonnal
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

250-350ezer forint
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
solid edge 2022 fluidsim 6
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

LoL, Witcher 3, hasonló gépigényű játékok
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15,6
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Napi szinten vinném magammal
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kötelező, de jó ha van win 10-11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

250Gb ssd (+hdd ha belefér) vagy 512GB és 8GB már elég, ha több se baj
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új

Köszönöm srácok a segítségeteket!


Üdv,
Szialajos

(#174123) zsolti75 válasza szialajos (#174122) üzenetére


zsolti75
senior tag

SE 2022-höz, attól függően mekkora összeállításokkal dolgozol, lehet elég lesz egy gémer gép belépőnek, ha nagy melókat csinálsz a sok millás workstation is kevés lesz.
CPU intel, minél nagyobb egy szálas teljesítménnyel, Gpu Nvidia, 16GB ram elég lesz.
350-ből nehéz szülés lesz...

(#174124) Pyttawrx válasza szialajos (#174122) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hát ez ennyiből, szinte kizárt, ahogy írták is már.

(#174125) kutyamutya


kutyamutya
csendes tag

Sziasztok,

Kiváncsi vagyok mit ajánlanátok. Nem ismerem ezeket a gépeket, bár használok sok éve, de olyat amit a cég adat és játékra eddig sosem kellett.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
idén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
220e-299e
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
office, internet, online tanulás, non-professional rajzoló program, játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Genshin Impact, lol, sims4, sea of thieves, full HD, nem muszáj maxra húzva, ne akadozzon
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ezt nem tudom mi a jobb
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
szobák közt lesz csak hordozva, házon bellül
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10 - 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 550GB, vagy ha kisebb akkor legyen később bővíthető, memória - nem tudom eldönteni hogy elég-e a 8 GB ezekhez
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

(#174126) kkarnizs


kkarnizs
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy melyik notebook lehet számomra megfelelő.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában, legkésőbb jövő év elején
2. A gépre szánt összeg forintban?
400.000Ft körül szánnék rá.
3. Felhasználás?
Nagyrészt otthoni felhasználás, e-mail, filmnézés, netezés, képszerkesztés(hobbi), játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Total War Warhammer III ha közepes grafikai beállításon elfut, az elég lehet
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag ritkán hordoznám. Nem árt, ha 5-6 órát bír.
7. Operációs rendszer? Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
500 GB SSD legalább, 8-16 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI, legalább 2, esetleg 3 USB
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Új

(#174127) Bela56


Bela56
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, milyen notebookot javasoltok.
Vagy esetleg érdeklődjek a netbook vagy tablet topic-ban is?

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? -1 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? -max. 130 eFt.
3. Felhasználás? - Otthoni célra, gmail, facebook, filmnézés,
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -nem lesz játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - 10-14" IPS érintő kijelző min. FHD
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? -nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? - Windows esteleg ha javasolt a Chrome Os
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? -4-8 Gb RAM, min 64-128 Gb SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? * ha van HDMI az jó lenne, de inkább vezetéknélküli átküldés TV-re (4 k )
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) -lehet használt is

Előre is köszönöm.

(#174128) Nartell


Nartell
csendes tag

Sziasztok!

Eladtam az asztali gépemet, mert mobilisabb munkaállomásra lenne szükségem. Szóval laptopot keresek, és szívesen veszem az ajánlásokat! :)

1-2 héten belül szeretném megvenni az alábbi paramétereknek megfelelő gépet:

1. Elsősorban videóvágásra kell: Premiere Pro, esetleg After Effects. Épp ezért komolyabb CPU, elégséges memória, és az ezeket a programokat támogató VGA elengedhetetlen. 4K anyagok vágására legyen alkalmas! Játékra nem használnám, vagy csak nagyon elvétve.

2. Kb. 400-450 ezer Ft lenne a célösszeg, természetesen van némi tűréshatár, akár több tízezer Ft is, nem halok bele, hosszabb távra tervezek.

3. Kijelző: minimum 15 col, de nem kell semmi extra (4K vagy 150 Hz), ne legyen pocsék, az a lényeg. Ha kell, tudjak rajta dolgozni, de az esetek 95%-ban egy 21:9-es külső kijelzőre lesz kötve a gép.

4. Mérsékelten lesz csak hordozva a gép, biztosan ki fogom/akarom használni ezt a lehetőséget, de többnyire otthon fogom használni.

5. Oprendszer nem kell, vagy ha van, akkor Windows 10.

6. Tárhely: minimum 500-as SSD, a többi csak extra, és nem baj, ha van, de nem létszükséglet. Memória 32 GB kell, vagy jó a 16 is, ha bővíthető felfelé.

7. Hangszórói ne legyenek vackok, ha nem muszáj, de úgyis külső hangfalra lesz kötve. A hűtése ne legyen zajos, és lehetőleg legyen rajta legalább 2-3 USB aljzat, ha nem muszáj, nem szenvedek elosztóval.

8. Bolti, új gépet keresek (kell a számla miatt, meg egyébként is).

Nagyon köszönöm az ajánlásokat! :R

[ Szerkesztve ]

"Fel kell polírozni" - mondta az egyszeri nepper. True story...

(#174129) Gokardo


Gokardo
tag

Sziasztok
Segítséget szeretném kérni laptop ügyben.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2-3 hét
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játékokra lenne használva többnyire.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
lol, GodOfWar, nem feltétel a fúl graf.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Otthon lenne használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD vagy SSD és HDD is, Ram 8-16
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI nem árt ha van de nem feltétel
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóba jöhete ha van Garancia.

Előre is köszi! :DD

(#174130) Pyttawrx válasza Gokardo (#174129) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.
Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj.

(#174131) bechholder


bechholder
friss újonc

Sziasztok!
Az alábbiak lennének a paraméterek, elismerem, hogy nem a szakterületem e téma, minden javaslatot szívesen fogadok.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most (kb. 1 héten belül)
2. A gépre szánt összeg forintban? 250.000-300.000 Ft
3. Felhasználás? játék, fotószerkesztés, filmnézés, böngésző használat
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? cél a 2010-es évek második felének játékainak futtathatósága "elfogadható" minőségben
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15" (nem kizárt a 14'", preferált lenne a matt kijelző
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan (éves szinten néhány alkalommal)
7. Operációs rendszer? Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? minimum 1024 Gb; 16 Gb DDR4
9. Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI mindenképpen, minimum 3 USB csatlakozó, Fülhallgató kimenet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új gép jöhet szóba

Előre is köszönöm szépen a segítséget!

(#174132) Pyttawrx válasza bechholder (#174131) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

Ha játékra keresel gépet, a gaming notebook topicban érdeklődj.

(#174133) bechholder válasza Pyttawrx (#174132) üzenetére


bechholder
friss újonc

Szia!
A kérdésemben, a használat körénél a felállított sorrend kicsit megtévesztő, elismerem. Szeretnék pontosítani, csak annyiban használnám játékra a gépet, hogy kb. 3-4 hetente, amikor van erre egy szabad délutánom, erre az esetre lenne optimális, ha a 2010-es évek második felének játékai minimum beállításokkal szaggatás nélkül futnának. A fő cél nem a játék lenne. Köszönöm.

(#174134) annush04


annush04
újonc

Sziasztok!

saját felhasználásra, kb mindennapos hurcolásra, irodába munka céljára, illetve otthoni szokásos "női" felhasználásra (kép, videó, filmnézés, online edzés) keresek egy jó kis laptopot. Az összefoglaló szerinti kérdésekre a válaszok az alábbiak:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
mostanában, optimális esetben ha eladtam a sajátom

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350-400k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, Outlook, Teams/Zoom, Youtube, Netflix, internet (irodai/otthoni felhasználás)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Fogalmam sincs ez mit jelent, de azt tudom, hogy a jelenlegi IPS, így ezt preferálnám.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Mindennap, úgyhogy a súly az nagyon fontos szempont. Jelenleg egy Lenovo Thinkbook 15,6" van és rettentő nehéz.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows lehetőleg 11.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 SSD, 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Szép legyen a megjelenés. (nagyon tetszik a Zenbook lilac, de eldobom az agyam, hogy annyi, mint egy Macbook Air...ha valaki eladná a sajátját olcsóbban csak írjon :)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet számlával és garival.

Nagyon köszönöm előre is!! :C :))

(#174135) kerlac


kerlac
őstag

Sziasztok!

Végigolvasva a felvezetőt, kizárólag irodai használatra anyumnak 100k körüli áron laptopot az alábbit néztem ki. Office, internet, skype, messenger, semmi játék és egyéb VGA igényes program, max videó nézés.

Ezeknek a feltételeknek megfelel a listában is még ippeg elmegy kategóriában ajánlott gép?

[link] Acer Aspire 3 - A315-35-C1ZA

(#174136) Tom1939 válasza kkarnizs (#174126) üzenetére


Tom1939
őstag

Nem akarlak elkeseríteni de szerintem a TW Warhammer III-at lehet el kellene engedni ennyiért és ekkora gépen. Úgy mondom hogy kedvenc stratégiai játékom (és leginkább erőforrás igényes játék amit játszok). Egy dell precision 7740-esem (I-9880H + quadro rtx 3000 + 2*16gb) van ami szép kis vastag 17-es, szépen lepasztázva itteni kolléga által, alapban teljes csendben dolgozik. Nu Warhammer közben jó hangosan hűti magát hogy lépést tartson, és nincs fullra állítva minden közel sem. Szerintem erőforrásban főleg campaign részen jelentősen többet igényel mint a 2-ik rész. Szóval inkább 17-es gép nagyon jó hűtéssel (magyarul valami gamer kellene hozzá). Mondjuk hogy full leállított beállításokkal mit kér azt nem tudom.

(#174137) kkarnizs válasza Tom1939 (#174136) üzenetére


kkarnizs
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást!
Ha TW Warhammer II höz keresnék gépet ennyiért, ilyen paraméterekkel, ahhoz lenne ötleted?

(#174138) Tom1939 válasza kkarnizs (#174137) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát én a hardverapróról próbálnék valami hp oment ha lehet, de a gamer gépekben nem vagyok nagyon benne, gamer topickban kérdezd inkább én elég régen csak worstationokat veszek (kivéve covid eleje kénytelen voltam egy acer helios 300-at venni mert lenyúlták a gyerekek a gépeim és a pánikban nem volt egyszerűen más, meg is bántam pedig nem romlott el csak nagyon hangos és úgy általában gagyi volt, cseréltem pár hónap alatt). Mondanám még hogy 17-es jobb lenne játszani, de az pláne nehéz lesz. Lenovo legion gépek sem rosszak feltétlenül de nem tudom a még mindig borzalmas e a nem thinpad gépeik garanciális ügyintézése (1 éve még az volt).

(#174139) sniper elite


sniper elite
senior tag

Ár/érték szempontjából szeretném kikérni a véleményeteket egy ACER gépezet ügyében.

Típus: ACER Nitro 5 AN517-54
Proci: Intel Core i7-11800H (8 x 2,30GHz / 4,60GHz Turbo, 24 MB Cache)
GPU: RTX 3070 8GB GDDR6
Kijelző: 17.3" FULL HD (1920x1080) LED matt IPS 144Hz, 72% NTSC
RAM: 32GB DDR4 3200MHz
SSD: PCIe 2 TB
Bill: Magyar kiosztású RGB világítás.
3 év gar.
Ár: 650k

Mostani árakat figyelembe véve csak szerintem nem rossz ajánlat? Esetleg tapasztalat ilyen géppel kapcsolatban valaki?

(#174140) Pyttawrx válasza kerlac (#174135) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha nem akarsz anyudnak rosszat, akkor ezt Intel Celeron N4500 felejtsd el. 2 mag 2 szálas gyenge vacak. Jah és 4GB ram... Nyilván az SSD miatt csalóka lehet, de ezzel nem mente így sem sokra.
Neked is el kell fogadni, hogy ennyiért nem lehet normális laptopot újat venni.
Szerintem neked is használt gép lesz a jó: ebben a topicban kérdezz.
Illetve visszautalnék ide is: [link]

(#174141) Fehalofaja


Fehalofaja
csendes tag

Sziasztok!
Kishúgomnak keresünk laptopot. Egyetemre járna vele, mármint cipelni nem fogja sokat, de kb zoom meg officera használná, filmet nézni. Semmi komolyabbra.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
2. A gépre szánt összeg forintban? 180-200ezer Ft
3. Felhasználás? office, hasonlók, tanulásra, néha filmnézésre
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem fog játszani
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? mindegy
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Viszonylag keveset, utazás közben nem.
7. Operációs rendszer? windows kéne rá
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? ssd, jó lenne 500 körül
9. Egyéb kívánság, speciális igények? nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? csak új


Szerintem elég jó a budgetja az igényeihez képest, ezért szerintem fókuszálhatunk arra, hogy legyen benne egy jó nagy ssd, és valami szép kijelző, jó aksi. Az a lényeg, hogy zökkenőmentesen fusson rajta 184 word, mellette menjen a teams. Játszani soha nem fog vele.
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat előre is.
Ja, és lány, tehát az se baj, ha szép a gép. :)

köszii!

(#174142) SeniorTilla válasza Fehalofaja (#174141) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ne haragudj, de erre az igényre mit lehet ajánlani? Kijelző méret mindegy....

Na mindegy :)

A budget nem jó, de gondolom ez van, ebből csak a minőség alja jön ki, nagy csodákra ne számíts. És nem kellene aláhúzni a teljes szöveget, de gondolom csak véletlen volt.

Ajánlás: menjen fel az árukeresőre és válasszon valamit ami szép színes és cuki, ha van ennyiért olyan. HP-nak volt Pavilion 14-ese pinkben, ez tényleg szép csajos gép volt, nálam renew-ban ment 200-220k körül. Már elfogyott.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174143) Bkrisz9 válasza Fehalofaja (#174141) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A leírt felhasználásra Huawei Matebook D14 vagy D15, többször ajánlottam már itt hasonló felhasználásra mert nekem nagyon pozitív csalódás volt a 2 generációval régebbi D14 amit végig hordtam egyetemre. Letisztult, szép gép ha ez elég és nem kell színes. 512-es SSD-vel sajnos már ez is kilóg a keretből. A D14-et erőltetném a méret miatt mert ha mégis bevinné egyetemre ott a 15-ös már nem fér el. Billentyűzetre figyeljetek, hogy legyen helye a hosszú í-nek mert egy hosszabb beadandónál meg tudja keseríteni az ember életét ha hiányzik és gombkombinációval lehet csak elérni. A keret egyébként ha átlag embernek sok pénz is elég szűkös, sajnos a "használható" kategória alja most kb itt van. :(

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#174144) fateless válasza Fehalofaja (#174141) üzenetére


fateless
veterán

Icipicit felette van a kívánt összegnek, de mindenképp nézz rá
Intel NUC [link] érdemes az Intel saját gépeire rápillantani

Közben látom, hogy már nincs készleten - nem csodálom, hogy felvásárolták. Aki ért hozzá, annak egy kincs volt ezen az áron. (A felbontása egyébként 1920*1080, csak elírták)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174145) Pyttawrx válasza fateless (#174144) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#174146) kerlac válasza Pyttawrx (#174140) üzenetére


kerlac
őstag

köszönöm, ódzkodom a használt cuccoktól, akkor lehet inkább beduplázom az árat. bár azt is figyelembe kell vennem, hogy jelenleg egy kb 8 éves Samsung NP300V5A notit használ anyum és kb el van vele, de félek, hogy bármikor bedobhatja a törölközőt. A kérdés, hogy ennek fényében se merjek akkor mondjuk 150e-ig valami vacakot venni?

(#174147) Fehalofaja válasza SeniorTilla (#174142) üzenetére


Fehalofaja
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

(#174148) Fehalofaja válasza fateless (#174144) üzenetére


Fehalofaja
csendes tag

Köszönöm szépen a választ !

(#174149) Fehalofaja válasza Bkrisz9 (#174143) üzenetére


Fehalofaja
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

(#174150) Pyttawrx válasza kerlac (#174146) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ne vegyél olyat

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.