Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174851) cs.zs. válasza Ferenc198 (#174848) üzenetére


cs.zs.
addikt

notebook.hu oldalon is működik a beszámítás? Írj nekik, hívd őket!
A linkelt laptop simán megér 400.000 Ft-ot, abban semmi hiba nincs,
engem csak kiráz a hideg, amikor ekkora kávákat látok a billentyűzet mellett, ami azért is van, mert 15,6" laptopnál, ahol simán elférne, egyhagyják a numpadot. Kinek-mi.
(én pont a másik oldalhoz tartozom, nekem a kitöltött palmrest jön be)
[kép] [kép]

...

(#174852) cs.zs. válasza artru60 (#174849) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nincs azzal semmi baj,
én magamnak az ezüst változatát venném (szintén fekete billentyűzettel),
nem annyira komor, és nem annyira ujjlenyomatmágnes...
(a linkben kisebb proci van, igen, de csak a szín miatt linkeltem)

[ Szerkesztve ]

...

(#174854) cs.zs. válasza artru60 (#174853) üzenetére


cs.zs.
addikt

Itt van egy ezüst Ryzen5, 2GB dedikált GPU-val

...

(#174855) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Páromnak kellene saját részre céges karácsonyi bónusz keretből (250k) valamilyen tech cuccot választania és az egyik, amire szüksége lenne az egy irodai munkára használható laptop. Lehetséges, hogy használt, de számlás gépről is szó lehet. Viszont kellene legalább egy-egy opció újra és használtra is. Ebben szeretnék segítséget kérni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Körülbelül 1-2 héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 250k (ennél egy fillérrel se lehet több, viszont nem muszáj kihasználni a teljes keretet).
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, böngészés sok lappal, filmnézés.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
The Sims 1-4 :)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-15", matt, 1080p?, lehetőleg IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Relatív keveset lesz hordozva, leginkább otthoni jellegű használat, és utazás közben nem lesz használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, de nem kizáró ok, ha nincs licence alapból a géphez.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256-512GB SSD; szerintem legalább 1x8GB RAM, jó lenne opció a bővíthetőségre.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet használt is, de szívesen vennék új és használt tippeket is.

(#174856) ktommy91 válasza Frenky89 (#174855) üzenetére


ktommy91
addikt

Szia!
Ha jó a 14" is, akkor ezt venném: [link]

Nincs kerítés.

(#174857) Pyttawrx válasza Frenky89 (#174855) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Talán ezek is jók lehetnek, igez nem OLED:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#174858) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv!
Fiam laptop/tablet Asus gépe sajnos az örök vadászmezőkre távozott...
E helyett keresek neki valamilyen könnyen hordozható (főleg lakáson belülÖ, megbízható, lehetőleg jó minőségű gépet.
A fő dolgok, amikre használná:
- e-learning,
- MS Office,
- "tartalomfogyasztás" (főleg Youtube, Netflix, Disney+),
- ritkán néhány nem túl gépigényes játék.
A fenti igények alapján nagyjából az Acer Swift 3-at lőttem be, mint megoldást. Itt vagyok egy kicsit bizonytalan, mivel ugyanazon az áron két, kissé eltérő konfig kapható ott, ahol vennénk (Németország).
Az első Ryzen 7 5700 U-val szerelt, 16 giga RAM-al, viszont az SSD "csak" 512 gigás.
A másodikban Ryzen 5 5500U van, a RAM ugyanannyi, viszont a tárhely 1 terra.
Illetve van egy harmadik, titkos esélyes is. E mellett a lényegesen alacsonyabb ár szól, bár a konfig(főleg a RAM mérete miatt) nem tűnik túl bíztatónak....
Amennyi infót találtam a dologról, a 7-es Ryzen több maggal rendelkezik, az integrált VGA is 1-el több magos(?), mint a Ryzen 5 -é.
A kérdésem az lenne, hogy szerintetek megéri-e a fél terra tárhelyet beáldozni ugyanazért az árért egy picit erősebb konfigra? Tapasztalata van valakinek ezzel az 5700U procival Swift 3-ban? Kíváncsi lennék, hogy a hűtése hogyan boldogul, mennyire melegszik/hangos a gép.
A belinkelt Vivobook-hoz van esetleg pro/kontra véleményetek?
Köszönöm!

BÚÉK!

(#174859) fateless válasza Ukraan (#174858) üzenetére


fateless
veterán

Az ASUS Vivobook-ból ez a sorozat (amelyiknek nincs külön betűjelzése) alapvetően elég gyenge változat, midnenből a legegyszerűbb, legolcsóbb kerül bele többnyire, ami gyakran ajándékoz meg pl zsanértöréssel, túlmelegedéssel, hasonlókkal.

A Swift 3-asok jó gépek, erősek is, kérdés, hogy mennyire szükséges ekkora teljesítmény a fiadnak. Ugyanakkor az várható módon tartósan be fog válni. Kint jobb áron van, mint itthon.

A leírt felhasználáshoz egyébként nem szükséges a 16GB RAM (de én ajánlom ennek meglétét hosszabb távra - ki tudja... elven)

Ilyen célra (e-learning, MS office, tartalomfogyasztás, nem gépigényes játék) akár elég egy ilyen gép is - de ezzel nem lebeszélni akarlak a Swift 3-ról, csak példaképp írom...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174860) Ukraan válasza fateless (#174859) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Azt a Vivobook-ot akkor elengedem.
A Swift a könnyű hordozhatóság, kompakt, de még használható méret miatt került a kalapba. Szerintem akkor maradunk annál, már csak az a kérdés, hogy a fél terrával kisebb tárhely megér-e +2 CPU magot meg +1 VGA magot (illetve egy picit magasabb VGA órajelet).

BÚÉK!

(#174861) Armagedown válasza Ukraan (#174858) üzenetére


Armagedown
őstag

Érdemesebb a gyorsabb processzorral, de kisebb tárhellyel rendelkező laptopot venni, mert az ssd cserélhető, a processzor viszont nem.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#174862) cs.zs. válasza Ukraan (#174858) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
én a felsoroltak közül az elsőt venném, hiszen
a nagyobb proci később is jól jön majd, az 512 GB SSD-t pedig ha kinövöd, egyszerűen csak nagyobbra cseréled. Bármikor. (procit viszont nem tudsz cserélni)


Ezüst billentyűzetes laptopok gyönyörűek, én 2,5 évig használtam ezt, és tapasztalatból mondom: vannak olyan fényviszonyok, amikor a betűk nem látszanak rendesen. Amikor estefelé a kijelző is max fényerőn van még, és mondjuk lámpát kapcsolsz a helyiségben.
[kép]
Aztán ha már lámpa sincs, és a kijelző fényerőt is lejjebb veszed, ez megszűnik, gyönyörűen megjelenik minden betű. [kép]

Ezért csak pusztán jóindulatból mondom: ezüst (világos) laptopot is csak sötét billentyűzettel vegyél, itt egy példa a színösszeállításra.

Mivel Németországban olcsóbban jutsz ilyesmihez, mint itt, talán érdemes lenne rákeresned az ASUS Zenbook 14 OLED UM3402 tipusra, ez itthon kicsivel 300 felett szóródik, nem tartom kizártnak, hogy odakint 700 Euro környékén megkapod. Ugyanazért a pénzért ez többet ad, mint az a kis Acer. Üzemidőben is, látványban is. És nem ezüst billentyűzetes :K

...

(#174863) section9


section9
őstag

Sziasztok,

Anyósomnak vennénk új laptopot a régebbi elhalálozása révén és engem bíztak meg a laptop kiválasztásával, úgyhogy segítségeteket szeretném kérni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt, minél hamarabb.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300.000 HUF
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Böngészés, levelezés, email, YouTube
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13" lenne a legjobb, a lényeg a hordozhatóság
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lakáson belül, de fontos, hogy viszonylag könnyű mobil legyen
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Mindegy
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Könnyed nőies modellek preferáltak, lehetőleg szürke színben
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új, minél több garanciával

(#174864) cs.zs. válasza section9 (#174863) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
küldtem privát üzit!

...

(#174865) Ukraan válasza cs.zs. (#174862) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Armagedown, cs.zs.
Helló!
Köszönöm a válaszokat, szintén sokat segítenek a döntésben! :R
Az linkelt Zenbook 900 euro felett megy sajnos, ahol egyáltalán hozzá lehet jutni, pedig frankó opció lenne...
Ez az egyetlen jobb áron elérhető hasonló gép most, de sajnos csak 8 giga RAM van benne, illetve a rá szánt keretet sajna meghaladja az ára... :W
Szerintem maradok az erősebb Swift-nél, bár most a fenti Zenbook gondolkodóba ejtett azért...

BÚÉK!

(#174866) fateless válasza Ukraan (#174865) üzenetére


fateless
veterán

Az a két Swift kifejezezten jó áron van kint

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174867) cs.zs. válasza Ukraan (#174865) üzenetére


cs.zs.
addikt

Akkor itt van az aláírásomban is szereplő Zenbook 14X, UM5401QA,
szintén hibátlan konfig, én 3 hete vettem,
jelenleg itthon ez 800 Euro környéke (330-340.000 Ft)

Sok apróságot néztem , mire ezt kiválasztottam
-erős proci , Ryzen5-5600H
-ha nem bővíthető a ram, akkor legalább 16GB
-bal oldalt legyen a töltőcsati,
-sötét bill.
-kis súly
-hosszú üzemidő
...
- és csakis OLED

...

(#174868) Pyttawrx válasza cs.zs. (#174867) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És a venti nem az lcd-re fújja a meleget. Jah és dupla venti van.

(#174869) bigf01


bigf01
újonc

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-ig, de max 350 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorba: statikus weboldalak szerkesztése (visual studio), irodai programok használata, de Lightroom is futnia kellene a gépen.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
játékra nem lesz használva
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
matt: 13', de inkább 14' lenne jó, IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lesz a gép, de utazás közben nem lesz használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win10 vagy 11, de támogassa a win11-et
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
tárhely mérete: SSD min. 512, memória: 8 vagy 16
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép jöhet szóba, 3 év garanciával.

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#174870) Pyttawrx válasza bigf01 (#174869) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Akkor neked is jó lehet a zenbook. Akik használják, többek közt én is, pozitív a tapasztalat.
[link]
LCD gyönyörű OLED 90Hz 2,8k

(#174871) e.vid


e.vid
senior tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A napokban, karácsony előtt.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300-350 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, böngészés, YouTube, filmek
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6", lakásban fény mellet lenne használva
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10/11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min. 512GB, RAM 16GB esetleg 8GB, de legyen bővíthető
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új gép.

Ezt a két gépet néztem ki, szerintetek melyik lenne a jobb választás? OLED mennyire bírja a statikus dolgokat, mennyire csillog lámpafény mellett?

Acer Aspire 5 - A515-57-74AW [link]

ASUS VivoBook S15 K3502ZA [link]

Előre is köszönöm!

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#174872) SeniorTilla válasza e.vid (#174871) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az OLED nem a statikus képre való, és fényes, tehát tükröződik. Szobában ez nem hiszem, hogy zavaró lenne, inkább kültéren.

Azt, hogy ezek az olcsó oled panelek meddig bírják majd, az idő fogja megmondani. A képe tényleg nagyon jó, legalábbis a 4k-soké (amik nem olcsók), nekem olyanok voltak a kezeim között. A többiek a 2k-ról is jókat mondanak, de mivel újak a gépek, még nincs tapasztalat arról, hogy mennyire fognak öregedni. Ha igen, akkor 1-2 éven belül nagy dömpingje lesz a használt piacon :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174873) Mikulásbá válasza SeniorTilla (#174872) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem kell félni az OLED-től, a MyAsus appban be kell kapcsolni mindent, ami a védelmét hivatott szolgálni. Ez a jövő és már itt van.

[ Szerkesztve ]

(#174874) g@bo válasza SeniorTilla (#174872) üzenetére


g@bo
nagyúr

"Ha igen, akkor 1-2 éven belül nagy dömpingje lesz a használt piacon :)"

3 év asus gari van rá, és 90 nap elégedettségi. :P ne zavarjon.
amúgy orrba-szájba veszik a népek az oled tévéket is, az nem baj? a telefonok panelje is zömmel oled. érthetetlen a kárörömöd. ;]

(#174875) e.vid válasza e.vid (#174871) üzenetére


e.vid
senior tag

Minőségre, szerkezetileg melyik lenne jobb választás? Gondolok itt pl. a zsanérokra.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#174876) SeniorTilla válasza g@bo (#174874) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Káröröm? Milyen káröröm, ne légy már ennyire stresszes.

Én is oled tévét akartam venni, de mert sokat megy a nappaliban, inkább ipst vettem. Láttam már néhány beégett oledes notit, tehát a jelenség megvan, nyilván ahogy fejődik a technika, annál jobb lesz. Majd az idő megmondja.

Ha viszont gari lejárata után ég be, akkor cumi van gyerekek.

Egyébként a kérdező azt kérdezte, hogy hogy bírja az oled a statikus képet, erre volt a válasz, úgyhogy ne kötekedjetek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174877) g@bo válasza SeniorTilla (#174876) üzenetére


g@bo
nagyúr

nyilván nem tökéletes az oled, de az asusnal sok a 250 nites ips paneles gép is. az se csúcs.. ezt is lestem [link] most már oledes lett, majd 3 év után meglássuk.. :( addig az euró is lesz vagy 600, igy más gondunk is lesz.

(#174878) Pyttawrx válasza e.vid (#174875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az acer, de ez benne is van az összefoglalóban. :)

OLED notim van, nem csillog szobában, nálam nem.

[ Szerkesztve ]

(#174879) e.vid válasza Pyttawrx (#174878) üzenetére


e.vid
senior tag

Igen, olvastam. Rendelés még délelőtt leadva, az Acer lesz.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#174880) RedCat


RedCat
senior tag

Sziasztok!

asus vivobook pro M6500RE-MA005

Erről a laptopról mi a véleményetek? Sosem volt amd procis gépem. Gyorsak? Nem melegszenek?
Otthoni használat, néha játék, multimédia fogyasztás a cél.

(#174881) DEGU83


DEGU83
tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
februárig bezárólag bármikor
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni általános használat.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS matt 14 vagy 15
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
jellemzően nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
ram 16 gb, ssd minimum 500gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
sd kártya olvasó, HDMI, Lan csatlakozó legyen
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép, szempont lenne a tartósság, nekem az acer travelmate sorozat tetszik, nem tudom mi a tapasztalat a géppel kapcsolatban.

(#174882) cs.zs. válasza DEGU83 (#174881) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
szerencsére a gyártók kínálatában megtalálhatók a sokcsatlakozós modellek is, és kinek mi a szép, (ezen ne vesszünk össze) talán a kijelző körüli vékonyabb káva miatt nekem az ASUS Expertbook B1 B1500 széria pofásabbnak tűnik, és nem is annyira komor fekete, hanem egy szép sötétkék.
Az alaplapi fix DDR4-3200 8GB ram mellett van egy db ram-slotja is, amibe akár 32GB-ot is tehetsz, és akkor már 40 GB állhat rendelkezésedre, az m2 2280 pcie 3.0x4 (4000 MB/sec) SSD mellé pedig még bele mehet egy 2,5" SSD/HDD is. Bővíthetősége jónak számít.
Itt egy link, tekerj lefelé, emelkedő ársorrendben i3-i5-i7, 256-512-1000 GB SSD-vel, 8-16-24 GB rammal, windows-zal, vagy anélkül, ahogy neked szimpatikusabb,
az i5-11.gen 512/16 variációval 239.990 Ft-nál találkozhatsz,
300.000 Ft környékén már i5, 1TB SSD/24GB-nál jár a lista...

Gigabites Lan-csatlakozó egyébként bármilyen laptophoz 6000 Ft alatt megoldható.

...

(#174883) bigf01 válasza Pyttawrx (#174870) üzenetére


bigf01
újonc

Szia!
Köszi a segítséged! Jó is lenne az ASUS ZenBook 14X UM5401QA, csak fényes kijelzővel van ellátva, én pedig csak matt kijelzőst szeretnék vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#174884) cs.zs. válasza bigf01 (#174883) üzenetére


cs.zs.
addikt

(fényes, de ez nem tükröződik, mert marha nagy fényereje van, ha pedig mégsem jön be,
90 nap áll rendelkezésedre, hogy kitapasztald, jó-e ez neked)

...

(#174885) Pyttawrx válasza bigf01 (#174883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez kinek mi tetszik, meg hol használja. De ritka profi kijelzője van.

14,0 colos, 2.8K (2880 x 1800) OLED 16:10-es képarány, LED háttérvilágítású, 0,2 ms válaszidő, 90 Hz-es frissítési frekvencia, 550 nites csúcsfényerő, 100%-os DCI-P3 színskála, 1,000,000:1, VESA HITELESÍTETT kijelző HDR True Black 500, 1,07 milliárd szín, PANTONE validált, Fényes kijelző, 70%-kal kevesebb káros kékfény, SGS szemkímélő kijelző, Non-touch screen, (Screen-to-body ratio)92%

(#174886) cs.zs. válasza Pyttawrx (#174885) üzenetére


cs.zs.
addikt

A leírásokban lehet látni 500 nitet, 550-et, 600-at, kérdés hogy HDR-rel, vagy nélküle.
HDR-t bekapcsolva ezt írja ki a fényerőről:
[kép]

...

(#174887) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174885) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most oled vagy led háttérvilágítású? Az olednek pont az a lényege, hogy nincs háttérvilágítás, a képpontok világítanak... :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174888) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174887) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kérdezd az ASUS-t, gyártói oldalról van az infó: [link]

[ Szerkesztve ]

(#174889) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#174888) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem kell ehhez az asus, ha oled a panel, akkor ÍGY működik.

PONT az a lényeg, hogy nincs háttérvilágítás.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174890) DEGU83 válasza cs.zs. (#174882) üzenetére


DEGU83
tag

Köszönöm a tippet, bár most, hogy olvasgatom a fórumot az OLED Zenbook irányba is elmennék :) még nézelődök...

(#174891) cs.zs. válasza DEGU83 (#174890) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez esetben ne feledd, hogy Zenbook-csereakció van dec 31-ig!
Ha kerítesz egy leadható régi kis szutyadékot, 120.000 Ft-tal csökkenhet a vételár!

Zenbookok kicsik, laposak, könnyűek, ram nem bővíthető, tehát érdemes már eleve 16 gigásat venni, és csatlakozókból is viszonylag keveset kapsz, de ez egy aprócska eszközzel megoldható. Sok-sok lehetőség pl itt

...

(#174892) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#174889) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mármint, hogy mit miért ír le

(#174893) CortezX válasza CortezX (#172831) üzenetére


CortezX
aktív tag

Még mindig aktuális a kérdésem. Hónapok óta követem az ajánlásokat ill az Asus/HP topikot, látom egyre többen vesznek Zenbookot és jók a visszajelzések. A mostani EliteBook 845 G7-el igazából 2 gondom van. A trackpoing és az egérgombok nyomot hagytak a kijelzőn (hiába pucolom rendszeresen). MÉG nem zavaró de gondolom később az lesz. Valamint külső monitorral nem valami kényelmesek a jobb oldalra helyezett hdmi és type-c csatik. A billentyűzetét és a masszív minőségi géptestet szeretem, de az oled kijelzőnek is örülnék (a flipes érintős sokszor jól jönne). Egyfolytában hurcolom (ügyfelek-iroda-otthon) és sokat gépelek, ezért a dilemmám, hogy egy Zenbook nem-e lenne visszalépés minőségben, billentyűzetben? :)

(#174894) Kbali válasza CortezX (#174893) üzenetére


Kbali
nagyúr

Flipes érintőst felejtsd el gyorsan. Amíg nem zavaró a kijelző, addig én nem váltanék a helyedben.
A táskádat kellene megnézni, mert csak akkor nyomódik össze ennyire a billentyűzet és a kijelző, ha a kijelző fedlap felől nyomja valami erősen, mert az hajlékonyabb, mint a palmrest.

(#174895) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok! Gyermekemnek nézek laptopot.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1 hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100 k alatt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) excel, filmnézés, powerpoint, tanulás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem játékra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-15", lehetőleg fHD, de kompromisszumképes vagyok...
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Utazik, de iskolában és otthon használja, szal. akku idő nem fontos, nem baj, ha könnyű...
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) suli miatt sajnos winfos, de meglepem linuxal is ;]
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD mindenképp, 256 vagy több GB, ram 8 GB vagy több, sajnos ennyi már a bekapcsoláshoz is kell.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) világítós magyar bill. nem lenne hátrány, de ebből tudunk engedni. Matricázás nem baj, szal. DE, HU is lehet. Jó zsanérok, sokat lesz nyitogatva. Gari jó lenne, nyugodtabb lennék.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) ennyibe inkább egy jobb használt, mint egy szerény új, szerintem.

Néztem egy Ultrabook Full HD Lenovo Thinkpad T460touch (érintős is) Core I5-6300U 4x3GHZ 16GB Ram 256SSD gépet, nem fiatal, de kb. ez lenne ami megfelelne. Csak nem vagyok jártas ezekben, inkább kérdezek.
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#174896) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Sziasztok!
A családban laptopvásárláshoz kérnék segítséget,javaslatokat.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? amint megvan az ajánlat már vesszük is
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 150-200k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) filmnézés, tanulás, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? lesz játék de csak ennyi : League of legends
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 FHD, IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Minimálisan, csak házon belül
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows,de lehet op nélkül is
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD minimum 256Gb , ram 8 GB , később cserélhetőek ha szűk lesz
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) világítós magyar billentyűzet előny, de át is tudjuk matricázni ha kell
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Ha belefér természetesen új, de garanciás használt is szóba jöhet

Saját tippek : Acer, másik Acer, Lenovo, és még egy Lenovo

Köszönöm.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#174897) cs.zs. válasza Dan-szan (#174896) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nem is kell sokat visszatekerned, a 174882 hsz-ben javasolt gép neked is hibátlan lenne.
Jól bővíthető, és számtalan variációban (i3-i5-i7) elérhető.

...

(#174898) FordFair


FordFair
tag

Sziasztok!


Testvérem 11 éves kisfiának keres gépet karácsonyra.

1. Mikor: most, 1-2 héten belül

2. Keret: kb. 100-150 bruttó

3. Felhasználás: 5 osztályos általános iskolás fiú napi feladataihoz. Teams – programon feladatok beadása. Power point presention-ök elkészítése. Böngészés.

4. Játék: nem lesz

5. Kijelző: 15, fullHD, matt (ha lehet IPS)

6. Ritkán lesz hordozva, otthoni használatra elsősorban. Utazás közben nem lesz használva.

7. Windows kell, de külön is be tudom szerezni.

8. legalább 256GB/8GB, lehet kevesebb is, ha garancia megtartása mellett cserélhető

9. Egyéb:
spec igény, amivel nem feltétlenül értek egyet: „minél vékonyabb és kisebb, ha lehet HP, ha lehet ezüst szín.”

10. új gép

Első blikkre az összefoglaló alapján és kicsit visszanézegetve ezeket láttam:
Fujitsu A3510, i3-1005G1, 128eFt
ASUS ExpertBook, i3-1115G4, 115eFt
HP 250 G8, i3-1005G1, 120eFt

Mit ajánlanátok, illetve az említettek közül melyik lehet jó?
A fenti Fujitsuból 1-2 hónapja van egy a családban, jónak tűnik.


Köszi a segítséget előre is!

(#174899) cs.zs. válasza FordFair (#174898) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem azt az i3-1005-öt felejtsd el!
Az a kis 2x 1,2GHz proci annyira gyenge, hogy semmi másra nem jó, csak elmondani, milyen keveset eszik.
i3-11 már sokkal jobb, 2x 3GHz, 6MB cache,
Expertbook B1 B1500 ráadásul jól bővíthető, billentyűzet világítás is van, és még olcsóbb is.
174882 hsz-ben van link, nézz rá Te is!

[ Szerkesztve ]

...

(#174900) FordFair válasza cs.zs. (#174899) üzenetére


FordFair
tag

Köszi, megnézzük!

Még ez a gép merült fel:
HP 15S-FQ2031NH, i3-1125G4, 155eFt

Nylván, mert ezüst színű, de ahogy nézem a proci is jobb, már négy magos.

Erre van tapasztalat, vagy ajánlás?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.