Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174951) #57171968 válasza jack982 (#174950) üzenetére


#57171968
törölt tag

lefóliázod

(#174952) cs.zs. válasza jack982 (#174950) üzenetére


cs.zs.
addikt

Csak kikapcsolt állapotban tükröződik, bekapcsolt állapotban nem is hasonlít a korábbi fényes kijelzőkre. Nem összekeverendő velük.

...

(#174953) Firehand


Firehand
tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyig
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250 000
3. Felhasználás?
otthoni általános használat, web böngészés/youtube/
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Roblox az unkokának... esetleg régebbi játékok (warcraft 2-3, Age of Empires, Starcraft, Heros IV, .. hátha ezek a játékok is lekötnek egy mai fiatalt...)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Külső monitorra szeretném kötni, egy 24 colos Fh Dell monitorra.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
jellemzően nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
ram 16 gb, ssd minimum 500gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Külső monitorra kötném és úgy lenne használva, illetve időközönként a telefonok képekről csinálnék biztonsági mentést külső winchesterre.

6-8 évig ezt használnák biztosan... persze csak ha addig bírja. :)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
ha lehet új.

Más kérdés lecsukott kijelzővel lehet nyugodtan használni a laptopot vagy használat közben nyissák fel a szüleim?

Gondolkoztam asztali pc-n is, de úgy gondolom ennyi pénzért nem igazán lehet asztaliból sem jobbat kínozni.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#174954) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
63K
3. Felhasználás?
Otthoni általános használat, web böngészés/youtube/twitch FHD külső monitoron.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Valorant, ha bírja, de nem ez a fő szempont.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Normális kijelző, de leginkább külső FHD monitorra lesz kötve.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alkalmanként igen.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD és 8 GB RAM mindenképp.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Külső monitoron használnánk, HDMI legyen rajta.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ennyiért nyilván csak használt.

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#174955) xXxian válasza FLD1987 (#174944) üzenetére


xXxian
senior tag

Nemár. Egy 650k-s gépen megy a GTA? Hogy mik vannak! ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#174956) Dr. Akula válasza xXxian (#174955) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem attól megy egy játék hogy mennyibe kerül a gép. Ezekben IGP van, az a nagy szám, azon futtatni, nem 4090-en.

(#174957) Bib


Bib
őstag

Sziasztok!
Ez is [link] a nem ajánlott kategória? Illetve ez [link] között mi a különbség?

(#174958) kispx válasza Bib (#174957) üzenetére


kispx
addikt

82H8008WHV - Eredetileg 8 GB memóriával adja a Lenovo
82H8009AHV - Eredetileg 4 GB memóriával adja a Lenovo, a bolt kicserélte a memória modult egy 8 GB-osra.

(#174959) Bib válasza kispx (#174958) üzenetére


Bib
őstag

Valami ilyesmire gondoltam, köszi. Ez a nem ajánlott sorozat? Vagy meg lehet venni egy 12 éves lánynak youtube kicsi minecraft-ra? Vagy még ezt : [link] néztem.

(#174960) cs.zs. válasza kispx (#174958) üzenetére


cs.zs.
addikt

A 82H8009AHV a gyár tájékoztatása szerint 4 GB alaplapi fix memóriát tartalmaz, és egy slotja van , amibe max 8GB mehet, és így elérnéd az "up to 12GB" mennyiséget.
A mysoft beletett +4GB-ot, és erre fel is hívja a figyelmet, a tulajdonságok felsorolásánál ki is van írva, hogy "memória módosítás"
Ez teljesen rendben van.

A 82H8008WHV esetén majdnem ugyanez a helyzet, csak már gyárilag belekerül az üres slotba egy 4GB-os modul.

a ...9AHV-ban kisebb az akku.

...

(#174961) kivlov válasza FLD1987 (#174937) üzenetére


kivlov
aktív tag

Arra gondoltam, hogy apple szerű megjelenést nem színtet keresek...
Nem gondolom, hogy a készülék háza az amit drága megvalósítani lásd az álltalam említett realme is fém külsővel rendelkezik és ezzel elég jól hajaz az apple megjelenésre és mégis belefér 300 ba jobb hardverekkel mint a Fujitsu

Sajnos amit ajálnottál mindenben elmarad
full hd kijelző... nekem ez pixeles és elavult
G széiás proci... lassú és gyenge is egy H-hoz képest
Touchpad nyomógombokkal... ez vicc 2022ben?
Ahogy kinéz az meg mintha 15 éve készült volna

illetve írtam, hogy 3:2 képernyő lenne az idális nagyon max a 16:10 de nem 1080ban és igen bár az asusnak van ilyene meg oled is de pont azért mert hitvány az egész kézbe véve már ki is esett

Ahogy nézem a külföldi teszteket és tapasztalatokat nem nagyon panaszkodnak a realme-re eddig igaz még csak alig 1 éves model de megnézve a belsejét láttam már ennél rosszabbat is nagy márkáknál is sajnos
Akit érdekel itt meglesheti miket mondanak róla: [link]

Azt megfigyeltem, hogy itthon amit nem ismernek márkát azt tűzel vassal kergetik pedig nem egy olyan termékem van amit itthon még nem ismernek vagy csak nemrég kezd itthon is lenni mégis ha megemlítem valahol akkor anélkül, hogy használták volna kapásból mondanak rá tűzet vizert pedig sokszor a nagy márkákat verik kenterben minden téren csak épp nem elterjedt

Szégyen hogy a kinai márkák meg tudják oldani amíg a nagy márkák nem
és igen azért tudják megoldani mert a nagyok már kidolgoztál ők pedig csak másolnak ezért tud olcsóbb lenni

Azt hiszem akkor emelve a rá szánt összeget maradok a Huawei matebook X pro 2022 nél ez mindenben megfelel számomra ha más ötlet nem marad...

Azért köszönöm az ajánlatot

(#174962) littlerock


littlerock
aktív tag

Sziasztok!

Egy véleményt, ellenvetést kérnék: [link]

Anyósnak lenne karácsonyra. (63 éves, IT antitalentum, nem haragszunk rá, inkább szeretjük :) )

Hogy miért vennénk laptopot? ... Mert kért egyet.
- Ezen komoly játék soha nem futna, de még kb semmilyen se.
- A mappából mappába másolást hanvonta megtanítjuk neki.
- A word használatakor telefonos segítség kell neki.
- Inkább lesz szobadísz, mint sokat használt darab.
- Netes filmnézés lesz a lagnagyobb feladat szerintem.
- Esetleg valamilyen ésszerű antivírus ne akassza meg.

- Ne akarjon széthullani az ember kezében. (régebben a MM-ban rátukmáltak egy ASUS-t, mert az fehér volt, a műanyag söröspohárnak jobb és stabilabb fogása volt mint annak... hogy annak most mi baja lehet, nem tudom, majd elhozzuk, ha kapott másikat.)
- Ne menjen tönkre, mert akkor intézhatak mindent 200 km-ről.

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#174963) cs.zs. válasza littlerock (#174962) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát,
arra a célra bőven túltoltad :K
Jó döntés, hogy nem ezüst a billentyűzet, idősebbeknek nem előnyös, ugyanakkor a szürke ház nem annyira ujjlenyomatmágnes,
jó hogy van oldalsó numpad,

kérdés hogy mennyire van jó erőben, kell-e ez a méret, vagy ha esetleg ő maga is aprócska kistestű, akkor a 13-14" jobban áll-e a kezében

...

(#174964) Dr. Akula válasza littlerock (#174962) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha nem akarod sokszor javítani (valószínűleg nem fog magának szervizeket keresni, hanem majd szól neked hogy nem jó a gép, gyere már megnézni :) ), akkor neked is tudok ajánlani egy használt üzleti notebookot innen az apróról. Jellemzően Thinkpadek vannak, ehhez van itt saját topik a rórumon, ahova nem csak beírni tudod hogy mi lehet a baja, hanem jellemzően választ is kpasz rá, utángyártott alkatrészt meg kb. mindent tudsz rendelni az Aliexpressről. Egy Core 2 Duo már bőven jó a Windows 10-nek (64 bit a Core 2-estől felfele van, hogy ne kelljen nagyon visszamenni az őskorba oprendszerrel, szoftverekkel), a lényeg hogy egy SATA SSD kerüljön a gépbe ha még nem lenne. Pár tízezresből lesz egy tartós géped, amihez sokáig nem kell hozzányúlni, ami neked is jobb. Inkább a nagyobb T sorozatot ajánlom mint az X-et, akkor a betűkkel le lesznek problémái (gondolom már ő se Sólyomszem).

(#174965) oreg0503 válasza cs.zs. (#174960) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Kicsit OFF, de érdekelne (mert sokszor látok ennyi memóriát lapiban) hogy 12 GB-nál hogyan működik a dual channel?

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174966) littlerock válasza Dr. Akula (#174964) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szia!

Köszi, de vagy új, vagy semmi... a háromnapos bontott tej is megy a kukába arrafelé... no nem a jómód miatt, csak úgy...

Én szeretek bütykölni, de inkább kap valami szépet, ami legyen jó is, és nyugi van...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#174967) littlerock válasza cs.zs. (#174963) üzenetére


littlerock
aktív tag

Szia!

Köszi, de kell ez a méret. Ha stabil, és működik, akkor minden jó lesz :)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#174968) SeniorTilla válasza oreg0503 (#174965) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sokszor látsz 12GB-ot? Ritka mint a fehér holló :). Régi 4GB-os integrált gépekben esetleg, de manapság már nincs, legalábbis a HP-nál nincs.

A dual channel sztem csak egyforma ramokkal megy, de guglizz rá hátha ott okosabbak

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174969) cs.zs. válasza oreg0503 (#174965) üzenetére


cs.zs.
addikt

DDR4 esetén már hibátlanul, tökéletesen (laptopboltos barátom szerint már a DDR3 is)

Előző laptopjainkban elég sok variációt kipróbáltunk. 3 gyerekes család vagyunk, 4 géppel, mindig visított valaki, hogy több kell, mert valami mindig elfogy. :B

Asus Vivobook S15 S532FL i5-10210U + Geforce MX250, 4GB alaplapi fix DDR4 2666 CL19, és egy db slot, bővíthető 32 GB-ig. Teljesen mindegy volt neki, mit kapott maga mellé, ment. Mindig dual-channel !
Mindössze arra kell figyelni, hogy ugyanolyan (nagy) CL kerüljön mellé, hogy az eredeti frekin menjen. Ha eltérő késleltetésű ramok kerülnek egymás mellé, akkor a memóriavezérlő megkeresi azt a lehető legnagyobb frekit, amin mindketten tudnak működni, közös késleltetéssel. Értsd jól: nagyobb késleltetéssel tud menni egy ram, kisebbel nem. Egy 2666-os CL15-ös ram 2666-on tud menni 17-19-stb késleltetéssel.

Korábbi példák:
(Vivobook) 4GB 2666 CL19 + 8GB 2666 CL15 = 12 GB 2400 MHz CL17 DUAL CHANNEL
(Vivobook) 4GB 2666 CL19 + 16GB 2666 CL19 = 20 GB 2666 CL19, DUAL CHANNEL

Lenovo Ideapad 320-15ICH i5-8300H + GTX1050, szintén alaplapi fix 4GB, + 1 üres slot, bővíthető 32GB-ig. Az alaplapi fix ebben a laptopban csak 2400 MHz, CL17.
4GB 2400 CL17 + 8GB 2666 CL15 = 12 GB 2400 CL17, DUAL CHANNEL
4GB 2400 CL17 + 16GB 2400 CL14 = 20 GB 2133 MHz DUAL CHANNEL, ebben az esetben már nem tudom, milyen késleltetést vettek fel.

Tehát ha meglévő ram mellé keresel párt, akkor ne csak a frekit nézd, hanem a megfelelően nagy késleltetést is (CL). Alacsony késleltetésű (kisebb CL-érték) ramot csak akkor vegyél, ha párban, egymás mellé ugyanolyanok kerülnek be (2 slotos laptopok).

Ezek mellett ott van még a chipek száma, egyoldalas, kétoldalas, 1Rx16 (legolcsóbb), 1Rx8 (közepes), 2Rx8-legjobb, de ezt az átlag hétköznapi ember nem veszi észre. Laborkörülmények között lehet hogy mérhető, de a lényeg hogy DDR4 esetén már mind megy minddel.
(ez a chip-variáció DDR2-nél még gondot okozott, a nem-megfelelő chipekkel be sem indultak a régi gépek, DDR3-nál nincs ilyen tapasztalatom, mert laptopboltos barátom tette bele, én csak átvettem, a DDR4 meg szerencsére mindenevő)

...

(#174970) oreg0503 válasza SeniorTilla (#174968) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174971) oreg0503 válasza cs.zs. (#174969) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen a tájékoztatást. Az zavart meg a dologban hogy ugye a ram modulok (4-8-16-32GB) kiszerelésben vannak. Azt gondoltam hogy csak így mennek duálban, 4-4, 8-8, stb.
De most már megvilágosodtam.
Még egyszer köszi. :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#174972) fateless válasza Dr. Akula (#174964) üzenetére


fateless
veterán

Kiegészitve a Thinkpad-et Dell Latitude és HP Elitebook gépekkel

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174973) cs.zs. válasza oreg0503 (#174971) üzenetére


cs.zs.
addikt

Előfordulhat hogy a DDR1-DDR2 még úgy volt, a DDR3-at nem tudom, a DDR4 pedig minden-mindennel dual szokott lenni. (biztos ez alól is vannak kivételek, de még nem futottam bele)

...

(#174974) Pyttawrx válasza oreg0503 (#174971) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan ez most is így van! ha pl van egy 4 meg egy 8-as ramos, akkor "csak" 2x4gb-ig fog menni a Dual Channel, felette nem!

(#174975) Footel


Footel
csendes tag

Sziasztok!
Nagyo elveszve érzem magam a jelenlegi notebook kínálatban, ezért a segítségetek szeretném kérni.

Páromnak keresek egykönnyű 14"-os notebook-ot a következő feltételekkel:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150ezer, max 200ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, youtube, filmezés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-os, FHD, IPS, inkább matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Igen, lesz használva utazás közben is.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

512 GB SSD
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI port, ház ezüst, szürke vagy fekete színben, billentyűzet háttérvilágítással
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Inkább új.

(#174976) cs.zs. válasza Pyttawrx (#174974) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem, ez így nem igaz, 4+16 gigával pl a Vivobook 20GB Dual-channel.

...

(#174977) cs.zs. válasza Footel (#174975) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ahhoz a felhasználáshoz nem kell erőgép, inkább valóban arra kell törekedni, hogy utazás közben is kinyitható legyen, ölben elférjen, akár egy távolsági buszon, vonaton, vagy repülőn.
13-14" mérettől nem is kell nagyobb,
de ezeken túl még számtalan dolog van, sokaknak szempont a későbbi bővíthetőség.
Ezüst színben, sötét palmresttel , világító magyar billentyűvel pl a HP kínál egy jó kis darabot: az m2-2280 SSD mellé még egy 2,5" SSD/HDD is bemehet, és 2 db ram-slotja is van.
[kép]
A linkelt darabban 32GB RAM van, és nyilván ez nem kell mindenkinek, de ha tekersz lefelé, ott vannak a kevesebb rammal szerelt példányok is.

Vagy
itt van egy ASUS X415JA, 10.gen i5 procival, bővíthetősége majdnem ugyanaz [kép] mint a hp-nek, sötétebb szürke házzal, világító magyar billentyűzettel, és az egérpadban előhívható számgombokkal (numpad).
Ha ennél is letekersz alulra, ott vannak a tárhely-memória variációk.
512 GB / 8GB RAM 199.990 Ft.
512 GB / 12GB RAM +10e

- de ez később is kedvedre alakítható mindkettőnél

Ha a ház világosabb, jobb, mert nem annyira ujjlenyomatmágnes (HP)
As ASUS-nál pedig a numpad egy nagyon jó segédeszköz

[ Szerkesztve ]

...

(#174978) carlo


carlo
csendes tag

SeniorTilla
Szia!
Véleményed szerint általános otthoni felhasználásra melyik processzorral szerelt gép az alkalmasabb ill. úgy általánosságban melyik a jobb?
1. HP Pavilion 15 Ryzen 5500U (396M6EA)
2. HP Pavilion 15 i5 1135G7 (302U9EA)

(#174979) cs.zs. válasza carlo (#174978) üzenetére


cs.zs.
addikt

CPU benchmark mérések szerint
az a 6 magos AMD 30%-kal erősebb, mint az adott 4 magos Intel

userbenchmark felhasználói mérések alapján
az AMD 15%-kal erősebb, de ezáltal az 1369 résztvevős listán lényegesen előkelőbb helyet foglal el, 341. vs 505.hely. Itt figyelembe veszik a termék árát is, laptop és asztali procik vegyesen vannak ott,

de pl a laptopmedia oldal már csak laptop-cpu-kat néz,
71. vs 104.hely

és pl a digiprime is rangsorolja valami alapján a procikat, de elég szarul, mert nincs sorszámozva, ember legyen a talpán, aki nem az első 20-at keresi...

Ha nem fingatod folyamatosan, és nem a csúcsteljesítmény számít, akkor vélhetően azt fogod észrevenni, hogy az az AMD kevesebbet eszik. 2 teljesen egyforma konfigban/laptopban manapság (2020-2022) az AMD-vel bírja tovább az akku. Jelentős előrelépés az Intel 12. generációja, az már képes nagyon keveset is enni, meg is kérik az árát (nem olcsó).

...

(#174980) carlo válasza cs.zs. (#174979) üzenetére


carlo
csendes tag

Köszönöm a válaszodat!

(#174981) Pyttawrx válasza cs.zs. (#174976) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, ne terjeszd pls. Dc 2x4gb-ig lesz. Utána single

(#174982) takkert


takkert
tag

Hello
Általános 5 és gimi 1 tanuló gyerekeknek milyen laptopot érdemes venni. Csak a sulihoz kellene, játékra nem. Köszönöm

(#174983) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

16 éves lánynak kellene új laptop.
Átlagos felhasználás: böngészés, filmezés, Office csomag...
Ha lehet akkor ezüst színű :D
A keret 210-215k.
Tudtok ajánlani valamit?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#174984) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok!

Feleségemnek vásárolnék laptopot, ahol a fő szempont a hordozhatóság, ezért 13'' környékéről ajánljatok kérlek. Akksi bírjon minél többet. SSD-t szeretnék bele, ne teljen 5 percbe míg feláll a rendszer, és egy normálisabb procit, a vidkari tulajdonképpen lényegtelen, játszani nem játszik, de talán ebben a méretben nincs is nagyon dedikált, vagy nem az én pénztárcámnak :D . Lényegében netezni, youtubeozni, Office programok futtatására kellene. Szóval ilyesféle paraméterek mellett max 400k lenne a keretem.

Üdv, :R

(#174985) levi1911


levi1911
csendes újonc

Sziasztok!

[link] ár-érték arányban mit gondoltok erről?

Gta SA pörögne rajta, meg sulihoz kéne. Havonta párszor hordoznám. Karácsonyra venném magamnak, windows-t raknék rá. A tartósságot fontosnak tartom 3-4 évet számítánék rá, ezért gondoltam 16gb ramot. 190k a teljes keretem, nagyon max 200 de akkor nem lesz kacsa karácsonykor.

Köszi!

(#174986) ktommy91 válasza levi1911 (#174985) üzenetére


ktommy91
addikt

3. gen R5 ma már felejtős szerintem. Inkább ilyesmit vennék: [link] (ha jó a 15") A RAM bővítés peig 2 hónap múlva sem késő.

Nincs kerítés.

(#174987) levi1911 válasza ktommy91 (#174986) üzenetére


levi1911
csendes újonc

Köszi!

Mindenképp R5 5500U-t nézegessek?
Az ár jelenleg a legfontosabb faktor, ezért böngésztem a acer aspire 3-as szériát (olvastam hogy a build quality, meg a kijelző a legalja ezeknél).

Illetve, ha tudnál még segíteni, az általam linkelt aspire3-ban a 16gb ramot hogy értelmezzem? Gondolok itt 2x8, 1x16 eloszlásra. Számít hogy melyik ilyen esetben?

[ Szerkesztve ]

(#174988) ktommy91 válasza Csaby25 (#174983) üzenetére


ktommy91
addikt

Ez arany is ,ezüst is és oled is: [link] Ha 16 éves lány lennék, tuti örülnék neki.

#174987levi1911 : 4 évre ne 4 éves procival szerelt gépet vegyél. Szerintem 8 GB van az alaplapra forrasztva és van még benne +8 GB
VIszont most nézem, hogy a lenovo nem bővíthető, szóval sztornó.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174989) ktommy91 válasza levi1911 (#174987) üzenetére


ktommy91
addikt

R3 5300 is értelmeseb proci. Pl ez a pavilion nem rossz: [link] Ez bővíthető elvileg.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174990) Dr. Akula válasza littlerock (#174966) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát te tudod, de amit linkeltél, az a HP legalja, még ők se merik rábiggyeszteni az Elitebook/Probook nevet. "Ne akarjon széthullani az ember kezében. (régebben a MM-ban rátukmáltak egy ASUS-t, mert az fehér volt, a műanyag söröspohárnak jobb és stabilabb fogása volt mint annak" - ez olyan.

(#174991) levi1911


levi1911
csendes újonc

Köszi a válaszokat!

A Lenovo Ideapad 3 és V15 miért "tiltólistás" az összefoglaló alapján?

(#174992) Pyttawrx válasza levi1911 (#174991) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mert gyenge a váza, nyeklik nyaklik.

(#174993) Pyttawrx válasza Iparmágnás (#174984) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És Csaby25és takkert!
Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#174994) SeniorTilla válasza carlo (#174978) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én intel párti vagyok, de ez részemről szubjektív. Az AMD-s gépek hangosabbak általában, mint az ugyanolyan modellek intellel. Pont tegnap néztem egy Ryzen 9-es oment és a sajátomat, amiben i7-11700H van. Egyforma a két gép, de az enyémben 32GB ram van, az amdsben csak 16. Az enémyben 2x1TB ssd van, az amdsben csak 1tb.

Az amds sokkal hangosabb volt, és ez volt a tapasztalatom korábbi összehasonlításoknál is.

Az amd népszerű, de én nem nyergelek át rá, maradok intelnél.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174995) carlo válasza SeniorTilla (#174994) üzenetére


carlo
csendes tag

Köszönöm a véleményedet!

(#174996) carlo válasza SeniorTilla (#174994) üzenetére


carlo
csendes tag

Értem, hogy az Intel mellett tennéd le a voksodat, de ettől függetlenül tudnád jó szívvel ajánlani ezt a gépet Ryzen 5500U -val 219 ezerért?
HP Pavilion 15-eh1005nh (396M6EA) Notebook + Windows 11

(#174997) SeniorTilla válasza carlo (#174996) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ennyit nagyon megér újonnan, használtan már más kérdés, de még talán úgy is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174998) carlo válasza SeniorTilla (#174997) üzenetére


carlo
csendes tag

Köszönöm!

(#174999) domcsi563


domcsi563
újonc

Sziasztok!
Ezekkel a paraméterekkel keresek laptopot.
Köszi a segítséget előre is. :) Korábban már írtam kérdést de azóta, sokat változott a tech szektor.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még ebben az évben
(2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 ezer ft körül max
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
office csomag, böngészés, egyetemi dolgokra, zoom, netflix
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem szeretnék játszani
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
1920*1080, matt, a többi nem fontos számomra
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
egyetemre vinném magammal és külföldre (repülővel, vonattal)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows-t nem szükséges rá telepíteni, de windows 11 kompatibilis legyen
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
nincs konkrét elképzelésem, egyetemi cuccokra legyen elég legyen
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
kamera, magyar billentyűzet, ujjlenyomat olvasó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
használt is lehet

Erre a gépre gondoltam: https://www.notebook.hu/lenovo-thinkbook-15-g2-itl-20ve00g4hv
Mit gondoltok róla?

(#175000) oreg0503 válasza Pyttawrx (#174974) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm szépen a tájékoztatást. :R :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.