Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174801) Pyttawrx válasza cs.zs. (#174800) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Leírásban 2,8k felbontás van. Kicsit fentebb mg fhd ezt majd tisztázni kell. Szerintem ebbe a venti gyenge a cpu-hoz képest, ha jót néztem.

(#174802) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Tanár ismerősnek kellene új noti. AutoCad és CNC tervező progik futnának rajta.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Idén.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanári munka. AutoCad tervezés, valami CNC marógépre tervezés.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem igazán.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 mindenképp. IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne, de közben használva nem.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem feltétlen, mivel tanár, így a tisztaszoftver keretein belül elvileg jogosult win-re és officera.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Amit az AutoCad megkíván... 8 giga ram gondolom minimum. 256-512 ssd
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Tartósság. :D
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#174803) cs.zs. válasza Pyttawrx (#174801) üzenetére


cs.zs.
addikt

Gyártó termékoldala
ASUS OLED kijelző abban a gépben 16:9 arányú, 2880x1620=4,66 millió képpont,
ha pedig 16:10 arány van (mint a Zenbookomban), akkor 2880x1800=5,18 millió képpont
FULL HD = 1k = 1920x1080 = 2,07 millió képpont,
e-ként a Zenbookban kb 2,5k a valóság,
Vivobook S15 Oled esetén ~2,25k,

de az ASUS ezekkel a számokkal nem a hagyományosan általunk is használt össz képpont számos 2k - 4k - 8k képméretre gondol, hanem egyszerűen csak a vízszintes képpontok számát említi meg.
2880 = 2,8k
3200 = 3,2k , pl ebben a laptopban
miközben mi az utóbbira azt mondanánk, hogy 3200x2000= 6,4 m képpont, azaz ~3,1k

Ez mit sem változtat azon, hogy jelenleg ezek a legszebb kijelzők, az ASUS tarol vele, mindenki más csak vakarja a fejét, és reméljük hogy a puszta kényszer miatt majd ők is bevezetik.

...

(#174804) Pyttawrx válasza cs.zs. (#174803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom! A váza ennek milyen? A gyártói oldalt láttam, ezért kell kideríteni, h mit írt el az eladó cég.

[ Szerkesztve ]

(#174805) cs.zs. válasza Pyttawrx (#174804) üzenetére


cs.zs.
addikt

A háza/váza kemény, fémnek tűnő, robusztus. Az élek határozottak, precízek, nincs mozgás, nincs lógás, tisztára űrtechnika.
Amikor lezárod, mágnesesen összecuppan, felnyitáskor érződik, ahogy elengedi a mágnes.
Ha aluminium, ahogy írják egy tesztben, akkor még külön mágneseket is be kellett rakni ebbe a szuperlapos házba? (a kijelző körül nagyon keskeny kávák vannak, tehát hová?)
Nem semmi...
Nagyon minőséginek tűnik.

"...It’s constructed of machined aluminum, and it exhibits zero bending or flexing in the lid, keyboard deck, or chassis bottom. It’s built so solidly that the military certification testing that Asus applies seems superfluous — the ZenBook 14X OLED is easily as robust as the best out there, including the XPS 13 and the Spectre x360 14..."

Enyém nov.17-i vásárlás, 2 hete zúzom. Az utolsó centig megéri az árát.

Mi sokat utazunk (Intercity vonatok). A családunkban 4 db általános 15,6" laptop volt, ami vonatozáskor is probléma, mert a szűk üléssorok között nem fér el, nem lehet rendesen kinyitni sem, illetve az egyébként is sok cucc között, akár a kitömött hátizsákban nem mindegy a méret sem, és a súly sem. A 4 db Laptopból már 3 el lett adva, kicsire cserélve, már csak 1 db Legion hirdeti otthon a korábbi méreteket.

a képen:
ASUS ROG FLOW X13: (1,32kg + töltő 0,4kg)
Zenbook 14X OLED
Lenovo Legion 15,6"


Ezért kérdezzük mindenkitől, lesz-e hordozva, út közben lesz-e használva. Távolsági busz, vonat, repülő, mert ott szűkös a hely, és egyszerűen nem fér el.

A Lenovo Legion súlya szólóban, és töltővel:


És az ASUS ZENBOOK 14X OLED:


...

(#174806) Pyttawrx válasza cs.zs. (#174805) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Reméljük akkor jó is. Lesz.
köszi a tesztet.

de szerintem nem kérdeztem pontosan, de írtam privátot.

[ Szerkesztve ]

(#174807) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még idén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max. 500.000 Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
játék, multimédia, irodai programok (hobbi)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg single player (RPG, online action RPG), ritkán battle royal. Full HD elégséges, cél inkább a magasabb FPS
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS matt min. 17,3 coll
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hordozva lenne (havonta pár alkalom), multimédiára nem asztali használat is, utazás közben nem lenne használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem szükséges op. rendszer a vásárláshoz (a későbbiekben Windows)
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Csak SSD min. 500 GB, de preferáltabb az 1000 GB. Bővítési lehetőség fontos. (második slot) / Min. 16 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Minimum VGA RTX 3060
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Preferált új gép, vagy max. fél éves. Preferált márka/típus: Asus ROG Strix

:R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#174808) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!
Laptopot vennék, amit kinéztem eddig : Lenovo Legion 5 82JM000PHV és ASUS ROG Strix G713RM-KH087 és MSI Katana GF66 12UGS 9S7-158332-249. Ezek közül melyiket éri meg megvenni? Vagy ilyen árban van esetleg vmi hasonló jó alternatíva ár-érték arányban? Köszönöm

(#174809) cs.zs. válasza hepibáb (#174808) üzenetére


cs.zs.
addikt

Mindenképpen 17" érdekelne?
Az általad írt Lenovo cikkszám egy 17" modellt jelent, 11.gen Intellel, RTX3060 GPU-val.
570.000 Ft-tól elérhető, de 20.000 Ft-tal kevesebbért már 12.gen Intellel is vehetsz 3060-as Legiont, igaz, csak 15,6".

??

...

(#174810) MPeti2


MPeti2
csendes tag

Sziasztok!

Egy könnyen hordozható számítógépet keresek, amit érintőképernyővel (is?) lehet használni. Talán a "nagy okostelefon telefon funkció nélkül" egy jobb leírás lehetne.
A végén írok még néhány további részletet is.

Amire azt mondom hogy "hasznos", vagy "nem árthat", azokat spórolási célból el tudom engedni, és majd máskor venni egy jobbat azokkal együtt, ha már megtehetem.

Ha szerintetek valamelyik követelményem nem összeegyeztethető a valósággal és vagy az árkategóriával, kérlek szóljatok és korrigálok.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő 1 negyed évben

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
70.000 Ft, de ha szerintetek lényegesen jobbat lehetne picit tobbért, akkor azt hiszem tudok rajta nyújtani.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jegyzetelés, dokumentum olvasás szerkesztés, videólejátszás, webböngésző néhány tíz lappal több bővítménnyel (elsősorban statikus lapok, nagy súlyú webappok kevésbé), illetve ha elbírja akkor szóba kerülhet a játék is, erről részletek alább.

Videólejátszás tekintetében valószínűleg 720p 30 FPS paraméterű videófájlokat tennék rá, hogy kíméljem az akkut, de a képernyő képességeit nem ennyiben határoznám meg.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Egy 6 éves alsóközép kategóriás android telefon (Adreno 505 GPU-val, ha ez mond valamit) által nyújtott képességekkel megelégszem, de ismét megemlítem hogy játékra csak akkor használnám ha egyáltalán elvárható ettől az árkategóriától.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nem volt még komoly tabletem, de 10-11" szerintem jó lenne.
IPS, fényes. Létezik olyan védőfólia ami mattá teszi?

Felbontásról nem tudom hogyan nyilatkozzak, mert képaránytól függően sokféle lehet, de FullHD teljesen elég, 60 Hz-nél gyakoribb képfrissítésre sincs szükség.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat, és igen.

Valóban, ez kicsit ellentmondásos lehet a fényes kijelző választásnak, ezért is érdekelne hogy van-e matt fólia, ugyanis ahogy értem, a kijelző gyárilag egy ráadás bevonattól lesz matt, ami nem távolítható el. Szóval vagy vásárláskor eldöntöm hogy matt, és nincs lehetőség módosításra, vagy úgy döntök hogy fényes, és lehet hogy tudok rajta még változtatni.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Leginkább semmi.

Chromebook esetében a ChromeOS-t bár nem használnám, nem zavar, lecserélem, azoknak az eszközöknek inkább a többi tulajdonsága fogott meg: lehet tolla és dokkolható billentyűzete, és ami méginkább: a hardver aránylag jó Linux támogatása, és a nyitott, cserélhető és így naprakész firmware.

Ha Linux van rajta, az sem zavar, lementem majd pedig újratelepítem.
Ha Windows van rajta, az már jobban zavar, mert nem szeretnék kifizetni egy olyan licenszt, amit soha nem vennék igénybe.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
HDD-t magabiztosan állítom, hogy nem szeretnék, de ha eltávolítható akkor rendben van. Ennak az oka az, hogy mozgás közben (pl járművön utazás vagy gyaloglás közben) is használnám.
SSD hasznos lenne, de a sebesség nem olyan fontos, hogy ne tudjam elengedni spórolás miatt.
Maradt azt hiszem az eMMC memória.

Tárhelynek 64 GB legalább jó lenne, de abszolút minimum 32 GB.
RAM memóriánál a minimumot 4 GB-nál húzom meg, de igazán jó lenne ha beleférne a keretbe 8 GB.

Ha egy eszköz csak HDD-vel érhető el, de az SSD-re cserélhető, az rendben van, van itthon SATA SSD amit bele tudnék tenni.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ami még hasznos lenne: (ezektől is mind el tudok tekinteni, ha úgy kívánja az ár)
- HDMI kimenet
- Jack hangkimenet
- Toll támogatás (ha ez csak annyit jelent, hogy adnak hozzá és a gép házában tárolható, viszont lehet ilyet kapni külön is, úgy még kevésbé fontos)
- legalább 1 USB-A csatlakozó
- dokkolható billentyűzet

Ha van dokkolható billentyűzet, akkor a csatlakozók nagy része felőlem lehet ott is.

A hangszórónak nem kell nagyon szép hangot kiadni tudnia, inkább valami fülhallgató féleséget használnék helyette (vezetékes vagy nélküli), így ritkábban használnám.
Az viszont hasznos lenne, ha szükség esetén a hangszórónak határozott hangja lenne, nem ilyen kis tompa amit csendes környezetben éppen hogy csak hallani.

x86 processzor, és mivel a webböngészőt más programokkal párhuzamosan használnám, hasznos lenne legalább 4 processzormag.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet.

---

Alapvetően tabletet keresek, de ha van dokkolható billentyűzete az hasznos lehet. Ezt hívják convertible-nek?
Több okból is a (tabletformájú) chromebook-ok felé hajlik az érdeklődésem:
- idegennyelvű fórumokon korábban azt olvastam hogy a chromebook-ok olcsóbbak tudnak lenni más fajta eszközöknél, bár ennek az igazságtartalmát egyelőre nem tudtam visszaigazolni.
- bár nem az a hivatalosan támogatott használati mód, Linux alapú rendszert szeretnék rajta használni, és úgy olvastam hogy ezeknek az eszközöknek egész jó Linux és naprakész firmware támogatása van (MrChromebox által). Ezek miatt viszont szűkül a kör az x86-os chromebook-okra.

(#174811) SeniorTilla válasza MPeti2 (#174810) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Felejtsd el. Ha nincs rá több pénz, inkább ne vegyél semmit, mert nem fog megbirkózni a feladatokkal. Dobj hozzá még 1-2 százezret...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174812) rolend89


rolend89
csendes tag

Sziasztok! Sajna még nem kaptam iránymutatást itt a korábbi hozzászólásomra. Kérlek benneteket hozzáértők, hogy véleményezzétek a kiválasztott típusú gépeket. Előre is köszönöm, ha válaszoltok.
ASUS TUF DASH F15 (2022) FX517 (FX517ZE-HN043)
Lenovo Legion 5 82.........
Dell G15 5511
Utóbbi kettő 11. generációs i5 és RTX 3050/3050Ti

(#174813) cs.zs. válasza rolend89 (#174812) üzenetére


cs.zs.
addikt

Egy másik fórumtárs kérdésére adott válaszom a te kérdésedre is simán releváns.

Nekem ebből a 3-ból a Legion a legszimpatikusabb, sokak szerint a kezdő gamer laptopok legkiegyensúlyozottabb versenyzője.

[ Szerkesztve ]

...

(#174814) rolend89 válasza cs.zs. (#174813) üzenetére


rolend89
csendes tag

Köszönöm! Ismerősök i7 procit ajánlanak nagyon DDR5 miatt is, de egy ideig megállja a helyét szerintem is a 11. gen. i5 16 Gb RAM-al RTX 3050-el.
Még egy kérdésem volna. Érdemes itthon venni laptopot, ha májusban költözöm Németországba? (Garancia miatt)

(#174815) cs.zs. válasza rolend89 (#174814) üzenetére


cs.zs.
addikt

Fogalmam sincs hogy Németországban milyen mértékű a drágulás, de itthon májusig garantáltan sokkal drágább lesz minden. Nincs mire várni.

...

(#174816) g@bo válasza cs.zs. (#174815) üzenetére


g@bo
nagyúr

Miért lenne bármi drágább?

(#174817) rolend89 válasza cs.zs. (#174815) üzenetére


rolend89
csendes tag

A garancia miatt kérdeztem. De a Legionokra nem nagyon van panasz a 2-3 év alatt. Köszönöm mégegyszer.

(#174818) ViceRoy válasza g@bo (#174816) üzenetére


ViceRoy
kezdő

Itthon sokkal magasabb az infla és a forint se nagyon fog erősödni. Zenbookomat 3 hete vettem 298ért, most 340.

(#174819) bluyoo válasza bluyoo (#174726) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget és az ajánlatokat (itt és privátban is)!
Sokat segítettetek jó irányba indulni. :)
Végül elhagytuk a 360-at, vettünk egy Microsoft Surface Go 2 -t + emeltünk a kereten kicsit.
Egy Asus VivoBook Pro 16X N7600PC-L2001 lett a választott (340K-ért, bontatlanul, 3év garanciával).
Hát így összességében jócskán meg kellett toldani az eredeti keretet, de így talán sikerült minden elképzelést teljesíteni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#174820) cs.zs. válasza g@bo (#174816) üzenetére


cs.zs.
addikt

Az elmúlt 1 évben a családunkba megvett laptopok ára 10-20 %-kal nőtt.
2022 Januárban 465.000 Ft-ért vettünk ASUS ROG FLOW X13-at. Most mennyitől indul?
2022 Szeptemberben 400.000 Ft volt a ROG Zephyrus G14, most 430-460-tól.
2022 októberben 280.000 Ft volt az aláírásomban is szereplő UM5401QA, november 17-én 310.000, és ma, dec 03-án 340.000-től.
Lehet hogy egyedi a felfogásom, de én ezt folyamatos drágulásként élem meg.
:F

...

(#174821) g@bo válasza ViceRoy (#174818) üzenetére


g@bo
nagyúr

Nem 340 az, csak a szemed vibrál ;]

(nekem is meglett 300e… igaz lett, amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra… )

(#174822) Mikulásbá válasza cs.zs. (#174820) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

+1
Na és még csak most jön még a java, szinte napi szinte emelkednek a laposok-meg amúgy minden-ára, már a szakik is azt mondják, aki tervezte, hogy venni akar bármi elektronikai eszközt, minél hamarabb vegye meg, meg csak drágább lesz.

(#174823) jalapegnomey


jalapegnomey
újonc

Sziasztok! Építészmérnök hallgató ismerősömnek kéne "egy szép, de nagyon erős laptop ami gyorsan tud 3d renderelni."

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Január-február környékén
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
600e, de 700ig felmehet
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
3D renderelés (archicad, autocad, sketchup photoshop, revit)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14-16", FHD
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten lenne hordozva, de út közben nem használva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 vagy 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? Magyar kiosztású billentyűzet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, nagyon megérős esetben használt

[ Szerkesztve ]

(#174824) cs.zs. válasza jalapegnomey (#174823) üzenetére


cs.zs.
addikt

3D renderelés nem szokott attól a 16 GB-tól több ramot kérni?
Leszűrtem 2 dologra, az egyik a (bővíthető) RAM, a másik a grafikus memóriaméret.
Ha a linkre kattintasz, a linkben is láthatod fent, illetve bal oldalt a világoskék sávokban.
Ha a grafikus memóriához a 4 GB-ot is hozzáadod, kicsit jobb lesz a helyzet, bejön a képbe pl a ROG Zephyrus G14 is, aminek általában 40 GB-ig növelhető a ramja (8GB alaplapi fix, + 1 db slot, és ugye DDR4 3200-ból jelenleg 32 GB a max, így lesz 40)
700.000 körül ASUS ROG-ok jók lehetnek erre a célra, ott 2x 32 GB RAM is lehet. Később kellhet !

...

(#174825) jalapegnomey válasza cs.zs. (#174824) üzenetére


jalapegnomey
újonc

Biztos igazad van, a 16GB ramot csak odaírtam, hogy annyi biztos, kell neki, köszönöm!

(#174826) SeniorTilla válasza g@bo (#174816) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mert most irreálisan olcsók a laptopok a többi termékhez képest. Főleg itthon. Vége lesz a chipdömpingnek, és visszaáll a piac.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174827) atty76


atty76
csendes tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500000-1 millió között (ha lehet faragni, annak örülök)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
irodai programok, képszerkesztés, régi játékok (dosbox), prezentálás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
dosboxos játékot minden visz (Master of magic forever :DD )
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 colos, legalább FHD, IPS (Oled is jó lehet, de nem hiszem hogy van amik között én keresek), érintőképernyő nem kell, ha lehet matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
ha viszem valahova, úgy autóval megyek, szóval nem releváns
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
jó lenne minimum 16Gb RAM és minimum 0.5 tera SSD (ha több az jó)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
legyen bővíthető a gép (nem forrasztott alkatrészek), kell webkamera és mikrofon, legyen a gép időtálló, az elérhető legújabb generációs processzorral szerlve, DDR5 RAM előny.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új számlával (DELL garancia szimpi)

Szóval idáig DELL Latitude gépeim voltak, ezt a vonalat szívesen követem ha nincs jobb márka jelenleg (a garanciás ügymenetet is beleszámítva).
Jó lenne valami normálisabb képernyővel szerelt gép, de alig írják ki a boltok, hogy hány nites vagy milyen a színtere.
Új gépeknél elborzaszt, hogy rendeléskor választva 1 terás SSD-vel ill. 32 GB ramra bővítve plussz 100 ezrekkel nő az ára (garanciavesztéssel jár, ha vétel után én bővitem ezeket otthon, vagy a boltba bevive viszem az alkatrészt, ott megcsinálják úgy hogy garis maradjon? - bocs, ha hülyeséget kérdezek).

Esetleg tudnátok konkrét példányt linkelni?
Előre is nagyon köszi a segítséget és bocs ha irreális dolgokat írtam :U !

(#174828) hiddenroth


hiddenroth
csendes tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Bármelyik pilllanatban.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

~50k (Van pénz lóvéra!)

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai programok, böngészés, programozás, hálózati feladatok, Pornhub.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

14"-15.6"

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Minimálisan, heti pár alkalom. De k*rva erős gyerek vagyok! :D

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Win10, talán Linux.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

SSD, min. 8GB

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Esetleg DP port.

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Használt.

-----

Elsősorban ThinkPad T szériát nézegettem. A következőket:

14": T420, T420s, T430, T430s, 430u, 431s, T440, T440s, T450
15": T520, T530, T540p

Természetesen szóba jöhet más gyártó. Azt azonban nem teljesen látom át melyiknél mik a gyakori hibák. Gondolok itt arra, hogy egyiknél a kijelzők nagyon rosszul sikerültek, gond van a billentyűzettel, trackpointtal, a borítás ragadóssá válhat (olvastam ilyet), túlmelegedési gondok vannak (talán Ivy Bridge volt érintett, nem tudom ez notebook processzorokra vonatkozik-e), és hasonlók. Alias mit érdemes kerülni!

Azt is olvastam, hogy az U-s processzorok "harmat gyengék", és inkább az M-et érdemes venni. Nos itt [link] például ez is ezt bizonyítja, de nem tudom abban a felhasználásban amit írtam ez mennyire mutatkozna meg? Észrevenném-e a különbséget?

A kijelzőt körülbelül saccperkábé 1 méterről nézném, néha lehet közelebbről, ágyban fekve. Emiatt lehet 14" is bőven elég lenne? Van-e értelme Full HD kijelzőnek (mondjuk lehet az említett összegből ki se jönne)? Mennyire "ocsmányak" a normál TN kijelzők, illetve van-e különbség a felsorolt változatokban? Teszem azt T540p egy förmedelem TN-el, de a T530-al sokkal jobbak és így tovább. Volt korábban BenQ XL2411 játék monitorom TN panellel, az valami köpedelem volt minőség terén. Na meg ugye ott van a fényerő kérdése is.

Kicsit hosszú lett! Köszi, ha válaszoltok!

[ Szerkesztve ]

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#174829) Mikulásbá válasza hiddenroth (#174828) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább itt kellene érdeklődni : [link]

(#174830) hiddenroth válasza Mikulásbá (#174829) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Jogos. Köszi!

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#174831) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

Gépet szeretnék vásárolni, kérlek segítsetek az eligazodásban.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500 ezer Ft környéke
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsődlegesen Word, Excel, PowerPoint. kivetítésre mindenképp lesz használva. Munkagép, sok pötyögés várható rajta. Utazás miatt a tömeg fontos.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nincs játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS matt a preferált, hordozhatóság miatt 13-14 col körüli gép.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Sokat lesz hordozva. Utazás közben is lesz használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Támogassa a Win11-et, de nem szükséges, hogy rajta legyen
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD ma már ennyi pénzért szerintem elvárható, legalább 512GB tárhelyre van szükség. Ez megoldható egy 256GB-os SSD-vel és egy 1 TB-os HDD-vel is, ha úgy javasoljátok. De az SSD mindenképp legyen legalább 256 GB.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI szükséges a vetítéshez.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Nézegettem a gépeket. Valamiért az Asus ZenBook és a Probook fogott meg. De mindegyiken belül többféle típus és generáció van. Melyikek javasoltak? Természetesen nem csak ez a két típus játszik, amennyiben jobbat tudtok.

A segítségeteket előre is köszönöm :R :R

(#174832) cs.zs. válasza bitafter (#174831) üzenetére


cs.zs.
addikt

A Vivobook Pro-tól jobb választás a Zenbook, de még attól is jobb a ROG Zephyrus G14.
Olvasd végig, utolsó képen ott a lényeg. Dec 31-ig.


Itt van egymás mellett egy ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QC (bal), 430-460.000 Ft-tól,
és egy ASUS Zenbook 14X OLED UM5401QA (jobb) 330-340.000 Ft-tól elérhető.


ROG Zephyrus természetesen erősebb, jobb gép.
Ryzen7-5800HS prociva, RTX3050 GPU-val indul, 8GB alaplapi fix DDR4-3200, +1slot, amibe akár 32GB-ot is tehetsz, és így 40GB ramod is lehet. 4 hangszórója van, 2 alulra nyomja a mélyebb hangokat, a 2 db tweeter nyílása pedig a matricák magasságában látható. Nagy fényerejű 2560x1440 kijelzője van, és 76Wh hatalmas akkuja, amivel (nem játék esetén) végig lehet dolgozni egy napot.
Saját töltője 180 Wattos , külön dugóval, de ennél a modellnél tényleg mindenre gondoltak, USB-C-n is tölthető 100 Wattig, max 20V 5 Amperrel. Egyetemista gyermekem nem hordja a 180 wattos téglát magával, a Xiamiau telefonja 35 wattos töltőjével tartja szinten az egyetemen!


500.000 Ft környékén nem találsz ettől erősebb, multifunkcionális, bővíthető, játékra és munkára egyaránt befogható, hordozható, könnyű gépet. Mindössze 1,6 kg.



Jobb oldali gép egy ehhez képest kisebb teljesítményű, de az irodai gépek között kifejezetten erősnek számító UM5401QA, Ryzen5-5600H procival felvértezett Zenbook 14X OLED.
Ennek a billentyűzete széltől-szélig ér, és ez sokkal szebb, mint a kávákkal körbevett ROG billentyűzet, DDR4-4266 ram van benne, 16GB, nem bővíthető, szintén egésznapos akku, és egy brutális OLED kijelző. 1,4 kg, megvilágított numpad az egérpadban.

Proci variációkkal ezzel is el lehet menni 500-600-700 ezer Ft-ig, mint ahogy a Zephyrus G14-gyel is.


Mielőtt megvettem, nézegettem Microsoft Surface-variációkat, sőt almásat is, de azokban nincs H-s proci, nincs magyar nyelv, és ebbe még egy régi Zenbook-ot is beszámíttattam 120ezerért, mert
mindkettőre régi laptop beszámítósdi van érvényben, ha kerítesz egy régi, működőképes TUF-ot, vagy ROG-ot, a G14 ára 200.000 Ft-tal csúszik lejjebb, ha pedig a Zenbook tetszik jobban, régi Zenbook leadásával 120.000 Ft-tal rövidítheted az árát.



Jelen pillanatban ezzel a beszámítási akcióval (ha kerítesz leadható öreg masinát pár tízezerért) 250-300 ezerért lehet tiéd a bal oldali, 220.000 körül/-től a jobb oldali gép.

Ha nincs mit leadnod, abban az árban akkor is egyértelműen a kis ROG a tuti.

Ha bármilyen kérdésed van, tedd fel, bátran!


...

(#174833) Pyttawrx válasza bitafter (#174831) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Neked erre én is ezt ajánlom: Zenbook UM5401QA, 14X OLED. Gyönyörű kép, zajtalan működés, könnyű, de erősváz.

(#174834) atty76 válasza Pyttawrx (#174833) üzenetére


atty76
csendes tag

Szia!

Esetleg nekem is lenne ötleted (#174827)?

Köszi!!

(#174835) Pyttawrx válasza atty76 (#174834) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Annyi kérdésem még lenne, hogy a képszerkesztés, az mennyire lenen komolya, meg gyakori?

(#174836) atty76 válasza Pyttawrx (#174835) üzenetére


atty76
csendes tag

Nem ez a fő csapásirány, csak néha szoktam fényképeket is szerkeszteni.

(#174837) Pyttawrx válasza atty76 (#174836) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor szerintem ez egynek nem rossz alternatíva: [link]
vagy 2,8k Kijelzővel, ami szerintem bőven jobban megéri: [link]

[ Szerkesztve ]

(#174838) Ferenc198 válasza cs.zs. (#174832) üzenetére


Ferenc198
csendes tag

Szia!

Én is laptop vásárlás előtt vagyok.Van egy g551-em, amit beszámíttatnék, így a zephyrus család jön szóba.
Munkára (Autocad) használom, leginkább monitorra kötve, de fontos a hordozhatóság, így a 14"-os jöhet szóba.
A kérdésem, hogy lehet kapni 5800HS, 6800HS és 6900HS procival is. Ahogy utánaolvastam autocad-nél leginkább a processzor számít.
A kérdésem, hogy a változatok közti árkülönbséggel nyerek-e számottevő gyorsaságot autocad-ben vagy elegendő az 5800HS verzió?

Előre is köszi! :)

(#174839) Pyttawrx válasza Ferenc198 (#174838) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

az 5800 HS ha jót néztem az ddr4-et tudja a másik 2 már ddr5. szerintem érdemesebb azok közül választani, ott talán már mindegy melyik szerintem. :)

(#174840) atty76 válasza Pyttawrx (#174837) üzenetére


atty76
csendes tag

Akkor a DELL vonalat felejtsem el?
Mostanában nagyon ajánljátok az ASUS vivobook-okat, ez is van olyan tartós darab?

(#174841) #85925376 válasza atty76 (#174840) üzenetére


#85925376
törölt tag

Ha a tartósság a fontos, akkor ne felejtsd el.
Jók ezek az új asus-ok, de csak ár/érték arányban. Ha nem oled-el szerelnék őket, már teljesen más lenne a felállás.
Tartósságban nem érik el az Inspiron és Precision, vagy más munkagépek (Thinkpad, Probook, Zbook) szintjét.

(#174842) Pyttawrx válasza atty76 (#174840) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezek az újak igen már erősebbek, de ami miatt van favorizálva az az LCD, mostanában sikerült vennem egy OLED-es notit (zenbook), bár féltem tőle, de már azért eléggé kiforrta magát ez a technika. Gyönyörű tűéles kép magas fényerő ha szükséges.

(#174843) Pyttawrx válasza #85925376 (#174841) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ne egy workstationhoz hasonlítsd, mi sem ahhoz hasonlítjuk, a kettő azért más világ. :)

(#174844) #85925376 válasza Pyttawrx (#174843) üzenetére


#85925376
törölt tag

A kérdező hasonlította egy inspironhoz, arra reflektáltam.
Nekem is Thinkpadom van az asszonynak meg egy vivobook 16x. Mindkettő jó, de teljesen más világ.

(#174845) cs.zs. válasza Ferenc198 (#174838) üzenetére


cs.zs.
addikt

Hát igen, tekerj itt lefelé, csillagos ég a felső határ.
Itt van egy proci összehasonlító (nyisd le a füleket, kezdj el begépelni bármit, válaszd ki), ami szerint kb 4-7% a különbség nyers erőben, de ez csak a procit nézi. Közben meg a Ryzen9-6900HS-hez már 8GB GPU társul, meg DDR5 ram. Úgy már biztos nem csak 4-5% a különbség a 2 gép között...

...

(#174846) atty76 válasza #85925376 (#174844) üzenetére


atty76
csendes tag

Bocsi, én Latitude-ra gyúrtam volna, az Inspirion az elég gyenge eresztés! Természetesen workstation-ra nincs szükségem, tehát a precision vonal már túl sok lenne. :R

(#174847) #85925376 válasza atty76 (#174846) üzenetére


#85925376
törölt tag

Igazad van, összekeveredtem :R

(#174848) Ferenc198 válasza cs.zs. (#174845) üzenetére


Ferenc198
csendes tag

köszi, valóban nehéz...
most ezt nézem: ASUS ROG ZEPHYRUS G15 (2022) GA503RM-HB148 Ez 609.000 Ft.
Ez a többi géphez/ajánlathoz képest nekem "olcsó"-nak tűnik. Ez elvileg a beszámítással 409.000 Ft lenne. Annyiért ez jó választás?

(#174849) artru60


artru60
csendes tag

Sziasztok!
Feleségemnek keresek laptopot.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000-Nagyon max230000 Ft részletre
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
böngészés sok nyitott lappal (100+), youtube, Office
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" ha lehet
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
ritkán lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux is jó
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD min256+
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is olcsóbban

Amit kinéztem ez nagyon max [link] jó konfig. A memória biztos elég :) Nem tudom mennyire jó ez a típus. Esetleg valami szerényebb laptop jobb minőségben hosszú időre kell, strapabíró legyen.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.