Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174051) Pyttawrx válasza Kzo (#174050) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem igen.

(#174052) Öcsielvtárs válasza zombei (#174023) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Néha egészen értelmes (mármint kinek milyen áron...) gépek vannak előfizu nélkül a Telekomnál. Pl. ez: https://www.telekom.hu/webshop/termek/Acer-Aspire-3-A315-58G-34C6?skuId=jsku1754646591&processType=listPrice (174k most, (máshol 250k). Az MX350 nem egy erőmű, de régebbi játétkokhoz elég lehet.

Samsung A54

(#174053) Öcsielvtárs válasza Destroyer91 (#174048) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Ha elég az i3-1115G4 a progikhoz, akkor te is néz rá erre: https://www.telekom.hu/webshop/termek/Acer-Aspire-3-A315-58G-34C6?skuId=jsku1754646591&processType=listPrice Sajna a bill. nem világít...

Samsung A54

(#174054) Pyttawrx válasza Öcsielvtárs (#174053) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez egyik sem értelmes gép főleg nem ennyiért.
Ha olvasod az összefoglalót, akkor látható, hogy csak végső esetben "szabad" venni.
Plusz amikre használnák, ez picit már kevéske, vagy épphogy elviszi kategória.
És kérlek használd a link gombot így káosz a linked.
Kérlek ne írj olyat, ami nem jó a kérdezőnek.

(#174055) Öcsielvtárs válasza Pyttawrx (#174054) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

A linkkel igazad van. A "végső eset" valóban nem a szakma csúcsa, de ha olvastad, hozzátettem az ár/érték arány megfontolását. Két fórumtársnak javasoltam, akik által megadott igények nem verdesték az egeket (ezért egy normális I3 alatt sok minden elfut), miként a ráfordítandó összeg sem. Hozzáadva a 3 év garit, tartom, hogy nekik új gép ez alatt nincs, a használt pedig már egyéni preferencia.

Samsung A54

(#174056) seger


seger
addikt

Sziasztok

Lenovo ideapad 5 14" notebookkal szemezek. Akku időről tudnázok infót adni?

(#174057) SeniorTilla válasza seger (#174056) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem a neten találsz róla infót, ha máshol nem, a gyártónál

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174058) seger válasza SeniorTilla (#174057) üzenetére


seger
addikt

Ott néztem, ott azt írja akár 12 óra. Egy üzletben meg mindenképpen le akarnak beszélni, 2cellás akkuról.
Ezért érdekelne tapasztalat

Szerk.
Akkumulátor

Akár 12 óra üzemidő*, Quick Charge 2.0 gyorstöltő, 15 perces töltéssel 3 órányi használat

* Az akkumulátoros üzemidővel kapcsolatos közlések csupán becslések, a MobileMark ® 2014 150 nites képernyőfényerő melletti ver. 1.5 akkumulátoros üzemidő benchmarkvizsgálattal végzett tesztelés eredményei alapján. A tényleges eredmények eltérőek lehetnek és számos tényezőtől függenek, egyebek mellett a termék konfigurációjától és használatától, a szoftverektől, az üzemelési körülményektől, a vezeték nélküli működéstől, az energiagazdálkodási beállításoktól, a kijelző fényerejétől és egyéb tényezőktől. Az akkumulátor maximális kapacitása a jellegéből adódóan az idő múlásával és a felhasználás révén csökken.

[ Szerkesztve ]

(#174059) arcitec válasza seger (#174058) üzenetére


arcitec
addikt

Az egy álltalános leírás, hiszen mindenhol ott az : "AKÁR" szócska. Akár 12 óra üzemidő!
Adott típus paraméterei kellenek, azonban még egy 3 cellás sőt akár 4 cellás sem tud 12 órát.

(#174060) seger válasza arcitec (#174059) üzenetére


seger
addikt

Igazából nem is a 12 óra az elvárás! De épp egy kb 10 éves samsung i5 14" gépet nyúzok, akku 1-1,5 óra, ami nekem már kevés...
Most szemezek a 14" ideapad 5 gépekkel, és kíváncsi lettem volna, hogy mik a tapasztalatok.
I3 1115G4 valamint az I5 1135G7 procival szerelt gépek között hezitálok. Kb 50-60ezer a különbség a kettő között.
Akku ha bírna 6 órát, már jó lenne. Valamint ha igaz a gyorstöltés, na az jó lenne.

(#174061) RocknRoller


RocknRoller
aktív tag

sziasztok!
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 100-150k huf
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - netezés, programozni tanulnék rajta (html, css, JS), néha kis world of warcraft
4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? minimum 13 max 14 col, FHD felbontás
5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? néha hordoznám, lehetőleg ne tégla legyen
6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD legyen, minimum 256 GB. ram minimum 8gb, esetleg 16gb DDR4, ha bővíthető lenne az szuper lenne
8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…), HDMI port jól jönne, ethernet is esetleg
9. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak használt üzleti

használt üzleti Thinkpadek tetszettek eddig, de minden javaslatot szívesen fogadok.

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#174062) Pyttawrx válasza RocknRoller (#174061) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

(#174063) Pyttawrx válasza Öcsielvtárs (#174055) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szóval kevés lesz nekik minden tekintetben.

(#174064) zombei válasza Öcsielvtárs (#174052) üzenetére


zombei
aktív tag

MX350 szerintem már nem lenne nagy előrelépés 940MX-hez képest. Most egy IDEAPAD 5-15ITL05-el (i3-1115G4, MX450) szemezek, az is 180e (IPS,2.5" bővítés,bill világítás).

[ Szerkesztve ]

(#174065) RocknRoller válasza Pyttawrx (#174062) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

szia, köszi, de ott nem nagyon van mozdulás, ezért próbálkoztam be itt is... :(

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#174066) Öcsielvtárs válasza Pyttawrx (#174063) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nyilván jobb, ha erősebb egy vas. A "minden tekintetben" kicsit barokkos túlzás, de mindenki utána tud nézni, mire elég neki egy lapos. Ja, amúgy ma délutánra elfogyott (persze lehet, hogy lesz még).

[ Szerkesztve ]

Samsung A54

(#174067) Öcsielvtárs válasza zombei (#174064) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

A 940MX-nél majdnem duplát tud - nem mintha az olyan sok lenne... - de a jobb gpu-n kívül nyilván ott van a többi paraméter is, ami neked fontos, és hát ez a lényeg.

Samsung A54

(#174068) Kbali válasza RocknRoller (#174065) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az a baj, hogy nem kaptál AZONNAL választ? Egyébként kicsit kellett volna csak visszaolvasnod.
Tényleg minden tanácsot kérő azt hiszi, hogy az ajánlós topikokban csak olyanok válaszolnak, akiknek ez a fő foglalkozásuk? :F

(#174069) Pyttawrx válasza Öcsielvtárs (#174066) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem az, hisz kezdve a minőséggel, a teljesítménnyel (mármint hogy kevés oda), tehát meki minden szempontból kevés. Hiszed vagy nem, de azért 2022-ben új gép esetén ne ajánljunk már 2mag/4 szálas gépet, főleg 180k-ért, mikor használtból ennyiből már azért lehet notit is kapni. :) és nem nem túlzás

(#174070) Öcsielvtárs válasza Pyttawrx (#174069) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nézd, nekem a munkám miatt 15 éve kizárólag üzleti notik vannak a kezem alatt. De szerencsémre (még) a család/barátok/ismerősök nem akartak agyoncsapni a konzumer gépeikkel, amit javasoltam. Nyilván sokan és sokkal jobb szakemberek vannak itt nálam, de akkor sem mindig opció ha egy youtube/facebook/index stb. felhasználónak nem elég egy két magos új proci.

Samsung A54

(#174071) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok!Az lenne a kérdésem hogy egy 2017-es 15" Macbook Pro makulátlan karcmentes állapotban megér 290ezret a következő paraméterekkel?
- 15" Retina LCD 2880x1800

- 2, 8 Ghz Négymagos Intel Core i7

- 16 Gb Lpddr3 RAM 2133 MHz

- 256 GB Apple SSD

- Intel UHD Graphics 630 1536 Mb + Radeon Pro 555 2Gb Videókártya

- Magyar megvilágított billentyűzet

(#174072) Mikulásbá válasza juventus19 (#174071) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#174073) seger válasza arcitec (#174059) üzenetére


seger
addikt

Voltam media-ba megnézni, de csak a kisebbik i3 1115G4 cpu-val volt. Lehúztam a töltőt, kiírta, hogy 9ó30p. Megnyitottam egy böngészőt és egy file kezelőt utána már csak 3ó37p.

(#174074) fateless válasza juventus19 (#174071) üzenetére


fateless
veterán

Apple ssd :DDD

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174075) arcitec válasza seger (#174073) üzenetére


arcitec
addikt

A mediában ott azok nem mérvadóak, nagyon nem optimális körülmények közt mennek ott.
Írjad le az igényed milyen célra kell a gép az összefoglalóban kértek szerint és a hozzáértők majd válaszolnak. Esetleg emeld ki az akku igényed. Az tény hogy a 2 cella bizton kevés esetleg a 3, de azon belül is változhat hogy mekkora teljesítményű akku van benne.
Azt tudom , hogy a Dell Latitude 5520 I5 1135G7 63wh 4 cellás akksival tud úgy min 8 órát.

[ Szerkesztve ]

(#174076) Pyttawrx válasza Öcsielvtárs (#174070) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak haladjunk a korral. Újban már el kell ezeket felejteni! Plusz amihez írtad, oda kevés

[ Szerkesztve ]

(#174077) seger válasza arcitec (#174075) üzenetére


seger
addikt

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Bármikor
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-280ezer most a keret, de tudok várni ha kevés
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Email, teamviewer, böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom! Munka a cél!
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" kocsiba is használva lenne
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Napi szinten vinném magammal
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10, win11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
250Gb vagy 512GB és 8GB már elég, ha több se baj
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Világítós bill legyen üzemidő 6óra vagy több, de kb 5-6 órával már kiegyeznék
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Mindenképpen új

Lenovo 14"-ban gondolkodom 210 körül I3 procival találtam, 280 körül I5 procival

(#174078) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok

Notit szeretnék tanuláshoz és nem bánom ha esetleg a jövőben kezdetleges vágáshoz , esetleg podcastezéshez használhatom.

2 az 1-ben notit keresek mert bohóckodnék kicsit tabletként is.

Fontos, hogy az akku 10-órát lehozzon.
Használtat és újat is néztem DE ár/érték arány számít, max 200-ig.

Újak között kinéztem a Lenovo Flex 5-öt, elugrottam a Médiába de a klavi nem passzolt méretben , nem állt a kezemre ,a betűk el voltak csúszva a számomra megszokotthoz képest :W Volt ott valamilyen HP is annál ez a klavi probléma nem jelentkezett

Miket javasolnátok?

(#174079) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-300 ezer. Nagy extráért lehet kicsit több.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Programozás, web, email. Nem lenne sokat használva, csak mobil kiegészítő asztali mellé.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14". OLED-et szeretnék, de meggyőzhető vagyok egy IPS-sel is, ha másban lényegesen jobb, mint az Asusok.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak utazás közben használnám, a hordozhatóság az elsődleges szempont. Könnyű, elegáns gépet szeretnék.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Vételkor mindegy, Linux fog rákerülni.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD: 250GB vagy nagyobb
RAM: 16GB vagy nagyobb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Mindenképpen: USB-C töltés, normál HDMI 2.0, egykezes nyitás
Utóbbi lehet, hogy hülyén hangzik, de nagyon elegem van azokból a laptopokból, amiket két kézzel küzdve kell kinyitni, annyira merev a zsanér. Totál gagyi benyomást kelt, ha elmozdul a gép alja nyitáskor, vagy egyenesen le kell szorítani. Szeretném, hogy úgy nyíljon, mint egy Macbook.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Áfás számlával és garival lehet használt is, de alapvetően újat keresek.

Kinéztem egy Zenbookot és egy Vivobookot. Nagyon tetszik mindkettő, papíron a Vivobook jobban. Viszont nem tudtam még megfogdosni egyiket sem, így nem tudom, hogy minőségre milyenek. Na meg használni sem használtam még hasonló "ékszert" sem, nem nagyon van ezekkel tapasztalatom, csak a nagyobb, műanyag rémekkel. Boltban megnézegettem pár Huawei Mate-et meg hasonló apróságokat, és ezek tetszettek. Persze nem OLED, de ha tudtok olyat, ami jobb a fentieknél, akkor szóba jöhet ilyesmi.
Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#174080) juventus19 válasza fateless (#174074) üzenetére


juventus19
csendes tag

Azt a hirdető írta úgy :DD :DD :DD

(#174081) Pyttawrx válasza kiralytom (#174078) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. ebből használt lesz inkább. amúgy amit néztél flex is 200 felett van.
Ebből azért láthattad, hogy a megadott keret karcsú lesz. szerintem kérdezz a használt topikban.

(#174082) SeniorTilla válasza kiralytom (#174078) üzenetére


SeniorTilla
veterán

200-ért semmit, főleg nem 10 órás üzemidővel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174083) Kbali válasza Pyttawrx (#174081) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ilyet használtan sem fog kapni, sőt pláne nem olyan akkuval, amit újonnan sem tudott kb. semelyik 2in1 gép.

(#174084) kiralytom válasza Pyttawrx (#174081) üzenetére


kiralytom
aktív tag

A flex 5-öt 200-ért láttam újat, ebből indultam ki. Igazság szerint az lett volna a választásom HA a billentyűzetnél nem lenne az említett ,,elcsúszás".

Mennyinél vannak ezek a gépek? 250-300 körül már kapni ezekkel a mutatókkal?

(#174085) Pyttawrx válasza kiralytom (#174084) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

max a ryzen 3 cpu-s

(#174086) Pyttawrx válasza Kbali (#174083) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pontosan. Az akksit el is engedtem azonnal. :)
Amit utoljára használtam ilyen noti vagy 2 évig, az a pavilion x360 volt az 260-300 közt van kb 6 órás akksi

(#174087) Kbali válasza kiralytom (#174084) üzenetére


Kbali
nagyúr

350-400 lesz a minimum az igényeidre, de a 10 órát azok sem biztosa, hogy fogják bírni. Szóval: túl nagy igények, túl alacsony keret,

(#174088) kiralytom válasza Pyttawrx (#174086) üzenetére


kiralytom
aktív tag

My fault, első körben nem vettem észre, hogy az a topic inkább új notikról szól.
250-300 között esetleg van valami?

Mondjuk ő?!
Ennél 12,5 órát ír lehetséges üzemidőnek. Reálisan egy ilyen géptől netezgetéssel, jegyzeteléssel elvárnék 8-10 órát. Reális?
Nem tudom minőségileg, megbízhatóságban mit képvisel a HP , nincs tapasztalatom velük.

Btw. a Yoga 7 és a Flex 5 billentyűzete ugyanaz a kiosztás? Mert ez első ránézésre felkeltette az érdeklődésemet

[ Szerkesztve ]

(#174089) #85925376 válasza kiralytom (#174088) üzenetére


#85925376
törölt tag

43Wh-s akksival? :N
Volt régen egy thinkpad T580-asom, 2akksi volt benne, egy belső kb.32Wh és egy külső cserélhető kb.72Wh, na az tudta a 14-16órát, de az jóval drágább gép.
Szerintem 10órához 60-70Wh-s akksi kellene, valamint az Intelek többet fogyasztanak, mint az új rysen-ek.
A yoga 7-ben elvileg 71Wh akksi van, szóval az esélyes.

[ Szerkesztve ]

(#174090) SeniorTilla válasza kiralytom (#174088) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A HP Pavilion jobb minőség mint a Lenovo Yoga, de egyik sem fog elmenni 10 órát.

A katalógusadatok olyanok mint az autóknál a megadott fogyasztás...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174091) kiralytom válasza #85925376 (#174089) üzenetére


kiralytom
aktív tag

Én csak az adatlapból indultam most hírtelen ki. Most már kezdek totálisan tanácstalan lenni. :Y

Azt én is sejtettem, hogy ha beböfögnek egy 12 órás üzemidőt, akkor azért azzal nem kell számolni, de úgy jó 8 órára számíthatok (persze nem full videószerkesztésre :)

[ Szerkesztve ]

(#174092) arcitec


arcitec
addikt

Ide kérlek ajánljatok valamit, igaz nekem írta, de a szakértőknek szóló kérés: [link]

(#174093) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,
Anyósnak kellene otthonra egy bankolos, youtube nézegetős gép legalább 5 évre.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-160.000
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Net, youtube, kis ezaz (semmi játék, vagy grafikai szerkesztés), irodai progik
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14, vagy 15, jó lenne a numerikus bill
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, heti 1 alkalom
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó lenne a WIN, de ezért többet nem fizetnék
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Min. 120, de inkább 240-es SSD. Op. rendszeren és alap szoftvereken kívül más nem lesz rajta
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Semmi extra. A világítós bill-nek örülne nagyon, de nem feltétel. Én csak javaslom neki a masszivabb burkolatot, de ennyiért szerintem csak gyenge műanyagok lesznek újonnan... (Ezért lenne jobb, egy használt üzleti).
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Nem, újszerű állapotú gép is játszhatna, ha annyival jobb.

Köszi előre is.!

(#174094) FLD1987 válasza kiralytom (#174091) üzenetére

Szerintem a gyártó által az adatlapra írt akkumulátoros üzemidő arra jó, hogy el legyen osztva 2-vel és akkor kijön a böngészős, irodai (pl. Word, Excel) használat. Az a megfigyelésem, hogy kb. az adatlapra írt működési idő felét szokták tudni a laptopok. Mondjuk én 2008-ban kezdtem el laptopot használni, de eddig általában bejött a felezős módszer és az adatlapra írt idő felét általában tudták a laptopjaim teljesíteni áramra kötés nélkül. Nekem Fujitsu LifeBook U7411 laptopom van és a Fujitsu szerint a laptopom 14 óra 10 percet tud működni az aksiról menve. Viszont én csak 7 óra 5 perc működést várok el a laptopomtól internetezéssel*1*.
*1*Ennél leginkább böngészés van, vagyis olvasok különféle dolgokat az interneten.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#174095) Pyttawrx válasza q13579 (#174093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ebben az ársávban, használtan jobbat kapsz, ebben a topicban kérdezz.

(#174097) weky


weky
tag

Sziasztok!

Pár napja (#174036) kértem segítséget laptop vásárlás kapcsán és Acereket ajánlottatok.

Ma barátnőm elment volna megvenni a kiszemelt típust (Acer Aspire 7 - A715-75G-55CJ [link] , de lebeszélték róla, azzal, hogy ez már nem egy modern gép, ráadásul a Win 11 még felmegy rá, de az újabb Windowsok már biztosan nem + kevesebbet bír egy töltéssel.

Helyette ajánlottak két másik Acer típust:

- Acer Swift X Ultrabook SFX14-41G-R2HE [link]
- Acer Swift 3 SF316-51-53SJ [link]

A kérdésem az lenne, hogy érdemes elgondolkozni az előbbi két modellen vagy teljesen jó az Aspire 7 is?

Resonance multi gaming baráti közösség

(#174098) Pyttawrx válasza weky (#174097) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:D Ez vicc. Nem megy rá fel az újabb win? Core2duo-ra is felmegy….. Jó lesz még az az aspire sokáig. :)

(#174099) SeniorTilla válasza weky (#174097) üzenetére


SeniorTilla
veterán

biztos nem volt nekik ilyen, csak a másik 2 :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174100) weky válasza Pyttawrx (#174098) üzenetére


weky
tag

A két linkelt típuson akkor nem kell gondolkozni?

Resonance multi gaming baráti közösség

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.