Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#173901) Pyttawrx válasza Ck. (#173900) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Chrome bookot el kell szerintem felejteni. Csak netezni lehet vele tudtommal.

(#173902) Pyttawrx válasza gabo89 (#173899) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl H-s

(#173903) fateless válasza Pyttawrx (#173901) üzenetére


fateless
veterán

Azért annál sokkal többre képes egy chromebook, mint csak netezni.
Alapvetően net, office, streaming, social media dolgokra alkalmas. Ugyanakkor nem alkalmas mindenkinek.
Tehát ha abban gondolkodsz, hogy lekapsz vhonnan egy office-t, aztán használod irodaira, úgy nem fogod tudni. De ha pl van egy 365 előfizud (de gondolkodhatsz az ingyenes google dokumentumkezelőben is), akkor teljesen jól használható.
Van olyan civil szervezet, ahol kaptak több chromebookot ajándékba, és azokon végzik az irodai munkáikat is, közös felhőtárhellyel a doksiknak.
Mi pl az adományokat kezeltük egy chromebookkal évekig, így mindig láttuk, mi lett kiadva az irodából is (később tabletre álltunk át)

Ha nem ismered, érdemes előbb érdemes kipróbálni. Ha pontosítod, mire fogod használni, könnyebb lesz segíteni.

Leegyszerűsítve nézd meg, hogy tetszik az irodai használat a chrome böngészőből, az talán segít látni az összképet. Vagy ha van egy öreg géped, dobj rá chrome os-t (keress rá a lehetőségre), és láthatod, hogyan használhatod.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173904) Pyttawrx válasza fateless (#173903) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szervizelésre volt nálam. Akkor néztem meg picit. És te most megerősítettél abban, h szinte semmire nem való. Azaz “csak” bizonyos felhasználásra lehet jó, hisz egy tab vagy ipad billentyűzettel sokkal többre való és használható. Szerintem.

(#173905) fateless válasza Pyttawrx (#173904) üzenetére


fateless
veterán

Szabad vagy erre a véleményre...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173906) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mert elég big dilemmában vagyok laptop vásárlást illetően. :B

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Jövő héten.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- Kb. 600.000Ft, de kicsit fölé is tudok menni. :)
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Irodai programok, programozás (VSCode-ban nyomatom főleg), fotószerkesztés, néha videószerkesztés. Egyik sem munka szinten, arra biztosít a munkahelyem lapit. :))
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- Viszonylag sokszor utazok az országon belül és kívül is, viszont nem vagyok annyira gaming függő hogy ne bírjak ki néhány napot ultra durva gaming nélkül. A két helyen ahol sokat tartózkodok van asztali gép vagy XBOX Series S. Ez alapján nem szempont a gaming performance.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- IPS, matt, méret 13-15.6".
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Utazás közben nem lesz használva, viszont hetente lesz hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Igazából mindegy.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- RAM nem árt ha sok, SSD szerintem ilyen 256GB is elég akár.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Legyen lehetőség minimum 2 külső monitor csatlakoztatására.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Új.

Én igazából az M2 SoC-os MacBook Pro 13"-at nézegetem most. Szerintetek megfelelő lenne erre a felhasználásra? Tud az M2 kezelni 2db külső monitort? :)

Köszönöm!

(#173907) Dodzsem06


Dodzsem06
újonc

Sziasztok!

A páromnak keresek laptopot, minél előbb szeretnénk neki egy jó eszközt találni, mivel a mostani kezdi feladni a harcot. Nagyjából 270e forint a teteje annak az összegnek amit maximálisan kiszeretnénk adni a laptopra.
A párom fotós/grafikus, így ehhez a munkakörhöz keresünk gépet. Egyszerre több száz képet kell kezelnie és nagyobb méretű grafikai fájlokat is. Főként adoba programokkal dolgozik. Játékra nem használná egyáltalán.
A munkája miatt jobb lenne egy minél nagyobb felbontású képernyő, ami minél inkább jól visszaadja a színeket.
A laptop nem lesz sokat hordozva, inkább otthoni munkákra használja majd.
Operációs rendszerek tekintetében inkább a windows-t prferálnánk.
Örülnénk neki, ha a laptopban ssd lenne, minél nagyobb tárhellyel, ramokból 8GB-ot gondolnánk ideálisnak :)
Használtan keresünk laptopot!

Tudom, hogy az ár miatt eléggé be vagyunk határolva, de kíváncsi vagyok, hogy milyen laptopok jöhetnek szóba fotós munkákhoz és miket ajánlanátok :)
Szívesen meghallgatok bármit és bármilyen ajánlatot szívesen fogadok :)

Előre is köszönök minden választ :)

(#173908) Pyttawrx válasza fateless (#173905) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ettől még lehet hibás a véleményem, csak leírtam, amit én gondolok ezekről. És meggyőzhető is vagyok. :) NÉHA :D

(#173909) Pyttawrx válasza Dodzsem06 (#173907) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

(#173910) fateless válasza Pyttawrx (#173908) üzenetére


fateless
veterán

A maga célterületén hasznos állat.

Egy hölgynek egy Latitude e4310-ese volt, kissé belassulva, 4GB RAM-mal, már halott akkuval. Új ssd, + RAM, új akku áráért lett egy alig használt chromebook, aminek nagyon megörült. Levelezés, böngészés, heti zoom, messenger (videó és chat), néha a közös táblázatba beírja magát, egyes doksik, pdf-ek alkalmanként, némi yt amire használja fő vonalakban. A chrome lapi gyorsan indul, könnyen használható számára, neki megérte.

Nemrég láttam egy fél éves Asus flip cm3-at 55-ért hírdetve, gondoltam, ráajánlok 50-et, végül nem tettem meg, pedig hurcolós "dobálós" gépnek ideális lett volna.

Céleszköz, nem mindenre is, de bőven megvan a maga helye adott területen. De nem ajánlanám a kérdezőnek úgy, hogy nem is ismeri az OS-t

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#173911) 5-ös kezelő válasza Dhampir (#173894) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Köszönöm, feljegyeztem. :K

(#173912) SeniorTilla válasza gabo89 (#173893) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tökéletes választás, a Pavilionok nagyon jók. Sokat adok el belőlük, nincs rájuk panasz. Van két monitor kiement is, 1 HDMI és 1 USB-C

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173913) SeniorTilla válasza Gtaati (#173897) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A LAN-t simán meg tudod oldani egy usb-c lan kábellel, ha nincs a gépen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173914) SeniorTilla válasza gabo89 (#173899) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen a H-s proci lenne a legjobb, de az ennyiből nem jön ki. Az u-ssal is menni fog a tervezés, csak lassabban. A Ryzen jó választás, ha a program ki tudja használni, és nem intelre van optimalizálva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173915) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#173914) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Meg a hűtés is eléggé menni fog. :) És azok ventijei nem arra vannak tervezve szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#173916) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
2 in 1 notebook/tabletet vennék használtan.
Van egy régi Samsung Galaxy TAB-om, amit még használok rajzolásra, de már lassú és öregecske szegény.
Megragadták a fantáziám a tablet/notebook-ok, mivel a rajzolás mellett hordozható netes/filmes gépnek is használhatnám.

Passzív vagy aktívpen-es jelzetelés, rajzolás szempont, valamint hogy Win10 legyen rajt, és 4 giga RAM, kis fogyasztású CPU (De gondolom, ezekben alapból ilyen van).
Acer Switch 3-at találtam, ami kb. megfelelne igényeimnek.

A kérdésem a következő lenne:
Mennyire megbízhatóak ezek a notebook/tablet konstrukciók?
Tudtok még hasonló hardverrel típusokat ajánlani, mint Switch 3?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#173917) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

13-14 meretu laptopot kerestem, aminek ez az asus zenbook megfelel mindenben, de ez az AMD Ryzen 5 5600H processzor fogyasztasa 35W-54W (atlagban 45W), ami eleg sok egy laptopba.
Kerdesem, hogy megfelelo hutese van ennek a laptopnak, nincsenek melegedesi gondjai?

[ Szerkesztve ]

(#173918) Pyttawrx válasza pataslogeza (#173917) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.
Így fogunk tudni a legtöbbet segíteni. Pont ilyet használok.

(#173919) AdamzHU


AdamzHU
csendes tag

Sziasztok,
át szeretnék állni az egyetemen digitális jegyzetelésre, illetve egy laptopra is szükségem lenne, így célszerűen ehhez egy 2in1 laptopot keresnék. Van esetleg itt olyan, aki ilyen gépen szokott huzamosan jegyzetelni? Még jobb, ha valakinek tablettel is volt már tapasztalata és össze tudná hasonlítani a kettőt. Megéri a két hardver (laptop+tablet) helyett egy kettő az egybent venni?
HP-nál envy x360-at, elitebook x360-at, Lenovo-nál pedig a yoga 7-et vagy régebbi x1 yogát néztem. Ezek tablet funkcióban felérnek mondjuk egy s6 tab lite-al vagy ipad 9-el? Itt főleg a palm rejection-re gondolok, minél simább legyen a jegyzetelési élmény, ez az elsődleges szempont. (Eltekintve attól ugye, hogy a 2in1-ek jobban melegednek, nehezebbek, tükröződik a kijelzőjük.) Ezekkel tapasztalatok? A yoga 7-en kívül csak jókat olvastam itt a többiről eddig..
Köszi előre is! :R

(#173920) gurus


gurus
aktív tag

Sziasztok!
érdeklődnek ez a laptop ajánlott [link] ? Ez hova fújja a meleg levegőt? Ezért az árért jó vétel?1tb ssd milyen lehet benne? gyártó oldala csak 52gb ssd-t ír. Üzlet digiprime teszi bele a nagyobbat :F melyik ssd kerülhet bele ?
ismerősnek ajánlottam. Neki 14 col,könnyü, szép(ha lehet oled) kijelzős gép kell. Minimális játék.Ő ezt nézte ki magának ,erről lebeszéltem [link] .Rosszul tettem? Köszi a választ

[ Szerkesztve ]

(#173921) Pyttawrx válasza gurus (#173920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Itt is, de itt linket is írok: [link]
ehhez mit szólna? [link]

(#173922) gurus válasza Pyttawrx (#173921) üzenetére


gurus
aktív tag

Köszi. Ezt is mutattam neki de színe miatt nem jó. Mivel nő, neki ez nem tetszik. Nincs sajnos ezüst vagy más színbe sajnos. Én nem találtam itthon csak feketébe. Külföldi oldalakon árulják más színben

[ Szerkesztve ]

(#173923) Pyttawrx válasza gurus (#173922) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, akkor neki nem gép kell hanem szín :D
Nézni vagy használni szeretné. Akkor viszont a vivo pro-t vegye, legalább az Oled

(#173924) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- Black Friday/karácsonyi leárazás. (ha nem lesz megfelelő az akcióban, akkor később)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 250 ezer Ft alatt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- Adobe PS, Illustrator, CorelDraw, egyéb képszerkesztő és rajzolós programok. Egy külső drawing display lenne rákötve.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-----
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15.6" matt IPS
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- Szinte mindig konnektor közelben
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Gyárilag nem fontos, de Win11 támogatott driverek legyenek hozzá
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
- 8GB (amennyiben bővíthető 16GB-ra) vagy 16GB, min 512 GB SSD, amennyiben másodlagos bepakolható az plusz pont. HDD instant off :D
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- Type C Displayport (ha belefér a keretbe, de nem feltétel), full size HDMI, Intel U szériás CPU-t nem szeretnék
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- Új és használt is jöhet.

Köszönöm! :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#173925) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#173924) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Lejárt a szerkesztési idő... Ár mehet max 300k-ig, úgy látom ott már értelmesebb opciók vannak.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#173926) Pyttawrx válasza jaffa 2843 (#173925) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

ehhez lehet karcsú a keret mint új, de pl

Fotót szerkesztenék, IPS kijelző kell. 260-370.000 Ft-tól
DELL Vostro 5
HP ProBook (legalább 250nit-es kijelző!)
ASUS Zenbook
Acer Swift egyes darabjai
HP Probook 4-es sorozat fullhd kijelzős tagjai
Dell Inspiron 5-ös sorozat
Könnyen hordozható ultrabook kell, filmet nézni, netezni, fotót szerkeszteni. 330.000 Ft-tól
Lenovo Thinpad E14,E15
Lenovo ThinkBook
ASUS Zenbook (UX)
Dell Latitude 5
Huawei MateBook

ezek közül tudsz nézegetni szerintem. Én lehet elindulnék használt vonalon is, mivel írtad, hogy az is szóba jöhet.
használt gép iránt, ebben a topicban kérdezz.

(#173927) pataslogeza válasza Pyttawrx (#173918) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Oke. Tanulashoz kell, fokent irodai programok, talan film nezes de ez sem tuti, jatek tuti nem.

En tudom, hogy adatlapja alapjan megfelelo lenne, csak a hutesere vagyok kivancsi.
2015-ben vettem egy laptopot, ami megfelelt nekem mindenben, de a hutese nagyon gyenge volt, tdp max kozeleben ment mar egyszeru internet bongeszestol. Barkacsoltam bele egy komolyabb hutot, azota is hibatlanul megy. Viszont ezt nem akarom eljatszani ezzel is, ezert erdekel, hogy megfelelo e a hutese.

(#173928) Pyttawrx válasza pataslogeza (#173927) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem nézd én pl irodai szintű használatra használom ezt amit linkeltél. 43-65 fok között ingázik, de inkább 57 fok alatt, hűtése csendben van. Venti mód a MyAsus progiban szabványos mód.
Viszont ha terhelem 100-on a cput, akkor ebben a módban 85 fokra is felmegy, a teljesítmény módon pedig 95-ig is, ugye ilenkor max tdp is lehet és 4,2GHz is. De mint említettem én sem használom így a notit.
Pl ma zoom progi is ment vagy 2 órán keresztül, akksiról és 42-45 közt ingázott, meg 3-6-néha 10%-os CPU használat. Ez szerintem tökéletes.

(#173929) Dinomano


Dinomano
senior tag

Egyik ismerősöm 190.000-ért venne egy Huawei Matebook D 15 Boh-WAP9R-t. Állítólag alig használt, jó állapotú. (Ryzen 7, RX Vega 10, 8 gb ram, 512 gb ssd).
Megéri ennyiért? (Netezésre lenne használva, talán kis játék.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#173930) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#173928) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A vékony ultrabookoknak az az egyik hátulütője, hogy ha beindul a venti nagyobb fordulaton, akkor kellemetlen hangja van, éles, élesebb mint a nagyobb gépeké. Kicsi a hely, vékony a venti, vonyítós a hangja, vagy ilyesmi.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173931) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#173930) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tisztába vagyok vele, de most erről senki nem írt, hogy hangos vagy nem hangos. Főleg hogy írtam, hogy szinte sosem hallottam még nagy fordulaton, (600 körül mehet ha megy) csak mikor teszteltem, akkor mentek max fordulaton 5000-en, de annak úgy is kellett lennie. Nem volt kelletlen a hangja, de igen szépen fútta a levegőt :D

(#173932) pataslogeza válasza Pyttawrx (#173928) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Akkor az nem rossz. Kossz az infot!

(#173933) Kbali válasza Dinomano (#173929) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak és kizárólag akkor, ha megkapja az eredeti számlát, ugyanis pont innen járt úgy valaki egy hasonló géppel, hogy szériaszám alapján nem tudta garanciáztatni (TMX).
Azt is érdemes megkérdezni, hogy magyar vagy angol a billentyűzete, ugyanis egyes típusokat árultak angol bill-el is.

(#173934) easylyamused


easylyamused
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek laptop vásárlás előtt.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200 eFt
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni, netezés, filmnézés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz játékra használva
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6”, matt
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11 támogatás nem lenne baj, de nem szükséges operációs rendszer
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD, de 128/256 is elég, 8 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Az összefoglaló alapján ezt a hármat néztem ki:
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/hp/250-g8-27k02ea-p641376714/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/acer/aspire-3-a315-58-320j-nx-addeu-00w-p682846245/#termek-leiras
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/fujitsu/lifebook-a3510-lfbka3510-1-fpc04961bp-p681329862/#termek-leiras
Melyiket javasolnátok?
Előre is köszönöm!

(#173935) juventus19


juventus19
csendes tag

Sziasztok!2022-ben mennyire használható egy Intel Core i5-8265U 8/256 konfiguráció olyan dolgokra mint netezés,filmezés,levelezés,esetleg egy is word/exel?Egy Huawei Matebook 13 az alany.

[ Szerkesztve ]

(#173936) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Ismét felteszem a kérdésemet pontokba szedve, hátha jön rá válasz:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Lehetőleg minél hamarább, de ha van értelme várni valamire, akkor szívesen.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300ezer ft, a 300ezer már nagyon a teteje.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthoni kis mindenes lenne, kb. mindenből egy kicsi (film, netezés, world, excell, renderelés, játék nem igazán, valamennyi munka)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem igazán használnám, ha lehetőség meg lenne benne az nem baj.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Nézegettem a Zenbook-t nagyon csábító a kijelző és számomra tökéletes lenne a benne lévő hardver, de élőben megnézve picinek találtam, így lehetőleg maradnék a 15.6-16-nál minél jobb képernyővel-képminőséggel.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem igazán hordoznám, kb. évente 1-5 alkalom, így utazás közben nem használnám.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10-11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 ssd, ram minimum 8giga, de csak akkor ha bővíthető, cserélhető nem az alaplapra van forrasztva, ha igen akkor 16 (CPU: Jelenleg a Ryzen 5 5500U-5600 felé hajlok, vagy intel core I5)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Kellene RJ45 gigabit lan, vagy minimum ax-es wifi, vagy a wifi modul cserélhető legyen ax-re, ha nincs rj45 akkor másik megoldás hogy legyen minimum 2db usb3.x egy a külső tárhelynek, a másik meg az usb3 -> rj45 leonovo gigabit adapternek.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Igen új legyen, mert lenne benne kp. a többi meg részletre.

Az összefoglalót olvasva láttam, hogy nem ajánlott a Lenovo ideapad 3 és V széria, asus vivobook, x széria, miért mi a gond velük? Több napi keresgélés után amire én egyedül jutottam, hogy tökéletes lenne egy Zenbook ha nagyobb lenne a kijelzője, vagy a Lenovo IdeaPad 5 pro 16 gigás változata, csak az már bőven 300 fölé nyúlik árban és nem nagyon kapható, a 8 gigás változata nem bővíthető :(((

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#173937) Pyttawrx válasza Gtaati (#173936) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Újhoz ez a keret nagyon az alja, amihez te szeretnéd. Igen a zenbook talán. Max kötsz rá monitort. Én is úgy csinálom. Mondjuk nekem a hordozhatóság volt a fő szempont.
Ha már részlet, akkor inkább emelj a kereten 350-400k kb.

[ Szerkesztve ]

(#173938) Geza26 válasza juventus19 (#173935) üzenetére


Geza26
senior tag

Ezekre a dolgokra nagyjábl addig lesz képes ameddig működni képes.

[ Szerkesztve ]

Géza

(#173939) Balinka25


Balinka25
friss újonc

Sziasztok!
Az alábbiakban kérnék segítségét:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még ebben a hónapban.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300e Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munka: MS Office + email
Szórakozás: HDMI-vel TV-re kötöm, filmnézés FullHD-ig (napi 2-3 óra)
Játék: Biztos nem lesz
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem fogom.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Munkára: 14,1”-15,6” méretű, 1080p, matt, lehet TN
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Belátható ideig home officeban vagyok, tehát a napi mozgatás: íróasztalnál munka, és vagy ott marad, vagy átviszem a TV mellé. Ha mozgatva lenne, akkor csak autóban, és nem akarnám használni vezetés közben :DDD
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256GB SSD + 1TB HDD, 8 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI 1.4-től
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Mi jöhet szóba?
Én ezt az ASUS Expertbook-ot néztem:
https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/p2451fa-eb1532-p667786392/

Ez a gép (vagy valamelyik másik) jó eséllyel bírná ezt a használatot 4-5 évig? Főszempont lenne, hogy a munka+filmezést bírja akár garancia időn túl is, de olvasva a fórumot ez lehet, hogy luxusnak számít ebben az ársávban.
Köszönöm!

(#173940) peterr85


peterr85
tag

Sziasztok,

A főnököm szeretne gépet cserélni, jelenleg egy ASUS UX310U típusú gépet használ, amit nagyon szeret, de így 5-6 év után már megérett a cserére.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amint meglesz a megfelelő gép
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Bruttó 400.000 Ft körül, +/- 30k belefér
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkára kell, Office, email, Dynamics NAV ERP, prezik kivetítése HDMI-n, netezés sok ablakkal
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játékra használva.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13.3-14.1”, ennél nagyobbat nem szeretne. Minimum FullHD, IPS vagy OLED, érintőkijelző nem kell
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Gyakran lesz hordozva, utazás közben nem jellemző a használat, de alkalmanként előfordulhat
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 pro, de az sem gond, ha nincs
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Minimum 512 SSD, HDD nem kell, 16 gb ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, 2 type-a usb jól jönne, de nem feltétel (legalább 1 viszont kell), max. használ valami elosztót. Semmi rikító szín, lehetőleg fém burkolattal.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#173941) Pyttawrx válasza Balinka25 (#173939) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha szánsz rá 300-at is akkor miért a 200 eleje közeli lapost linkeled. :D
szerintem jobban jársz pl [link] , vagy [link] vagy [link]

(#173942) Pyttawrx válasza peterr85 (#173940) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez a modell is SSD-s már?

Ha szereti a zenbook vonalat, akko pl: Zenbook 14X OLED (UM5401, AMD Ryzen 5000 Series), nekem nagyon bejött szeretem.
Nah és a 14,1" is belefér. :)

(#173943) aAron_ válasza aAron_ (#173751) üzenetére


aAron_
őstag

Ebben tudna valaki segíteni?

Annyit láttam azóta, hogy LG Gram 2021 16" volt korábban 334 EFt is, most már 400 fölött van újra. Ez egy kicsit irritáló. Így is jó vétel vajon? :(((

+ Type C-s töltésről végülis le tudok mondani, ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#173944) SeniorTilla válasza aAron_ (#173943) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jól is teszed, ha lemondasz róla. Az égvilágon nincs semmi értelme, csak kompromisszumot hoz. Egy rendes méretű rendes gép, aminek teljesítménye is van, nem táplálható usbc-vel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173945) aAron_ válasza SeniorTilla (#173944) üzenetére


aAron_
őstag

Van egy 26800mAh-ás power bankom, ami notebook töltésre is alkalmas. Ez azért sokszor elég jól jönne.

What is your ikigai?

(#173946) peterr85 válasza Pyttawrx (#173942) üzenetére


peterr85
tag

Igen, jelenleg is ssd-vel használja. Én is az újabb zenbookokat néztem első körben, illetve acer swift 3/5 szériát, csa gondoltam megkérdezem, hogy ebben az ársávban van-e más lehetséges versenyző :)

(#173947) dlor


dlor
tag

https://www.portfolio.hu/uzlet/20221011/tortenelmi-visszaeses-a-szamitogepek-piacan-572229

[ Szerkesztve ]

(#173948) SeniorTilla válasza dlor (#173947) üzenetére


SeniorTilla
veterán

jaja, érezni

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173949) rlaci10


rlaci10
csendes tag

Üdv,

az alábbi paraméterekkel keresek gépet a szülőknek:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
minél előbb
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
bruttó 300k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
több száz fotó másolása telefonról a gépre, ott kiválogatása majd onnan facebookra feltöltése heti rendszerességgel, fotó szerkesztés nem lesz, ezen kívül maximum chrome böngészés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lesz
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" minimum a fotók válogatása miatt és fullhd
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nem valószínű, minimálisan lenne mozgatva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows de nem feltétel az előre telepített
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512 gb ssd memória,
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar kiosztású billentyűzet fontos lenne
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

[ Szerkesztve ]

(#173950) gabo89 válasza gabo89 (#173893) üzenetére


gabo89
senior tag

Nézem, hogy ezeknek a Pavilionoknak a magyar billentyűzetén az Ű és Í betű más helyre kerültek. Nem tudom, ez mennyire zavaró, akinek keresem a gépet.
A Probook-ok (450/455 G8/G9) billentyűzete is ilyen?

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.