Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174251) nutfile válasza Pyttawrx (#174244) üzenetére


nutfile
aktív tag

:F vagyis az összefoglaló annak szól, aki ért hozzá, rendszeresen követi a topikot és a sorok között is tud olvasni???
tényleg nem kötözködés, de egy mezei érdeklődőnek, aki idetéved infót szerezni, honnan kellene tudni, hogy milyen vivobookra vonatkozik. vagy hogy mikor íródott...
szerintem is nehezen követhető. (persze gondolom az egész piac alakulása is)

(#174252) Llew válasza SeniorTilla (#174246) üzenetére


Llew
senior tag

Nem az volt a kérdés, hogy tényleg féláron van-e, hanem hogy a jelenlegi árát megéri-e

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#174253) Pyttawrx válasza nutfile (#174251) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy csak annak szól, aki ért hozzá, sőt. Viszont tudni kellene értelmezni az összefoglalót, és ezt most én sem kötözködésnek szánom csak nem tudom máshogy írni. Bocsánat

(fateless! Dehát ott van.... :)
Ajánlott gépek 2022 tavaszán:......
utána:
Update (2022.10.16.): Dell szak topik figyelmeztetése: a Lati/Vostro 3510-esek szeretnek törni a zsanérnál, óóóóvatosan velük... [link]

Plusz a topik legelején pedig, hogy mikor lett utoljára frissítve:
)


Tehát nutfile bocsánat tőled és mindenkitől, de ha ebből nincs az levágva, hogy az ezen dátumok utáni gépek-re, ha rámondom(juk), hogy ajánlott, pl a vivobook 15x oled... stb, akkor igen azt kell írjam, hogy nincs elolvasva vagy értelmezve az összefoglaló.
Vagy pl benne van a Kisebb irodába kellene gép, sok gépelés. 240-300k Ft a vivo pro, a vivo meg benne van a kerülendőbe, és akkor jön a kérdés, hogy Es ez a vivobook nem ajanlott dolog nem jatszik? Vagy a vivobook pro az mas?
Meg mikor jön a kérdés, hogy minek kitölteni a kérdéssort stb.
Igen ilyen eseteknél persze, hogy felmerül, nincs elolvasva vagy értelmezve az összefoglaló.

(#174254) Llew válasza Pyttawrx (#174253) üzenetére


Llew
senior tag

Mea culpa. Én valóban nem olvastam el az összefoglalót, csak átfutottam az utolsó pár 10 hsz-t hogy nem kérdezett-e más hasonlót.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#174255) Pyttawrx válasza Llew (#174254) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem baj, csak ez volt utolsó ilyen azért ezt írtam be.

(#174256) Dhampir válasza Llew (#174252) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagyon megérte azon az akciós áron.

Ezek a kifutó 2021-es modellek, még a tükröződő, de szép IPS kijelzővel. A legújabb 2022-es modellek már matt bevonatú kijelzőkkel érkeznek.

(#174257) nutfile válasza Pyttawrx (#174253) üzenetére


nutfile
aktív tag

ok, vivo pro elkerulte a figyelmem, bocsi :R
de azt egy laikus, mint én, biztosan nem fogja összerakni, hogy egy adott gép vajon az összefoglaló megjelenése után került-e piacra.
persze aki bizonytalan, az kérdez. én is az itt kapott válaszok alapján raktam össze pár hónapja, hogy nekem mi felel meg ár/érték-ben. azóta is elégedetten használom a gépem. (de nekem néha aggaszto, h 1 qrva betu eltérés a tipusszamban mar mekkora kulonbseget jelenthet...)
továbbra is követtem a topikot, mert tudtam, h karácsonyra újabb laptop kell a családba.

[ Szerkesztve ]

(#174258) nutfile


nutfile
aktív tag

és akkor a jó antre utan a kerdes :B

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
karacsony elott
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 200
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
net, stream, office, gagyi játékok (roblox, among us, ilyenek)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
roblox, among us, semmi extra
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
FHD, többi mindegy
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
heti 1x
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem kell
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256GB ssd, gondolom min. 8GB
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
1 usb3, hdmi, esetleg ethernet és jack
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

ezt neztem ki. ezen az 1 helyen ennyi, sokkal drágább máshol. mi lehet a buktato? ugy lattam korabban, h a mysoft rendben van.
az összefoglaló alapján Aspire 5 otthonra elfogadható 😁

[ Szerkesztve ]

(#174259) Pyttawrx válasza nutfile (#174258) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amit linkeltél az nagyon jó árban van. Arra amire kell elég is.

(#174260) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Mérsékelt mennyiségben de profi fotószerkesztéshez kérnék ajánlatot laptopra köszönettel!
1. nov-dec környékén
2. 300.000ft környékén (lehet olcsóbb...)
3. Photoshop RAW konvertálás(a többi nem lényeges)
4. játék érdektelen
5. min. FHD min. 15", színhű megjelenítés!
6. hordozhatóság, súly harmadlagos
7. WIN
8. min. 500Gb 8Gb
10. lehetőleg új gép min. 3év gari

Megvárnám a vétellel a kedvező "akciót"...
Köszönöm az ajánlatokat!

(#174261) fateless válasza Pyttawrx (#174253) üzenetére


fateless
veterán

A gond ott van, hogy már tavaly is annyi részre bomlott a Vivobook sorozat, hogy az általános kijelentés, hogy kerülendő, nem lett egzakt.
Az alap vivobook és különösen a go sorozat (ez utóbbi vitte tovább talán a leginkább a gagyi vonalat) továbbra sem a jó vétel kategória (ettől még beválhat valakinek)
Az S sorozatban jó kis példányok is találhatók
A flip gépeket nem ismerem annyira, nem tudok mit mondani róluk
A vivobook pro pedig már ránőtt a zenbookra, és olyan szándékos butításokat raknak bele, mint pl a szinte "kötelező" két USB 2.0, hogy azok ne legyenek olyan jók, meg több type c nem tudott dp és power funkciót, hogy ne legyen a nagytesó konkurenciája.

De tudom, hogy nem lehet hetente upgradelgetni az összefoglalót...

Én pl akkor döbbentem rá, hol tart a zenbook sorozat, mikor 3 éve egy konferencián egy szoftverfejledztő cég vezetője zenbookkal jött. Kérdeztem is, hogy mi történt, vagy 10 éve latitude-ot használt. Akkor mondta, hogy olyan árakat kaptak, hogy kipróbálták, és pozitívan csalódtak bennük, hurcolós gépeknek ezeket vették (amd procival ráadásul). Utána vettem én is először zenbookot magamnak, meg akkor egy swift 5-öst is, és mondkettőben nagyon pozitívan csalódtam. Azóta pl épp ennek a cégnek a vezetőjénél láttam, hogy az egyik lánya is swift 3-at használt épp. A bennem élő sztereotipia nagyot változott a triumvirátus (csak a thinkpad/elitebook/latitude) kapcsán, pedig 15 éve még max egy portege vagy hasonló fért be a fejembe. Még a 2005-ös IBM gépgyártás felvásárlásánál rettegtem, hogy a thinkpad megy a levesbe, de aztán alaptalan volt a félelmem, mostanra viszont inkább mások zárkóztak fel adott területen.

Na, messzire kanyarodtam...

MOD
Nekem egyébként az Asire gépekkel van olyan averzióm, mint itt az asus hasonló kategóriás gépeivel. Pedig már ott is találkoztam jókötésű példányokkal, de valahogy még nem látom őket oda felnőni, ahova az asus (swiftek viszont nagyon beváltak)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174262) SeniorTilla válasza Mikulásbá (#174250) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na! Köszi az infót.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174263) SeniorTilla válasza Llew (#174252) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az én kérdésem viszont az volt :) láttunk már sokszor ilyen akciót BF alkalmából.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174264) DrBubo77


DrBubo77
addikt

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most :)
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 160-180 ezer
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
office, programozás, click'n'point játékok
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
click'n'point, hidden object
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Full HD, minimum 15,6"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
talán nyaralás alkalmával
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi, de legyen Win11 támogatás
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
256 GB SSD, min. 16 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
1x USB3, 1 HDMI vagy VGA, esetleg USB-C, LAN, ujjlenyomat olvasó
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
inkább új

Ezeket néztem ki:
ASUS X515EA - i3-1115G4, 15.6FULL HD, 256 GB, 16GB, UHD Graphics
ASUS M515DA - Ryzen 5 3500U, 15.6FULL HD, 256 GB, 16GB, Radeon Vega 8 Graphics
ASUS ExpertBook B1 B1500CEAE - i3-1115G4, 15.6FULL HD, 256 GB, 16GB, UHD Graphics

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#174265) Pyttawrx válasza DrBubo77 (#174264) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A 3 közül talán az expert a jobb minőségben.

(#174266) Pickle Rick válasza Kbali (#174187) üzenetére


Pickle Rick
senior tag

Köszönöm a tippet. Tudnátok javasolni esetleg olyan megbizható oldalakat ahol lehet ilyen felújitott céges laptopot vásárolni? HP/Lenovo is lehet az szerintem mind1. :R

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#174267) jcrk válasza SeniorTilla (#174262) üzenetére


jcrk
tag

Szia! Én tegnap este át is vettem a vivobookot. Nem volt semmi meglepetés. A leírás szerinti a gép. :K

Végül ez lett az itt is kérdezett Acer helyet. 90-el több volt ugyan, de (nekem) nagyon prémium érzet a vivobook

[ Szerkesztve ]

(#174268) Lj23


Lj23
csendes tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok. Meglehetősen sok tapasztalatom van irodai gépekkel, ami alapján a Lenovok felé húzok. HP, Dell, Fujitsu gépekkel valahogy mindig szívás volt, de a Thinkpadekkel jók a tapasztalataim. Más kérdés, hogy ebben az ársávban nem nagy a merítés Thinkpadből (csoda, hogy van).

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Idén, BF-et meg tudom várni.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

100-250 kHUF kb.

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai programok (excel, könyvelő program), itthoni általános használat. Ha elmey rajta legalább régebbi NBA 2K, FIFA az plusz pont, de nem létszükséglet.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Lásd fent.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

Mindegy

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Utazás közbeni használat ritkán, max 2-3 órára

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Minél frissebb (Win 10/11)

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

Preferált az SSD

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

HDMI

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Elsősorban új, de nem zárkózom el egy használt üzleti géptől sem, viszont jó lenne frissebb proci generáció.

A fentiek alapján ezt a gépet néztem ki:
https://tinyurl.com/2p2ct2u4

Viszont jelentősen alacsonyabb áron szembe jött velem az alábbi, összefoglalóban is ajánlott Thinkbook is (bár Windows nélkül):
https://tinyurl.com/mr3xxsyz

Megéri a 100k felárat a fentiek alapján a ThinkPad? Mennyivel erősebb ez az i5-ös proci a Thinkbook i3-asánál?

Köszi! :R

(#174269) nutfile válasza Pyttawrx (#174259) üzenetére


nutfile
aktív tag

thx!
megrendelve, visszaigazolva.

[ Szerkesztve ]

(#174270) Pyttawrx válasza nutfile (#174269) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#174271) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Azt hol lehet megnézni, hogy egy notebook belülről milyen? Úgy értve, hogy memória cserélhető-bővíthető, háttértár cserélhető-bővíthető? (Konkrétan most ASUS-t néznék.)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#174272) Mikulásbá válasza DrBubo77 (#174271) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én itt szoktam utána nézni : [link]

(#174273) nagysz válasza fateless (#174261) üzenetére


nagysz
tag

Egyetértek, ráadásul az új latitude-ok (5420 és társai) fele megy vissza fél éven belül javításra, mert konkrétan szarok. Céges tapasztalat.
Én egy ROG Zephyrus-t vettem ryzen 7 4800HS-sel 300+áfáért akkor, amikor az 5410/20 450+áfa volt..nem bántam meg, legalább olyan jó gép, mint az előző latitude-jeim voltak. A virtuális gépeim meg köszönik a 8/16 magot, szeretik :)

(#174274) Kbali válasza Pickle Rick (#174266) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akár itt a ph-n, aprón.

(#174275) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Az öregecske Macbook Air-ünk utódját keresem. Vissza szeretnék térni a windows-os oldalra. Milyen laptopot javasoltok?
Fontos lenne, hogy a Air-hez hasonló vékony, könnyű legyen, ha lehet akkor legyen a lehetőségekhez képest masszív (fém burkolat). A világítós billentyűzet fontos, jó lenne a hosszú üzemidő is. Az nem feltétel, hogy különösebben erős legyen, de a azért a böngésző ne akadozzon és a modern videó dekódolás (.h265, HDR10, stb.)se legyen neki probléma.
Még nincs konkrét anyagi keret. Első sorban újra gondoltam, de ha van jónak tűnő használt, az ellen sincs kifogásom.
Miket javasolnátok?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#174276) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Következő hetek.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-200-250k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-irodai alkalmazások (office), képszerkesztés (gimp, photoshop)
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-14-15col, Ips
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-várhatóan sokat
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Win10-11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
-Ssd, 8-16gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-csak új.

Acer Aspire 3at néztem (ryzen 5500u), de semennyire sem ismerem a céget, a gépek minőségét.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#174277) Pyttawrx válasza ratkaics (#174275) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia! Kérlek olvasd el a Téma összefoglaló-t és annak megfelelően írd be újra! Köszi.

(#174278) Pyttawrx válasza ViceRoy (#174276) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Talán ez, ha tényleg ennyiért adják még: [link] Az összefoglalóban, ott van az a Aspire 3 is, olvasd át. :)

[ Szerkesztve ]

(#174279) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Mennyire időtálló gép, illetve az a proci? Eddig egy Hp 250 G5 volt, i5 7200u-val. A zsanér adta meg magát (a házat is törte). Elnézést a béna kérdésekért, teljesen láma vagyok hardwareben (is).

(#174280) Pyttawrx válasza ViceRoy (#174279) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mire vonatkozik a kérdésed? Hp 250 g5 az egy gagyi házzal ellátott noti. Tipikus hiba a zsanérnál.

[ Szerkesztve ]

(#174281) ViceRoy válasza Pyttawrx (#174280) üzenetére


ViceRoy
kezdő

A linkelt Aspire gépre és a Ryzen 3 5300U-ra.

(#174282) Pyttawrx válasza ViceRoy (#174281) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az összefoglaló szerint, ha normálisan van használva, akkor nincs vele gond.

(#174283) ViceRoy válasza Pyttawrx (#174282) üzenetére


ViceRoy
kezdő

Köszönöm szépen. Ha jól értelmezem, akkor a ram utólag is bővíthető?

(#174284) zombei válasza ViceRoy (#174281) üzenetére


zombei
aktív tag

Én Aspire 5 A515-öt vettem az említett procival 8GB 256GB verzió 140 ezer mysoftnál. APU szerintem elég jó Witcher 3 900p low-on 40-45fps-el elmegy. Fedlap alu, a többi műanyag. (azért takarításnál, vagy bővítésnél az alját elsőre leszedni elég szenvedős) Összességében szerintem megérte, van 2,5"-osnak hely, meg memória bővítésre is van lehetőség.

(#174285) Pyttawrx válasza ViceRoy (#174283) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K

(#174286) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Köszönöm a segítséget :)

(#174287) Lj23 válasza Lj23 (#174268) üzenetére


Lj23
csendes tag

Ebben tud valaki segíteni?

Lenovo Thinkbook G2, i3-1115G4 procival, 256GB SSD-vel Windows nélkül 170k

vs.

Lenovo ThinkPad L15 G1, i5-10210U procival, 512GB SSD-vel Windows-zal 270k

Megérheti a különbözet? Egyáltalán ajánlott ez a két noti, vagy van jobb, tartós darab ebben az ársávban?

[ Szerkesztve ]

(#174288) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Cégnél új laptop nézőben vagyok, mert a jelenlegi Huawei MateBook X Pro már eléggé lassúcska lett, nem tudja tartani a lépést.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Céget ismerve a következő 1-2 hónapban
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb 1 millió környéke
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szoftverfejlesztő vagyok, ezért fut az IDE, Docker container plusz a termék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem akarok játszani rajta.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felbontásban jó lenne ha FullHD fölött lenne azért, de nincs konkrét elvárás.
Max 15", hogy még "hordozható" legyen.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem használom, nap közben párszor el kell vele vonulnom meetingelni.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512Gb SSD, 32 Gb RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ennél a gépnél nálam most abszolút a teljesítmény lenne a legfontosabb, az se zavar, ha nem olyan könnyen hordozható, ha a teljesítménye megfelelő.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Kollégával néztük ezt az MSI Stealth 12UGS gépet (persze mára már nem kapható), de ebben tetszett a 12. generációs i7 plusz ram mennyiség és még egy egész jó VGA is van benne.
Köszi előre is ha tudtok ajánlani valamit.

(#174289) SeniorTilla válasza cselt (#174288) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem akarsz játszani, miért vennél gamer gépet? Ráadásul MSI-t? Sztem neked egy workstation kell, pl. HP Zbook sorozatból.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174290) Kbali válasza SeniorTilla (#174289) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vagy egy Mac

(#174291) cselt válasza SeniorTilla (#174289) üzenetére


cselt
senior tag

Azt nem látom még, hogy ez a workstation mivel adna többet?
Kb súlyban ugyanannyi és a jó VGA opciót elvesztem (amit most persze nem használok, de azért nem fáj ha ott van)

SeniorTilla#174289
Mac nálam nem játszik nem szeretnék átállni arra a világra.

[ Szerkesztve ]

(#174292) KubanitoS válasza cselt (#174291) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mert ha felesleges a VGA, akkor az csak plusz hibaforrás, semmi más. A workstation arra van, hogy nyüstöljék, egy gamer gép hamarabb fog széthullani, mint egy munkára fejlesztett laptop.

Én is támogatnám a MAC irányt amúgy.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#174293) SeniorTilla válasza cselt (#174291) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó VGA és jó VGA között is van különbség. A munkaállomások napi megállás nélküli használtra valók, és még így is könnyebbek mint egy gamer, vagy legalábbis nem nehezebbek. És grafikai munkára való VGA van bennük. Én szoftverfejlesztésre biztos nem vennék MSI-t, RTX3070Ti-vel. Oda komoly gép kell, komoly infrastruktúrával, garanciával, stb. MSI nem ilyen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174294) Dhampir válasza cselt (#174288) üzenetére


Dhampir
félisten

A munkaállomás jó irányvonal.

A macOS nem mindenkinek válik be, érdemes elolvasgatni például a friss hozzászólásokat az alábbi topikban:

Apple notebookok

[ Szerkesztve ]

(#174295) cselt


cselt
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor megnézegetem az összefoglalóban lévő ajánlott munkaállomásokat :R

(#174296) fateless válasza Dhampir (#174294) üzenetére


fateless
veterán

Alátámasztom. Vettem egy ipad-et, mert a 4:3-as kijelző sokkal jobb számomra, de az iOS úgy kiakasztott, hogy lett egy eladó tabletem, és visszatértem a jó öreg droidhoz (miután már költöttem a pénzt az apple store-ban)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#174297) ktommy91


ktommy91
addikt

Sziasztok!
Megérkezett és ahogy ígértem, írok néhány sort az új ASUS VivoBook 15X X1503ZA-ról.
Az anyaghasználat rendben van, egész kellemes tapintású műanyag és nem tűnik nagyon kényesnek.(a többit majd az idő eldönti) Rendesen össze van rakva, nem recseg-ropog, nyeklik-nyaklik, a sarkánál is meg lehet fogni. A billentyűzet alátámasztása nem beton, de nem is szivacs, a gombok nyomáspontja jó, a kiosztását szokni kell.(a szimpla numerikus enter bűncselekmény) A touchpad szép nagy, jó használni, a gombok is kifejezetten jók.
Ez az új P-s i3 szerintem a földi halandónak a mindennapokra mindenre is elég kategóriába esik, elég jó számokat produkált és pörög is minden.



A hűtéstől először kicsit megijedtem, de csak lassan pörgött fel. A teteje jelentősen nem melegedett.

A kijelző gyönyürű, a Zenbook Flip 15-ben is bizonyított Samsung ATNA56AC01-0 panel van benne.
Eddig 200k-ért én nagyon elégedett vagyok a notival. Remélem, hogy 2 év múlva is az leszek...

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174298) Jakesz válasza ktommy91 (#174297) üzenetére


Jakesz
őstag

Én is szemezek ezzel, mert ezen az áron nagyon jó ajánlat. Csak az oled kijelző kényessége visszatart tőle. Hiába van benne beégés elleni védelem, ez max késleltetni tudja a beégést, de elkerülni sosem. A szamitógép felhasználás tele van statikus elemmel, és nem csak 2-3 évre venném. De aki főleg medialejátszásra használná, annak nyugodtan lehet ajánlani, mert ott tényleg ki lenne használva az oled, és nem is lenne sok statikus megjelenítés rajta.

(#174299) Protonmail válasza Jakesz (#174298) üzenetére


Protonmail
csendes tag

Magáról a kijelzőről is érdemes többet olvasni: [link]
E szerint a specifikációban jelzett 550 nites fényerő érték csak HDR módban érhető el (kérdés, hogy ebben a konfigurációban fennáll-e), illetve a PWM minden fényerőnél jelen van.

Ha K&H Bank, CIB Bank vagy Revolut Bank ajánlókódot szeretnél, írj üzenetet!

(#174300) ktommy91 válasza Jakesz (#174298) üzenetére


ktommy91
addikt

Igen, az OLED az OLED minden előnyével és hátrányával együtt. Ilyen trükköket vet be a beégés ellen:



@#174299Protonmail: 550 nit csak HDR módban van, de van DC dimming.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.