Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#174301) atis86


atis86
csendes tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Notebookot szeretnék vásárolni most.
Hobbi fotós vagyok,és ehhez szeretnék notebookot venni.
Így fotószerkeztés,és drón felvételek szerkeztése a fő szempont.
Hordozva lesz,hogy a nyers anyagot tudjam átmásolni.
Keret 450k körül max.
Kijelző 15-16
Van két jelöltem asus vivobook Pro 16x M7600QC-L2011T
asus vivobook Pro 15 M6500RE-MA005
Köszönöm a segítséget.

Asrock Fatal1ty H97 Performance, Intel Core i7 4790, ASUS R9 280 DC2T, Kingston Hyperx 4*4 GB, FSP Raider 750, Zalman Z11 Plus

(#174302) Mikulásbá válasza atis86 (#174301) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ez a 2 gép majdnem ugyanaz-az Asus Vivobook Pro 16x M7600QC-L2011T pár napja féláron volt kapható, az Inteles, 4K és 16:10-es OLED kijelzője van.

[ Szerkesztve ]

(#174303) Mikulásbá válasza Mikulásbá (#174302) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Sorry, benéztem a típusszámot! Amit írtam, az a L2001-re vonatkozott-annak a touchpadjában viszont van valami okosság az Adobe programokhoz. :U

(#174304) muzzzy


muzzzy
csendes tag

Sziasztok,

Napi netezésre, MS Office (Excel) használatra, ritkábban régi játékok (Borderlands, régi GTA) futtatására keresek új gépet. Hordozva ritkán lenne, a netezés viszont legtöbbször inkább a kanapéról történne töltő nélkül.
Edit: Ha valaki esetleg képben van az európai piacokkal is, Svájcban és Hollandiában is kényelmesen meg tudom vásárolni, ha jobb vételek vannak.

Off: viszonyításként a jelenlegi gépem egy Asus K401U, i7, 8GB ram. Nagyrészt elégedett voltam/vagyok vele, bár a billentyűzete kb másfél éve elszállt, ami szerintem necces, tekintve hogy az előző 10+ éves HPm még rendben fut hardver ügyileg.

A rend kedvéért:
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Újévig bezárólag
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350.000 HUF, ha valami 400K-ért elképesztő best buy és fél áron van, az még belefér.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok (excel), havi 2-3x régi játékok, amilyen felbontáson elfut.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Ld 3.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" körüli preferált
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset, néha kocsiban.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10 jó ha van, de meg tudom venni magamnak
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD 512 preferált, 256 talán elég, filmet jellemzően TVről streamelünk
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Billentyűzet világítás nagy plusz, illetve egy USB 3.0 amin keresztül be tudom vezetni a már meglévő egér, billenytűzet, stb portot
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Köszi,
M

[ Szerkesztve ]

(#174305) KubanitoS válasza muzzzy (#174304) üzenetére


KubanitoS
veterán

Szia, ASUS Zenbook vonalon maradnék. Én is nemrég vásároltam, oled kijelzős, fémházas, mindennapi felhasználásra okés minőségi gép és játszogatni és lehet vele néha-néha.

[link]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#174306) carlo


carlo
csendes tag

Sziasztok!
Lenovo Thinkpad T14/15 laptopot nem látom az ajánlottak között.
A T széria általánosságban a megbízhatóság és a tartósság szinonimája.
Van ennek valami oka, esetleg van valakinek tapasztalata erről a készülékről?
Köszönöm!

(#174307) hellan


hellan
csendes tag

Sziasztok!

Egyik családtagom szeretne váltani kb 9 éves Acer Aspire E1-531-es laptopjáról újra.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár hónapon belül
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max 120k Ft
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok csak
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14" körül
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lenne hordozva
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512-es SSD megfelelne, 8GB talán
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnének

Tanácsokat/tippeket előre is köszönöm szépen! :)

(#174308) Gyemo


Gyemo
friss újonc

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Nem sürgős

Amíg a mostani lenovo z51-70 meg nem eszi az idegeim addig ráérek 😀

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-150e huf

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

főként Lightroom illl. Kissebb Photoshop munkák

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

nem lenne semenyit sem játékra használva

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Fontos lenne a kijelző szépen adja vissza a színeket már amennyire ebben az ár kategóriában ez lehetséges

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

főként ssd de a hdd sem gond ezen lehet spórolni esetleg
Ram ból 8 gb körül

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Eddig az Asus Zenbook 14 UM431D néztem ( Vga kicsit gyengének tűnik )

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Főként használt

(#174309) Pyttawrx válasza Gyemo (#174308) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Összefoglaló 3. sora:
Ha kimondottan használt gépet keresel, ebben a topicban kérdezz.

(#174310) Gyemo válasza Pyttawrx (#174309) üzenetére


Gyemo
friss újonc

Igazából korábban megtettem, viszont adok azoknak a véleményére akik értenek hozzá így az új laptop/notebook is erdekel

(#174311) SeniorTilla válasza Gyemo (#174308) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ebben az árban nincs olyan gép, aminek normális kijelzője lenne, ezt jobb ha elfelejted. Több pénz kell hozzá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174312) g@bo válasza g@bo (#174157) üzenetére


g@bo
nagyúr

szépen fogynek el mindenhonnan a ASUS ZENBOOK14X OLED UM5401QA-L7208W darabok...

ha az ember manapság zenbook ot vesz, érdemes mindenképpen ryzen alapút venni? kell e erőltetni az oled panelt, vagy elfogadható azért a sima kielző is? annyi típus van mint égen a csillag, ezt is nézegettem: [link] jó lehet? :U

[ Szerkesztve ]

(#174313) Soká válasza SeniorTilla (#174311) üzenetére


Soká
senior tag

Akkor légyszi ajánlj esetleg magasabb árkategóriában! Pár napja ugyanerre a célra kértem ajánlatot magasabb összegért, de ingerküszöb alatt maradtam :)))
Igaz engem 15' feletti kijelzővel érdekelne. Köszi!

(#174314) ViceRoy válasza Pyttawrx (#174278) üzenetére


ViceRoy
kezdő

Végül tettem hozzá még pénzmagot és Zenbook 14X UM5401 lett.

(#174315) SeniorTilla válasza Soká (#174313) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én HP-kat tudok ajánlani, de azok 200e felett vannak, pl. a Pavilion 15-ösök. A komolyabbak még drágábbak. Pl. a 400 nites, 100% sRGB-s Probookok vagy Elitebookok 2x ennyi

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174316) Pyttawrx válasza g@bo (#174312) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Személy szerint pont az oled miatt vettem az említett típust. A ryznen nekem meg azért lett mert volt közte 100-130k különbség. Nekem ért annyit az intel.

(#174317) Pyttawrx válasza ViceRoy (#174314) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De jól tetted. :D :C

(#174318) Gyemo


Gyemo
friss újonc

köszi a gyors válaszokat

esetleg ehhez mit szóltok ?
HP Pavilion Gamer laptop, ( hírdetésben nem szerepel mikori vagy melyik széria )
Processzor: i7-8750H 2.20GHz (12Cpus)
Ram: 16GB GPU:
Nvidia Geforce Gtx 1050Ti

nyilván itt ennél már árban feljebb léptek egy szintet ez tény

(#174319) Dhampir válasza KubanitoS (#174305) üzenetére


Dhampir
félisten

Jó kis gép. A kijelzőjét nem érzed kicsinek játékra? (persze mihez képest, de például 15,4" vagy 16" méretűekkel összevetve) A 16:10 képarány hosszabb utat enged függőleges irányban, például olvasásra ilyen értelemben jó lehet.

(#174320) Mityu_76


Mityu_76
tag

Sziasztok!

10 éves kislánynak kellene tanulós, netezős laptop 2-3 évre.
Ez a hp-15s-eq2016nh Mennyire lenne jó? Max 150k a keret.
Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#174321) pofijanika


pofijanika
csendes tag

Sziasztok! Laptop vásárlás előtt állok.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most.
2. A gépre szánt összeg forintban? 630-650ezer forint.
3. Felhasználás? 4K videószerkesztés (de ez legtöbbször proxy fájlokkal folyik) és exportálás Premiere Próval, streamelés 1080p 60fps-sel, játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem kell, hogy a legújabb játékok fussanak maxon, illetve streamelni sem azokat streamelném, arra ott van az asztali gép.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-15.6", 1440p, matt, IPS.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Fogom hordozni, igen, de ha ez az akkumulátoridő miatt fontos, az nekem annyira nem lényeges. Legtöbbször hálózatról tervezem használni.
7. Operációs rendszer? Windows.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? SSD (1TB jó lenne), 32GB.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? Nincs.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Újat szeretnék (szükségem lesz ÁFA-s számlára).

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#174322) Dhampir válasza Dhampir (#174319) üzenetére


Dhampir
félisten

Elírtam; 15,6".

(#174323) Soká válasza SeniorTilla (#174315) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi! Tájékozódom...

(#174324) SeniorTilla válasza Mityu_76 (#174320) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez ennyit megér, megveheted neki.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174325) Pyttawrx válasza Mityu_76 (#174320) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szerintem felejtsd el, főleg nem 3 évre. ezzel talán jobban jársz:
[link]
vagy még ez
[link] ha nem kicsi a 14"-os kijelző, de van hozzá Os is. Annyi hogy ennek nem bővíthető a RAM

(#174326) KubanitoS válasza Dhampir (#174319) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam a fő felhasználás nem a játék, csak kipróbáltam néhányat a régi szép kocka idők emlékére és azokkal nem volt gond. :DDD Én úgy vagyok vele, hogy egy hordozható gép legyen kompakt méretű. A kérdésedre válaszolva szerintem nem zavaróan kisebb a kijelző mérete és a színek kárpótolnak mindenért. Tényleg durván jól néz ki, mostanság nem láttam ilyen jó minőségű kijelzővel szerelt lapost, pedig az asszony egy új MacBookot nyüstöl.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#174327) Mityu_76 válasza Pyttawrx (#174325) üzenetére


Mityu_76
tag

Köszönöm.
A paraméterek hasonlók, mi a különbség a kettő között amiért ez ajánlottabb?

"HONDACRX4EVER"

(#174328) Pyttawrx válasza Mityu_76 (#174327) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A váz. Az a HP gyenge műanyaggal rendelkezik, kerülni kell. Nyeklik.nyaklik.

(#174329) LOTR válasza Pyttawrx (#174325) üzenetére


LOTR
addikt

sziasztok

csatlakoznék a kolléga kérdéseihez, hasonló célra kértek, hogy kérdezzek utána mi lenne valami javasolt notebook

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
november-december
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
maximum kb 200k, de inkább alatta
3. Felhasználás?
általános otthoni-irodai felhasználás
5. Kijelző mérete
15"+ kijelző
9. Egyéb kívánság, speciális igények?
a numerikus billentyűzet előny lenne
10. Új vagy használt?
mindegy

gianninál is megjelentek a bf ajánlatok, amik teljesítményre biztosan elegek lennének
HP 15s-eq2016nh 2év gar 135k
HP 15s-eq1043nh 2év gar 135k
Dell Vostro (15) 3515 3év gar 165k
Dell Inspiron (15) 3511 3év gar 190k

nem ragaszkodunk ezekhez, de mivel nagyon sok az ajánlat, így dönteni is nehezebb
köszönjük

One Ring to rule them all

(#174330) Dhampir válasza KubanitoS (#174326) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi! :)

(#174331) Pyttawrx válasza LOTR (#174329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

[link] vagy
[link]

(#174334) LOTR válasza Pyttawrx (#174331) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, továbbítom

One Ring to rule them all

(#174335) ktommy91 válasza ktommy91 (#174297) üzenetére


ktommy91
addikt

Üdv ismét!
Csak hogy teljesebb képet lehessen kapni az i-1220P teljesítményével kapcsolatban, teszteltem a GPU-t is.(DC 16GB RAM társaságában)


GPU fronton nem olyan acélos, kb R5 4500u, míg CPU fronton R7 5700u szint.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174336) Dhampir válasza ktommy91 (#174335) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszi a tapasztalatok megosztását! :R

(#174337) Pyttawrx válasza ktommy91 (#174335) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, tényleg jók a tapasztalatok megosztása és kell is, de legközelebb ezeket már a megfelelő topikba tegyük be, ennek pl az ASUS notebook topic lenne a legmegfelelőbb. Nem bánom ha beteszed oda is, ott is sokan olvassák. :)

És erre meg is kérnék mindenkit, hogy ne ide tegye be a teszteket! Ha nem találjátok a megfelelő topikot, akkor írjatok privátot és segítek megkeresni a legjobb topikot.
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#174338) Dhampir válasza Pyttawrx (#174337) üzenetére


Dhampir
félisten

Jómagam például abban az általános Asus topikban talán már jó pár éve nem jártam, de így legalább kiderülhetett itt is, hogy vélhetően nem volt rossz vásár ez a notebook.

Legfeljebb néha egy link itt is jelezhetné, ha valaki innen kapott segítséggel vett meg egy adott laptopot, és arról a megfelelő topikban még további információkat osztott meg, ami még jobban segíthet másoknak is a választásban.

Mint egyfajta "gyűjtő-topik" a vásárlás gyújtópontjában, innen indulva könnyebb eligazodni a notebook kínálatban, mintha egyenként folyton végigpörgetné a szerencsésen idetalált vásárolni vágyó a különféle gyártók notebookjainak topikjait.

Persze ettől függetlenül érdemes lehet pár szimpatikus notebook-gyártó témáinak fórumát a "Kedvenc fórumtémáim" listájában elmenteni, így rögtön láthatóvá válik az aktuális hozzászólások számának gyarapodása a kiválasztott helyeken. Ugyanakkor néha még azokban a fórumokban sem foglalkoznak többféle notebookkal.

Tehát, ha legalább egy link jelezhetné, ha valaki megvásárolta az itt szóba került gépet és visszatérve bekukkant ide, hogy fáradjunk át a kiválasztott típusú notebook fórumába, az szerény véleményem szerint jó lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#174339) SeniorTilla válasza Dhampir (#174338) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezzel én is egyetértek, nem baj, ha az itt ajánlott típust megvásárolva, később megosztják a tapasztalatokat, mert ezzel hitelesebb lesz miért is lett ajánlva.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#174340) Geza26


Geza26
senior tag

Szerintem épp ezek a dolgok hiányoznak a csoportból, hogy konkrét adatok és tesztek szerepeljenek laptopokról! ktommy91-nek hála (:R) ezt az Asus laptopot vettem én is hosszú gondolkodás után és úgy gondolom, ennél jobbat nem választahttam volna.
(Pedig a topik összefoglaló miatt az asus vivobook teljesen ki volt zára, ami ezek szerint ebben a mai formájában erősen félreveztő.)

Géza

(#174341) Mityu_76


Mityu_76
tag

A fórumot olvasgatva eljutottam a 130-as kategóriából a 230-asba.
Asus VivoBook
Még utoljára ránézne valami guru, hogy ennél, ezen az árszinten általános felhasználásra van e ami jobban megéri?
Egy zavar, hogy ezen nincs RJ-45 csatlakozó.....
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"HONDACRX4EVER"

(#174342) Geza26 válasza Mityu_76 (#174341) üzenetére


Geza26
senior tag

Kicsit visszaolvasol és rájössz, hogy erről a laptopról szól a posztok jelentős része az elmúlt időszakban.

Géza

(#174343) Mityu_76 válasza Geza26 (#174342) üzenetére


Mityu_76
tag

Pont ezért kérdeztem...

"HONDACRX4EVER"

(#174344) Pyttawrx válasza Mityu_76 (#174341) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez jó választás lesz, igen :)

(#174345) ktommy91 válasza Pyttawrx (#174337) üzenetére


ktommy91
addikt

Rendben, ASUS topicba vonulok, ha írnék még valami. Ezt is csak azért raktam hozzá, mert még notebookcheck-en sincs infó erről a prociról.
#174341Mityu_76 : Az engem is zavart, de most van jóáras megoldás a problémára: [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#174346) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Jó napot!

Jelenleg egy Acer E1-571 laptopom van. Nem sűrűn van használva, ami változhat ugyanis programozni(front-end webdev) tanulok magamtól. A jelenlegiben 250 GB SSD és 8 GB memória van. Mindkettő már úgy lett beletéve, nem gyáriak. Viszont nincs BT és a wifi is gyatra, ha meg minden USB foglalt a wifi lehal. A gép sebességével igazán nem sok baj van. Inkább a súlyával és hogy azért már nem mai. Sajnos az aksija sem bírja semeddig, nincs is benne régóta. Szeretném leváltani.
Németországban élünk, ez azért fontos infó.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Hát jó lenne karácsony előtt, Black Friday, ha nem jön össze akkor meg mindegy kb.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
500 euró, ami olyan 200 ezer, ez mehet picivel fentebb természetesen, akár 100 euróval(40-50 ezer) is ha akkora lenne a teljesítmény-/hardverbeli ugrás.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Jelenleg főként programozás, webszerkesztés, film, netezés, ritkán gyengébb játékok.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Azért legyen egy FullHD. Mivel nem a játék a fő felhasználás, sőt a legutolsó így kb mindegy a részletesség.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Hát a minél nagyobb lenne a legideálisabb, de gyanítom 17" nem ez az árkategória + a 15,3" hordozhatóbb vagy a kisebb viszont kevésbé is látható.
TN elegendő, IPS gondolom sokkal drágább. Matt a jól láthatóság végett.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Évente kb 10 alkalommal lenne hordozva, hacsak nem sikerülne olyan helyen állást találni ahová vonatoznék vagy busz. Utazás közben lenne használva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10-11 és Linux Ubuntu dual boot a terv, ahogy most a PC-n.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
Egy minimum 250GB, de inkább 500GB SSD és a minimum 8GB RAM. Természetesen nem baj, ha 16 GB RAM lenne. :)
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ezt most hirtelen nem tudom, USB minél több. Nem vagyok otthon a laptopokban, hogy mi lehet még hasznos. Hordozhatóság valamilyen szinten fontos ergo legyen könnyű és ne nagy méretekben, mint vastagság.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#174347) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#174346) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Az kimaradt, hogy nem lenne hátrány ha van billentyűzet megvilágítás.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#174348) zombei válasza s4hu|SyD^ (#174347) üzenetére


zombei
aktív tag

Fentebb emlegetett Acer, vagy Asus géppel ellenél te is.

Nem tudom Asusnál mennyire megoldott, de Acernek van saját programja rá, hogy akksit csak 80%-ig töltse, úgyhogy azzal pár évvel megtolja az akksi élettartamát. (No meg A515-ben van 2,5"-os hely is, szóval lehet bele dobni egy olcsó hdd-t is tárhelynek)

(#174349) s4hu|SyD^ válasza zombei (#174348) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Az A515-re és a Vivo-ra gondolsz?

Annyi van el sem igazodom. :D

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#174350) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

7 éve használok egy Asus N550 laptopot, amivel a mai napig semmi gond nem volt, tökéletesen működik. Egyetlen problémám a hordozhatóság, sajnos méretben is súlyban sem megfelelő a napi szintű cipeléshez. Ezért egy Ultrabookra gondoltam frissítésnek.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most, vagy ha lesz black fridayen jó vétel, akkor decemberig is ráér.
2. A gépre szánt összeg forintban? 200-350.000 Ft
3. Felhasználás? Munkára kellene. Szinte kizárólag csak irodai programok, word, excel, netes böngészők. Néha filmezés és játék, de emiatt nem kell külön VGA.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? FullHD 5-10 éves játékokkal.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13", FullHD, lehetőleg OLED
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Csak hordozva lesz.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? Kizárólag SSD és 8 vagy inkább 16GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) nincs
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újat szeretnék és pozitív, ha céges vásárlóként is kapok 3 év granciát.

Az eddigi kutakodásaim alapján egy ASUS ZENBOOK 13 OLED UX325EA [link] lenne megfelelő 280.000 Ft környékén, de kíváncsi lennék, hogy a szakértők szerint is megfelelő ezekre a célokra vagy esetleg lenne valami jobb választás is?

Köszönöm a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.