Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#173651) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#173645) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja :)

Mondjuk én beszélek, milyen a 14-es gépek kijelzője, akinek 32-es monitor kell, hogy rendesen lássa :O :O :O

És most lehet fikázni :P

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173652) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#173651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért tenném…

(#173653) Pliks


Pliks
friss újonc

Sziasztok!
Lent már hozzáadtam pár gépet, ha tudnátok segíteni melyiket válasszam azt megköszönném.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Ha megtalálom a megfelelőt rögtön.

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

Max 200k

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

World, Excel, filmezés

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

15,6 vagy 14

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Suliba párszor

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Van egy Windows 10 kulcsom

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

SSD min 256

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

Nincs

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Új

Nézegettem már, esetleg tudnátok segíteni melyik a legjobb választás vagy valami egész más jobb lenne?

https://www.notebook.hu/asus-expertbook-p1-p1512-p1512cea-bq0217

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=472T5EA%23AKC&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_notebook&utm_medium=cpc&utm_term=472T5EA%23AKC

https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=N3004VN3500EMEA01_2105_UBU&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_notebook&utm_medium=cpc&utm_term=N3004VN3500EMEA01_2105_UBU#spec

https://www.emag.hu/lenovo-ideapad-5-15alc05-15-6-fullhd-laptop-amd-ryzen-5-5500u-8gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-efi-shell-magyar-billentyuzet-szurke-82ln0025hv-hu/pd/DQJJ5CMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

(#173654) Pyttawrx válasza Pliks (#173653) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
HP14S, vagy ideapad 5. Ha ezek közül lehet választani.
Amennyiben nem és tudsz egy picit emelni a kereten, akkor pl ez: [link] vagy ez is jó lehet: [link]

Jah és majd el is felejtettem a "kis" FJS A3510 i5-ös változatát: [link]
Hűvös, halk, jól használható noti, persze a maga kategórájában.

[ Szerkesztve ]

(#173655) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#173652) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem neked ment az a mondat, a többieknek ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173656) carlo válasza Pyttawrx (#173654) üzenetére


carlo
csendes tag

A Fujitsura megéri a plusz 50 ezer az i5 miatt?

(#173657) Pyttawrx válasza carlo (#173656) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

mármint mihez képest? Vagy mire gondoltál. Legyél kérlek pontos, ne csak így bedobj egy mondatot

(#173658) Imort


Imort
csendes tag

Sziasztok,

Nézegettem sok gépet az ajánlásaitok alapján, de inkább kérdezek is.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300000-350000 ft, talán picit több. Kevesebb lehet. :)

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmezés, netezés, programozgatás, hobbi.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6 IPS, fontos, hogy PWM-et ne használjon.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Hordozva lesz, igen használnám utazás közben.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Linux, ha olcsóbb úgy, de lehet windows is. Mindegy.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16 GByte RAM legalább, lehessen később bővíteni 32-re.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
A gari miatt újat szeretnék.

A keret fölött van, de a Thinkpad E15 G4-gyel szemezgettem, de nekem nem szempont hogy legyen numerikus billentyűzet, sőt fölösleges.
Illetve néztem még az Asus Zenbook 14X OLED UM5401QA, csak.. kicsit kicsinek érzem a 14 collt, meg ez használ pwm-et.

Köszi!

(#173659) carlo válasza Pyttawrx (#173657) üzenetére


carlo
csendes tag

Elnézést pontosítok.
Böngészéshez, Word használatához ill YouTube videókhoz keresek gépet, ami azért 4-5 évet kiszolgálhat anélkül, hogy szétesne.
A kérdésem arra vonatkozna, hogy ilyen alapfeladatokra jelent -e különbséget az i5 az i3 - hoz képest, azaz ki tudom-e használni annak előnyeit?
Leginkább egy HP probook 450 van tervbe, kb 100 ezerrel drágábban ugyanezen feladatokra.
Nyilván nem kérdés melyik a jobb gép, de az már igen, hogy ennyire alapokra melyiknek van inkább létjogosultsága?
Keret bővítése sem gond, de kb 450 ezernél nem szívesen költenék többet, lehet rosszul látom, de nem látom értelmét esetemben.
Thinkpad, Latitude magasra taksáltak, de drágák és ahogy olvasom erős melegedéssel küzdenek, ennyi pénzért azért ne tegyék már vagy tévedek?

(#173660) erikke17 válasza Pyttawrx (#173647) üzenetére


erikke17
őstag

Szia :)
Köszönöm válaszod. Végül egy Ryzen 7 5700u-al szerelt gép lett ugyan olyan áron találtam mint az i5 1135g7-el szerelt. Újabb processzor végett lett ez, több fizikai mag, újabb stb stb. :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#173661) arcitec válasza erikke17 (#173660) üzenetére


arcitec
addikt

Csak éppen minimál az eltérés, kb. 1%. Intelt vennék az tuti... ;)

[ Szerkesztve ]

(#173662) SeniorTilla válasza arcitec (#173661) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

bár ez Ryzen 7-es, nem 5-ös

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#173663) Pyttawrx válasza carlo (#173659) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne azt nézd hogy i5 v i3 van erősebb i3, mint i5

(#173664) carlo válasza Pyttawrx (#173663) üzenetére


carlo
csendes tag

Ez számomra új.
Tudsz olyan Thinkpad -ot vagy Latitude - t ajánlani ami nem küzd túlmelegedéssel és kb 450-500ezer alatt van?

(#173665) Kbali válasza carlo (#173659) üzenetére


Kbali
nagyúr

A te igényeidre nem kell elkölteni 450 ezret - kb. a feléből kapsz 3 év garanciás gépet. Ha 4-5 évre tervezel, akkor annyi garancia kell rá.

(#173666) Pyttawrx válasza carlo (#173664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

miért küzdenének túlmelegedéssel?

(#173667) carlo válasza Pyttawrx (#173666) üzenetére


carlo
csendes tag

Nincs tapasztalatom, csak teszteket cikkeket olvasta.
Ezek szerint Te más véleményen vagy?

(#173668) kress válasza Pyttawrx (#173666) üzenetére


kress
aktív tag

nem kűzd vele, egyszerűen trhottlingol és a proci teljesítményének a felét sem képes kihasználni, a helyes megfogalmazás 😃

(#173669) carlo válasza Kbali (#173665) üzenetére


carlo
csendes tag

Nyilván minél több időre tervezek, csak sajna a mai technika már nem annyira időtálló mint régebben, plusz gyorsan fejlődik minden.
Attól sem megyek falnak, ha kissé lassul a gép, de ne "dögöljön" meg a rajta lévő adataimmal együtt még ha le is vannak mentve többségében, szóval legfontosabb a megbízhatóság.
Ezért nézelődtem egy kicsit magasabb sávban is újként, függetlenül, hogy alapfeladatokra keresek.
Alternatív megoldásként 1-2 éves üzleti gépre is nyitott vagyok.

(#173670) mulatosdj


mulatosdj
tag

Sziasztok! Mivel volt aki lebeszélt az Acerről, így nem vettem meg akcióba. Találtam helyette egy másik laptopot, erről kérnék véleményt.
Ez volt az Acer: [link]
Ez van kinézve helyette: [link]
Mindkettő ajánlott kategóriába van az összefoglalóba. Ártól eltekintve melyik a jobb minőségre, mivel összeállításba ugyanaz szerintem?!
Köszönöm

(#173671) carlo válasza kress (#173668) üzenetére


carlo
csendes tag

Igen így pontos, és ahogy belemélyedtem jobban a témában, legfőképpen az intel 8 -as szériáját érinti, amiben használtan gondolkodtam, de az újabbak esetében is gyakori probléma, még ha ezek legfőképpen nagyobb terheléseknél tapasztalhatók.
Nem tudom ez a mérettel összefügg-e, azaz pl '15 -ös gépekben esetleg több hely maradhat a hatékonyabb hűtésre?

(#173672) kress válasza carlo (#173671) üzenetére


kress
aktív tag

én az új 12 genes i5 15" gépeket néztem, dell latitude, precision meg a thinkbookok mind trhottlingolnak kb 50 és 70% közé, inkább csak. marketing fogás

szóval ahogy én látom siralmas a helyzet, drága (ezek mint 500e+ körül vannak) aztán még fos is...

most a gamer gépekbe akarom belevetni magam, bár nem játszok, de úgy láttam azok legalább képesek kihasználni a procit amit beleraktak, lehet hogy súlyra több, de egy könnyű fél lábú loval annyit sem érek...

(#173673) carlo válasza kress (#173672) üzenetére


carlo
csendes tag

Nekem a gamer gépekkel az a legnagyobb problémám, hogy egyáltalán nem játszom így feleslegesen fektetnék drága videókártyába, ami amúgy is a gépek egy akhillesz sarka.

(#173674) Geza26 válasza mulatosdj (#173670) üzenetére


Geza26
senior tag

Nekem az idepad 5-tel az a bajom, hogy a memória alaplapra van integrálva így nem bővíthető. (én is vásárlás előtt állok)

Géza

(#173675) Gambito


Gambito
tag

sziasztok

unokatesomnak nezek gépet, kb csak lolra használná.
stabil net és fpsre lenne szuksegünk hozzá.
elég már azokbol a lapokbol amiken idővel bedől az fps :(



1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

most
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-250k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
jatek/multimedia/net
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
csak lol
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 full hd, mindegy-mindegy
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
sokat , de nem mérvado
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
ssd, minimum 16 gb ram
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) esetleg hdmi, kábeles netcsati kell hogy legyen rajta
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

(#173676) mulatosdj válasza Geza26 (#173674) üzenetére


mulatosdj
tag

Ennek még nem jártam utána, de ezt is megtudtam, köszönöm. Az Acernél is alaplapra van vmennyi és mellé lehet rakni még.

(#173677) Pyttawrx válasza kress (#173668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én pl az i5-10.gen cpunál (U széria, nem tapasztaltam ilyet). Mondjuk szinte azonnal cseréltem a pasztát rajta. :) hűvös volt ahogy kell, és mindenre (is) elég volt, amire én használtam.

(#173678) carlo válasza Pyttawrx (#173677) üzenetére


carlo
csendes tag

Az i5-11. generáció esetében szinte minden gép esetében amit nézegettem, jelentős melegedést tapasztaltam.
Neked milyen tapasztalataid vannak ezzel kapcsolatban?

(#173679) Kbali válasza carlo (#173678) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem te nem akarsz gépet venni, csak túráztatod a topikot.

(#173680) Kbali válasza mulatosdj (#173676) üzenetére


Kbali
nagyúr

Idepad csak a szervize miatt nem.
Acerből meg azt a variánst venném, ami Ryzen 5-ös és 2*8 giga rammal, mert teszt alapjan úgy már hozza azt a teljesítményt, mint a dedikált kártyás verzió.

(#173681) carlo válasza Kbali (#173679) üzenetére


carlo
csendes tag

Tévedsz, csak bizonytalan vagyok, és minél több információt szeretnék összegyűjteni mielőtt vennék.
Nem az a típus vagyok, aki ha nem vesz meg valamit azonnal, akkor megbolondul, nem sietek sehova, karácsonyig szeretnék venni valamit.
Anyagi korlátaim sincsenek különösebben, de eszem ágában sincs többet kiadni valamire, mint amit ki tudnék használni, de gagyit azért nem szeretnék.
Sokan itt a fórumon úgy gondolják járatosak a témában, én legalább tudom, hogy nem.
Ez probléma...??

[ Szerkesztve ]

(#173682) Pyttawrx válasza carlo (#173678) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De milyen gépek voltak azok?

(#173683) carlo válasza Pyttawrx (#173682) üzenetére


carlo
csendes tag

Amit néztem: (Mindegyik típusszámra nem emlékszem)
Dell Inspiron 5402: gyakorlatilag forró, az összes dell -nél hasonló
Lenovo consumer gépei mind kifejezetten melegek
Asus Zenbook: kézmeleg, nem vészes, Huawei matebook D14 hasonló
Acer Swift 3 AMD -vel teljesen hideg, Acer Aspire 5 i5 langyos
Fujitsu 3510: kellemesen hűvös
HP pavilion 13, 14 és probook 440, 450: kellemesen langyos, mint általában az összes HP
Tudom, hogy javarészt ezek tucat termékek, a probook kivételével üzleti gépekről csak tesztek formájában találkoztam.
Legtöbbjük szellőzője a kijelző elé fújja a forró levegőt, így a kijelző alsó harmada szinte forró, gondolom jót tesz a forrasztásoknak, így az élettartamának, számomra ez a gagyi kategória...

(#173684) Pyttawrx válasza carlo (#173683) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De szerintem itt lapozzunk is. Az hogy meleg az semmit nem számít. Ez kialakítástól függ. Az kellett volna megnézni, hogy a cpu mennyi volt.

(#173685) jjeahh válasza Pyttawrx (#173684) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én pont azon lepődtem meg amúgy, hogy ezek a mai vékony gépek mennyire hűvösek, mármint nem a gépek, hanem benne a proci. A haverom XPS-ére és a saját Thinkbookomra is felraktam a Coretempet és nagyon nehéz feltolni a cpu hőmérsékletét 60 fok fölé, miközben a régi roll cage-es (ami ugy-e durván besegített a hűtésbe), komolyabb ventis T520-asom egy kis Lightroom exporttal szinte azonnal 90 fokon van. Pedig a régi Thinkpadnek a födele olyan vastag, mint ezek az újabb laptopok mindenestől :DDD . És a teljesítmény ma már jóval nagyobb.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173686) kress válasza jjeahh (#173685) üzenetére


kress
aktív tag

de nézted hogy a hűvősség mellett mennyire használja ki a procit? ha csak 50%ig engedi használni akkor nem nagy szám hogy hűvös, nekem ezzel van a bajom.

[link] itt nézd meg a precision meg a strix proci kihasználását... pedig a precision a dell workhorse/bika munkagép szériája, hát persze...

és az i5 U procináll ugyan ez, szal még az i9re sem foghatod, ennyit ér a dell manapság

(#173687) carlo válasza Pyttawrx (#173684) üzenetére


carlo
csendes tag

Mint írtam nem értek hozzá, ha rossz “nyomon” vagyok, elismerem.
Ezért vagyok itt…

(#173688) jjeahh válasza kress (#173686) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az enyémre azt írják, hogy minden oké intelekkel, pedig ez sem vastag gép: "This laptop manages to maintain a high power limit, although the clock speed is slightly lower than that of the 14-inch Acer Swift 3X." Az én laposom konkrétan Ryzenes, ezt nem tudom hány százalékig engedi. Van erre valamilyen teszter progi?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#173689) Gambito válasza Gambito (#173675) üzenetére


Gambito
tag

Erre pls egy szaki :)

(#173690) kress válasza Gambito (#173689) üzenetére


kress
aktív tag

az eddigiek alapján azt mondanám menj át a gaming laptopot keresek topicba :)

(#173691) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Sziasztok,

"BB" irodai notebookot keresek, 15,6" -os méretben, tudnátok segíteni?
Semmi komoly elvárás, i3, 8GB ram, és SSD (240-es elég bőven)...
...ami számít a minél hoszabb garancia, és mivel hordozva is lenne néha, a fémház (üzleti modellek?) előnyt élvezne.
A necces része a keret, max 300k. (a leges-legvége esetleg 310e, de fölötte már gyakorlatilag lehetetlen)

De kitöltöttem a kérdéseket is:

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
ASAP, mondjuk jövő hét folyamán
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
300e, nagyon plafon 310e
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
csak irodai (office + számlázóprogram), illetve netradio munka közben :DDD
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
abszolut nem
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", mivel irodai programok, így nem számít a kijelző, de a PWM mentes előnyben
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Heti rendszerességel szinte biztos, fémházas (üzleti?) modellek előnyben
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
nem lényeges (legyen W10 kompatibilis :) )
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD (240-es elég), illetve min 8 GB ram, hogy időtállóbb legyen
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- előnyben a diszkrét VGA nélküli gépek (kisebb hibalehetőség)

- minnél hoszabb garanciaidő
- i3 alá nem lőnék, relatív hosszú távra kell
- Dell gépek előnyben (pozitív tapasztalatok miatt), de nyílván más is számításba jöhet
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag csak új jöhet szóba, számlával, bolti garanciával (megbízható helyről)

Előre is köszönöm a segítséget :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#173692) Pyttawrx válasza Gambito (#173689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Amiket írtál, arra picit kevés az összeg, és igen jobban jársz a gaming topikban.

(#173693) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#173651) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah zenbook lett, és feladtam az inteles vonalat. Ryzen 5 5600H lett…. :F Meglátjuk mit mutat majd.

(#173694) CortezX válasza Pyttawrx (#173693) üzenetére


CortezX
aktív tag

Kíváncsi leszek a véleményedre, én ezekkel is szemezek épp. Pontosan melyik típus? Oledet vennék szívesen, de kicsit tartok a fényes kijelzőtől. Eddig probookom és elitebookjaim voltak. :)

(#173695) Gambito válasza kress (#173690) üzenetére


Gambito
tag

Az a kategoria pénzben nem jó :)
igazából egy jó igpuval ellátott gépre lenne szükségem

(#173696) Gambito válasza Pyttawrx (#173692) üzenetére


Gambito
tag

Semmi nincs itt egy jó igpuval ? Nem feltétel a dedikált. Egy két ajánlatot ha tudnátok mutatni nekem kiinduló pontnak, azt megköszönném

(#173697) 83tamas


83tamas
csendes tag

Sziasztok kineztem 2 laptopot ti melyiket valasztanatok? Nekem a Huawei jobban adja, de felek a kijelzojetol, hogy nagyon tukrozodik. arban ugyan annyi szoval az nem fontos

elore is koszonom

ASUS Vivobook Pro OLED M3401QA 14 Inch 2.8K 16:10 Laptop (AMD Ryzen 7-5800H, 16 GB RAM, 512 GB SSD

HUAWEI MateBook 16 16in Ryzen 7 16GB 512GB

(#173698) dudu98


dudu98
tag

Üdv mindenkinek!
Jelenleg egy Apple MacBook Air 13 2015 gépet használok, ami már kezdi megadni magát, így már esedékes lenne egy új gépet vásárolnom, mivel már 6 éves elmúlt a drága. :K
Az igényem:
1. Karácsonykor esedékes vásárlás.
2. Az összeg 250-350 ezer forint lenne, de legfeljebb 450 ezer a plafon.
3. Főleg munkára használnám, orvosként fogok végezni, így fontos hogy tudjam vinni magammal, lehetőleg kevés helyet foglaljon és az akksi jól bírja, kb. 8-10 óra üzemidő lenne legjobb.
4. Sokszor szoktam használni a Photoshopot, illetve egyéb PDF szerkesztő appokat, Office összest. Játszani nem szoktam.
5. A kijelző 14" alatt legyen, IPS, FullHD vagy annál jobb, fényes, nem matt.
6. Sokat lesz hordozva a gép, a 3. pontban leírtak miatt.
7. Mivel 6 éve macen élek, a Windowstól elszoktam, de a munka miatt kell nagy valószínűséggel. Radiológia szakirány érdekel, így a képalkotó programok nagy részét használnám.
8. 512GB SSD legalább, a memória legalább 16GB, processzor 11.generációs vagy annál újabb, i5 vagy felette.
9. USB-C-n keresztül lehessen tölteni, illetve legyen rajta USB-C és USB-A port is. Plusz pont ha van egy HDMI is rajta.
10. Új vagy használt is jöhet, de az utóbbi esetén kizárólag garanciás.
Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

“Felix, qui potuit rerum cognoscere causas”

(#173699) Pyttawrx válasza CortezX (#173694) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem ezelőtt is fényes volt. Ezt is 50-60%-os fényerővel használom. Ugye én benti környezetben használom leginkább. OLED-től “féltem” minőségre nincs baj a vázzal sem. Nagyon kényelmes rajta gépelni. A touch is remek. Később írok róla, azért még csak pár órás. De eddig pozitív a tapasztalat.
UM5401Q a típus.

(#173700) Pyttawrx válasza dudu98 (#173698) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem akkor maradj ezen a vonalon, pl m1-es cpu-val

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.