Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164851) szabz


szabz
tag

Sziasztok!

laptop vásárlás előtt vagyok szeretném a segítségeteket kérni. Mondjuk kinéztem 1 szimpatikusnak tűnő HP OMEN 15-ek0007nh 1X2F0EA -t, de azért ennyiért nem szívesen kisérleteznék.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? bármikor a 1-3 héten belül

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) BR 550-600k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Játék, irodai munka ms projekt, tervezés

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Minél jobb annál jobb :C
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Pasz ehhez nem értek, 15" vagy nagyobb
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? sokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) win10 kerül majd rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? ssd min 500gb, esetleg még egy 500 as. Min 16 gb RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) világítos bill., ha monitorra kötöm tudjon 4k Acer nitro monitorom van 34", dokkolható legyen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Cégre veszem tehát számlás garis kell.

Köszi :)

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#164852) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Mit érdemes tudni az U illetve Q HQ végű procikról?Az U tudtommal egy gyengített energiatakarékos verzió, én munkagépet keresek modellezéshez Cad\Cam programozáshoz, és a jelenlegi 1 gigás gddr5-ös videókártyámmal mostanában el sem indul cask fagyogat, milyen procit vegyek munkagépnek?

(#164853) Tikakukac válasza fecaga21 (#164852) üzenetére


Tikakukac
titán

Hu. Huhu. Azért itt beleugrottunk most a medencébe, amiben nincs víz rendesen.

Van mindegyikből mindenféle, ahogy a te CAD-ed is állhat abból amit egy mostani 4 magos U proci kiköp magából meg olyan is, amitől egy HQ leolvasztja a jégsapkákat.

Ilyenkor szoktam mondani, hogy kölcsön gépen egy 10 percig pörgesd meg amit te használsz. És onnantól tudjuk mi a helyzet. GPU sem utolsó, de az másodvonalas lesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164854) blue_23 válasza tomiivagyok (#164846) üzenetére


blue_23
senior tag

Helyedben nem ajánlanék semmit, mert végül te leszel a hibás. Elmondod hogy mennyitől indulnak az ajánlott laptopok, alatta vegyen amit jónak lát, ugyanolyan szemét lesz.

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#164855) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

feleségemnek szeretnék notebookot kizárólag tanulás és majd munka mellé.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ebben a félévben, legkésőbb nyáron.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150k (remélem ennyiből kijön egy jobban összeszerelt gép).
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office 365, net, semmi egyéb extra.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", nagyobb már ne, kisebb esetleg 14"-ig, matt felület. A felbontás és típus mindegy.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
~havi 2-3 80km-es út, tehát nem egy intenzív utazós készülék kell.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 jó lenne alapból vagy oprendszer nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
512GB körüli SSD, optikai nem fontos, RAM-ból passz, de szerintem 4-6GB elég lenne, ha az már karcsú szerintetek, akkor lehet 8GB
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kellene, meg világító billentyűzet és egy jobb akksi idő
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Elsődlegesen új, de ha számlával, garanciával kijön egy sokkal jobb használt, akkor azt is számításba vennénk.

előre is köszi!

Aurea mediocritas

(#164856) SeniorTilla válasza Tom1939 (#164850) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó kijelzők vannak az Omenekben, a kis konfigosokban is. Max. nem 144 Hz-es, hanem 60, de ez nem gond. Ha nem az FPS-t nézzük, akkor sokszor még jobban is jár egy 60-assal, sokszor szebb képük van, mint a 144-eseknek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164857) SeniorTilla válasza szabz (#164851) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez egy jó gép jó konfiggal, nyugodtan megveheted. Én is Omen-t használok 17"-ost, i7-9750H és RTX 2070. A 15-ösökben csak a max-q van csökkentett teljesítménnyel, mert nincs hely lehűteni a rendes 2070-est, ennyi a hátránya, viszont erősebb a procija, mint az enyémnek :)

32"-os 2k monitorral használom asztali gépként én is. Ha külső monitorral használod, úgyis teszel elé egy jó minőségű külső billentyűt előbb-utóbb, ezzel dolgozni és játszani is jobb, kényelmesebb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164858) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Azt tudja valaki hogy egy Dell XPS 15 9560 (i7-7700HQ) 4k-s verzióba milyen m2 ssd-t és memóriát érdemes venni? Ezeket a CL-s memória jelöléseket nagyon nem vágom, ebbe a típusba melyik megy?

(#164859) SeniorTilla válasza fecaga21 (#164852) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Cad-hez erősen ajánlott a H-s proci, ezek futnak most, a Q és HQ már régebbi sorozat, ha jól emlékszem a 7th genesekben volt. Az U-t felejtsd el mérnöki munkára.

Itt meg tudod nézni a teljesítményeket és a rangsort:

https://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmark-List.2436.0.html

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164860) SeniorTilla válasza AXisBOLD (#164855) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nem sürgős, akkor várj a vásárlással

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164861) Tom1939 válasza SeniorTilla (#164856) üzenetére


Tom1939
őstag

Akkor pöpec, és mondjuk 1650ti mellett azért nem olyan gyakran kell különben sem 144hz :) És abból a keretből max annyi fér ki. Mondjuk ezek azok a dolgok amik nekem fájnak (csak új, max ennyi meg annyi, amikor +15% és lenne 1650ti helyett 1660ti vagy 2060), 85% pénzért olyan gépek amelyek fele annyi ideig lesznek jók teljesítményben.

(#164862) AXisBOLD válasza SeniorTilla (#164860) üzenetére


AXisBOLD
addikt

oks :) de az irányt esetleg segítesz belőni?
fogalmam sincs, hogy melyik gyártó/típus ajánlott ebben a szegmensben.

Aurea mediocritas

(#164863) SeniorTilla válasza AXisBOLD (#164862) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon egyszerű: ami kijön belőle. Ebből a keretből nagyon nem lehet válogatni :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164864) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
350K
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
vegyes mindenes.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A GTA 5 legalább mennyen rajta.FHD.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
IPS FHD 15.6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
nemsokat
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
van.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
lehetőleg 16 GB RAM,vagy bővíthető legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új,legalább 3 év gar.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#164865) szabz válasza SeniorTilla (#164857) üzenetére


szabz
tag

Köszi!

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#164866) AXisBOLD válasza SeniorTilla (#164863) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hmm, sejtettem, hogy a 150k harmatos lesz.

akkor inkább onnan közelítsük meg, hogy mennyi az az összeg amiből már lehetne válogatni egy normálisabb office/net/tanulós gép megtalálásához?

ha 150k-ból csak egy "valamilyen" gép jönne ki, amiből 2 év múlva e-hulladék lesz, akkor inkább most költök rá többet.

Aurea mediocritas

(#164867) SeniorTilla válasza AXisBOLD (#164866) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha i5-öst nézel, akkor mostanában 230-250 körül. 8GB, SSD, stb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164868) fecaga21 válasza SeniorTilla (#164859) üzenetére


fecaga21
aktív tag

sima H-s proci?Mutatnál egyet?H-s procit nem is láttam még.

(#164869) SeniorTilla válasza fecaga21 (#164868) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ne már, gugli a barátod:

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/191045/intel-core-i7-9750h-processor-12m-cache-up-to-4-50-ghz.html

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164870) Core2duo6600 válasza AXisBOLD (#164862) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én egy használt üzletit vennék erre a célra.
At általad említett keretből használtan szinte bármi kijöhet.
Én az aláírásomban látható gépet használom, semmi gond.
A HDD ét kidobtam belőle, ment bele egy 1 TB od, az optika is repült, ebbe ment egy ssd és keret, + 8 GB ram.
Az általad leírt dolgokra fontosabb szinte, hogy ssd legyen a gépbe, mint, hogy milyen a cpu.
Az üzleti kategória a teljesség nélkül :
Dell latitude
Hp probook, elitebpook
Lenovo Thinkpad
Én ezeket ismerem, de van még más gyártónak is.
Pl Fujitsu, ott nem tudom, melyik nevezés rejti az üzleti változatot, azok is jó gépek.
Használtnál már olyan is beleférhet, mint a világítós billentyüzet, stb..

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#164871) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Egy HP Omen laptop jó lehet Cad-ezni?

(#164872) Tikakukac válasza fecaga21 (#164871) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó. Meg 10000 másik gép is. Én próbáltalak rávezetni, hogy amit most csinálsz megint, annak nincs értelme, de hajrá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164873) fecaga21 válasza Tikakukac (#164872) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Tudom annó miket javasoltál, de 15.6 colos laptopot szeretnék

(#164874) Tikakukac válasza fecaga21 (#164873) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor vedd a 14"-os gép 15"-os tesójait. Problem solved.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164875) SeniorTilla válasza fecaga21 (#164871) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó lehet, de ez gamer gép, nem tervezői munkaállomás. Az ereje bőven megvan hozzá, ezzel nincs gond. A munkaállomásokban más VGA rendszer van, ami kifejezetten grafikai tervezésre való. Hasonló teljesítménnyel egy workstation azért jóval drágább.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164876) AXisBOLD válasza Core2duo6600 (#164870) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, igen a másik út a használt vonal, megnézem amiket írtál, Te hol vetted használtan?

#164867SeniorTilla: asssz kicsit más sok, de kell ehhez a felhasználáshoz i5? :U

Aurea mediocritas

(#164877) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Azoktól kérdezem, akiknek volt dolguk a két géppel, tudnátok pro és kontra érvet mondani rá? Dell XPS 9360, Thinkpad X1 Carbon 5. és 6. generáció. Használtan kinéztem párat és nem nagyon tudok dönteni, hogy melyik felé menjek inkább. Teljesítményben hasonló gépek (i7 (7-8 gen., 16GB RAM), viszont árban nagyobb szórás van közöttük. Szubjektív tapasztalatok érdekelnek, ami esetleg nekem is fontos lehet.

Üdv:
spgabor

(#164878) SeniorTilla válasza spgabor (#164877) üzenetére


SeniorTilla
veterán

X1 Carbon, nem kérdés

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164880) eames


eames
tag

Sziasztok!

Esedékessé vált számomra egy új laptop vásárlása, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Home office miatt távoli számítógép elérése, Zoom, irodai programok, PyCharm
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem használnám játékra
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14"-15,6"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Havonta egy-két alkalommal, de nem használnám utazás közben
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha van Windows 10 az előny, de ha nincs nem baj. Egyébként Windows 10 - Linux (valószínűleg Ubuntu/Mint) dual-boottal szeretném használni
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 GB SSD, 8 GB RAM, optikai meghajtó nem szükséges
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Szeretném, ha legalább valami újabb generációs i3 processzor lenne.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

Szembejött velem ez a HP keresés közben, de nem igazán találok róla véleményeket: https://www.emag.hu/hp-15s-fq1038nh-15-6-fullhd-laptop-intel-core-i3-1005g1-8gb-512gb-ssd-intel-uhd-graphics-freedos-magyar-billentyuzet-feher-8nh87ea-hu/pd/DT2SHGBBM/

Esetleg ismeritek, ajánlott eszköz?

Előre is köszönöm!

(#164881) Tikakukac válasza eames (#164880) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig a 14-es társairól írtam már párat. Teljesen indokolatlanul kerül 250k-ba, ez az a gép, ami 150k-ért lenne max fair ajánlat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164882) Geza74


Geza74
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/lenovo/legion-5-81y6006xhv-p576869418/#
Ezt a laptopot nézte ki a gyerkőc. Légyszi írjatok véleményeket, hogy megér-e ez ennyit, vagy milyen alternatív javaslatotok lenne (aki ért hozzá), tehát ugyanezen pénzért jobb vétel, vagy ugyanez a teljesítmény/paraméterek, de jobb áron más laptop, stb.
Egyetemi tanulmányait akarja ezzel elkezdeni (de főként játékra lesz használva több mint valószínű).
Előre is köszönöm!

(#164883) sh4d0w válasza Geza74 (#164882) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Gaming notebook topicban kérdezd inkább.

https://www.coreinfinity.tech

(#164884) Tikakukac válasza Geza74 (#164882) üzenetére


Tikakukac
titán

Kevés olyan egyetem van ahol érdemes ilyen géppel indulni az biztos. Én a gémer részt dobnám el de sürgősen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164885) Bazsee71 válasza Tikakukac (#164884) üzenetére


Bazsee71
őstag

Valószínűleg nem véletlenül bökött rá egy gamer gépre.

(#164886) Tikakukac válasza Bazsee71 (#164885) üzenetére


Tikakukac
titán

Valószínűleg nem véletlenül távozott a VIK-ről is max 1 éven belül a hátsó 2 sor, akik nonstop a gémer vasakkal ültek be anno ;]
Volt előadás ahol annyira kattogtak az egerek, hogy a tanár beszüntette a laptopozást. Hát ezért ne bökjön az emberfia gémer vasakra, főleg egyetem kezdésnek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164887) SeniorTilla válasza Tikakukac (#164886) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:D :D :D :D :D :D

Milyen igazad van. Marad a srácoknak a telefonos játék, ahol nem kattog az egér, de hát egy ilyen teló is majdnem ennyibe kerül. Lehet, hogy Apu költséghatékony akar csak lenni?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164888) Bazsee71 válasza Tikakukac (#164886) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mindig is tudtuk, hogy a keménymag a GPK-ra jár, nálunk lenyomták a gamer arcok. ;]

(#164889) Tikakukac válasza Bazsee71 (#164888) üzenetére


Tikakukac
titán

Én is majdnem ott kötöttem ki, voltak azért ismerős arcok ééééés hát ott is hullottak a népek rendesen ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164890) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Cad\Cam szoftver az a Fusion 360 amire hasnzálnám a laptopomat, két jelentkező van kilátásban:
Dell Precision 5530 i5 8350G + RX Vega 4gb
Lenovo Thinkpad P50 i7 6820HQ + nVidia Quadro M200M 4 GB GDDR5

Szerintetek melyikkel járnék jobban hosszabb távra munkagépnek ehhez hasonló Cad és Autocad szoftverekhez?

(#164891) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek?

ASUS TUF Gaming FX506LI-HN039

Jó vétel, vagy még ezek a TUF-ok továbbra is melegednek? 320k-ért lenne.

(#164892) Silverboy válasza Shadowduet (#164891) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Nem ajánlott, semelyik TUF gép. Elégtelen hűtése van még mindig, és az "SNSV" félig lesporolta róla a szellőző járatokat, réseket, és csak design ami rajta van (multkor tapogattam) :U

Ebben az árban:
Acer Nitro 5 (AN515) csak
Legion 5 (i5)

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#164893) Shadowduet válasza Silverboy (#164892) üzenetére


Shadowduet
tag

Ez esetben kitöltöm akkor a kérdéssort, köszönöm a választ!

(#164894) Silverboy válasza Silverboy (#164892) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Mod.: (kicsúsztam) Acer Nitro 5 (AN515-55)*
Kijelzőiket nem tudom, majd korrigálnak a guruk.

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#164895) Shadowduet


Shadowduet
tag

Sziasztok! Kérem a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő hónap eleje

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem
mond semmit)
300k

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Tanulásra főleg, excel, word, netezés, emellett kis játék.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincs róla infóm, de ennyi pénzért tudom nem lehetnek nagy elvárások.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6, a többi nem fontos.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva biztosan, heti rendszerességgel.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
512 SSD, ha lehet 16 GB RAM, de az nem annyira fontos.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI vagy VGA, hátha lesz összekötve projektorral.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszokat! :R

(#164896) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

Részben idevágó a kérdés: Elmúlt fél órát azzal töltöttem, hogy az összes nagykert amivel szerződésünk van átnéztem HP Probook ügyében, illetve 1-2 kiskert is. Nincs, de semmilyen más fajta Probook sincs.

Tudja valaki az okát, hogy hova tűntek? :U :F

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#164897) Tikakukac válasza iceQ! (#164896) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ez így :B Én intézem a legtöbb beszerzést idebent és ha tudnád mennyi cuccot kell akár háromszor is átírni, mire azt tényleg meg is tudjuk venni :(

430-as meg 1-2 450-es még akad. Szerintem csak kifogytak a fiúk. Év vége is van, taknyolás is van még mindig. Én szerintem még ezt az évet is elengedném, talán jövőre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164898) iceQ! válasza Tikakukac (#164897) üzenetére


iceQ!
addikt

Probook 450 G6 érdekelne. Tavaly rendeltünk 10-et, még nem jött meg. Idén akkor még ne is várjunk ilyen notikat? :Y Ettől függetlenül szükségünk lenne rá, mert a cég gyarapodik. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#164899) SeniorTilla válasza iceQ! (#164898) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Plusz elitebookok, plusz minden más. 2x-3x annyit el tudnék adni, mint amennyi van. Nagy a hiány, ezerszer kitárgyaltuk már, de a lényeg, hogy a gyártási kapacitások visszaestek tavasszal az őrület miatt, és decemberre gyűrűzött be. Most az a pár hónap van, ami szívás :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164900) Tikakukac válasza iceQ! (#164898) üzenetére


Tikakukac
titán

Várhatod, de én nem tudom neked megmondani mikorra esnek be készletre ilyesmik.

Azt fixen tudom, hogy meglepő dolgok sincsenek. Tiszta hiánygazdaság van. Na jó, erős túlzás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.