Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#165101) Tikakukac válasza Amartus (#165100) üzenetére


Tikakukac
titán

12000 alkalommal kifejtettem a témával kapcsolatban a meglátásaimat. Konfigok tutira rendben vannak, sajnos ez sosem gond.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#165102) Tikakukac válasza MaxxDamage (#165099) üzenetére


Tikakukac
titán

Ebből a Fuji lesz a befutó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#165103) Amartus válasza Tikakukac (#165101) üzenetére


Amartus
senior tag

Esetleg lehetne egy mondattal több? Hogy sejtésem legyen mire gondolsz?
A kérdés leginkább arra irányult, hogy az ASUS TUF Gaming és a Lenovo Legion Y540 mint gépcsalád mennyire megbízható, hűtéssel elégedett akinek van, ilyesmi.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#165104) Tom1939 válasza Amartus (#165103) üzenetére


Tom1939
őstag

Morogni fognak mert nem olvastál vissza :) Főleg a TUF esetén. Első számon van a nem ajánlottak között kb. (éppen a hűtés miatt). Lenovo-nak meg a gariját nem szokták nagyon imádni (kivéve thinkpad, de ez nem az).
Hogy segítőkész is legyek az y540-et nem ismerem (a legion 5 állítólag aránylag jó hűtésű, csak ugye a vacak gari), meg még esetleg Hp Omen.
A bolt amit linkeltél sem a legajánlottabbak egyike.

(#165105) Amartus válasza Tom1939 (#165104) üzenetére


Amartus
senior tag

Köszönöm.
Ok, visszaolvasok, de meddig? 165ezer bejegyzés van.
Vacak gari mit akar jelenteni? Nem lehet érvényesíteni? Illetve a bolttal mi a probléma?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#165106) Tikakukac válasza Amartus (#165103) üzenetére


Tikakukac
titán

Alap basic gépek, nagy hardverrel, a lehető legolcsóbban. Ha elfogadod, hogy itt az olyan problémák, hogy alaplapcsere tud úgy működni, mint egy reggeli alsónadrág felvétel, ergo természetes és megszokod, akkor veheted őket.

Minden másra pedig egy árösszehasonlítót tudok javasolni, hogy vajon a saját disztribútororral rendelkező céghálónál mi és miért drágább és ajánlani azon embereket megkeresni, akik miután csereigazolást kaptak nem tudtak hova menni vele, mert kiderült, hogy "okosított" gépük volt és nem tudták neki beváltani :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#165107) Bazsee71 válasza Amartus (#165105) üzenetére


Bazsee71
őstag

TUF-ra csak 162 (ezzel 163), és az utolsó 5 le is fedi a vélemények többségét. :)

(#165108) Amartus


Amartus
senior tag

Ok, akkor kezdjük újra.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)400-450, de ha nincs erre esély, akkor max. 500ezer
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) irodai programok, játék
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? pl. XCOM2, Overwatch, Witcher3, Full HD, a részletesség fontos
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17", matt, TN vagy IPS-> ami beleférhet
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? ritkán, és csak szállítva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell op.rendszer
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? a rendszer SSD-én+mellette normál winchester(1TB), 16GB ram
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) szokásos portok
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával új gép

Milyen gépek jöhetnek szóba? Milyen boltok jöhetnek szóba?

Köszönöm.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#165109) Tom1939 válasza Amartus (#165105) üzenetére


Tom1939
őstag

A TUF esetén pár oldal (per 50 hozzászólás) biztos elég lett volna (csak hogy az irányt lásd, éppen vérfürdő van, elég vacak gépek is drágák).

A vacak garancia elmondás alapján (nekem még nem volt lenovo) az hogy ezt meg azt majd szép lassan cserélik aztán meglátjuk jó-e (lassú és nem mindig azonnal megoldott problémák és maguk a problémák is elég gyakoriak). Hetekig nincs gép csak az ideg. Persze én el vagyok kényeztetve utolsó 10 év nagy részét másnapi üzleti garival éltem le (dell precisionok).

Általában véve ha egy boltban olyat látsz amit máshol nem, akkor lehet gyanakodni (szürke import, gyári gari esetleges hiánya stb.). Nem biztos persze semmi, de extra óvatosság nem árt. És neked kell utána menni az infónak.

És nincs semmi rossz a kockázat vállalással csak tud hogy van (én is vállalok kockázatot itt a hardveraprón amikor veszek valamit).

(#165110) Silverboy válasza Amartus (#165108) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Garanciat nem tudom (MSI-nél ki) / kijelzőt nem tudom (Hűtése okés):
MSI
Lenovo
Gari,Hűtés okés, / kijelző szintén nem tudom:
ACER

További érdeklődés "tipp": Gamer notebook topic

Véleményem: Teljes ASUS gamer paletta, kukába illő már :U

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#165111) Tom1939 válasza Silverboy (#165110) üzenetére


Tom1939
őstag

Kiegészítésként egy fél évig volt előző generációs helios 300-am (márciustól-szeptemberig kényszerből, minden gépet lenyúltak a gyerekek és boltokban semmi).
Ha azonos a kijelző akkor az a 144hz-es kijelző nem rossz.
Hűtése nekem hangos volt (de ez gamernél simán alap lehet, inkább ez mint hogy megsüljön)

(#165112) #57171968 válasza Tom1939 (#165109) üzenetére


#57171968
törölt tag

Azt a másnapi üzleti garit jelen helyzetben el lehet felejteni.
A helyszíni egyébként is csak Pesten működik, ha vidéki vagy a fel és visszapostázással minimum egy hét. Tavaly ismerősnek döglött be a precision-ja, alkatrész hiány miatt nem tudták javítani, cserélni szintén nem mert fél évnél idősebb volt a gép. 2-3 hónapig ment a huzavona.

(#165113) Robertó79


Robertó79
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? egy hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)max 150
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) ált iskolás gyereknek tanulásra, netezésre
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15-17",, mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? ritkán, nem
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell op.rendszer
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? a ssd+hdd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) szokásos portok
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával mindegy

Milyen gépek jöhetnek szóba? Milyen boltok jöhetnek szóba?
Köszönöm.

(#165114) Tom1939 válasza #57171968 (#165112) üzenetére


Tom1939
őstag

A jelen helyzetet még meg is érteném az alkatrész részt (ugye ami nincs azt ők sem tudják beépíteni, bár talán elvárható lenne hogy legyen alkatrész készlet, de lehet hogy volt csak már 1 éve nem finom a töltelék a palacsintában).

Helyszíniről vidéki értelemben nem tudok nyilatkozni, mert pesti vagyok, és oda jöttek is mindig első szóra (tehát lehet hogy mindig így volt, de az azért nem túl pöpec).

De 2-3 hónapos huzavona elfogadhatatlan. Max cseregéppel de az is nagyon necces. Bármi is legyen a helyzet.

Nu mindegy erre halad a világ, következő precision előtt (remélem legalább 5 év múlva) körbe kérdezek, mert az infód alapján ez a versenyelőnyük megszűnőben. Kb azért a tapasztalatért vettem ezt a precisiont ami az M6600-al volt (volt gond vele, de jöttek és csinálták másnap).

(#165115) Amartus


Amartus
senior tag

Köszönöm mindenkinek. Ezt a hármat néztem ki a belinkelt boltban:
[link]
[link]
[link]
[link]

Vélemény?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#165116) Dhampir válasza #57171968 (#165112) üzenetére


Dhampir
félisten

A helyszíni egyébként is csak Pesten működik

Nem. A helyszíni vidéken is működik.

A pandémia miatt hozott járványügyi intézkedések miatt viszont történtek változások a szervizek működésében. A Dellhez kell fordulni bejelentéssel és a helyes tájékozódás érdekében.

(#165117) #97272832 válasza Dhampir (#165116) üzenetére


#97272832
törölt tag

Bocs hogy belevau, én Velencén vagyok, 2-3 évvel ez előtt volt precisionon garis javításom, és nem működik a helyszíni javítás nálunk, konkrétan futárt küldtek a gépért, és Budapesten javították. A vírus akkor még sehol sem volt.

(#165118) szucstom


szucstom
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanság
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200k környéke
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office, minimális játék, film, net.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minimálisan D3, SC2, WoW Classic, ha közepes felbontáson elfut már jó.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Van legális w10pro
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 SSD, legyen hely bővítésnek.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új

Egyelőre ezzel szemezgetek: [Vivobook 15] erről van valami véleményetek?

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#165119) MaxxDamage válasza Tikakukac (#165102) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R
Remélem még nem kapkodták el. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#165120) Peter_


Peter_
tag

Sziasztok!

Ismerőséknek megkértek, hogy segítsek notebookvásárlásban, én viszont nagyon nem vagyok képben a mostani kínálattal, ezért hozzátok fordulnék.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Minél hamarabb.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Azt írták kb. 200000 Ft körül, és mindenképpen új gép.
Mivel látom hogy felment a notebookok ára a covid miatt, meg úgy amúgy is az utóbbi pár évben, ha nagyon nem fér ebbe bele, akkor menjünk feljebb árban a legolcsóbb elfogadható minőségű notebookig, ami nem fog pár év alatt szétesni. Kímélve használnák (jelenlegi consumer notebookjuk 10 éves), hordozva is csak ritkán lesz, és szeretnék sok évig használni, de egy üzleti szériás notebook azért nem fér bele a keretbe.

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkavégzés (irodai programok), böngészés, filmezés, letöltés, tárolás. Játékra nem lesz használva.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játékra nem lesz használva.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Az átlagos 15"-nál ne legyen kisebb, FullHD, fényes vagy matt mindegy, IPS vagy legalább egy jobb minőségű TN panel.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Alapvetően nem lenne hordozva, max. nagyon ritkán.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(de szerintem, hogy az árba jobban beleférjünk eltekinthetünk tőle)

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely:
Min. 1 TB, de 2 TB sem árt, de semmiképpen se külső winchester legyen. Nem ragaszkodunk annyira az optikai meghajtóhoz, ahelyett az lenne az ideális, ha egy kisebb ~250 GB SSD lenne az oprendszer és a sűrűn használt programok alá, és egy nagyobb HDD lenne még mellette nagyobb adatok tárolására. Vagy legalább garivesztés nélkül viszonylag könnyen bele lehessen tenni egy második merevlemezt.

RAM:
Min. 8 GB, de legyen bővíthető később.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, USB-C, Wifi ami az 5GHz-et is tudja

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Ragaszkodnak az új géphez.

Köszönöm a segítséget,
Péter

(#165121) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Egy 5 éves Asus X555UJ-nek keresnék lassan utódot. Mivel jelenleg üzemel (kisebb problémákkal) így első sorban tájékozódni szeretnék a jelenlegi lehetőségekről.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Ráérős.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
~300k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Legnagyobb részben asztali gép mellé, nem otthon levés alatti "helyettesítésre". Főbb felhasználási módok, sorrendben: Irodai programok/programozás munka szintjén, webböngészés, nagyritkán játék (is akár de nem feltétlen prioritás). Nagyritkán ha olyan kedvem van vitruális gépes mókolás.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Minden félére, igazából amit elbír. 1080p (ha esetleg nagyobb felbontású a monitor akkor se fontos, hogy ennél többet kihajtson). Részletesség: Vigye nem diavetítés módon.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Jó lene matt, 14-15,6 col között, min. 1080p, IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Covidban max hétvégente kb 2 utcányi körzetben, azon kívül kb 2-3 havonta ha hoszabb út lesz/lehet. Igen használnám utazás közben.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Mindegy, ha nincs majd rakok rá. (90%, hogy windowst)
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp legyen, jó lenne legalább 500GB, RAM min 8 de jobb lenne 16, optikai nem lényeg.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Esetleg ethernet vagy egy jobbfajta wifi adapter.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet amennyiben garis/számlás.

Előre is köszönöm! :)

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#165122) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv!

A ZenBook 3-al szemezek egy ideje, de kíváncsi lennék mit ajánlotok az alábbi szempontok alapján. Előre is köszönöm! :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nem SOS, 1 hónapon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 300-320 eFt körül.
(3) Felhasználás? Leginkább munka, onine alkalmazások, irodai programok.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13,3-14,1 min. fullhd.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Napi szinten, igen.
(7) Operációs rendszer? Win10, van kulcsom.
(8) Tárhely mérete és típusa - Min. 500 GB SSD + 16 GB ram, optika nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? HDMI mindenképp kell, örülnék a bill. világításnak és az usb-c töltésnek.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Leginkább új, számla és gari mindenképp.

(#165123) sztikac


sztikac
őstag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Max. március végéig szükség lenne a gépre
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Legfeljebb 1500 € (természetesen nem muszáj kimaxolni a keretet, sőt)
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
internet (munkához szükséges webes portálok), irodai programok (excel, word, powerpoint), google meet, webex, zoom (jó lenne valami értékelhető minőségű webcam)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? játék nem lesz
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Na, itt kezdődik a probléma... Jó lenne minél nagyobb kijelző, minél kisebb fizikai méretek és súly mellett, tehát 15" vagy akár 16" lenne az ideális. Matt, min. FullHD felbontás, jól olvasható, erős külső megvilágítás mellett is látható legyen
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Lesz hordozva, napi szinten
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min. 256GB SSD, min. 8 GB (de inkább 16GB) RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
akksi lehetőség szerint bírjon 3-4 óra netezést, HDMI jó lenne, de ha nincs túlélem
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
leginkább új
Szóval "csak" ennyi lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#165124) Tom1939 válasza sztikac (#165123) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát ez nekem xps 15 leírásnak tűnik de nem tudom az kijön-e ennyiből. Vagy esetleg új envy 15.

(#165125) zolnagy válasza Tom1939 (#165124) üzenetére


zolnagy
őstag

Vagy esetleg egy HP Elitebook 850 szerintem már sajnos csak G7 van újan. Én G6-t vennék. Lehet másnak nem számít, de a G7-n már nincs rendes dokkoló port, csak USB-C-n lehet dokkolni. Meg ahogy nézem, az oldalsó hűtőnyílást is lespórolták (persze ettől még lehet jó a hűtése, nem láttam élőben)

(#165126) Shin Chen


Shin Chen
tag

Sziasztok! Asszony pajtásnak lenne szüksége egy multimédia/melós gépre.
1) Ezen a héten, péntekig.
(2) kb 280k-HUF
(3) irodai programok pl word, sok sok netes ablak, és a későbbiekben videó szerkesztés/vágás.
(4) játék max sims4
(5) FHD, lehetőleg 13-15.6 között. Matt
(6) szobában naponta ide oda, illetve melóba heti párszor.
(7) Windows 10 vagy semmi
(8) ~500gb SSD (vagy egy rendszer SSD +nagyobb hdd)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények: HDMI, hangkártya? Külső hang processzorhoz lehessen csatlakoztatni..
(10) inkább új.

Nézzük hitelre a médiában a HP 15S FQ2005NH 303KOEA (i5-1135G7, 8GB, 500gb SSD)
És a ryzen 3500-as Huawei matebook 15-öt.
Köszönöm a segítséget előre is!

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#165127) Robertó79


Robertó79
tag

Sziasztok segítségre lenne szükségem!A 3 laptop közzül melyik a jobb ált isk gyereknek kell! A hp165 lenne!
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=197P1EA%23AKC
https://www.acershop.hu/.../acer-extensa-ex215-21.../14343/
https://www.acershop.hu/.../acer-aspire-3-a315-34.../12995/

(#165128) SeniorTilla válasza Robertó79 (#165127) üzenetére


SeniorTilla
veterán

165-ért a HP ajándék, csak tegyél bele még 4GB ramot

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#165129) zolnagy válasza SeniorTilla (#165128) üzenetére


zolnagy
őstag

Ebben az időszakban tényleg. Én 2 éve vettem egy 250 G6-t 200e-ért hasonló hw kiépítéssel, mert azonnal kellett és csak az volt itt helyben. Jól működik, de a műanyag ház egy helyen már elrepedt, és a kijelző nem túl jó (TN, abból se a legjobb, fullHD, de...)

(#165130) Pyttawrx válasza Robertó79 (#165127) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha lehet kerüld mind 3-at. :)

(#165131) preludegyor


preludegyor
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni, előre leszögezném hogy felhasználó vagyok, nem IT-s :U

Mérnöki munkára, processzorigényes számításokra használom a gépeimet, több gépváltáson vagyok már túl az évek során és (megfelelő informatikai hozzáértés hiányában) "csak" különböző cikkek és cpubenchmark alapján döntöttem mindig, ami eddig bejött, mert minden egyes szintlépésnél hozták a procik a várt ugrást a számítások gyorsulásában.

Jelenleg asztali gépet használok i7-4790K procival és úgy alakult, hogy váltanom kell notebookra, viszont akkor már egyúttal jöhet ismét a szintlépés.

Mivel folyamatosan az intel Core i lépcsőn lépkedtem felfelé, adta magát, hogy i9 felé kacsintgassak, de bekerült a látókörömbe az AMD Ryzen 9 4900HS, ami összehasonlítva papíron! simán veri az i9-eket, mégis töredék áron lehet hozzájutni egy ilyen procival szerelt notebookhoz. Sokszázezres különbségekről beszélünk, ami elég gyanakvóvá tett..

Tudtok segíteni ezzel kapcsolatban? Tényleg ennyire Penge ez az AMD fejlesztés és érdemes ezen a vonalon elindulni, vagy maradjak a jól bevált intelnél?

(#165132) Tikakukac válasza preludegyor (#165131) üzenetére


Tikakukac
titán

Jep, AMD elszaladt, vagyis hát az Intel ült le nagyon inkább.

Majd ma-holnap leszek okosabb én is, épp gépcserében vagyok.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#165133) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok!

Barátom szeretne laptopot Photoshop-ra. Kinézett gép: Lenovo Legion 5 15IMH05 15.6" FullHD Gaming 144Hz laptop, Intel Core i5...
Visszaolvastam. Nem ajánlott, melegszik, gariztatás probléma. Tovább olvastam és megtaláltam egy halom típust, ami nem ajánlott vétel. Viszont ajánlott gépet nem találtam. Amd proci, 8 gb ram, matt kijelző, bill. háttérvil., dedikált vga, numerikus + magyar bill. 330e-ért extra kérés a jelenlegi árfolyamnál?

[ Szerkesztve ]

(#165134) H.adam1996


H.adam1996
friss újonc

Sziasztok! Szeretnék egy új gépet vásárolni.

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2hónap
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
A plafon 250-270ezer huf
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka(excel, word), böngészés, filmezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? -
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A kijelző mérete 13-14” vagy max15,6”, fhd felbontás. Mindegy, hogy matt vagy fényes.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha utazás közben is használnám, így nem hátrány egy jobb akksi, egyébként home office.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e
256-512Gb SSD. Nem szükséges optikai meghajtó
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Billentyűzetvilágítás ezen kívül semmi

Köszönöm előre is! :)

(#165135) btudos válasza preludegyor (#165131) üzenetére


btudos
veterán

Laptopot nem úgy választunk, mint asztali gépet, hogy összelegózzuk az alkatrészeket aztán hajrá, itt nagyon nem mindegy, az adott procit mibe rakják bele, milyen a ház, a kijelző, le tudja-e hűteni a gép a processzort, ezért így simán proci alapján csúnyán lyukra lehet futni, erre figyelj mindenképp.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#165136) H.adam1996 válasza H.adam1996 (#165134) üzenetére


H.adam1996
friss újonc

Bocsi az kimaradt, hogy ha lehet akkor 8Gb ram.

(#165137) szucstom válasza szucstom (#165118) üzenetére


szucstom
őstag

Erre esetleg vki? [#165118]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#165138) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,
A következőek alapján kérnék ajánlást új laptopra:
1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Most szeretnék venni laptopot
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) - 200-250.000 HUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) - Office 365, Internetezés, akadás nélkül
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Nem használnám
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Min 14''+ Min Full HD felbontás a többi mindegy
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Nem lesz hordozva csak lakásba
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) - Semmi nem kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - SSD+ Min 8Gb+optika nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) - Hdmi legyen rajta
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - Új

köszönöm :R

(#165139) preludegyor válasza btudos (#165135) üzenetére


preludegyor
csendes tag

És van esetleg valami általános tapasztalat, hogy melyik gyártók/szériák a legjobbak ilyen téren, vagy esetleg mi a kerülendő? Vagy teljesen egyedi minden és konkrét típus függvénye?

(#165140) SeniorTilla válasza preludegyor (#165139) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom lehet-e kapni ilyen cpuval szerelt notit ma itthon, valszeg nem. Ha nem lehet kapni, nincs tapasztalat sem :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#165141) preludegyor válasza SeniorTilla (#165140) üzenetére


preludegyor
csendes tag

Asus ROG Zephyrus és TUF már kapható itthoni boltokban Ryzen 9el, ezért mozgatja a téma a fantáziám :)

(#165142) Tikakukac válasza preludegyor (#165141) üzenetére


Tikakukac
titán

Tippre max 2 boltban kapható. Jó a megérzésem? Mert akkor azt tekintsük úgy, hogy nem kapható mégsem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#165143) EnterR válasza EnterR (#165079) üzenetére


EnterR
veterán

Végül egy Elitebook 840 G6 lett Pano kollégától. :R

PSN ID: marquuard

(#165144) preludegyor válasza Tikakukac (#165142) üzenetére


preludegyor
csendes tag

Én 4 helyen találtam, de ezen nem fogunk összeveszni :)

Ha már tapasztalatnál tartunk, a fent említett hűtés és társai viszonylatában, ezzel a géppel van esetleg találkozott már valaki?

Acer Nitro 5 AN515-44-R1C6
15,6" FullHD
AMD Ryzen 7-4800H
GeForce GTX 1650TI 4GB

Köszönöm! :))

(#165145) LanyUs válasza LanyUs (#165133) üzenetére


LanyUs
senior tag

10 éve böngésztem a fórumot ezerrel, majd minden tapasztalatot hátrahagyva vettem egy dual core Packard Bell TK85-öt 99e Ft-ért. Melegedő bill., fényes kijelző, 3gb ram, műanyag ház, zsanér. Használtam elég sokat, jelenleg a gyerek csépeli és feszegeti. Még mindig bírja! Olyan elnyűhetetlen "ipari termék" kategória :) Zenét hallgatok rajta...

[ Szerkesztve ]

(#165146) SeniorTilla válasza LanyUs (#165145) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hú, pedig a Packar Bell nem a legnagyobb név volt :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#165147) SeniorTilla válasza preludegyor (#165144) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem tudom, de ha prociban ennyire válogatós vagy, miért nem vagy az GPU-ban is? Ehhez a procihoz 1650Ti .....

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#165148) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék notebook vásárlásban

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Pár héten, esetleg hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
250-450 e ft körül
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Böngészés, 4k film nézés tv-n. Hdmi-n tudjon 4k hdr-t 60hz-en minimum
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem lesz játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Böngészésre napi fél- egy órára nekem mindegy, filmet tv-n nézem
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Talán évente párszor, ez sem szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 64 bit magyar lehet rajta, vagy majd teszek rá én
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
512 gb ssd minimum, hdd nem kell, optikai meghajtó sem
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Hdmi 2 minimum
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Köszönöm!

(#165149) CortezX válasza CortezX (#165122) üzenetére


CortezX
aktív tag

Annyival egészíteném még ki, hogy 4 éve egy Probook 430 G4-et nyúzok (előtte pedig egy Elitebook 8470p volt). Emlékszem anno is nagyon szemeztem a Zenbookokkal, és akkor is itt a fórumon beszéltetek le róluk. Bő fél évet visszaolvasva most is azt látom hogy inkább villantós konzumer gépként vannak kategorizálva (a 400e alatti példányok) mint strapabíró üzletiként. Kipróbáltam ketőtt is, nem tűnnek törékeny darabnak, meg hát mégiscsak megkapták a MIL-STD tanúsítványt. :U A HP mellett szól hogy soha semmi bajom nem volt velük, csak kezdem egyre gyakrabban kevésnek érezni a 7200u-t, hiányzik a dokkolhatóság és a bill világítás is gyakran jól jönne. Nézelődjek inkább garis Elitebook 840 G5/G6 irányba?

(#165150) halalfalo


halalfalo
csendes tag

Sziasztok!

Megint kellene egy kis laptopos segítség.

Külföldön élő ismerősnek kell választanom egy megadott webshop kínálatából. Átváltva kb. 230-270 ezres sáv. Kidobáltam a nagy részét (Ideapad, Vivobook, gamer vackok, meg ilyenek, már kezdek belejönni miattatok) a maradék szériák közül kellene választani. Mind a neki szükséges hardverrel és a megadott ársávban van, tehát csak minőség, anyaghasználat, hűtés alapján mely szériák a legjobbak ezek közül? Mi az, ami abszolút nem ajánlott? Van valami sorrend, hogy a döntésben ő is részt vehessen és ne az enyém legyen a teljes felelősség? :D

HP Probook 450 G8 – Nincs még teszt róla
HP Probook 450 G7 – ajánlott szokott lenni
Dell Vostro 5590 – Visszaolvasva ez nem rossz, talán a Probookkal van versenyben (?)
Dell Vostro 5502 – Csak ázsiai kicsomagolós videót láttam róla, teszt nincs. A WVA panel mit takar a Dellnél?
Dell Inspiron 5502 – ?
Dell Inspiron 5593 – Melegedősnek és hangosnak írták
Lenovo ThinkPad L580 – ?
Acer A515 – Gondolom ez az egyik legkevésbé ajánlott

Ahogy én látom, a két Probook, a Vostro 5590 és talán az L580 van inkább versenyben, mit gondoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.