Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164601) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

Édesanyamnák szeretne a család laptopot venni, mert egy borzalmasan leharcoltat használ jelenleg munkára. Azonban mivel macbook vonalon mozgok, így a ti segítségeteket szeretném kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Br. 300k maximum
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Főleg irodai, könyveléshez kapcsolódó programokhoz lesz használva a gép. Ezenkívül természetesen netezgetés, youtube ilyesmi.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Játék biztosan nem lesz.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15” környéke. Szerintem ebben az árkategóriában már belefér az full hd ips.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Reményeim szerint teljesen átáll erre a gépre, így akár napi szinten (iroda-otthon között)
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha van mindenképp windows, de szóba jöhet a semmi is.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, de 256-nál nem szükséges több. Ram minimum 8 Gb. Optikai meghajtó nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
A felhasználás miatt mindenképp szüksége lenne numerikus billentyűzetre, ami jól használható. Ezenkívül én örülnék ha a géphez lehetne kapni pluszban dokkoló egységet. Anno én a munkahelyi HP gépemen imádtam, hogy nem kell dugdosni a kábeleket amikor reggel beérek csak “belecsattintani” a dokkolóba. Ez mondjuk nem prioritás, de hátha :)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Köszönöm!

(#164602) Kbali válasza MM (#164600) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem az első opciót válaszd, azzal jössz ki a legolcsóbban. Simán mehet +4 giga (legalább hasonló legyen, mint ami benne van). Az integrált vga is tud profitálni a dual channelből.

(#164603) csakb válasza MM (#164600) üzenetére


csakb
őstag

A felhasználói élmény ezen a szinten nem az órajel, meg a single channel miatt olyan, amilyen, hanem az istenverése HDD miatt.
Ha tudod nélkülözni a Latit, akkor szerintem a 2. lenne az optimális megoldás, pláne ha IPS kijelzős a gép, mert az plusz egy nagy minőségi ugrás egy HD TN panel után.

(#164604) MM válasza csakb (#164603) üzenetére


MM
őstag

IPS, de a 150% fog anomáliákat okozni FullHD-n. Ha tud annyit sima HD-ban az integrált, akkor az 1. opciót lépném meg.

(#164605) Mikulásbá válasza MM (#164604) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én is 1. javaslok. Nem olyan őskövület még az, a leírt felhasználásra tökéletesen elég lesz.

(#164606) MM


MM
őstag


Kbali csakb Mikulásbá dantre

Köszönöm mindenkinek a gyors segítséget, már lövöm is a RAM-ot és az SSD-t!

[ Szerkesztve ]

(#164608) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Az asztali PC + HP 2560p lapi kombót szeretném lecserélni egy darab gépezetre, méghozzá egy laptopra. Jelenlegi elfoglaltságaim, tanulás, utazás ilyesmi miatt egy jó 4 évre kellene minimum.

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-Mostanában.
A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
-400.000Ft körül.
Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
-Irodai programok, fotószerkesztés. Hihetetlen ritkán valami játék, de nem a legújabb AAA címekre kell gondolni. Ha ilyen vágyaim lennének ott van az egyik vagy másik játékkonzolom. Renderelés és tervezés is szóba jöhet, viszont biztos hogy nem hatalmas mennyiségben és nem is sűrűn.
Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-Néhány sorral feljebb leírtam már hogy nem igazán kell egy über-mega-brutál beast gaming gépezet.
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
-15.6" körül, 1080p vagy felette, matt és mindenképpen IPS.
Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
-Utazás közben nem hiszem hogy használnám, hiszen vezetek. Viszont ha megint normális oktatás lesz, akkor lesz hordozva egyetem miatt.
Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
-Mindegy.
Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
-SSD, olyan 512GB körül már jó, vagy fölötte. Ramnak 16GB és nem annyira fontos az optikai meghajtó, inkább legyen vékonykább a szerkezet.
Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
-Ha esetleg 2 in 1 lenne és lehetne stylussal használni a képernyőjét, az király lenne. Ezen felül itthon két monitorra lenne kötve valahogy, ha megoldható.
Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
-Új és használt is. Leginkább az aprón nézegetem az új lapikat.

[ Szerkesztve ]

(#164609) SzaLev


SzaLev
csendes tag

Sziasztok!

1-2 héten belül szeretnék venni egy notebook-ot. Win10 + Office 2016 fusson rajta.
Semmi extra word, excel, internet böngészés, otthoni munkavégzéshez kell.
max 200eFt-t gondoltam rá, ez jó vétel lehet? https://www.jofogas.hu/budapest/Ujszeru_Sony_Vaio_Gamer_16_Colos_Core_i7__Blue_Ray__8_GB__magyar_bill__113439899.htm
esetleg ez jobb vétel?
https://hardverapro.hu/apro/elado_hp_probook_650_g3_laptop_makulatlan_ujszeru/hsz_1-200.html
A kinézett kategóri megfelelő a felhasználásnak?
Ajánlást szívesen fogadok!

Előre is köszi a segítséget!

(#164610) Pano válasza SzaLev (#164609) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Azt a Sony-t semmiképp, a probooknál is van jobb ajánlat. Itt az aprón pont 200 körül van egy Dell Latitude 5580 még gyári garival, az sokkal jobb ajánlat. De nézhetsz a keretedbe beleférő Thinkpadeket is nyugodtan (azokra is van általában még garancia).

(#164611) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Sajnos ( vagy nem sajnos ) azonnal, a régi megadta magát
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 300k a plafon
(3) Felhasználás? - irodai alkalmazások, word, excel, ppt, access, photoshop és nem bánom ha elfut rajta néhány játék is ( nem kell max grafikán)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? - Online nem játszom, leginkább RPG-k, manager játékok és régebbi nagy kedvencek ( Mass Effect trilógia, COD, Battlefront, FIFA Manager) de arre ott a PS4
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? - Nincs igényem
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? - Utazás közben egyáltalán nem, hordozva minimálisan lesz
(7) Operációs rendszer? - Win10 gondolom
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? - Jelenlegi elromlott gépemben is SSD+HDD rack megoldás van, kivettem az optikait, arra nincs szükségem. Ez a megoldás jó lenne az újban is. RAM minimum 8 Gb,, de ha több az csak jobb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? - Minimum 2 USB, de 3 jobb, HDMI, illetve egy külön kívánság lenne a világító billentyűzet
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - Használt gépem még nem volt, csak újonnan vettem eddig, de nem zárkózom el

+1 - Már majdnem beadtam a derekam egy Lenovo IdeaPad Gaming 3 vásárlására, mikor itt a topic-ban olvastam, hogy könnyen törik és instabil... 300k-ért ne törjön könnyen.

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

(#164612) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Sziasztok,

Az asztali gépemet szeretném lecserélni egy laptopra, viszont már több mint 10 éve nem követem a hardverek fejlődését, így segítséget szeretnék kérni. Igazából van egy kiszemelt, a hétvégén pont akciós is volt 300.000Ft-ért az egyik boltban, de annyit agyaltam rajta, hogy lecsúsztam az akcióról.

Ha már így alakult, kikérném a véleményeteket, elsőnek is a kiszemeltről, illetve, hogy a lentiek alapján tudtok-e mást ajánlani, ami esetleg ár-érték alapján jobb lehet.

Kiszemelt: Lenovo Legion 5 82B5002MHV

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Nem sűrgős, de fél éven belül szeretnék venni valamit.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Max. 350K Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Leginkább hétköznapi felhasználás böngészés, játék, viszont időnként becsúszik egy kis otthoni munka is (Visual Studio, Android Studio - Android emulator, egy MySql adatbázis, Apache biztos felkerülne rá)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nincsenek nagy igényeim, illetve konzolon jásztom, így opcionális, de ha úgy van egy-két autó szimulátort szívesen hajtanék rajta (csak TV-re kötve): iRacing, Assetto Corsa Competizione, RaceRoom Racing Experience, (Forza Horizon 4)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
~15", full hd (1920x1080)
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán, inkább otthoni használat.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Csak is SSD, de ha garancia időszakban cserélhető akkor jó a HDD is (ha úgy olcsóbb), van egy szabad 2,5"-es SSD amit belepakolnék. Min 8GB RAM, optikai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Céges gépem egy régebbi Lenovo Thinkpad T440, ami nagyon bejött, ezért Lenovo-ban gondolkozom, de a HP-én kívül bármi mást meghallgatok.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

[ Szerkesztve ]

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#164613) Tikakukac válasza SektorFlop (#164612) üzenetére


Tikakukac
titán

A T440 eleve egy nagy sötét foltja a thinkpad világának.

Ehhez mérten a kinézett Legion még 3 emelettel van lentebb. Azon kívül, hogy Lenovo van ráírva nagyon sok felépítési és egyéb hasonlóságuk nincs.

El kell dönteni lesz-e gaming a gépen vagy sem. 350k-ból amúgy is max edge thinkpad lesz, az is fapadosan. Kicsit le kell tisztítani az elképzeléseket a piaccal főleg árral megküldve.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164614) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Jelenleg Németországban dolgozok illetve tervezek is itt dolgozni még, most azonban 1-2 hónapra hazautazom Mo.-ra. Tervezek notebookot venni,mert nem túl kényelmes asztali gépet vinni magammal.

Asztali géphez értek azonban notikhoz nem.

A hűtés miatt nagyon félek, ugyanis ha van egy adott processzor, pl. Ryzen 9 4900HS ahhoz írnak egy Boost órajelet. Mennyire szokták ezeket tudni egy notiban? Van normális hűtése a notiknak? Mert ismerősömnek van egy ASUS notija de 90 fokon van folyamat a proci és a közelében sincs a boost órajelnek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő hetekben/hónapokban

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200.000-250.000 Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játékra legfőképpen.

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
BF 1, BF 4, BF V, CSGO, Valorant
Nem lényeges a játék kinézete, Full HD minél több FPS. Magyarul VGA kevésbé szempont, mint CPU. :)

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehetőleg nagy, jó lenne a 144hz

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem hordoznám minden nap de havi szinten előfordulhat költözés.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem tudom notebookot hogy szokás újratelepteni, nekem van eredeti Win 10 em. Szóval nem lényeges az OS.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
HDD és SSD vagy csak egy nagyobb SSD(1tb). Minimum 8GB RAM. Nem kell optikai meghajtó.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Nincs.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használtan garanciával is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#164615) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
Hp Zbook-ot használok és most szeretnék venni egy frisset. Kicsit megkavarodtam, mert látom, hogy van "Zbook" és "Zbook Studio" is, mi a különbség? Annyit sikerült kiderítenem, hogy talán a Studio nevűek könnyebbek és vékonyabbak, igaz ez? Illetve nem megy ez a teljesítmény / bővíthetőság rovására? Egyéb vélemények is érdekelnek pro és kontra. Építész vagyok, CAD programok fognak futni rajta.
Köszi előre is!
:R

(#164616) SeniorTilla válasza M4T4D0R (#164614) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lényeges a játék kinézete, Full HD minél több FPS. Magyarul VGA kevésbé szempont, mint CPU.

valóban? ;]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164617) SeniorTilla válasza felsatan (#164615) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen: könnyebb, vékonyabb, kevesebb port és belső bővítőhely, kicsit olyan olcsósított verzió :)

Ugyanaz a teljesítmény kisebb házban = rosszabb és hangosabb hűtés. Fizika, csodák nincsenek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164618) hallador válasza felsatan (#164615) üzenetére


hallador
addikt

A ZBook Studio, az egy "látvány" ZBook. Ez a Lenovo ThinkPad X1 Extreme, és a Dell Precision 3000-es sorozat ellenfele. Dedikált VGA-val, és komolyabb 45 wattos processzorral uz rendelhető, elsősorban azoknak készült, akik a gépet nem Workstationnek, hanem olyan felhasználásra használják, mint bemutatók, vagy prezentációk. Ahol kell a craft is.

A ZBook pedig és ez elsősorban a 15 - 17"-ra vonatkozik, kb 1,5* nehezebb, akár 55 wattos processzort és 128 GB ramot is megeszik dupla HDD-vel.
Ez lehet csúcsfelszereltségben akár 10 000 $ vagy több is. Ameddig a ZBook Studio egy viszonylag kompaktabb gép jóval kevesebb lehetőséggel.

Mindkettő jó, de ha tényleg Workstation kell, akkor a második....

Ha többet akarod hordozni, de nem kell annyira a teljesítmény, akkor studio.

#164617 SeniorTilla

Ugyanaz a teljesítmény kisebb házban

Ez csak az olcsóbb ZBook-okra igaz, mert a ZBook megeszi a XEON-t is. 128GB rammal, a Studioba annyira ez nem megy bele.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164619) SeniorTilla válasza hallador (#164618) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen tudom, adtam el Xeonos zbookot is, pár éve nagyon mentek. mondjuk a renew-ban egyik sem volt milla felett még erős konfiggal sem, 5-7 körül mentek átlagban, a legdrágább ha jól emlékszem egy 17 volt 950-ért, a bolti ár feléért. Ez a 10k USD szíven ütött most :) tudom hogy ennyi is lehet. És mennyi ha itthon veszed... a HP piszkosul szemtelen itthon az ilyen gépek áraival :)

Én is egyetértek veled, ha csúcs közeli konfig kell ,akkor csak a sima marad, nem a Studio. Esetleg még jó alternatíva egy 17, csak az még húzósabb, de jobb a hűtése és halkabb.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164620) felsatan válasza hallador (#164618) üzenetére


felsatan
tag

És a "Fury" becenévre hallgató Zbook-okról mi a vélemény? Zbook vs Zbook Fury, a Studio-t kilőttem.
Régen minden egyszerűbb volt....volt Zbook és kész :D

(#164621) hallador válasza felsatan (#164620) üzenetére


hallador
addikt

A Fury most a komolyabb teljesítményű rendszer. 2020-ban a HP Mobile Workstation része két féle teljesítmény csomaggal jött ki.
- Power G7
- Fury 15,17
A Sima Zbook neve ma már ZBook Power G7 és ez tulajdonképpen a kevésbé bővíthető és kevésbé kompatibilis eszköz, de csak 2 kg.
A Fury a régi ZBook-ok leszármazottja, ezek nehezebb ugyanakkor sokkal jobban bővíthető gépek is. Persze drágább is lesz.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164622) kovacstomi


kovacstomi
csendes tag

Sziasztok!

A következő két gépet néztem ki, de nem tudok dönteni:
* Dell XPS 13 7390 (nem érintős)
* HP Elitebook 830 G7
Az áruk hasonló (~550k) és a belsejük is (i7-10510U, 16 GB RAM, 512 GB SSD, matt IPS FHD, W10Pro). Dell valószínűleg kifutó, ezért kerül ennyibe. Fontos lenne a megbízható működés, 5-6 évig nem szeretném cserélni a gépet. Dell esetén az ár/érték arány, HP esetén a strapabírás a pozitívum.

A felhasználási terület: céges megbeszélések, skype, képszerkesztés, általános otthoni használat (általában nem asztalon).

Köszi előre is a segítséget!

(#164623) M4T4D0R válasza SeniorTilla (#164616) üzenetére


M4T4D0R
tag

Jól van bocsi, csak nem biztos hogy mindenkinek egyértelmű. :D

(#164624) hallador válasza kovacstomi (#164622) üzenetére


hallador
addikt

Ebből a HP a jobb gép ez egyértelmű. A képszerkesztést kivéve mindenben elveri az XPS-t az XPS_ban a kijelző a jobb, minden másban a HP a jobb az XPS soha nem volt jó ár érték arányú, ha le van árazva vagy kifutó modell akkor sem.
Az XPS az egy konzumer gép, a HP EnterPrise business a kettőnek nem sok közös pontja van.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164625) SeniorTilla válasza hallador (#164624) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

a HP business modell, a dell konzumer, a HP egyértelműen strapabíróbb

Be kell ülni egy konferenciára és megnézni, hogy hány embernek van elitebookja és hánynak XPS-e :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164626) Tikakukac válasza SeniorTilla (#164625) üzenetére


Tikakukac
titán

Attól függ milyen konferencia lesz az :D

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164627) SeniorTilla válasza Tikakukac (#164626) üzenetére


SeniorTilla
veterán

;] ;] ;] nem az Aegon-éra gondoltam, ott 8 éves óccsóságok vannak mindenkinél

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164628) SzaLev válasza SzaLev (#164609) üzenetére


SzaLev
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik lenne jobb választás?
https://hardverapro.hu/apro/hp_elitebook_840_g6_14_touchscreen_i5-8265u_8gb_25/hsz_1-200.html
https://hardverapro.hu/apro/dell_vostro_15_5568_slim_i5_4gb_video_uj/hsz_1-200.html
https://hardverapro.hu/apro/dell_latitude_5580_i7-7600_256gb_8gb_1080p_dell_pr/hsz_1-200.html
Köszi előre is!
ui: ilyen kérdések jöhetnek ide is vagy másik tpoicba kéne inkább írnom?

(#164629) hallador válasza SzaLev (#164628) üzenetére


hallador
addikt

Hát figyu. Az első nagyon sántít. Az a gép nagyon olcsó. Granciával mi a helyzet?

A Sorrend minőségben:
1
3
2

A Harmadikban 2 magos processzor van, az ma már a mai Windows 10 2020H2-höz szenvedős lesz.
Az EliteBook-al valami sántít, az nem ennyibe kerül a piacon.
A másodikat használtan csak ha nincs más.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164630) SzaLev válasza hallador (#164629) üzenetére


SzaLev
csendes tag

Köszönöm a választ és a segítséget.
Ezek szerint keresgélhetek tovább.... :((
200 alatt találhatok értelmes vételt vagy csak nagy szerencsével és inkább emeljek a kereten?

(#164631) bitafter


bitafter
csendes tag

Sziasztok!

laptopot szeretnék vásárolni, ehhez kérem a segítségeteket.

A keret 200-250 ezer ft. Mindenképp valami üzleti gépre gondoltam, első sorban Visual Studiohoz lenne használva, valamint word, excel, böngészés.
15.6"-ban gondolkodok, tárhelyet tekintve annyi kérés van, hogy legyen benne SSD. Viszonylag sokat lenne mozgatva, azonban mozgatás közben kevésszer lenne használva.
Mindenképpen magyar billentyűzet szükséges. Alapvetően új gép érdekel, de lehet használt is (számlával).

Köszönöm előre is :R

(ui: preferált a HP, de nem csak az, kicsit túl lehet nyúlni a kereten szükség szerint)

[ Szerkesztve ]

(#164632) felsatan válasza hallador (#164621) üzenetére


felsatan
tag

Köszönöm az eddigi segítséget!
Rászántam a napomat és utánaolvastam, amennyire egy laikustól telik. Találtam 2 gépet a magyar piacon, ami elnyerte a tetszésem: [Fury G7] és [G6] . Nem értem, hogy miért annyival olcsóbb a Fury G7, mint a G6-os kiadás. Utánanéztem és a Fury is bővíthető és nem hiszem, hogy a leírásban lévő különbségek, akkora differenciát kellene okozzanak az árban. Van valami, amit nem veszek észre? Különösen úgy, hogy a következő Fury G7 [link] ugyanabban a boltban, majdnem dupla annyi, amint megintcsak nem tudok hova tenni, mert nem látok akkora különbséget köztük...
Leellenőriztem a számomra fontos szempontokat: a Furyban is bővíthető mind a memória, mind az SSD, kivehető az akksi, nem is melegszik vészesen, el van látva bőven portokkal, a kijelzejője ezen a szinten már egyik gépnek sem csillog.....úgyhogy nem értem, hogyan lehet olcsóbb, mint egy G6-os Zbook. A boltban nem kaptam érdemi információt, ezért kérdezek itt.
:R

(#164633) Khelben válasza felsatan (#164632) üzenetére


Khelben
nagyúr

Angol billentyűzet és sufnigarancia nem gond?

(#164634) Tom1939 válasza Khelben (#164633) üzenetére


Tom1939
őstag

Ha meg nem gond akkor a hardveraprón van egy pár hasonló precision olcsóbban (7540-es és 7550-es). Minden irónia nélkül.

Felsatan: Magáról a boltról nem nyilatkoznék mert nincs róla tapasztalatom (de itt pár embernek van és nem jó a vélemény ha jól emlékszem). De általános tanácsként ha valamilyen gépet csak egy helyen kapsz meg (pl. digiprime vagy radium), akkor nem árt az óvatosság mert lehet hogy nincs hivatalos magyar forgalmazás mögötte.

[ Szerkesztve ]

(#164635) felsatan válasza Khelben (#164633) üzenetére


felsatan
tag

Az angol billentyűzet abban az esetben nem gond, ha darabszámra van elég billentyű és átmatricázható magyarra, ezek olyanok, megkérdeztem, mutattak fotót. A sufnigaranciát nem értem... kizárólag rendes garanciával veszek ilyen árú gépet,az övék nem az?

(#164636) felsatan válasza Tom1939 (#164634) üzenetére


felsatan
tag

Egy nagyobb összegű pályázat részeként vásárolok, ennél fogva használt nem jöhet szóba. Zbook-nak, azért Zbook, mert ilyet használok már évek óta és bevált.

(#164637) Tom1939 válasza felsatan (#164636) üzenetére


Tom1939
őstag

Tiszta sor, ez teljesen érthető. [Őket] nézted? Tőlük már vettem valamit (feleségem elitebookjához), hivatalosabbnak tűnnek. Mondjuk keményen készlethiányos most a Zbook de néhány talán van még.

[ Szerkesztve ]

(#164638) SeniorTilla válasza felsatan (#164632) üzenetére


SeniorTilla
veterán

:D :D :D majd kíváncsi leszek, mikorra érkezik meg a gép ha megrendeled és kifizetted (mert ugye előre ki kell, mint minden rendes boltban (vagy nem????)). 6-8-10 hét? Esetleg, ha, akár. Tudod hány ügyfél jött ezzel hozzám, hogy nem szállítják neki a megrendelt gépet? Meg kell érteni: nincs áru, hiába van kint a német nagykerek választéka, nem tudják beszerezni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164639) felsatan válasza SeniorTilla (#164638) üzenetére


felsatan
tag

Ez igzából nem szempont. De ha van jobb/megbízhatóbb bolt, szívesen veszem a tanácsot.

(#164640) Tikakukac válasza felsatan (#164639) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért jó, ha csak 1 boltban van az adott gép. Nincsenek alternatívák, nincsenek gondok.

Mondjuk azok pont de, lásd a srácot aki megvette az elitebookot és utána ment a nyenyere, hogy de hát ez 3 év garis kéne legyen de csak 1 a HP szerint és akkor mi a problem. Ezt is pontosan tudjuk jól, de ugye, amíg a weben minden rohadt egyes gép magyar billes még az is, amihez soha az életben nem volt magyar billzet legyártva, sőt ez telefonon is le van okézva, de a boltban már szlovák meg félmatricás, jobb esetben gravíros :B

2 esetben nem para, ha valamit csak 1 boltban találsz meg: ha az valami olyan egzotikus alkatrész, amire nincs rendes importőr (marha sok ilyen cooler, vízhűtés, venti, ház és hasonló dolog van) vagy ha az egy kizárólagosságot élvező hely, ami így le van szerződve és bizonyos dolgokat csak ők árulhatnak.

Ha ezek nem állnak meg, akkor 2 méteres piros felkiáltójellel indítunk és felszívjuk magunkat annyi tudással, hogy tutira menjünk. Olyan helyekről szoktak az emberek vásárolgatni, hogy elismerősen csettingetek mindig: srácok, van mögöttem már egy pár dolog, de ennyire tökös még én sem lennék. A te eseted pont olyan, hogy na itt aztán tutira onnan kezdenék, hogy írok HP-nak és/vagy az egyik HP márkaboltnak, hogy mi a szitu azzal amit keresek. Márkabolt alatt azt értem aki az. Nem azt, aki amúgy azt mondja, de ha megkérdezed a HP-t akkor csak visszakérdeznek, hogy mi a pék.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164641) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Egyelőre ezeket néztem ki. Valamelyiket érdemes? Gondolom Vga t meg Ram ot lehet benne cserélni meg rakni bele ha nincs.

[link]
[link]
[link]
[link]

(#164642) felsatan válasza Tikakukac (#164640) üzenetére


felsatan
tag

De miért írjak a HP-nek? Komolyan érdekel....Vettem már pár számítógépet, de még sosem írtam az intelnek pl. hogy kitól vegyem a processzorát, ugyanígy autók esetében is. Ha tv-t veszek, azt is webshopból vásárolom és nem írok előtte a gyártónak.
Tudom, ha "komoly" vásárló lennék, akkor elvégeznék előtte minimum egy informatika szakot és lehúznék pár évet a különböző gyártóknál, hogy megismerjem a gyártási minőséget, de én csak egy laikus építész vagyok, aki használ egy típust, ami megfelel neki, bízik benne és az utolsó pillanatban eszébe jut, hogy "hohó, de most vehetnék egy újabb példányt" és ezért segítséget kér egy arra hivatott fórumon.
De hallador-on kívűl más még értelmeset nem szólt nagyon hozzá. Pedig tényleg érdekelne a ködösítésen kívül akár az is, hogy miért ne vásároljak onnan, amit linkeltem. Nem csak ott vannak egyébként ezek a gépek, de csak ott van mindkettő, így könnyebb összehasonítani...Én laikuként annyit tudok tenni, hogy megnézem a cégjegyzékben, amit meg is tettem, ha már ennyire szemet szúr mindenkinek :D Ott semmi gyanúsat nem találtam, 2012 óta megvan a cég, nem is 3 milliós tőkéel rendelkezik...ennyi. A többi érdemi infót itt próbáltam felszedni, de nem sok sikerrel...

(#164643) Tikakukac válasza felsatan (#164642) üzenetére


Tikakukac
titán

De miért írjak a HP-nek? Komolyan érdekel...

Leírtam pedig, akkor nem ovlastad. 1 év vs. 3év gari. Nem elég indok? Ha billzet cserés volt és az cserés, akkor tudnod kell, hogy csak a gyári konfigosat kapod meg, ergo ha a srácok gravíroztak neked egy közepes magyar billt és gariba kerül és át is megy, akkor is megkapod az angolt, szlovákot, románt. Érted már?

Vettem már pár számítógépet, de még sosem írtam az intelnek pl. hogy kitól vegyem a processzorát, ugyanígy autók esetében is.

Hány olyan procit vettél, amit csak és kizárólag 1 boltban lehet kapni az egész országban? Szerintem nem sokat.
Autó dettó, igen érdekes kocsi az, amit max 1 helyen kapsz.

Ha tv-t veszek, azt is webshopból vásárolom és nem írok előtte a gyártónak.

Keversz megint. Nem gyártó. Disztribútor vagy hazai képviselet. Nagyon más. Amúgy jól tennéd pedig néha, Hitachi 5 év gari vs 2. TV-s topikban anno nagyot ment a dolog, hogy de hát ezekre a TV-kre 5 év gari van. Hát nem. 1+1 év van. Ha rendes hazai forgalmazótól veszed akkor 5. Látiláti, ezek itt azok az aknák amikre úgy felfutsz, hogy észre sem veszed.

Tudom, ha "komoly" vásárló lennék, akkor elvégeznék előtte minimum egy informatika szakot és lehúznék pár évet a különböző gyártóknál, hogy megismerjem a gyártási minőséget, de én csak egy laikus építész vagyok, aki használ egy típust, ami megfelel neki, bízik benne és az utolsó pillanatban eszébe jut, hogy "hohó, de most vehetnék egy újabb példányt" és ezért segítséget kér egy arra hivatott fórumon.

Senki sem kért erre. Arra kértelek, hogy ne ész nélkül rohanj bele a dologba, legalább a minimális körüljárást tedd meg.
De hallador-on kívűl más még értelmeset nem szólt nagyon hozzá. Pedig tényleg érdekelne a ködösítésen kívül akár az is, hogy miért ne vásároljak onnan, amit linkeltem.

Kereső segít, egyébként leírtam fentebb, megint nem olvastad akkor.

Nem csak ott vannak egyébként ezek a gépek, de csak ott van mindkettő, így könnyebb összehasonítani...Én laikuként annyit tudok tenni, hogy megnézem a cégjegyzékben, amit meg is tettem, ha már ennyire szemet szúr mindenkinek :D Ott semmi gyanúsat nem találtam, 2012 óta megvan a cég, nem is 3 milliós tőkéel rendelkezik...ennyi. A többi érdemi infót itt próbáltam felszedni, de nem sok sikerrel...

Pedig szerintem már egy kisebb regényt is leírtam mit tegyél :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164644) Tikakukac válasza M4T4D0R (#164641) üzenetére


Tikakukac
titán

Bár érteném miért ezek. Van itt levetett gémer gép, biznisz belépő és közepes szint meg konzumer sima. Teljes a csapongás :K

VGA pedig nem cserélhető, ezt nem tudom miből gondolod. Probook meg a Lati az ami innen valamire méltó.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164645) felsatan válasza Tikakukac (#164643) üzenetére


felsatan
tag

Két dologgal kapcsolatban írtál, egyik sem válasz a kérdésemre, hogy mi a két linkelt példány közötti árkülönbség oka, pedig nagyon érdekelne, azért kérdeztem meg.
A garanciáról... nyilván nem veszek át olyan gépet, ami nem olyan paraméterekkel rendelkezik, mint a bekért árajánlat.
A billentyűzetről... nem írtam sehol, hogy magyar a billentyűzet, mert angol. Ahogy le is írtam és ha elolvastad volna, akkor talán nem arra pazarolnád az időd, hogy meggyőzz arról, hogy "dehát az nem is magyar", hanem lehet, hogy érdemi választ is tudnál adni a kérdésemre, hogy mi okozza a két linkelt példány közti árkülönbséget, amiért nagyon hálás lennék, ha végre valaki megmondaná.

(#164646) M4T4D0R válasza Tikakukac (#164644) üzenetére


M4T4D0R
tag

A kérdőív ben leírtam, hogy egyáltalán nem értek a notikhoz. Talán nem kéne meglepő legyen. :)

Asztali gépekhez érték. Itt nem tudom mi a járás nem volt még laptopom.

(#164647) zsolti75 válasza felsatan (#164645) üzenetére


zsolti75
senior tag

A quadro 3000 a magasabb ár oka.

(#164648) Tikakukac válasza felsatan (#164645) üzenetére


Tikakukac
titán

Két dologgal kapcsolatban írtál, egyik sem válasz a kérdésemre, hogy mi a két linkelt példány közötti árkülönbség oka, pedig nagyon érdekelne, azért kérdeztem meg.

Nos, csak a kedvedért nekiestem. A diffi az, hogy G6 vs G7. 9. gen és 10. gen proci, ehhez mérten a grafika is változik és szélesedik, mellé egy kis wifi és sallangok. De ezen felül így hirtelen partsokra bontva nem láttam, ez szerintem bőven elég indok.
Hogy az ár miért más és nagy a diffi? Kérdezd meg a bolttól. Régebbi gép és drágábban vették? Szimplán rosszul áraztak? Több van belőle és jobb árat kaptak rá? A gyártó miatt olcsóbb és ők nagyvonalúan átengedik ezt? Elugrott az ÁFA 10 ország között és belefér?
Ha nagyon érdekel kérdezz rá, választ mi főleg nem fogunk erre adni, de szerintem a bolt sem. Nem is lényeges, téged más dolgok kellenének, hogy foglalkoztassanak inkább, de te pénzed :K

A garanciáról... nyilván nem veszek át olyan gépet, ami nem olyan paraméterekkel rendelkezik, mint a bekért árajánlat.

Azok alapján amit leírtál szerintem téged úgy tesz egy közepesen rafinált bolt is a palánkon, mint a huzat :K Ez nem sértés, csak szerintem még mindig nem érted mi a gond.
Mikor veszel ilyen szinten gépet és "A boltban nem kaptam érdemi információt, ezért kérdezek itt." Nem konganak a harangok, hogy hmm? ;]

A billentyűzetről... nem írtam sehol, hogy magyar a billentyűzet, mert angol.

Az király, mert én sem a billzetedről írtam, hanem az általános gyakorlatról, ami miatt a bolt erősen szürke zóna.

Ahogy le is írtam és ha elolvastad volna, akkor talán nem arra pazarolnád az időd, hogy meggyőzz arról, hogy "dehát az nem is magyar", hanem lehet, hogy érdemi választ is tudnál adni a kérdésemre, hogy mi okozza a két linkelt példány közti árkülönbséget, amiért nagyon hálás lennék, ha végre valaki megmondaná.

nVidia Quadro T1000 4GB GDDR5 és nVidia Quadro RTX 3000 6GB GDDR6

Mondjuk ha összenézted a két gépet akkor nem értem mi a kérdésed. Ez a sor szerintem csak feltűnt, még ha a többit nehéz is forintosítani.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164649) Tikakukac válasza M4T4D0R (#164646) üzenetére


Tikakukac
titán

De azért basszus, asztali géphez ha értesz csak feltűnik, hogy 960M vagy Intel HD és, hogy gémer vörös vas vs. szürke átlagos ló :P Azért ha nem gémelni kell valami dekstopban sem teszek 1650 Supert egy i5 mellé a muternak.

Lati vagy probook, ha nagyon ez a szűkítés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164650) felsatan válasza zsolti75 (#164647) üzenetére


felsatan
tag

Köszönöm szépen a választ :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.