Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164551) Drazic89 válasza SeniorTilla (#164550) üzenetére


Drazic89
csendes tag

Szuper köszönöm a gyors visszajelzést! :R

(#164552) Tom1939 válasza SeniorTilla (#164549) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja azért vettem mert kellett gyorsan egy 17-es aránylag jó hűtéssel és kijelzővel amit nem sajnálok annyira, és nem kell cipelnem. Kellemesen meglepett. 360k-ért teljesen korrekt volt (mit kapni most annyiért teljesen újan még 3 év inflációt is beleszámolva 17-esben?).

(#164553) SeniorTilla válasza Tom1939 (#164552) üzenetére


SeniorTilla
veterán

semmi normálisat :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164554) bajaki


bajaki
őstag

Ha eltekintünk attól, hogy nem IPS, ennyiért reális áron van ez a HP Elitebook 850 G2? :R

(#164555) Dhampir válasza #46372352 (#164534) üzenetére


Dhampir
félisten

Pandémia ide vagy oda, ez minden, csak nem nagyon jó ár. Még operációs rendszert sem adnak hozzá ennyiért.

(#164556) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
Már írtam ide párszor az elmúlt napokban, mindhiába, választ nem kaptam. Most írok utoljára. Erről esetleg vélemény? Tudom, nagyjából mi következik most részetekről, de ezért az árért, ennél gyorsabbat/naprakészebbet/elegánsabbat semelyik gyártó nem vállal. Előző laptopom 10 éves Acer (7745G) éés bár van pár nyavalyája, alapvetően teljesen működőképes. Ezért nézelődöm az Acer körül.

Gyártói 5 év garit, pixelgarit mennyire érdemes megkötni?

[ Szerkesztve ]

(#164557) Dhampir válasza CoroStar86 (#164556) üzenetére


Dhampir
félisten

Az Acer notebook topicban talán tapasztalatok is akadnak róla.

(#164558) Khelben válasza bajaki (#164554) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha nem most azonnal kell, ennyiért azért már szoktak lenni IPS-es gépek is.

(#164559) Khelben válasza CoroStar86 (#164556) üzenetére


Khelben
nagyúr

Átlagos gép, átlagos felhasználásra. Ha nem napi 8 órát gépelsz rajta és nem hurcolod minden nap tömegközlekedésen, akkor jó. Mondjuk a "rendes" ára szerintem max 230k lenne, de most nincsenek rendes árak.

(#164560) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Kösz mindenkinek. Pár napja reggeltől estig a témát túrom. Először fél millás Dellekben meg Asusokban gondolkodtam. Aztán amikor megláttam ebben az ársávban az USB 2-t, ac Wifit, 8GB RAM-ot meg jack hiányát, ilyesmiket akkor gondoltam magam előtt egy nagy fuck offot az összes gyártónak. :W

(#164561) Tikakukac válasza CoroStar86 (#164560) üzenetére


Tikakukac
titán

Mindennek oka van :B A sima USB-nek is, a 8GB RAM-nak is :B Az AC az sittes dolog a jack véleményes, a telók miatt szerintem megpusztul a dolog pár év után.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164562) CoroStar86 válasza Tikakukac (#164561) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

És megtudhatnám az okát? A 10 éves Acer 7745G-mben is 8GB memória van és USB 2. 2020-ban hogy tarthatunk ugyanitt 600K-ért? Jacket mondjuk sosem használom (kizárólag külső DAC-ot használok, azon van külön). Ha modern procit akarok (11th gen Intel/Ryzen 4000 széria), memóriabővítést és egy tisztességes integrált/dedikált VGA-t ultrabook kategóriában, csak pár modell jöhet szóba, az is egy vagyonért. :O

(#164563) Mikulásbá válasza CoroStar86 (#164562) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Üdv a fogyasztói társadalomban-az ember az utolsó ebben a sorban. :U

(#164564) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok!

Még 1 kérdés! Az [Acer] honlapját nézegettem (Az van jelenleg is) 14 vagy 15.6-os méretű, windowsal elátott, 300.000.ig terjedő kategóriában ti mit választanátok? Mi a legjobb kombó? Hétköznapokra, a játék mellékes.

:R :R :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#164565) SeniorTilla válasza CoroStar86 (#164562) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ultrabookban USB 2? Már mindegyikben type-c van (a rendesekben) több darab. Nem is fér el a házban egy hagyományos USB port, vagy csak nagyon visítva, de ott is lenyíló ajtó mögött, stb. ami nem igazán kényelmes. A Spectre-k type-c-sek, plusz egy usb 3.1, ott legalább nincs ajtó, mint az envkben. Mit néztél te 600-ért usb 2-vel?

A jack pl. a fejhallgató miatt kell, nem a telefon miatt. Jól el is k*rták az S20-ast, abban csak type-c van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164566) CoroStar86 válasza Mikulásbá (#164563) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Főleg a jó magyar balkáni társadalomban. Normálisabb nyugati országokban legalább szerelik a modelleket 16 GB memóriával és Uram bocsá' még némi színválaszték is van. Van egy rakás S15-ös VivoBook is, amiket csak és kizárólag a bővíthetetlen, lapra forrasztott 8GB RAM miatt nem veszek meg. Abba meg bele se menjünk, hogy a webcamok minősége szintén semmit sem változott 10 év alatt...

(#164567) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#164565) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Konkrét modellre most nem emlékszem, de több, néhány hónapos Asus modellnél is láttam különböző tesztekben, hogy pl. 2db USB 2.0, 1db 3.0 és egy C. És ez még a jobbik eset, ez legalább meg van szórva portokkal. Ha már a méret ugyanaz, miért nem lehet mindegyik 3-as? Ja, hogy haszon meg fillérb@szás? Mindig elfelejtem... ;]

(#164568) SeniorTilla válasza CoroStar86 (#164567) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nézz szét más márkánál akkor, ha az asusok nem teljesítik a feltételeidet. Pl. HP

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164569) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#164568) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

HP és Dell nekem borzasztóan túlárazottak (néhány 300K-s modellt még lehet látni 4GB memóriával, köszi). Persze, ha a pénz nem számítana, megvenném a legutolsó XPS-t vagy HP Spectre-t... Lenovo teljesen jellegtelen, kínaiakból csak Huawei van, abban is csak 8GB. Apple-t rühellem, gamer notik meg a bazári kinézetük miatt esnek ki. Maradok az Acer-vonalon, azzal legalább van tapasztalatom. 10 éves notimat szerintem 30K-ból patentra lehetne vágni (hangszórók, akksi, pár apróság), de maradna a 4-5 kilós súlya és a már megjelenéskor is pocsék kijelző. :D

(#164570) Tikakukac válasza CoroStar86 (#164562) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen. Az USB valamilyen olyan felhasználás lehet ami speckóban csak adott szabványig megy. Meg ne kérdezd mik ezek, mikor külön vezérlő volt a 3.0-nak akkor pölö csak USB2.0-n tudtál bootolni, mert hát ugye nem látta a 3.0-kat.
A 8GB egyszerű: olcsóbb a gép és mivel Magyarországon vagyunk ahol a népesség 99%-a az anyukád eladó-e után nem azt mondja, hogy mit képzelsz magadról, hanem, hogy mennyire gondoltál?, így ez az összes gép az utólagos bővítés miatt lesz a boltokban.

Mondjuk az is biztos, fura gépeket találsz, mert azért a 2.0-s USB az tényleg évek óta egy fehér holló, felsőbb ligában szerintem rég nincs.

De mondom: mindennek jó oka van, ez az ok 99%-ban a pénz. User/gyártó oldalán is.

Maradok az Acer-vonalon, azzal legalább van tapasztalatom

Ezt hány gép után mered Acer fronton kijelenteni ilyen bátorsággal?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164571) CoroStar86 válasza Tikakukac (#164570) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Egy gép után. Egy több, mint nulla.Tiszta matek. Mivel mással nincs tapasztalatom. :) A 8GB-tal önmagában nincsen baj, csak hát megveszed a 16-ot, bepattintod a 8-as helyére és akkor a 8-assal mit csinálok? Kenjem a hajamra? A hivatalos speckóktól is tud hullani a hajam, Acer-vonalon konkrétan azt sem sikerült megtudnom, hogy a kiszemelt Aspire 5 mekkora max frekvenciás RAM-ot kezel, milyen SSD/HDD van benne (márka, típus), milyen a processzor TDP-je, stb. Az elmúlt egy hétben csak írott/YT-s teszteket néztem (főleg Acer/Asus vonalon). Emlékezetem szerint az összes Asusban volt USB2. Másoltam én már 30 gigás filmet USB 2 külső HDD-re, nagybevásárlásra is el lehet menni, mire végez. TB4 korában lépjünk már túl az USB 2-n.

Egyébként az igényeim:
- Bluetooth 5, Wifi 6
- 16GB/8GB + bővíthető RAM
- 14"-15.6" FullHD IPS
- USB 3, USB Type-C
- HDMI, minijack
- 11th gen Intel/Series 4000 Ryzen CPU
- magyar, háttérvilágított billentyűzet
- 350-400K HUF

Szerintem nem nagy igények ennyi pénzért.
Procik is változhatnak akár régebbi vonalra is, csak a grafikus teljesítmény legyen egy MX350/Iris Xe/ezzel kb megegyező Radeon körül. Új játékokkal nem játszom, az elmúlt 10 évből 5 játékot nem tudnék felsorolni, de Half-Life 2, Dirt 2, Mafia, ilyesmik menjenek már fullon. :)

[ Szerkesztve ]

(#164572) Tikakukac válasza CoroStar86 (#164571) üzenetére


Tikakukac
titán

Hu, akkor szerintem bátran mondhatjuk, hogy 20-ra kértél lapot az asztalnál :DDD

A 8GB-tal önmagában nincsen baj, csak hát megveszed a 16-ot, bepattintod a 8-as helyére és akkor a 8-assal mit csinálok? Kenjem a hajamra?

Vagy veszel csak 8-at és beteszed a másik 8 mellé? :B Vagy ha 32-t akarsz és azért veszel 16-os ramot most, akkor beteszed dettó a 8 mellé és 24 lesz? Ha meg 2 16-ost akarsz eladsz egy 8-ast. Nem egy olyan atomfizika ez megint.

A hivatalos speckóktól is tud hullani a hajam, Acer-vonalon konkrétan azt sem sikerült megtudnom, hogy a kiszemelt Aspire 5 mekkora max frekvenciás RAM-ot kezel

Amúgy is lényegtelen, plusz ez az infó nem titkos, amennyit a proci tud OC nélkül. Ez Intelnél ott van :B

milyen SSD/HDD van benne (márka, típus)

Ez mióta a világ világ sosem volt kiírva sehol, tisztelet a durván adatkeresős PN-re konfig lebontós gyártók sorozataira.

milyen a processzor TDP-je, stb

Ez is Intelnél van, gyártó mi a tökömnek írja ki, kit érdekel, most tényleg :B

Az elmúlt egy hétben csak írott/YT-s teszteket néztem (főleg Acer/Asus vonalon). Emlékezetem szerint az összes Asusban volt USB2. Másoltam én már 30 gigás filmet USB 2 külső HDD-re, nagybevásárlásra is el lehet menni, mire végez. TB4 korában lépjünk már túl az USB 2-n.

Én értem amit próbálsz írni, csak azt nem értem, hogy hova akarsz kilyukadni. 2012 óta már a procikban ott az USB3.0 vezérlő. Legalább 5 éve szerintem tisztán USB2.0-s gépet nem is kapsz sehonnan senkitől. Lehet, hogy van még ma is ilyen portos gép, de ha ott a type-c és mögötte a sávszél meg a 3.0-s, akkor miért másolgatsz 2.0-n? Valami itt félrement neked.

Szerintem nem nagy igények ennyi pénzért.

De, azok. Írtam erről nemrég. Sokan azt hiszik, hogy tényleg 10 évvel ezelőtt van és ha most bemondanak 3 kilót egy laptopra, főleg így COVID mellett, majd itt fényesre lesz rakva a fenék és azonnal több fajta gépből kiszolgálják őket. Elárulok neked egy titkot: nem egy hardverből és nem egy laptopból január közepéig sem fogsz kapni egy darabot sem, és konkrétan olyan játékot játszunk, hogy 1,5 éves laptopokat el lehet adni az újkori árukért, úgy felmentek az árak.

Egy tea mellett átgondolnám ezt a vásárlást :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164573) CoroStar86 válasza Tikakukac (#164572) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Na megpróbálok válaszolni mindenre. :)

- eddig csak olyan disassembly videókat láttam, amelyiken egy darab DIMM slot volt, sehol nem láttam kettőt (az a 8GB forrasztva van és van egy darab DIMM bővíteni?)
- RAM frekvenciánál Nálad a pont, a legújabb 11th gen Intel Aspire 5-nél amúgy 2666 MHz-t tippeltem (tesztek alapján a 3200-as RAM pár százalékkal gyorsabb csak). Freki amúgy elég bonyolult kérdés. A benne lévő milyen gyors, kell-e BIOS-ban ügyeskedni, stb.
- SSD/HDD: tudom, sehol nincs kiírva, de hogy 1TB 5400RPM az nekem édeskevés információ, sorry. :) Mert pl. ha tudnám, hogy egy minőségi darabot tesznek bele, megrendelném már a gyártótól, nem otthon ügyeskednék vele, mert esetleg a fedlap bontásával/belső berheléssel ugorhat a garancia.
- CPU TDP: pont egy PH-s Tiger Lake tesztben olvastam, hogy a proci teljesítménye függ attól, hogy a laptopgyártó hogyan lövi be a CPU teljesítményfelvételét (ha ökörség, mondd meg :) )
- USB-ben szerintem elbeszélünk egymás mellett. Mindegyiken van már USB3, legtöbbön Type-C is, de hogy mit keres még mindig rajtuk akár egy darab USB 2 is, az nekem rejtély. Bónusz kérdés: DAC mehet USB 2-ről (AudioQuest DragonFly Cobalt), vagy a 3-as jobb neki?
- árakról annyit, hogy ismerős a szitu, de csak pár napja néztem körben a konkrét témában. Az egy éve 120-130K-s Thrustmaster Hotas Warthog joysticket egy hete 270K-ért vesztegették, 2-3 hónapos kiszállítási idővel. Gondolom ugyanez a helyzet most laptop fronton (meg még sok egyéb fronton).

Amúgy mit tanácsolsz? Várjak nyárig és egy most 530K-s Asus ZenBookot hazavihetek 400K-ért? :P

(#164574) Tikakukac válasza CoroStar86 (#164573) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Gépfüggő. Lehet full soldered, 1 slotos és soldered vagy 2 slotos.
2. Lényegtelen. Mivel pont van desktopom rommá húzva és vizezve tudom, hogy a komolyabb eredményekért Intel alatt igencsak emelgetni kell a frekit meg osztani az időzítéseket.
3. Mármint mi a minőségi darab? Az, amit abból a 2 gyárból átvesz a 20 brand, ami amúgy fut szintén vagy 2 mammutcég égisze alatt? :P
4. Igen, egy procinak a beépítése és aztán meghajtása minimum egy tucat elég fontos paraméteren is múlik. Ezek azok, amiket soha, senki, sehol nem közölt direktben, még indirekt is mocsok mód sokat kellett ehhez kapálózni.
5. Ha külön I/O-ra fut ki a dolog, akkor azért, mert olcsóbb. Egyéb esetben csak tippelni tudok, kompatibilitásra tudok csakis gondolni. De ez ultra ritka, már belépő szinten is mindenhol csak 3.0 van.
6. Akkor szerintem te is látod, az árak most plafonon, ha nem fogsz ki valami durva akciót én ejteném a vásárlást még jóóó sokáig.

Hogy nyáron mi lesz, nem tudom. Gazdasági ember legyen a talpán aki jósol egy nyarat is. Hozzon vele össze valaki amúgy, mert igen fontos terveket kéne kiötölni nálunk is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164575) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Mac Air 2015 korai gépem. SSD-t akartam bővíteni, de nagyon drága, így nem tudok OSX mellé Windows-t telepíteni. Ez viszont kellene sajnos néhány program miatt, ezért gondolkodom a cseréjén. De mindenképp valami hasonló kompakt gépet keresek. Árban a Mac piaci ára plusz 50-60 ezer körül gondolkodom max. Legyen mondjuk a keret 200 ezer. Néztem Surface Pro-t és Dell XPS-t, de mind nagyon drága és elég kevés is van belőle a használt piacon, főleg magyar lokalizációval.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nemsokára
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) kb. 200k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Játékra nem, azon kívül bármi.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem használnám játékra, dedikált VGA nem kell
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14", FullHD legalább, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat, könnyű gép kell.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) nem kell rá
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? HDD nem játszik, vagy ha van benne, úgyis cserélem SSD-re. 8GB RAM legalább. Optika nélkül.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) használt inkább, újat nagyon drága, amiket néztem eddig

Köszi előre is!

Üdv:
spgabor

[ Szerkesztve ]

(#164576) SeniorTilla válasza CoroStar86 (#164569) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem bántásként mondom, de ez a tipikus - igények vannak - de nincs rá pénz - esete. A HP és DELL nem túlárazott, hanem jó. Nézd meg a 4-5-6 éves gépeiket, most is állják a sarat ezer meg egy helyen. Az Acer meg... inkább hagyjuk. Nyilván azért (is) olcsó egy Acer ultrabook (?) , mert idejétmúlt, usb2 van benne, nem is igazi ultrabook, stb. Ha jobbat szeretnél, bele kell nyúlni a zsebbe mélyebben. Ez van, ennyibe kerül, mások is megveszik bőven. A gyártók hülyeségéről filozofálástól nem lesz jobb, mert ezzel nem fogsz megoldást találni. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164577) róland válasza CoroStar86 (#164571) üzenetére


róland
veterán

Ez megfelelne az elképzeléseidnek: Asus ZenBook 14 Um425IA

Kapható itthon Ryzen7 4700U, 16 GB RAM, 1024 GB SSD változat, 400 nit-es FHD 14"-os IPS kijelző, minden USB 3.x-es (2 pedig type-C is), wifi 6 (Intel Wi-Fi 6 AX200), bluetooth (elvileg) 5, HDMI, magyar háttérvilágított billentyűzet, adapterrel jack és RJ45 csatlakozó is megoldott.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#164579) #45687808 válasza #46372352 (#164578) üzenetére


#45687808
törölt tag

Szerintem jó vétel volt. Konfig szinten is rendben van.

(#164581) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!
Dell Latitude E5450-hez lenne szükségem egy Alt billentyű kupakra, létezik olcsó megoldás, vagy marad az ebayről 2000 Ft áron rendelés?

(#164582) CoroStar86 válasza SeniorTilla (#164576) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Értem, amit mondasz, de lássuk be, nem 4K-s OLED-ben meg RTX 2080-ban gondolkodom azért. :) Normális alaphardver és kijelző, időszerű portok és vezetéknélküli csatlakozás, meg ne essen szét. 350K-ért szerintem elvárható lenne. Ahogy írtátok, elszálltak az árak, ehhez még hozzájön a jó magyar 360-as euró meg a jó magyar 27% ÁFA.

róland: igen, ez tökéletes lenne, csak nekem 300-350K a keretem, ez meg 430K-nál kezdődik olyan felszereltséggel, ami nekem már megfelelne. Ha viszont lenne rá több pénzem, ezt meg is venném, mert ebbe tényleg nem lehet belekötni. :R

(#164583) róland válasza CoroStar86 (#164582) üzenetére


róland
veterán

Most nagyon elszálltak a notebook árak és emellett el is fogytak a kereskedők készletei.

Intel változatban is elérhető szinte ugyanez, de a CPU rész jóval gyengébb, mert csak Core i5-1035G1. S az SSD csak 512 GB.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#164584) CoroStar86 válasza róland (#164583) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Az 512GB nem baj, de ebben meg csak Intel UHD van... :( Régi laptopomba rendeltem kintről ventit, pasztát, akksit, hangszórót. Amíg nem lesznek normális árak/kínálat, egy időre elleszek vele. Nem ugrok bele akármibe, nem sürgős, inkább gyűjtök még egy kicsit. Jövő nyár végén azért nagyon esélyes lehet az a ZenBook 14, amit linkeltél, vagy egy hasonló 15-ös VivoBook. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! :R

(#164585) beni121 válasza beni121 (#164564) üzenetére


beni121
aktív tag

:F :R :R :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#164586) Mikulásbá válasza beni121 (#164585) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ezt igazán neked kell eldönteni,mind jó- ugyanaz a kategória. Amelyik tetszik, megfelel hardverileg.

(#164587) beni121 válasza Mikulásbá (#164586) üzenetére


beni121
aktív tag

Köszi, intel vagy Ryzen proci jobb? Videókártya terén? Nvidia vs amd? Annyira nem vagyok jártas ezekben.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#164588) Mikulásbá válasza beni121 (#164587) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nekem anno azt mondta egy napkeleti bölcs, színeket ne keverjünk.(Intel+Nvidia vagy AMD+Ryzen)

(#164589) róland válasza CoroStar86 (#164584) üzenetére


róland
veterán

Ha nem zavar a műanyag ház, akkor érdemes pl. megnézni az Asus VivoBook 15 M513IA sorozatát: 8 GB RAM az alaplapra forrasztva, de van egy slot bővítéshez, 15,6" FHD kijelző (azonban csak 250 nit-es, boltban meg kell nézni, hogy megfelel-e), egyebekben szinte ugyanaz, mint a ZenBook 14 UM425IA. Most akár a 300.000,- Ft-os ár környékén is elérhető, s később bővíthető.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#164590) róland válasza beni121 (#164587) üzenetére


róland
veterán

Ha játszani nem akarsz, akkor nem kell dedikált VGA (saját tapasztalat, hogy a 8 éves munkahelyi Core i3-as gépem simán futtatja az irodai alkalmazásokat, böngészőt az integrált VGA-jával).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#164591) Tikakukac válasza Mikulásbá (#164588) üzenetére


Tikakukac
titán

Most már nyugodtan, ez a gond akkor volt amikor a duál grafika bejött. Na ott volt szopó, de ez ma már sima.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164592) beni121 válasza Mikulásbá (#164588) üzenetére


beni121
aktív tag

És melyik a jobb párosítás?

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#164593) Tikakukac válasza beni121 (#164592) üzenetére


Tikakukac
titán

Újfent leírom: ha nem egy 5-6 éves gépet akarsz venni, akkor nincs ilyen párosítás probléma. Azt nézd meg milyen a VGA ereje a te felhasználási körödben a procihoz képest. Mert azt rendszersen csinálják az emberek, hogy akkora procit vesznek hurka VGA mellé, aminek értelme zero, de utána nyekergés van, hogy miért ennyi az fps miért nem annyi, pedig kórájhét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164594) Dhampir válasza beni121 (#164592) üzenetére


Dhampir
félisten

Régi HP ProBookban és Dell Precisionnál Intel+ AMD Radeon párosítással nem volt semmi problémám.

Más:

Láttátok, hogy az újabb HP EliteBookokban hová helyezték el a bekapcsológombot?

A 850 és 855 G7 esetében figyeltem fel arra, hogy a funkciógombok közé varázsolták, a delete billentyűtől balra és a backspace gomb fölé. Kapott egy kis ledes visszajelzést is, hogy feltűnőbb legyen.

Egyes Acer vagy Lenovo laptopoknál legalább a sarokra, legszélső gombként került, habár azt sem tartom túl jó megoldásnak, véletlenül is megnyomhatja az ember.

[ Szerkesztve ]

(#164595) róland válasza Dhampir (#164594) üzenetére


róland
veterán

Én simán kikapcsoltam a régi Asus-om is, pedig ott teljesen elkülönítve volt a főkapcsoló, a bal felső sarokban. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#164596) szuladam


szuladam
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, mivel nem tudok 3 hetet böngészgetni. Sajnos azonnali a vásárlás oka.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Tönkre ment az otthoni gép, szóval napokon belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? 100-150e (a csúcs 160e)
(3) Felhasználás? Idősebb szülőknek lesz, ergo teljesen alap felhasználás. (netezés millió ablakkal megnyitva :D , filmnézés)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékra nem.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Min normál 15-ös méret, nem lesz hordozva. Minél nagyobb annál jobb, hogy jobban lássák :D Talán a matt praktikusabb ha képeket nézegetne az egész család. FHD elég.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Szinte soha. Csak ha elutaznak egy évben 1x. Használnád-e utazás közben is? Nem.
(7) Operációs rendszer? W10 lesz rajta, de nem kell hogy adjon hozzá a bolt.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? A gyorsaság a legfontosabb, SSD jó lenne legalább a Windowsnak. (egy kisebb ssd+mellé akkor min 500gb HDD) Vagy csak szimplán 256GB SSD vszeg elég. Mivel fotókon kívül mást nem tárolnak. Optikai meghajtó mindegy. RAM szintén nem lényeges mivel alap felhasználók. (se játék, se komoly programok, se multitasking...)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Billentyűzet háttér világítás.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új.

(#164597) szuladam


szuladam
aktív tag

Lehet hogy nagyon régen vettem laptopot... ezzel a 150e ft-tal csúnyán benéztem? :)) Ennyiért egy használj boijlert nem veszek? 200-ig minimum fel kéne tolni a határt?

(#164598) Mikulásbá válasza szuladam (#164597) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

(#164599) SeniorTilla válasza szuladam (#164597) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sőt, még kicsit told feljebb, ha most szeretnél gépet.

Egyébként idős szülőknek miért kell FullHD felbontás 15"-on? Nem fogják látni rendesen a HD-t sem, nemhogy a FHD-t. Én szétnéznék a helyedben sima HD kijelzős gépek között, mert azok nem mainstream-ek manapság, talán még van belőlük észszerű áron. Vagy mozdulj el 17,3 irányba 1600x900 felé.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164600) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Apósomnak van egy brutálisan belassult Lenovo G50-es notebookja. 15" HD, i3-4030u, 1x4GB RAM, 500GB HDD. Egyébként hibátlan, a hűtése is nagyon halk.

A házban sok helyen használja, de messzebb nem viszi sehová. Word/excel és böngészés/zenehallgatás/youtube a felhasználás.

Az alabbi három opciót látom reálisnak ezen javítani, kérlek segítsetek, melyiket ajánlanátok:

1. Lenovoba 500GB SSD, +4GB RAM. (Vagy 8GB KIT és a régi 4GB kuka. Nyugodtan rakhatok mellé még egy modult?)

2. Dell E5540 régi céges gépemre csere, ez alig gyorsabb, i5-4300u, 250GB SSD, 2x4GB RAM, FullHD, NV620 VGA, jó akksival. Itt a 150% nagyítás kelleni fog, szóval a FullHD inkább hátrány.

Mivel a két CPU csak turbó órajelben különbözik, inkább az a kérdés, a dedikált VGA jelent-e előnyt, ha a 2 modul miatt a két csatorna is meglesz a Lenovoban. Ha nem, inkább a meglévő gépet bővíteném.

3. Erre a felhasználásra van-e valami ajánlott vas 17-es kijelzővel max. 200-250K-ig bezárólag? (Mivel ez a többszörösébe kerülne - főleg most -, csak akkor lepném meg, ha az első két alternatíva nem húz ki még 1-2 évet.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.