Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164651) felsatan válasza Tikakukac (#164648) üzenetére


felsatan
tag

Végre, köszönöm!
Azt írod, hogy a különbség a generációja magának a gépnek és a procinak. Ezt én is észrevettem, pont azért kérdeztem meg, mert az újabb az olcsóbb és nem értettem miért. Közben kaptam egy választ, miszerint a videókártya az oka.
Igazából olyanba nem akartam belenyúlni, hogy pl. a kutakodásaim során kiderítettem, hogy az egyik fantázianevű zbook nagyon melegszik, vagy nincs benne ethernet csatlakozó vagy pl. korlátozottan bővíthető a többi zbookhoz képest. Ezek az információk elég nehezen deríthetők ki egy laikus számára, anélkül, higy elolvasnám és értelmezném a 40 oldalas usermanualokat, amik úgy kezdődnek, hogy "egyes típusok eltérhetnek", ezért kértem segítséget itt. Nem szeretnék olyanba belefutni, higy megveszek egy milliós gépet és 2 év múlva nem tudom bővíteni a ramot pl.
A vásárlással kapcsolatos dolgokat engedd el, kérlek.

(#164652) Tikakukac válasza felsatan (#164651) üzenetére


Tikakukac
titán

Elengedem szívesen, tégy belátásod szerint, leírtam, ha megfogadod megfogadod, ha nem, nem.

Minden másra azért iszonyat részletes és könnyen megtalálható PDF-ek állnak renelkezésedre a HP oldalán, ha neked kell egy x port vagy valami egyéb azt ott fogok megtalálni :K

Hogy mi mennyire melegszik van egyéb baja, hát, az tesztekben lesz, de mivel olyan gépeket nézegetsz amiből én egy darabot nem láttam élőben, sőt, az előzőekből sem, így tippelhetsz mennyire ritkák és mennyi a tapasztalat velük.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164653) Khelben válasza felsatan (#164651) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az hogy fog esni, amikor 2 hónap után tönkremegy az alaplap, elviszed javítani a HP szervizbe és ott közlik, hogy erre a gépre nincs érvényes magyar garancia, a javítás költsége 500.000 Ft? Mert ezt a szitut készülsz épp bevállalni.

(#164654) Shade45


Shade45
senior tag

Sziasztok,

Az alábbi szempontok alapján szeretnék kérni egy ajánlást:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 hét

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200-300e Ft

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Autodiagnosztika - TEXA IDC5 szoftver

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem.

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, 14-15 col, FullHD-tól ne legyen nagyobb, de ha kisebb a felbontás az sem probléma.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Folyamatosan hordozva lenne, így fontos, hogy strapabíró legyen, autóba be, autóból ki, olajos környezet, stb. Illetve minél hosszabb akkus üzemidő.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win10

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
RAM 8 GB, optikai meghajtó előny, lehetőleg SSD 512GB (ha HDD az sem gond, később cserélem).

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
3-4 USB port, bluetooth, magyar/magyarított billentyűzet

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új és használt is szóba jöhet, számla és garancia is szükséges (mindkét esetben!)

[ Szerkesztve ]

(#164655) felsatan válasza Khelben (#164653) üzenetére


felsatan
tag

hjajj, miért?
de te legalább arról nem próbálsz meggyőzni, hogy az angol billentyűzet az nem magyar...

(#164656) felsatan válasza Tikakukac (#164652) üzenetére


felsatan
tag

Begépeltünk sok-sok karaktert és a végén bemondod, hogy fogalmad sincs, sosem láttál még ilyen gépet? :C
Egy a sztereotípiák megelevenedéseként létező informatikusnak elnézi az ember a végtelen ömlengősséget, mert ha szépen végighallgatja, akkor azért általában a végén ott a válasz a kérdésre, de ennek így semmi értelme nem volt :D
Attól, hogy te vagy a topikgazda még el lehet engedni azokat a kérdéseket amikre nem tudsz érdemi választ adni.

(#164657) Tikakukac válasza felsatan (#164656) üzenetére


Tikakukac
titán

Begépeltünk sok-sok karaktert és a végén bemondod, hogy fogalmad sincs, sosem láttál még ilyen gépet? :C

Huzat nélkül. Mert, a kérdésedet és a boltot miben befolyásolja ez? Semmiben. Pont semmiben. Be fogsz csinálni az elképedéstől: olyat is tudok, hogy egy 51Wh-s akku és egy 62Wh-s akku között megmondom a diffit üzemidőben anélkül, hogy lett volna nálam mind a kettő. Mik nincsenek :DDD

Egy a sztereotípiák megelevenedéseként létező informatikusnak elnézi az ember a végtelen ömlengősséget, mert ha szépen végighallgatja, akkor azért általában a végén ott a válasz a kérdésre, de ennek így semmi értelme nem volt :D

Ha az illető akinek írunk nem olvas, csak write onlyban veri ki magából a dolgokat, igen. Megszoktam az évek alatt, nem te leszel az első. Mondjuk kevesen is mennek ilyen meggyőződéssel a falnak.
Attól, hogy te vagy a topikgazda még el lehet engedni azokat a kérdéseket amikre nem tudsz érdemi választ adni.

Ez az érdemi válasz lehet a fétised. További jó érdemi válaszokat, a valódiakat pedig engedd el, ahogy tetted eddig is. A további legjobbakat :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164658) felsatan válasza Tikakukac (#164657) üzenetére


felsatan
tag

Hát igen, én már csak olyan ember vagyok, aki ha feltesz egy kérdést, arra vár választ. Nem érdeklik a válaszoló által képzelt problémák válaszoló általi megoldásai.
Nem azzal van a baj, hogy nem láttál még ilyet és elhiszem, hogy meg tudsz válaszolni ilyen esetben is bizonyos kérdéseket, de most pont nem tudtál.

(#164659) Tikakukac válasza felsatan (#164658) üzenetére


Tikakukac
titán

Megkaptad, nem egy embertől, nem olvasod, megint írsz. Itt fejeztem be.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164660) felsatan válasza Tikakukac (#164659) üzenetére


felsatan
tag

Dehogynem olvastam a válaszokat és hálás is vagyok értük :R sajnos a katakterek 95%-ának viszont semmi köze nem volt a kérdéshez, dehát te vagy a házigazda, ez a te birodalmad

(#164661) bitafter válasza bitafter (#164631) üzenetére


bitafter
csendes tag

Sziasztok!
Erre esetleg tudok kapni valami választ?

(#164662) Tikakukac válasza felsatan (#164660) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos tényleg igazad van, nem volt köze a kérdéshez. Én idióta hülye barom még mindig próbálkozom mások helyett is elrántani a kormányt a fal előtt ha azt nem is kérik. Semmi gond, amit elköltesz az meg a te pénzed.

És szerintem akkor erre az évre én be is fejeztem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164663) kopygege


kopygege
tag

Kedves Szakértők!

Egy gyors kérdésem lenne: ez a típus/sorozat ajánlott kategória alap otthoni felhasználásra? A thinkpad még mindig az a minőség, amit akkor képviselt, amikor még IBM-nek és nem Lenovonak hívták? Elsősorban a megbízhatósága érdekel. Felveszi a versenyt pl. a HP EliteBook sorozatával?

Előre is köszönöm!

(#164664) hallador válasza kopygege (#164663) üzenetére


hallador
addikt

ajánlott kategória alap otthoni felhasználásra

Broadwell. Pontosan mire is akarod használni?

A thinkpad még mindig az a minőség, amit akkor képviselt, amikor még IBM-nek és nem Lenovonak hívták?

Nem!

Felveszi a versenyt pl. a HP EliteBook sorozatával?

Nem!

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164665) Tom1939 válasza felsatan (#164660) üzenetére


Tom1939
őstag

Szerintem megnyerted az e heti értetlen de arrogáns troll különdíjat. Igen, szaktopikban nem fogod érteni gyakran amit válaszolnak (mert az látszik hogy még most sem érted, itt azért keményen olyan emberek is vannak akik benne vannak az üzletben és azt azért nem fogják leírni hogy jajj ott ne, fuss). De ez nem gond, mással is előfordul, csak nem kellene hisztizni hogy nem ezt kérdezted. Ahogy neked jogod van kérdezni nekik jogunk van válaszolni hogy már a kérdésed is rossz és nagyon tájékozatlan vagy (ezt kérted ki magadnak).

És most Tika szépen távozik idénre másnak sem segít, köszi neked. Értem én hogy bosszantó néha amilyen komoran látja a világot, de mint nem bennfentes én inkább attól tartanék hogy igaza van (saját jóval szűkebb tapasztalatom erre utal).

(#164666) felsatan válasza Tom1939 (#164665) üzenetére


felsatan
tag

Szerintem is teljesen értelmetlen volt ez a sok-sok leütött karakter. Nem értem mi szükség volt rá, de most kivételesen ráérek, úgyhogy gondoltam beleállok, lássuk mi lesz a vége...
Te írtad nekem először, hogy vigyázzak, ha egy gépet csak egy helyen árulnak, amire válaszul meg is köszöntem és kértem ajánlást, amit adtál is és köszönöm. Teljesen normális emberi hangnemben mindkettőnk részünkről.
Sajnálom, ha megbántottam a Mester érzéseit, de ami hisztit levágott, az vicc. Beleképzelte, hogy csak egy helyen lehet kapni a gépeket, holott leírtam, hogy nem. Beleképzelte, hogy én ott akarok vásárolni, holott leírtam, hogy nem, csak azért osztottam meg onnan linket, mert náluk mindkettő van, amivel kapcsolatban kérdezek és talán könnyebb összehasonlítani. Beleképzelte, hogy valami kamu magyar billentyűzettel árulják, holott ezt is leírtam, hogy angol a bilentyűzet....és ezeken az általa odaképzlet dolgokon lovagolt egyfolytában, ahelyett, hogy egyszerűen egy sorban felhívta volna a figyelmem a körültekintő vásárlás fontosságára (ahogy te is tetted) és válaszolt vagy nem válaszolt volna a kérdésre....de, "ez az ő háza", az ő szabályai

(#164667) Tom1939 válasza felsatan (#164666) üzenetére


Tom1939
őstag

Én is lezárom, de a kívülről nekem úgy tűnt hogy te voltál hisztis vele (a Mesterrel). Egymás között nem volt gondunk. Én azt javasolnám hogy engedd el, szerintem nincsen igazad.

(#164668) Shade45 válasza Shade45 (#164654) üzenetére


Shade45
senior tag

Tárgytalan, egy Elitebook 840 G5 lett megrendelve.

(#164669) Tikakukac válasza felsatan (#164666) üzenetére


Tikakukac
titán

Most pedig akkor idézd ahol rendre lettél utasítva, moderáltatva vagy bármi egyéb módon felhívtam volna a figyelmedet, hogy valamilyen "szabály" ellen vétettél.

Ha nem sikerül, akkor maradjunk annyiban, hogy pont ott vagyunk, mint a "nem innen akarok vásárolni" körmondataiddal és a fel nem fogott magyar billezéssel, hogy azt mire írtam/tuk.
Pattints nekem egy hazai forgalmazót még a Fury G7-re is pls, ahonnan amúgy vásárolnál. Szerintem ilyen nincs, mert ez nincs a kínálatban sehol, csak szürkézve, ezért is az angol bill többek között, érdekelne :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164670) felsatan válasza Tikakukac (#164669) üzenetére


felsatan
tag

Hát jó, ha folytatjuk, folytassuk :)
Nem írtam sehol, hogy moderálva lettem volna....ezzel megint a számba akarsz adni olyan dolgokat, amiket nem mondtam, nem értem miért jó ez neked...A "te házad, te szabályaid" dolgot arra értettem, hogy mégiscsak te vagy a topikgazda, te döntöd el kinek adsz hasznos választ és kinek nem és nincs is ezzel baj.
Íme egy [másik Fury] . Nincs raktáron, de ugyanúgy olcsóbb, mint a G6-osok (amik szintén nincsenek raktáron).
Egyébként azt is leírtam, hogy nem most kell megvennem raktárról azonnal. Egyelőre csak ki kellene választanom, azért is kértem segítséget. Ha meglesz a pontos típus, akkor majd nekiláthatok megkeresni a boltot, ahol megveszem.

(#164671) hallador válasza felsatan (#164632) üzenetére


hallador
addikt

-

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164672) Tikakukac válasza felsatan (#164670) üzenetére


Tikakukac
titán

Okay, most lett biztos, hogy erre az évre elég volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164673) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

Engedjétek ezt el srácok, már így is túl sok lett. Nyugi, holnap Karácsony, de idegeljétek magatokat :B :K :B :K

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164674) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok! A feleségemnek szeretnék egy notebookot/netbookot vásárolni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A napokban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) Ez egy jó kérdés, nem tudom mi a realitás, hiszen lehet használt és új is. Max. 150k.
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Netezés, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 10.0"-13.1"
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Win10-et megoldom én.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Nem kell nagy HDD, 500gb elég és mondjuk 4-8gb RAM. Optikai meghajtó mindenképp kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Használt is, gondolom ennyiért az a realitás.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#164675) peestike válasza SeniorTilla (#164673) üzenetére


peestike
senior tag

Én még olvasgattam volna. ;]
Egyébként meg mindenkinek boldog, covid mentes karácsonyt kívánok! :R :C

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#164676) SzaLev


SzaLev
csendes tag

Sziasztok!

Alábbi kettő közül melyik a jobb választás? Felhasználás Office alkalmazások, semmi extra program, vagy játék. Napi legalább 5 óra használat:
https://hardverapro.hu/apro/elado_egy_tokeletes_allapotu_dell_vostro_3490_i5-1/hsz_1-200.html
https://hardverapro.hu/apro/hp_probook_450_g5_i7-8550u_8gb_ddr4_intel_r_uhd_gr/hsz_1-200.html
Vagy nem éri meg bajlódni használt laptoppal manapság a szűk kínálat miatt, hanem szerencsésebb ez a vétel:
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=2D276EA%23AKC

Köszi!

(#164677) hallador válasza SzaLev (#164676) üzenetére


hallador
addikt

Az utolsó.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#164678) SzaLev válasza hallador (#164677) üzenetére


SzaLev
csendes tag

Köszi, akkor jó volt a sejtésem :)

Köszönöm a segítséget mindenki másnak is és Békés karácsonyt!

(#164679) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello,

Létezik -e olyan 2 in 1 gép, amin futtatható mind a windows 10 mind az andoid rendszer, persze kikapcsolt állapotban átváltva.
A gép tabletként és laptopként is állja meg a helyét.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#164680) SeniorTilla válasza Core2duo6600 (#164679) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Olyan van, amiből van windowsos és androidos változat is, pl. Lenovo YogaBook. Fiamnak is van egy itthon. Külön-külön van ilyen és olyan, de egy gép mindkettőt nem tudja futtatni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164681) M4T4D0R válasza M4T4D0R (#164614) üzenetére


M4T4D0R
tag

Valaki esetleg?

(#164682) Tom1939 válasza M4T4D0R (#164681) üzenetére


Tom1939
őstag

Békeidőkben is túl kicsi a kereted sajna. Most a covidos készlethiányban meg kb lehetetlen az új (200-250-ért nehéz bármilyen gépet mondani újonnan ami ok, pláne ha dedikált videókari kell). Én sajna használtan sem nagyon látok ilyet (gondolom mások is azért tartózkodtak), de bújni kell a hardveraprót.

(#164683) M4T4D0R válasza Tom1939 (#164682) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszönöm uram a tájékoztatást! Egy normális hozzászólás. :)

Akkor vagy az igényeket kell lejjebb adni vagy az árat feljebb tornászni. Vagy nem is veszek mert baromi sok pénz, nem tudom még. :(

(#164684) Pano válasza M4T4D0R (#164683) üzenetére


Pano
addikt

Játszani laptopon a legdrágább. Kifejezetten drága.
A kereted sajnos -szerintem- a te igényeidhez még később is kevés lesz. 300-tól indulnak (normál időkben) a belépő szintű játékra alkalmas notik, de még azok is "meh" kategória.

(#164685) M4T4D0R válasza Pano (#164684) üzenetére


M4T4D0R
tag

Rendben van azt hiszem értem. Köszönöm neked is! ;)

(#164686) Girmin93 válasza Pano (#164684) üzenetére


Girmin93
tag

a ,,játékra alkalmas noti'' mit takar? Nem mindenkinek aki játszik az az igénye, hogy full HD felbontás mellett ultra grafikán játszon, én pl a HD kijelzővel közepes felbontás mellett is élvezek bizonyos játékokat, feljebb nem is mennék/megyek, mert bizonyos esetekben az ultra grafika nem tesz hozzá annyit, és bőven elég a medium is. Ezt a fogalmat egyszer valakinek tisztáznia kellene, mert a játékélmény szerintem más és más az embereknél.

(#164687) Khelben válasza Girmin93 (#164686) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezért van az összefoglalóban a 4-es pont: (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

(#164688) M4T4D0R válasza Tikakukac (#164649) üzenetére


M4T4D0R
tag

Hopp ezt a választ nem láttam sorry.

Értem. Az igényeimet át kellene gondolnom.
Köszönöm a válaszod! :DD

Ui.: sok sok türelmet a kérdezőkhöz az új évre! ;]

[ Szerkesztve ]

(#164689) M4T4D0R válasza felsatan (#164635) üzenetére


M4T4D0R
tag

Ha esetleg nem troll vagy és tényleg nem értenéd a lényeget:

A bolt ahonnan nézed a cuccot megbízhatatlan és valószínűleg be húzzák a pénzt, nincs normális garancia mögötte illetve a cucc ami ki van rakva lehet, hogy nem is létezik. Ha igen akkor lehet, hogy fals információ van rajta.

Magyarul úgy átb*sznak mint sz*rt a palánk on.

Nincs értelme viszonyítani egy valótlan cuccot egy másik valótlan hoz. Az ár miatt pedig hiába kérdezel, hisz nem jótékony szervezet azért vannak, hogy a lehető legtöbb pénzt kifacsarják az emberekből. Mindezt szemrebbenés nélkül és mosolyogva. Bármilyen hihetetlen...

Ezt próbálták leírni a srácok csak félre értetted. Igazából mindent leírtak neked amire szükséged van.
Az egyetlen barátod ebben az esetben egy szakmai fórum. Pl ez. Ha nem bosszantod fel őket.
Érthető? :)

[ Szerkesztve ]

(#164690) blue_23 válasza Girmin93 (#164686) üzenetére


blue_23
senior tag

Ultra felbontás, normális hűtés 800e felett kezdődik, 300e alatt csak szemetet kapsz, de még a 300-500e ársávban is kompromisszumokat kell kötni.

#164689M4T4D0R: Mindkét laptopom Digiprime-tól rendeltem nem volt probléma a szervízeléssel sem. Vásárlást követően szériaszám alapján meg kell kérdezni a gyártó ügyfélszolgálatát, hogy milyen garancia tartozik a készülékhez, milyen lokallizációval, így nem érhet meglepetés. Bárhol vásárolsz érdemes megtenni.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#164691) felsatan válasza M4T4D0R (#164689) üzenetére


felsatan
tag

Igen, azóta már megkaptam privátban, hogy az a bolt megbízhatatlan. Nagyon hálás vagyok az ilyen információkért, mert én nem ismerem a piacot. Sokat segített volna, ha egy egysoros, konkrét figyelmeztetéssel kezdődik a kommentcunami, de lehet benne volt az infó virágnyelven csak nem tudtam, hogy ezt így egyértelműen nem szeretik itt kimondani.
A hpshop.hu-n is ugyanekkora árkülönbség van egyébként a két gép listaára között, de végül egy harmadik cégtől kértem be ajánlatot.
Nem is szeretném a továbbiakban a helyet foglalni a topik témába vágó kérdéseitől, köszönöm mindenkinek a segítséget és további boldog karácsonyt mindenkinek.
:R

(#164692) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Ha a játékos igényeidet lejebb adód, akkor lehet mát gépeket találni a használlt üzleti kategóriában.
Ezeknek jó a hűtésük, nem szokott gond lenni, igaz sokszor nem is némák.
Én pl. direkt olyan gépet kerestem, amelyikben nincs disszlrét vga, azért, hogy kevesebb hpt termeljen.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#164693) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Jelenleg egy régi HP Compaq 6530b-t nyüstölök, de több szempontból is kinőttem már és az alábbi paraméterekkel keresném az utódját:

Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Márciusig muszáj lenne, szóval szerencsére nem sürgős.

A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200e a nagyon max határ, de ha kapok több tippet akkor nézem az áraikat, hátha ki lehet fogni kis kedvezménnyel.

Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban MS Office irodai felhasználás folyamatos netes kapcsolattal (adatbázisok, skype) egyszerre több, akár 7-8 ablakban is.

Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-

Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mivel sokat leszek benne, így szemkímélő kijelző fontos lenne, ami mindenféleképpen jobb ha matt és IPS. A méret kapcsán most 14,1"-es notim van, aminél picivel nagyobbat szeretnék, de nem sokkal.

Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elvétve hordoznám csak, és utazás közben soha nem használnám.

Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows10 és hozzá Office.

Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Szeretnék SSD-t, hogy gördülékenyen fussanak a dolgok és ne akadozzon emiatt a munkamenet, cserébe nem annyira fontos a tárhely mérete, mert a legtöbb cucc felhőbe megy. De egy SSD/HDD kombó is jó lehet. RAM nem tudom 8 giga túlzás-e, de ha ez az olajozottság ára akkor muszáj. Optikai meghajtó nem kell.

Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Megbízhatóság és jó gari, hogy 3-4 évig elmenjen.
Legalább 3 db USB csatlakozó.
Magyar billentyűzet.
Esetleg webkamera, de ezen ne múljon.

Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is szóba jöhet, de a megbízhatóság (=minél hosszabb és megbízható garancia) az első.

Előre is köszönöm a tippeket és az alternatívákat :R

[ Szerkesztve ]

(#164694) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nyugodt szivvel ajánlom a használt üzleti laptopokat.
A cég már ahol dolgozom, már többször vásárolt a
http://laptopsystem.hu
tól, eddig mindig minden rendben volt, egyszer volt garis probléa, az is gördülékeny volt.
Épp tegnap néztem fel, és láttam mobil munkaállomást.
Ha fontos a render, ill. cad használat, akkor érdemes megnézni.

Úgy nagyjából 130 000 huf körül kezdődnek az értelmesebb gépek

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#164695) marcyman


marcyman
aktív tag

Sziasztok! Köszi előre is ha valaki segítene.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Fél éven belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 400-500 ezer forint között
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Játékokra főleg
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? 1080p-ben, ha lehet RTX-el
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Lehetőleg IPS 15.6-os maximum
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Lenne hordozva, de nem naponta
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Nem lényeges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? Lehetőleg 500 giga SSD vagy több, memória 8-16 giga
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Összefoglaló kinyitása

(#164696) SeniorTilla válasza marcyman (#164695) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én és a fiaim HP Omeneket használunk, de 17-est. Vannak 15-ösök is belőle, de jót játszani kicsi az a méret szerintem. Én inkább 17-est nézegetnék a helyedben, igaz drágábbak de jobb a hűtés és a játékélmény is.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164697) Tom1939 válasza SeniorTilla (#164696) üzenetére


Tom1939
őstag

A méretre +1. Sokáig 15-ös notebookot használtam de mióta áttértem 17-re nincs visszaút. Tavasszal gyorsan kellet valami (gyerekek otthoni tanulásra lenyúlták ami volt) és 15öst tudtam venni abban a káoszban. Fél évig szenvedtem vele és visszatértem 17-re.

(#164698) blue_23 válasza marcyman (#164695) üzenetére


blue_23
senior tag

Szia!
Gamer topikban tudnak segíteni: [Gamer_notebook]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#164699) SzaLev válasza SzaLev (#164678) üzenetére


SzaLev
csendes tag

Mivel zárva voltak boltok, így átnéztem mégegyszer az apróhirdetéseket.

Találtam egy Thinkpad 470-est és egy Vostro 5590-est. Mindkettő 1 éves 2 év garival.
A legnagyobb különbség a processzorban van, a Thinkpadban 6-ik, a Vostroban 10-ik gen. van, a többi kb azonos. Nem lesz gyenge a 6-ik gen?
Melyik lehet jobb választás, ha normál Win+Office alkalmazásokat használok? Extra igénybevétel nincs, 90% az asztalon vagy laptoptáskában lenne a masina.
Köszi előre is.

(#164700) Core2duo6600 válasza SzaLev (#164699) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nincs hátrány, én egy 3 ik generációs i5 öst hajtok a laptopban, és teljesen jó az áldalat használt dolgokra.

Ha végkép nem tudsz dönteni, válaszd azt amelyiknek világít a billentyüzete.
Nagyon nagy segítség, még akkor is ha nincs tök sötét.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.