Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#164151) Zlcsi válasza Tikakukac (#164148) üzenetére


Zlcsi
senior tag

mondjuk egy zenbook?

(#164152) zsepii válasza zsepii (#164124) üzenetére


zsepii
tag

Nézegettem egy kicsit tovább a ThinkBook-vonalon, s ezt találtam, de további tippekre is nyitott lennék.

Köszi!

(#164153) Pyttawrx válasza Zlcsi (#164151) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én óva intek mindenkit tőle! ez a macbookhoz hasonlítsunk... de közben meg egy kalap kaki. Nagyon szép (zenbook 3 deluxe pl), meg pillekönnyű is, véleményem szerint 1-2 évre van tervezve. :)

(#164154) Zlcsi válasza Pyttawrx (#164153) üzenetére


Zlcsi
senior tag

oké, elfogadom, mit nézegessek akkor?

(#164155) Acheron válasza Pyttawrx (#164153) üzenetére


Acheron
őstag

Én vettem most egyet a páromnak (UX431FL), figyelni fogom, mennyire adja meg magát az idők során. Tényleg, nem vagyok márkafan, ha romlik az állaga, megírom. Bár nem hiszem, hogy az itthoni terhelés mellett erre sor kerül (hetente párszor böngészget, szerkesztget rajta valamit a párom) Igazság szerint van most itthon két, alacsonyabb kategóriás lapos is, amit a gyerkőc is nyúz (na, ő nem vigyáz semmire) de a házi használatban még egyik sem engedte el magát annyira, hogy a külső részek okozzanak gondot. Inkább a konfig avult el, a mai kornak már nem megfelelő sebességgel futtatja az appokat (még HDD van bennük pl SSD helyett, elvult proci, stb). Szóval én adok egy esélyt ennek a Zenbooknak, kézbe véve, amilyen könnyű, olyan masszívnak tűnik az alu felépítés miatt, és persze szép a szálcsiszolt felület (kíváncsi vagyok, mikor kezdi gyűjteni az eltüntethetetlen karcokat ;] ) Ha három - négy évet bír, már jó, addigra úgyis csereérett lesz a hardver miatt.

(#164156) Pyttawrx válasza Zlcsi (#164154) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sokat javasoltak itt, probookok, latitude, vagy thinkpad..., használt üzleti.

(#164157) Pyttawrx válasza Acheron (#164155) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ebbe én személy szerint, ismétlem ez csak privát vélemény, 2 dolgot nem szeretek, hgy az "lcd" megemeli a lapost, illetve a meleg levegő az lcd-re megy.

(#164158) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok!

mit erdemes most venni a szuloknek, ami kihuzza ujabb 5-6 evig, mint az elozo lapos?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
egy heten belul
(2) A gépre szánt összeg forintban?
max 250k

(3) Felhasználás?
netezes, kapcsolattartas (zoom, skype), bongeszes
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
eleg rosszul latnak mar a szulok, vagy viszonylag nagy kijelzo kene vagy meginkabb kulso monitor.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
minimalis es ritka hurcolas, max egyik szobabol a masikba.
(7) Operációs rendszer?
win10
(8) Tárhely mérete és típusa
idealis lenne egy ssd oprendszernek es hdd (bovitesi lehetoseg) fenykepeknek, videoknak

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
ethernet port jo lenne, de ha nincs, akkor veszek hozza usb-rj45 atalakitot. legyen jo a tamogatottsaga, lehetoleg ne kelljen speci drivereket vadaszni hozza.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
hasznalt is jo lehet.

koszonom,
&rew

(#164159) Acheron válasza Pyttawrx (#164157) üzenetére


Acheron
őstag

Az "LCD megemeli a lapost" elvileg pont a levegőáramlást hivatott növelni a lapos alatt, a jobb hűtés végett. :F
Nem vitaindítónak szánom, vajmi kevés tapasztalatom van eme készülékekkel - meglátjuk, a gyakorlatban mennyire melegszik. :K

(#164160) SeniorTilla válasza Acheron (#164155) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szép a Zenbook, főleg a 15 pro vagy az UX, a touchpad második kijelzőként használható, ez már önmagában exkluzív. Volt ilyen gépem, nagyon tetszett:

Ez nem a kijelzőre fújja a levegőt, hanem bal oldalra, ott vannak a szellőzők a képen is. A gép alját megemeli, ez már a vékonyabb gépeknél évek óta sok-sok modellnél így van (kivéve az x360-ok), gépelni is könnyebb rajta mert jobban kézre esik a dőlése miatt.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164161) SeniorTilla válasza Zlcsi (#164146) üzenetére


SeniorTilla
veterán

15"-ban az exkluzív gépek ettől drágábbak. Se a Zenbook, se a HP Spectre vagy Envy nem jön ki 350-ből manapság. Szeptemberben még Envy x360 15-öt lehetett venni 350 alatt, de most már nem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164162) Zlcsi válasza SeniorTilla (#164161) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Várok vele hátha jövőre leáraznak egy kicsit

[ Szerkesztve ]

(#164163) Zlcsi válasza SeniorTilla (#164161) üzenetére


Zlcsi
senior tag

Egyébként ha az ártól eltekintünk, jók a zenbookok?
Az egyik kolléga fentebb azt írja, hogy nem jók.

(#164164) SeniorTilla válasza Zlcsi (#164163) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ő másik modellről írt, nem arról amit én mondtam. Szerintem jók a zenbookok, én személy szerint a HP-t többre tartom, jobb és szebb a kidolgozása, de drágább is :)

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164165) ryke1


ryke1
tag

Sziasztok,
mennyire ajánlott egy ASUS ROG Zephyrus G15 Ryzen 7 4800HS procival?
Nem játszani kell, csak egy használható/bövithetö gepet keresek.
Köszi a segitséget.

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#164166) Girmin93 válasza Tikakukac (#164149) üzenetére


Girmin93
tag

Köszönöm a tippet, nézegettem tegnap lett is volna 1db de már lefoglalták, úgyhogy napi szinten fogok kutakodni hátha 1-1 db felbukkan a későbbiekben.

(#164167) Zlcsi válasza SeniorTilla (#164164) üzenetére


Zlcsi
senior tag

és abból melyikeket kell nézni?

(#164168) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
A munkatársam a gimnazista lányának venne gépet. Művészeti és médiafotográfus szakra jár, ezért sokat szoktak az iskolában is fényképet szerkeszteni, átalakítani Photoshoppal és Lightroommal. Úgy döntöttek, hogy Karácsonyra vesznek egy komolyabb laptopot.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Karácsonyi ajándék lesz
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) bruttó 300ezer körüli összeg
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Photoshop és Lightroom. Fotókat szokott vele szerkeszteni
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Nem jellemző
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? matt IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Sokat! Könnyű legyen, mert az iskola és az otthon között lesz hurcolva buszon.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
8G BRAM (minél több) és min 250GB ssd, de az 500GB-nak külön örülnénk
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) úgy gondolom dedikált VGA kártya legyen benne a fényképek szerkesztése miatt.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Újat vennénk, számlával.
köszi!

(#164169) Zlcsi válasza SeniorTilla (#164164) üzenetére


Zlcsi
senior tag

mondjuk egy
HP ProBook x360

(#164170) Khelben válasza tpeter77 (#164168) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zenbookoknak van értelmes kijelzőjük (értsd: nem 50%-os srgb és 200-as fényerő). Mondjuk abba dedikált vga-t nem vennék, egyrészt megfőzi a gépet, másrészt annyira gyengék, hogy semmit nem adnak hozzá a photoshophoz.

(#164171) SeniorTilla válasza Zlcsi (#164167) üzenetére


SeniorTilla
veterán

a 15-ösökre gondoltam, fentebb írtam

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164172) SeniorTilla válasza Zlcsi (#164169) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ez nem villantós gép :) hanem egyszerű office modell, abból jó minőség, de semmi extra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164173) tpeter77 válasza Khelben (#164170) üzenetére


tpeter77
addikt

Zenbook nagyon drága és fényes, tüköződős a kijelzője. Ilyen nem kell.

Matt kijelzőset kell keresni 15.6" méretben. Nem hiszem el, hogy csak a Zenbooknak van jó fényerős képe.
Akkor integrált videókártyával szereltet nézzek?

HP, Lenovo szóba sem jöhet? Prociból i3, i5, i7?

(#164174) Mikulásbá válasza tpeter77 (#164173) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Csak az érintősek fényesek, a többi matt.

(#164175) tpeter77 válasza Mikulásbá (#164174) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, nem kell érintős! Nem is kértem ilyet.

Acer Nitro 5, Asus Vivobook, Dell Inspiron 5501, 5593, G3, G5, Vostro 3590, HP Pavilion 15, Probook 450 G7, Lenovo Ideapad 5, Legion Y540, V15, Thinkbook 15, Thinkpad L590, MSI GF65, GL65, GP65.

Ezek férnek bele anyagilag. Intel i5 és i7 procivel és 15.6" matt kijelzővel szereltek. Melyiknek van nagy fényerős, és a fotó feldolgozásához erős processzora? Tényleg felesleges bele a dedikált vga? Mindegyik csak feleslegesen melegedne?

(#164176) Mikulásbá válasza tpeter77 (#164175) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Fotó kidolgozáshoz és a legszínhelyesebb kijelzőt választanám inkább. Lehet többet érne, mint a kis hardver különbségek. :U
A gaming laptop topikban volt erről szó nem is egyszer mostanában, gago1975 felhasználó írásaira keress rá!

(#164177) Girmin93 válasza Tikakukac (#164149) üzenetére


Girmin93
tag

Esetleg egy Dell Latitude 5480,és i5- 6300U,Intel 520 HD nem hozna érdemi javulást?

(#164178) Tikakukac válasza Girmin93 (#164177) üzenetére


Tikakukac
titán

És az van plafon 90k-ért? Mert amit írtál az szép, de ha 5480 kerül elő akkor ott van akkor 170k gépre.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164179) Girmin93 válasza Tikakukac (#164178) üzenetére


Girmin93
tag

113-ért találtam aprón. Kb a keretben van, ha leveszem belőle azt az összeget amit kapni fogok az enyémért. 5450 nvidiával ha van is, pillanatok alatt elkapkodják, úgyhogy arra nem tudok számolni, nVidia-val boldogabb lennék, de sehol nem találni ilyesmi áron ilyen kategóriában gépet, csak inteles kivitelben.

[ Szerkesztve ]

(#164180) Girmin93 válasza Tikakukac (#164178) üzenetére


Girmin93
tag

nem 170-ért akarok gépet venni. Kb 120k vagy nagyon max 130k a plafon.

(#164181) zlito11


zlito11
csendes tag

Üdv ! :R

17" Feletti, min 120 Hz-es, FullHD notebookot keresek, pixelhiba, pixeltökéletlenség nélkül.Az Asus Tuf Gaming szériából már 4-gyel találkoztam és egytől egyig mindegyiken volt vagy pixelhiba vagy subpixelhiba. :(

Max 290 -ig.

Esetleg tud valaki ilyet ? Vagy ha veszek egy olyat ami pixeltökéletlen tudok pixeltökéletes panelt venni hozzá, ahol beszámítják a hibás panelt ? :F

Köszönöm :P

M.

(#164182) Tikakukac válasza Girmin93 (#164179) üzenetére


Tikakukac
titán

Lelakva, HD kijelzővel. Tehát amit írtam továbbra is él.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164183) SeniorTilla válasza zlito11 (#164181) üzenetére


SeniorTilla
veterán

290-ig? Nagyon nem ez az árkategória, legalábbis újban nem. Használt az más tészta. Nézd meg a HP Omen 17-eseket 144Hz-es kijelzővel, hátha hirdet valaki használtan. Én a héten eladtam 3 darabot belőlük, újakat. Egyáltalán nem jellemző a pixelhiba, nekem is ilyen gépem van évek óta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164184) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok megint.
Egyszerű kérdésem lenne, milyen laptop széria ajánlható egyetemi tanulásra (nincs tervben cad, cam) és általános felhasználásra ( net, filmek , stb) játék nincs terben.
Fontos viszont a tartósság, hogy a sok nyitogatástól ne fáradjon el 1-2 év alatt illetve az, hogy ne merüljön le fél óra alatt, így sokcellás akku előnyben.
Ár max 200, de nincs kőbe vésve,
OS: Win10, ha van nem baj, de megoldom ha nincs.
Kijelző mindenképp matt, illetve a borítás is, 14-15,6" FHD IPS

Köszi előre is! :R

(#164185) Khelben válasza szacsee (#164184) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használt üzleti. Ennyiből ami új van, az biztosan nem lesz tartós, főleg ha napi szinten van hurcolva.

(#164186) csabtom


csabtom
újonc

Sziasztok,

otthoni használatra, Office, filmnézés, netezés keresek gépet.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsony előtt
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 250 kHUF
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
otthoni munka (office, teams), otthoni tanulás, hobbi programozás, egyszerűbb játékok, filmnézés, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
nem lényeges
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
fullHD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Elsősorban lakásban lesz használva
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
mindegy
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
min.256 SSD, min 8GB RAM
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új


Ilyeneket néztem eddig:
Lenovo v15-IIL
Lenovo Ideapad 5 15 IIL05
Asus vivobook S15
HP 15-DW2001NH

de nyitott vagyok bármi egyébre is

Köszi

(#164187) szacsee válasza Khelben (#164185) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R

(#164188) xylevi


xylevi
tag

sziasztok, egy ismerosom szeretne most egy notebookot venni

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
- azonnal, minel elobb!
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
- 300 ezer forint kornyeke
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
- hetkoznapi felhasznalas, irodai programok, valamilyen tervezo szoftvert is akar futtatni, de nem egy ArchiCAD tipusu, inkabb ilyen Ikea konyhatervezohoz hasonlot, szerintem nincs annak extra gepigenye
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
- nem lesz jatekra hasznalva!
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 14 col vagy egy picivel nagyobb, 15.6
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
- utazas kozbe valoszinuleg minimalisan lenne hasznalva, inkabb nem a valasz, tehat ez nem szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- csak Windows, Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
- tahely merete minel nagyobb, de nincsenek extra igenyek...SSD ha belefer, akkor johet, gyorsabb lesz a rendszer, de nem letszukseglet
- memoria minimum 8 giga! optikai meghajto nem kell
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
- semmi extra egyeb kivansag
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
- csak uj gep johet szoba, igen, szamlaval garanciaval

Ami meg kriterium, hogy az elozo gepe egy fekete Dell Latitude volt, mindenkepp ugyanolyant szeretne, beleszeretett a Dell-ekbe. Nezelodott a neten es ugyebar akkor mar legyen legujabb generacios i7 processzor, stb...

Az a kerdesem, hogy ilyen kriteriumok menten pl. neki most mi lenne a bestbuy Dell gep? En ugy erzem nem letfontossagu neki pl. az i7es proci, egy i5ossel is boven elvan.

Amugy ezt nezte ki es kerdezte, hogy ilyen kategoriaban tudok-e jobbat jobb aron: [link]

Tudom eleg szuk a mozgaster a Dell miatt, de hatha van 1-2 tippetek most kapasbol. Koszi elore is!

[ Szerkesztve ]

(#164189) Tikakukac válasza xylevi (#164188) üzenetére


Tikakukac
titán

Nagyon itt tippelni nem kell, mert maga a Latitude sorozat annyira szűkös, hogy instant meg is van a válasz: ilyen gép nincs, főleg ha itt ilyen i7 dolgokat akar 300k-ért midezt egy Latiban :B
Még a 7480-al is mákotok van, mert durván kifutós modell és azért kapjátok meg ennyiért, amúgy 500k a start :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164190) SeniorTilla válasza Tikakukac (#164189) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az árukeresőn mióta lehet használt gépeket hirdetni? ;] Mert ez nem lehet új, annyira régi már. 6. generációs...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164191) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy HP 8760W gépem van. Elgondolkodtam azon, hogy vajon ~200 eFt környékén van-e olyan gép, ami teljesítményben előrelépés lenne (jelenlegi hardver: i7 2820QM, Quadro 3000m). Ami jó lenne, ha jobb lenne: a kijelző TN paneles, IPS jobb lenne, eléggé tud melegedni a dedikált Quadro 3000m és az nVidia Optimus hiánya miatt, az akkumulátor kb 2 órát bír. Kicsit súlyra is sok, kb 4kg, nem tudom az újak könnyebbek-e már.

Amire használom: CAD szoftverek, CAM, nagyon ritkán renderelés, általános böngészés.

(#164192) tpeter77 válasza Mikulásbá (#164176) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi, írtam a topikban, nem tudom milyen gyakran figyeli. Remélem visszaír hamarosan.

(#164193) Khelben válasza tibi970307 (#164191) üzenetére


Khelben
nagyúr

Zbook 15 G1, kicsit drágábban (240k körül) Zbook 15 G3.

(#164194) Tikakukac válasza SeniorTilla (#164190) üzenetére


Tikakukac
titán

Bátran lehet új, az, hogy hanyadik genes Intel proci van benne sokat nem jelent. Amúgy sem, mert kb. a 6. gen óta toporog az Intel is egy helyben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164195) SeniorTilla válasza tibi970307 (#164191) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Csatlakozom Khelbenhez, Zbook-ot vegyél, nem fogsz csalódni. Ez a te Workstation-öd utódja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#164196) Banderos


Banderos
tag

Sziasztok a kollégám szertne karácsonyra a 14 éves lányának venni egy gépet 150-180k a keret otthoni felhasználásra és majd tanulásra is.Mit tudnátok ajánlani előre is köszönöm a segítséget :R

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most karácsonyra
(2) A gépre szánt összeg forintban? 150-180k
(3) Felhasználás? Internet, film, kissebb játékok, tanulás
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15,6 melyik ajánlott tn vagy ips
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
(7) Operációs rendszer? Windows 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD 256gb, 8GB Ram optikai meghajtó mindegy
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Új gép kellene

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=banderos&submit=

(#164197) agabe


agabe
addikt

Sziasztok

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most

(2) A gépre szánt összeg forintban?
300K körül

(3) Felhasználás?
irodai programok, bongeszes, youtube, filmezes

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" kozott
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset, utazas kozben nem, de viszonylag konnyu gep kellene
(7) Operációs rendszer?
Win10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD, 256GB minimum, Ram 8Giga, optikai meghajto jo lenne, de ha nincs kulso is jo lesz.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Elsosorban uj. Hasznalttol fel ismeros, de megprobalhatom meggyozni ha nincs ertelmes uj.

(#164198) agabe válasza agabe (#164197) üzenetére


agabe
addikt

Egy ilyen Dell Latitude 5470 ugyan nem uj, de megfelelolehetne ranezesre.
[link]
Van ami jobb ennel 300K-ig ujban, vagy ha uj felejtos akkor hasznaltban ?
Esetleg ez: [link] megeri a felarat ?

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#164199) Tikakukac válasza agabe (#164198) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó lehet de a HQ proci felesleges és ez a gép rohadt drága. Ennyiért vettem 1 év garos 7480-at, full-full konfiggal, kvázi minden elemében újonnan 3 hónapja, számlára.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#164200) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék egy új laptopot a napokban vásárolni, normál 15.6 ost.
Intelest, ssd alap, otthoni használat, torrent alkalmanként, hdmi vel tv re 4k s filmeket szeretnék nézni. OS van. Szép kijelző jó lenne, negyed gurigát szánnék rá. (és még egy keveset, vagy picit többet😉) Emag, edigitál a preferált üzlet. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.