Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) PixAlan válasza nyunyu (#45950) üzenetére


PixAlan
aktív tag

kprepublicon jobb árban van($0.08/db)

utóbbi időben nagyon rákaptak am az emberek a custom pcb-re és a handwire gyakorlatilag teljesen eltűnt, ennyire egyszerű(bb) lenne? Most gondolkozom egy teljesen saját layouton a poén kedvéért(mert meg van egy rakat fölös switchem), de én szerintem handwire-özni fogom.

(#45952) CsabaSteel


CsabaSteel
aktív tag

Sziasztok van egy gigabyte gaming K3 billentyűzetem és szeretném tudni, hogy a beviteli nyelvét hol tudom esetleg megváltoztatni? Játékoknál zavaró az Y és Z gomb. Előre is köszönöm a válaszokat ha tud valaki segíteni.

Csé

(#45953) dugo_ válasza CsabaSteel (#45952) üzenetére


dugo_
veterán

A beviteli nyelv szoftveres változtatás eredménye. A játék valószínűleg elállítja az oprendszerben definiált nyelvet. Alt+shift-tel váltsd vissza.

Mondjuk a játékok alapértelmezett irányítógombjait sem egy nagy kunszt felcserélni.

[ Szerkesztve ]

(#45954) CsabaSteel válasza dugo_ (#45953) üzenetére


CsabaSteel
aktív tag

Windows 10nél windows gomb és szóközt ír, köszönöm a segítséget.

Csé

(#45955) Kiralybali válasza PixAlan (#45928) üzenetére


Kiralybali
tag

Köszi a segítséget.

A hyperx és a logitech g413 közül melyiket érdemesebb venni? Esetleg e körül árban mi a legjobb?

Balage

(#45956) nyunyu válasza Kiralybali (#45955) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha ebből a kettőből kéne választanom, akkor nem a -t-re szavaznék.
HyperX masszívabban össze van rakva, és jobb kapcsolói vannak, viszont azon nincs numpad, ami valakinek előny, valakinek hátrány.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45957) Kiralybali válasza nyunyu (#45956) üzenetére


Kiralybali
tag

28-35K körül van ezeknél jobban ajánlott?

Balage

(#45958) ribizly válasza Kiralybali (#45957) üzenetére


ribizly
veterán

Mik az igényeid pontosan?
Ha az összefoglalóban lévő kérdéssort kitöltöd, akkor a srácok tudnak valami tutit ajánlani.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45959) Crabface


Crabface
senior tag

Cherry Stream 3.0 használtan mennyiért érdemes venni? Munkatárs beleszeretett az irodában, de árukeresőn látott számoktól égnek állt mindkettőnk haja...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45960) PixAlan válasza Kiralybali (#45955) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nem az volt az előfeltétel, hogy cherry mx red-es legyen a billentyűzet. Csak mert a g413-ban romer g kapcsolók vannak(nem ajánlott). Esetleg nem értetted félre az mx red-et? Csak mert a kapcsoló színe nem azonos a háttérvilágítás színével.

(#45961) nyunyu válasza Crabface (#45959) üzenetére


nyunyu
félisten

Stream 3.0-nak 2-3 éve is 8k volt újonnan az ára, nem lett azóta drágább.
Alternatívája meg nem nagyon van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45962) Crabface válasza nyunyu (#45961) üzenetére


Crabface
senior tag

Akkor rendelek egyet. Lehet Amazonról, ott csak 23 euró.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45963) nyunyu válasza Crabface (#45962) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott lehet magyar kiosztással is venni?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45964) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni mostmár nagyon nagyon vennem kell egy új billentyűzetet.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Akár 50-60 is mert hosszű távra tervezek

2.Használt szóba jöhet?
Nem

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
HP KB-0316 őskövüklet, de eddig tökéletesn kiszolgált, sajnos már akadnak a gombjai és néha rendesen rá kell csapjak mert néhány szegmens meghal és nem megy :S korábban próbáltam már másik billentyűzetet venni de mivel eddig fotelban fekve játszottam vagy a súlyuk, vagy a formájuk nem tette lehetővé hogy váltsak pedig próbáltam.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
MMO játék és gépelés

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
A mostani egy membrános bill, de úgy gondolom, hogy inkább egy piros kapcsolós mechanikus kellene nekem.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Igazából nincs nézegettem már őket de nem tudok dönteni.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Ha lehet magyar, ha nem akkor opcionálisan majd matricázom.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Ennek a HP-nak a szekventált elrendezéséhez ragaszkodom. ne érjen össze a kurzor az end gombbal és a numerikus meg a full rész között is legyen tér. Örülnék a nagy méretű enter gombbnak, de ahogy nézem egyre kevésbé elterjedt így ezzel majd valahogy megbékélek.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Csak vezetékes, világítás nem lételemem. mivel napi 4-8rát játszom így a kényelem fontos. amikor átültem asztalhoz akkor 2 hónapig brutális csukló fájdalommal játszottam mire hozzá szokott a kezem a 20 év után megváltozott pózhoz. Makró gombok ha amúgy nem véletlenül megnyomhatóak és használhatóak akkor jöhetnek, MMOban mindig jó.

Ha vissza kérdeztek lehet még jut eszembe valami, de örömmel hallgatom a tanácsokat.
Eredetileg karácsonyra volt tervezve de nem tűr halasztást sajnos :(

Köszönöm szépen
Üdv

(#45965) nyunyu


nyunyu
félisten

Jééé, lehet látni magyar kiosztású low profile mechát Amazonon.
Bár valaki nemrég emlegette, hogy a Cherry ML 4100-ek náluk hullottak, mint a legyek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45966) Crabface válasza nyunyu (#45963) üzenetére


Crabface
senior tag

Csak németet láttam, de munkaidőben is németet használnak sokan. (ez volt olcsó vagy nemtom...)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45967) nyunyu válasza Songo (#45964) üzenetére


nyunyu
félisten

Nehéz ügy, mert csak egy billentyűzetcsalád jut eszembe a masszív, semmi csicsa, magyar kiosztás, full méret, MX (Silent) Red, ~60k paraméterekkel, de azt elvi okokból nem árulhatom el.

Nem, nem a Claymore.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45968) pengwin válasza Songo (#45964) üzenetére


pengwin
addikt

Nyunyu a Varmilót nem akarja ajánlani... ;)

Üdv, pengwin

(#45969) dqdb válasza Songo (#45964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nem kell világítás, akkor a legolcsóbb a sima Masterkeys L lenne (nem a Pro vagy Pro RGB), ebből a piros kapcsolós cikkszáma SGK-4035-KKCR1-xx (a US végződés kivételével mindegyik ISO, azaz nagy enteres), azonban ezt csak out of stock státuszban találtam meg (barna van belőle mindenhol). Ehhez később tudsz jó minőségű magyar kupakkészletet venni (akár a legutolsó Varmilóval szállított készletet, akár a második pontban felvázolt kombinációt).

Háttérvilágítással drágábban ott van a Pro gyengébb minőségű kupakokkal SGK-6020-KKCR1-xx cikkszámmal, ezt több helyen is meg tudod venni, és ehhez jó a CM magyarító készlete.

Nyunyu ezt nem nevezte nevén.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45970) vhw válasza dqdb (#45969) üzenetére


vhw
addikt

Miért? Mi van vele?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#45971) dqdb válasza vhw (#45970) üzenetére


dqdb
nagyúr

Keress vissza a topikban, többször írt róla. Nem a billentyűzet/kupakkészlet minőségével van gondja, hanem a cég vele szembeni viselkedésével, aminek a vége ezen kupakkészlet megszületése lett.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45972) pengwin válasza vhw (#45970) üzenetére


pengwin
addikt

tl;dr: nyunyu egyedi megrendelésként megtervezte nekik a készletet, de nem akarták egészen olyanra megcsinálni, amilyet ő akart... végül az ő munkája révén (is?) kiadtak egy magyar kupakkészletet, amin bizonyos megoldások a saját konvencióiakat követik, nem pedig nyunyu egyedi igényeit.
Az egyedi megrendelés meg részükről azóta is le van szärva.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45973) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Ez a két példány mennyire borzalmas?? :B :D
Jelenleg egy full alap vezetéknélküli hp kombó helyére lenne. heti kb 5-10 óra játékra.

A4-Tech B1500
CM Devastator

(#45974) dugo_ válasza b1sti (#45973) üzenetére


dugo_
veterán

Egy már használható billentyűzet és egy használható egér önmagában 10-15k. Tehát ha ennyiért mindkettőt megkapod, akkor a végeredményt borítékolni lehet.

(#45975) b1sti válasza dugo_ (#45974) üzenetére


b1sti
senior tag

A 20k még belefér a keretbe. Külön külön mit tudnál ajánlani?

(#45976) PixAlan válasza b1sti (#45975) üzenetére


PixAlan
aktív tag

casual játékra szerintem elmegyeget a CM(bár inkább lite l combo)

De amúgy szűkösen 20-ból már kijön egy kínai mechanikus billentyűzet meg egy pontos szenzorral ellátott egér, bár utóbbi nem fog egy eget rengető különbséget jelenteni casual játéknál imo

(#45977) b1sti válasza PixAlan (#45976) üzenetére


b1sti
senior tag

Sajna most ezzel nem lettem okosabb :N

(#45978) moleculez


moleculez
veterán

Erről mit gondoltok? Nekem tetszik, de Ti, mint hozzáértők, hogy látjátok?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45979) gaben22 válasza b1sti (#45977) üzenetére


gaben22
senior tag

Ha nem kell 6KRO/NKRO, akkor esetleg vegyél valami nagyon olcsó billentyűzetet (~3k HUF), előtte nyomkodd őket meg aztán amelyik tetszett azt választod, egeret pedig vegyél valami rendeset, ajánlóban van mindenféle méret/forma javasolva. Esetleg mellé egy rendes egérpad is dukál (ha még nincs).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45980) Domonkos válasza moleculez (#45978) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha nem az eredeti kupakjaival fogod hasznalni, akkor jo. Persze az aratol eltekintve.

Igazsag szerint nem tudok olyan igenyt mondani, de nagyon kitalalni sem, amire ezt a billentyuzetet ajanlanam. Ha valahonnet nagyon olcson meg tudod kaparintani, akkor jo, de tenyleg ketlem, hogy pont ez elegitene ki valami egyedi igenyt...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45981) pengwin válasza b1sti (#45977) üzenetére


pengwin
addikt

Egér, és billentyűzet.

Ebből a billetnyűzetből elvileg van magyar, kék és piros kapcsolós verzió is. Előbbi kattogós, nagyon hangos, jó lenyomási érzetet ad, míg utóbbi lineáris, nem jelzi mikor kapcsol, de cserébe halk és [elvileg] gyorsabban lehet vele duplán kattintani. Próblád ki, neked melyik tetszene jobban, még csak nem is kell ezt a konkrét tipust tesztelned, mert bármelyik olcsó mechanikus billentyűzetben hasonló hangjuk lesz az azonos színű kapcsolóknak.
Media Marktban vagy egyéb nagyobb számítástechnikai boltban kipróbálhatod a kiállított darabokat, vagy kérj meg egy ismerőst, akinek már mechája van.

Ha nem kell magyar felirat, akkor amazon.de-ről is lehet venni a mellé az egér mellé valami kínai mechát, de igazából ezen az árszinten majdnem mindegyik ugyanazt tudja. Amazonon talán több lesz a magyarral megegyező, 105 gombos ISO kiosztású de német feliratos, míg idehaza az olcsó mechanikusok többsége ANSI (USA) kiosztású, amiken egy soros az enter és nincs dedikált Í/í gomb (AltGr+I/J-vel pótolható).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45982) nyunyu válasza pengwin (#45981) üzenetére


nyunyu
félisten

Kék kapcsolós billentyűzeteket nem lehet gyorsan duplázni, teljesen fel kell engedni a kapcsolót, különben nem érzékeli a következő leütést.

Többi színű kapcsolót lehet az érzékeléshatáron finoman fel-le mozgatni, így nagyon gyors sorozatot produkálni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45983) dqdb válasza moleculez (#45978) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alapvetően jó lenne és tetszett is az alapötlet, de
1. a választható kapcsolók köre ebben az árkategóriában és niche piacon eléggé meh. Prémium áron árult, prémium kategóriásnak szánt billentyűzethez legalább az alap Cherry MX palettát elérhetővé kell tenni az eléggé rossznak számító alap Kailh-ok helyett, valamint ezek mellé a mostanában a fizetőképes keresletet adó megszállottak körében divatosnak számító Zealio, Gateron, Kailh Box és Input Club kapcsolókat is illene kínálniuk. Sőt, mivel 2018-at írunk, ma már kezd elvárás lenni ebben a kategóriában a hotswap socket is
2. az egész billentyűzet nagy extrájának a modulok számítanak, ezekre már időpontot sem mernek ígérni, és ezek az amúgy is magas árban nincsenek benne
3. nincsen háttérvilágítás (bár ezért én nagyon nem vagyok oda, de a piac igényli)
4. ahogyan Domonkos is írta: kupakok, ebbe az árba illett volna minőségi kupakkészletnek is beleférnie, a laser etched megoldás ennyiért eléggé ciki

Jelenleg nem látok semmi érvet, ami ezen billentyűzet mellett szólna a fele áron megvásárolható Mistel Baroccóval szemben. Hotswap sockettel, értelmes kapcsolóválasztékkal, PBT doubleshot/dyesub kupakokkal és két modullal 300 dollárért jó választás lenne (vagy arányosan olcsóbban kupak és/vagy switch nélküli barebone változatban).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45984) pengwin válasza nyunyu (#45982) üzenetére


pengwin
addikt

Tisztában vagyok a hiszterezis elméleti tulajdonságaival, ugyanakkor én kétlem, hogy átlag játékos ebből érzékelne bármit is: ahhoz nagyon érezni kell egy lineáris kapcsolót, hogy tényleg csak addig nyomja, hogy duplán érzékeljen.

Sima lila Outemut is nehéz annyira a taktilis pukli alatt mozgatni, hogy többször érzékeljen, pedig elvileg nincs benne hiszterezis. Ellenben nem mindig nyomom le eléggé és nem mindig érzékel...

(#45983) dqdb
A 3.-4. pont kicsit olyan vagy-vagy. Ha már a profi felhasználók billentyűzeteként reklámozzák akkor a minőségi kupakoknak tényleg alapnak kellett volna lennie, akár a háttérvilágítás kárára is.

Látszik, hogy a Thinkpad dizájnra hajazó esztétikával (az a trackpoint!) és a reklámmal is inkább az érzelmekre próbálnak hatni... itt pénzt akarnak keresni, a többi meg másodlagos szempont, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45985) moleculez válasza dqdb (#45983) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi a gyors elemzést, akkor ezt (is) kihagyom. Kicsi, kompaktot keresek, lehetőleg wireless, háttérvilágítással.
Kapcsolókból meg halkat, rövid úttal. Nem játékra lenne, munkára (dev). Mit ajánlanátok? Olyan 200$\€\£ magasságában, ha semmi kiemelkedő (és hasznos) extrát nem tud.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45986) ssgk


ssgk
aktív tag

Halihó

Corsair strafe rgb (mx red) vagy asus strix tactic pro (mx black)

Mindkét kapcsoló jó lenne black és red is ez számomra mind1.
Aki ismeri van tapasztalata vagy általánosan a márkáról melyik jobb :) ?

(#45987) Domonkos válasza moleculez (#45985) üzenetére


Domonkos
Ármester

Anne pro - es ha nem vagy megelegedve a kapcsoloival, akkor ki tudod oket cserelni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45988) Mr.Csizmás válasza moleculez (#45985) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

motospeed ck62, ha olcsón kell.

a vezetékes kiadása (ck61) napokon belül megérkezik hozzám tesztelni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45989) L4mie


L4mie
veterán

Van már valami infó, várható valami bestbuy Fnatic silence red BlackFriday-re? :P
Lemondtam a G910 ről :P :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#45990) gaben22 válasza moleculez (#45985) üzenetére


gaben22
senior tag

Ez most magánvélemény lesz, sokan írják hogy developmentre használnák. Én nem tudom, hogy itt mások hogy "develópolnak", de én (és más jó developerek) elég ritkán gépelek egymás után több karaktert, párat beírok és már ütök is valami billentyűkombót (content assist, type hierarchy, search, refactor, generate code...), a kezem jár az egér és a bill között állandóan, alt+tab állandó, ugrálsz az IDE, a böngésző, a konzol, az SQL developer... között. Egyszerűen nekem developmentnél nem jön ki, hogy van gépelési "élmény". Gigamegafancy ergonómikus meg ketté tört (Erdogox) bill meg egyszerűen használhatatlan, ha épp kezed az egéren és át kell nyúlnod egy billentyű kombó miatt másik gombra, ami nem a bal (vagy jobb) kezedhez tartozik (tudok vakon gépelni, tanultam), akkor nem éred el, le kell venned a kezed az egérről, produktivitást veszítesz. Magánvélemény, de nekem maximum a tartósság az egyetlen, ami developmentnél előjön, egyébként szerintem non-tactile rövid leütés a nyerő, hogy minél gyorsabban "mehess a dolgodra". Játék esetén is dettó ilyesmi lehet. Ha e-mailt meg doksit irogatsz, ott már persze más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45991) moleculez válasza gaben22 (#45990) üzenetére


moleculez
veterán

Az a helyzet, hogy a nem mechanikus billek kezdenek zavarni, olyan igénytelenek, nem tudok jobb szót. Igaz, nem is maxoltam ki a kategóriát, megnézzem milyenek a prémiumok. Viszont, ha már pénzt rakok bele, akkor legyen mecha, évekre.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#45992) pengwin válasza gaben22 (#45990) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ez azért nagyon sok dologtól függ. IDE, beállítások, éppen aktuális munkafolyamat, stb..

Én már saját használatra nem lennék hajlandó nem taktilis billentyűzetet nyomogatni, mindegy, hogy hány leütésről van szó. Mondjuk én lényegesen többet gépelek kódolás közben, mint egy developer, dokumentáció nem írja meg magát...

Üdv, pengwin

(#45993) dqdb válasza gaben22 (#45990) üzenetére


dqdb
nagyúr

a kezem jár az egér és a bill között állandóan
Itt rontod el, kizárólag a billentyűzeten kell maradni egészen addig a pontig, amíg meg lehet kizárólag azzal megoldani a dolgokat, 5-10 hotkey lenyomása is gyorsabb időben, mint kinyúlni az egérért. Ha rendszeresen egérre kényszerülsz (webes fejlesztésnél van rá valós esély, mivel egyetlen mai böngésző sem támogatja jól a spatial navigationt), akkor jó megoldás lehet a laptopstílusban billentyűzet elé tett külső touchpad, ezt érdemi fogásváltás nélkül mindkét hüvelykujjaddal és mutatóujjaddal el tudod érni, így a pixelpontos mozgásokat nem igénylő egérmozdulatokat simán minimális csuklómozdulattal, a kezed érdemi megmozdítása nélkül végre tudod hajtani.

A grafikus/tervezőszoftverrel dolgozó mérnök vagy, hol munka közben állandóan precíziós egérmozgatásra van szükség, akkor más a helyzet, de azt úgyis jobb kéz egér, bal kép billentyűzet/macropad felállásban nyomod.

Ha e-mailt meg doksit irogatsz, ott már persze más a helyzet.
Szerintem nem igazán létezik olyan fejlesztő, aki nem ír rendszeresen és nagy mennyiségű levelet/dokumentációt/hibajegyet/üzenetet.

----
nyunyu: sok szeretettel, bízom benne, hogy rohansz azonnal megvenni, hiszen annyira szereted az A termékeket ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45994) PixAlan válasza gaben22 (#45990) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Az IDE bekonfigolásában vannak gondok, ha csak mindkét kézzel elérhető vagy jobbkezes billkombókkal van tele, szerintem alap, hogy az gyakran használtak elérhetőek legyenek bal kézzel kényelmesen(már ha persze arra épít ténylegesen az IDE, hogy egérrel navigáld, amit szintén kétlek)

60%-os vagy esetleg kisebb billentyűzettel meg kényelmesebb az egér és a billentyűzet közötti folyamatos csere.

Fancy programozható billzetek előnye még, hogy function layerekkel szépen bepakolhatod bal kéz alá az egész nav clustert/f sort/numpadot, és ennyivel is spórolsz a folyamatos kézmozgatáson. Split space-el illetve nagyobb thumb clusterekkel pedig kapsz egy csomó extra kényelmesen elérhető gombot, ami megint csak sokat segít.

Abban mondjuk egyet értek, hogy nem minden dev állásban jelent hatalmas előnyt a gyors gépelés.

(#45995) Domonkos válasza gaben22 (#45990) üzenetére


Domonkos
Ármester

En meg szinte csak billentyuzettel developok.
Vim, terminal, mutt a munka legnagyobb reszet lefedi. Bongeszoben van vi keybind-os plugin es ott tartok, hogy napi ~30k leutes mellett ~300-at klikkelek (mert par js-es szart nem talal meg a hinting...)
Otthon csak jatekhoz hasznalok egeret. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45996) ssgk válasza ssgk (#45986) üzenetére


ssgk
aktív tag

? :B

(#45997) gaben22 válasza Domonkos (#45995) üzenetére


gaben22
senior tag

Ezt most nem tudjuk lemérni melyikünk lenne a gyorsabb ugyanannál a feladatnál, én nem tudom kivitelezni egér nélkül, csak lassabban. Ahol épp a kezem, adott esetben ott is marad, ha a billen volt, lehet nem emelem át egérre. Nyomod az inspectort, baszakodsz a DOM fában, vered a debuggert, kijelölöd a változót+inspect, turkálsz a logban, copy-paste snippetek, XML/JSON üzenetek, gyors duplaklikk és szöveg átírás a JSON különböző részein, gyors átrendezgetés... számomra elképzelhetetlen, hogy ezeket csak billel gyorsabban meg tudjam csinálni.

Egyszer egy mákbuzi gyerek (developer) azt találta nekem mondani, hogy a fasza mák touchpadjával ő gyorsabban dolgozik mint más egérrel, közben a beszéde is olyan tetü lassú volt a gyereknek, hogy előbb rájött az ember mi a faszt is akar, mint hogy elmondta :)... És igen, lassan is dolgozott :D.

Billkombó átállítással meg a fancy "60-as layeres" billekkel az a gond, hogy amíg csak te használod, addig tutira gyorsabbra összelövöd magadnak, de ha nekem oda kell mennem segíteni valakihez és azzal kell elbasznom az időm, hogy az ő szarjaival buzizzak, ahelyett, hogy a problémát oldjam meg neki, hát (most ezt vegyétek poénra) inkább pofánbasznám a hipszter 60-asával. Szerencsére eddig ilyen nem volt, még a mostani junior gyerekek se "hipszterkednek" :).

Ezt még sose mértem le, de még multinál is kb. 5-10% szerintem az idő, ami e-mail meg doksira elmegy. Ticketet inkább kapok, mint adok :)) pedig állítólag jobb adni mint kapni :D.

Röviden annyit akartam csak mondani, hogy szerintem a billkombók meg a sok összevissza csapkodás megöli a gépelési élményt.

De most hogy ezt így összefoglaltuk, mások végig tudják gondolni ők hogy használják és lehet arra jutnak, hogy nekik bizony egy clicky bill lesz a gyorsabb/kényelmesebb developmentre.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45998) PixAlan válasza ssgk (#45986) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Először is én nem vennék ilyen fél asztalnyi billentyűzetet a milliószor kitárgyalt okok miatt.

Az asus strix-ben van egy két extra funkciót pakolva, ami tényleg hasznos ha kihasználod őket, a design szerintem borzalmas de ez megint csak szubjektív, minőségre rendben van(más asus strix termékekből ítélve). Én biztos nem vennék mx blacket mert 3 sor gépelés után letörnének az ujjaim, de ha kipróbáltad és neked nem okoz gondot akkor hajrá.

A corsair-t viszont semmiképpen nem venném, semmivel sem tud többet egy CM masterkeys-nél(sőt, kevesebbet inkább), de 1.5-2x annyiba kerül.

(#45999) Szila|H| válasza Domonkos (#45591) üzenetére


Szila|H|
tag

Végülis lett belőle egy Durgod Taurus K320 csörri barnával hp-ról.

Első meha így összehasonlítási alapom nincs.

Life is better with a frenchie

(#46000) Domonkos válasza Szila|H| (#45999) üzenetére


Domonkos
Ármester

cool!
Meg nem probaltam ezt a billt. Irnal majd par szot a tapasztalataidrol? Nem kell szakmainak lennie, csak par dolog ami hamar kijon, hogy tetszik-e vagy sem.
Kosz! :)

csekkoljatok ezeket a triplakokat! :))

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.