Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) Ringman válasza Mr.Csizmás (#45245) üzenetére


Ringman
nagyúr

staggered layouton elég rossz numpadot használni, laptopomon is van évek óta, egyszer nem vett rá a sors.

(#45252) Rimuru válasza nyunyu (#45231) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem is ilyen, kerdes hogy jelent-e barmilyen hatranyt? (elettartam, akarmi)

Vigyázat, csalok!

(#45253) Locutus válasza Domonkos (#45248) üzenetére


Locutus
veterán

Mifelénk általában szívnak a porszívók :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45254) ZS3NI válasza Solymi81 (#45230) üzenetére


ZS3NI
őstag

Eddig észre sem vettem a dolgot, de most hogy beírtad az enyém is peng rendesen..... :D :W

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#45255) nyunyu válasza Rimuru (#45252) üzenetére


nyunyu
félisten

Élettartamban?
Nem hinném.

Nemrég tuningoltam a billzetemet puhább rugókkal+extra taktilis stemmel, de igazából a 27 éves MX Blackeknek semmi baja nem volt a pár pengő rugón kívül, csak nem szeretem a lineáris kapcsolókat, pláne, ha nehéz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45256) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

most fejtettem meg a staggered layout jelentését. egyébként eddig fel sem tűnt higy mi lenne ha nem lennének eltolva a gombok, és mist rendesen megütött ez a megfejtés. nem kell csak fel le nyújtózkodni az adott oszlopban. :O

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45257) Domonkos válasza Snowy_owl (#45256) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a staggered layout egy olyan talalmany, ami a qwerty-vel egyutt sosem fog kihalni.
Limitalt szeriaban innen-onnan ossze lehet szedni egy-egy ortolinearis billentyuzetet, de barmennyire jok is nem latok ra eselyt, hogy elterjednenek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45258) nyunyu válasza Domonkos (#45257) üzenetére


nyunyu
félisten

Elég nehéz lett volna ortolineáris írógépet gyártani 100 éve...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45259) Ringman válasza nyunyu (#45258) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát oké, de ez nem ok arra, hogy pl a most iskolapadban ülők is qwertyt tanuljanak írógéplayouton, főleg hogy androidon meg ios-en sem a klasszik staggered layout van

biztos van kutatás arról hogy mi lenne jobb ergonómiában. át kellene venni azt, aztán kész.

[ Szerkesztve ]

(#45260) Helsing


Helsing
aktív tag

Ha nincs magyar billentyűzet akkor németet érdemes venni helyette? Ha jól emlékszem akkor a gombok száma ugyanaz és csak át kell matricázni.

(#45261) dqdb válasza Ringman (#45259) üzenetére


dqdb
nagyúr

Túl régóta ez a megszokás és emiatt túl nagy a piac tehetetlensége ahhoz, hogy ez belátható időn belül megváltozzon.

Helsing: inkább UK angolt, mert a németen a Ctrl és társai is le vannak fordítva.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45262) Domonkos válasza nyunyu (#45258) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem gondolom lehetetlennek egy irogep eseteben sem. Szimplan mar az megoldana, ha a ferde hengereket ragasztananak a "keycapek" tetejere. Attol a palcak meg ugyanugy mehetnenek staggered stilusban a hazba. Csak a billentyuk lennenek par centivel magasabban, ami egy irogep eseteben szerintem nem oszt, nem szoroz. :U

Amugy meg az elobb inkabb arra gondoltam, hogy most mar aztan tenyleg nincs semmi akadalya, hogy ne lehessen minimalis erofeszitessel jobb ergonomiat elerni. Az ortolinearis kialakitast most mar minden ma hasznalatos kapcsolotechnologiaval konnyen el lehet erni, a qwerty meg mar csak szoftveresen van jelen amit konnyebben lehet cserelni, mint valaha.
Ha a staggered hulyeseg holnaptol eltunne, a qwerty-t meg alapbol egy colemak, dvorak vagy workman valtana fel, akkor en nem bannek semmit.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45263) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok. Minőségben a Natec Genesis Thor 300 TKL és a Thunderobot K70 egy szinten mozog? Csak külső preferencia kérdése hogy melyik lehet "jobb"?

(#45264) Necc válasza Dyde (#45263) üzenetére


Necc
addikt

Csak a kiváncsiságom kedvéért, kifejtenéd bővebben hogy mit értesz "minőség" illetve "jobb" alatt?

Ha az anyaghasználatot és strapabíróságot, azt meghagyom mindenki maga ízlésének, számomra a műanyag és a fém egyenrangú.

Ha a gépelést, az egyik billentyűzetet barna kapcsolókkal, míg a másikat kék/piros kapcsolókkal szerelik, ez szerintem egyéni preferencia.

Ha az időtállóságot keresed, el kell hogy keserítselek, a tervezett elavulás már nagyon régóta jelen van ebben az iparban (is), azaz több tízezres billentyűzetek is időzített óraszerűen mennek tönkre, mint a filléresek. Jómagam is széttúrtam a netet, hogy pusztán kizárásos alapon kihúzzam azokat a billentyűzeteket a virtuális listámról, ami 2 éven belül igen nagy eséllyel tönkremegy. Nem volt könnyű, és ennek ellenére is zsákbamacskát vettem - ebből a szempontból.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#45265) Snowy_owl válasza Necc (#45264) üzenetére


Snowy_owl
őstag

És átlagban mi hal meg benne? Vezérlő vagy gombok vagy kábel? Akkor a súly nem a megbízhatóság jele? :O ;]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45266) Dyde válasza Necc (#45264) üzenetére


Dyde
aktív tag

Tudtommal mind a két klaviatúrát lehet kapni red switchel is (K70 tuti, de másikból is úgy rémlik), azért mertem összehasonlítani. Minőség alatt pedig egyrész igen strapabíróságot, illetve a switchek típusát (mivel gondolom egyik sem cherry hanem utánzat, nem tudom van-e érdembeli különbség köztük).

(#45267) Degeczi válasza Dyde (#45266) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A K70 TTC kapcsolókat használ (barnát és pirosat), a Thor Outemu pirosat és kéket.
Utóbbival nincs tapasztalatom, de a K70 barna nagyon bevált munkához nekem és kollégámnak is.
Kérdés viszont az ára, mert most nem akciós, és ugyan $20 + postáért bombajó vétel volt, de 3.5x ennyiért már nem.

(#45268) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Ahogy ígértem írok pár sort a Thunderobot K70-ről, összehasonlítva a jelenlegi Corsair Strafe billentyűzetemmel.

A kialakítását minimalista stílus jellemzi, semmi csicsa vagy különleges formavilág, szimpla fém téglalap az egész, de nagyon jól néz ki.
A keycapek minősége nekem ugyannak tűnik mint ami a Corsairen van, a feliratok olvashatóak, habár inkább szürkés színűek mint fehérek, ez nem megfelelő fényviszonyok között zavaróvá, picit olvashatatlanná teszi őket, ajánlott minimális világítás használata nap közben is, már annak aki nézi is a billentyűket.

A TTC Red kapcsoló és a Cherry MX Red kapcsolók közül a TTC lenyomásához egy kicsit nagyobb erő szükségeltetik. Mivel alapvetően munkához vettem, így ez egy fontos szempont volt számomra, így most tesztelgetem, hogy mennyire kellemes használni a Cherryvel összevetve, de azt már most látom, hogy egyértelműen a Cherry a jobb ilyen téren, a kérdés az volt, hogy mennyivel.
Egyébként maguk a billentyűk egyáltalán nem hangosak, inkább olyan puha hangot adnak ki a Corsairrel ellentétben, ezen meglepődtem, lehetséges, hogy a fém háznak köszönhető?

Magasságát nézve 2mm az eltérés, a Corsair 3cm-ről indul és 4cm-ig emelkedik, a TR K70 pedig 3,2-ről 4,2-ig alaphelyzetben. Nyitott lábnál ~3,4 cm - 4,8 a Corsairnél 3,7cm - 5,3 cm.
Készítettem összehasonlító fényképeket, de nem lettek jók, lehet majd lesznek újak.
Számomra ez az eltérés egyáltalán nem volt zavaró.

Világítás terén nem nyújt semmi extrát egyszerű piros szín, az iránygombok és a Windows gomb viszont kék színű, ez egyáltalán nem zavaró. Van az alap világítás meg a lélegző mód, fényerő állítható.
Tipikusan itt is csak a gombok felső részén látszik a megvilágítás, így a számok kicsit halványabbak
A Corsair ezt úgy oldotta meg, hogy felülre tette a számokat és alulra a spec karaktereket.

Kábele normál és szövetelt, könnyen rendezhető, USB port és külön médiavezérlő gombok nincsenek rajta.

Korábban már említette, hogy előfordult az, hogy a billentyűzet pengő hangot adott ki, mintha berezonálna a használatkor. Nos ez nyitott állapotban jelenleg is fenn áll, nem tudom másnál mi a helyzet ezzel, csukott állapotban ez nem annyira észrevehető vagy egyáltalán nem jelentkezik.
Előfordulhat, hogy az én gépelési technikám túl erős neki.

Van még egy olyan funkció benne, hogy a WASD és iránybillentyűk felcserélhetőek, nem tudom ez miért jó, de van.

Összeségében nézve akciósan 8500 Ft-ért teljesen jó vétel volt viszont eredeti áron, szállítással 22.000 Ft-ért nem biztos, hogy ajánlanám.
Abból a pénzből már lehet "minőségibb", "nevesebb" használtat keresni itthon vagy külföldön vagy akár újat is akciósan még ha egy picit ki is kell pótolni.

Formában, méretben, betűtípusban hasonlót Cherry kapcsolókkal a HyperX Alloy FPS-t találtam, az meg elég Corsair Vengeance K70 koppintásnak tűnik. Ha egyszer sok pénzem lesz, beszerzek egy olyat :)

(#45269) Egon válasza Solymi81 (#45268) üzenetére


Egon
nagyúr

Tipikusan itt is csak a gombok felső részén látszik a megvilágítás, így a számok kicsit halványabbak

Azért ez very LOL, nem csak ezen klavi vonatkozásában. Még a "fostalicska" Gigabyte K8100 v2-mön is meg bírták oldani, hogy gyakorlatilag csak a karakterek világítanak, a billentyűk alól szinte semmi fény nem szivárog ki (nyilván ha oldalról, nagyon kis szögben nézed, akkor lehet látni valamit, de felülről tényleg semmit), ehhez képest egy csomó drága cuccon nem is a billentyűk, hanem a közök világítanak... :W

Kicsit gagyi videó (jobbat hirtelen nem találtam), de a lényeg látszik: [link]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45270) Mr.Csizmás válasza Egon (#45269) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

membránoson nem nehéz, érdemes összevetni a két különböző technika bontott ábráit :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45271) Egon válasza Mr.Csizmás (#45270) üzenetére


Egon
nagyúr

No akkor még egy érv (a csendesség és az ár mellett), hogy a membránosokat favorizáljam... ;]
Kár, hogy nem kapni normálisat olyanból sem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45272) ribizly válasza Egon (#45271) üzenetére


ribizly
veterán

Nehéz eldönteni ilyenkor, hogy csak trollkodni érkezett ide 1-1 kolléga, vagy kell a komment szám, hogy feljebb léphessen a ranglistán. ;]

Nem kellene összehasonlítani a két technológiát, mert a membrános világ már az első menetben kiesik, amennyiben anyaghasználatot és összeszerelési minőséget, tartósságot vesszük, de mindenki azt használ, amit szeretne.
Egy "jó" membrános meg már lassan többe kerül, mint egy normális mecha.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45273) Mr.Csizmás válasza ribizly (#45272) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hagyjad, engem már leszázalékoltak a fülemre a sok tesztelt mecha miatt :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45274) Egon válasza ribizly (#45272) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL.
Nem nehéz megfigyelni, hogy kb. minden topicban van éppen valami divatból agyonhájpolt cucc, amit egy-két fórumnáci tol ezerrel, leugatva és elüldözve mindenkit, akinek esetleg akár tapasztalatból is, de más a véleménye, és hozzájuk birkaként csatlakoznak többtucatnyian, a nyájeffektusból kifolyólag (köztük olyanok is, akik csak képen láttak még hasonló technológiát). Így aztán a topicok szép lassan kiürülnek, a "renitensek" inkább eltűnnek, az ottmaradók pedig egymás h*lyeségét erősítik - így aztán persze mindegyik meg van győződve róla, hogy övé a megfellebbezhetetlen aranyigazság.
Próbáltam pár mechát, nem volt akkora truváj egyik sem. Ha az ősöreg Logitech billencsem világítana, meg nem hangosodott volna fel az idők folyamán, eszem ágában nem lenne klavit keresni (most az van a gyerek gépén, akárhányszor leülök elé, mindig rácsodálkozom, hogy milyen élmény gépelni rajta (hja, ha már szóba került a tartósság: wireless cucc, vagy tizensok éve vettem (nem kevésért, az tény), újszerű - miről is beszélünk??? :U ). Átlag mecha-hívő agyában fel sem merül, hogy mekkora különbség lehet membrános és membrános között - de inkább nem is folytatom, mert vallási fanatikusoknak tök felesleges a billentyűzetet koptatni).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45275) Mr.Csizmás válasza Egon (#45274) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erre pont ellenkező az ontopic példa, vagy 5-6 ember váltott mechára a piszokolcsó K70-essel, olcsóbbért mint egy gamernek gúnyolt membrános bruttója. de megkockáztatnám, hogy a topicban az öreg profok (nyunyu, Domonkos, PixAlan, etc. - ortho, 60%, stb. speckóbb dolgok) kivételével imho nagy többségben relatíve olcsóbb van.

btw. ez az ortodoxozás pont olyan, mint 2018-ban használt D90-et ajánlani kezdő gépnek. a mechák lejöttek az olcsó árkategóriába, mint ahogy az IPS monitorok is pár éve.

senkinek nincs megtiltva hogy Razer Ornata családból vásároljon 100+€-ért membránosat :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45276) ribizly válasza Egon (#45274) üzenetére


ribizly
veterán

Nekem nem kell bemutatnod, hogy milyen egy jó membrános billentyűzet. Évekig toltam igen nagy boldogsággal egy Genius KB-21e-vel és az is azért lett akkor lecserélve, mert olyan anyag került bele, amit nem kedvelt szegény (hozzátenném nem én követtem el a bűntettet).
Nem kell feltétlenül mást belelátni abba, amit itt írnak a topiclakók. Arról van szó, hogy ma már nem nagyon kapni olyan membrános megoldást, ami technikailag és minőségben felvenné a versenyt akár a belépőkategóriás mechanikusokkal. Arról nem is beszélve, hogy ahhoz képest nem is nagyon drága és van halkan járó darab (Fnatic Rush Silent Red ~18k huf).
De tényleg felesleges erről "vitatkozni", mert mindenki azt használ, amit szeret.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45277) Egon válasza Mr.Csizmás (#45275) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez most nem tudom miben cáfolja azt, amit fentebb írtam. Max. az ár vonatkozásában, de ahogy nézem, az a 10K alatti K70, egyszeri akció volt, szóval nem hinném, hogy ebből kellene kiindulni.
100K-t semmilyen billentyűzetért nem adnék (és ezzel messze nem vagyok egyedül), legyen az membrános vagy mecha.

Az én igényeim egyszerűek, nem elszálltak, mégsem találok megfelelőt. A család igényli a halk klavit (ha már lefekszenek, én meg írogatnék még), én megszoktam és szeretem a világítást, és a speciális karakterek gyakori használata miatt nem vagyok hajlandó lemondani a magyar kiosztásról. Szerintem teljesen normális elvárások, ennek ellenére nem nagyon gyártanak ilyet (max. az alsó kategóriában), pedig nem hiszem hogy erre ne lenne igény (mondjuk lehet hogy tévedek: elnézve a mai trendeket, lehet hogy előbb van igény az RBG világításra, mint a csendes használatra... :W ).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45278) Domonkos válasza Egon (#45277) üzenetére


Domonkos
Ármester

Had offoljak egyet en is:
Egyeseknek tenyleg ugy van berendezve a lakasuk, hogy ugyanabban a szobaban van az asztali gepuk, mint amelyikben a tobbiek alszanak? Ha nem, akkor az ajto becsukasa nem oldana meg a problemat? Tenyleg nem ertem azt az indokot, hogy masokat ez zavar az alvasban...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45279) Egon válasza ribizly (#45276) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem nem kell bemutatnod, hogy milyen egy jó membrános billentyűzet. Évekig toltam igen nagy boldogsággal egy Genius KB-21e-vel és az is azért lett akkor lecserélve, mert olyan anyag került bele, amit nem kedvelt szegény (hozzátenném nem én követtem el a bűntettet).

Nem akarok trollkodni, becsszó. Az a Logi cucc, amit én használtam, bill+egér kombó, becsületes nevén Cordless Desktop MX (még MX700-as egeret adtak hozzá), kiskerára cca. 35K bruttó volt, tizensok éve - ez a Genius, ahogy nézem, max, 5K körül volt kapható, amíg elérhető volt. Ha Bp-i vagy, egyszer szívesen bemutatom, hogy milyen. Persze lehet hogy szubjektívum a jó gépelési érzés, és nem is fogod annyira tutkónak találni, de nekem nagyon bejön.

Nem kell feltétlenül mást belelátni abba, amit itt írnak a topiclakók. Arról van szó, hogy ma már nem nagyon kapni olyan membrános megoldást, ami technikailag és minőségben felvenné a versenyt akár a belépőkategóriás mechanikusokkal.

Észrevettem, sírok is emiatt rendesen. Az egy dolog, hogy nincs, de hogy eltűnt a magyar kiosztás, egyre lebutultabb darabok vannak (nekem kell a numpad…), és a csuklótámasz is szökőévente egyszer fordul elő, már igazán bosszantó.

Arról nem is beszélve, hogy ahhoz képest nem is nagyon drága és van halkan járó darab (Fnatic Rush Silent Red ~18k huf).

Kösz, ránézek majd, és ha még magyaríthatónak is bizonyul, lehet hogy megfontolom a vásárlást. :R

Sorry az iménti kifakadásért, de enyhén frusztrált vagyok, a fentiek miatt... :B

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45280) Egon válasza Domonkos (#45278) üzenetére


Egon
nagyúr

A nappali (ahol a gépem van) mellett van a háló, az ajtó behajtva (ha becsukom, akkor az ajtónyitással fel is keltem az asszonyt, amikor lefekszem, és akkor morcos), és az asszonynak túl jó a hallása... ;]
Ez van sajnos, ehhez kell alkalmazkodnom. Egyébként ha gyorsan írok, szerintem még engem is zavarna 1-1 hangosabb mecha - azt ne mondd, hogy az a normális, hogy 30-40 dB-os géppuskaropogásnak "kell" lennie gépeléskor, mint az ősi mechanikus írógépeknél (én még azon tanultam gépelni, két évig...). :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45281) Mr.Csizmás válasza Egon (#45277) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem cáfolat, csak hozzáfűztem.

nekem is volt membrános, amit imádtam: Dell KB1421 FR AZERTY, Microsoft Curve 4000, meg vmi Hama gamer cucc....és igazad van, a cordless mx és curve féle minőséget nem gyártják, lásd a 17k-ért árazott asus cerberus, ami részemről egypálcás lóf@#ß lenne, ha nem törne el a súlya alatt. :W

ps. hogy érdemit is hozzászóljak: vannak remek silent switchek, white, pink. fontold meg aliexpressről egy pár kockás tesztelő beszerzését, hátha megjön a kedved hozzá :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45282) gaben22 válasza Egon (#45280) üzenetére


gaben22
senior tag

meg aztán a csajod is kidobhatod és akkor nem leszel billentyűzet témában limitálva, nekem is csak halaim vannak otthon, igaz nekik van saját "szobájuk" (nappali) :D

Edigital jóárasított Tesoro Gram 0 és 1-es gomb megadta magát megint (numpadon működnek továbbra is; mikor kibontottam is ez volt, aztán valamiért elkezdett működni, eddig...) néztem low level usb hid mit "olvas" billentyűzet felől, de semmit, úgyhogy billentyűzet adta meg magát. Ma vissza is viszem.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45283) Egon válasza gaben22 (#45282) üzenetére


Egon
nagyúr

Az asszony kidobása még hagyján, de akkor viszi a két kölköt is, az meg már kevésbé pálya... ;] :(
De nem offolnék tovább.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45284) Beretvás válasza Egon (#45280) üzenetére


Beretvás
addikt

Ha úgy csattog akkor csak te nem tudsz normálisan írni ennyi az egész. Szerintem be is lehetne fejezni a Flamelést. :K

(#45285) Egon válasza Beretvás (#45284) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes ellentmondás, két mondaton belül. A második mondatod maganak írtad, vagy azt nem flémelésnek szántad, szimplán személyeskedtél? :U
Amúgy, ha már itt tartunk: off gomb, az megvan? :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45286) Solymi81 válasza Egon (#45279) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nos, mivel írtad, hogy nem akarsz trollkodni, így nem is úgy kezelem a hozzászólásodat, pedig máskor finomíthatnál rajta, mert az első 3 kommented az kb. két lábbal előre beleszállós volt.

Én egyébként itt nem látok mebrános vs. mecha ellentétet, hanem csak azt, hogy felmérik a kérdező igényeit és az alapján ajánlanak. Ha úgy gondolják, hogy a delikvensnek jobb lenne egy mecha, akkor megemlítik, de egyébként mindenki maga dönti el, hogy mit szeretne.
Szoktak membránost is ajánlani ha az kell valakinek, nincsen tiltva.

Amúgy technológia sajátosságokból adódó eltérésekbe belekötni, mint a világítás milyensége, tök felesleges.

A melyik a hangosabb témába meg azt tudom mondani, hogy igen, egy mecha hangosabb mint egy membrános, de szerintem egyáltalán nem zavaróan, éjszaka meg már tökmindegy, mert ott már minden hangos. Ha valakit már a membrános hangja is zavar, akkor ott tök mindegy mit csinálsz.
Ugyanúgy zavarni fogja az egérklikk vagy a székrecsegés vagy bármilyen más zaj.
Ajánlom a szoba hangszigetelését vagy a füldugót.

Nekem amúgy a mechanikus billentyűzetben az tetszik illetve pontosítanék, a Cherry RED-ben az tetszik, hogy nincsen kapcsolási pontja, hanem folyamatos az útja és kellemesebb rajta a gépelés.
Emiatt a két dolog miatt váltottam membránosról mechanikusra, amúgy nincsen semmi bajom a membrános billentyűzettel, ezt a szöveget is arról írtam, csak hogy összehasonlítsam a kétféle típust.

Nem mondanám a mechát sem jobbnak, sem rosszabbnak, hanem másabbnak.

(#45287) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ezt a világszenzációt szeretném magyarul. vagy valami hasonlót. Lehet vezeték nélküli és vezetékes is. Van valami hasonló?

Ergo világítós, rövid úton járó bill?

köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45288) dqdb válasza adamssss (#45287) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ebből konkrétan ISO sincsen, nemhogy magyar.

LP, világítós, mechanikus, magyar

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45289) adamssss válasza dqdb (#45288) üzenetére


adamssss
veterán

Hm ez az XS nagyon baba. Tetszik. Valahol ki lehet próbálni BP-en?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#45290) nyunyu válasza Egon (#45279) üzenetére


nyunyu
félisten

Az a Logi cucc, amit én használtam, bill+egér kombó, becsületes nevén Cordless Desktop MX (még MX700-as egeret adtak hozzá), kiskerára cca. 35K bruttó volt, tizensok éve

2002-ben a "sima" MX700 jelent meg, kékfogú tesóját (MX900) tartalmazó CDMX 2 évvel később került piacra.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45291) nyunyu válasza Egon (#45274) üzenetére


nyunyu
félisten

Átlag mecha-hívő agyában fel sem merül, hogy mekkora különbség lehet membrános és membrános között - de inkább nem is folytatom, mert vallási fanatikusoknak tök felesleges a billentyűzetet koptatni).

Az a baj a membránossal, hogy ha napi használatban van, akkor nem veszed észre, ahogy folyamatosan romlik az állapota, és meg vagy győződve róla, hogy még mindig olyan, mint 2 hónapja volt.

Aztán ha sikerülne mellétenni egy pontosan ugyanolyan, de vadiúj billzetet, akkor meg lennél lepődve, mekkora pusztítást végzett rajta apránként az idő.

3.5 évesen cseréltem le az első MS Ergo4000-emet egy vadiújra, ami ugye elég high-end membrános volt tizenéve. (előtte L Cordless Desktop Comfortom volt, szintén nem a mai K120 kategória.)

Aztán a második Ergo4000 is dezintegrálódott 3 év alatt, sokkal keményebb és hangosabb lett, egyre nagyobb lett a wobble, ahogy kopott a kupakokat vezető "plate", így egyre többször akadtak meg, ha nem teljesen merőlegesen ütöttem a gombot, stb.

Ideiglenes pótlásnak vett Genius KB110X-et fél év után hajítottam a polc tetejére, addigra keményedett fel az eredetileg vajpuha membránja. :(

Aztán vettem egy ócó kínai piacos mechát 15k-ért...
(Amit sikerült tönkretennem, amikor meg próbáltam javítani az eltört kábelét. :( )

De abban igazatok van, hogy mindenki arra veri el a pénzét, amire akarja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45292) nyunyu válasza Egon (#45280) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyébként ha gyorsan írok, szerintem még engem is zavarna 1-1 hangosabb mecha - azt ne mondd, hogy az a normális, hogy 30-40 dB-os géppuskaropogásnak "kell" lennie gépeléskor, mint az ősi mechanikus írógépeknél (én még azon tanultam gépelni, két évig...). :U

Ezen a képen valószínűleg nem az IBM WheelWriterek * a leghangosabbak. :DDD
(Bal felső WW mellett az egy ~20 évvel öregebb IBM Selectric akar lenni?)

*: Model M rokon.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45293) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Gumiharangos billentyűzeteteknek is megvan a helyük...

a kukában :DDD

Azóta "tudok" gépírni mióta megvan a mechám. :U
szerk.: nyilván nem mindenki akar gépírni, de lényegesen nem mindegy min tanul az ember.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45294) HREH válasza ribizly (#45276) üzenetére


HREH
senior tag

Fnatic Rush Silent Red honnan szerválható 18k-ért?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#45295) ribizly válasza HREH (#45294) üzenetére


ribizly
veterán

Én amikor anno rendeltem, akkor kupon kóddal EU store-ból a saját webshop-jukon 63€ lett a vége szállítással együtt. Igaz annak jobban utánaszámolva inkább 20k a vége. De még úgyis igen jó vétel volt. :DDD

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45296) Master_Pubi válasza Beretvás (#45284) üzenetére


Master_Pubi
csendes tag

Ha már "flémelésnél" tartunk, a hozzászólásaid több mint fele semmi másról nem szól, csak a membrános billentyűzetek "fikázásáról" és kigúnyolásáról! Ennyi erővel Te is "flémelsz"!
Nincs ezzel semmi baj, csak akkor ne szólj le valakit, ha más a véleménye, és azt le is meri írni!

Egon teljesen normálisan elmondta az igényeit és véleményét, erre már-már "eretneknek" lett kikiáltva!

Egyébként ez még mindig nem a "Milyen MECHANIKUS billentyűzetet vegyek?" topik...

-

(#45297) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy mechanikus billentyűzetet venni a következő igényekkel:
- Lehetőleg legyen olcsó (15k környéke +1-2e max)
- Világítás nem kell
- ISO - Magyarnak megfelelő kiosztás, a felirat mindegy rajta
- Használt is lehet
- Cherry MX Brown vagy Red. Ha jól értelmezem ezek lineárisak, nem szeretnék túl hangosat.
- Lehet kínai is ha jó minőségű és bevált darab hajlandó lehetek külföldről beszerezni
- TKL vagy Full sized, nos mindkét verzió jöhet, kicsit tartok hogy hiányozna a numpad de talán megszokható, főként játszok vele de megszokásból mindig numpadon gépelek számokat és a kis entert is szinte mindig használom akaratom ellenére böngészéskor.

Amiket eddig néztem:
Rapoo V500
Thunderobot K70 (gearbesten eléggé népszerű elvileg ára miatt)
Meg jó pár ami épp beesett az árkategóriába, láttam egy Coolermastert is 15 alatt de már nem emlékszek a típusára szintén használtan teljes kiosztással.

(#45298) nyunyu válasza estikornel (#45297) üzenetére


nyunyu
félisten

láttam egy Coolermastert is 15 alatt de már nem emlékszek a típusára szintén használtan teljes kiosztással.

15-ért max a membráneres MasterKeys Lite-ot láthattad, amiből max a magyar kupakszett ér ötezret.

Kétszer annyiért mért R Ornatából még a kupakszettet sem lehet hasznosítani :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45299) Ringman válasza nyunyu (#45298) üzenetére


Ringman
nagyúr

Használtan apron ennyiért láttam már én is

(#45300) estikornel válasza nyunyu (#45298) üzenetére


estikornel
tag

Nem, mechanikus közben megtaláltam. Cherry mx red-es. Most lehet hogy erről lemaradok mert valaki majd elkapja előlem de semmi időm kedvem nincs a személyes átvételre mert az eladó így szeretné lebonyolítani. Jófogáson van egy Quickfire pro 13-ért, nem linkelem be mert nem lehet.

Talán jobb is lenne a TKL és akkor el tudnám vízszintes helyzetére fordítani az egérpadomat.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.