Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46451) Ghard


Ghard
őstag

Ezek közül van amelyik nem ajánlott?
Corsair K70 LUX RGB
Corsair K70 RGB MK.2
Fnatic STREAK RGB

Iso+cherry silent+multimédia gombok+rgb. Nem nagyon találtam mást.

(#46452) PixAlan válasza Ghard (#46451) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a k70 nem éri meg az árát plusz nem standard kiosztású, szóval inkább streak

(#46453) Domonkos


Domonkos
Ármester

Lehetseges egy olyan vezetek nelkuli adot epiteni, ami gombnyomasra jelet kuld, de az ehhez szukseges energiajat csak a gombnyomasbol szerzi? Lehetseges lenne ilyenekbol egy teljesen funkcionalis, vezetek nelkuli billentyuzetet osszehozni? :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46454) Mr.Csizmás válasza Ghard (#46451) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

K70 helyett KM780 ;)

(#46453) Domonkos léteznek tudtommal ilyen wireless elemnélküli kapucsengők, lehet ebből az irányból kellene indulnod.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46455) privateer2


privateer2
csendes tag

Jelenleg egy Genius slimstar 130-asom van.
Nem javaslom senkinek sem. Az egy dolog hogy a gombok nincsenek besüllyesztve.De a tartósságról beszámolnék 1 másfél éves intenzív használat után.
Gombokról ezerrel kopik le a felirat. Ha meg síkban rá is nézek, akkor bizony gödröket látni a gombokon. Nem is meglepő a gémerkedés nyomai a wasdey gomboknál a gödör.
Mechanika is az elején tökéletes volt, de most már sokszor akadozik. Már gondolkodom a cserén. Lehet hogy visszatérek a slimstar 220-ashoz? De az már nem kapható. Frissíteni kéne az ajánlott billentyűzetek listáját is.
Vagy tudtok olcsón jó hazai kiosztású billt?

Gigabyte 970A-UD3P, AMD FX-8300, 2x8 DD3 GB 1866 Mhz ram, Radeon RX 390X 8 GB

(#46456) Ringman válasza powerwade (#46449) üzenetére


Ringman
nagyúr

öö, mellső lábon nincs csizma :)

(#46457) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ozone Gaming Strike Battle (RSPRD)Keyboards €89.90 / black friday akcióban 20% off €71.92

jelenleg sztem best buy, rendeltem is egyet.
50€ rendelés felett ingyen posta.

(#46458) L4mie


L4mie
veterán

Mr. Csizmásnak szeretettel, tudom mennyire rajongója a típusnak
amazon.de 99 júró a G910

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46459) CyberJedi


CyberJedi
tag

Tanácsra volna szükségem, ilyen billentyűzetet keresek:

slim, magyar, háttérvilágításos, halk

előny: ha vezetékes, és ha vannak multimédia gombjai (legalább hangerő szabályzás), ha több gombot egyszerre érzékel

Az ajánlott listán nem találok ilyet...

Kinek van tanácsa, ötlete??

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#46460) Mr.Csizmás válasza L4mie (#46458) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közelít a reális árához :))

@Ringman+powerwade pálmafa mintás zokni a nyerő :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46461) gaben22 válasza CyberJedi (#46459) üzenetére


gaben22
senior tag

Slim alatt low profile-t értesz vagy mint a laptopok billentyűzete, real slim shady please stand up?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46462) L4mie válasza Mr.Csizmás (#46460) üzenetére


L4mie
veterán

Amúgy hétvégén sikerült kipróbálnom MM-ben.
Sajnos túl hangos ahhoz hogy megőrizzem a békességet otthon :U
+eléggé drabális
Pedig mennyire királyul nézett volna ki amikor az egérrel meg fülessel együtt pulzál :( eyecandy lvl 100.

+fura mert éppen beleöregedtem....2 éve még a hideg rázott a ledektől, mondjuk lehet ezeket is gusztusosra állítani. Viccből belőttem otthon az RGB-s gépet szivárvány futófényesre....asszony kérdezte is, hogy visszük a bucsúba?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46463) Mr.Csizmás válasza L4mie (#46462) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

majd kiöregszel ebből, mint én :( :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46464) Ghard válasza Mr.Csizmás (#46454) üzenetére


Ghard
őstag

Nincs belőle silent switches sajna.

(#46465) PixAlan válasza Domonkos (#46453) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Nem tartom lehetetlennek, de szerintem mindenképp magasabb lenne az input lagja, illetve kételkedem a stabilitásában is.

Illetve "hagyományos" vezeték nélküli billzetek is hónapokat mennek egy töltéssel/1 pár elemmel, szóval annyira nem látok rá igényt se.

(#46466) Ringman válasza Ghard (#46451) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb ez a választék, az mx silent komoly szűrőfeltétel, isoval meg főleg :)

(#46467) CyberJedi válasza gaben22 (#46461) üzenetére


CyberJedi
tag

igen, bocs, low profile, rájöttem, hogy SOKKAL gyorsabban tudok gépelni "alacsony" gombokkal... volna ötleted??

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#46468) gaben22 válasza CyberJedi (#46467) üzenetére


gaben22
senior tag

Én is hasonló cipőben vagyok, sokáig olcsó gumidómos low profile-t használtam, aztán vettem egy normál mechanikusat, de rájöttem low profile a nekem való. Sajnos kis elemű mintával dolgozom, nekem low profile vonalon van egy Tesoro Gram Spectrum billem (Agile Red kapcsolókkal) illetve egy Sharkoon PureWriterem (piros kapcsolók - Kailh PG1350).

Szerintem mások is egyetértenek, hogy a klasszikus javaslat a Tesoro lenne, tartós keycapek, meg jó tapasztalatok. Sharkoonról írtam már bővebben, keresd vissza. Én most utóbbit használom, mert ez még Tesoronál is alacsonyabb (de még mindig nem laptop bill kategória). Ez viszont kupak ügyben nem tartós (ez attól függ ujjaid, hogy "égetik" a feliratokat) meg tapasztalat is kevés van vele. Illetve Corsairnak most jelent meg valami Cherry low profile-os exkluzív billje, gondolom atom drágán, gombok tartóssága pedig lehet erősen kérdőjeles.

Angolul 80-90 WPM "sebességgel" írok, magyarul a WPM értéket nem tudom, fénykoromban (sok éve, amikor gépelni tanultam), 10 perc alatt kb. 3800-4000 karakter környéke volt a csúcs. Normál mechanikuson lassabban megy valamivel, ezért tértem vissza low profile-ra. Állítólag létezik egy touch typing gépelési stílus, clicky/tactile kapcsolókkal működik igazán, majd valaki megmondja ő mennyivel tud így írni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46469) Domonkos


Domonkos
Ármester

Bar gyorsan gepelni jo dolog, a sebesseg egy ponton tul ertelmet veszti. En ma mar inkabb adok egy valoban kenyelmes billentyuzetre, mint egy olyanra, amivel 100cpm-mel gyorsabb lennek...
De errol majd jovo heten tobbet irok. :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46470) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! Szerintetek az Xtrfy K3-RGB megéri a 15k-s árat?

(#46471) Domonkos válasza korpas15 (#46470) üzenetére


Domonkos
Ármester

Elso mecha billnek biztosan.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46472) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

G610 49€ :U

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46473) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Kétlem, hogy ilyen létezik, de ha valaki esetleg mégis talál egy jó kis retard friday-es leárazott Ducky-t (mondjuk éppen német kiosztással, One 2 TKL-t, barna kapcsolóval), ne tartsa magában a felfedezést. :U

[Merlinékről] sajnos lepattant a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#46474) pengwin válasza korpas15 (#46470) üzenetére


pengwin
addikt

Nem éri meg, mert nem mechanikus, csak annak látszó "mem-chanical".

Membrane construction, mechanical feel.

RGB nélkül kaphatsz ennél akár kicsit olcsóbban is igazi mechanikus billentyűzetet, vagy ha azok nem jönnek be akkor kb. harmad áron is ugyanilyen billentyűzetek vannak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46475) Domonkos válasza Domonkos (#46471) üzenetére


Domonkos
Ármester

Basszus! Ezt most beneztem en is. A dome with slider-eknek (aka. memchanical-oknak) nem tudom, hogy mi letjogosultsaguk van.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46476) pengwin válasza Domonkos (#46475) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem egy normálisabb dómmal lehetne az jó is, csak az zavar, hogy "félmechanikus", mem-chanical és egyéb marketinghülyeségekkel próbálják őket eladni.

Pedig 15 ezerért már biztos lehetne egy jó minőségű dome-with-slider billentyűzetet forgalmazni. Van akinek nagyon nem tetszenek a mechanikus billentyűzetek, nekik lehetne jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46477) Rebekacska


Rebekacska
tag

Sziasztok!
Kisebb kezu holgynek vennek ajandekba egy kedvezo aru billentyuzetet ugy max 10 k-ig.
-vezetekes
-legyen halk
-Fps, Moba, netezesre
-vilagitos
-egyszeru
A4 tech Bloody B120 tesztelve a csalad egyik tagjanal. Nagyon nem jott be. Csuszos, ugyanakkor reces erzetu gombok. A programozhato G gombokat inkabb hanyagolna az illeto, mert csak zavar jatek kozben.

(#46478) Rebekacska válasza Rebekacska (#46477) üzenetére


Rebekacska
tag

Elirtam! A4 Tech X7 G800V nem jott be.

(#46479) CyberJedi válasza gaben22 (#46468) üzenetére


CyberJedi
tag

köszi, írtam Neked privit!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#46480) Perbal1


Perbal1
tag

Sziasztok!

BF alkalmából vennék egy új billentyűzetet!
Kettő között vacilalok!

HyperX HX-KB2RD2-UK/R1 Alloy Elite RGB Mechanical Gaming Keyboard, UK layout, Cherry MX Red

Fnatic STREAK Pro Gaming Mechanical esports Keyboard (Cherry MX Silent Red Switches

Melyiket válasszam!
Van valami lényeges különbség?

(#46481) pengwin


pengwin
addikt

Ma kaptam meg 111db Sky 2.2-t, azt hiszem ugyanazt a stemet használja, mint az Outemu (Ergo) Clear.

Kiváncsiságból átraktam egy Clear stemet egy kék Outemum házába.

1. Sokkal kevésbé billeg.
2. Jóval taktilisebb.
3. Viszont hangosabb (más a ház anyaga)

Az 1. nagyon jó dolog, a 3. gondolom részben orvosolható némi kenőanyaggal, a másodikról meg még nem döntöttem el, hogy tetszik-e. Így összeházasítva a kettőt tényleg nagyon taktilis, kicsit olyan, mintha hirtelen átszakítanám az asztallapot, a lila Outemu lineárisnak tűnik mellette.
A kék stem viszont elég gyenge taktilitást generál a Sky kapcsoló házában.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46482) ribizly válasza Perbal1 (#46480) üzenetére


ribizly
veterán

+1 a Fnatic-ra.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46483) niof válasza Perbal1 (#46480) üzenetére


niof
addikt

Bár nekem a miniStreak van, de itt is +1 a Fnatic-ra!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46484) nyunyu válasza pengwin (#46481) üzenetére


nyunyu
félisten

Sky a kapcsoló házat takarja, a nagyontaktilis stem Clear 2.2 néven fut, szóval a kapcsoló teljes neve Outemu Sky Clear 2.2.

(először volt az oldschool Outemu házas Outemu Purple, aztán jött az átlátszó házas Outemu Ice Purple, aztán valamit buheráltak a stemjén, így jött a Ice Purple 2.0, aztán Ice Purple 2.1.
Még taktilisebb 2.2 stemet viszont már nem lilára festették, hanem az MX Clear mintájára maradt fehér)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46485) pengwin


pengwin
addikt

Esetleg valakit érdekelnének Mill-Max kapcsoló hot-swap aljzatok?

Egy magyar billentyűzetre való adag (210db) 8700 HUF, viszont arra még felszámolnak 6000 Ft szállítási költséget.
15.000 Ft-os megrendelés esetén viszont már nincs szállítási költség, ez 420 db aljzattal már meg van (15.660 Ft), vagyis fejenként 7830 Ft-ból meg lehetne úszni egy hot-swapes billetnyűzetet.
Mindenképpen megrendelem a 420db-ot, ha valakinek kell a fele akkor majd szóljon.

(#46484) nyunyu
Tudom, hogy a "Sky" a házat takarja, csak hát az is egy lényeges eleme a kapcsolónak, nagyon más a különböző házak anyaga és hatása a hangra. Ennek az "égszinkék" (szerintem inkább babakék) háznak telejsen más a tapintása is.

Jelen pillanatban a saját buherált megoldásom tűnik a jobbnak a gyári Sky Clearrel szemben.
Kipróbáltam Clear stem+kék Outemu ház és rugó kombinációt is, de nem elég erős a rugó, hogy visszanyomja alapállásba a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46486) Ringman válasza pengwin (#46485) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudom mennyire versenyképes ez a kailh hotswapos pcb-i mellett.

(#46487) Kelecar válasza Mr.Csizmás (#46472) üzenetére


Kelecar
aktív tag

(#46488) pengwin válasza Ringman (#46486) üzenetére


pengwin
addikt

Mégis hány olyan PCB kapható?

Szerintem az épített billentyűzetekhez kapható NYÁK-lapok nagy többsége nem kompatibilis a Kailh aljzataival, nem, hogy gyárilag azokkal készülnének.

Szép és jó a Kailh foglalata, nekem is az lett volna az első választásom, de nem jó az én NYÁK-omba sem (tudtommal). Ráadásul korlátozott az élettartama is (100 cserét bír állítólag, vagyis a gyártó kb. ennyire tervezte). Az azért annyira nem olyan sok, ha egy hobbista kezében folyamatosan piszkálva van.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46489) axe125


axe125
tag

Üdvözletem!

[link]

Ez a billentyűzet jó vagy inkább felejtsem el?(leginkább játékra használnám)

Előre is köszi a válaszokat!

(#46490) L4mie válasza Perbal1 (#46480) üzenetére


L4mie
veterán

önizgazolás on:

+a streakre, nekem szerintem hétfőn jön meg :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46491) gaben22


gaben22
senior tag

Massdroppon az Inked and Screened Awesome Mix Patent Prints ("poszterek") között van egy ilyen, ha esetleg valakit érdekel. 12.99 + szállításért dobják (méret: 45.72 x 60.96 cm), ez kb. átlagos eBay/Ali ár ekkora poszterért, csak nem tudom van-e pont ilyen. Ha nincs, akkor megérheti.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46492) PixAlan válasza axe125 (#46489) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nincsen vele különösebb baj, de a leárazás hamis, 2k-val van a tényleges bolti ár alatt.

(#46493) Ghard


Ghard
őstag

Hát corsair nem eresztette el magát akciókkal, így rendeltem én is egy Fnatic Streaket.
100 euro felett ingyen küldik, egy egérpadot is tettem mellé.

(#46494) ervin1979


ervin1979
tag

Sziasztok!
Keresek egy ár-érték arányban jó billentyűzetet kb 10 k-ig.
-vezetekes
-legyen halk
leginkább játékra, netezes, stb
-vilagitós
-egyszeru
Csak az A4 tech Bloody B120 találtam az ajánlott kategóriában. Most egy ős logitech mx 3200 cordless van, ezt valszeg megtartanám filmezésre, mert kényelmes. Csatlakoztatható egyszerre 2 billentyűzet?

Javaslat?

(#46495) ervin1979 válasza ervin1979 (#46494) üzenetére


ervin1979
tag

Esetleg Spirit Of Gamer Pro K5 5k vagy CONNECT IT BATTLE RNBW Keyboard 7k?

(#46496) Mr.Csizmás válasza Kelecar (#46487) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Nyomtatok magamnak, kollega meg bedrotozza nekem ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46497) axe125 válasza PixAlan (#46492) üzenetére


axe125
tag

Árakat néztem és láttam hogy kőkemény 2-3 ezer forinttal olcsóbb mint más boltokban.Alapvetően akartam egy normális mechanikus billentyűzetet csak nem szerettem volna "hulladékot" venni.Bár úgy tudom a tesoro azért minőségi cuccokat gyárt de javíts ki ha tévedek.

(#46498) csako válasza axe125 (#46497) üzenetére


csako
veterán

PH! teszt

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46499) axe125 válasza csako (#46498) üzenetére


axe125
tag

Köszi-köszi!

Teszt alapján nem tűnik rossznak.

(#46500) CabalX válasza axe125 (#46499) üzenetére


CabalX
aktív tag

Én tegnap vettem a Euronicsban egy fekete opti red-es Gram SE Spectrumot - még picit szokatlan a mechanikus a gumidomos Wave után de nagyon jó kis billentyűzet. :)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.