Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) dqdb válasza Domonkos (#46750) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az Fn billentyűt ilyen kis méretben vétek nem kihasználni, és ezt USB-USB átalakítóval sem lehet megoldani. Minden más átmappelésére persze tökéletes megoldás.

Egyszer építeni kellene egy ilyet, van egy érdekes ötletem ezt felhasználva, csak nem látom, lesz-e valaha elegendő időm rá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46752) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Holy Panda aranyáron

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46753) nyunyu válasza dqdb (#46752) üzenetére


nyunyu
félisten

Végülis, "csak" 2x annyi, mint egy Cherry MX Clear, amit nem lehet kapni :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46754) Krisz0418 válasza Mr.Csizmás (#46735) üzenetére


Krisz0418
őstag

Szia, hyperx fps prorol mi a véleményed? Megeri megvenni?

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#46755) Domonkos


Domonkos
Ármester

Kicsit tobb, mint egy hete van meg a dactyl manuform, es bar nem hasznaltam annyit, mint terveztem, mar most vilagossa valt, hogy nem nagyon fogok visszavaltani nem ergonomikus billentyuzetre. Valami mesesen kenyelmes, hogy nem torik kifele a csuklom. Ellenben a huvelykujjamat annyira megdolgoztatja, mint egyik masik billentyuzet sem. Nem fajdalmas, de erzem, hogy no oda az izom. :)
Ugyan a thumb clustert meg mindig nem szoktam meg teljesen, de a gyakran hasznalatos funkciokhoz (shift, enter, tab stb.) mar nem kell gondolkodnom.
Eszembe jutott, hogy most pont jol jonne az a fel ev planckezes alatt gyujtott ~20M leutes logja, amit optimalizacios cellal raktam felre amikor nem felejtettem el lementeni.
Par dolog azert latszik belole, hogy nem feltetlen vannak a leggyakrabban hasznalt funkcioim jo helyen vagy egyaltalan retegen. Nem akarok date science-kedni ezzel, de ugy latom, hogy megis az lesz belole.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46756) Domonkos válasza Domonkos (#46755) üzenetére


Domonkos
Ármester

Inkabb csak 2M lesz az, nem 20M... :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46757) Ghard


Ghard
őstag

Fnatic Streak-et (cherry silent) már nyúzom én is pár napja, tényleg nagyon kellemes. Azt nem mondanám, hogy drágább gumidómosról (pl G19) mindenképp érdemes váltani. Annyival nem jobb, hogy azonnal szaladni kell érte. Ez szerintem igaz bármelyik mechára. Egyénileg kell kipróbálni és eldönteni.
A kínai olcsó Alfawise V1ről(outemu blue) írtam korábban(az ára kb $40), az sem volt minőségileg rossz. Sőt, bármelyik 15-20 ezer forintos mecha billentyűvel felveszi a versenyt. Nekem egyszerűen játékra nem jött be a kék switch.
Már írták, hogy olyan a cherry silent, mintha szorulna. Nagyon minimálisan tényleg ilyen, de 1 nap alatt hozzá lehet szokni. Sima cherry red alig érezhetően lágyabb, de sokkal hangosabb. Normál 10 ujjas gépeléssel a silent nagyon csendes. Sok youtube videóban csépelik, annál alapvetően halkabb normál használattal.
Spray vagy műszerolajjal nekem nem jutna eszembe kenni. Ha por megy bele, akkor csak még jobban szorul. Utána kitakarítani meg rémálom lesz. Így ahogy van pont jó, ennél nem kell lágyabb, szvsz. Ha meg igen, akkor silver vagy low profile switch, ami 1mm körül kapcsol. Az már tényleg hardcore, csak hozzáér az ember és kapcsol.
Összességében a Streak nagyon jó áron van és remek minőség. Ajánlott bárkinek, aki mechanikust szeretne.
Csak most vettem észre, hogy van FN lock gomb is :D Nagyon jól jön, ha valaki sokat használ makró- és multimédia gombokat játék/munka közben.
A szoftver kissé fapados a logitech gaming software-hez képest, de amire kell, arra használható.
A billentyűk lenyomása nekem kicsit hosszú. O-ringezés után kíváncsi leszek mennyit változik.

(#46758) nyunyu válasza Ghard (#46757) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kell tövig ütni egyik Cherry kapcsolót sem: 2.0-2.2mm környékén kapcsolnak.

Mondjuk azt nem tudom, hogyan lehet puha rugós kapcsolót o-ring nélkül nem tövig ütni. :DDD

(Itthon nem használok o-ringet az ergoclearen, melós barnán viszont igen.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46759) Ghard válasza nyunyu (#46758) üzenetére


Ghard
őstag

"hogyan lehet puha rugós kapcsolót o-ring nélkül nem tövig ütni."
Játssz sokat fps játékokkal (rainbow six siege, counter strike, battlefield), pár nap alatt belejössz :DDD

(#46760) emvy


emvy
nagyúr

Nah, meghirdetem a CTRL-t. Akarok egy kisebbet :), bár lehet, h holnapra meggondolom magam.

while (!sleep) sheep++;

(#46761) L4mie válasza Ghard (#46757) üzenetére


L4mie
veterán

Örülök, hogy neked is bejött. :P még mindig megvan a szárazon csúszós érzés, de már kezdem megszokni, teljesen igaz, hogy 2-4 hét mire megszoksz egy új perifériát. Laikus kérdés on: O gyűrű mire jó pontosan?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46762) Crabface válasza L4mie (#46761) üzenetére


Crabface
senior tag

Amikor padloig nyomod a gombot akkor nem műanyag koppan a műanyagon hanem van egy gumi csillapítás.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46763) Ringman válasza nyunyu (#46758) üzenetére


Ringman
nagyúr

használj pár hónapig gateron cleart, aztán menni fog mx reden is.

(#46764) nyunyu válasza Ringman (#46763) üzenetére


nyunyu
félisten

Pár éve próbáltam a Gat Cleart az MXB2-ben, de egy hónap után elegem lett belőle, és visszaépítettem Brownra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46765) Ringman válasza nyunyu (#46764) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor 1 hónap nem volt elég arra, hogy kevésbé nyomd le a billentyűket :)

neked a rugók és a stemek cseréje az igazi hobbid

(#46766) nyunyu válasza Ringman (#46765) üzenetére


nyunyu
félisten

Az.

Most megyek akkus fúrót venni, hogy végre kifúrhassam a melóba szánt 1800 Cherry aljait, hogy beleférjen az Outemu Magenta stem.
Tegnap próbáltam folytatni ezt, de fél óra alatt vízhólyagot tört a matatóujjamra a csavarhúzó nyele.
Ezalatt haladtam kb. 5 kapcsolót. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46767) dqdb válasza emvy (#46760) üzenetére


dqdb
nagyúr

ALT, 60-65%, vagy elmész az ortho vonalra XD75/Preonic/Planck irányba?

Hogyhogy nem tartod meg a Halo kapcsolókat az új billentyűzethez?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46768) PixAlan válasza Krisz0418 (#46754) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nincsen vele különösebb baj, semmi extra gaming mecha, 24k-ért jó deal

(#46769) simsoner


simsoner
tag

Sziasztok!

Vezeték nélküli egér és bill kombót keresek, de valami olyat ami ránézésre is minőségibb és nem gagyi kopogós műanyag az egész. Olyan 10 ezer magasságában, és és lényeg, hogy az enter hagyományos alaku legyen. Ja és magyar.

(#46770) PixAlan válasza simsoner (#46769) üzenetére


PixAlan
aktív tag

mi a "hagyományos alakú" :D

(#46771) pengwin válasza PixAlan (#46770) üzenetére


pengwin
addikt

ja és magyar

Nyilván kétsoros ISO Enterre gondol... nem kell belekötni.

Üdv, pengwin

(#46772) simsoner válasza pengwin (#46771) üzenetére


simsoner
tag

Erre igen.

(#46773) Ghard válasza L4mie (#46761) üzenetére


Ghard
őstag

Halkítja a billentyűleütéseket és rövidíti a leütések hosszát. [link] Cherry silent alapból 3,7mm-es. 1,5mm-es o-ringgel 2,2mm-re csökken. Ami már alig több mint az 1,9mm ahol regisztrálja a leütést. 200Ft körül van ebayen 120 darab gyűrű.

Tegnap este miután kikapcsoltam a gépet eléggé vibrált a szemem alsó része. Sajnos ebben a billzetben is pwm-esek a ledek.

[ Szerkesztve ]

(#46774) Domonkos válasza Ghard (#46773) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez a fajta szamolas csak akkor helyes, ha a keycap stem-je pontosan olyan hosszu, mint a billentyuut es oring nelkul pont bottom-out-kor er hozza a kupak belseje a kapcsolo tetejehez.
Ha rovidebb a stem, akkor lehet hogy egy 2mm-es oringtol mar nem fog kacsolni az adott billentyu, ha hosszabb, akkor lehet hogy semmi hatasa nem lesz.
Az oring valasztasnal nem csak a kapcsolot, de a kupakot is szamitasba kell venni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46775) Ghard válasza Domonkos (#46774) üzenetére


Ghard
őstag

4,8mm-es a stem az ütközőtől mérve. És szerintem bottom outnál nem éri el a kapcsoló tetejét.
Még az 1,5mm-es o-ring sem biztos, ha a kínai elmérte vagy mást küld :DDD

Hát az előbbi számításom akkor nem sokat ér most a streaknél. Legrosszabb esetben 200Ftom bánja.

(#46776) Zsebob


Zsebob
senior tag

Sziasztok, mit ajánlotok: Wireless ( 5 méterre ) háttérvill ( kék ne legyen ) Magyar gyárilag
Létezik ilyen?
Köszönöm

S9+ dualSIM, Moto 360

(#46777) dqdb válasza Zsebob (#46776) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha létezne, az 5 méter akkor is rengeteg lenne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46778) L4mie válasza Crabface (#46762) üzenetére


L4mie
veterán

jól hangzik, van bevállt dealer, aliexpress, e-bay? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46779) Zsebob válasza dqdb (#46777) üzenetére


Zsebob
senior tag

Köszi a választ. A Logitech MK250-em most már cserés, az simán működik 10 éve 5 méterről.Ilyesmi kéne világítással.

S9+ dualSIM, Moto 360

(#46780) Domonkos válasza Ghard (#46775) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha 4.8 a kapcsolo "melysege", akkor valoszinuleg sosem erte el a kapcsolo tetejet. 1.5-os gyurukkel meg ~3.3mm korulire fog redukalodni a teljes mozgas, ami meg boven a kapcsolasi ponton tul van.
Magasabb/melyebb kupakokhoz batran lehet vastagabb gyurut is valasztani.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46781) Mr.Csizmás válasza dqdb (#46777) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Lassan osszeallitok egy ilyen kizarasos tablazatot, hogy mi _nincs_ ami opcio lenne.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46782) moleculez


moleculez
veterán

Van az a jó szokásom, hogy mielőtt komolyan beleállnék valamibe, veszek egy olcsó verziót, ha bejön, akkor jöhet valami komolyabb. Ez sokszor nagyon jól jön, pl most. Nem igazán jön be ez a mechanikus dolog... Szóval keresek: -TKL
-Bluetooth
-Háttérvilágítással
-Angol
- Lapos profil, de semmiképp ne olyan magas, mint valami mecha.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46783) gaben22 válasza moleculez (#46782) üzenetére


gaben22
senior tag

Mechanikus billentyűzetből is van több low profile opció, viszont nem feltétlen minőségi keycapekkel illetve cserélni is nehezebb, mert kevés a külön kapható set (vagy egyáltalán nem). Ettől meg low profile magában nem olyan erős szűrő szerintem.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46784) nyunyu válasza moleculez (#46782) üzenetére


nyunyu
félisten

RGB is legyen benne 10k-ért?

Csak hogy a K810 biztosan ne feleljen meg az igénylistádnak. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46785) moleculez válasza nyunyu (#46784) üzenetére


moleculez
veterán

Nem is rossz, lehet adok neki egy esélyt.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46786) hoffman_


hoffman_
nagyúr

üdv!

semmi relevánsat nem fogok írni, csak kikívánkozik :d

évek óta egy Logi K750-et használok. se nem szép, se nem csúnya, nem rossz bill, bagóért vettem anno. óriási öröm volt, hogy napelemes, sose fog meghalni. haha, hát persze. egy kis ML2032 akku van benne, ami azért 4-5 év alatt röhögve feladja a harcot. szuterén téli esték, nyári roló-lehúzott panel napok és nem is kell több. fél éve sipákol a szoftver, néha kivittem napozni, túl késő volt, sz*rt sem ért. két verzióm volt, miután tegnap Terraria közben (és ezt megelőzően két hete BO2 multi alatt) kifagyott a szerencsétlen. vagy veszek egy új ML2032-t három ezerért, vagy új bill-t nézek. mivel félévente játszom összesen 3 órát, ezért a két friss fagy-halál eset rendesen felhúzott, ki akarom hajítani a bill-t a fenébe, új után néztem. na ez nagyobb falat volt, mint terveztem...
(a macska itt tudja, pár helyen látta az agóniámat) :d

mit szeretnék? minimalista alkat lévén egyszerű, letisztult billentyűzet. Surface keyboard, Microsoft Designer keyboard nagyon bejön. 30-50 ezerért, egy felesleges egér és egy membrános numpad kiosztásos szar jár. elvetetettem és konkretizáltam:

- kb. 20k huf pénz. nagyon palfon.
- wireless
- TKL vagy még kisebb (mert ilyenem még nem volt)
- mecha
- backlit nem árt. akármilyen, csak tudjon homogént

na, ebből két nap konstans agyrém és szívás után lett az, hogy a helyenként agyon dicsért, máshol sárba tiport Calibur 71-ből akartam feketét, ami persze vagy nincs sehol, vagy nem jön Mo-ra. itt már kicsit nagyon ideges voltam. közben megtanultam mi az a Cherry (nem csak a PH hírek szintjén), Outemu, Gateron, no meg a színek. meg hogy néha rohadtul nulla a korreláció. a Calibur-t a BT nehézségei ellenére is megpróbáltam volna, ha megtalálom feketében. egy akksi bővítést DIY simán elterveztem már. decsakfehérvan. hát persze.

valahol írták, hogy a Magicforce 68 koronázatlan király ebben a low-budget szférában, gondoltam legyen az. mikor szembesültem vele, hogy az még csak nem is BT és szintén csak fehéret találtam, ott öntött el a vörös köd.

így hát fél órája rendeltem egy Tyrfing V2-t, kereken 17 ezer pénzért. kábeles lesz, lesz*rom. nem játszom, nem kell RGB, nem kell igazából mecha se. csak legyen szép és jó a billentyűzet. meg vezeték-nélküli. szóval nem jártam sikerrel, ha őszinte akarok lenni. kíváncsi leszek :d

a jelenlegi Logitech-em (épp működik, szerintem számolja a fenti karaktereket már és lehervad 3p múlva) mentségére legyen szólva, hogy 1) szerettem azért 2) ezen bizony piszok halkan lehet gépelni, ha arról van szó. a rövid leütési utat is megszoktam már, a Dell Latitude gépeimen is hasonló a móka, csak kicsit sűrűbbre vannak préselve. ezek után az Outemu Blue, amivel rendeltem, mert valami random tag szerint a neten az a leginkább MX Brown, hát, nagyon kíváncsi leszek. legközelebb eszembe fog jutni, hogy megnézem a PH topicot, főleg, hogy látom, nyunyu mekkora spíler a kapcsolókban. akkor még a jövő évben se vettem volna semmit :DDD

ui.: és persze az utolsó bekezdésemhez hozzá tartozik, azért örömmel töltött el, hogy megerősítést nyert itteni beszámolók alapján is, hogy aki 30-60 ezerre áraz egy gamer cédulás MX kapcsolós billt, ami amúgy semmi mást nem tud, annak száradjon le a keze és menjen kapálni, komolyan. nevetséges árak vannak ma. még most sem hiszem el, hogy egy nyamvadt kínai vételnek 17 ezerért - egyelőre, mert nem kaptam meg, haha - örülök.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46787) hoffman_ válasza hoffman_ (#46786) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+1 a magyar kiosztással rendelkezi, honi beszerzésű évtizedes ISO rutin után (amit amúgy teljesen kedvelek és kultiválok), még nem tudom mekkora pofonba szaladok bele az ANSI-val :d

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46788) nyunyu válasza hoffman_ (#46786) üzenetére


nyunyu
félisten

évek óta egy Logi K750-et használok. se nem szép, se nem csúnya, nem rossz bill, bagóért vettem anno. óriási öröm volt, hogy napelemes, sose fog meghalni. haha, hát persze. egy kis ML2032 akku van benne, ami azért 4-5 év alatt röhögve feladja

Olyan sokáig bírta? :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46789) Domonkos válasza hoffman_ (#46786) üzenetére


Domonkos
Ármester

Minden arkategorianak megvannak egyertelmuen a legjobb vetelei. Kezdve a 2k-s billentyzetektol, egeszen a +40k-s modellekig. A retardalt felhasznaloi igenyek azok, amik a valasztast nehezze teszik. Ha az emberek tudatosan valasztananak legalabb csak billentyuzetet, akkor ez a topik sem 46k hsz-nel tartana. Ekes pelda, hogy miert letezik meg a razer billentyuzetes szekcioja. Az sem epp azert el meg, mert legendasan jo ar/ertek aranyu billentyuzeteket kinalnanak...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46790) Ghard válasza hoffman_ (#46786) üzenetére


Ghard
őstag

Outemu blue vs Outemu brown Sound Test
Az outemu blue az nem mx brown :DDD Ha csak kék és piros kapcsolóval lenne kapható, akkor igaz lenne, hogy ahhoz áll közel. De Tyrfing V2 van outemu brown swtichekkel is. Sőt, iso kiosztással is. Vagy elnéztem valamit?

[ Szerkesztve ]

(#46791) hoffman_ válasza Ghard (#46790) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem néztél el semmit, jól tudod. tudatos és lehetséges, hogy hibás választás volt a részemről :D hiába, videók és leírások alapján ezt csak szűkíteni lehet, addig nem hiszem, hogy érdemi véleményem lesz, amíg nem tapasztaltam, akár több kapcsolót is. ilyen videót meg sajnos túl sokat néztem és még mindig nem érzem, hogy a valóság milyen lehet :)

Domonkos:

való igaz. ahogy telnek az évek, úgy leszek egyre háklisabb a hülyeségre, talán ez is a bajom. egerekkel eljátszottam már ugyanezt, abban sem volt köszönet, hehe.

nyunyu:

csak egy akku-csere kéne neki, idén kezdett nyűgösködni. most már rendeltem ugyan, nagyon hajt mind az ansi, mind a mechanikus kíváncsiság, igazából ez volt a legerősebb érvem, de majd azért beszerzek egy új akksit is. hátha nem bírja a fülem :))

ui.:

ahogy néztem a teljes kapcsoló csere Outemu-nál maradva, kékről barnára 90 darabnál kb 7 ezer forint. ez nem horribilis, ha szükséges mégis. viszont itt felmerül bennem, hogy van-e bármi korlát a márkaváltást tekintve, tehát kerülhet-e bele mondjuk Gateron clear vagy MX Red, ha úgy akarja a pénztárcám. nem tudom még, hogy Outemu-ról érdemes-e pl. Outemu-ra cserélni.

az itteni "építőmesterek" milyen alapot használnak, ennek mekkora a súlyozottsága az egyenletben? ha jól láttam a kapcsolócsere azért dívik nagyon, de a board-ról jóval kevesebbet olvastam.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46792) Domonkos válasza hoffman_ (#46791) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a planck-emhez egy adag lila zealis-t valasztottam, es nem mondanam, hogy megbantam. Nem az olcso kategoriat kepviselik, de ennel jobbat nem kaphattam volna a penzemert. Zilent lehetett volna meg egy elorelepes, de engem a hang nem igazan zavar. Amugy is nagyon ritka, hogy bottom out-olok.
Ha ido kozben fel nem bukkan valami relative puha, de karakteres taktilitassal rendelkezo nem clicky switch, akkor a kovetkezo epitett billentyuzetembe is lila zealios fog kerulni? Btw tud valaik ilyenrol. Akar 50g kornyeki kapcsolot is beprobalnek. Csak legyen kelloen taktilis.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46793) PixAlan válasza Zsebob (#46779) üzenetére


PixAlan
aktív tag

logitech k800 előző verzióját még gyártották magyar feliratozással, szóval használtan még találsz, viszont egy ideje már az új van szóval bontatlanul nem hiszem, hogy találsz. Ja és ez kb egy ~30k-s tétel

Másik verzió, hogy veszel egy vezeték nélküli mechanikus billentyűzetet és egy CM masterkeys lite-ról rárakod a kupakokat. Nem teljesen gyári de az eredmény megegyezik, de ez sem lesz sehogy sem 30k alatt, de még 40k alatt sem valószínű

(#46794) PixAlan válasza Domonkos (#46792) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a kailh box royal-ok elég taktilisek csak egyik baj, hogy hajlamosak berektelni a kupakokat, másik pedig hogy idővel hallhatóvá válik a taktilitás, 'fél clicky'-k lesznek, nem hangosabb ez a zaj mint az upstroke de attól még ott van.

(#46795) nyunyu válasza hoffman_ (#46791) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha kiforraszt-beforrasztban gondolkodsz, akkor nincs megkötés a márkára, csak arra kell figyelni, hogy háttérvilágítás/dióda/jumper esetén az új kapcsolóban is ugyanúgy legyen beépítve a megfelelő cucc.
Pl. ne akarj SMD világítású billzetre fekete aljú Cherry vagy Gateron kapcsolót tenni, mert nem fog látszani.

Vagy Cherry billzet esetén ha ki akarod cserélni az eredeti Cherry kapcsolókat, akkor a '92-nél régebbi billzeteken lévő diódát / újabbakon a jumpert be kell építeni az új kapcsolókba is, különben egyáltalán nem fog működni.

Ezért szoktam csak rugót+stemet cserélni a Cherryken, elvileg egyszerűbb, mint a kiforraszt-beforraszt, de most a régi Outemu stemekkel jól pofára estem, mert nem férnek be a Cherry kapcsoló aljába, beszorulnak.

Többi, plate mounted billzetnél viszont általában nem lehet megúszni a komplett kapcsolócserét, mert a platetől nem lehet felülről kinyitni a 4 fülű kapcsolókat (Cherry, Gateron, Outemu Ice V2/Sky) sem.
2 fülűeket (Kailh, sima Outemu) csak kiforrasztott állapotban lehet kinyitni.

Építőelemek? Tudni kéne, milyen jellegű kapcsolót szeretnél, meg mi a kiindulási alap.

Ja, ezeket a sorokat már a "kész" 1800HQMUSról írom. *

Meglepően taktilisre sikerült, közelebb van érzésre a 62gr Outemu Magenta stem a szürke billzetbe épített 68gr Outemu Clear 2.2-höz, mint a melós ócó1800-amban lévő 55gr MX Brownokhoz.

Viszont sokkal magasabb hangja van, mint bármelyiknek, amit nem tudok mire vélni, hiszen ennek is ugyanolyan vastag ABS kupakja van, mint a nagy billzetnek, aminek kellemesen mély klakk hangja van bottom-outkor.
Ennek a hangját viszont az open office kompatibilitás érdekében belelapátolt o-ringek sem igazán halkítják :(
Meg mintha cuppogna, lehet, hogy nem sikerült egyenletesen elkennem a teflonos olajat a stemek oldalán.
De ez a használattal el fog múlni, ahogy bejáratódik.

Ehh, hülye ANSI kiosztás, állandóan beleakadok az Enter bal alsó sarkába :(

*: Már csak az AT kábelét kéne kicserélnem egy alkatrészdonornak vett MY 3000 zsírúj USB kábelére, meg elrejteni benne egy 2$-os PS/2-USB adaptert, mivel melóban laptopra kötve használnám, és nagyon útban lenne az AT-PS/2, PS/2-USB adapterek extra fél méter madzagja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46796) Flashback


Flashback
addikt

Sziasztok,

Olyan billentyűzetet keresek:

- amiről nem kopik le fél év alatt a gomb felirata
- képes fehér háttérvilágításra, és ezt újraindítás után is megtartja
- minnél minimálabb kinézet
- Magyar layout
- A többi mindegy

Ár 20-30ig max.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#46797) Zola007


Zola007
veterán

könyök/kéztőalagút problémával keresek utólag billentyűzethet illeszthető zselés vagy párnázott csuklótámaszt kissé ívelt billentyűzethez (Microsoft Comfort Curve 3000)

van valami kifejezetten ajánlott darab vagy márka?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#46798) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#46784) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

@nyunyu + hoffmann

ck61 11k-ert valodi RGB es konfigolhato :D igaz csak white box switch elerheto :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46799) Domonkos válasza PixAlan (#46794) üzenetére


Domonkos
Ármester

Koszonom a tippet, de valoszinuleg nem ez lesz a befuto, mert ahogy latom, ezeket nem lehet a cherry helyere bepattintani. A kapcsolo hazanak felso reszen tul kozel vannak egymashoz a pockok es nincs eleg hely, hogy a billentyuzet hazan levo kampok elferjenek koztuk. Vagy szukebbre veszem a kampokat, a CAD-es modellben, vagy maradok a cherry, gateron, zeal kapcsolok egyikenel. :W

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46800) nyunyu válasza Domonkos (#46799) üzenetére


nyunyu
félisten

Outemu Ice V2 vagy Sky? (Ezen a képen jobbról illetve balról a második)

Bár a Sky házat meg kell fúrni, hogy ne dörzsölje a stem szárát.
Meg az is kérdés, hogy a Clear 2.2 éles taktilis profiljával mit kezd egy gyenge rugó, nem biztos, hogy egy 50-55 grammos vissza tudja rúgni a kupakot a helyére.

Fúrt Cherry házba tett Purple 1.0 stemnél is érezhetően akad felfele a kapcsoló 62gr rugóval, pedig annak kerekebb a profilja.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.