Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) Ringman válasza ribizly (#45050) üzenetére


Ringman
nagyúr

pixalant kérdezd, ő használ(t) ilyet

(#45052) ribizly válasza Ringman (#45051) üzenetére


ribizly
veterán

Nem véletlen a kérdés, de azt reméltem más is használt.
Pixalan?:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45053) zergepaci


zergepaci
csendes újonc

Sziasztok! Billentyűzetet szeretnék venni a közeljövőben.

1. Max. 18.000 Ft, ha egyáltalán van ennyiért ilyen.
2. Csak új jöhet szóba.
3. Egy egyszerű Logitech K120-ast. Azért cserélem le, mert szeretnék egy világító billentyűzetet.
4. Játék (LoL és CSGO), valamint alkalmankénti szövegírás.
5. Ez kb. mindegy, de ha esetleg ilyen árban lenne mechanikus, akkor legyen mechanikus (bár kétlem, hogy lesz.)
6. Nincs semmi konkrét modell.
7. Jó lenne a magyar, de ha csak angol van az sem gond.
8. Numpad nem ártana, ha lenne, de nem feltétel.
9. RGB világítás legyen és szoftveresen tudjam állítani a színeket.

[ Szerkesztve ]

(#45054) emvy


emvy
nagyúr

Halo True-s CTRL-t rendeltem egyebkent. Nem tudom, h hiba volt-e. Most MX Brown-okat hasznalok (Ducky Shine YOTD, amit vszeg majd eladok), es tok jo, az egyik problemam vele, h allandoan bottom-outolom oket. A True-k meg kevesbe taktilisak (allitolag), es nehezebb oket bottom-outolni.

while (!sleep) sheep++;

(#45055) dqdb válasza emvy (#45054) üzenetére


dqdb
nagyúr

A nyák a Kailh hotswap megoldásával jön, szóval ha nem jön be a kapcsoló, akkor irány a KBDfans vagy a NovelKeys oldala, és az onnan rendelt switchekre forrasztás nélkül lecserélheted a Hakókat.

Azt nem ártana megtudni, hogy mikori gyártásúak a Hako kapcsolók, mert úgy tűnik, hogy ezek is érintettek a Kailh Box sorozat hibájában (azaz a kereszt vízszintes része túl vastag, és képes megrepeszteni a kupakokat).

[Cherry MX Brown] [Hako True]
Grafikon alapján a Hako True kevésbé taktilisebb, cserébe eleve nagyobb erővel kell lenyomni, és ez érzékelési pont után ez még jobban növekszik, szóval nehezebb bottom outolni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45056) nyunyu válasza dqdb (#45055) üzenetére


nyunyu
félisten

Kérdés, hogy a koszos MX Black mennyivel jobb, mint a koszos MX Red.
Az biztos, hogy jóval fárasztóbb lesz rajta gépelni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45057) dqdb válasza nyunyu (#45056) üzenetére


dqdb
nagyúr

Jó kérdés. Már nagyon várom, hogy megérkezzen egy hotswap nyák+ház páros, hogy kipróbálhassam a burnt orange kapcsolót gépelés közben is. Kézben tartva nagyon tetszik a taktilitása, de nem tudom eldönteni, hogy az érzékeléshez szükséges +15 g mennyire lesz a gyakorlatban fárasztó vagy sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45058) nyunyu válasza dqdb (#45057) üzenetére


nyunyu
félisten

Most már annyi féle kézműves kapcsoló van, hogy ember legyen a talpán, aki átlátja őket.
Ráadásul ugyanaz a nemlineáris kapcsoló is másképp viselkedik más keménységű rugóval.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45059) Ringman válasza dqdb (#45055) üzenetére


Ringman
nagyúr

a hako true egy elrontott lineáris kapcsoló?

(#45060) #29810176 válasza powerwade (#45037) üzenetére


#29810176
törölt tag

Tetszett a hangja, de valszeg brown lesz, mert annál kisebb erő kell a lenyomáshoz. (közelebb álla ThinkPadem billjéhez, amin baromira szeretek gépelni.

(#45061) powerwade válasza #29810176 (#45060) üzenetére


powerwade
senior tag

Ja ertem...en is Thinkpad bill-rol jottem (USB/laptop) azt a gepelesi elmenyt szerettem volna megtartani de szepen lassan a linearis kapcsolok fele tendaltam, es most epp silent reddel nyustolok egy NIU minit :) De uton van egy adag speed silver is.

[ Szerkesztve ]

(#45062) #29810176


#29810176
törölt tag

Mi a véleményetek az ilyen keycap szettekről?
A feedbacknél a userek képein nagyon jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#45063) Domonkos válasza #29810176 (#45062) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem ocsmany, de tobben egesz jo velemennyel vannak roluk.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45064) #29810176 válasza Domonkos (#45063) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nem nagyon jön be ahogy kiszűrődik a fény a gombok között ezért tervezek egy ilyet is venni. Visszafogott fehér fénnyel szerintem nem nézhet rosszul ki.

Minőségre elvileg jó ha nem tévedek. PBT + double shot

Veszélyesek ezek a mechanikus billek. Még meg sem jött és már mindenféle szart nézek hozzá

[ Szerkesztve ]

(#45065) dqdb válasza #29810176 (#45064) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szubjektív megjegyzés: Domonkossal értek egyet. És ha az a problémád, hogy kiszűrődik a billentyűk között a fény, akkor egy ilyennel még inkább ki fog.

Objektív észrevétel: ugye azt tudod, hogy ez csak ANSI layouthoz jó, és abból is csak olyan billentyűzethez, ahol szabványos kiosztású az alsó sor?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45066) #29810176 válasza dqdb (#45065) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nem az, hogy ki, hanem ahogy.
Nem csak. +$4 ISO gombokért.
Ezt a bill-t rendelem.

Így általánosságban mennyire jók a kínai keycapek?

[ Szerkesztve ]

(#45067) dqdb válasza #29810176 (#45066) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tényleg, az ISO-t elnéztem. A kupakkészlet jó arra a billentyűzetre, én azonban egy ilyen billentyűzetre nem tennék egy ilyen budget kupakkészletet. Ha ragaszkodnék a fekete kupakokhoz, de a háttérvilágításhoz nem, akkor ez kerülne fel.

Általánosságban nem lehet nyilatkozni, mert van k+1 gyártó 3-4 ár- és ebből eredő minőségi kategóriával. PBT esetében érdemes rákeresni fotókra, hogy mennyire sikerültek a hosszabb billentyűk egyenesre (az ilyen hibák még drágább kategóriában is előfordulnak).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45068) Ringman válasza #29810176 (#45060) üzenetére


Ringman
nagyúr

thinkpad kb 60g-nál kapcsol - legalábbis a régebbiek: [link]

(#45069) #29810176 válasza Ringman (#45068) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nekem egy T470s van

[ Szerkesztve ]

(#45070) #29810176 válasza dqdb (#45067) üzenetére


#29810176
törölt tag

Köszi a segítséget :R :R
Akkor szerintem hanyagolom a kupakvásárlást :)
Bár valszeg az alap is megváltás lesz az asztalim membránosához képest.

Lehet még hobbi lesz ebből a bill vásárlásból

[ Szerkesztve ]

(#45071) powerwade válasza #29810176 (#45070) üzenetére


powerwade
senior tag

Csak egy vastag penztarca kell hozza es feldolgozni azt, hogy egy normalis anyagu es esztetikus/meno kupakszett a sokszorosa lesz a billentyuzet aranak :)

(#45072) Crabface válasza nyunyu (#45056) üzenetére


Crabface
senior tag

Koszos black + lube = nálam a tuti :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45073) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!
Az itt olvasottak alapján venni készülök egy Fnatic Rush Pro-t cherry red kapcsolókkal a Fnatic shopról.
Azt jól látom h mivel amúgy is akciós a termék nem lehet további kuponkódot igénybe venni hozzá?

köszi

[ Szerkesztve ]

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#45074) niof


niof
addikt

Sziasztok!

Sajnos tavaly kissé elkapkodtam a billentyűzet vásárlást, és most kénytelen vagyok újat/jobbat venni, ebben szeretnék segítséget kérni, az alábbiak szerint:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
~50k
2.Használt szóba jöhet?
Nem, újat szeretnék, itthonról, webshopból.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Rapoo V500 / Kopik róla a festék, és rosszul tolerálja több billentyű egyszerre való lenyomását.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Corsair K65 LUX; Razer BlackWidow X TE Chroma;
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Na, itt kezdődnek a problémáim! Mindenképpen ISO kiosztást szeretnék, de mivel játékra lenne, a magyar feliratozás nem érdekel, hogy van e. Viszont az í-n (illetve az ott lévő egyéb gombon) több játékban bindelve van oda valami, erről nagyon nehéz lenne átszokni másra, és zavarna a hosszú bal shift. A többi rész nem igazán zavar (pl. hosszú enter)...
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Csak TKL érdekel
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Ennyi pénzért már lehetne RGB, de valami szabályozható háttérvilágítás mindenképp kell! Lehetőleg Cherry billentyűkkel legyen szerelve, ezek közül a Red, Brown, Clear és Black (ebben a fontossági sorrendben) jöhet szóba. Fontos, hogy tiltható legyen a Win gomb! Ez mondjuk a Rapoo-n elég jól meg van oldva. Méretben is a Rapoo-hoz hasonló kellene (35cm hosszú), nincs túl sok helyem, sajnos. Jó lenne, ha nem egy lekopós festésű modell lenne, előnyben részesíteném a kétkomponensű fröccsöntéssel készült gombokat.

Ami érdekelne, hogy a két felsorolt modellből van e ISO kiosztású, ha nincs, akkor a többi kritériumnak megfelelően milyen típusokat tudtok ajánlani?

Előre is köszi a segítséget!

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45075) koliz1 válasza kopi120 (#44169) üzenetére


koliz1
tag

Szia

Ezen nem gondolkoztál, vajon kompatibilis e ? valaki tudna segíteni ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45076) dugo_ válasza koliz1 (#45075) üzenetére


dugo_
veterán

Fizikailag rá tudod húzni, de el fog térni az anyag, a szín, a font, esetleg a profil is kis mértékben (persze mindkettő OEM).

(#45077) Locutus válasza niof (#45074) üzenetére


Locutus
veterán

Ezeket pl a fnatic mini streak is teljesíti.
Ha német kiosztással veszed, akkor mindent tud amit leírtál.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45078) koliz1 válasza dugo_ (#45076) üzenetére


koliz1
tag

Köszi a választ kipróbálom, :R

(#45079) niof válasza Locutus (#45077) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Nem ismertem ezt a márkát. Egész jól néz ki. Már csak német kiosztásost kellene találnom. Mindenhol csak angol van...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45080) Solymi81 válasza niof (#45079) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Az is ugyanúgy jó, mert rajta van a hosszú í ill. a többi gomb, mivel egyforma mindkettő, csak a feliratozás más.

(#45081) niof válasza Solymi81 (#45080) üzenetére


niof
addikt

És az angolnak rövid a bal shift-je? Mert az egyik képen igen, a másikon nem... :F

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45082) Crabface válasza niof (#45081) üzenetére


Crabface
senior tag

A UK angolnak igen, mert az ugyanúgy ISO, mint a magyar. A US angol az nemjó, mert az ANSI, ami nem egyezik a magyar kiosztással.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#45083) nyunyu válasza niof (#45081) üzenetére


nyunyu
félisten

miniStreak UK
Ez meg a US verzió

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45084) niof válasza Crabface (#45082) üzenetére


niof
addikt

Köszi mindenkinek! :R
Akkor ami az iPon-on van UK-s, elvileg megfelelő.

Amire nem láttam sehol utalást ezzel kapcsolatban, az a rollover és a ghosting. Ezekről mit lehet tudni?

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45085) Locutus válasza niof (#45084) üzenetére


Locutus
veterán

NKRO és anti-ghostingot tud a tweaktown review szerint.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45086) Ringman


Ringman
nagyúr

itt van előttem egy cm masterkeys lite - szerintem topréval nem is nagyon érdemes összehasonlítani.
az átlag membrános billentyűzethez képest taktilisabb, meg jóval stabilabbak a kupakok.
elég egyenetlen a kupakok megvilágítása.

kupakok jó vékonyak, ami furcsa hogy nem áttetsző tejfehér az anyaguk, hanem füstszínű, valamint a wootingra rátéve az is látszik, hogy hol vannak a kereszmerevítők a kupakokon.

a wooting one-t majd lefényképezem előtte/utána képekkel ha ráveszem magam a kupakcserére, ugyanis a vásárlás célja ez volt (szerencsére aprón jó áron volt fent)

(#45087) nyunyu


nyunyu
félisten

Mai WTF rovatomban: 1800mini

Már kiszámolni sem tudom, hány százalékos kiosztás akar ez lenni, de elég beteg.
Azt azért meg kell hagyni, jól néz ki rajta a GMK Nautilus.

2018-ban még lehet működő -t Katicát látni??? Kb. 10 éve ki kellett volna halnia a mikorkapcsolóinak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45088) niof válasza Locutus (#45085) üzenetére


niof
addikt

Köszi! Meg is rendeltem! :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45089) Locutus válasza niof (#45088) üzenetére


Locutus
veterán

Milyen kapcsolóval rendelted?
Az enyém red silentes. Én szeretem, bár lehetne még halkabb is :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#45090) HREH


HREH
senior tag

Ha már Fnatic miniSTREAK RGB, én is most rendelném (Silent Red switchekkel), csak eléggé félek az ABS keycapektől, hogy hamar lekopnak.
Használ valaki rajta PBT doubleshot keycapeket? Ha igen, milyet? Honnan érdemes rendelni, ahonnan nincs elcseszett magas szállítási költség? Standard az alsó sor, szóval gondolom bármilyen rámegy.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#45091) Domonkos válasza HREH (#45090) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha csak ez tart vissza, akkor nyugodtan rendeld meg most. Nincs az a szituacio, hogy ne birnanak ki 1-2 evet eszrevehetobb kopasok nelkul. Annyi ido alatt meg csak meg lehet talani, hogy milyet is erdemes venni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45092) niof válasza Locutus (#45089) üzenetére


niof
addikt

Elvileg szintén Red silent.
Mondjuk a hangja nem annyira érdekes számomra, inkább a nyomás erőssége miatt tettem első helyre a Red-et.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#45093) HREH válasza Domonkos (#45091) üzenetére


HREH
senior tag

Kellene, hogy más is visszatartson? :F
Topikban jókat olvastam róla, és kuponnal nincs 30ezer.

Ha tényleg csak 2 év után kopik le, akkor pedig időm is lesz bőven keresni.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#45094) Domonkos válasza HREH (#45093) üzenetére


Domonkos
Ármester

A felreertesek elkerulese vegett:
Ez a kupak martogatos. Normal hasznalat kozben nem is igazan ersz a feluletehez, hanem csak a fekete festekhez. Ha az lekopik rola, akkor nem lesznek kivehetok a feliratok. Ennek semmi koze nincs az ABS-hez. Ha PBT-bol is martogatosat veszel, akkor annak is pont ez lesz a gyenge pontja - fuggetlenul attol, hogy tartosabb anyagbol van a kupak.
Javaslatom: Valasz olyan billentyuzetet (vagy kupakszettet) aminek tartosak a feliratai, pl: dye-sub, double shot. Es ha ilyenbol van PBT (es a penztarca is megengedi), akkor azt.
A PBT sokkal ellenallobb a normal hasznalatbol szarmazo kopassal szemben. Nem orok eletu ez sem, de eveket ver az ABS-re altalaban. Ha olyan kupakot valasztasz, ahol ezeket a muanyag reszeket valami vacak festekkel boritjak be, akkor magadra vess! :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45095) HREH válasza Domonkos (#45094) üzenetére


HREH
senior tag

Köszönöm a magyarázatot! :R

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#45096) Ringman válasza HREH (#45095) üzenetére


Ringman
nagyúr

annyi kiegészítést tennék, hogy általában a billentyűzet + külön kupakszett kombináció:
- olcsóbb, ill. ár/érték arányban jobb - kivételek persze akadhatnak
- könnyebben beszerezhető/nagyobb a variációs lehetőséged.

+ a jó minőségű, világításkompatibilis kupakszett ritka.

(#45097) forguet


forguet
senior tag

Megrendeltem a fnatic rush prot cherry red switchekkel 70eur ert...majd megosztom a tapasztalataimat.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#45098) Domonkos válasza forguet (#45097) üzenetére


Domonkos
Ármester

cool.
Elore is koszonjuk!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45099) gaben22 válasza nyunyu (#44901) üzenetére


gaben22
senior tag

Redditen utánaérdeklődtem és ez egy Wyse billentyűzet, még terminal (4P4C) "protokolt" használt. Egy Soarer nevű figura revengelte a protokolt (örök hála jár neki ezért) így Pro Micro microcontrollerrel (vagy Teensy 2.0-val...) némi flashelés és forrasztgatás után, most már micro USB-n keresztül megyeget a cucc :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45100) Egon


Egon
nagyúr

Logitech K800-on (esetleg 740-en) lehetséges kicserélni a kupakokat magyar feliratozásúra, lehet kapni megfelelő kupakszettet? Amennyiben nem, matricával megoldható a magyarítás oly módon, hogy szép (gyári hatású) legyen?

Sajnos úgy látom, a nekem fontos szempontoknak megfelelő klaviatúrát hiába is keresem, talán inkább az ahhoz legközelebb levő billentyűzetet kellene átalakítanom, ha lehetséges.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.