Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) nyunyu válasza gaben22 (#46950) üzenetére


nyunyu
félisten

Tegnap nézegettem Kerbalról szökött űrlényes boltban a kitett billzeteket hátha látok valami szememnek kedveset *, és pont volt kirakva egy MK Pro M és egy MK Lite, így sikerült taperolni a kupakjaikat.

Hozták a világítós billzeteknél "megszokott" mártogatott tejfölösdoboz szintet.

Nem tudom, hogy gyártják ezeket, gyárilag alig van textúrájuk, és jobban csúsznak, mint a 30 éves Cherry kupakjaim. :(

Ráadásul az MK Lite magyar kupakszett totál olvashatatlannak tűnt, mivel nem volt bedugva a billentyűzetpótlék.

Volt még: HyperX Alloy, ami sokkal jobban összerakottnak tűnt, mint a CM MK Pro M, de a kupakja még mindig mártogatós.
Kár, hogy nem szeretem a puha és lineáris kapcsolókat, de aki MX Redre vágyik, annak jó vétel lehet.

Futottak még kategóriából rémlik a uRage Exodus/Cyberboard/M3chanical trió, rakat mínusztech (G Pro, G413, K780, Craft), többi billzetet szinte meg se néztem, talán valami modern Dell irodai gumidóm dereng, de azt meg se néztem, mert nem én vagyok a célközönsége.

*: nyilván elég esélytelen küldetés volt, hiszen a kőszínű mekkmesterhez passzoló színséma még mindig benne van a minimum requirement listámban. :DDD
Meg a taktilis kapcsoló is.

Legtaktilisebb cucc, amit nyomkodtam, egyébként a uRage Exodus volt...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46952) Ringman válasza nyunyu (#46951) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kínai dyesub világosszürke-szürke kombinációját tudom javasolni, de g80-1800-zal szerintem nem 100%-ig kompatibilis.

(#46953) so86 válasza gaben22 (#46950) üzenetére


so86
tag

Köszi! Durván nem igazodok el a Massdrop-on, annyira összefolyik nekem a shop és a community :)
Valóban csak néhányat szeretnék cserélni, hogy megmaradjanak az ékezetes betűk, nem kell teljes kit, de ha csak az van, az se gond. Tudtok esetleg olyat linkelni, ami minőségben, formában passzolhat a CM-hez? (de nem fekete, hanem fehér, szürke, színes), amit először linkeltem, ha jól értem rücskösebb felületű, mint a gyári CM, meg eltérhet a formája kicsit.

(#46954) dqdb válasza nyunyu (#46951) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kupakkészletet még könnyű találni (most itt van például ez a kell a cipőd, gatyád meg a többi árkategóriás darab), ez úgy nézem, hogy jó a mostani Cherrydre is (Caps Lockot témát nem vizsgáltam meg, elvileg lépcsős van, csak nem tudom, hol van a stemnek a helye).

Ha új billentyűzetet szeretnél, akkor azt te is tudod, hogy megfelelő színű házat mennyiért linkelnénk :DDD Szerintem engedd el a bézs házat, add el az egeret, és a megfelelő színű kupakkészletre koncentrálj, különben sosem lesz megfelelő használati értékű billentyűzeted. Vagy a fenti lista vesével is bővülni fog.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46955) pengwin válasza gaben22 (#46950) üzenetére


pengwin
addikt

De az "csak" egy "sima" tömeggyártott kupakkészlet, és gondolom ANSI (vagy legalábbis angol), mindkettő elég rendesen mérsékli az árát. Azért a mechanikus billentyűzetekhez való dolgok tipikusan ennek többszörösébe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46956) dqdb válasza so86 (#46953) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mindenképpen el fog ütni, ha másban nem is, de a feliratok stílusában. A CM-en közepesen gamer kinézetű betűtípust használtak, míg a legtöbb 3rd party kupakkészlet vagy hagyományos betűtípussal kapható, vagy a kínai nagyonangyongamer rettenettel.

A gyári CM készletnél minőségben csak jobbat tudunk ajánlani.

Ha a célod a látvány feldobása a színekkel, akkor a kétféle tipográfia kavarodása eléggé zavaró és feltűnő lehet a végeredményen. Ha egységes kinézetet szeretnél, akkor vagy a Maxnál összeállítasz egy teljes készletet a neked megfelelő színekben (minőségben nulla előrelépés és mintha világítós kupaknál nem lehetne színt választani), vagy a Varmilo magyar CMYK kupakkészletét választod (ekkor lemondasz a háttérvilágításról és a numerikus nulla problémás lesz), vagy a KPrepublic magyar kiegészítő készletét kevered a bolt hasonló profilú színes kupakjaival (szintén problémás a háttérvilágítással), vagy a magyar nyelvről mondasz le.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46957) nyunyu válasza dqdb (#46956) üzenetére


nyunyu
félisten

V-nek csak standard 88/105 gombos kiosztáshoz van kupakkészlete, se lépcsős Caps, se 6.25-től eltérő szóköz, se 1, se 1.5 alsó mod gombok, se rövid jobb Shift (1800, 75%, 96%-okhoz kéne, meg JIS billzetekre, de ez utóbbi minket nem érint), se 1 széles 0, 00 (1800, 96%, CM MK Pro M)

KPRepublic ~90$-os magyar full szettjéből asszem csak az 1 magas Num-/Num+ hiányzik az 1800-akra, de ez kb. csak engem zavar.
Többi nemstandard kiosztás nagyjából összelegózható belőle, max a nagyon réteg kiosztások, mint ergodox, minila, meg az ortolineárisok nem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46958) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Az előbb jött meg a Corsair K70 mk.2 Low Profile Rapidfire.

Rövid vélemény: nagyon jó!
Ez a lapos kapcsoló kellett nekem. Jóval halkabb mint a korábbi, brown switches K70, O-ring-el felszerelve. Lehet, hogy kipróbálom majd erre is azért a gyűrűt, mert a bottom out-nak van csak hangja leginkább.

Viszont a gombok anyaga teljesen más, mint a korábbiaknál, egy ilyen nagyon jó tapintású, gumihoz közelitő anyag. Sokkal minőségibb a gépelés érzet is, meg egyszerűen jó hozzá érni is.Valami egéren találkoztam már hasonlóval korábban. Attól kicsit félek, hogy ez a tapadósabb anyag hamar kopni fog, majd kiderül.
A gomboknak sokkal kisebb a "lötyögése", ez is hozzátesz a minőség érzethez.

A kapcsolóhoz kicsit hozzá kell szokni, mert nagyon gyors, ugye 1mm-nél már regisztrálja a leütést.
Korábban taktile switch-ben gondolkoztam csak, de sosem tetszett a brown switch mozgása és kapcsolási érzete. Most már tudom, hogy ez kellett nekem :D A gépelési sebesség is érezhetően gyorsult.

Az RGB-re sosem vágyam, de azért meglepett hogy milyen szép, pár napig próbálgatom majd aztán marad fehéren valszeg :) Statikus fehérre állitva azért nem valami szép már a dolog, sok helyen rózsaszin szűrődik be.

Viszont egy dolgot nagyon elb****am. Talán feltűnt, hogy nem irtam eddig hosszu i-t. Nos a kiosztásra egyáltalán nem figyeltem, azt hittem, hogy alapból UK kivitelt árulnak itthon. Nem igy lett nyilván, US-t kaptam, amiről borszasztóan hiányzik a hosszú i, meg a keskeny 'Enter' is igen csak zavar.
Szerintem megy vissza, vagy cseréltetem, vagy rendelek valahonnan egy UK kiosztásút.

[ Szerkesztve ]

(#46959) gaben22 válasza pengwin (#46955) üzenetére


gaben22
senior tag

Hát ja, nyilván nem magyar, hanem germán set. Szemezgettem anno ezzel, de ez is a "cipőd, gatyád..." kategória lett volna, mire az összes nekem kellő opciót "beikszeltem" volna meg egyelőre ahogy használom a billt/"gépelek" továbbra is low profile a nekem való.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46960) Ringman válasza nyunyu (#46957) üzenetére


Ringman
nagyúr

75%-ra korlátozottan alkalmas, pl choc minin a pgup és az end is hiányzik, mert pont arra a sorra nem jó a kupak.

(#46961) nyunyu válasza dqdb (#46954) üzenetére


nyunyu
félisten

Hátha látok valami szívemnek kedves billzetet az némi önirónia akart lenni, igazából művelődni mentem, hogy nagyjából képben legyek, milyen szeméttel tömik manapság a gamerek agyát, hátha akad köztük olyan, ami ár/érték arányban akár ajánlható is lenne.

De a HyperX Alloyon kívül más vállalható nem volt. :DDD

Új billzetet amúgy sem akarok venni, mert lassan összeszámolni sem tudom, hány billzetet kerülgetek a lakásban.

Na jó, megpróbálom: 1129. melós ócó1800 napi használatban, drága1800 majdnemkész
Porosodik: XD84, FrankenCherry, 3x ócó1800, kb. 3 "modern" MY 3000, 1 oldschool MY 3000
Romokban: MXB2, 8x BTC 5131, Victsing, ócókínai White Alps, 9009

Gumidómok, amiket nem használok rovatban: Labtec Standard+, Genius KB110X, Lenovo Preferred Pro Pearl White, Jujitsu KB520, IBM USB Travel with UltraNav, BTC 5140, meg amiket kifelejtettem a szekrény tetejére száműzöttek közül.

Pár hete aprón vett 9 billzetet sem néztem meg tüzetesebben a drága1800-on kívül, mintha lett volna köztük egy ócómaláj White Alps, vadiúj Sun Type6 USB, BTC 5121, valami fehér, kártyaolvasós Compaq SK-3320?, valami újnak látszó fehér magyar Genius, valami Kolink, de arra is lusta vagyok, hogy elmásszak a kupacig, hogy megnézzem, mi van rájuk írva. :DDD

(Szörnyű, pont annyi billzetet sikerült fejből felsorolnom, ahány éve rontom a levegőt a világon. :W
Ez két dolgot jelenthet: 1. öregszem, 2. túl sok lomtalanítandó billzetem van)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46962) nyunyu válasza nyunyu (#46961) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagy -t fóbiámban kimaradt a napelemes ajtótámasz a romokban van listáról, így az utolsó bekezdésből már csak a második pont igaz.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46963) jimmy74 válasza dvids (#45178) üzenetére


jimmy74
őstag

Nekem pár napja jött meg.
11340ft futárral együtt.
Egy vezeték nélküli nagyon régi Genius gk04005k billentyűzet volt idáig.
Első tapasztalatok:Kisebb negatívum hogy az újnak nincsenek kiképezve a gombjai hogy könnyebben az újjakra álljon hiába döntöm meg akkor se olyan akár a Genius.
Súlya jó nem mozdul ez tetszik.

WoT:jimmbo

(#46964) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Ezt ismeri valaki?

Corsair PBT Double-Shot Keycaps

Lehet beruháznék rá, mert elvileg erről nem kopik a betű, mivel ahogy olvasom, nem festett, hanem kétféle műanyagból áll. Egyikből a betű, másikból a kupak. Csak a kérdés, van-e vele tapasztalata valakinek? 46 euro nem olcsó, tutira kellene menni. :)

(#46965) nyunyu válasza jimmy74 (#46963) üzenetére


nyunyu
félisten

Érdekes, ez nekem 5 fokos dőlésszögűnek tűnik, ami alapból kényelmes gépelést tesz lehetővé, mert nem kell annyira hátrafeszítened a csuklódat, mint a meredekebb billentyűzeteken. (elrettentő példa :DDD)

Könnyen ujjakra álljon kitételt meg nem teljesen értem, mert ez a billzet hengeres felszínű OEM profilú kupakokat használ, aminél a kupak közepe kicsit lejjebb van, mint a szélei.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46966) dqdb válasza ForRedGlory (#46964) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak Corsair billentyűzetre jó az egyedi kiosztású bottom row miatt.

Anyagvastagságra nem rossz, de egy átlaosg doubleshot kupakhoz képest eléggé furcsa a belső kialakítása azzal, hogy a központi kereszt nem a kupak fő anyagából készült, ahogy eddig az összes általam látott doubleshot kupak esetében, hanem a betűéből. A háttérvilágítás persze így szebb (mert a sötétebb átlapolódó anyagból készült merevítések nem lógnak be, mint itt a B és G betűnél), de nem tudom, mennyire tartós, hogy a két részt három fül tartja össze, és a gépelésből eredő terhet nem egyetlen komponens viseli, hanem kettő, amely között nem 100%-os erősségű a kapcsolat.

Egy doubleshot kupakért a 46 euró egyáltalán nem számít soknak, itt kezdődik csak az élet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46967) ForRedGlory válasza dqdb (#46966) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi a segítséget. K70-re lenne, szóval az pipa. Akkor beruházok rá valószínűleg.

(#46968) Crabface válasza jimmy74 (#46963) üzenetére


Crabface
senior tag

Tudnál csinálni róla képet, háttérvilágítás és csuklótámasz nélkül? :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46969) pengwin válasza nyunyu (#46962) üzenetére


pengwin
addikt

Vaterán vagy jófogáson láttam, hogy valaki hírdetett 10db billentyűzetet olcsón, köztük egy Apple M0110-zel, meg lehet volt ott más érdekesség is. Mi lett volna, ha még az is nálad landol? :D

(#46964) ForRedGlory
Teljesen rendben van annyiért, ha meg tudsz barátkozni a betüstílussal.
Double shot PBT kupakkészletek sajnos elég drágán mennek, nagy márkától meg nem is nagyon fogsz másikat találni, ami háttérvilágításhoz is jó.
Aliexpressen kapsz ennél olcsóbbat, de a Corsair azért talán biztosabb választás.

(#46966) dqdb
Szerintem az összes háttérvilágítás-kompatibilis doubleshot kupak így készül, különben a stem nagyon egyenetlen fényeloszlást eredményezne.
Nekem van egy ilyen kialakítású germán kupakgarnitúrám nagyon vékony ABS-ből, szerintem nagyon masszív még egy ilyen kupak is. Érdekes, a szóköz belseje is ilyen double shot.

Domonkos:
Úgy emlékszem nagyon sokáig kerestél trackballos billentyűzetet itt aprón.
Találtál végül?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46970) Domonkos válasza pengwin (#46969) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bar nem tudom, hogy egyrol beszelunk-e, de az az m0110 szerintem nalam kotott ki. Bar teljesen funkcionalis, megsem egy nagy eresztes a mitsumi kapcsolok miatt. Egy jo alapos takaritas tuti segitene rajta, de nem er nekem ez annyit. Tovabbi erdekessege ennek, hogy jo apple-os "meg veletlenul se legyunk kompatibilisek semmivel" felfogasnak hala, a telefonzsinor nem cross, hanem straight kotest hasznal. Szoval sok sikert hogy olyat talalj. FU apple!

Trackballossat eddig nem sikerult talalnom, most meg mar nem is vagyok benne erdekelt; tovabb nem fogom keresni. Meg nagyon mar mast sem. :(

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46971) Ringman válasza Domonkos (#46970) üzenetére


Ringman
nagyúr

erről jut eszembe, a thinkpad trackpointok miért nem terjedtek el, miután lejárt a szabadalom? olyan rossz, mint ahogy thomas mondja?
ennyire nincs rá igény? - pedig gépelés közben sokkal kényelmesebb, nem kell egerészni ha 1-2 dologra akarsz klikkelni.

tulajdonképpen egyetlen egy cég csinál ilyen billentyűzetet.

(#46972) pengwin válasza Domonkos (#46970) üzenetére


pengwin
addikt

Csak azért kérdeztem mert én is trackballos billentyűzetet keresek, úgy néz ki találtam is egy Chicony KB-5591-et. Csak átalakítózni kell majd, mert soros port van rajta a trackballnak. Meg nincsenek rajta Windows gombok, de ez linux felhasználóként annyira nem nagy érvágás, itt működnek mással is a billentyűparancsok.

Ha jól emlékszem szolnoki volt az a hírdetés, pusztán az M0110 (hogy egyértelmű legyen, a numpados ős-Apple billentyűzet, eléggé sötétszürke kupakokkal) kuriozóm mivolta miatt tartottam érdekesnek, egy AEKII sokkal jobban lázba hozna használhatósági szempontból. Thomas videóit rendszeresen nézem, az Apple-szidós darabokat nagyon szeretem, ő is mondta ezt a vezetékezési eltérést.
A későbbi ADB port legalább adott valamilyen pluszt a PS/2-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46973) nyunyu válasza pengwin (#46972) üzenetére


nyunyu
félisten

M0110 (hogy egyértelmű legyen, a numpados ős-Apple billentyűzet, eléggé sötétszürke kupakokkal)

Ja, hogy ti az M0110A-ról beszéltek?

Már a Mitsumi kapcsolót sem értettem, mivel az eredeti, numpad nélküli M0110-ben még valami ősrégi Alps volt.
HHKB-t amúgy nem az M0110 ihlette?

Korai apple billzetekben az a jó, hogy minden évben átvariálták, hogy legyen/ne legyen kurzorblokk és/vagy milyen tetrominó elrendezésben legyenek egymás mellé/fölé/alá hányva az egyes nyilak, csak hogy ne tudd megjegyezni, hogy balra-jobbra-le-fel, vagy balra-le-fel-jobbra a sorrendjük.
(Mindeközben a konkurens PC vonalon a DEC LK201 kurzorelrendezése vált kváziszabvánnyá a Model M-nek és klónjainak köszönhetően)

Hiába, Jobs inkább a vízióiról volt híres, nem a használható ötleteiről.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46974) pengwin válasza starius (#46949) üzenetére


pengwin
addikt

Igazából nincsen best buy, nagyon hasonló minőségben és kialakításban az összes ilyen árkategóriájú mechanikus billentyűzet.
A SoG-ot veheted, különlegessége, hogy kapható magyar kiosztással és barna kapcsolóval, mind a kettő eléggé ritka a ketagórián belül.
Ha írsz pár sort a tapasztalatokról akkor azt is megköszönjük.

(#46973) nyunyu
Ja, hogy az az A betű enyire komoly eltérést jelent?!
Azt hittem két ennyire eltérű klaviatúra külön tipusszámot kap...

Egyébként szerintem Jobs egyetlen "viziója" egy olyan cég volt, ami bármit adhat bármennyiért, azt a vásárlótábor megkajálja.
Pl. az össze viszza veriált kurzorgombok és Caps Lock-Ctrl, Esc, stb. gombok egy borsos árú termékeken. Akkor még nem mindig engedhették ezt meg maguknak, de az elmúlt 15 évben kb. bármit el tudnak adni.

Jobs egy marketinges volt, nem tech szakember, viszont a saját területén úttörő volt, és szerintem Johnny Ive mellett az Apple jelenlegi sikerének a fő letéteményese.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46975) nyunyu válasza pengwin (#46974) üzenetére


nyunyu
félisten

Simán még kurzorblokk sem volt, mivel Jobs akkoriban az egeret preferálta, mint elsődleges pozícionáló eszközt, egy évvel későbbi extendedre a numpad mellé az is felkerült, de valami elszabott elrendezéssel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46976) pengwin válasza -FreaK- (#46958) üzenetére


pengwin
addikt

AltGr+J/I a kicsi és a nagy í, ha nincs rá dedikált gomb. Az Ű meg a lapos Enter fölé költözik ANSI-n.

Oringezni szerintem nem tudod azt a fajta kapcsolót: egyrészt a kapcsoló stemje körül van elvileg egy gyűrű, ami az O-ring útjában lesz, másrészt pedig lehet, hogy egyébként is túl rövid lenne a kapcsoló útja az O-ringhez, azt meg kötve hiszem, hogy találnál elég vékony gyűrűt rá.

(#46975) nyunyu
Tudom, melyik kettőről van szó, szerintem mindkettő eléggé elszabott elrendezésű. Csak arra gondoltam, hogy az A az legfeljebb egy apróbb eltérést jelöl.
Mid-ass enter is hülyeség, a numpad nem használható navigációra, nincsenek funkciógombok, a nav gombok a lehető leghülyébb elrendezésűek... köszi, de köszi nem...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46977) -FreaK- válasza pengwin (#46976) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi! Tudtam, hogy van rá bill. kombináció, csak nem kerestem még rá :) igazából inkább vissza küldöm, nehezen szoknék át erre a kiosztásra az biztos. Az ű-t pl. elég ritkán találom el elsőre, mindig entert ütök helyette.

Megnézem azért ezt az O-ringet nemsokára, valszeg igazad lesz, de egy próbát megér. Ha a bottom out hangján lehetne csökkenteni, akkor kis túlzással, membrános billentyűzet közeli hangja lenne.

(#46978) dqdb válasza pengwin (#46969) üzenetére


dqdb
nagyúr

Aliexpressen kapsz ennél olcsóbbat, de a Corsair azért talán biztosabb választás.
Az alsó sor, és főleg a 6.5u Space ott is kihívás tud lenni. A nem szabványos alsó sorok közül néha a 6u sem egyszerű, azonban mivel a HHKB-n is ekkora a Space és a HHKB vásárlói bázisa és az egyedi kupakkészletek vásárlói bázisa eléggé nagy átfedésben van, ezért sok kupakgyártó már nyitott ebben az irányban. Azonban a 6.5u ritka hollónak számít manapság még a vastagabb árkategóriás kupakkészleteknél is, előbb találsz ortho és ErgoDox támogatást 2-3-4u Space-ekkel, vagy a régi klasszikusokhoz 7u Space-t, mint Corsairhez 6.5u Space-t. Még az 5.5u Space ilyen kemény dió (most nem ugrik be hirtelen, hogy melyik cég szívatja ilyennel a vásárlóit).

Szerintem az összes háttérvilágítás-kompatibilis doubleshot kupak így készül, különben a stem nagyon egyenetlen fényeloszlást eredményezne.
A stem így is, úgy is bezavar a világításba, így egy kissé kevésbé, de a Romer-G megoldásánál így is sokkal rosszabb. A Massdrop sajátmárkás billentyűzetei nem ezt a vonalat követik, és más, drágább háttérvilágításos kupakkészletnél sem láttam még ezt a megoldást. Aztán azóta keresgéltem a témában, és találtam többet is (köszi a kiigazítást), ezek közül a Corsair kupakkészlete tűnik minőségre messze a legjobbnak. Mondjuk amennyire engem a háttérvilágítás téma érdekel (=messziről elkerülés), nem csoda, hogy nem futottam bele eddig.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46979) PixAlan válasza dqdb (#46978) üzenetére


PixAlan
aktív tag

alin lehet kapni direkt corsairhez, külön lehet kapni csak az alsó sort is ha kombinálgatni szeretnéd szeretnél

5.5u szerintem a loginál volt am

[ Szerkesztve ]

(#46980) Ringman válasza dqdb (#46978) üzenetére


Ringman
nagyúr

5.5u:
choc mini, plum84, illetve gskill km780

igazából az 5u is elég lenne, laptopon sem zavar

[ Szerkesztve ]

(#46981) junpet


junpet
tag

Tesoro Durandal billentyűzethez szeretnék venni o-ring-et ali-ról. Tudtuk segíteni, hogy mire figyeljek a kiválasztásnál? Sajnos jelenleg nincs kéznél az eszköz, nem tudom méregetni. Köszönöm!

(#46982) nyunyu válasza junpet (#46981) üzenetére


nyunyu
félisten

OEM kupakszettes billzetekre (legtöbb mecha ilyen) 5x2-es o-ring kell (5mm belső átmérő, 2mm vastag)

Alacsonyabb, Cherry jellegű kupakokra 5x1.5-ös, de ez nagyjából csak a Cherryket, újabb márkák közül csak a Leopoldot, meg a kínai ripoffját érintik, meg a custom kupakszettes cuccokat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46983) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!

Tudtok-e abban segíteni, hogy lehet-e egyáltalán kapni Magyar bill. kiosztású, háttérvilágításos és vezeték nélküli billentyűzetet.
Angolt már találtam (modecom mc-tpk2), de nekem magyar kellene.
Ha esetleg egérrel egyben lenne, az sem gond.
Thx

[ Szerkesztve ]

(#46984) pengwin válasza Technoman (#46983) üzenetére


pengwin
addikt

Árkategóriát nem írtál.
Microsoft háza táján nézelődjél, nekik vannak magyar vezeték nélküli billentyűzeteik. Esetleg Logitech?

Sajnos a vezeték nélküli+háttérvilágítás elég túlzó elvárás, a világítás zabálja az akksit a sima vezetéknélküli kapcsolathoz képest.

Üdv, pengwin

(#46985) Ringman


Ringman
nagyúr

hmm, ezt még meg is venném:

ikbc left hand keyboard
ami a névvel ellentétben pont jobbkezeseknek való:

(#46986) nyunyu válasza Technoman (#46983) üzenetére


nyunyu
félisten

2-3 éve még lehetett kapni magyar K800-at, de azóta elfogyott, már csak angol vagy német kiosztású kapható.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46987) dqdb válasza Technoman (#46983) üzenetére


dqdb
nagyúr

Corsair K63 Wireless UK/DE/NO + Max kupakkészlet
Van ez és van ez, ahogyan a többiek írták.

Ha lemondasz a háttérvilágításról, akkor valamelyik Unifying vevős Logitech megfelelő lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46988) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok!
Téma összefoglaló alapján kérnék segítséget billentyűzet választásához.

1. 20-25 ezer
2. nem
3. Hama uRage Illuminated Gaming
4. Játékra
5. Mechanikus
6. nincs
7. Lehetőleg magyar
8. Minden kell, a numpad elhanyagolható.
9. Világítson, Halk legyen

(#46989) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Lehetetlen kérés de hátha... :)

Kéne egy bill 5-10k közt, egy szempont van a hangja, lehet bármilyen tré minden tekintetben, de ne legyen hangja, és ne legyen gumi, hogy ölben használható legyen.

Köszi :R

Mindenki agyrákot kap az occó Trust hangjától mikor kódolni kezdek. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#46990) junpet válasza nyunyu (#46982) üzenetére


junpet
tag

Köszönöm! Nagy nehezen sikerült ebay-en 5x2-est találni. Mindenhol csak 1,5-es volt.

(#46991) Crabface válasza Micsurin (#46989) üzenetére


Crabface
senior tag

Victsing, Outemu Blue :DDD

Junpet: Én 1.5-össel használom, a G80-at, nekem az is teljesen jó. 2mm az nekem nagyon szivacsos élmény.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46992) pengwin válasza Micsurin (#46989) üzenetére


pengwin
addikt

Cougar Vantar?
Tapasztalataim szerint eléggé halkak ezek az ollós Cougar billentyűzetek, ez meg kb. olyan, mint egy notebooké.

Azt vedd figyelembe, hogy a kezdetben halk gumidómos billentyűzetek egyre hangosabbak lesznek az idő múlásával, ahogy keményedik bennük a gumi.

Üdv, pengwin

(#46993) Technoman válasza pengwin (#46984) üzenetére


Technoman
őstag

pengwin + nyunyu
Köszi a választ :R , ezek nekem túl horror árak (úgy látszik árilag egy kissé naívan álltam a dologhoz)

(#46994) pengwin válasza Technoman (#46993) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ha elengeded a háttérvilágítást akkor lehet találsz olcsóbban is vezeték nélküli magyar billentyűzetet.

Üdv, pengwin

(#46995) Micsurin válasza pengwin (#46992) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi szépen ez tetszik! :R :)

A trust se volt vészes féléve, de occó hús leve híg hamar zakatolós lett... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#46996) nyunyu válasza junpet (#46990) üzenetére


nyunyu
félisten

Ócó 5x2 ring.

Cherry billzetekhez NEM jó.

Jut eszembe, újabb dustproof Outemu, meg Kailh Boxed kapcsolókra egyáltalán nem lehet ringet tenni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46997) Casanova*


Casanova*
veterán

Akinek van Genius GX gamer billje és makrózik,az legyen szíves írjon már rám! Lenne egy kérdésem,hogy tudok pl. ,,F,, gombra ,,dupla katt, makrót csinálni. Nekem valamiért nem akar működni.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#46998) Flind


Flind
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megvenni életem első rendes billentyűzetét.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max 30k

2.Használt szóba jöhet?
Nincs kizárva

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Kolink KB2782UBH, gagyi membrános, low profile. Nincs különösebb indokom lecserélni, kora ellenére tökéletes állapotban van, a leütéseket is pontosan érzékeli, de elkezdtek érdekelni a billentyűzetek és szeretnék egy rendes, minőségi darabot.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás, gépelés. Játszani egyáltalán nem játszok.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Eredetileg Apple keyboard féle vezetéknélküli ollósokat néztem, tetszik is nagyon a Matias Wireless Keyboard, főleg világítással, meg a Microsoft Modern Keyboard is, de persze rájöttem hogy a design (a vezetéknélküliség is annak számít, letisztultabb lehetett volna a setupom) helyett inkább a gépelési élményben érdemes keresnem a minőségérzetet. :B
Tehát oda jutottam, hogy mechanikusat, a felhasználásból fakadóan blue vagy brown switchcsel.

6.Van konkrét modell ami tetszik?
A következőket néztem:

Logitech G413 (Romer-G)
-először szimpatikus volt, hogy a taktilis feedback megmaradása mellett halkabbnak mondják a Romer-G-t mint a blue switcheket, de aztán olvastam hogy sokan rosszabbnak is

CM CK550 (Gateron Blue)
-blue switch, ami elvileg ugye a legjobb gépelésre, de még nincs saját tapasztalom, így nem tudom, hogy nekem is feltétlen jobban tetszene-e, mint egy brown

Tesoro Gram Spectrum (Agile Blue)
-low profile, szintén blue switch 1,5mm-es actuation pointtal, ez nagyon szimpatikus, és szinte biztosan a leggyorsabb gépelést jelentené
-van full magyar
-gagyi gamer font és megbízhatatlan márka, olvastam itt jót és rosszat is a Tesororól, ami eltántorít tőle

HyperX Alloy FPS (Cherry MX Brown)
-eredeti Cherry switchek

CM Masterkeys L / Pro L (Cherry MX Brown)
-eredeti Cherry switchek
-PBT kupakok, megbízhatóbb minőség

7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO lenne a legjobb magyar festéssel, hiszen ahhoz vagyok hozzászokva. Betűk szempontjából tudok vakon gépelni, viszont a programozáshoz az összes speciális karaktert nem jegyeztem meg. :D De járható út lehet az alt+shiftes nyelvváltás amit olvastam hogy korábban írtatok, és az ANSI-t sem zárom ki, ha minőségibb billentyűzetet kaphatok vele.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Numpaddal jobban tetszenek, de csak ritkán használom. Arra gondoltam hogy ha az új billentyűzet makrózható lesz, azáltal majd talán ki tudom rendesen használni, de azt még nem tudom, hogy hogyan. Tehát nem feltétel.

9.Extra igények
Nincs konkrét. A fő igény hogy minél minőségibb legyen a cucc és ezt érezzem használat közben.

TL;DR: Mi a "legminőségibb" billentyűzet 30 ezerért bármilyen feltétel nélkül?
Jól gondolom, hogy valamilyen Masterkeyst kell vennem? :)

[ Szerkesztve ]

(#46999) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

Egy NEM gémer, NEM ledes, NEM vezetéknélküli billentyűzetet szerenték venni.

Eddig ilyenem volt: [link] hasonlót szeretnék, alacsony billentyűkkel.

Előre is köszönöm a segítséget.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#47000) Crabface válasza Motion_Blur (#46999) üzenetére


Crabface
senior tag

Cherry Stream 3.0

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.