Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) L4mie válasza PixAlan (#46600) üzenetére


L4mie
veterán

kérdéscunami inc.:

Szóval keresek egy szimpatikus kitet, ahol mondjuk fekete a kupak és felhasználom a ctrl-t neg az említett pár gombot. :) RGB miatt átlátszó jelölésüek vannak?
Ha már lúd, magyaros kit is létezik? :R tudtok linkelni bevállt eladót? :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46602) HREH válasza PixAlan (#46599) üzenetére


HREH
senior tag

Van esetleg ajánlott darab, ami jó rá, és minőségre is megfelel?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#46603) PixAlan válasza L4mie (#46601) üzenetére


PixAlan
aktív tag

vannak világítás támogatóak, többnyire abs lézerezett, ami gyorsan kopik/fényesedik, van double shot abs/pbt is, de ezek ritkábbak, illetve drágábbak is. ez pl jónak tűnik

Magyar double shot nem létezik, lézerezettet sem lehet külön venni, csak valami olcsóbb billzetről átrakni pl CM masterkeys lite.

(#46604) dqdb válasza PixAlan (#46603) üzenetére


dqdb
nagyúr

lézerezettet sem lehet külön venni
Maxnál elvileg lehet gyártatni, de annál olcsóbb és képek alapján minőségre nem rosszabb a Masterkeys Lite L.

L4mie: a legalsó sorban a Space-en kívül az összes billentyű egyforma szélességű? Mert ha nem, akkor az még eléggé bekeverhet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46605) pengwin válasza PixAlan (#46603) üzenetére


pengwin
addikt

Valaki akinek van megnézhetné egy Videoton TV Computer billentyű kupakjait, mert úgy láttam az double shot és magyar volt. Csak kiváncsiságból, mert úgyse lenne jó semmilyen modern kapcsolóra.

Üdv, pengwin

(#46606) PixAlan válasza pengwin (#46605) üzenetére


PixAlan
aktív tag

vintage vonalon lehet találni akár mx stem kompatibilis magyar kupakokat is, de nem egyszerű.

(#46607) L4mie válasza PixAlan (#46603) üzenetére


L4mie
veterán

+dqdb:
Köszönöm a válaszokat, a szélességüket megnézem otthon, elvileg a Streakkel nincsenek anomáliák. Legalábbis itt már többször írták.
Igazság szerint a fő a fent említett sziget és a 2 ctrl lenne, de lehet egy hét és megszokom a gyárit.
Viszont tartalék nem árt. :R
uhh most ránéztem banggoodon is....van választék :D

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46608) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Rendeltem egy K400 Plust neten, amit most hoztak ki. A dobozon az van, hogy “K400 Plus TV”. Ez egy és ugyanaz, vagy van valami különbség?

(#46609) Domonkos válasza Chosen (#46608) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha mindkettonek ugyanaz a cikkszama, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46610) Chosen válasza Domonkos (#46609) üzenetére


Chosen
addikt

A cikkszám stimmel a sima K400 Plus oldalán szereplővel, "Fekete,Magyar (Qwertz): PN: 920-007157". Szóval ez ugyanaz lesz valószínűleg. :R

[ Szerkesztve ]

(#46611) L4mie válasza dqdb (#46604) üzenetére


L4mie
veterán

megnéztem, max 0.5mm különbség van az alsó sori billek között. Szóval egyformák :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46612) Domonkos


Domonkos
Ármester

Mostansag melyik split billentyuzet a meno?
A planck utan a kovetkezo cserenek valami 40%-os split tunik csak racionalisnak. Ortho elonyben.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46613) dqdb válasza Domonkos (#46612) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezen feltételek alapján Let's Split vagy Levinson. Ezekhez könnyű házat és nyákot találni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46614) niof


niof
addikt

Rapoo V500 újragondolva: :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46615) Domonkos válasza dqdb (#46613) üzenetére


Domonkos
Ármester

Valoszinuleg akkor vegezhettem volna nagyobb piackutatast is, de most egy ilyen mellett sikerult kikotnom:

dactyl-manuform

Es most ugy tunik, hogy ez fogja valtani a plack-et.
Egy kicsit tesztelgetem meg es utana kiderul, hogy mennyire lesz bejovos. Hetvegen valoszinuleg majd tobbet irok rola.

Egyelore vannak dolgai amikre szamitottam hogy uj/furcsa lesz, vannak olyanjai amikre nem es vannak olyanjai is, amikre nem szamitottam, hogy ennyire. Most nagyon kellemeset csalodtam benne, de a vegtelensegig tultolt tap-dance-et meg szoknom kell.
Az epitos topikba majd toltok fel a felkesz allapotrol kepeket, mert nagyjobol dokumentaltam a fontosabb reszeket.
viva la split board!

Kerdesekre addig is szivesen valaszolok.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46616) powerwade válasza Domonkos (#46615) üzenetére


powerwade
senior tag

Gratulálok :) Ezt már én is megléptem mint kövi lépcsőt a Niu mini után, most egy ideig tuti split 40% ortho marad. Viva la Levinson :)

[ Szerkesztve ]

(#46617) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem is tudtam, hogy a Cherry kupakok enyhén érdesek lehettek új korukban:

Eddigi Cherryjeim szinte simára voltak kopva, és nagyon csúsztak.
Ennek olyan textúrája van, mint a finomabb PBTknek: Gateron/EnjoyPBT, vagy akár a melós ócóCherryPBTnek.

Másik: meglepődtem, hogy '01-es gyártású a billzet, eddig úgy tudtam Cherry '99-00 körül lépte meg az 1800 és 3000 billzetek minőségi csökkentését, és tértek át az egyszerűbb házra, meg a sokkal olcsóbb, lézerezett kupakokra.
'04-ben meg a nagyoncustom szériákról is eltűnt a doubleshot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46618) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Világítós, halk, mechanikus billentyűzetet keresek max 30.000 forintért egész napos e-mailezgetéshez. Mit ajánlotok?

(#46619) Crabface válasza nyunyu (#46617) üzenetére


Crabface
senior tag

Nekem is tükörsima a DoubleShot Cherry kupak

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46620) Ringman válasza spyduck (#46618) üzenetére


Ringman
nagyúr

fnatic rush mx silenttel, de/uk layouttal: [link]

ha nem sürgős, akkor várj vele kicsit, mert gyakran szokott leértékelés/kupon lenni hozzá

[ Szerkesztve ]

(#46621) spyduck válasza Ringman (#46620) üzenetére


spyduck
nagyúr

Magyar kéne mindképpen és ha lehet magyar oldalról. Nekem eddig ez volt:

Tesoro Gram Spectrum (Agile Red switch) Gaming billentyűzet fekete /TS-G11SFL (HUN)_RED/

Nagyon szerettem viszont mostanában állandóan megráz és visszaküldtem gariba.

(#46622) PixAlan válasza spyduck (#46621) üzenetére


PixAlan
aktív tag

silent kapcsolós, magyar billentyűzetet nem lehet kapni 30k alatt, így az a tesoro van még legközelebb(mivel red kapcsolók a leghalkabbak a klasszikusok közül). Esetleg nekiállhatsz legózni, és átrakni a rush-ra a tesoro kupakjait, bár nem vagyok benne biztos, hogy stimmel az alsó sor.

Ha nem zavarnak az elütő kupakok vehetsz egy rusht és megmagyaríthatod a CM magyarító szettjével, feliratozás betűtípusa illetve a kupak anyaga el fog így térni.

(#46623) spyduck válasza PixAlan (#46622) üzenetére


spyduck
nagyúr

Akkor rendelek egy másik Tesoro Gram Spectrum-ot, köszi! :)

(#46624) dqdb válasza spyduck (#46623) üzenetére


dqdb
nagyúr

A rázás egyáltalán nem biztos, hogy a billentyűzet hibája volt. Fémből van a háza, így például kiválóan "alkalmas" a rajtad keletkező statikus elektromosság nem túl élvezetes leföldelésére.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46625) Domonkos válasza dqdb (#46624) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy a razas az nem epp hogy pozitivum kellene, hogy legyen? Ez jelentene azt, hogy a periferia normalisan van foldelve.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46626) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#46625) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

de. az irodai KG010-esem is csipked, ha hozzámér egy műszálasba öltözött kolléganő :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46627) pengwin válasza Mr.Csizmás (#46626) üzenetére


pengwin
addikt

Véletlenül nem a párodtól kaptad? ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46628) nyunyu válasza nyunyu (#46617) üzenetére


nyunyu
félisten

Hol a hiba a képen:

Megfejtés

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46629) Domonkos válasza nyunyu (#46628) üzenetére


Domonkos
Ármester

2u-nal hosszabb space? :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46630) so86 válasza niof (#46551) üzenetére


so86
tag

+ #46552 Domonkos

köszönöm válaszaitokat, teljesen jogos. tudtok olyan üzletet, ahol többféle mechanikust meg lehet nyomkodni, többféle kapcsolóval? Media Markt elég szegényes.

(#46631) Domonkos válasza so86 (#46630) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pesten a pixelnek van ertelmes bemutatoterme, de az ottani arcok nem igazan azon szempontok alapjan merik a jo billentyuzetet, mint mi. Ne lepodj meg, ha ok mast ajanlanak majd.
Amugy nekik sincs kifejezetten sokfele kapcsoloval szerelt billentyuzetuk, de pont ekkor lehet jol megfigyelni, hogy mik azok a kulonbsegek amikrol itt beszelunk mininosegi/ajanlott vs. tobbi billentyuzetek temaban.

Nezd meg, hogy mik a kulnobsegek, egy varmilo vagy ducky kontra egy logi vagy das kozt. Ha sok kulonbseget erzel az elso ketto javara, akkor nem fogod olcson meguszni :U

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46632) spyduck válasza dqdb (#46624) üzenetére


spyduck
nagyúr

Még a monitoron is vibrál a kép. 1 éve használom, csak mostanában csinál ilyet. Majd meglátjuk mit reagál a szerviz.

(#46633) nyunyu


nyunyu
félisten

Régi, Kailh stílusú nagyfülű házas Outemu kapcsolókat hogyan a legegyszerűbb szétszedni?
Kéne a 62gr Purple 1.0 rugója+stemje.

De ahogy elnézem, lehet gyorsabb lenne kiforrasztani a 105db Cherry MXet, és beforrasztani az Outemukat, mint transzplantálni a rugót+stemeket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46634) pengwin válasza nyunyu (#46633) üzenetére


pengwin
addikt

Egyik oldalról pengetővel benyúlsz alá, majd a másik oldalról pedig pl. sniccerrel.
Kicsit erőszakosnak kell lenni, hogy szétszedd őket, de nem kell aggódni, elég strapabíróak.

Az Ergo Clear-be akarod átrakni a rugót?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46635) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Redragon Yama K550-ről vélemény? 20 ezer ft, mecha, RGB, hangerőszabályzó, stb. szóval ennyiért elég jónak tűnik.
Szerintetek?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#46636) nyunyu válasza pengwin (#46634) üzenetére


nyunyu
félisten

Melós ócó1800-at akarom cserélni egy 5 évvel öregebb drága1800-ra.
Viszont nem szeretem az MX Blackeket, mert túl hangosan pengenek a rugói, meg az ízlésemnek túl kemény, meg amúgy is lineáris.

Más kannibalizálható kapcsolókat meg nem találtam itthon, csak Outemu Purpleket. (meg Gateron Cleareket, de az nem játszik.)

Na mindegy, 2 óra alatt sikerült szétszedni a kapcsolókat egy vékony órás csavarhúzóval, de átlagosan 3 kapcsolónként vagy a csavarhúzóval böktem meg az ujjamat, vagy a vékony Outemu láb állt bele a kezembe.

Órabérben valószínűleg gazdaságosabb lett volna külön rugókat+stemeket rendelni az Outemu dílertől, de az pár hét, mire ideér.

Vagy ha nem este 9-kor álltam volna neki, akkor kalapáccsal hamarabb kibontottam volna a kapcsolókat :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46637) pengwin válasza nyunyu (#46636) üzenetére


pengwin
addikt

Hát igen, ez a hobbi nem a gazdaságosságról szól.

Jelentem a fentebb linkelt Mill-Max foglalatok tökéletesen illeszkednek sima NYÁK-ba.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46638) Domonkos válasza Domonkos (#46615) üzenetére


Domonkos
Ármester

A hajlitott "backplate" valami szuper. Sokkal kozelebbinek erzodnek tole az egymas folott-alatt levo billentyuk. Mar a grid layout is egy nagy elorelepes volt a sima staggereddel szemben, de meg az is elmarad ettol.
Ezt onnet latom, hogy most egy picit vissaultem a planck ele, hogy osszevessem oket kenyelemben, viszont az elso par mondat erejeig siman nem nyultam elegge fel/le, hogy telibe talaljam az adott billentyut.
Egyelore a 2 legnehezebben szokhato dolog a huvekujji csoport - meg nem teljesen kiforrott, hogy minek merre kene ott lennie - es az, hogy egyes oszlopok sullyesztve vannak. Ra kell szoktassam magam, hogy se a kozepso- se a gyurusujjamat nem kell annyira felhuzzam, hogy egy vonalban legyenek a tobbivel. Ha koncentralok ra, akkor sikerul, de idorol idore azon kapom magam, hogy tulsagosan felhuzom oket, mikor nem is kellene.

Igazabol most kezdek csak igazan rajonni, hogy egy jo billentyuzetnek legalabb annyira kenyelmesnek kell lennie, mint egy jo irodai szeknek. Ugyanugy elvarhatonak kellene lennie, hogy hasznalat kozben ne fajdulhasson meg az ember csukloja/ujjai, mint a szeken ulve a dereka vagy hata. Hirtelen fel is tunt, hogy mennyre keves gyarto van, akit jobban erdekel az ilyesmi, mint azt a piaci igenyek diktaljak.

Szo mi szo most annyira megtetszett ez a forma, hogy nem nagyon vonz semmi mas "hagyomanyos". Szoval ugy latom, hogy ideje lenne atadnom a stafetat olyan valakinek, akit nem reg kapott el a gepszily es meg nem talalta meg a tokeletes billentyuzetet maganak. Ha valaki erez magaban ambiciot, hogy vigye ezt a topikot, akkor szoljon! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46639) haxiboy válasza Domonkos (#46638) üzenetére


haxiboy
veterán

Hát igen, a sok évnyi izom memória miatt elég nehéz átállni a különböző layoutok között :DDD

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46640) nyunyu válasza haxiboy (#46639) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem kell ahhoz sok évnyi, elég ha felváltva használsz két különböző billentyűzetet.

Tegnap itthonról imitáltam a munkát, aztán a rendes kiosztású MX 1000 volt a laptopra dugva, nem a melós 1800.

Eltartott egy darabig, míg azon gondolkoztam, hogy a Ctrl-Home kombó miért nem jelöli ki a szövegben az aktuális sort.
Aztán feltűnt a periférikus látásommal, hogy valamelyik lock led villog...
(Ins-Del hatos 2 gombbal feljebb van az 1800-akon, alájuk csúszott be a numpad.)

Az már kisebb malőr volt, amikor a frissen zsákmányolt ANSI drága1800-at teszteltem az ISO ócó1800 helyén, valahogy minden sorvégére jutott egy ű, mert megszoktam, hogy az Enter jobb közepét ütöm.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46641) PixAlan válasza nyunyu (#46640) üzenetére


PixAlan
aktív tag

még emberen belül is nagyon változó, hogy mit mennyi idő megszokni szerintem, nekem pl elég minimális fájdalom volt áttérni hagyományos kiosztásról ortho 60%-ra, megszokni, hogy jobb helyett bal hüvelykujjal nyomjam a spacet volt vagy egy hónap, a split spacere rakott backspace-t meg csak pár nap.

Viszont nagyon sokáig volt ANSI billzetem itthon, és még így is naponta többször becsúszott az ű sor végén, mert én meg ISO enternél szoktam meg, hogy két sor között nyomom meg középen, és erről valamiért soha nem sikerült leszoknom teljesen.

(#46642) so86 válasza Domonkos (#46631) üzenetére


so86
tag

köszi az üzlet és márka tippeket!

(#46643) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megjött az Ozone Strike Battle cherry red. Fasza puhák a billentyük.
Semmi nyikorgás, siklik minden.
Modecom Volcano Redhez képest ez ég és föld. Ritka szar kemény nyikorgos isten nyila volt, meg szabadultam tőle 14 napos elállással.
A volt Roccat Suoramra emlékeztet, bár abban barna TTC volt, és az is ilyen könnyen lenyomható volt.

(#46644) pengwin válasza pengwin (#46637) üzenetére


pengwin
addikt

Végre volt időm kipróbálni: a Mill-Maxok nem csak szépen illeszkednek a NYÁK-ba, de tökéletesen működik velük forrasztás nélkül is a kapcsoló.

Azért be fogom őket forrasztani, mert nincs kedvem minden kapcsolócsere alkalmával 200+db 2,5mm-es műtyűrrel bénázni.

Üdv, pengwin

(#46645) PixAlan


PixAlan
aktív tag

Aliexpresszes infograph hivatalosan is beszüntet minden vitát, ami a kapcsolók körül van, beköszönt a világbéke és mindenki 3 évvel tovább él. :C

[ Szerkesztve ]

(#46646) Vanir válasza PixAlan (#46645) üzenetére


Vanir
veterán

Zseniális. :DDD Nekem az volt a kedvencem, amikor valami random pár hsz-es tag itt a topikban leoltott, hogy márpedig játékra csakis az MX Black való, és hülye vagyok, hogy mást merek állítani. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#46647) Ringman válasza PixAlan (#46645) üzenetére


Ringman
nagyúr

clicky switch - semmire sem jó csak hangos :D

(#46648) Mr.Csizmás válasza HREH (#46635) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Milyen switchekkel elerheto?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46649) Crabface válasza PixAlan (#46645) üzenetére


Crabface
senior tag

MX Blak - lubed. Mindenre jó. (nálam)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46650) macman507


macman507
aktív tag

Hello, ezzel a Roccat Horde billentyűzettel mik a tapasztalatok?

Pl, a magyar kiosztás normálisan meg van oldva, vagy trükköztek valamivel?
Mennyire kopik? Megbízható?

Hátha van itt valaki, aki használta már ezt..

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.