Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) sanya53


sanya53
aktív tag

Találtam pár lehetséges jelöltet, kíváncsi vagyok mit szóltok ezekhez.
Minden jó tanács, vélemény nagyon fontos számomra.

1: Logitech Prodigy G213
2: Cooler Master MK750
3: Thermaltake Premium X1 RGB (KB-TPX)
4: Fnatic Gear Mini Streak RGB
5: Kingston HyperX Alloy Elite (HX-KB2)

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#45752) nyunyu válasza Domonkos (#45748) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez egy zealios nejlon haz, egy cherry mx silent stem es sok lube osszehazasitasabol keszul

Zealio az nem átlátszó polikarbonátból van?

Nejlont az oldschool kapcsolóházakban használnak, mint a fekete Cherryk, vagy újabban az Outemu Sky.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45753) Ringman válasza sanya53 (#45750) üzenetére


Ringman
nagyúr

Itthon biztosan nem. EU-n belül igen. Ahol meg olcsó ott tudtommal nem szállítanak hozzánk. Alternate.be ahonnan rendeltem, de nekem hazahozták Belgiumból.

(#45754) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Ha már a hangról annyi szó esett mostanában.

Azt hozzátenném, hogy Thomas bevallottan nem képes touchtypingra, szóval minden mechanikus billentyűzet bottom outolva van (de szépen hangzik hunglishül :D), és egyiken sincsen gumigyűrű, amivel némi halkságot lehet nyerni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45756) sanya53 válasza Ringman (#45753) üzenetére


sanya53
aktív tag

Köszi a választ akkor esélytelen számomra.

(#45757) Domonkos válasza sanya53 (#45750) üzenetére


Domonkos
Ármester

A kapcsolorol. A billentyuzet egyedileg epitettek.
Azert is akartam ezt a videot ide linkelni, hogy megmutassam, hogy mennyivel tobb potencial van egy-egy egyedileg epitett valtozatban, mint egy polcrol levehetoben.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45758) sanya53 válasza Domonkos (#45757) üzenetére


sanya53
aktív tag

Hát ehhez az én tudásom igen csekélyke, csak a polcot ismerem. Nagyon bele kellene merülni a kapcsolók világába gondolom. Csak egy jó billentyűzetet szeretnék venni azért is kértem a tanácsotokat. Hátha tudtok valami megbízható jó klaviatúrát ajánlani.

(#45759) nyunyu válasza Domonkos (#45757) üzenetére


nyunyu
félisten

megmutassam, hogy mennyivel tobb potencial van egy-egy egyedileg epitett valtozatban, mint egy polcrol levehetoben.

Na jó, de milyen áron?

Ha csak az MX Zilenthez szükséges receptet nézem, akkor egy MX Silent Red vagy Black 0.6$/db, Zealio 0.75-1$/db, így egy full billzetnyi kapcsoló alkatrész máris 140-150$, külföldi fórumokon preferált síkosítókra is el lehet verni 10-20$-okat (itthon is 2.5-4k HUF egy teflonspray)
Egy egyedileg CNCzett alutömb porfestve 200-400$. (pl. Canoe, RamaWorks Koyu)

Nyilván ehhez a szinthez minimum egy GMK vagy SA kupakszett dukál, ami 120$-nál kezdődik.

Szóval baromi könnyen elszaladhat az emberrel a ló, ha mindenből a legjobbat akarja, aztán máris ott figyel az asztalán 500-700$-nyi billentyűzet. (amibe az utánajárásra, összelegózásra fordított sok-sok órát még nem is számoltam bele, meg ha megcsípik a vámon az alkatrészeit, akkor +27%)

Aztán 2-3 hónap múlva rájön, hogy ki akar próbálni másik kapcsolót/kupakszettet/méretosztályt. :DDD

Azon meg nehéz segíteni, ha az ízlésed gyorsabban változik, mintsem kihalna alólad az egyedi billzet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45760) PixAlan válasza nyunyu (#45759) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nem véletlenül nem szoktunk helyből mindenkinek zilentes billzetet ajánlani ha "tökmindegy csak legyen halk", vagy ha "halk de azért mechanikus is érdekel" akkor is csak fnaticos elég reálisan árazott mechákig megyünk.

Őszintén szólva szerintem az emberek nagy része egy sima silent reddel is ugyan annyira meg lenne elégedve, mint ezzel a megoldással, mondjuk előzőnek is van azért ára.

(#45761) Beretvás válasza Egon (#45717) üzenetére


Beretvás
addikt

A halk billentyűzet az lenne amin bármelyik birka tud halkan gépelni.. Ilyen nem létezik innentől miről is beszélünk????????? Van amin lehet halkan gépelni meg van amin nem lehet..

(#45762) Solymi81 válasza sanya53 (#45758) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Talán segíthet ha kitöltöd a kérdéseket és akkor neked is nekünk is körvonalazódik, hogy mit szeretnél pontosan, mik az igényeid.

Hangtalan billentyűzet a gumikon kívül nagyon nincs, mindegyiknek van valamennyi hangja, akár gumidómos, akár mechanikus.

(#45761) Beretvás:

Hagyd, látod, hogy csak kötekszik, példát meg nem ír a halk billekre, lehet ő se látott/használt még ilyet :P

(#45763) nyunyu válasza PixAlan (#45760) üzenetére


nyunyu
félisten

vagy ha "halk de azért mechanikus is érdekel" akkor is csak fnaticos elég reálisan árazott mechákig megyünk.

Aztán jön a szokásos kérdés, hogy miért nem magyar a kiosztása. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45764) nyunyu válasza Solymi81 (#45762) üzenetére


nyunyu
félisten

példát meg nem ír a halk billekre

Tényleg, "kedvenc" kínai gyártóm mindene pink (nem csak a kapcsolója) extracsajos billzete vajon milyen halk lehet 60k-ért? :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45765) sanya53 válasza Solymi81 (#45762) üzenetére


sanya53
aktív tag

Sziasztok!
Elég gáz a mostani billem, (Genius). Előtte Rocat Isu Fx volt.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Max: 30-40 k
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Genius a mostani, sajnos a gombok már nem mindig reagálnak kellő időben.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Elég sokat játszom.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
Mindegy csak ne legyen hangos nem ragaszkodom a mechanikushoz sőtt lehet, hogy jobb volna a hagyományos nem tudom.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Cooler Master MK750, Thermaltake Premium X1 RGB, Fnatic Gear Mini Streak RGB, Kingston HyperX Alloy Elite
7.Milyen kiosztást szeretnél?
Jó volna, ha magyar lenne.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
Méret nem nagyon fontos szerintem, de normál jobban szeretnék mint kicsit.
9.Extra igények
Csuklótámasz, világítás és csendes legyen lehetőleg ez nagyon fontos.
Programozás, makró, multimédiás gombok nem igazán érdekelnek.

(#45766) Domonkos


Domonkos
Ármester

btw: mi volt az eddigi legolcsobb, magyarorszagon is kaphato cherry mx silenttel szerelt billentyuzet?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45767) nyunyu válasza Domonkos (#45766) üzenetére


nyunyu
félisten

Boltban talán csak a Corsaireket (K70/Strafe) lehetett kapni MX Pinkkel.

Fnaticokat mintha csak a webshopjukból rendelték volna innen páran.
Más nem nagyon rémlik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45768) Domonkos válasza sanya53 (#45765) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szoval a helyzet az az, hogy nem nagyon szoktunk 2 kivetellel membranos vagy gumiharangos billentyuzeteket ajanlgatni, mert megbizhatatlannak tartjuk oket. Es mindenkit buzditanek arra, hogy probaljon meg egy igenis jo mechanikus billentyuzetet legalabb egy kis idore, mert ameg az ember nem probalja sokszor nem is sejti, hogy mennyivel jobbak tudnak lenni, ha nem hobbifelhasznalasra lesznek.
Mivel a dolog elegge szubjektiv, igy nem feltetlen fogom tudni azt a billentyuzetet ajanlani, ami neked a legjobb lesz. Ha teheted, akkor vasarlas elott probalj ki minel tobb darabot! A velemenyed nagyban fog fuggeni a hasznalati stilusodtol is, pl. hogy mennyire pufolod a billentyuzetet. Aki eloszor probal ki mechanikus billentyuzetet nem az elso 5 percben fogja megerteni, hogy mi is az az igazi touchtyping. Viszont ha jol tudsz touchtypeolni, akkor egesz halk lehet az osszes billentyuzet amit hasznalni fog - bar ez egy keves megszokast fog igenyelni.
Csuklotamaszrol azt mondjuk, hogy ha nem magneses, akkor talan jobban jarsz, ha nem a billentyuzethez erkezot hasznalod. Ugyanugy, mint a szoftvert ezt sem a billentyuzet gyartoja szokta a legjobban eltalalni.
Ezek az igenyek alapjan pedig egy tesoro gram spectrumot tudok elkepzelni, mint nagyjabol ok-s billentyuzetet. Abbol is valam red vagy brown kapcsolosat. Ha nem elegge halk, akkor egy kicsit tovabb nemithato egy jo o-ring szettel, de hidd el nekem, hogy a billentyuk lenyomasanak erzete es a megbizhatosag tobbszorosen karpotolni fog azert a par dB-ert, amit el kell viselj.

Vagy meg jobb otlet, ha kedved lenne egy kis kiserletezeshez: vegyel valami hasznalt billet apron, es nyuzd egy par hetig. Ha nem jon be, akkor max 1-2k bukoval biztos tul tudsz rajta adni, ha meg bejon, akkor meg nyertel vele.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45769) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#45768) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

red switch 9k épp lejárt hirdetés, de elvileg megvan még.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45770) Domonkos válasza Mr.Csizmás (#45769) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kituno pelda, hogy a membranos billentyuzeteknek semmi keresnivalojuk a 10k-s arazas korul, de lassan a piacon sem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45771) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#45770) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közben rákérdeztem megvan a bill. :K

anno én is vettem egyet, aztán kollégám 2 perc alatt megvette otthonra magának, miután meglátta.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45772) Solymi81 válasza Mr.Csizmás (#45771) üzenetére


Solymi81
aktív tag

De ha jól látom ezen nincs hosszú í-nek hely.

(#45773) Beretvás válasza Domonkos (#45770) üzenetére


Beretvás
addikt

De ha ezt leírom én is amit most te akkor 10 percen belül jön valamelyik hivatalos ekéző és nekem ugrik hogy náci vagyok stb... ;]

(#45774) Mr.Csizmás válasza Solymi81 (#45772) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

altgr+j = í, altgr+i = Í

sokkal bosszantóbb szerintem, hogy az autók többsége kéziváltós. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45775) Sanya63 válasza Domonkos (#45768) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Köszönet az írásodért meg értettem mindent. Meg is fogadom a jó tanácsokat. Azért használt billt nem szeretnék venni, de az biztos, hogy csak mechanikusat veszek ezek után. Meg győző volt az írásod. Tudom, hogy nem meg győzni akartál. Köszönöm szépen mégegyszer.

(#45776) sanya53 válasza Domonkos (#45768) üzenetére


sanya53
aktív tag

(#45777) nyunyu válasza sanya53 (#45776) üzenetére


nyunyu
félisten

Van még MX Brownos Durandal G1-ük? :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45778) sanya53 válasza nyunyu (#45777) üzenetére


sanya53
aktív tag

Sok helyen van még nem csak náluk.
Talán valami ritkaság ez vagy miért kérdezed?

(#45779) nyunyu válasza sanya53 (#45778) üzenetére


nyunyu
félisten

Legtöbb helyen már tavaly is alig lehetett kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45780) sanya53 válasza nyunyu (#45779) üzenetére


sanya53
aktív tag

Érdemes venni belőle? Vagy már lejárt lemez?

(#45781) szasanyi


szasanyi
félisten

Gamdias HERMES E1 billenytűzetről van-e tapasztalat vagy jó teszt? A jó ár, a jó megjelenés és a 2 év gari miatt érdekelne de nem tudom, hogy a minősége is jó-e. Az is érdekelne, hogy használat közben mennyire zajos.

(#45782) pengwin válasza szasanyi (#45781) üzenetére


pengwin
addikt

Ez a kombó verzió érdekel, vagy valamelyik másik Hermes? Mert így rákeresve van kb. 4-5 féle Gamdias Hermes.

Olcsó, kék kapcsolós billentyűzet = 90%, hogy Outemu márkájúak a kapcsolók, vagyis nagyon hangos lesz. Ellenben nagyon jó rajta gépelni, és a hangját is lehet szeretni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45783) Mr.Csizmás válasza szasanyi (#45781) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tesoro durandal is van ennyiért, csak brown switches. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45784) need


need
addikt

Sziasztok

Nem adom fel Tesoro álmaimat és jövőhéten el megyek [ide] és megnézem milyenek ezek LIVE.
Azt tudom hogy a Varmilo milyen kíváncsi vagyok nagyon rájuk hogy hogyan muzsikálnak ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45785) szasanyi válasza pengwin (#45782) üzenetére


szasanyi
félisten

Ha nagyon hangos akkor bármelyik verzió kizárt.

Mr.Csizmás: az bill + egér, csak bill-re nincs 20k).

(#45786) Mr.Csizmás válasza szasanyi (#45785) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ránézésre random kínai egér brandelve. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45787) PixAlan válasza need (#45784) üzenetére


PixAlan
aktív tag

itt vannak kiállított darabok?

(#45788) need válasza PixAlan (#45787) üzenetére


need
addikt

szerdán kiderül
[itt] a video végén azt mondja hogy igen.. meglássuk ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#45789) szasanyi válasza Mr.Csizmás (#45786) üzenetére


szasanyi
félisten

Lehet, nemtom... de ajánlhattok jobbat ~20k-a áron! :K Minél halkabb annál jobb, és mechanikus bill sem létszükséglet csak a háttérvilágítás (lehetőleg HU bill kiosztással).

[ Szerkesztve ]

(#45790) Vismajor01


Vismajor01
addikt

1.Mekkora összeget szánsz rá? 15-20k
2.Használt szóba jöhet? Persze
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?Cougar 200k ->megbízhatatlan, CM cooler master masterkeys lite L mert leöntöttem teával
4.Mire használnád a billentyűzetet? Laptopra van kötve, szal full internet
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Membrán vagy mecha
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO angol v magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Fullos, hordozhtóság nem fontos, hely van bőven
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)

Világítson, de sz*rok rá hogy fehéren vagy RGB, nem gémer műanyagot keresek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45791) Mr.Csizmás válasza Vismajor01 (#45790) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

switch?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45792) Vismajor01 válasza Mr.Csizmás (#45791) üzenetére


Vismajor01
addikt

Switch?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45793) powerwade válasza Vismajor01 (#45792) üzenetére


powerwade
senior tag

Akkor legyen membrános inkább :))

(#45794) Ringman válasza Vismajor01 (#45790) üzenetére


Ringman
nagyúr

Mivel van egy magyar kupakszetted, így mecha javallott (egyébként is)

(#45795) Vismajor01 válasza powerwade (#45793) üzenetére


Vismajor01
addikt

Na nemá'..

De a kérdés így nekem kicsit túl tömör volt.
Switch? Milyen switchet keresek? Cherry blue, red, black, brown?
Switch? Teával öntöttem le, miért nem cserélem ki a tönkre ment switcheket

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45796) dqdb válasza Vismajor01 (#45795) üzenetére


dqdb
nagyúr

Teával öntöttem le, miért nem cserélem ki a tönkre ment switcheket
Nem is fogod, mert a Masterkeys Lite L nem mechanikus billentyűzet, hanem slide over dome. Ellenben a slide over dome megoldása olyan, hogy MX kompatibilis kupakokat fogad, azaz ahogyan Ringman írta most (és én 1-2 héttel ezelőtt), van egy világítós magyar kupakkészleted.

Keress egy szabvány alsó soros, mechanikus, ISO kiosztású billentyűzetet akármilyen nyelven, és lesz egy magyar billentyűzeted. A szabvány alsó sor azt jelenti, hogy a Space-en kívüli 7 billentyű szélessége megegyezik. Ha nem vagy biztos benne, dobd be ide, és megmondjuk, hogy jó lesz-e (Romer-G kapcsolós Logitech nem jó, Corsairtől semmi sem jó, Fnatic Rush szintén nem jó, Tesorók egy része sem, de ezenkívül van még bőven választék).

Az aprón látok HyperX Alloy-t az ársávodban, van QPAD is, és nézz rá Csizmás amazonos linkjeire, a legtöbb lazán belefér az árkeretedbe.

De azt tényleg el kellene döntened, hogy milyen switchet szeretnél, legalább a három fő kategóriából egyet kellene megnevezni (lineáris, taktilis, clicky).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45797) szasanyi


szasanyi
félisten

Van-e olyan jó minőségű billentyűzet ami kimondottan nem hangos, a karakterek jól látható módon meg vannak világítva de nem az egész billentyűzet (tehát a karakterek körüli rész is) világít?
Nem mellesleg átlagos igényekkel valammint átlagos (hazai) pénztárcával rendelkezők is képesek megfizetni?

(#45798) emvy válasza szasanyi (#45797) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha nem lenne tilos hirdetni, akkor azt mondanam, hogy vedd meg a Ducky YOTD-omat :)

while (!sleep) sheep++;

(#45799) dqdb válasza szasanyi (#45797) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nincsen, és mindez úgy is igaz, hogy a magyar feliratozás nem szerepelt a kívánalmaid között.

Ha a jó minőségűt kihúzod, akkor akad olyan membrános, ami a világítással szembeni feltételednek maximálisan megfelel (valaki linkelte egy velem folytatott beszélgetésszálban, talán meg tudom találni), bár a hangjáról nincsen információm. Ha sima membrános, akkor eleinte halk is lehet, és idővel lesz egyre hangosabb, ha slide over dome kialakítású, akkor eleve olyan hangos lesz, mint egy átlagos mechanikus, és ez csak romlani fog.

Ha halkság fontosabb, cserébe a minőségről lemondasz és a világítással kapcsolatban is megengedőbb vagy, akkor elvileg ott van az ollós Cougar 200K/Vantar, de a fórumba beírt tapasztalatok alapján inkább ne.

Két napja linkeltem ezt a videót, ebben van több mechanikus mellett membrános, ollós és feltekerhető billentyűzet is. A mechanikusok egy részén gumigyűrűvel még lehet kicsit segíteni, hogy legalább a bottom outnak ne legyen hangja.

envy: "nem hangos" + "valammint átlagos (hazai) pénztárcával rendelkezők is képesek megfizetni"
hiába egy tényleg nagyon jó billentyűzet a tiéd, de clicky + Ducky ;]

emiki6 ötlete alattam az egyik legjobb megoldás vállalható áron a halkságra, ekkor a világítás mellett a magyar feliratot is el kell engedned.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45800) emiki6 válasza szasanyi (#45797) üzenetére


emiki6
veterán

A körüli rész világítását szerintem fogadd el. Ha jó a piros színű világ, akkor a fnatic árul silent red-del szerelt billentyűzeteket. Biztos lesz BF akció vagy hasonló.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.