Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) emiki6 válasza dugo_ (#45550) üzenetére


emiki6
veterán

A gyanús csavarhelyek megtágítása jó ötlet!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#45552) LordyDaVidra


LordyDaVidra
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni új billentyűzet vásárlásához, mert nem vagyok ezen a téren nagyon tapasztalt.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Én 30k környékén meghúznám a határt szívem szerint, remélem annyiból lehet találni hasznavehetőt. Ez lehet flexibilis határ, nem 1-2 évre szeretnék venni billentyűzetet.

2.Használt szóba jöhet?
Inkább újat szeretnék.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
A Logitech K750i elhunyt, tetemét az elektronikai hulladékgyűjtő Tartaroszára vetettem, a backup K360 pedig kódoláskor frusztrál a béndzsa elrendezése miatt.

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás / gépelés és játék.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Az ilyen pillangós, Macbook jellegű kizárva (életem legrosszabb gépelési élménye a MBP2016), viszont az, hogy membrános vagy gumiharangos, nekem relatíve mindegy.
Viszonylag csendes működés a preferált, nem szívesen kelteném fel a szomszéd nyugger öregasszonyt egy MX Blue ciripelésével, de akár csendesebb mecha jöhet ;)

6.Van konkrét modell ami tetszik?
MSI GK-701-et nézegettem eddig, de nem láttam az ajánlottak között. (a márkát illetően pedig bizonytalan vagyok korábbi tapasztalatok miatt)
Amit tudom, hogy nem preferálok, az a Logitech K375s, azon olyan érzés dolgozni, mintha sütőkesztyűben próbálnék gépelni.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar / angol. Jó, ha van belőle magyar kiosztás, mert a barátnőm is használja a gépet, így nem kéne két billentyűzetet mellette tartanom.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Klasszikus elrendezésű, teljes kiosztás a felhasználási terület miatt nekem fontos. (home/end, numpad, stb.)

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Ergonomitás annyiban, hogy legyen kényelmesen használható. Világítás engem hidegen hagy, ha van, legyen kikapcsolható, a csuklótámaszt inkább kihagynám. A programozható gombok is elhagyhatóak a számomra.

A tippeket, tanácsokat előre is köszönöm!

(#45553) nyunyu válasza halalfalo (#45540) üzenetére


nyunyu
félisten

Az ajánlott listában lévő Lenovo Preferred Keyboardot nem találtam, de Lenovo Preferred Pro II-t igen.

Preferred, Preferred Pro, Preferred Pro II az három különböző billentyűzet, nem sok közük van egymáshoz.

Első kettő ugyan első ránézésre egyformának nézett ki, de más céggel gyártatta az IBM aztán a Lenovo, harmadik már kinézetre sem hasonlít a másik kettőre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45554) Mr.Csizmás válasza Snowy_owl (#45539) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mielőtt elfelejtem:

Motospeed CK61 tréfa nélküli -> van 36-2 kupon, meg app only árral 42,26$-ra jött ki.

[teszt] új firmware, új driverrel sok lehetőség. [új driver linkje]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45555) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

ViewSonic KU520 alloy version of the mechanical keyboard 87 key 8 key light black axis black 33$-ért black switch TKL? sounds good :U

szerk.: Philips billek, szintén feketével?? [link] [link] [link] [link]

ikbc poker 2 97$? :F

EG purple battleship :DDD 250$

bónusz: olcsó wireless maussal egyben [link] 16$

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45556) stuka20


stuka20
aktív tag

Hali!
Már korábban is írtam, ez most teljesen off lenne. Asus rog claymore-hoz van valami csuklótámasz, ami kompatibilis hiozzá? Vagy más egyéb, mert ez nagyon hiányzik és jó lenne elkerülni a cserét. Azért ide írok, mert nem tudom, hogy erre hogyan kellene rákesnem (az angol nem megy).

(#45557) PixAlan válasza stuka20 (#45556) üzenetére


PixAlan
aktív tag

wrist wrest a becses neve angolul, különállót lehet venni, nem fog rápattani mint a gamer billentyűzetekhez tartozók szoktak, de funcionálisan ugyan ott vagy.

Itthon is kapható pl cooler master masteraccessory wristwrest

[ Szerkesztve ]

(#45558) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Natec Genesis Thor 300 RGB prohardver teszt.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45559) stuka20 válasza PixAlan (#45557) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm.

(#45560) stuka20


stuka20
aktív tag

Még annyit, hogy a rog claymore-nak azt a csatlakozó 3 szög alakú fedőjét, hogy nevezik? (angolul) Magyarul sem tudom :D. Elhagytam és zavar, hogy hogy nincs rajta. Hát ha lehet rendelni hozzá.

(#45561) nyunyu


nyunyu
félisten

Rendeltem kínából egy ilyen csoda PS2-USB adaptert 3.5$-ért.

Érdekesen működik: Hat gomb egyidejű lenyomásáig nincs baj vele, viszont a hetedik gomb lenyomása reseteli az addigi gombokat, és csak a később nyomott gombokat küldi USBn, a régóta nyomva tartottakat nem.

Régi, számtechboltban vett fekete, aktív Y adapterem úgy abszolválja az USBn megvalósítható 6KROt, hogy a legrégebben nyomva tartott hat gombot küldi, sohasem resetel.

Olcsóbb, 1.7$-os adapter még nem jött meg, remélem ez kellemesebben működik, mint a 3.5$-os.

(Francnak van kedve arduinora firmwaret hegeszteni, hogy USBsítsem a régi billzeteimet.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45562) dqdb


dqdb
nagyúr

[Planck v6 kit]
Massdrop 2019. április végi szállítással, a nyák a Kailh-féle hotswap megoldással bír, azaz forrasztás nélkül cserélhető a switch.

Néhányan utálni fognak ezért a linkért :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45563) Ringman válasza dqdb (#45562) üzenetére


Ringman
nagyúr

Már láttam korábban is, szóval nem zavar a link :)

Alin van case+plate hozzá?

(#45564) dqdb válasza Ringman (#45563) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egyértelműen azt írják, hogy Planckhoz jó, csak akkor szabad megvenni. A Planck nyákja a szokásostól eltérően 19 mm-es kapcsolótávolsággal készült, míg a kínai klónok a szokásos 19,05 mm-est használják, így aztán eltérnek a csavarhelyek is.

Szerintem ott sem találsz ennél olcsóbban házat (45 dollár) és plate-et (10 dollár).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45565) Ringman válasza dqdb (#45564) üzenetére


Ringman
nagyúr

biztos jó lenne, de 108$+áfa még switch+keycap nélkül is, így ezt ki fogom hagyni.

(#45566) csako


csako
veterán

Üdv!
A Tesoro Gram SE Spectrum Red optoswitches billentyűzetemhez szeretnék venni o-.ringet, mert csökkenteni akarnám a zajt, amikor végig lenyomom a gombokat, és a kérdésem lenne, hogy tényleg ez kell nekem, van-e ebből többféle és, ha igen, milyen méretben érdemes venni?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45567) Ringman


Ringman
nagyúr

google-nél nem tudom mit szívtak, mikor eldöntötték hogy kör(!) alakúak legyenek a kupakok az új slate tablethez való billentyűzetnél: [link]

(#45568) nyunyu válasza csako (#45566) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha az Esc kupakod teljes magassága 13mm, akkor 5x2mm-es o-ring kell, ha csak 10, akkor 5x1.5.

5x2-es ringgel szerelt Cherry kupak szeret kihagyni leütéseket!

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45569) nyunyu válasza Ringman (#45567) üzenetére


nyunyu
félisten

Megirigyelhették a -t K380-at.

(Tegnap nyomkodtam egy kéket, hozza az újhullámos -t színvonalat. :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45570) csako válasza nyunyu (#45568) üzenetére


csako
veterán

Áh, nagyon szépen köszönöm, a kisebbik lesz a nyerő :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45571) nyunyu válasza csako (#45570) üzenetére


nyunyu
félisten

Gram SE Spectrumnak milyen kupakjai vannak?

Képtalálatok alapján meg voltam győződve róla, hogy OEM, de némelyik kivitelen mintha MXB2/3 stílusú extralapos kupakok lennének. (Bár utóbbira Gram Spectrumot írnak.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45572) csako válasza nyunyu (#45571) üzenetére


csako
veterán

Az OEM képedre hasonlít, vagyis hát olyan :D
Itt a tesztje, azt írja: "A gombok a már jól bevált OEM profilt használják a rézsútosan döntött sorokkal és konkáv, kettős fröccsöntéssel készített ABS kupakokkal, melyek az alsó sor kivételével kompatibilisek a Cherry MX kapcsolókkal."

Mivel kihagyásokról írtál, így inkább a kisebbre tettem a voksom.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45573) csako válasza nyunyu (#45571) üzenetére


csako
veterán

1. Bocs a dupla hsz-ért
2. Bocs az esti félreolvasásért, kimaradt, hogy kifejezetten a Cherry kupak szeret kihagyni és nem mindegyik...
3. Akkor mégis a vastagabbik kellhet nekem :B mert maga csak a kupak ugyanígy 11.40mm, rajta a helyén meg hát ~13-14mm-nek tűnik

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#45574) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Végül egy Cm Masterkeys Lite L lett a választást.

Azzal kezdtem, hogy leöntöttem egy bögre teával (Soha nem öntöttem le egyik billentyűzetemet sem :D)

Most a bal oldali ctrl-windowsgomb-alt lassabban jár.

Nehéz is lenyomni, be is ragad. Leszedtem a keycapet de nem láttam semmi "javítandót", és amúgy elég fixnek tűnik a szerkezet.

Szerintetek mit lehetne tenni? Csöpögtessek bele alkoholt? Benzint? Szereljem szét az egészet?
Vagy csak várjak, idővel megjavul?

E: Nem gondoltam volna, merthogy cukros lötty ömlött rá, de az öreg sűrített levegő kisegített

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45575) dqdb válasza Vismajor01 (#45574) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szedd szét az egészet, izopropil alkohollal mosd le, ahol teás lett, szárítsd ki teljesen (használd a rizses módszert is akár), és utána szereld össze. A membrán pozicionálásánál próbálj meg minél pontosabb lenni.

Aztán ha ezután is problémás marad, akkor van egy magyar nyelvű kupakkészleted, bármelyik olcsó, de szabványos alsó sorú UK/DE/nordic/ mechanikusra jó lesz ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45576) Vismajor01 válasza dqdb (#45575) üzenetére


Vismajor01
addikt

Korán örültem, már megint rossz. :D
Akkor már csak egy tutorialt kell keresnem, hogy kell szétszedni egy ilyet. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45577) dqdb válasza Vismajor01 (#45576) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Ha műanyag kupakleszedőt kaptál a billentyűzethez, akkor dobd ki. Ha nincsen kupakleszedőd, mert nem kaptál, vagy az imént kidobtad, akkor így tudsz csinálni magadnak.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45578) Snowy_owl válasza dqdb (#45577) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Miért nem jó a műanyag kiszedő?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#45579) powerwade válasza Snowy_owl (#45578) üzenetére


powerwade
senior tag

Karcol(hat).

(#45580) Solymi81 válasza dqdb (#45577) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Miért rossz a műanyag kupakleszedő? Nekem semmi problémát nem okozott ill. nem sérültek a kupakok.

(#45581) dqdb válasza Solymi81 (#45580) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezért, és a karcolási hajlam festett kupaknál rosszabb lehet. A műanyag leszedőkön a nyílás keskenyebb, mint a kupak, és ha keményebb anyagból készült, mint a kupak, akkor az alsó részét meg tudja karcolni, amikor a kupak alá próbálsz vele nyúlni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45582) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Uj billentyuzetet szeretnek vasarolni, remelem tudtok segiteni. Elore is koszonom!

1.Mekkora összeget szánsz rá?
15k korul
2.Használt szóba jöhet?
Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
2000 forintos genius, ertheto okbol :)
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Foleg programozasra, nagy ritkan jatekra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Tudom, hogy ebbol a keretbol nehez, de egy mechanikusat szeretnek
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ANSI
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Teljes meretut nagyon max TKL, de az elozot jobban preferalnam.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Nincs

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#45583) chopin42 válasza harusakura1 (#45582) üzenetére


chopin42
őstag

Ez?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#45584) sunnyface válasza harusakura1 (#45582) üzenetére


sunnyface
kezdő

Én most vettem egy Thunderobot K70et.
Mechanikus brown switches teljesen meg vagyok vele elégedve. 10k+szállításban árulja egy srác aprón. ;)

(#45585) sunnyface válasza harusakura1 (#45582) üzenetére


sunnyface
kezdő

Én most vettem egy Thunderobot K70et.
Mechanikus brown switches teljesen meg vagyok vele elégedve.
10k+szállításban árulja egy srác aprón. ;)

(#45586) Szila|H| válasza Mr.Csizmás (#45554) üzenetére


Szila|H|
tag

Egy kérdés, ezeknél a (60% ?) -os billentyűzeteknél látom, hogy a jobbra-balra/fel-le billek "másodlagosak", ezek külön FN gombal érhetők el? Csak mert programozásnál lehet nem épp kényelmes...
Aprón találtam egy ANNE PRO-t tetszik hogy kihúzható a kábel. Mondjuk még mindig inkább egy barna sw-t szeretnék.

Life is better with a frenchie

(#45587) Mr.Csizmás válasza Szila|H| (#45586) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Vagy Fn+ nyomizassal csinalod a mozgatast, vagy atbindeled, hogy alapbol nyilas legyen, es Fn+-ra legyen az ami eredetileg. Persze fw fuggo, Domonkos prof. ur az expert a 3-4 layeres ortho billjevel :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45588) nyunyu válasza Szila|H| (#45586) üzenetére


nyunyu
félisten

Fn-HJKL?
Vagy az a Pokereken van?

Kb. ahány 60%, annyiféle kurzor kiosztás :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45589) dqdb válasza Szila|H| (#45586) üzenetére


dqdb
nagyúr

Általában Fn+WASD vagy Fn+IJKL. 64 gombos változatoknál gyakori, hogy a jobb alsó sarokban dedikált billentyűket kap.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45590) Szila|H| válasza Mr.Csizmás (#45587) üzenetére


Szila|H|
tag

@Mr.Csizmás Köszi
@nyunyu : Az szerintem Pokeren :)
@ dqdb Oh köszi.

Így még egész használható gépelésre is :)

Life is better with a frenchie

(#45591) Domonkos válasza Szila|H| (#45586) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Csak mert programozásnál lehet nem épp kényelmes...
Igazabol nem a billentyuzet nem kenyelmes, hanem az a szovegszerkeszto/IDE/akarmi ami megkoveteli a hasznalojatol, hogy rendszeresen a kurzorbillentyukhoz vagy az egerhez kelljen nyulniuk. Ha az ember (de foleg ha a fejleszto) nem szokik hozza kelloen koran hogy ertelmesen alakitsa a szokasait/eszkozeit, akkor a hosszu tavon elkepeszto mennyisegu "tech debt"-et tud felhalmozni. Ra kell szanni az idot es megtanulni rendesen gepelni (a spec karaktereket es a szamokat is), hozza kell szokni a szerkesztohoz es a periferiakat is ugy kell osszevalogatni, hogy azok ne akadalyozzanak.
Nekem ugy erzem hogy egy ideje ezeket sikerult, de nem sokan kivancsiak az evangelizalasomra; amit en meg is ertek. Noha nekem is van meg mit fejlodni ilyen teren.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45592) nyunyu válasza Domonkos (#45591) üzenetére


nyunyu
félisten

Igazabol nem a billentyuzet nem kenyelmes, hanem az a szovegszerkeszto/IDE/akarmi ami megkoveteli a hasznalojatol, hogy rendszeresen a kurzorbillentyukhoz vagy az egerhez kelljen nyulniuk

Mindig csodálkozom a mekes kollégákon, hogy miért matatnak állandóan a PL/SQL Developer menüsávjában a query plan futtatásához, aztán mindig rájövök, hogy náluk nincs dedikált F1-F12 gombjuk az OSben, csak Fn-nel? érhetőek el ha dedikált billzetet használnának *, de kérdés, hogy úgy átmennek-e a virtuális gépként futtatott Win alatt futó IDEbe a funkciógombok, vagy sem.

Más kérdés, hogy miért ragaszkodnak a PL/SQL Developerhez, amikor macOSre léteznek más adatbázis fejlesztő IDEk is, amiknek nem kellene virtuális Win. (Pl. Toad)

*: touchbaros rMBP-n már helye sincs meg az F gomboknak...
De legalább színes a helyén lévő kijelző, és el tudod olvasni, ki hív telefonon, aztán ott felveheted.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45593) dqdb válasza Domonkos (#45591) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az egérrel teljes mértékben egyetértek, a kurzorokkal vitatkoznék, mert a forrásszövegben sem árt navigálni (az. hogy most ezt egy alapvetően kurzornak dedikált billentyűvel/billentyűkombinációval tesszük meg, vagy az IDE-ben van erre külön hotkey, az én szememben csak elnevezésbeli különbség, kurzor alatt én jelen esetben a forrásszövegben kurzorként viselkedő megoldást értem).

Amúgy az egeret egészen jól ki tudja váltani egy külön touchpad laptopstílusban a billentyűzet elé téve (ha már egyszer nem jut trackpoint minden 60%-osba :) ). Gépelés közben nincsen útban, aztán ha mégis kellene valami, akkor a csukló felemelése és a gépelés pozíció feladása nélkül hüvelykujjal lehet használni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45594) Domonkos válasza dqdb (#45593) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha 5 sornal vagy 5 szonal tobbet kell mozogjak 2 szerkesztes kozt a forrasban, akkor azt tuti hogy vagy keresessel vagy jumplist-tel teszem; meg akkor is, ha egyebkent latom a monitoron, hogy hova kell ugrani. Amiota atszoktam rajuk, azota minden mas szoftverbol hianyzik az ilyesfajta funkcionalitas. :B

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45595) harusakura1 válasza chopin42 (#45583) üzenetére


harusakura1
tag

Ezt neztem, de nem talaltam belole itthon ANSI szabvanyut :/
@sunnyface megnezem azt, de nem nagyon szeretnek hasznaltat venni. EDIT: ja, hogy ez uj... :)

[ Szerkesztve ]

Megdobállak vadkörtével!

(#45596) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

1.Mekkora összeget szánsz rá? - Max 15k.

2.Használt szóba jöhet? - Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? - Revoltec Lightboard, mert eltört/elöregedett.

4.Mire használnád a billentyűzetet? - Csak gépelésre.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mindegy, csak halk legyen.

6.Van konkrét modell ami tetszik? - Nincs, de lehetőleg visszafogott legyen, semmi fölösleges sallang.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Alapvetően mindegy, de kell a dedikált " í ".

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Klasszikus. Teljes kiosztás, numerikus résszel együtt, mint a régieknél.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Világítás legyen mindenképp, lehetőleg egyszínű fehér, de a piros is jó. A világítás csak a gombok karakterein jöjjön át, a gombok közti réseken ne.

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45597) dqdb válasza Domonkos (#45594) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az én megközelítésem inkább az, hogy mi jár kevesebb gombnyomással, vagy csak kicsit több gombnyomással, de elég ugyanazt a kombinációt lenyomni. Sokszor, bár adná magát a kereső, mégis több időt venne igénybe a használata. A jumplist és társai megoldások nagyon király tudnak lenni, ha egyszerre több hely között kell ugrálni :K Nálam az összes IDE szét van konfigurálva egy közel egységes beállításra, sőt, például ugyanazzal a billentyűvel váltok böngészőben, IDE-ben és minden fülekkel rendelkező programban az előző következő fülre (használati és sorrend szerint is egységesre hoztam ezt a beállítást).

------------------
[link]
nap horror és lol

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45598) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Egyszerűen "zseniális", hogy a promó fotókon milyen szép kifliket, párnákat és függőleges irányban is csálé kupakokat látni :U

Igaz, legalább őszinték, és nem egy tökéletes rendert tolnak az ember orra elé.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45599) Ringman válasza TESCO-Zsömle (#45596) üzenetére


Ringman
nagyúr

Max 15k.
csak új
Csak gépelésre.
Mindegy, csak halk legyen.

szerintem nincs ilyen, ami jó szívvel ajánlható lenne.

ill. az mx red/brown szerintem nem hangos ha nincs tövig nyomva.

A világítás csak a gombok karakterein jöjjön át, a gombok közti réseken ne.
így gyak. 0 az esély a fenti paraméterekkel rendelkező billentyűzetre

(#45600) PixAlan válasza TESCO-Zsömle (#45596) üzenetére


PixAlan
aktív tag

alapvetően elég kevés billentyűzet foglalkozik a lightbleedel, a logitech romer g kapcsolói viszonylag jól teljesítenek ezen a téren, de ezek azért drágább darabok, amazonon warehouse dealben esetleg ki tudsz fogni egyet az árlimiteden belül(már ha ezek megfelelnek "nem használt"-nak. A romer g-ket amúgy nem nagyon ajánlanám ha nem kifejezetten a világítás lenne a fontos szempont.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.