Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) need válasza axe125 (#46499) üzenetére


need
addikt

Üdv..

nekem az első fos volt vissza vittem vissza is adták a pénzt majd azon nyomban vettem egy másikat!
Nekem redem van és adtak hozzá gyárilag 4 kéket..
két hete nyüstölöm nekem baromira bejön..viszont [csuklótámasz] nem árt..!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46502) PixAlan válasza axe125 (#46497) üzenetére


PixAlan
aktív tag

én egyáltalán nem vagyok elragadtatva a minőségüktől, egy csomó kisebb-nagyobb probléma volt velük a fórumban(pl egy srácnak sípolt a jack kimenet az alaplapján ha bedugta(ez nyilván az alaplap sara is bizonyos szintig, de azért mégis)).

Viszont a tesoro kapható itthoni garival, magyar kiosztásban, árfekvésben meg egy random kínai és egy gamer között van valahol félúton. Minőségben őszintén szólva nem nagyon tud többet a random kínainál szerintem, viszont ha meghal legalább van hova vinni(btw aprón se nagyon láttam több "halott pcb, menthető kapcsolók" hirdetést egyetlen más márkából sem, mondjuk ebbe bele tartozik az is, hogy elég sokan veszik szerintem ezt itthon).

(#46503) Ringman válasza pengwin (#46488) üzenetére


Ringman
nagyúr

gk61, gk64, gk68, gk84 (de lehet utóbbi csak kitben kapható) xd75
+ a legújabb planck

nyilván nem opció meglévő pcb-nél

(#46504) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
Ma kaptam egy ilyen csoda csilli villi cuccot RAMPAGE Hydra R7
a kérdésem az lenne hogy milyen ez a gyártó mebizható vagy inkább ajándékozzam tovább a billt?

(elsó mechanikus cucc azért nagy élmény :) ami zavar az az hogy csak programmal tudom az egysinü szint beálitani de lehet csak én vagyok béna :) )

esetleg használ valaki ilyen billentyüzetet erre felé?
a seítséget előre is köszönöm :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#46505) Beretvás válasza Apucy01 (#46504) üzenetére


Beretvás
addikt

Ja , hogy kaptad, amott ezt nem írtad így egy része a válaszomnak nem releváns már..:D

Használjad akkor és kész..:D bármelyik membránostól jobb.

A megbízhatóság eléggé tág fogalom..:D Kapcsoló mehet tönkre bármelyik komoly billencsben is.. más meg nem nagyon tud. Bár volt már sokféle kobold erre..:D

(#46506) dqdb válasza Ringman (#46503) üzenetére


dqdb
nagyúr

+ Massdrop ALT/CTRL
+ ortho vonalról legfrissebb Preonic is, nem csak a Planck v6

XD75-ből csak a RE változat, a RE nélkülinél forrasztani kell a kapcsolókat.

DIY vonalon eléggé gyorsan terjed.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46507) Ghard válasza Apucy01 (#46504) üzenetére


Ghard
őstag

Ha téged nem zavar a kék kapcsoló, akkor nem rossz. Játékra nem a legjobb :)

(#46508) Apucy01 válasza Ghard (#46507) üzenetére


Apucy01
őstag

Mi a gond a kék kapcsolóval?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#46509) Beretvás válasza Apucy01 (#46508) üzenetére


Beretvás
addikt

Nincs vele gond. Csak van aki még a pirosat barnát is "hangosnak" titulálja, na a kék ezektől azért hangosabb mert clicky és az aktivációs pontban hallani egy kattanást.

(#46510) PixAlan válasza Apucy01 (#46508) üzenetére


PixAlan
aktív tag

lassabban deaktiválódik a kapcsoló amikor felengeded, ez olyan játékokban zavaró, aminek jelentős része adott gomb ütlegeléséből áll(pl lol), mert néha kihagyhat a kapcsoló. A legtöbb játékban édes mindegy milyen kapcsolód van, szóval csak preferencián múlik(mondjuk a kék kapcsolók csattogását lehet nem fogják díjazni TS-en.)

(#46511) nyunyu


nyunyu
félisten

Amire vártatok: R Ornata bemutató

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46512) Beretvás válasza nyunyu (#46511) üzenetére


Beretvás
addikt

Némi iróniát vélek felfedezni..:D ;]

(#46513) nyunyu válasza Beretvás (#46512) üzenetére


nyunyu
félisten

Elrettentő példának tökéletes.

Ahogy az ottani kommentekben is írták: bármelyik fele-harmadannyiba kerülő ócókínai mecha körbehugyozza.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46514) Ghard válasza Apucy01 (#46508) üzenetére


Ghard
őstag

Ha neked megfelel, akkor semmi. A kapcsoló átbillentése kissé nehezebb és lassabb, mint egy jobb fajta membránosnál. Lol-ban inkább az egeret koptatják szét. Rainbow six siege, counter strike vagy más multi fpsnél is számít. Egy kék kapcsolóval az ujjad előbb el fog fáradni. Hogy a hangja zavaró-e, az egy másik dolog.

(#46515) Beretvás válasza nyunyu (#46513) üzenetére


Beretvás
addikt

De a nevet még mindég meg kell fizetni... :W Sajnos minőség már nem jár érte...:D

(#46516) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#46511) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a videó végéről hiányolom az elporzó FKF-es kukásautót :U ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46517) nyunyu válasza Ghard (#46514) üzenetére


nyunyu
félisten

Attól függ, melyik kék kapcsoló.

MX Blue nem keményebb, mint az MX Red/Brown, amik puhábban járnak, mint egy átlag gumidóm.

Outemu Bluenak viszont keményebb rugója van, az kb. egy átlag membránossal azonos erőt igényel a lenyomása.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46518) Ghard válasza nyunyu (#46517) üzenetére


Ghard
őstag

Én nem éreztem nagy különbséget mx blue és outemu blue között. Abban a billben nem tudom melyik kék kapcsoló van, gyártói oldalon a kapcsoló típusát sem írják, csak a dobozon van felirat.
Amikor visszaengeded a gombot membrános visszalöki magát, de a kék (barna is) kapcsoló "megszorul" egy pillanatra előtte. Olyan érzés, mintha már visszaállt volna a gomb, pedig nem. Engem roppant mód zavart.
De hát ki kell próbálni, csak utána lehet tudni kinek mi a jó. Előtte azt gondoltam, nekem a barna vagy a romer-g tactile lesz a tökéletes. Aztán végül mx silent red lett.

Btw, van ajánlott o-ring, vagy bármelyik jó?

(#46519) Domonkos válasza Ghard (#46518) üzenetére


Domonkos
Ármester

Oringben a kemenysegen es a szinen tudsz varialni. Ha fontos a vilagitas, akkor csak az atlatszo johet szoba, kulonben mindegy. Kemenyseg szempontjabol pedig a kemenyebb szerintem jobb, mert az kevesbe hozza vissza a membranosokra jellemzo puha bottom out-ot.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46520) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

halihó

1.Mekkora összeget szánsz rá? nem téma
2.Használt szóba jöhet? akár
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Tesoro Durandal G1N (MX Black) / kiváncsiság
4.Mire használnád a billentyűzetet? netezés, játék 30-70 arányban
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) mechanikus, MX Black
6.Van konkrét modell ami tetszik? igen, ASUS ROG Strix Flare, ASUS ROG Claymore
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) ROG világítás (AURA Sync) nekem tetszik, csuklótámasz mindenképp

mondjuk én kerestem, de nem találtam a ROG-ok közül black switch-est... csak a piros, pedig a honlapjukon 4-5 féle is van...
köszönöm
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46521) Ghard válasza - = Zk = - (#46520) üzenetére


Ghard
őstag

Magyarból nem látok mást, csak barnát. Külföldön is csak red-brown.
Portugáloknál van mx black, az is iso :DDD

(#46522) eagleberg válasza - = Zk = - (#46520) üzenetére


eagleberg
tag

Ne cseréld le. Több mint 10 féle mecha és több mint 8 féle kapcsoló típus billentyűzet kipróbálása után jelentem nálam a Tesoro Durandal (nekem mx-red) billentyűzet nyerte el a győztes címet. (Mostani mx-red kapcsolók keményebbek mint a 3 ével ezelőttiek)

[ Szerkesztve ]

(#46523) eagleberg válasza nyunyu (#46421) üzenetére


eagleberg
tag

Feltettem, köszi. Szórakozni jó ... végre a red is kattog :N

(#46524) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,

Notebookhoz szeretnék vezeték nélküli billentyűzet + egér set-tet venni (közös stick). Kérdésem az lenne, hogy ha csak az egeret szeretném használni belőle a laptop billentyűzetével, akkor az menni fog? Tehát a laptop billentyűzet olyankor nem kapcsol ki?
Bocsi ha egyértelmű dolgot kérdezek :)

Köszi előre is.

(#46525) Apucy01


Apucy01
őstag

Úgy döntöttem marad ez engem a hangja nem zavar. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#46526) dqdb válasza tom_77 (#46524) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy gépen egyszerre annyi billentyűzetszerű periféria lehet csatlakoztatva, amennyit szeretnél, mindegyik működni fog (sőt az is, hogy a Ctrl-t az egyiken ütöd le, a C-t a másikon). USB-n sokszor eleve úgy oldják meg az NKRO működését, hogy a fizikai billentyűzet logikailag több billentyűzetként látszódik az operációs rendszer felé.

Egy gépen egyszerre annyi egérszerű periféria lehet csatlakoztatva, amennyit szeretnél. Mindegyik működni fog, az operációs rendszer a legutoljára kapott eseményeket veszi figyelembe, szóval ha időben nem egyszerre próbálsz meg két egeret mozgatni, akkor szépen fog működni a váltott perifériahasználat. Nálam például két egér van az asztali gépre kötve. Az egyik (vezeték nélküli) napi használatban van, azonban amikor a laptopon precíziós mozgásra van szükségem, akkor az elsődleges egér alján kapcsolatot váltok, hogy a laptophoz kapcsolódjon, és ez alatt az idő alatt a másik (vezetékes) egérrel használom az asztali gépet. Így USB kábelhez nyúlás nélkül tudok két gép között perifériát dobálni.

Attól, hogy közös a vevő, az csak egy vevő, ő önmagát nem jelzi sem egérként, sem billentyűzetként az operációs rendszer felé, hanem csak a hozzá kapcsolódó perifériákat engedi tovább. Azaz ha egyetlen egér kapcsolódik hozzá, akkor az OS felé egyetlen egeret jelez, ha két egér, akkor két egeret, stb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46527) dqdb válasza - = Zk = - (#46520) üzenetére


dqdb
nagyúr

Itt látszik, hogy a gyártók "jó" szokásához híven az Asus is alacsony frekvenciás PWM-et használ a háttérvilágítás fényerejének szabályozásához. Biztosan kell az neked, hogy az alacsony frekvenciás villogásra különösen érzékeny periferiális látómeződben villogjon valami állandóan 100-200 Hz-en fárasztva ezzel a szemedet?

Abból, hogy nem ragaszkodsz a magyar kiosztáshoz és elég az ISO, nekem az jött le, hogy tudsz vakon gépelni, így csak a látvány miatt kellene a világítás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46528) Ringman válasza dqdb (#46526) üzenetére


Ringman
nagyúr

USB-n sokszor eleve úgy oldják meg az NKRO működését, hogy a fizikai billentyűzet logikailag több billentyűzetként látszódik az operációs rendszer felé.

csak van amikor mac-en pont ezért nem megy egy billentyűzet (pl choc mini). mondjuk erre van jobb esetben egy dip-switch a bill-en

(#46529) dqdb válasza Ringman (#46528) üzenetére


dqdb
nagyúr

És a BIOS-ban is okozhat problémát.

Nálam nincsen kapcsoló rá a billentyűzet alján (layout és más konfigurálására igen), a WASD úgy oldotta meg, hogy USB-n legfeljebb 6KRO, az általuk adott PS2 adapterrel pedig NKRO, vagyis nem próbálják megkerülni a szabványt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46530) - = Zk = - válasza dqdb (#46527) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem, sajnos nem tudok vakon gépelni, csak az elkerülte a figyelmemet... ISO és magyar bill kellene... lényegében a háttérvilágítás a jó, amit a Durandal G1NL tud, csak... már 2 éve próbálom West fórumtárs segedelmével "magyarítani" csak... mindig kimarad... :W
az, hogy így villog, nagyon nem hat meg, hiszen ha bekapcsoláskor, vagy alvó módban IS tudja ezt, az nekem jó... :)

de ha van a Razer/Corsair vonalon is efféle, akár az is jó alternatíva számomra...
vagy várok 4 hónapot és megint megpróbálom West kolegával összehozni a bizniszt :C

( régóta megvan ez a sima fapad G1N.. fekete MX van alatta, csendes, szeretem.. öcsémé valami olcsó bill, noname, piros és csattog.. idegesítően... na olyat nem akarok...
párszor már cseréltem is alatta "szvicset"... pofon egyszerű.. márakinek persze.. )

(#46521) Ghard
van ott ismerős, lehet ráírok :DDD

(#46522) eagleberg
:C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46531) pengwin válasza - = Zk = - (#46530) üzenetére


pengwin
addikt

Nem értetted meg szerintem amit mondott: az a billentyűzet ott akkor is vibrál, amikor semmilyen effekt sincs rajta bekapcsolva.
Ugyanúgy vibrál szabad szemmel nem észrevehető módon, mint a nagyon rossz monitorok háttérvilágítása, ezzel fárasztva a szemedet. A világítós billentyűzetek közül nagyon sok ezt csinálja, mert a gyártónak olcsóbb így megoldani, az emberek meg nem törődnek vele.

Testvéred billentyűzete meg valószinüleg a kialakítása miatt kattog (üres műanyag doboz ház+fém fedlap+felül kiálló kapcsolók), nem a kapcsolók miatt. Az olcsó billentyűzetek 99,9%-a ilyen kialakítású.

A ROG Claymore 65-80 ezer HUF között mozog, és gagyi a (világítás, kupakok) minősége, ennyi. Világítós magyar nyelvű billentyűzetnél szerintem nem nagyon fogsz érdemi előrelépést tapasztalni a Durandalról, ami tényleg jobb minőségű és magyar (pl. Varmilók), azok nem háttérvilágításosak.

CM Masterkeys sorozatára ránézhetsz, vagy ott vannak a fentebb emlíŧet Varmilók (a színes Ctrl-Shift-Alt-os billentyűzetükhöz elvileg járnak sima szürke kupakok is, nem kell tőle megijedni).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46532) - = Zk = - válasza pengwin (#46531) üzenetére


- = Zk = -
félisten

oks... köszi
rálesek...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46533) Mr.Csizmás válasza - = Zk = - (#46532) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ajánljak én? :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46534) - = Zk = - válasza Mr.Csizmás (#46533) üzenetére


- = Zk = -
félisten


[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46535) dqdb válasza - = Zk = - (#46530) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pengwin értelmezte jól a leírtakat.

Arra gondoltam, hogy fix fényerőn is villogni fog a háttérvilágítás (talán teljes fényerőn nem, de a billentyűnként szabályozható színű változatnál már ez sem valószínű). Annyira nem alacsony frekvencián teszi ezt, hogy szemmel azonnal látni lehessen, de ahhoz elég alacsony frekvencián, hogy egy kamera lebuktassa (pont egy ilyen időpontra mutatott a linkem), és folyamatosan fárassza a szemedet. Ha például azért vettél PWM-mentes monitort, hogy ne villogjon, akkor ezzel a lendülettel vissza is hozod az amúgy elkerülhető vibrálást az életedbe.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46536) - = Zk = - válasza dqdb (#46535) üzenetére


- = Zk = -
félisten

PWM?!...egy Acer Predator-om van...
ha sikerül, majd megnézem a kiszemelteket személyesen is.... IPS monitor vásárlás előtt is ezt tettem :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#46537) Domestos


Domestos
tag

Sziasztok!

Egy kis beszámoló:

Még több hónapja vettem egy Redragon Devarajas billentyűzetet (barna kapcsolós). Egészen bevált, a gumidóm után csodálatos, csak szerettem volna egy csendes változatot is. Könnyítésképpen nem volt fontos az ISO, és mindenképp angol kiosztás kellett eleve. Viszont barna kapcsolósat akartam, így nem volt jó egy kész silent redes.

Alapnak egy Redragon Varunát vettem, merthogy olcsó, és plate mounted kapcsolós. Első hiba. A Varuna jóval gyengébb minőségű, mint a Devarajas, hogy csak ahhoz hasonlítsam, amim már van. A kék kapcsolókat gyorsan kiszedtem belőle. Gateron silent kapcsolókat az aliról rendeltem, barnát sokat, pirosat keveset, merthogy kitaláltam, hogy a módosító gombok pirosak legyenek, minden más barna. Ezzel volt egy kis postázási anomália, mert 10-10 db-ot küldtek a 110-10 darab helyett. Reklamáció után küldték a többi 100 barnát, csak plusz egy hónap.
A fő gond viszont az, hogy Gateron silentből csak PCB mountedet találtam, úgyhogy át kellett őket alakítani, hogy belemenjenek a Varunába. Ez azt jelentette, hogy le kellett vágni a plusz két tüskét, és kifúrni a led helyét, hogy a világítás látsszon. Ezekre számítottam. Arra viszont nem számítottam, hogy a lábak sem fognak stimmelni, úgyhogy egyenként kellett a sokkal gyengébb PCB-s kapcsoló lábakat megnyomorgatni, hogy belemenjenek a foglalatba, így viszont nem szorultak pont a megfelelő mértékben, úgyhogy kínomban beragasztottam őket. Tudom, amatőr, de nem volt jobb ötletem. Szóval PCB mounted kapcsolót venni epic fail volt.
Szerettem volna egy jobb kupak szettet is rá az eredeti helyett, de azzal úgy jártam, hogy a beszerelt Gateron kapcsolókon kicsit lazán illeszkednek, úgyhogy kénytelen voltam visszarakni az eredeti Varuna kupakokat, amik ugyan csúnyábbak, viszont pontosabbak.

Ez a kupak szett, nincs ötletetek, milyen kapcsolókra illeszkednek vajon jól?

Összességében nem rossz a végeredmény, tényleg halk lett a billentyűzet, kicsit furcsa, hogy főleg súrlódási zaj hallatszik, és némelyik billentyűnél picit a rugó pengése, de nincs még annyi kattogás sem, mint a sima barnákkal a Devarajason.

Itt vannak fényképek, akit érdekel.

(#46538) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

"Tesoro Durandal blue swch gamer billentyűzet, magyar" 17k

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46539) nyunyu válasza Domestos (#46537) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem lett volna egyszerűbb o-ringezni az első billzetedet?

Mert ez így nekem a sok hűhó a semmiértnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46540) Domestos válasza nyunyu (#46539) üzenetére


Domestos
tag

Kipróbáltam a gyűrűzést, de amúgy sem nagyon bottomoutolok, felfelé meg ugye nem használ semmit. Sok hűhó, de azt nem mondanám, hogy semmiért, mert végül van egy működő halk billentyűzetem, csak nem feltétlen érte meg így csinálni, ezekkel az összetevőkkel.

(#46541) jimmy74 válasza Mr.Csizmás (#46538) üzenetére


jimmy74
őstag

Üdv!
Ahogy látom ez elég jó áron van mèg.
Úgy általában a mechanikus billentyűzet gombok lenyomása erősebb nehezebb mint a membránosokè?
Még nem volt ujjam alatt mechanikus sajna nem próbáltam...

WoT:jimmbo

(#46542) PixAlan válasza jimmy74 (#46541) üzenetére


PixAlan
aktív tag

membránosok között rengeteg féle van, illetve mechanikusok között is van egy rakat, de a kék kapcsolók nem lesznek annyira merevek szerintem egy átlag membránoshoz képest.

(#46543) jimmy74 válasza PixAlan (#46542) üzenetére


jimmy74
őstag

Hűha na akkor nehogy go gugli legyen az én kiosztásom itt(majd jobban utána olvasok)akkor csak annyit kérdezek hogy inkább játékra lenne tetszik és nem drága ez a lenntebbi tesoro illetve láttam videón a Hama urage mechanikust ami hasonló árban ha nem akciós a tesoro melyik mondható lágyabbnak?
Ez a Hama amúgy van róla tapasztalat?

WoT:jimmbo

(#46544) Ghard válasza jimmy74 (#46541) üzenetére


Ghard
őstag

Ha van lehetőséged, menj el üzletbe és nyomkodj meg pár billentyűt.
Vagy ebay-ről 740Ft egy 4 kapcsolós teszt kit(kék,piros,barna,fekete) Játékra a piros jó. Könnyű lenyomni, nem kattan. Ettől függetlenül lehet hangos is, youtube segít, ha van már kiszemelt típus.

(#46545) jimmy74 válasza Ghard (#46544) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszönöm!
Lehet más tapasztalatára hagyatkozom,komolyabb bolt nincs itt környékben.
De akkor biztos piros lesz.
Ahogy látom a Kingston hx-t elég sokan dicsérik...

WoT:jimmbo

(#46546) Mr.Csizmás válasza jimmy74 (#46545) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha tudsz vakon gépelni, érdemes kintről rendelni vmi olcsókínait reddel.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46547) Corgan82


Corgan82
aktív tag

Sziasztok! Billentyűzetet keresek a következő tulajdonságokkal: halk, világít, magyar kiosztású. Amúgy játékra használom. Mindegy, hogy vezetékes, vagy wireless. A választ/válaszokat előre is köszönöm!

(#46548) CJ19


CJ19
csendes tag

Sziasztok!

Új billentyűzetet szeretnék venni, igényeim:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
- 20-30 ezer között.
2.Használt szóba jöhet?
- Nem
4.Mire használnád a billentyűzetet?
- Játék és munka.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
- Ideális a mechanikus lenne.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
- Még nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél?
- Magyar lenne a legjobb.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
- [link] Jelengleg ekkora méretű klaviatúrám van és ekkora méretűt keresek.
9.Extra igények
- Mivel a jelenlegi multimédiás, ezért az elvárás nálam. Az hogy vezetéknélküli-e vagy sem, az nem igazán számít. Viszont a csuklótámász és a programazhatóság, illetve az ergonómia szintén fontos.

A gombok elrendezése szintén sarkalatos pont, nem szeretem a teljesen lapos gombkiosztást mert a csuklóm hamar elfárad. Így ha lehet, akkor olyat szeretnék ami lépcsőzetes vagy ívelt kialakítású.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#46549) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Fnatic gamer cuccok, bill, egér még BF-en.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46550) so86


so86
tag

Sok jót olvasok a mechanikus billentyűzetekről, szeretném kipróbálni, de ezt a lehető legolcsóbban, amiért még vállalható minőséget kapok. Ahogy láttam, itthoni webshopban is van már 13 000-ért is, háttérvilágítással.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 10 000 alatt, ha lehet, kínából is jöhet.
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Macbook saját, itthon PC-n olcsó Hama slim / kipróbálás
4.Mire használnád a billentyűzetet? Gépelésre elég sokat, nem játszom
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) Mechanikus
6.Van konkrét modell ami tetszik? nincs
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) ISO, de nem kell magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) numpad nélkülözhető
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) ha világít, akkor az programozható legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.