Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) Kelecar válasza Sanya63 (#46186) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Olvastam, viszont fals. Ebből nincs is cseh kiosztás, valamint fel van tüntetve a termék száma (920-008018) ami az US verziót jelöli.

(#46193) Mr.Csizmás: mikor? hol? :O Am nem jó bill? Én jókat láttam róla meg eléggé tetszik. Mit javasolsz helyette?

[ Szerkesztve ]

(#46202) Domonkos válasza Kelecar (#46201) üzenetére


Domonkos
Ármester

a romer g kapcsolo itt sokunknak nem epp a szive csucske. Meg azok az elbaszott formaju kupakokat sem igazan tudjuk hova tenni. Logitechnek a cherry kapcsolos billentyuzetei jobbak, de szerintem azok sem az igaziak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46203) Bazsy válasza nyunyu (#46194) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Sajnos nekem túl hangos minden ami nem silent red (melóban legalábbis túl hangos). Cserélgetni meg epitgetni most nincs időm sajna.
Vagy várok amég a Leopold csinál egy FC980Met silent reddel vagy várok amég újra lesz vortex vibe iso Nordic (mondjuk elég ha ISO mert valszeg DSA-ra csere lesz.

Bazsy

(#46204) nyunyu válasza pengwin (#46198) üzenetére


nyunyu
félisten

Annak az 1800-nak házilag festetted a kupakjait?

Múltkor linkeltem valahol neked a billzet festős szeánsz #1 összefoglalóját, amit random ABS kupakon követtem el, aztán valahol a 2.0 képeskönyvet.

Ez a zöld 1800 már a 3.0, ahol a 2.0-n elszabott PBT festési időtartamot korrigáltam 10 percre. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46205) nyunyu válasza Bazsy (#46203) üzenetére


nyunyu
félisten

O-ringezett MX Brownom halkabb, mint a velem egy légtérben dolgozó kollégák egypálcás Logitech billzetei meg az árban nagyon nem egypálcás mágikus billzetei. (pillangós mekbúk hangja még rosszabb :W)

Szóval felesleges csak ezért MX Pinket vadászni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46206) need


need
addikt

Próbálgattam még a szar billentyűzetem
Főleg Azokat amik nem működnek
Olyan erővel kell nyomni az x c v b hogy majd kiszakad a kezem Hát ez nagy szívás

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46207) Sanya63 válasza need (#46206) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Mikor vetted? Lejárt már a 14 nap? Mert ha nem én visszavinném nekik.

(#46208) need válasza Sanya63 (#46207) üzenetére


need
addikt

kedden viszem vissza

ne haragudj M nem tudok írni

nagyon bosszant a dolog amúgy Meg kurva jó lenne ha jó lenne.
Tetszik különben csak az a jó pár betűért kár

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46209) Bazsy válasza nyunyu (#46205) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hmm. Oringeket mennyire nehéz felrakni? Az milyen hangot vesz ki amúgy. Én még mindig rendesen lecsapom a billeket de ha ez tényleg halk akkor jó lenne

Bazsy

(#46210) fanti válasza scrtaft (#46167) üzenetére


fanti
addikt

Igen, nem tud egyszínűen világítani.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#46211) fanti válasza Domonkos (#46150) üzenetére


fanti
addikt

Köszönöm a kedvességed!

És annyira tetszik így két nap után, hogy gyorsba rendeltem mégegyet, elteszem tartaléknak.

Baromi jó, hogy bazi nagy és vastag vonalvezetésűek a karakterek a klaviatúrán, és olvasószemüveg nélkül is jól látom. Nap közben meg még a háttérvilágítást is kikapcsolhatom, mert szép fehér még világítás nélkül is a karakter rajzolata a billentyűkön.

Számomra kész főnyeremény!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#46212) Mr.Csizmás válasza Kelecar (#46201) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alzán volt 1-2 éve.

alig tudtam eladni 1 hónap alatt, végül 35k körül ment el :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46213) zadir1


zadir1
tag

Hali! Xbox -hoz szeretnék billentyűzetet. Lehetőleg kisméretűt, akár egy fél joypad is megetenné. Milyet érdemes venni?

(#46214) ovits00


ovits00
csendes tag

Lehet, hogy meglesz a karácsonyi ajándékom (tőlem, magamnak):
Tai-Hao Charcoal Blue
Azért még alszom rá egyet.

(#46215) dqdb válasza ovits00 (#46214) üzenetére


dqdb
nagyúr

Alps vagy Matias kapcsolós billentyűzeted van?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46216) ovits00 válasza dqdb (#46215) üzenetére


ovits00
csendes tag

Matias.

(#46217) dqdb válasza ovits00 (#46216) üzenetére


dqdb
nagyúr

Oké, akkor szándékos volt az Alps kompatibilis kupak választása.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46218) powerwade


powerwade
senior tag

/r/mk Secret santa-zik valaki?

[ Szerkesztve ]

(#46219) pengegyerek


pengegyerek
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném megvenni életem első mechanikus billentyűzetét és kinéztem magamnak egy URAGE M3CHANICAL típust. A véleményeteket szeretném megkérdezni mennyire ajánlott ez a klaviatúra esetleg valakinek valamiféle tapasztalat van e? Szeretném hosszabb távra választani. Illetve ha max 30k- ig van hasonló ajánlott megnézném azokat is.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

"Aki pálinkát iszik a temetőbe kiviszik ki pálinkát nem iszik azt is oda temetik."

(#46220) Mr.Csizmás válasza pengegyerek (#46219) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

JWH Blue switch, biztos ez kell neked? :D

használt/amazon wh dealsból ennyiért kettő jobbat veszel, de a feléért kb. minden belépő kívánságot lehet teljesíteni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46221) nyunyu válasza pengegyerek (#46219) üzenetére


nyunyu
félisten

URAGE M3CHANICAL

Hama' keress másikat.

(Valószínűleg nem tudjuk eléggé szénnégyalázni azt a billzetet, pedig elég keményen próbáltuk.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46222) gaben22 válasza need (#46200) üzenetére


gaben22
senior tag

Nem biztos, hogy értem mi a gond azon túl, hogy nem megy a bill. Garanciád van? Nekem Edigitaltól volt Tesoro Gram Spectrumom, úgy kezdte, hogy 2 gomb nem ment, aztán működött egy darabig, aztán megint nem. Visszavittem és javították. Lehet Tesoronál (vagy a gyártójuknál) elfelejtik a korrozív fluxot letakarítani :)? Tippre forrasztással volt valami gond, ha nem lett volna garis, akkor valszeg megcsináltam (legalábbis megpróbáltam) volna magam. Ha neked nem garis, esetleg ránézhetsz, ha van pár eszközöd/ismerősöd ilyen melóhoz.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46223) Sanya63


Sanya63
csendes tag

Sziasztok!
Néztem pár jelöltet, de szeretném a véleményeteket kérni. Melyik legyen szerintetek?
Logitech G910
Cooler Master MasterKeys MK750
HyperX Alloy Elite RGB Blue

(#46224) Domonkos válasza Sanya63 (#46223) üzenetére


Domonkos
Ármester

konnyu:
mk750

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46225) Sanya63 válasza Domonkos (#46224) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Köszönöm :R

(#46226) sanya53


sanya53
aktív tag

6 féle Cherry MX Switch hang teszt. 1:26-tól
Persze, ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#46227) need


need
addikt

Sziasztok

mint ahogy mondani szokás akkor fussunk neki még1x :C

Mint ahogyan [írtam]
Ma vissza vittem a billentyűzetet a boltba(Konzol Szerviz) megnézte a srác olyan szinten volt fos hogy még életre sem tudták kelteni nem nagyon szakadtok vissza adták a pénzt.

Nem adtam fel és vettem egy másikat annyi különbséggel hogy ez fehér és nagyon mutatós a fekete után.
Tanulva a hibából ott az üzletbe ki is próbáltam és úgy tűnik jó lesz ;)

Na most kicsit megadtam a dolgokban ehhez a billentyűhöz [innen] melyik firmware-t kell letölteni a 104 vagy a 105 key-t??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46228) gaben22 válasza need (#46227) üzenetére


gaben22
senior tag

Feltételezem attól függ, hogy neked 104 vagy 105 gombos van (esetleg 109, ha jól látom van 109 gombos bill is ebből) :). Ez meg feltételezem attól függ, hogy ISO vagy ANSI layoutot vettél-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46229) Tengri válasza gaben22 (#46228) üzenetére


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a laikus kérdésért. :B Vásároltam egy TESORO Gram SE Spectrum Red Switch Black Magyar billentyűzetet. Érdemes rá felrakni a honlapon található firmware-t vagy a gyári is jó?
Minden tökéletesen üzemel a gyárival és a honlapon található software letöltése/telepítése után személyre is szabtam a billentyűzetet.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#46230) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, játékra keresek billentyűt, ne legyen mechanikus - hangos - kell világítás, valami enyhébb fényü, nem árt ha legalább a hangállitásra van dedikált gomb. Magyar nyelvü kellene. Nem kell drága legyen csak ne tünjon gagyinak.
Eddig ezt találtam ami magyar, sajnos kevés ilyen van.

(#46231) Domonkos válasza Kaci84 (#46230) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez konkretan hangosabb, mint egy atlagos mechanikus billentyuzet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46232) Tengri válasza Kaci84 (#46230) üzenetére


Tengri
senior tag

Nekem Hama uRage Illuminated Gaming volt/van.
Az összes kívánalmadnak megfelel, s az ajánlott billentyűzetek listáján is fent van.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#46233) csako válasza Tengri (#46229) üzenetére


csako
veterán

Szerintem felesleges a firmware-t birizgálni, ha nincs gond, én nem raktam fel, 2 hónapja tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46234) Kaci84 válasza Domonkos (#46231) üzenetére


Kaci84
őstag

Hát lehet, mondjuk nem is az a legnagyobb baj. Nem írtam de nemrég vettem egy Connect IT mechamikusat, nem értek hozzá de elég elfogadható kapcsoló van benne állítható a vilagítás egész egyhére hogy ne zavarjon és minőségi fém házba van. A probléma hogy nem magyar de legalább sok gombos. Értitek megvan a helye mindennek. Viszont képtelen vagyok megjegyezni mi hol van. Gépeléskor sokszor mellé ütök és nem csak az ékezeteseket. Szóval valahogy nem az igazi. Bár a ház nagyon ott van amikor Siegébe zsinorba 6 kör ment teljes erőből megkínáltam és nem vagyok gyenge. Jól bírta csak a 4-től 9ig nem működnek a gombok és lett egyhe görbülete. :))

(#46235) Tengri válasza csako (#46233) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ!

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#46236) pengwin válasza Kaci84 (#46234) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen kapcsolós?
Milyen modell?

Hardveraprón tudsz venni magyar kupakokat pár ezer forintért (több döglött mechanikus billetnyűzetet is hírdetnek). Kb. 4-5 ezer egy magyar kupakkészlet amit kb. 10 perc felrakni a külföldi helyére.

Üdv, pengwin

(#46237) Kaci84 válasza pengwin (#46236) üzenetére


Kaci84
őstag

(#46238) dqdb válasza pengwin (#46236) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyet csak konkrét párosítással kellene ajánlani, nem vakon. Ugyebár ott van ISO és ANSI kiosztás eltérése (és az ANSI-nak olcsó mechanikus esetében nagy az esélye), és további problémát okozhat az eltérő bottom row.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46239) Cyrin


Cyrin
addikt

gyereknek vennék a gépéhez valami viszonylag olcsó billentyűzetet, egy világítós jó lenne, gémer bill-eket néztem a MM-ban mivel nyilván játékra (is) használná, de elég gagyesznek tűntek, talán egy alap logitech nem gémer jobb lenne (sztem abban nincs pilács), 5-10 ezerért.

(#46240) Domonkos válasza Cyrin (#46239) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vedd a spirit of gamer k500-at! Ugyan pont nem fer bele a 10k-s keretbe, de messze lepipal minden nala olcsobbat. Membranos billentyuzetert 10k-t kiadni nagy hiba lenne.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46241) pengwin válasza dqdb (#46238) üzenetére


pengwin
addikt

Ugyebár ott van ISO és ANSI kiosztás eltérése (és az ANSI-nak olcsó mechanikus esetében nagy az esélye)
Jogos, de azt írta, hogy:

A probléma hogy nem magyar de legalább sok gombos. Értitek megvan a helye mindennek

Vagyis 105 gombos ISO, a márkából itélve DE.

további problémát okozhat az eltérő bottom row

És miért kéne cserélni egy billentyűzeten az összes az ugyanolyan OEM profilú mártogatós-világítós ABS kupakot?
Azért modokról csak nem kopik le egyhamar a festés, nem használják őket annyit az emberek, vagyis akár maradhatnak is a gyáriak. Az meg talán nem annyira zavaró, hogy az alfanumerikus rész kicsit eltér. Engem legalábbis nem zavarna, ráadásul pl. a CM magyarító készlete is eltér kicsit színben az alap UK kupakoktól, szóval annyira nem is kirívóan ótvar megoldást javasoltam.

Üdv, pengwin

(#46242) Domonkos


Domonkos
Ármester

>...szóval annyira nem is kirívóan ótvar megoldást javasoltam.

Ez jol osszefoglalja a topikot egy mondatban :DD :DD :DD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46243) Ringman válasza Cyrin (#46239) üzenetére


Ringman
nagyúr

talán egy alap logitech nem gémer jobb lenne

kb fél év a szavatossága egy k120-nak, utána felkeményedik a gumi -> kuka

(#46244) Cyrin válasza Domonkos (#46240) üzenetére


Cyrin
addikt

azta a karácsonyfaizzó fílinget :W lehet a gyereknek tetszene, én menekülnék és védeném őt az ízlésrombolástól... :)

(#46245) Domonkos válasza Cyrin (#46244) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg meg a hama urage illuminated. Bar ahogy irtam, ez a tudasahoz kepest szerintem draga.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46246) niof válasza Cyrin (#46244) üzenetére


niof
addikt

Esetleg...
Nekem ilyen van a laptopom mellett (ameddig a rapoo-ba meg nem jönnek a Cherry kapcsolók... :D ). Nem olyan szörnyű.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#46247) gyulank


gyulank
addikt

Olyan billentyűzetet keresek, ami hasonlít a mostani KB2782UBH billentyűzetemre, halk, magyar kiosztású, viszont sötétben is olvasható oldalról is, de világosban billentyűvilágítás nélkül is, lehetőleg egy színű legyen, esetleg lehet többszínű, de sehol ne világítson kéken!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

(#46248) L4mie


L4mie
veterán

Vajon várható BF akció a Fnatic-nál? :U

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46249) Beretvás válasza gyulank (#46247) üzenetére


Beretvás
addikt

Sokmindent hallottam már de ezt még nem, hogy oldalról legyen olvasható egy bill. Nem monitor ez. :DDD :N

Olyan meg nincs ami világítós és világítás nélkül jól látszódik a karakter. Vagy ez vagy az.

(#46250) gyulank válasza Beretvás (#46249) üzenetére


gyulank
addikt

Ezek a videó alapján látszanak billentyűvilágítás nélkül is. Aztán a billentyűzet arra való, hogy látszódjon rajta a betű. Az az elsődleges szempont. Nem annak kell világítania amit nem nézek. A monitort se oldalról szokták főként használni, még annyira se mint a billentyűzetet. Mivel, ha fekszel, ha ülsz, akkor is szembe vagy vele.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.