Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) nyunyu válasza Áfogat (#46148) üzenetére


nyunyu
félisten

- a képek alapján ívelt a billentyűzet felülete, ez mennyire zavaró?

Ezen mi az ívelt?

Nekem floating dizájnnak tűnik uniform kupakokkal, csak a plate nincs a billzet aljánál levágva, hanem lehajlik.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46152) pengwin válasza fanti (#46146) üzenetére


pengwin
addikt

Milyen színű és márkájú kapcsolók vannak benne?

Üdv, pengwin

(#46153) nyunyu válasza pengwin (#46152) üzenetére


nyunyu
félisten

Forgalmazók oldala alapján valami sajátmárkás barna kapcsoló van benne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46154) Áfogat válasza nyunyu (#46151) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Szia!

Ezeken a képeken én íveltnek látom továbbra is: [link].

Viszont a Te képeden egyértelműen sík, sőt jó pár másik oldalon is. Lehet létezik belőle több verzió.

(#46155) dugo_ válasza Áfogat (#46154) üzenetére


dugo_
veterán

Mert az Edigi keveri a szezont a fazonnal.

A képen Gram SE Spectrum van, magas OEM profillal, amiben tényleg van egy kis ív (mint a billek jelentős részében).

A sima Gram Spectrum laposabb profilú.

(#46156) csako válasza Áfogat (#46154) üzenetére


csako
veterán

Ez a kép legfeljebb a Gram SE Spectrum-é lehet, ami nekem is van.
Ha megnézed lentebb a véleményt edigitalon, akkor ott is írja, hogy alacsony profilú + tulajdonképp a leírásban is.
Illetve nézd csak, 100% ugyanazt a képet használták az én típusomhoz is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46157) dvids válasza Áfogat (#46154) üzenetére


dvids
aktív tag

Én a saját káromon tanultam billentyűzet vásárlásakor, SOHA ne bízz a fotókban, többször hibás mint helyes, ellenőrizd a termék nevét, leírását, cikkszámot és HA minden korrelál, akkor talán (!) azt kapod ami le van írva.

(#46158) Songo válasza PixAlan (#46041) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm mindenkinek körbe nézek kicsit.
az asztalon van hely hogy kényelmesen elférjen a bill mellett is egy ilyen motyó :D

(#46159) Áfogat válasza csako (#46156) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Az SE az adatlapja szerint IP65-ös, a simára nem írja a vízállóságot. Igazából ez is egy elég fontos szempont lenne, és szerintem megér +6e forintot, hogy ne kelljen egy év alatt eldobni a billentyűzetet, ha megint ilyen baleset történik.

Az ívelt kialakítás inkább hátrány, vagy előny a tapasztalatok szerint?

(#46160) csako válasza Áfogat (#46159) üzenetére


csako
veterán

A kialakítások közti különbségről nem tudok nyilatkozni, de pontosan egy árban van a kettő mindenhol.
Előtte nekem egy membrános Hama uRage Lethality volt, ahhoz képest ezzel a piros kapcsolóssal én valamivel gyorsabban, kényelmesebben tudok gépelni :D Kékkel gondolom még jobb lehet, de az (szerintem) nagyon-nagyon hangos...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46161) Mr.Csizmás válasza csako (#46160) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kékkel is lehet kevésbé hangosan, nem kell minden billnek kiütni a szemét, mint Mike Tyson :)) sent from my blue switch kínai mecha

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46162) Coyot


Coyot
őstag

Urak,

Még egy ici pici segítséget kérnék. Megvan akkor hogy nekem Cooler Master Masterkeys Pro L RGB lenne a befutó. A magyarító pack leírása szerint csak UK kiosztásra megy rá, aminek ha jól láttam ez a pontos típusa :SGK-6020-KKCM1-UK. De égen földön nem talátlam ilyen típust vagy ANSI vagy nincs feltüntetve. A kérdés egyszerű, hol tudom én ezt beszerezni? :D

Má' nem

(#46163) csako válasza Mr.Csizmás (#46161) üzenetére


csako
veterán

Az odáig oké, de nekem ez a klikkelés egyáltalán nem jön be (ugye kaptam hozzá 4 db kéket)... ha lehetett volna, akkor szerintem barnával vettem volna ezt a billt :K

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46164) Domonkos válasza Áfogat (#46159) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazabol nem tudom, hogy pontosan mi olyan tulajdonsaggal rendelkezik, amitol ez ip65-os, de a tobbi nem. A cherry szeru kapcsolok nem hiresek arrol, hogy kifejezetten ellenallok lennenek a vizzel szemben. De ki tudja. En meg csak a model m-emet kinaltam meg egy kis olvadt fagyival...

Az ivelt kialakitas inkabb elony, mert ergonomikusabb ~ allitjak a szakertok. Bar lenne tobb olyan dolog, amivel egy egyszeru billentyuzet sokkal kenyelmesebb lehetne, ez szerencsere a legtobbnel jelen van. Az osszefoglaloban van errol egy szosszenet.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46165) Ringman válasza Domonkos (#46164) üzenetére


Ringman
nagyúr

hall effect billentyűzet lenne ilyenre jó

[ Szerkesztve ]

(#46166) Domonkos válasza Ringman (#46165) üzenetére


Domonkos
Ármester

Igazabol mar a model f-szeru kapacitiv kialakitasrol is elhinnem, hogy kelloen vizallo, ha a nyak felso reszet jobban lehetne szigetelni. A kapacitiv tappancsok ugye teljes mertekben szigeteltek levegotol, viztol, barmitol.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46167) scrtaft válasza fanti (#46146) üzenetére


scrtaft
tag

Szia.

Jól néz ki a billentyűzet grtaula hozzá.
Egy kérdés. A színek csak sorokban vannak elrendezve? (egyszínűen nem tud világítani ugye)
Előre is köszi

(#46168) pengwin válasza Domonkos (#46164) üzenetére


pengwin
addikt

Azért az IP65-ös minésítést annyira nem nehéz megszerezni.

Ha valami beleömlik akkor úgyis sokkal inkább a cukortól lesz baja.

Üdv, pengwin

(#46169) Domonkos válasza pengwin (#46168) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt gondolom; csak azon filozofaltam, hogy a tobbinek vajon azert nincs, mert nem fizetnek a minositesert? A kepek alapjan a tesoro sem tunik sokkal ellenallobbnak, mint egy hasonlo kategoriaju bill.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46170) dqdb válasza Domonkos (#46169) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy a Kailh Box kapcsolók kialakítása mennyire védi meg a kapcsoló belsejét a folyadéktól. Tippre semmivel sem jobban, mint egy hagyományos kialakítású stemmel szerelt esetében, de szilárd szennyeződésekkel szemben tényleg jobb lehet.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46171) Mr.Csizmás válasza dqdb (#46170) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

max a porosodás ellen, kiszedjek egy white boxot a ck61-ből és lefotózzam?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46172) PixAlan válasza Mr.Csizmás (#46171) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nálam van szabadon box royal, szóval nekem egyszerűbb lenne befotóznom ha igény van rá

(#46173) dqdb válasza Mr.Csizmás (#46171) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi, nem kell, van egy zacskónyi Burnt Orange a szekrényben :)

Szerintem a floating divat negatív hatását valamennyire képes ellensúlyozni morzsák tekintetében.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46174) nyunyu


nyunyu
félisten

Felülről amúgy hogy juthat be a kapcsolóba folyadék?
OEM kupak szoknyája elvileg védi a kapcsoló tetejét, arról max a kapcsoló oldalára folyhat a cucc, az meg kellően tömör. (kivéve a LED helye)

Ha meg már annyi lé áll a PCBn, hogy alulról kapja az áldást, akkor már úgyis ott ette meg a fene.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46175) csako válasza Domonkos (#46169) üzenetére


csako
veterán

A gyártó weboldala szerint van egy "védőréteg" a SE változaton:
"Liquid resistant coating over the PCB for accident protection for those not-so-lucky moments. The Tesoro Optical Switches are water resistant as they don’t include metal components that may rust.
*The keyboard is splash, water, and dust resistant and was tested under controlled laboratory conditions with a rating of IP56. Splash, water, and dust resistance are not permanent conditions, and resistance might decrease as a result of normal wear. Liquid damage is not covered under warranty."

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46176) chopin42 válasza nyunyu (#46174) üzenetére


chopin42
őstag

A plate mounted kapcsolók tövénél, a 2 rész illesztésénél befolyhat, ahogy a nyáknál is okozhat gondot a folyadék. A tetején kb sehogy, mivel a kupak védi, ahogy írtad. Corsair k68-nál is így tették cseppállóvá a billt.
Ezeket onnan tudom, hogy így áztattam el a kezemmel a fnatic rush-t annó...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#46177) Beretvás válasza chopin42 (#46176) üzenetére


Beretvás
addikt

De ez valami gumi lenne a kapcsolók körül? Nem nehezíti a lenyomást?

(#46178) chopin42 válasza Beretvás (#46177) üzenetére


chopin42
őstag

Nem, pont nem ér a kupakhoz. Én is kb így akartam szigetelni a fnatcot, de itthon kb lehetetlen, legalábbis plasti dippel...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#46179) pengwin válasza Beretvás (#46177) üzenetére


pengwin
addikt

Ez sokkal inkább a hangtompító kupakokra/clipekre hasonlít, amiket clicky kapcsolók fölé ajánlanak.

Üdv, pengwin

(#46180) Kelecar


Kelecar
aktív tag

Alzán hétfőtől feketeség van. Lesz pl. jólárasított Logi G910, én le is csapok rá.

[ Szerkesztve ]

(#46181) Domonkos válasza Kelecar (#46180) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ennyibol miert nem inkabb egy coolermaster-t veszel?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46182) Kelecar válasza Domonkos (#46181) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Abból a pro L RGB tetszik igazán, de az meg drágább. Azért is szimpatikus nekem a logi, mert az egerem is az (meg a kormányom is), és kényelmesebb egy szoftvert használni mindenhez és a funkciói is megfogtak.

(#46183) nyunyu válasza Kelecar (#46182) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy használatatlan szoftver még mindig jobb, mint kettő :DDD

(SetPoint még mindig annyira csapnivaló?
Ja, hogy pár éve Optionsnak hívják a SetPoint 6.xx featurelistájának felét megvalósító szarkupakot?
Sebaj, csak még mindig nem jöttem rá, most hol lehet állítani a mekkmester káposztafalási sebességét. 1 éve még volt dpi állítás...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46184) Kelecar válasza nyunyu (#46183) üzenetére


Kelecar
aktív tag

G502-höz csak a sima Gaming Software-t használom és tökéletesen be tudok állítani mindent.

(#46185) nyunyu válasza Kelecar (#46184) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgy látszik a gépontra jobban koncentrálnak, mint a professzionális felhasználóikra :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46186) Sanya63 válasza Kelecar (#46180) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Ezt olvastad?
"Amennyiben nem kerül feltüntetésre a nyelvi kiosztás, cseh az alapértelmezett"
Nem tudom, hogy fontos e ez vagy miben más mit egy angol kiosztású.

(#46187) Ringman válasza Kelecar (#46180) üzenetére


Ringman
nagyúr

így már csak háromszorosan túlárazott...
btw amazonon szokott néha refurb ~50-60€-ért is lenni.

(#46188) nyunyu válasza Sanya63 (#46186) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, cseh kiosztás AltGr layerje nagyjából megegyezik a magyarral.

(Kár, hogy ilyen kupakszettet magyar kiosztással csak gumidómos billzethez gyártott a Cherry.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46189) Sanya63 válasza nyunyu (#46188) üzenetére


Sanya63
csendes tag

Akkor semmi gáz, én csak jóindulatúan szóltam nem cinkelni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#46190) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Keskeny billentyűzetet keresek de numpaddal hogy irodában használjam a szutyok logitechek helyett amik vannak. A gond hogy csöndesnek kell lennie és a másik gond hogy a megfelelő és csendes kapcsolóval szerelt billekből épp sehol sincs ISO kiosztás.

Úgyhogy két kérdésem lenne:
-A Vortex Vibe és a Leopold FC980M-en kívül van még ilyesmi jó minőségű billentyűzet? 60%+numpad vagy 96 gombos tehát a kérdés ami TKL vagy max 2cm-vel szélesebb és ISO.
-Mennyire lenne gáz ANSI kiosztással venni valamit? Mit jelent ezt használni (mondjuk nekem svéd kell de a magyar kb ugyanúgy meg van lőve a sok extra betű miatt). Ilyenkor az ANSI feliratok szerint lenne minden vagy ki kell cseréljem ISOra és bukok valami gombot? Elég szívás lenne itthon meg ott más kiosztást használni.

Bazsy

(#46191) nyunyu


nyunyu
félisten

Nagyonretró kupakszett

MiértnincsISO? :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46192) dqdb válasza nyunyu (#46191) üzenetére


dqdb
nagyúr

SA-t ISO-ban elvétve sem látni mostanában. Létezik persze, de körülbelül fehér holló szintjén.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46193) Mr.Csizmás válasza Kelecar (#46180) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

volt ez már 28k-ért is. más kérdés mennyit ér a romerG klikkegő :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46194) nyunyu válasza Bazsy (#46190) üzenetére


nyunyu
félisten

1800 layout névadója túl triviális lenne?

Mondjuk eléggé 2KRO, meg az MX Black is túl kemény, meg az összeszerelési minősége sem túl acélos (ja, fémet az kispórolták belőle), kupakjairól feljebb meg már külön értekeztem a héten.

Ezt leszámítva könnyen tuningolható, ha tudsz bele olcsón neked tetsző rugót és/vagy stemet szerezni. *
(Enyémet MX Brownra átépítve használom melóban.)

Használtan tizes környékén mozog német kiosztással, újonnan 26k-ért szerintem hülyeség megvenni.

Ja, hogy svédet keresel? Adatlapja szerint létezik olyan is világos színben, G80-1800LPCSF-et kell keresned a boltokban.

*: Kínából rendelve egy komplett billzetnyi rugó 8-9$, 55gr-osat véve nagyjából MX Redet kapsz, plusz csendesítésnek 2$-ért o-ring.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46195) Domonkos válasza Bazsy (#46190) üzenetére


Domonkos
Ármester

cm masterkeys pro m
Ha jol tudom, akkor van belole iso is.
De egy 60%-os bill es numpad komboval valoszinuleg jobban jarsz, bar dragabb is lesz. Annyibol biztos jobb, hogy tobb a lehetoseged.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46196) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noob help pls :U

CK61-en hogy bindeljek nullát az esc helyére? ha másik billt rádugok, akkor meg disconnectnek veszi az appja :F autohotkeyt meg ezért nem tenném fel külön...

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46197) need


need
addikt

sziasztok

rakta össze csoda billentyűzet [ezt]

nagyon sok billent ne üködik

felrakta a programját és a firmware a 104 an a 105 ne üködik

na ilenkor i an

Ezt már a kurva telefonról írom nem tudok m betűt írni
Szinte az alsó sor nem működik az en testem

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46198) pengwin válasza nyunyu (#46191) üzenetére


pengwin
addikt

Gyanítom azért mert 99%, hogy a Maxkey gyártja... náluk sosincs ISO.

Nagyon tetszene egy ilyen retro magyar kupakszett. Egy ideje már azon gondolkozok, hogy veszek egy Videoton TVC-t, és annak megpróbálom adaptálni a kupakjait.

Nagyon vastag retro kupakok, és amiket láttam azok double shotnak néznek ki, mondjuk nem tudom, hogy a magyar karakterek is azok-e. Na meg 3D nyomtatni kéne alájuk MX-átalakítót.

(#46197) need
Szervíz... Lehet meghalt a NYÁK egy része.

(#46194) nyunyu
Annak az 1800-nak házilag festetted a kupakjait?

(#46199) need
Mennyi ideje vetted?
Ha teljesen kevesebb, mint 2 hetes netes rendelés, akkor vidd vissza és állj el a vásárlástól, a pénzedet meg kérd vissza: jogod van hozzá!
Ha már régebbi vétel de még garanciás, akkor marad a szervíz.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46199) need válasza pengwin (#46198) üzenetére


need
addikt

ezek a köcsögök eladtak neke eg fost

basszák eg :O

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#46200) need válasza pengwin (#46198) üzenetére


need
addikt

szeriz lesz belőle

itt olt a szekrénybe ne használta

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.