Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Domonkos válasza macman507 (#46650) üzenetére


Domonkos
Ármester

Itt a topikban nem hiszem hogy nagyon talalni fogsz szemelyes velemenyt rola, mert nincs az az idiota, aki 20k-t adna ezert.
Ha mindenkepp ilyen jellegu billentyuzet erdekel, akkor a cm masterkey lite l sokkal jobb valasztas. Amelle meg ajandek eger is jar - ami az egeres kollegak szerint nem is olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#46652) macman507 válasza Domonkos (#46651) üzenetére


macman507
aktív tag

Nem tűnik rossznak ez a CM, de pl a billentyűk közötti világítás szerintem nagy hátrány, szoftver nélküliség is.

A billentyűk magassága miatt tetszik a Roccat, hogy ilyen félmagas kialakítású, viszonylag halk is, illetve hogy rendes magyar kiosztású.

Ennyi, ami fontos lenne nekem, sajnos alig vannak ilyen billentyűzetek.
Amik vannak azokkal mind van valami elég nagy probléma, ami miatt nem éri meg megvenni, általában jóval drágábbak is.

Mechanikus bill. is lehetne felőlem, kivéve kék és barna, egyik hangos, a barnát meg olyan lenyomni, mintha már tönkrement volna.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#46653) dugo_ válasza macman507 (#46652) üzenetére


dugo_
veterán

a barnát meg olyan lenyomni, mintha már tönkrement volna.

Nagyon rosszindulatú vagy. :D :D ;]

(#46654) nyunyu válasza macman507 (#46652) üzenetére


nyunyu
félisten

Outemu Cleart sem szeretnéd, eleinte ellenáll, aztán hirtelen beszakad, mint egy keményebb gumidóm. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46655) nyunyu válasza Crabface (#46649) üzenetére


nyunyu
félisten

MX Blak - lubed. Mindenre jó. (nálam)

Ma esti programom az MX Brownra átépített melós ócó1800 lecserélésére:

Black rugót csak szóközben tudom elviselni, de oda nagyon kell.
Linear Grayt viszont túlzásnak érzem, alig bírom lenyomni.

[szerk:]Már megint 1800 stílusban kerestem a Home gombot a felső billzeten. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46656) pengwin válasza Ringman (#46647) üzenetére


pengwin
addikt

Nem hangos, hanem hangosan hang! :))

Imádom a Chinglish-t.
Mondjuk kevésbé vicces amikor a developerek is hasonlóan beszélnek...

Üdv, pengwin

(#46657) Beretvás válasza macman507 (#46650) üzenetére


Beretvás
addikt

Egy túlárazott valami amit a csili vili kinézete és a neve ad el.. :K Gumidómot vegyen 20k ért akinek 2 annya van... :K

(#46658) PixAlan válasza Ringman (#46647) üzenetére


PixAlan
aktív tag

mondjuk ezt az üzenetet tudom támogatni - egyedül talán a navy / jade kivételével(és nem csak azért, mert azok még kupaktörésre is jók :U )

(#46659) DPISTI00


DPISTI00
csendes tag

Sziasztok! Vezeték néléküli billentyűzetet+egeret szeretnék venni. Még soha nem volt ilyenem. A leírásban azt írják, hogy hosszú élettartamú aksija van. A bill. használaton kívül 12 hónapig, az egér 9 hónapig bírja. Ez mit jelent? Ha mindennap használom akkor nem csak 1 évig lesz működőképes, ugye? :D

(#46660) nyunyu válasza DPISTI00 (#46659) üzenetére


nyunyu
félisten

Eddig még nem volt olyan drótnélküli billzetem *, ami másfél év után esedékes elemcsere után is működött volna.

Kollégák A1843-airól nem tudok nyilatkozni, mert azok még nincsenek egy évesek. ;]

*: L Cordless Desktop Comfort, HP Bumblebee, L K750 volt az étlapon (utóbbi élt összesen 2 hónapot.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46661) DPISTI00 válasza nyunyu (#46660) üzenetére


DPISTI00
csendes tag

az akksi alatt az elemet kell érteni a leírásban?

(#46662) PixAlan válasza DPISTI00 (#46659) üzenetére


PixAlan
aktív tag

ha kutakodsz valahol biztos jelölik az apró betűs részben, hogy a fent becsült értékek pontosan milyen felhasználás mellett érvényesek, ha egész nap használod sanszosan gyakrabban kell majd tölteni, de őszintén szólva akkor sem dől össze szerintem a világ, ha félévente kéri a töltést 12 hónap helyett.

(#46663) nyunyu válasza DPISTI00 (#46661) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen leírásban?

Probléma az, hogy angolul mind az elemet, mind az akkut batterynek hívják, így simán lehet, hogy félrefordították a webshop oldalára feltolt ismertetőben.

LiIon akkut alig pár éve használnak a billentyűzetekben, mert annyira kicsi a fogyasztásuk, hogy ceruzaelemről is elmennének egy-másfél évig.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46664) Paxker315


Paxker315
addikt

Egy ismerős szeretne vezeték nélküli billentyűzet-egér csomagot, irodai felhasználásra, de 3 géphez is, amik természetesen egymás mellett futnak. Kedvező ár:érték arányú megoldást favorizálna, az előbbi mutatóra talán nagyobb hangsúlyt fektetve. Magyar kiosztással.

Akár konkrét típus javaslat v webshop link is teljesen oké. :K

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#46665) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Már jó sok éve egy Logitech K750-es billentyűzetet nyúzok, amive soha semmi bajom nem volt, egyedül napelemes/akksis megoldás. Mivel ha tél van és nem süt eleget be a nap, akor hajlamos annyira lemerülni, hogy nem bírja magát visszatölteni teljesen és így lehet venni bele egy új akksit, ami elég kényelmetlenné teszi a használatát.

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok mondani olyan alternatívát ami hasonló kialakítással rendelkezik, mint a K750, lehetőleg Unifying vevővel rendelkezik? Angol/német kiosztás is jó.

:R

(#46666) pengwin válasza Paxker315 (#46664) üzenetére


pengwin
addikt

Asztali gépek, vagy notebookok?
Esetleg van bluetooth is bennük?

Ha nincs akkor csak ilyen picike USB-be dugható vevővel rendelkező készletek jöhetnek szóba, olyanból pedig minden készlethez csak egyet adnak.

Vagy vesztek 3 db USB-s BT adaptert és egy Bluetooth-on üzemelő készletet (a gép felöli vevő legalább olyan verziószámú legyen, mint a bill+egér BT-ja).
Vagy vesztek valamilyen Logitech unifying vevős szettet, meg még két unifying vevőegységet. Ez nem tudom hogyan működne, tudtommal egy vevőegység a rendeltetésszerű használat.
Vagy vesztek egy egyszerűbb KVM switchet, amivel 3 gépre lehet rádugni egy billentyűzetet, és a switchen lehet állítani, hogy éppen melyik felé mutassa a perifériákat.

Arra vigyázzatok, hogy a sima vezeték nélküli billentyűzetek (amik nem BT-sek vagy Logi Unifying vevősek) csak a saját gyári USB-be dugós vevőegységükkel fognak menni, vagyis ezek csak a KVM switch-es megoldással fognak működni. Vagy állandóan lehet egy kb. 5mm-es USB-be való dugót rakosgatni egyik gépből a másikba.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46667) Paxker315 válasza pengwin (#46666) üzenetére


Paxker315
addikt

asztal. Három szettet szeretne, minden géphez egyet, csak a zavarás miatt nem mer választani.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#46668) nyunyu válasza nyunyu (#46655) üzenetére


nyunyu
félisten

Houston baj van:

Cherry stemek stabilizátora 1.9mm vastag...

Most reménykedhetek, hogy a 111 Outemu Pink/Magenta/Purpleből max 5db túlméretes van.
Egyet már találtam, ami szorul a Cherry házban :W

Most tesztelhetem egyesével az összes stemet, mielőtt zsírozom őket.

Már értem, miért küldött 2.35mm-es fúróhegyet az Outemu díler a Clear stemek mellé, de akkor nem kellett.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46669) pengwin válasza nyunyu (#46668) üzenetére


pengwin
addikt

Ráadásul azt a 2,35-ös fúrófejet a az Ergo Clear saját házához küldték...
Anélkül is működik, csak a reddites díler szerint fúrva az igazi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46670) nyunyu válasza nyunyu (#46668) üzenetére


nyunyu
félisten

15 stem sehogy sem passzolt, ráadásul találtam olyan Cherry házat, amibe egyik vékony stem sem fért bele. :(

Most idomíthatom a házakat egy 2.3mm-es órás csavarhúzóval, hogy a túlméretes Outemu stemek se szoruljanak bele.
Persze túltolni sem szabad a tágítást, mert akkor meg a rugó dörzsölődik neki a ház vezető hengerének külsejének, és nagyon durván nyikorog :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46671) Crabface


Crabface
senior tag

Aki irodába vagy akár otthonra is keres alacsony profilú, ollós billentyűzetet, annak tudom ajánlani a Cherry Stream 3.0-t. Ma rendeltem meg a hatodikat Amazonról, mindenkinek tetszik, aki csak kipróbálja. Viszonylag csendben is van és van némi multimédiás funkciója is.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46672) Sz4bolcs


Sz4bolcs
senior tag

Ma megjött a 70 dodós mx brown Durgod tkl-em. Első 2 óra használat után elég korrekt cuccnak tűnik. Masszív, nincsenek laza, lötyögő gombjai, gyári pbt kupakok, matt műanyag, type-c csatlakozó, ami fogalmam sincs miért jó, de semmi csicsa.

[ Szerkesztve ]

(#46673) pengwin válasza Sz4bolcs (#46672) üzenetére


pengwin
addikt

A Type-C sokkal strapabíróbb, mint a korábbi USB-k.
Nagyságrendileg több ki- és bedugási ciklust visel el.

Meg szerintem sokkal stabilabban illeszkedik a foglalatba, mint a korábbi micro USB dugók.

Azért sem baj, Type-C-vel rendelkezik egy új eszköz, mert ez lesz az új szabványcsatlakozó, ami egyre csak terjedni fog, és nagyon sokáig nem lesz lecserélve, ráadásul már tényleg közelíti az "univerzális" csatlakozó fogalmát. Szerintem nem is lesz lecserélve ez a forma vagy jó 10-15 évig, a TB3 mutatja, hogy maga a csatlakozó nem korlátoz semmit.

Az A Durgod Taurus meg nagyon jól néz ki, mondhatni "szegény ember" Ducky-ja.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46674) L4mie


L4mie
veterán

pár észrevétel a Fnatic Streak silence-reddel kapcsolatban.
Gumidómos után fura száraz érzés lenyomni, mintha elviselne némi kenést a mechanika, plussz van némi rugóhang.
Persze extra mód figyelem az érzést és a hangokat is, így újdonságként szeritnem mindenki próbálja szokni-elemezgetni a dolgokat, amúgy eddig szuper a cucc, lehet a német ctrl gombbal is meg fogok barátkozni.

*a kérdést meg majd elfelejtettem: be fog kopni pár hét alatt, vagy esetleg létezik valami kenés, vagy megszokom?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46675) pengwin válasza L4mie (#46674) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem nem fog az annyira bekopni, amennyire te szeretnél, szóval vehetsz egy flakon WD-40-et Praktikerben/Obiban/autósboltban.
Én legalábbis azt vettem kenési céllal, de van ott mindenféle száraz teflon spray és hasonlók, a két nagy boltban az autós részlegen keresd őket.

A rugóhang nekem is feltűnt miután a klikkelős/hangos kapcsolóról átváltottam sima taktilisre, de ha rendesen gépelek/dolgozok akkor már nem veszem észre.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46676) L4mie válasza pengwin (#46675) üzenetére


L4mie
veterán

Szuper, silicon spray nem jó? az van is otthon, rubikkockához szoktuk használni.
Másik, hova fújjam? :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#46677) Sz4bolcs válasza pengwin (#46673) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Magáról a type-c-ről én is hasonlókat gondolok, ellenben egy billentyűzetnél elhanyagolható jelentőségét látom.

(#46678) nyunyu


nyunyu
félisten

Hogy akarjátok kenni a kapcsolók szétszedése nélkül?

Benyomom a stemet, aztán a résen befújok valami kenőanyagot nem biztos, hogy jó ötlet, mert lehet, hogy leszigetelik a kapcsoló kontaktjait, és utána nem fog kapcsolni a kapcsoló.

Kenni kéne:
- Rugó két vége, hogy ne pengjen
- Stemek két oldali vezetősínje, hogy jobban csússzon

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46679) Beretvás válasza nyunyu (#46678) üzenetére


Beretvás
addikt

Okosban... ;] ;] Mindenhova IS... :P

(#46680) Ganz-[HUN] válasza nyunyu (#46678) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

+1.

Illetve MX kapcsolók alaból karcos hulladékok szerintem.

Gateron jobb imo.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#46681) Ringman válasza Ganz-[HUN] (#46680) üzenetére


Ringman
nagyúr

a tavalyi (?) retool előttiek biztosan karcosabbak.

ha valaki meg tényleg smooth lineárist akar, akkor flaretech switch.

(#46682) nagylaci32 válasza pengwin (#46673) üzenetére


nagylaci32
tag

Mennyivel strapabíróbb lenne normál méretű USB-vel. Egy billentyűzeten bőven elférne az is, ha a strapabírásra mennének.

Nézegettem a Varmilo és Ducky billentyűzeteket, hogy esetleg majd veszek egyet, mert hát hiába drága, ha hosszú élettartamú és kényelmes használni. Ez a széthúzható kábelt micro USB csatlakozóval viszont egy elég gagyi megoldásnak tartom. Már azt sem értem, hogy mennyivel jobb széthúzni a kábelt és külön elcsomagolni szállításkor, mint egyszerűen feltekerni a fix kábelt a billentyűzetre?!

(#46683) pengwin válasza nyunyu (#46678) üzenetére


pengwin
addikt

Én a stabok kenésére vettem, az menni fog szerintem nagy szétszedés nélkül. Egy készlet még nincs beépítve, egy másik meg plate mount.

Nem bírom magam rávenni, hogy szétszedjek kenés miatt kb. 220 Outemut.
A négykarmos felső részű Outemukat szerinted hogyan a legegyszerűbb szétszedni?

(#46682) nagylaci32
Minek akarod a kábelt eltenni?
1-1db microUSB otthon és a munkahelyen, és máris nem kell vinned magaddal.

Egyébként a kábelek tipikusan a bekötésnél vagy a csatlakozó mögött törnek el, vagy ha jól vannak bekötve akkor belül okoznak valami problémát ha pl. letürik a csatlakozási pontokat.
A cserélhető kábel nagy előny szerintem sérülések és balesetek alkalmával.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46684) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Tudtok segiteni milyet vegyek?

1.25ezer max
2.ha kozelben van akkor igen(hatvan es kornyeke)
3.valami tescos selecline, ket gombot erzekel egyszerre csak, nem világít, silany minoseg.
4.jatekra, leginkabb fps. Csgo, r6s,roe,pubg,gta, division.
5.mechanikusat
6. Redragon kala, hyperx alloy fps pro, cooler master masterkeys
7. Iso
8.nincs szuksegem plusz gombokra, ha nincs numpad csak elony tobb hely marad az egernek. De ha van az se baj.
9.hattervilagitas mindenkepp, ha lehet rgb hogy tudjon zolden világítani (razer fules melle jo lesz), femhaz ha lehet, csuklotamasz ne legyen, nezzen ki azért valahogy.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#46685) Beretvás válasza Ganz-[HUN] (#46680) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez így ebben a formában nem igaz és félre vezető. :N Ha neked az a kapcsoló jön be jobban vedd azt de ne terjessz hülyeséget. :(

(#46686) Ganz-[HUN] válasza Beretvás (#46685) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Mx javára csak a német precizitást és az aranyozott kontaktokat tudom felírni. És a blue kapcsolói halkabbak mint a gateronok tudtom szerint.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#46687) Beretvás válasza Ganz-[HUN] (#46686) üzenetére


Beretvás
addikt

Ennyi pont elég is.. Az a része igaz hogy a RÉGI cherry kapcsolók reszelősek voltak.

(#46688) nyunyu válasza pengwin (#46683) üzenetére


nyunyu
félisten

A négykarmos felső részű Outemukat szerinted hogyan a legegyszerűbb szétszedni?

Ha már a helyükre vannak építve, akkor két órás csavarhúzóval.
1. vastagabbik a jobb kézbe, bedugod a bal alsó lyukba, jobbra húzod, ezzel kinyílik a kapcsoló bal oldala
2. bal kézben fogott vékonyabbik húzót átlósan betolod a kapcsoló bal alsó sarkánál a résbe, hogy ne tudjon becsukódni
3. vastag húzót átdugod a jobb alsó lyukba, balra tolod
4. vastag húzót a jobb felsőbe dugva balra tolod.
5. stemet a kapcsoló tetejével összecsippentve ÓVATOSAN leemeled (különben keresheted a szétrepülő stemet, meg a rugót a szoba padlóján mindenfele)

Harmadik lépésnél valahogy így néz ki:

Tegnap a 105 MX Black lebontása megvolt 20 perc alatt.

[szerk:]Közben nézem a Outemu Sky Clear demó kapcsolómat, azt sokkal nehezebb szétszedni, mint a Cherryket, mert kisebb a tetőn a csavarhúzónak a rés (2.3mm-es nyúzó nem fér bele), meg a polikarbonát sokkal merevebb, mint a nejlon, nem hajlik olyan könnyen.

Ha még nincs beépítve, akkor alulról bontanám a kapcsolót, valamelyik füle alá betolod a csavarhúzót, felfeszíted, átdugod ugyanazon az oldalon a másik fül alá, azt is felfeszíted, kettes csavarhúzó a résbe, másik oldalon felfeszíted valamelyik fület, és már pattan is szét.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46689) gaben22 válasza nagylaci32 (#46682) üzenetére


gaben22
senior tag

Részben igazad van, kis felületen oszlik el relatíve nagy erő, ugyanakkor ez igazából attól függ a jacket hogy rögzítették, ha sima surface mount, akkor pillanatok alatt törik, akár úgy is, hogy az egész pad felszakad és kb. totálkár is lehet, viszont ha a ház a pcb-re van rögzítve, akkor jobb a helyzet. Bár az is tény, micro USB meg akár mini USB-nél se nagyon szokás (mert hogy pici...). Ez tipikusan build quality kérdés, ha könnyű lenne szétszedni Ducky One 2-t, megnézném ott normálisan van-e megcsinálva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46690) nyunyu válasza nyunyu (#46688) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha még nincs beépítve, akkor alulról bontanám a kapcsolót, valamelyik füle alá betolod a csavarhúzót, felfeszíted, átdugod ugyanazon az oldalon a másik fül alá, azt is felfeszíted, kettes csavarhúzó a résbe, másik oldalon felfeszíted valamelyik fület, és már pattan is szét.

Képet már nem bírtam beleszerkeszteni:

Egyébként meg pont tegnap zárult valami GB egy kapcsoló szétpattintó cuccra, de pár órával lemaradtam róla :(
Mondjuk 2x25$-t nem adtam volna azért, hogy legyen egy nagyfülűt nyitó, meg egy Cherry nyitó kütyüm.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46691) pengwin válasza nyunyu (#46690) üzenetére


pengwin
addikt

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!

Üdv, pengwin

(#46692) BonFire


BonFire
veterán

Sziasztok! Ide írok, mert ez a legrelevánsabb és legforgalmasabb topic.

Van egy Samsung Galaxy J5 2017-es telefon, meg egy Ewent bluetooth billentyűzet hozzá. Most is arról írok. Elvileg minden rendben. Kivéve, hogy mióta a napokban jött egy rendszerfrissítés, és megkaptuk az Oreót (a rák egye meg!), azóta sehogy se tudok aposztrófot írni a billentyűzettel. Ugye normál esetben Shift+1. Ez most felkiáltójelet ír, ahogy a Shift+4 is. Szóval van két felkiáltójelem, aposztrófom meg egy szál se, amire rendkívül szükségem lenne, ha angolul írok.

Már az összes segédbillentyű variációt végigpróbáltam, eredménytelenül. A többi hiánytalanul megvan, csak ez hiányzik. És egyik napról a másikra tűnt el, mert mindennap írok vele, és azonnal feltűnik a hiánya.

A telefon beállításain belül a fizikai billentyűzetnél nincs semmilyen beállítási opció.

A billentyűzetre ez van írva: EW3162 HU lay-out.

A szakállam befonom kínomban.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46693) ovits00 válasza nagylaci32 (#46682) üzenetére


ovits00
csendes tag

Én otthon és a munkahelyen használtam ugyanazt a billentyűzetet. Mindkét helyen volt kábel, így azt nem csomagoltam, csak lehúztam az egyik helyen és bedugtam a másikon. (Jelen pillanatban mindkét helyen van egy-egy mechanikus billentyűzet. Néha megcserélem őket.)

(#46694) haxiboy válasza pengwin (#46673) üzenetére


haxiboy
veterán

Feltehetőleg azért is bír többet a type-c mert nem kell 6x belepróbálni a socketbe :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46695) moleculez válasza BonFire (#46692) üzenetére


moleculez
veterán

Sztem a beállításokban variáld át a layoutot, vagy valami ilyesmi lesz.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#46696) gaben22 válasza nagylaci32 (#46682) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem ugyen One 2 van, a videó pedig az egyes verzióról szól, de feltételezem ugyanaz a megoldás van az újabbon is. Ezen a videón látszik, hogy azért lehet normálisabban is intézni az USB csatlakozást. A lényeg hogy az USB jack nem a "fő" PCB-re van rögzítve. Az sajna nem derül ki, hogy miképp van rögzítve maga az USB jack, de nem lennék meglepődve, ha valami trough hole mount lenne illetve akár + erősítés is lehet még az USB házon. Ettől függetlenül ha betörik, akkor könnyebben javítható, mintha a PCB-ről szakadna le, főleg ha a padokkal együtt szakad. Utóbbi esetben max akkor lehet javítani, ha fel tudsz fedni némi vezetőréteget (ha van elég hely) vagy esetleg külső kábelezéssel lehet valamit matekozni, de ezekhez már japán sebész kéz kell :).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#46697) pengwin válasza gaben22 (#46696) üzenetére


pengwin
addikt

Érdekes, az én filléres kínaimon is így van megcsinálva az USB, és a külön kis PCB-je két csavarral van a műanyag házba rögzítve.
Meg is lepődtem, hogy milyen kultúrált.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46698) Mr.Csizmás válasza BonFire (#46692) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

simán beállítások - beviteli nyelvek, vagy hasonló.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46699) Mr.Csizmás válasza Krisz0418 (#46684) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

1. 6-osban felsoroltak jók, főleg ha jó áron tudod megvenni

9. RGB ebben az árazásban elég ritka, mármint a valódi, nem kamu soronkénti ledes. (nekem a 40$-os CK61-en valódi rgb van :)) )

esetleg ez, de kétséges az ISO

Tesoro Tizona Spectrum Kailh Red Switch RGB mdechanikus gamer billentyűzet (HU, USB) ellenben ez ANSI a képek alapján :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46700) BonFire válasza moleculez (#46695) üzenetére


BonFire
veterán

Leírtam, hogy a beállításokban nincs semmilyen opció! Különben minden betű a helyén, az ékezetesek és a számok is, kivéve azt, hogy az 1-es is meg a 4-es is felkiáltójelet ír Shifttel. :((( Ha layout beállítás lenne, akkor a többi ékezetest se tudnám leírni, továbbá egy rakás írásjel fel lenne cserélődve. Erről szó nincs.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.