Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Ezzel] pl kb 11.000 Ft-ból kijön egy teljes magyarítás. Valszeg nem ez a legszerencsésebb példány (ránézésre meg lehet ezt csinálni háromszor igényesebben is), gondolom undorítóan néz ki bármilyen meglévő szettel vegyítve, és a profil / magasság eltérése is borzalmas lehet, de nem teljesen halott elképzelés (csak úgy ~90%-ban).

Valami macro padon, vagy 30-40%-os billentyűzeten, ahol az összes kupak cserélhető ilyenre, akár egész jó eredménye is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46852) pengwin válasza gaben22 (#46849) üzenetére


pengwin
addikt

Sold Out.

Egyébként be lehet fejezni a sírást-rívást, értjük: nem tetszett, hogy az itt kapott tanács szerint nem teljesíthetőek jó minőségben az igényeid.

Ez van.
Ha meg olyan billentyűzeteket ajánlanának itt tömegével, amik kielégítik a tömegigényt de valamilyen tartóssági probléma lép fel, akkor meg az lenne a baj. Szelávi!

(#46851) Zsiráfnyál
Szerintem ez csak úgy működne bármilyen billentyűzeten, ha az összes kupakot cserélnéd rá, de pl. a nem 1*1-es billentyűknél akkor is meg lennél lőve, szóval legfeljebb egyedi ortholineáris darabokra lenne jó.
És akkor ez még mindig nem lenne egy nagyon tartós megoldás, csak könnyen szerelhető.
Ráadásul gyanítom a kupakok tetjére kerülő matricák tapintása szörnyű lenne. Céges Thinkpadem billentyűzete volt olyan, hogy ki lehetett tapintani a fekete szegélyű fehér karakter-matricákat. Nagyon kellemetlen és zavaró volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46853) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Massdropon most kapható külön is Halo switch.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46854) Ringman válasza Mr.Csizmás (#46835) üzenetére


Ringman
nagyúr

wireless corsair k63 - 56€ [link]

qpad mk70 - 36€ [link]

az 1,27/1,19-cel való beszorzást + 4€ hozzáadását mindenki végezze el maga :)

[ Szerkesztve ]

(#46855) hoffman_ válasza nyunyu (#46795) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a választ! azt hittem, hogy ennél azért könnyebb az átjárás, ha valaki vesz egy kínai billt, akkor csak kipattint és bepattint egy Cherry kapcsolót akár, vagy fordítva. túl szép is lett volna mondjuk.

időközben sikerült elérnem az eladót és elvileg Blue helyett Brown Outemu lesz a kapcsoló, meglátjuk. az ANSI "í" problémától kicsit tartok, kíváncsi vagyok, hogy mennyire szokható és mennyire lassít le.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46856) Ringman válasza hoffman_ (#46855) üzenetére


Ringman
nagyúr

az ANSI "í" problémától kicsit tartok, kíváncsi vagyok, hogy mennyire szokható és mennyire lassít le.
szubjektíven: simán; semennyire, sőt :)

(#46857) dqdb válasza Ringman (#46856) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szubjektíven: rettenetesen ;] De ezt már többször leírtam a topikban, most nem ismétlem magam, hogy mennyire zavaró.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46858) hoffman_ válasza Ringman (#46856) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ki fog derülni, talán még idén :)

dqdb:

mi sok dologban értünk egyet, remélem ez nem tartozik majd közéjük :ddd

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46859) dugo_ válasza hoffman_ (#46855) üzenetére


dugo_
veterán

ISO-n is altgr-rel írom a hosszú í-ket. :D

(#46860) pengwin válasza hoffman_ (#46855) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ez az ANSI+Í probléma attól is függ, hogy mennyire "szabályosan" gépelsz.
Én pl. elég könnyen átszoktam az AltGr-es megoldásra. mert így erősebb, és egyébként is gyakrabban használt ujjaimat használtam az í írásához. Most, hogy visszaszoktam ISO-ra vegyesen gépelem az í-t és újra jobban használom a bal kisujjamat.
Ízlések és pofonok...
Gyorsírok biztos megsínylik az ANSI-ISO váltást.

Egyébként a kapcsolóváltás témánál maradva én azt mondom, nem olyan nagy meló az.
Megfelelő eszközökkel gyorsan ki lehet forrasztani és vissza lehet rakni egy garnitúra kapcsolót, meg lehet venni hot swap-os kínai billentyűzeteket is olcsón, igaz elég sok kompromisszummal (pl. mind teljesen egyforma, nyílt kialakítású, és emiatt nagyon hangos).

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#46861) ribizly válasza dugo_ (#46859) üzenetére


ribizly
veterán

Nem csak Te. Itthon be van üzemelve egy magyar billentyűzet, hogy a család többi tagja ne érezze elveszve magát. De én itt is rendszeresen azon kapom magam, hogy vadul altgr + j/i-t használok.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46862) uregpapa


uregpapa
csendes tag

Sziasztok! A Hama urage mechanical, vagy a razer ortana chroma a jobb választás? Föleg fps játékokhoz. Vagy tudtok vmi jobbat ebben az árkategóriában. Thx.

(#46863) Zsiráfnyál válasza uregpapa (#46862) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ez attól függ, mekkora a rés a kanapéd lába, és a padló között. Amelyik jobban passzol oda, azt érdemes megvenni. Meg amelyik hamarabb lebomlik, azzal talán lehet trágyázni.

Komolyra fordítva: Abban az árkategóriában kb csak jobbak vannak, messzire kerülendő mindkét gyártó. :))

[ Szerkesztve ]

(#46864) ribizly válasza uregpapa (#46862) üzenetére


ribizly
veterán

Node milyen kiosztás kellene? Világítás szempont? Új/használt? Itthonról/külföldről? Kapcsoló típus? Mekkora méretű?

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46865) Mr.Csizmás válasza uregpapa (#46862) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

forintban mit jelent? ansi, iso, világítás?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46866) Beretvás válasza ribizly (#46864) üzenetére


Beretvás
addikt

Tuti ,hogy a kinézet volt a döntő jelen esetben. :K

(#46867) uregpapa válasza ribizly (#46864) üzenetére


uregpapa
csendes tag

Lehetőleg itthonról, karácsonyra lenne a kisebbik Fiamnak. A másik Fiamnak Hyperx alloy fps van. Elég minőséginek tűnik, meg vagyunk elégedve vele. Valami hasonló kellene, csak ugye abban nincs rgb. Ez fontos lenne. Meg a mechanikus billentyűzet is. Árban max 30000.

(#46868) nyunyu


nyunyu
félisten

Ajaj, nemsokára kapható lesz az Outemu Silent Clear kapcsoló.

Még jó, hogy most barmoltam szét egy billzetet magenta stemekkel.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46869) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#46868) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

dactyl split házakra előrendelést felveszek ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46870) ribizly válasza uregpapa (#46867) üzenetére


ribizly
veterán

Az a gond, hogy az RGB-30alatt-jó hármas nehezen tartható. Az említett 2 billentyűzet is sajnos elég vacak kapcsolóval van szerelve (ráadásul a Razer-nél a márkanevet fizeted meg). De ha csupán ez a kettő van most ami hun (Razer az hun?), új, itthon beszerezhető, mechanikus és RGB-s 30k alatt és ezek egyikéből sem lehet engedni, akkor nincs nagyon más opció.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46871) uregpapa válasza ribizly (#46870) üzenetére


uregpapa
csendes tag

Ha esetleg lemondanák az rgbről? Akkor mit ajánlanál?

(#46872) dragon1993 válasza dqdb (#46825) üzenetére


dragon1993
őstag

Tartom a szavam, küldöm a képeket.
Szerencsére adtak hozzá fém kiszedőt.

[Kiosztás]
[Kapcsoló 01]
[Kapcsoló 02]
[Billentyű]

Kulcsszavak: CK550 CK-550-GKGM1-HU

[ Szerkesztve ]

(#46873) pengwin válasza dragon1993 (#46872) üzenetére


pengwin
addikt

Barna Gateron és világítás nélkül is látható magyar feliratok?
Szép!

Üdv, pengwin

(#46874) dqdb válasza dragon1993 (#46872) üzenetére


dqdb
nagyúr

Köszi!

Egész egységesre sikerült a magyarítás, csak az ékezetek miatt vannak elcsúsztatva egyes karakterek függőlegesen, de azonos betűtípussal készültek (a Masterkeys magyarító készletnél volt egy kis eltérés), végre van külön Ö és Ő.

Az ÖÜÓ esetében szerintem zavaró, hogy fordítva vannak feliratozva a több billentyűhöz képest (értem a felső sor koncepcióját, de mégis bénán néz ki). Szerencsésebb lett volna, ha a számoknál a Shift nélküli és Shift állapot megy a felső sorba (így a sűrűbben használt shiftes variáns jobban meg lenne világítva), és az AltGr állapot az alsóba, ahogyan minden másik billentyűnél.

A kupak sajnos rettenetesen vékony.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46875) ribizly válasza uregpapa (#46871) üzenetére


ribizly
veterán

Na lehet mégis találnék opciót.
Nem tudom a többiek mit gondolnak erről, de Gateron kapcsolókról eddig nekem jók a tapasztalataim:
COOLERMASTER CK550 RGB Gateron Brown Magyar fekete

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46876) dragon1993 válasza ribizly (#46875) üzenetére


dragon1993
őstag

Görgess fel picit, pont most jött meg magyar kiosztással.
[#46872]

#46874 dqdb

A Lenovo billentyűzetemhez képest, milliószor jobb.
Mindenesetre visszacsomagolom, majd karácsonyra kapja öcsém.

[ Szerkesztve ]

(#46877) dqdb válasza dragon1993 (#46876) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az nem kérdéses :) És végre a Cherry MX-olcsó Outemu-sajátmárkás-noname switch vonal bővült egy mainstream gyártótól Gateronnal.

Jelenleg szerintem ez az egyik legjobb tipográfiával rendelkező magyar kupakkészlet, csak mindig van hová fejlődni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46878) ribizly válasza dragon1993 (#46876) üzenetére


ribizly
veterán

Ja, már látom. Meglepően korrektnek tűnik. Mondjuk nekem pont US kiosztásban volna érdekes, de lehet veszek egyet otthonra a mostani magyar helyett a családnak. :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46879) Crabface


Crabface
senior tag

Ennek a CK550-nek miért van az az ótvar lehajlítás a szélén? Rettenetesen gagyinak néz ki és még a szélességén is növel indokolatlanul. Plusz az a fényes felület nagyon jól jön a "lebegő" kupakok esetén, mert mindenhova visszatükrözi a háttérvilágítást mint egy tükör... :(

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46880) PixAlan válasza Crabface (#46879) üzenetére


PixAlan
aktív tag

gémer

ez legyen a legnagyobb baj vele

(#46881) Crabface válasza PixAlan (#46880) üzenetére


Crabface
senior tag

Ezt az idióta dizájnt leszámítva amúgy nem tűnik rossznak, de ez most kiverte nálam a biztosítékot.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46882) ribizly válasza Crabface (#46879) üzenetére


ribizly
veterán

Bezzeg, amikor US-t nézek belőle, akkor egyből felugrunk 36k-ra. :Y

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46883) Zsiráfnyál válasza Crabface (#46881) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Dinamikusan igazodik a felhasználó gépelési képességének fejlődéséhez. A vásárló kb 1-2 hónap alatt megtanul vakon gépelni, és kb addigra kopnak üresre a kupakok is. Vele együtt változik. A naiv, avatatlan szem számára sz*r kupakszett, de valójában okosbillentyűzet.

[ Szerkesztve ]

(#46884) Crabface válasza Zsiráfnyál (#46883) üzenetére


Crabface
senior tag

#vintagedoubleshotmasterrace

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#46885) dragon1993 válasza ribizly (#46882) üzenetére


dragon1993
őstag

Tessék US olcsón
[link]

(#46886) dqdb válasza Zsiráfnyál (#46883) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az eddigi tapasztalatok alapján a CM nem Razer "minőségű" felületkezelést alkalmaz a mártogatós kupakjainál, szóval előre, látatlanban nem kellene ezt a típust ilyen szinten leírni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46887) PixAlan válasza dqdb (#46886) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Zsiráfnyálnak ha jól emlékszem CM masterkeys pbt-je van aminek tény, hogy kopósak a kupakjai, viszont ezek a kupakok teljesen mások gyártástechnikailag

Én játék mellett is teljesen kizártnak tartom, hogy megkopnának két hónapon belül, folyamatos játékkal talán olyan 1 év mire kikopik a wasd, tény, hogy nem szép, de ettől még ugyan úgy lehet sasolni mély hittel a többi billentyűn a betűket ha nem megy a vakon gépelés(kétlem, hogy pont a wasd okozna bárkinek is gondot, inkább az ékezetes illetve másodlagos karakterek szoktak gondot okozni)

(#46888) nyunyu válasza Crabface (#46884) üzenetére


nyunyu
félisten

#vintagedoubleshotmasterrace

Melós ócó1800-am (MX Brown, vékony PBT, o-ring) pont ugyanúgy szól, amikor belemelegedek a kódolásba, mint a mellettem ülő kolléga slaggal mosható mínuszteche.

Ez tűrhetetlen, így nem mehet tovább, azonnal le kell cserélni egy szebb hangú billzetre.

Hétvégi projekt a drága1800 kábelének cseréje USBre, hogy rá tudjam dugni a laptopra.
Viszont nem tudom, hogy hívják a billzetben lévő csatlakozót, ami pont úgy néz ki, mint egy JST PH csati, de 2mm helyett 1.4mm a tűinek távolsága.
Gyári AT kábelét nem szeretném szétvágni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#46889) ribizly válasza dragon1993 (#46885) üzenetére


ribizly
veterán

Thx.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46890) dqdb válasza PixAlan (#46887) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, ezért hangsúlyoztam ki, hogy mártogatós kupakról van szó jelen esetben (a PBT ugyebár laser etched). Ilyen PBT kupakos billentyűzet van családon belül, munkából eredően sokat gépelnek rajta, és nekik nem kopik, de ez nem jelent semmit sem (elég lenne nekem a kezembe venni pár hétre ;]).

Ez van, bele kell törődni, hogy magyar doubleshot kupakhoz való szerszámkészletbe senki sem tol bele pár millió forintot, dyesub kihúzva, mert a világítás mindenkinek kell, akár valós az igény, akár csak azért, mert menő, így marad és sokáig maradni fog mainstream vonalon a mártogatós technológia.

Én pedig szépen veszek third party gyártótól doubleshot vagy dyesub kupakkészletet, mert a bőröm tényleg gyilkolja a kupakokat. Egyre jobban fényesedik a GMK készletem is, hiába nem használom még két éve sem, pedig doubleshot ABS-ben náluk nagyobb név nincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46891) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! A Gamdias Hermes E2 megéri az árát? Valaki használ ilyen billentyűzetet?

(#46892) dqdb válasza korpas15 (#46891) üzenetére


dqdb
nagyúr

Noname kék kapcsoló, vagyis hangos. A háttérvilágítását úgy kell érteni, ahogyan a képeken van, azaz minden sor más színben világít, és az adott sor színe fix, nem módosítható.

Nem rémlik, hogy valaki a topikban beszámolt volna gyakorlati tapasztalatról, kérdésként többször felmerült már.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#46893) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hali!

Kis segítséget kérnék, ajándékot "rendeltek" tőlünk és a cél egy "gamer" billentyűzet lenne ami lehet használni laptoppal és ps4-el is. Létezik egyáltalán ilyen, vagy külön külön van csak?

köszi

(#46894) PixAlan válasza ElGatto (#46893) üzenetére


PixAlan
aktív tag

PS4 tudtommal kezeli a normál billentyűzeteket így szerintem a vezetékes billzetek 99.9%-a meg fog felelni a feltételnek

(#46895) Ringman válasza dqdb (#46892) üzenetére


Ringman
nagyúr

kék TTC kapcsoló van benne

(#46896) ElGatto válasza PixAlan (#46894) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Ó ez nagyon jó hír, akkor el is kezdek keresgélni! :)

(#46897) Ghard válasza ElGatto (#46893) üzenetére


Ghard
őstag

Vezetékes, bluetooth-os és 2,4ghz-es wireless billzetet is támogat a ps4. A menüben lehet velük navigálni, böngészőbe írogatni, chatelni. Viszont játék csak egy maréknyi támogatja, más játékokban nem lehet egeret vagy billzetet használni.

(#46898) pengwin válasza Ghard (#46897) üzenetére


pengwin
addikt

PS4-hez nincs ilyen billentyűzet adapter, amitől kontrollernek hiszi a gép?

Üdv, pengwin

(#46899) ribizly válasza pengwin (#46898) üzenetére


ribizly
veterán

Nem ilyet kéne venni?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#46900) Mr.Csizmás válasza pengwin (#46898) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

amúgy ez nem tiltott előny? :U mint a GTAO-ban az autoaim controlleres hurkák vs keyboardos playerek? :F ott még külön figyelmeztet, ha olyan sessionba mész, ahol autoaimosok is vannak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.