Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) Domonkos


Domonkos
Ármester

Van valakinek valami jo forrasa, hogy merre lehetne venni/legyartatni 1-2 30%-os (3x10) billentyuzethez nyakot? (vagy plate-et?)
Ma megPoC-oltam a planck-en a dolgot egy olyan firmwarerel, ahol a kulso-folso keret le van tiltva, es meglepetesemre igy is elegge hasznalhato maradt, mint billentyuzet.
Van meg par folos kapcsolom es kupakom, amit egy ilyen kiserletre szivesen bealdoznek.

Elore is kosz!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45852) dugo_ válasza Domonkos (#45851) üzenetére


dugo_
veterán

Amikor én ilyesmit akartam, akkor ide lyukadtam ki:
https://github.com/ruiqimao/keyboard-pcb-guide#manufacturer

Aztán letettem róla... :D

(#45853) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#45851) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

guggle alapján nem lesz olcsó buli itthonról, lehet a kínaiakkal kellene alkudni

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45854) Ringman


Ringman
nagyúr

80€ körüli amazon refurb cm masterkeys L rgb mx brown [link]

(#45855) Ringman válasza Domonkos (#45851) üzenetére


Ringman
nagyúr

gherkin nem elég olcsó? az is megy tmk-s firmware-rel, nem?

(#45856) g.Viktor válasza Ringman (#45854) üzenetére


g.Viktor
csendes tag

Megrendelve, köszi az infót :R :R

(#45857) manya777


manya777
tag

Sziasztok.
Tudnátok egy két szóban, esetleg mondatban jellemezni a tesoro Excalibur V2 barna kapcsolós billentyűzetet? Úgy mindent egybevetve rendben van, vagy inkább kerülendő? Tűrhető áron hozzátudnék jutni egyhez egy piacon, (a gazdája szerint alig használt, közben több por meg dzsuva van benne mint egy kombájnban aratás végén :D) de lehet csak ki kellene takarítani és rendben van. Annyira nem életbe vágó megvennem mert van cherry mx red es billem már, csak elgondolkodtam rajta :)

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#45858) nyunyu válasza manya777 (#45857) üzenetére


nyunyu
félisten

Abban sajnos a régi Kailh kapcsoló széria van, így max hiperolcsón szabad megvenni.
Mittudomén, 15-öt biztosan nem adnék érte használtan, mert annyiért a Cherry kapcsolós Durandalok mennek.

Ja, hogy az Excalibur világít is? :DDD
Még egy felesleges tényező, ami elromolhat benne, és csak az árát drágítja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45859) manya777 válasza nyunyu (#45858) üzenetére


manya777
tag

Annyiért mondta, aztán ha nagyon akarom lement 12 re. Lehet olyan 11 ig letudnám vinni, de akkor inkább hanyagolom. A Hyperx FSP mellett valszeg úgysem rúgna labdába :)

i5 12600k - Asus Maximus VI Hero , 2x16 Gb ddr4 3200 Ram.

(#45860) Peterka31


Peterka31
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom off topic-e, de megkérdezem.
Megjött a rendelt (magyarországról) új billentyűzet, de az Enter ledje kb 10 perc után megadta magát. Mindig más színben világít mint a többi. (végignézve a színeket, a zöld halványult el, így bármi amiben az van az rossz).

A 14 napon belüli elállási jogommal ebben az esetben is élhetek? Mert akkor nem húznám az időt a sok hetes szervízzel.

(#45861) ribizly válasza Peterka31 (#45860) üzenetére


ribizly
veterán

Igen (amennyiben magánszemélyként, online rendelted), de előfordulhat, hogy ha megemlíted a hibát (és miért ne tennéd :U ), akkor a saját szervizük bevizsgálja, mielőtt visszafizetnék a pénzt és várnod kell pár napot, hetet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45862) Peterka31 válasza ribizly (#45861) üzenetére


Peterka31
csendes tag

Értem, köszi :)

(#45863) powerwade válasza Peterka31 (#45860) üzenetére


powerwade
senior tag

cougar 200k? :U

(#45864) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Szállítással együtt 71 dollárból (áfával és vámkezeléssel együtt mai árfolyamon körülbelül 29e forintból) lehet venni egy cserélhető switches, 100%-os méretű barebone-t (switchek nélkül, amelyeket az AliExpress árnál drágábban adják kicsivel, és kupak nélkül, ami vékony mártogatós műanyag lenne).

Jöhetnének az EU-ba helyi raktárból forgalmazva és ISO layoutot is kínálva 20e környéki áron, és más gyártó is bevezethetné ezt a megoldást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45865) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

1.Mekkora összeget szánsz rá? 5-10k nagyon indokolt esetben max 15k
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? logitech internet keyboard 350, nagyon hangos
4.Mire használnád a billentyűzetet? 80% munka (napi 8 óra), 20% játék (LOL, fps)
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) halkat és jót, gumis?
6.Van konkrét modell ami tetszik? Asus cerberus esetleg, de nem olvastam túl jókat róla, nem kell a csicsa
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) normál méret, kell numpad, fnsor, kurzorblokk
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) igényes világítás jöhet

Köszi :R

(#45866) Ringman válasza FireLord (#45865) üzenetére


Ringman
nagyúr

nincs ilyen.

a napi 8 óra munka, de max 15k peremfeltételt meg javallott felülvizsgálni, mert munkaeszközön ha van rá lehetőség akkor nem szabad spórolni. (saját rossz tapasztalatból - állandó csuklófájdalom)

(#45867) pengwin


pengwin
addikt

SzervusztoK!
Ki milyen anyagot ajánl kapcsolók és stabilizátorok sikosításához?

Valamint dye-sub festésű PBT-t lehet házilag színezni, vagy az tönkreteszi a feliratozást?

Üdv, pengwin

(#45868) Domonkos válasza pengwin (#45867) üzenetére


Domonkos
Ármester

elsore: Tribosys 3204 - ha nem sajnalod ra a penzt.
masodikban meg nyunyu kompetens.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45869) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Köszönöm mindenkinek az értékes információkat!
Végülis Natec Genesis Thor 300 + Kensington zselés textilborítású csuklótámasz kombó lett a befutó. Az elmúlt egy hétben megjött a kedvem gépelni :D Kb. most ennyire volt keret, ez az első mechanikus billenytűzetem, de a hangját és a leütés visszajelzését nagyon élvezem :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45870) Domonkos válasza FireLord (#45865) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bar nem tudom, hogy a munkad hanyad reszet teszi ki a gepeles; en komoly munkara nem ajanlanek semmi mast, mint egy jo mecha billt.
15k-s keretbol meg mar kijon egy-egy belepobb szintu darab is, amik biztosan sokkal jobbak, mint akarmelyik gumis. Picit hangosabb is lesz, az biztos, de cserebe sokkal-sokkal kenyelmesebb is. Ennyi munkanal pedig ez kiemelten fontos.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45871) nyunyu válasza pengwin (#45867) üzenetére


nyunyu
félisten

Valamint dye-sub festésű PBT-t lehet házilag színezni, vagy az tönkreteszi a feliratozást?

Lehetni lehet, de figyelembe kell venni, hogy összeadódnak a színek, pl. ha sárgára akarsz színezni egy fehér alapon kék feliratos kupakot, akkor a végeredmény sárga alapon sötétzöld lesz.
Ez ugyan nem dyesub, hanem csak lézerezett, de világosszürkét festettem zöld festékkel.

Viszont a pontos árnyalat eltalálása jó sok kísérletezést igényel, elsőre biztosan nem fogod eltalálni, hogy milyen meleg löttyben mennyi ideig ázzon a kupak, aztán vagy túl világos, vagy túl sötét lesz az eredmény.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45872) Domonkos válasza nyunyu (#45871) üzenetére


Domonkos
Ármester

>de figyelembe kell venni, hogy összeadódnak a színek, pl. ha sárgára akarsz színezni egy fehér alapon kék feliratos kupakot, akkor a végeredmény sárga alapon sötétzöld lesz.
Ekkor nem pont hogy kivonodnak? :F

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45873) Domonkos válasza Domonkos (#45851) üzenetére


Domonkos
Ármester

3 nap probalgatas utan, most ugy dontottem, hogy lemondok rola. Nem azert, mert 30 billentyu ne lenne eleg az en hasznalatomhoz, hanem azert, mert ezt a 30 billentyut nem igazan lehet ugy elrendezni, hogy az sokkal kisebb helyet foglaljon, mint egy 4x12-es kialakitas.
3x10-es elrendezesben vagy a huvelykujjnak nem volt sok dolga, vagy nagyon kenyelmetlen volt. Ha a huvelykujjra juto billentyuket olyan helyre szeretnem rakni, hogy az kenyelmes legyen, akkor meg egy 4x10-es meretnel kotnek ki - ami nem lenne nagy elorelepes.

Konkluzio az egeszbol: A billentyuk szamanak minimalizalasanak a korlatjat nem a funkcionalitas, hanem a kenyelem elvesztese adja. Ugyes szoftverrel 30 billentyuvel is nagyon jol el lehet lenni akar "normal" hasznalat mellet, akar szoftverfejlesztesnel. Ugyes szoftver alatt pedig a tap dance es dual-role funkciok abuzalasat ertem.
Par otletet at is ultettem a mostani planck-es firmware-be :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45874) ribizly válasza Domonkos (#45873) üzenetére


ribizly
veterán

Én pont ezért engedtem el az összes TKL-nél kisebb méretű megoldást. Nem tudok kényelmesen rátartani.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#45875) FireLord válasza Domonkos (#45870) üzenetére


FireLord
aktív tag

Köszi a válaszokat. Sokat gépelek, de épp azért nem akarok mech billt, mert a baba is és az asszony is agyf*szt kapnak a sok kattogástól, a másik az hogy sokat ülök telefonkonferenciában, ott is nagyon idegesítené a tuloldalon lévőket a folyamatos leütéshang :(

Melyik igényből kellene leadnom a listámból hogy a "nincs ilyen"-ből mégis legyen valami?

(#45876) Egon válasza FireLord (#45875) üzenetére


Egon
nagyúr

Kb. a fele igényed felejtsd el sajnos...:(
1. 15K-ért nem kapsz minőségi klaviatúrát.
2. Magyar kiosztással alig van billentyűzet.
3. Nagyon kevés a minőségi membrános, így a halk kitétel is necces.
4. Minőségi világítás is ritka mint a fehér Zorro.

A magam részéről, nagyon hasonló igényekkel, odáig jutottam, hogy használt, magyar kiosztású Logitech K800-ra vadászom (ez sem tökéletes, sőt; de a fenti igényekhez ez passzol a legjobban), addig marad a (lassan széteső) Giga K8100, és (ha megszorulnék) az ezeréves Logitech Cordless Desktop MX...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#45877) pengwin válasza FireLord (#45865) üzenetére


pengwin
addikt

Ajánlanám a Cougar 200K-t, mert nálunk nagyon bevállt, de itt a topikban elég sok volt a hibás darab. Mondjuk akinél hibátlanul üzemel, az nem jár ide panaszkoddni, szóval annyira nem lehet rossz a helyzet.
A 200k-n még mechanikus billentyűzet után is nagyon kellemes gépelni, és csendes.

15-ért már kapsz mechanikus billentyűzetet is, nehogy megvedd azt az Asus-t! :N
Egyébként minden gumis billentyűzet fel fog keményedni idővel, és ettől hangosabb lesz, többek között ezért is kár rá ennyit költeni.
Natec Genesis Thor 300 van már ennyiért, piros kapcsolókkal talán nem olyan hangos, próbáld meg kipróbálni valahol.

(#45876) Egon
15K-ért nem kapsz minőségi klaviatúrát.
Azért elég meredek ilyet kijelenteni, mikor már kapni magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet ennyiért... nyilván nem csúcs, de már kifejezetten normális, minőségi darab.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45878) Ringman válasza FireLord (#45875) üzenetére


Ringman
nagyúr

első körben a 15k-t, mert úgy kb minden feltételt ki kell lőnöd a jó gépelési élményen kívül, aztán ár függvényében a halkságot vagy a magyar kiosztást.

a másik az hogy sokat ülök telefonkonferenciában, ott is nagyon idegesítené a tuloldalon lévőket a folyamatos leütéshang
túl van ez dimenzionálva. ha nem ütöd tövig a billentyűzetet, akkor egy mx red sem hangos. persze ezt is billentyűzete válogatja, ha zárt, akkor halkabb.

pixalan fórumtárs csinált egy videot a mecha billentyűzetek hangjáról, azt nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#45879) nyunyu


nyunyu
félisten

Könyörgöm, vigye már el valaki apróról azt az MX Pinkes magyar billzetet.

Már napok óta incselkedik velem, nagyon kelleti magát, pedig alapvetően ki nem állhatom a szőkéket lineáris kapcsolókat, pláne, ha nem elég feszes a ... rugója.

Egyre nehezebben tudom lelakatolva tartani a pénztárcámat a kupakszettjét látva. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45880) Lacc


Lacc
aktív tag

Hali
1.Mekkora összeget szánsz rá?
- 10.000 Huf vagy
- 20.000 Huf (+/- 20%)
2.Használt szóba jöhet?
Nem. Mindig elfelejtenek valamit megemliteni az eladok.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Logitech K270, egyreszt legyen egy vezetekes/vezeteknelkuli uzemmodban mukodore lehetoseg, ez csak vezeteknelkuli es 1 ev utan neha bellagol... (Port, Operacios rendszer mindegy neki, igy is ugy is csinalja)
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Gepeleshez hasznalnam, programozashoz.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Csendes, kenyelmesen lehessen rajta sokaig gepelni. nem szukseges az ergonimikus fajta, a lenyeg a konnyed gepeles, tudok vakon gepelni - tanultam.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Megneztem a kinaltot, de iden nincs. Szerintem eleg gusztustalan most a felhozatal, tavaly jobbakat lattam az arukereson, ezert is nehez valasztani.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ANSI - US
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad johet, F sor legyen, kurzorblokk, a standard 20 eves kivitel
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
vezeteknelkuliseg az alap, egyszinu vilagitas ha van, de nem erdekel, mert tudok vakon gepelni es lampas vagyok. ergonimikus is lehet extra. A kezem a 2000 Huf-oshoz van hozzaszokva, meg a csuklotamasz, ergonimikus kakuk tojas, hogy tenyleg passzol-e. * a csuklom es a kozpsoujjam vege kozott 19cm a tavolsag.

[ Szerkesztve ]

(#45881) Domonkos válasza Lacc (#45880) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vezetek nelkuli billentyuzetbol nincs sok ertelmes darab. Olcso kategoriaban talan a logitechek amik jok, mechaban pedig csak az anne pro-rol tudtam meggyozodni, hogy ertelmes.
Ha meg nem probaltal mai mechanikus billentyuzetet, akkor ajanlom, hogy vasarlas elott tegyel veluk egy probat! Szerintem nem annyira hangosak, mint ahogy azt sokan gondoljak. Nalunk az irodaban a lila zeolios a halk kategoriaba tartozik; a lubrikalt zilet pedig majd a nemaba.

Amugy a Varmilo VB87M lenne meg erdemes valasztas, de az nem ez az arkategoria.
Logitechbol meg csak ugy tudok ajanlani, hogy vedd azt, ami elso kiprobalas utan tetszik. Sajnos ma ilyen elkeserito a felhozatal az olcso wireless billek teren...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45882) gaben22 válasza ribizly (#45874) üzenetére


gaben22
senior tag

Mintha régebben te kerestél volna valami osztott space-es ergonómikus billt. Asszem igazi ergonómikust akarnál, úgyhogy ez annyira nem, mindenesetre itt egy picsadrága + vám + áfa cucc.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#45883) Peterka31 válasza powerwade (#45863) üzenetére


Peterka31
csendes tag

Nope.
Modecom Lanparty RGB. Outemu Blue.
Árához képest elég jól össze van rakva, masszív. Viszont hogy 5 perc után meghaljon az egyik LED.... :(

(#45884) PixAlan válasza Peterka31 (#45883) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ha nem akarod visszaküldeni és van egy páka a háznál szerintem ha reflowolod az enter ledjének a joint-jait akkor meg fog oldódni a probléma, de amúgy egyrészt elállhatsz a vásárlástól másrészt garanciálsian is kérhetsz szerintem újat(vagy megjavítják ők neked)

(#45885) Peterka31 válasza PixAlan (#45884) üzenetére


Peterka31
csendes tag

Hát lehet kicsit rosszul fogalmaztam, mert nem "meghalt" teljesen, csak az RGB Zöld része nem jó. Meg gondolom ha elkezdeném mókolni, garancia ugrik, szóval visszaküldés lesz inkább.

(#45886) pengwin válasza Domonkos (#45868) üzenetére


pengwin
addikt

& (#45871) nyunyu
Köszönöm szépen a válaszokat!

Kenőayangból szerintem nézek valami kicsit olcsóbb teflonos/szilikonos csodát itthonról. Nincs kedvem heteket várni még egy külföldi rendelésre. Majd a mostani lila Outemukon meg stabokon letesztelem, utóbbiakra nagyon ráférne egy kis kenegetés... a szóköz nyikorog.

(#45871) nyunyu
A kupak festése szín-ügyileg nem lesz problémás, mert fekete feliratos.
Majd ha a kezemben van akkor meglátom, hogy milyen az alap színe, mennyire festésbarát.
Nyunyu vonatkozó linkjei meg egy angol nyelvű útmutató elmentve, majd lehet rendelek kprepublictól egy blank szettet, amin kisérletezhetek... gondolom lesz ugyanolyan blank szettjük, mint amilyenből a magyar készül.

A NYM96 jelenleg még a vámon nyaral, lehet a kupakok gyorsabban megjönnek, pedig azokat csak múlt héten adták fel, amikor a NYM96 már majd egy hete Magyarországon volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#45887) nyunyu válasza pengwin (#45886) üzenetére


nyunyu
félisten

Itt volt egy hosszabb értekezésem a festésről, de az még a bétatesztelésre használt ABSen tapasztaltakat foglaltam össze, így az ottani receptben még szerepel aceton is, ami PBThez egyáltalán nem kell.
ABSt SOK acetonnal is alig fogta a festék fél óra után!

Ezen szúrtam el a kék billzethez szükséges időt, mert a PBTt a festék pillanatok alatt megfogja, harmadannyi idő sem kell neki, mint az ABSnek.

Kenőanyag? Vettem kétféle viszkozitású szilikonolajat, egyik teflonos, másik nem, de végül nem azokat próbáltam, hanem bementem egy random autósboltba teflonsprayért, de sajnos csak olajosat kaptam, nem szárazat.
De végül ez is jónak bizonyult az Outemu Clear stemekhez.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45888) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

Remélem utoljára irok nektek. :D

15k körül szeretnék billentyűzetet venni.

Milyet? Mechanikus
Újat v használt? Inkább használt, mit érdemes keresni?
Kiosztás:ISO angol v magyar
Méret: Fullos, numpad etc

Nem érdekel a márkája, hogy milyen szinnel világit, hogy hány multigombja van, hogy mennyire hangos.
Azért keresek használtat mert szerintem újonnan egy alap mecha 20-tól kezdődik, nekem meg ennyi van erre.
Kipróbáltam az ajánlottak listájából a keresést, nem találtam megfelelőt (főleg ott úsztak el a dolgok, hogy ANSI a legtöbb)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45889) Domonkos válasza Vismajor01 (#45888) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha talalsz valami nevesebb darabot a kovetkezo gyartok kinalatabol, akkor azokat ajanlom.
CM, corsair, ducky, g.skill, varmilo, roccat.
Azt hiszem, hogy ok mind gyartottak ISO-t is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#45890) Vismajor01 válasza Domonkos (#45889) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ezekből semmi a phn sajna, máshonnan meg nem merek. Egy ideig kitartva nézni fogom, de aztán megfogom unni a laptop billentyűzetet és veszek valamit. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45891) powerwade válasza Vismajor01 (#45890) üzenetére


powerwade
senior tag

Nezd ki Amazonon, megvesszuk neked majd feltesszuk HA-ra x% felarral :D

(#45892) Beretvás válasza powerwade (#45891) üzenetére


Beretvás
addikt

:DDD ;] megbízható is lesz.

(#45893) Mr.Csizmás válasza powerwade (#45891) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD

ha megjön a CK61, válok az amazonos KG010-től...jó kis ipari bill blue switchekkel :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45894) Beretvás válasza Mr.Csizmás (#45893) üzenetére


Beretvás
addikt

Jó az a kék outemu is. Én szerettem csak nem mindegyik kapcsoló volt ugyanolyan érzésre. Na meg fúrta az oldalam a kiváncsiság! Utólag már rájöttem ,hogy kár volt eladni mert cserélhetőek voltak a kapcsoloi a redragonnak.

(#45895) Ringman válasza Beretvás (#45894) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz az is csak outemu switcheket fogadott volna, mint a mechanicaleagle

(#45896) Mr.Csizmás válasza Beretvás (#45894) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hogy lehet ebből kiszedni? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45897) Tengri


Tengri
senior tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy a most itthon kapható magyar kiosztású mechanikus billentyűzetekből melyik a különösen ajánlott? Tesoro-kat nézegettem (de a márka lehet más is). Otthoni felhasználásra lenne (munka, játék). A keret rá max 40k, de ha annyival jobb de ennél drágább legfeljebb gyűjtök rá :B
Egy Hama urage illuminated-et váltana. A lényeg hogy magyar kiosztású és a gyerkőcök miatt rgb-s, illetve jó válaszideje legyen.
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#45898) Vismajor01 válasza powerwade (#45891) üzenetére


Vismajor01
addikt

Az a baj a netes rendelésekkel, hogy XX idő amíg megérkezik. Nekem meg most jelenleg 0 db billentyűzetem van.

Amazon.de-ről szoktatok rendelni? Milyen a szállítási idő?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#45899) Mr.Csizmás válasza Vismajor01 (#45898) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szoktunk, 3-10 nap átlagban. (KG010-et odaadnám olcsón, de ANSI :( :D )

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45900) pengwin válasza Mr.Csizmás (#45896) üzenetére


pengwin
addikt

Kihúzható a fém fedlapból a fémcsipesszel, amit adnak hozzá.
Ha adtak hozzá 5db extra kapcsolót, akkor biztosan cserélhetőek benne forrasztás nélkül.
Óvatosan mozgatni kell jobra-balra miközben húzod felfelé, és kijön.

Az enyém is ilyen rendszerű, nagyon praktikus, mert a kék Outemukat ki tudtam cserélni lilákra.
Protipp: a kék Outemu nem 29nm-es panel kompatibilis. :))

Viszont mivel ANSI billentyűzetből szereztem a kacsolókat, ezért a Scroll Lock maradt kék... brutális a különbség hangban a kék a és a lila között.

(#45898) Vismajor01
Láttam a hardveraprón 2000 Ft-ért gumidómos Lenovo billentyűzetet, ami elvileg elviselhető.
Pár napig biztos megteszi, és lesz egy tartalékod.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.